03:5700
SON DAKİKA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ HABERLERİ

Son Dakika Makina ve Kimya Endüstrisi Haberleri

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Milli Savunma Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi üzerinde görüşmeler devam ediyor CHP'li Ayaydın: "Zorunlu askerlik aşamalı olarak azaltılmalı, profesyonel orduya geçilmeli" MHP'li Akçay: "Darbelerle mücadele söylemi altında asıl darbeyi siz yaptınız, sonra kumpas dediniz" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Mkek Taşınmazlarının Satış ve Kiralamasına Düzenleme

  Mkek Taşınmazlarının Satış ve Kiralamasına Düzenleme

  Makina ve Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğünün (MKEK) taşınmazlarının satışı ve kiraya verilmesine yönelik düzenleme yapıldı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  MKE Hurda Yolcu Gemisi Satıyor

  MKE Hurda Yolcu Gemisi Satıyor

  MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü, aralarında yolcu gemisi, su tankeri ve iş makinesi bulunan çeşitli hurdaları ihaleyle satmayı planlıyor. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Nevşehir'de Trafik ve İdari Cezalar Yeniden Yapılandırılacak

  Nevşehir'de Trafik ve İdari Cezalar Yeniden Yapılandırılacak

  Nevşehir Defterdarı, verilmiş trafik cezasıyla, karayolunda yük taşıma kaynaklı cezaların 31 Ekim'e kadar yeniden yapılandırılacağını söyledi. (06 Eylül 2013 Cuma )

   

  Defterdar Ercoşman'dan Hurda Araç Uyarısı

  Nevşehir Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, hurda aracı bulunan vatandaşların Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezası affından yararlanmaları için kısa sürede gerekli işlemlerini yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu. (05 Eylül 2013 Perşembe )

   

  Ele Geçirilen Kaçak Sigaralar Dev Ocaklarda İmha Edildi

  Ele Geçirilen Kaçak Sigaralar Dev Ocaklarda İmha Edildi

  Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı son 8 ayrı operasyonda ele geçirilen 100 bin paket gümrük kaçağı sigara, dev ocaklarda yakılarak imha edildi. (29 Ağustos 2013 Perşembe )

   

  Kırıkkale'de "Silah İhtisas Osb" Kurulması Çalışmaları

  KTSO Başkanı Gök: "Türkiye'nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Kırıkkale'de kurulması kent için tarihi bir fırsattır" (28 Ağustos 2013 Çarşamba )

   

  Mke'den Ankaragücü'ne Ziyaret

  Makina ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu Genel Müdürü Emekli Tümamiral İzzet Artunç, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet  Yiğiner'i Tandoğan Tesisleri'nde ziyaret etti. (22 Ağustos 2013 Perşembe )

   

  Kırıkkalede Patlama

  Kırıkkalede Patlama

  Hasandede beldesindeki barut deposunda meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi (20 Ağustos 2013 Salı )

   

  MKE Kurumu Sanayi ve Teknoloji Müzesi

  MKE Kurumu Sanayi ve Teknoloji Müzesi

  Ülkemizin sanayisine yön vermiş kurumlara ve kişilere ait eserler ile endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin, belgelerin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesinin sağlanması amacıyla, MKE tarafından müze kuruluş çalışmaları yapılmıştır. (25 Temmuz 2013 Perşembe )

   

  TBMM Kit Komisyonu

  TBMM Kit Komisyonu

  Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun 2011 yılı hesapları ibra edildi MKEK Genel Müdürü Artunç: "2011 yılını 850 milyon lira satışa karşılık 260,2 milyon lira faaliyet karı ve 1 65 milyon lira dönem karıyla; 2012 yılını da 818 milyon lira satışa karşılık, 198,4 milyon lira faaliyet karı ve 139 milyon lira dönem karı ile kapatmıştır" (26 Haziran 2013 Çarşamba )

   

  Gündem Özeti / 26 Haziran 2013

  ANADOLU AJANSI (26 Haziran 2013 Çarşamba )

   

  TBMM'de Bu Hafta

  Meclis Başkanlığı için adaylık süreci yarın başlayacak. Adaylar isimlerini yarından itibaren 28 Haziran Cuma günü saat 24.00'e kadar bildirecek TBMM'de hafta seçimlerle geçecek. AK Parti, CHP ve MHP'de grup yönetimi seçilecek ve TBMM Başkanlık Divanı üyelikleri için adaylar belirlenecek (23 Haziran 2013 Pazar )

