SON DAKİKA MEHMET ŞİMŞEK HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri

 • 26 Eylül 2016 15:35Şimşek'ten Moody's DeğerlendirmesiBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Moody’s’in not indirimine rağmen hazine ihalelerine güçlü talep geldiğini söyledi.
 • 24 Eylül 2016 13:48Moody's'in Kararına Hükümetten İlk TepkilerMoody's'in Kararına Hükümetten İlk TepkilerBAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin kararıyla ilgili "Rating kuruluşlarına vereceğimiz en iyi cevap yapısal reformları daha da hızlandırmak, mali disiplini korumaktır.
 • 24 Eylül 2016 12:58Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Moody's'e Cevap AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Şimşek'ten Moody's'e Cevap AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, rating kuruluşlarına verilecek en iyi cevabın yapısal reformları daha da hızlandırmak, mali disiplini korumak olduğunu belirterek, "Durmak yok reformlara devam. Türkiye’nin temelleri sağlam" dedi.
 • 24 Eylül 2016 12:36Moody's'in Türkiye Kararına Hükümetten İlk YanıtMoody's'in Türkiye Kararına Hükümetten İlk YanıtŞimşek, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Moody's tarafından Türkiye'nin kredi notunun "Baa3"ten "Ba1"e çekilmesini ve not görünümünü "durağan" olarak belirlenmesini değerlendirdi.
 • 24 Eylül 2016 12:24Moody's'in Türkiye Kararına Hükümetten İlk YanıtMoody's'in Türkiye Kararına Hükümetten İlk YanıtBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye kararına ilişkin, "Durmak yok, reformlara devam" değerlendirmesinde bulundu.
 • 23 Eylül 2016 20:44Başbakan Yardımcısı Şimşek - LüksemburgBaşbakan Yardımcısı Şimşek - LüksemburgBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şunu bilmelisiniz ki, bu FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde.
 • 23 Eylül 2016 18:35Başbakan Yardımcısı Şimşek Lüksemburg'daBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şunu bilmelisiniz ki, bu FETÖ organizasyonu görünenin çok ötesinde.
 • 23 Eylül 2016 15:48Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Lüksemburg'daBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Lüksemburg'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Lüksemburg Şimşek, toplantı Lülksemburg Ticaret odasına gelişi ve ziyaretçi defterini imzalaması -Şimşek Lüksemburg Ticaret Odası Başkanı Jeannot Erpelding'in konuşması -Şimşek Toplantıda bir konuşma yaptı Salondan detay görüntü Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Lüksemburg Ticaret Odasında düzenlenen toplantıya katıldı.
 • 23 Eylül 2016 14:40Başbakan Yardımcısı Şimşek Lüksemburg'da AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Darbe teşebbüsünde bulunanlar, hukukun egemenliğini, demokrasiyi yok etmeye çalıştı.
 • 22 Eylül 2016 13:49Başbakan Yardımcısı Şimşek (3) AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortası primlerinde düşüş için geliştirilen modelin sektörü disipline edebileceğine işaret ederek, "Bu bile arzuladığımız sonuçları getirmezse sektörün sağlığını ve vatandaşı da düşünerek düzenleme yapacağız." dedi.
 • 22 Eylül 2016 13:10Başbakan Yardımcısı Şimşek: (2)Başbakan Yardımcısı Şimşek: (2)Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Orta Vadeli Programda (OVP) hem bu yıl hem de gelecek üç yıl için en iyi tahminlerin ortaya konulacağını belirterek, "Büyümede bir miktar aşağı yönlü, cari açıkta bir miktar yukarı yönlü gibi değerlendirmeler yapılabilir.
 • 22 Eylül 2016 12:44Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Yeni Reform Seferberliği Başlatacağız"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.
 • 22 Eylül 2016 12:38Şimşek'ten Kredi Kartı Yorumu: İnce AyarŞimşek'ten Kredi Kartı Yorumu: İnce AyarBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kredi kartı taksitleri ve bireysel kredi kararlarını, ekonomide ince ayar olarak değerlendirdi. Yeniden aşırılığa gidilmemesi için uyardı.
