SON DAKİKA MEHMET ŞİMŞEK HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri

 • 23:09 Başbakan Yardımcısı Şimşek Bernabeu'da Maç İzledi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, resmi görüşmeler için geldiği İspanya'nın başkenti Madrid'de Santiago Bernabeu Stadı'nda, Real Madrid ve Manchester City takımları arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçını izledi.
 • 19:14 Şimşek: 'Vize Liberalizasyonu Hem Türkiye Hem de Avrupa İçin Faydalı' Şimşek: 'Vize Liberalizasyonu Hem Türkiye Hem de Avrupa İçin Faydalı' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Ziraat Bankası binası ziyareti detayları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklaması Başbakan Yardımcısı Şimşek soruları yanıtladı: "(AB Komisyonunun vize kararı) Vize liberalizasyonu hem Türkiye için faydalı, hem Avrupa için faydalı. Korkmalarına da hiç gerek yok. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik, Avrupa da artık yükümlülüklerini yerine getirsin, sözünde dursun" "Bosna Hersek'in bizim tarihimizde, gönlümüzde özel bir yeri var. Bundan dolayı da ilişkilere büyük önem veriyoruz" Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB Komisyonunun vize kararına ilişkin, "Vize liberalizasyonu hem Türkiye için faydalı, hem Avrupa için faydalı. Korkmalarına da hiç gerek yok. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik, Avrupa da artık yükümlülüklerini yerine getirsin, sözünde dursun." dedi.
 • 18:47 Başbakan Yardımcısı Şimşek Bosna Hersek'te Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 7. Saraybosna İş Forumu'na katılmak üzere geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, bir Türk seramik ve banyo armatürleri firmasının mağaza açılışını gerçekleştirdi.
 • 17:25 Başbakan Yardımcısı Şimşek, Bosna Hersek'te Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki temasları kapsamında, Devlet Başkanlığı Konsey Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile görüştü.
 • 15:30 Başbakan Yardımcısı Şimşek Bosna Hersek'te Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 7. Saraybosna İş Forumu'na katılmak üzere geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, ülkenin ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in Kovaçi Şehitliği'ndeki kabrini ziyaret etti.
 • 15:09 Başbakan Yardımcısı Şimşek Soruları Yanıtladı Açıklaması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB Komisyonunun vize kararına ilişkin, "Vize liberalizasyonu hem Türkiye için faydalı, hem Avrupa için faydalı. Korkmalarına da hiç gerek yok. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik, Avrupa da artık yükümlülüklerini yerine getirsin, sözünde dursun." dedi.
 • 12:36 7. Saraybosna İş Forumu Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi için büyük bir potansiyel bulunduğunu söyledi.
 • 12:13 Şişli Myo'dan Gaziantep'e 3 Bin Kitap Şişli Myo'dan Gaziantep'e 3 Bin Kitap "Hayaller ve Kitaplar" projesi kapsamında TOBB Fen Lisesi Kütüphanesi’ne, İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Nesibe Yazgan Uslu ve öğrencisi Büşra Okur öncülüğünde İstanbul’da toplanan kitaplar teslim edildi.
 • 23:28 Başbakan Yardımcısı Şimşek Saraybosna'ya Geldi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, özel uçak TC-CBK ile Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.
 • 10:49 7. Saraybosna İş Forumu Yarın Başlayacak "Balkanlar'ın Davos'u" olarak nitelendirilen Saraybosna İş Forumu (SBF), Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da yarın başlayacak.
 • 19:16 Başbakan Yardımcısı Şimşek, Patlamanın Yaşandığı Emniyet Müdürlüğü Önüne Karanfil Bıraktı Başbakan Yardımcısı Şimşek, Patlamanın Yaşandığı Emniyet Müdürlüğü Önüne Karanfil Bıraktı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindekiler patlamanın yaşandığı Emniyet Müdürlüğü önüne karanfil bırakması Dua edilmesi GAZİANTEP - Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısının gerçekleştirildiği bölgeye gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile incelemede bulundu ve patlamanın yaşandığı Emniyet Müdürlüğü önüne karanfil bıraktı.
 • 18:07 Şehidin Gaziantep'teki Baba Ocağına Ateş Düştü Şehidin Gaziantep'teki Baba Ocağına Ateş Düştü Gaziantep’te Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Serdar Şakir’in Gaziantep’teki baba ocağına ateş düştü.
 • 17:57 Gaziantep'teki Terör Saldırısı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında şehit düşen polis memurları Yusuf Erin ile Serkan Şakir'in ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:31 Gaziantep'teki Saldırının Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı Gaziantep’te bombalı saldırı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.
 • 17:25 Gaziantep'teki Terör Saldırısı Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısının ardından olay yerindeki incelemeler tamamlandı.