   

  Rekabet Kurulu Kararları

  Rekabet Kurulu, Verbund AG'nin Enerjisa Enerji AŞ'de sahip olduğu yüzde 50 oranında hissenin E.ON SE tarafından devralınması yoluyla Enerjisa Enerji AŞ'nin Sabancı Grubu ile E.ON SE'nin ortak kontrolüne geçmesi işlemine izin verdi. (25 Ocak 2013 Cuma )

   

  Bursalı Otomotivciler, Savunma Sanayine de El Attı

  Haluk Yüksel - "Otomotiv üssü" Bursa'da kurulu YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TAI TUSAŞ) için sac şekillendirme grubu parçalarının, yüzde 93'ünü üretecek. (23 Aralık 2012 Pazar )

   

  MKE İhtiyaç Fazlası Araçları Satıyor

  MKE İhtiyaç Fazlası Araçları Satıyor

  MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü'nün, ihtiyaç fazlası araçları satacağı bildirildi. (22 Aralık 2012 Cumartesi )

   

 

  Ticari Araçlara Hurda Teşviki

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Bir Kısım Motorlu Karayolu Taşıtlarının Piyasadan Çekilmesine İlişkin Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. (17 Kasım 2012 Cumartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı Atalay ve Bakan Ergün, Kırıkkale'de

  Başbakan Yardımcısı Atalay ile Bakan Ergün, Kırıkkale'nin bilim, sanayi ve teknoloji açısından cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya katıldı. (16 Kasım 2012 Cuma )

   

  Başbakan Yardımcısı Atalay ve Bakan Ergün, Kırıkkale'de

  Başbakan Yardımcısı Atalay ve Bakan Ergün, Kırıkkale'de

  Başbakan Yardımcısı Atalay ile Bakan Ergün, Kırıkkale'nin cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya katıldı. (16 Kasım 2012 Cuma )

   

  Oda Başkanı Yılmaz'dan Hurda Araç Uyarısı

  Oda Başkanı Yılmaz'dan Hurda Araç Uyarısı

  Hurda araç sahiplerine seslenen Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, Maliye Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği'nde, daha önce hurdaya çıkartılacak olan araçlar için... (01 Kasım 2012 Perşembe )

   

  Ankaragücü'ne İşçi Desteği

  Ankaragücü'nün kulüp başkanı Bent Ahlat ve genel menajeri Hikmet Hancıoğlu, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü İzzet Artunç'u ziyaret etti. (13 Ekim 2012 Cumartesi )

   

  MKE Kapılarını AA'ya Açtı

  MKE Kapılarını AA'ya Açtı

  Panter ve Fırtına obüslerinin silah sistemlerini de yapan fabrika, kapılarını açtı. (05 Ekim 2012 Cuma )

   

  MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Kapılarını AA'ya Açtı

  Türkiye'nin ilk milli tankı Altay ile Panter ve Fırtına obüslerinin silah sistemlerini üreten MKE Kurumu Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, kapılarını AA'ya açtı. (05 Ekim 2012 Cuma )

   

  Uçan Obüsler Geliyor!

  Uçan Obüsler Geliyor!

  Türk mühendislerin tasarladığı, havadan taşınabilir obüs projesi, son aşamaya geldi. (26 Eylül 2012 Çarşamba )

   

  Havadan Taşınabilir Obüsler Geliyor

  MKE Kurumu tarafından üretilen ve Türk mühendislerin tasarladığı 105 milimetrelik havadan taşınabilir obüs, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımına sunulacak. (26 Eylül 2012 Çarşamba )

   

  Adalet Bakanlığı: Hakim ve Savcıların Silah Talepleri Karşılanamıyor

  Adalet Bakanlığı, hakim ve savcıların silah taleplerinin Makina ve Kimya Endüstrisi (MKEK)nin stoklarındaki yetersizlik nedeniyle uzunca bir süredir karşılanamadığını bildirdi. (21 Eylül 2012 Cuma )

   

  Ovacık Cumhuriyet Savcısı Uzun'un Şehit Edilmesi

  Güvenlik ihtiyaçları ve talepler dikkate alınarak, ülke genelindeki hakim ve savcı lojmanlarına kamera sistemi kurulması çalışmalarının devam ettiği bildirildi. (21 Eylül 2012 Cuma )

   

  Mke Çalışanlarına İlk Yardım Eğitimi

  Kurum çalışanlarının ilk yardım konusunda bilgilendirme çalışmaları kapsamında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu(MKE) çalışanlarına eğitim verildi. (05 Eylül 2012 Çarşamba )

   

  Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de."Sınırda Şu Anda Epey Bir Yaralı Var."