 • 22 Eylül 2016 12:13Atso Başkanı Çetin: Atso Başkanı Çetin: "Antalya Ekonomisi Biter Korkusuyla TOBB'a Gönderdiğimiz Raporu...Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Rus uçağının düşürülmesinden sonra 1 Aralık’ta bir rapor çıkardıklarını belirterek, "Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e, ilgili bakanlıklara ve TOBB’a gönderdik.
 • 21 Eylül 2016 19:06Başbakan Yıldırım: "Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Başkanlığında, Ekonomi Bakanı, Gıda Tarım ve...Başbakan Yıldırım: "Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında, Ekonomi Bakanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Maliye Bakanından oluşan Gıda Komitesi, gıda enflasyonundaki ani dalgalanmaları, değişimleri mercek altına alacak ve alınması gereken tedbirleri vakit geciktirmeden anında alacak.
 • 21 Eylül 2016 08:22Bakan Müjdeyi Verdi! Trafik Sigortasında 2. İndirim YoldaBakan Müjdeyi Verdi! Trafik Sigortasında 2. İndirim YoldaZorunlu trafik sigortasında alınan önlemlerle fiyat yüzde 30 indi. İndirimi yeterli bulmayan Başbakan Yardımcısı Şimşek, ikinci indirim gelmezse müdahale edeceklerini söyledi.
 • 21 Eylül 2016 01:36Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Sona ErdiEkonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Sona ErdiBaşbakanlık Resmi Konutu'nda, basına kapalı gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 3 saat 25 dakika sürdü.
 • 20 Eylül 2016 17:17Trafik Sigortasında Yüzde 10'luk İndirim BekliyoruzTrafik Sigortasında Yüzde 10'luk İndirim Bekliyoruz"Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in, "trafik sigortasına ilişkin yeni model geliştirildiği" açıklamalarından sonra sigorta şirketlerinden yüzde 10'luk indirim beklediklerini söyledi.
 • 16 Eylül 2016 18:50Şimşek Ukrayna'da Konuştu: Şimşek Ukrayna'da Konuştu: "Türkiye'nin Önceliği Avrupa" (2)BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 13'üncü Yalta Avrupa Strateji Yıllık Toplantısı'nın açılışında Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yan yana geldi.
 • 16 Eylül 2016 18:06Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türk İşadamları ve Şirket Yöneticileri ile Bir Araya GeldiBaşbakan Yardımcısı Şimşek, Türk İşadamları ve Şirket Yöneticileri ile Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in salona gelişi Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel'in konuşması Katılımcılardan görüntüler KİEV - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği'nde Türk işadamları ve şirket yöneticileri ile bir araya gelerek, sektör sorunlarını dinledi.
 • 16 Eylül 2016 17:19Şimşek Ukrayna'da Konuştu: Şimşek Ukrayna'da Konuştu: "Türkiye'nin Önceliği Avrupa"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 13. Yalta Avrupa Strateji Yıllık Toplantısına katılmak üzere Ukrayna'nın başkenti Kiev'e geldi.
 • 16 Eylül 2016 17:0613. Yalta Avrupa Strateji Toplantısı13. Yalta Avrupa Strateji ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun açılış konuşması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in soruları cevaplaması Başbakan Yardımcısı Şimşek: "(AB üyeliği için beklerken) Sabrımız tükeniyor.
 • 16 Eylül 2016 16:59Şimşek, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Zubko ile GörüştüBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Hennadii Zubko ile bir araya geldi13. Yalta Avrupa Strateji toplantısına katılmak üzere Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gelen Şimşek, Zubko ile bakanlar kurulu binasında yaklaşık bir saat süren görüşme yaptı.
 • 16 Eylül 2016 15:4613. Yalta Avrupa Strateji ToplantısıKİEV (AA) – Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin 1963'ten beri Avrupa Birliği üyeliği için bekletildiğini belirterek, "Biz yarım yüzyıldır bekleme salonunda bekliyoruz.
 • 13 Eylül 2016 19:26Başbakan Yardımcısı Şimşek Vatandaşlarla BayramlaştıBaşbakan Yardımcısı Şimşek Vatandaşlarla BayramlaştıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te vatandaşlarla bayramlaştı.