 • 17:17 Başbakan Yardımcısı Şimşek: Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Terör Hiçbir Şekilde Başarılı Olamayacaktır" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in havalimanında karşılanması Başbakan Yardımcısı Şimşek'in Gaziantep Valiliği'ni ziyareti Başbakan Yardımcısı Şimşek'in hastane ziyareti Başbakan Yardımcısı Şimşek'in açıklamaları Gaziantep'teki terör saldırısı Başbakan Yardımcısı Şimşek, saldırıda yaralananları hastanede ziyaret etti Şimşek: "Terör hiçbir şekilde başarılı olamayacaktır.
 • 16:59 Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Hastene Çıkışında Konuştu- Aktuel Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Hastene Çıkışında Konuştu- Aktuel Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek hastene çıkışında konuştu- Aktuel(Tür: Yurt)
 • 16:56 Başbakan Yardımcısı Şimşek Patlamanın Olduğu Yere Karanfil Bıraktı Başbakan Yardımcısı Şimşek Patlamanın Olduğu Yere Karanfil Bıraktı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne yönelik gerçekleşen terör saldırısının ardından patlamanın olduğu yere karanfil bırakıp dua etti.
 • 16:26 Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Saldırı: 1 Şehit (14) Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Saldırı: 1 Şehit (14) Başbakan YARDIMCISI ŞİMŞEK: 1'İ AĞIR 19 YARALIMIZ VARBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te yaşanan terör saldırısında yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 • 16:19 Başbakan Yardımcısı Şimşek, Olay Yerinde İnceleme Yapıyor Başbakan Yardımcısı Şimşek, Olay Yerinde İnceleme Yapıyor Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, patlamanın olduğu bölgede inceleme yapmak üzere Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önüne geldi.
 • 16:08 Gaziantep'teki Terör Saldırısı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep'teki terör saldırına ilişkin, "Terör hiçbir şekilde başarılı olamayacaktır.
 • 16:05 Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Hastene Çıkışında Konuştu Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Hastene Çıkışında Konuştu Gaziantep -Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek hastene çıkışında konuştu(Tür: Yurt)
 • 15:58 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Yaralıları Ziyaret Etti Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Yaralıları Ziyaret Etti Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde yatan yaralı polis ve sivilleri ziyaret etti.
 • 12:27 Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Saldırı: 1 Şehit (8) Royal HALI-FENERBAHÇE BASKETBOL MAÇI İPTAL EDİLDİGaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen bombalı terör saldırısının ardından Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Royal Halı Gaziantep ile Fenerbahçe arasında bugün saat 16.00'de oynanacak olan karşılaşma iptal edildi.
 • 11:50 12. Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında dün yapılan 12. Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, gelir vergisi sistemine ilişkin hususlar değerlendirildi.
 • 10:59 Terör Mağduru Esnafın Kredi Borcuna Erteleme Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör olayları nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankası AŞ'den kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceğini, konuya ilişkin kararname taslağını Başbakanlığa gönderdiklerini bildirdi.
 • 22:56 Galatasaray, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray Kulübü, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten eşi için sarı-kırmızılı forma ricasında bulunan Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'e forma hediye etti.
 • 22:21 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-4 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-4 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-4(Tür: Ankara)
 • 22:09 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-3 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-3 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-3(Tür: Ankara)
 • 21:39 Galatasaray, Jyrki Katainen'e Forma Hediye Etti Galatasaray Kulübü, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten eşi için sarı-kırmızılı forma ricasında bulunan Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'e forma hediye etti.
 • 17:56 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-2 Mehmet Şimşek Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık-2 Mehmet Şimşek Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık-2(Tür: Ankara)
 • 17:50 Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kilis'te yaşanan güvenlik sorununa ilişkin bir soru üzerine Şimşek, "Karşımızda barbar bir terör örgütü DEAŞ var. Zaman zaman maalesef bizim topraklara da bu atılan bir takım roketler vs. düşebiliyor.
 • 17:41 Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Mehmet Şimşek: Güvenlik Durumunu Dikkate Alan Bir Bütçe Hazırladık Mehmet Şimşek: Güvenlik durumunu dikkate alan bir bütçe hazırladık"Ne tedbir alınması gerekiyorsa alınır. Kaynak konusunda ben, sorun çıkacağına pek inanmıyorum"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kilis'te yaşanan güvenlik sorununa ilişkin bir soru üzerine Şimşek, "Karşımızda barbar bir terör örgütü DEAŞ var. Zaman zaman maalesef bizim topraklara da bu atılan bir takım roketler vs. düşebiliyor.
 • 17:12 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye-ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Toplantısı'nda Konuştu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Bizim amacımız Türkiye ile Avrupa arasındaki ekonomik entegrasyonu çok daha güçlü bir şekilde sağlamak, ileriye taşımak ve bu çerçevede iş aleminin önünü açmaktır” dedi.