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Sınırda şu anda epey bir yaralı var." (15 Ağustos 2012 Çarşamba )

   

  Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Milli Savunma ile Sağlık Bakanlıklarına ait atama kararları açıklandı. (13 Ağustos 2012 Pazartesi )

   

  Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Birçok bakanlığa ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (13 Ağustos 2012 Pazartesi )

   

  Otomobil Sahiplerinin Beklediği Haber

  Otomobil Sahiplerinin Beklediği Haber

  Maliye Bakanlığı, hurda araç model yılını 1985 yılından 1990 yılına çekti. (04 Ağustos 2012 Cumartesi )

   

  "Kırıkkale Yatırım Avantajları Tanıtım Toplantısı"

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, özel sektörün savunma sanayine büyük yatırımlar yaptığını belirterek, özel sektörün kamudan ileri bir duruma geldiğini söyledi. (02 Ağustos 2012 Perşembe )

   

  "Kırıkkale Yatırım Avantajları" Toplantısı

  Bakan Atalay, savunma sanayi alanında farklı illerde faaliyet gösteren yan ürün fabrikalarının bir kısmının, Kırıkkale'ye gelmesini istediklerini söyledi. (02 Ağustos 2012 Perşembe )

   

  "Kırıkkale Yatırım Avantajları" Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, savunma sanayi alanında farklı illerde faaliyet gösteren yan ürün fabrikalarının bir kısmının, Kırıkkale'ye gelmesini istediklerini söyledi. (02 Ağustos 2012 Perşembe )

   

  Trenlere Yerli Teker Geliyor

  MKE Kurumu, Türkiye'de ilk kez yerli tren ve raylı sistem tekerlerini üreterek, yılda yaklaşık 100 milyon dolarlık ithalatın önüne geçeceğini belirtti. (02 Ağustos 2012 Perşembe )

   

  Silahın Üretim Aşaması

  Silahın Üretim Aşaması

  KIRIKKALE (AA) - 25.07.(MKE) Silah Fabrikası'nda silahların üretim aşamalarını görüntüledi. (25 Temmuz 2012 Çarşamba )

   

  AA, MKE'deki Silah Üretimini Görüntüledi

  Anadolu Ajansı ekibi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hafif silah ihtiyacını karşılayan Makina ve Kimya Endüstrisi Silah Fabrikası'nda silahların üretim aşamalarını görüntüledi. (25 Temmuz 2012 Çarşamba )

   

  Aa, Mke'deki Silah Üretimini Görüntüledi

  Tevfik Işık/Emrah Yaşar - Anadolu Ajansı ekibi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) hafif silah ihtiyacını karşılayan Makina ve Kimya Endüstrisi (MKE) Silah Fabrikası'nda silahların üretim aşamalarını görüntüledi. (25 Temmuz 2012 Çarşamba )

   

  Devletin Hurdası Silah ve Mühimmat Oluyor

  Devletin Hurdası Silah ve Mühimmat Oluyor

  Tevfik Işık / Emrah Yaşar - Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na (MKE) bağlı 3 Hurda Müdürlüğü işletmesi, Türkiye'nin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hurdalarını toplayarak, MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası ile... (11 Temmuz 2012 Çarşamba )

   

  Hurdaya Ayrılan Araçlar Geri Dönüşüme Kazandırıldı

  Hurdaya Ayrılan Araçlar Geri Dönüşüme Kazandırıldı

  Gaziantep'te trafikten men edildikten sonra sahipsiz kalan araçlar geri dönüşüm için Makine ve Kimya Endüstrisi'ne gönderildi. (06 Haziran 2012 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 03:57:43. #1.13#