 • 16:56 Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Kilis Açıklaması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Zaman zaman maalesef bizim topraklara da atılan birtakım roketler düşebiliyor.
 • 16:44 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) anlaşması sürecine ilişkin, "Bu sürecin hiçbir şekilde ne Türkiye'ye ne de diğer taraflara olumsuz bir etkisinin olmamasını istiyoruz.
 • 16:34 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı ANKARA (AA) – Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Türkiye'nin yapısal reformlara yönelik çalışmalarına ilişkin, "Bazen Avrupa Birliği (AB) içindeki üye ülkelerimizin de keşke böyle reform listeleri olsa diye düşünüyorum.
 • 16:18 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) vize serbestisine ilişkin, "Türkiye olarak biz inanıyoruz ki Mayıs başında, bu kriterleri yerine getirmiş olacağız. İnşallah bu vesileyle önemli reformlar yapmış olacağız" dedi.
 • 16:06 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" (3) - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamaları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantılarının sonucuna ilişkin Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen ile basın toplantısı düzenledi.
 • 16:05 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu basın bildirisinde, ekonomik diyaloğun AB ile Türkiye arasında Gümrük Birliği neticesinde önemli ölçüde artan ekonomik ilişkileri, ekonomi politikaları ve yapısal reform gündemleri üzerinde müşterek bir anlayış geliştirerek daha da iyileştirmeyi hedeflediği belirtildi.
 • 16:00 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) ile ABD arasında imzalanacak Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşmasına (TTIP) ilişkin, "Hiçbir şekilde Türkiye'nin TTIP dışında kalmaması lazım. Etrafımızda böyle anlaşmalar yapılırken biz tabii ki dışında kalamayız." dedi.
 • 15:40 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" (5) - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen'ın açıklamaları Konuşmalar sonunda fotoğraf çekimi ve ayrılış Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantılarının sonucuna ilişkin Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen ile basın toplantısı düzenledi.
 • 15:06 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Bizim amacımız Türkiye ile Avrupa arasındaki ekonomik entegrasyonu çok daha güçlü bir şekilde sağlamak, ileriye taşımak ve bu çerçevede iş aleminin tabii ki önünü açmaktır" dedi.
 • 12:03 Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek otomatik BES'e yönelik bilinmesi gerekenleri anlattı.
 • 18:51 Başbakan Yardımcısı Şimşek, AB Komisyonu Üyeleri ile Boğaz Turu Yaptı Başbakan Yardımcısı Şimşek, AB Komisyonu Üyeleri ile Boğaz Turu Yaptı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Şimşek ile AB Komisyonu üyelerinin tekneye binmesi Şimşek'in İstanbul'u tanıtması Genel detaylar "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" toplantısı Toplantı kapsamında Başbakan Yardımcısı Şimşek, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve AB Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı.
 • 18:31 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" Toplantısı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri, Avrasya Tüneli Projesi'nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 16:41 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog" Toplantısı Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyeleri boğaz turu yaptı.
 • 16:39 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Mehmet Şimşek Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Mehmet Şimşek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek'in konuşması Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Eğer Gümrük Birliği'ni kamu alımlarını, hizmetleri ve tarımı içerecek şekilde genişletirsek Türkiye'nin AB ile potansiyel hizmet ve mal ticareti çok rahat şekilde 300 milyar dolar seviyesine çıkabilir" "İnanıyorum ki AB, Türkiye'ye adil yaklaşıp Türkiye'nin tam üyeliğini sağlamakla değişik medeniyetler arasında, İslam ile diğer medeniyetler arasında güçlü bir diyaloğu ve barışçıl şekilde yaşamanın da aslında önemli bir modelini başarıya ulaştırmış olacak" Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Eğer Gümrük Birliği'ni kamu alımlarını, hizmetleri ve tarımı içerecek şekilde genişletirsek Türkiye'nin AB ile potansiyel hizmet ve mal ticareti çok rahat şekilde 300 milyar dolar seviyesine çıkabilir.
 • 16:23 Şimşek AB Büyük Bir Başarı Hikâyesidir Şimşek AB Büyük Bir Başarı Hikâyesidir Şimşek: AB BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİDİRBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: "AB büyük bir başarı hikayesidir.
 • 16:14 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Hisarcıklıoğlu Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu - Hisarcıklıoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun konuşması Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Tüm fasıllarda müzakerelerin açılması ve kapanmasını istiyoruz" "AB'nin vize serbestisini Haziran 2016'ya çekme kararından büyük memnuniyet duyuyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik sürecine ilişkin, "Katılım müzakerelerinin duraksaması her iki taraf için de maliyetli oldu.