SON DAKİKA MEHMET ŞİMŞEK HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri

 • 11:59Bakan Şimşek'den Koalisyon AçıklamasıBakan Şimşek'den Koalisyon AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek koalisyon ile ilgili açıklamada bulundu.
 • 13:44Şehit Astsubay Yalçın Nane İçin Tören DüzenlendiŞehit Astsubay Yalçın Nane İçin Tören DüzenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Astsubay Yalçın Nane için Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen görüntüler- Şehidin annesi ve eşinin görüntüsü- Tören alanından detay- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in törene katılması- Dua yapılması- Şehidin tabutunun getirilmesi - Saygı duruşu GAZİANTEP - Suriye sınırında terör örgütü DAEŞ militanlarınca şehit edilen Astsubay Yalçın Nane için Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
 • 10:25Şimşek, Emtialardaki Düşüşü DeğerlendirdiŞimşek, Emtialardaki Düşüşü DeğerlendirdiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, emtia fiyatlarındaki düşüşün Türkiye'ye doğrudan etkisinin olumlu ama dolaylı etkisinin olumsuz olduğunu söyledi.
 • 13:13Kayıp Kişinin Cesedi Zeytinlikte BulunduKayıp Kişinin Cesedi Zeytinlikte BulunduOlay yerinden genel görüntüler- Olay yeri inceleme ekibinin çalışması- Cenaze aracının gelişi- Cesedin çıkartılışı ve cenaze aracına alınışı Kayıp kişinin cesedi zeytinlikte bulundu- Orhangazi'de Ramazan Bayramı'nın ikinci gününden bu yana aranan kişinin ölüm nedeni araştırılıyor Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, 18 Temmuz'dan bu yana kendisinden haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi, bölgede bir zeytinlikte bulundu.
 • 12:46Orhangazi'de Kayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduOrhangazi'de Kayıp Gencin Cesedi Zeytinlikte BulunduBursa'nın Orhangazi İlçesi'nde bayramın ikinci günü evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi zeytinlikte bulundu.
 • 12:11Orhangazi'de Kayıp Gencin, Zeytinlikte Cesedi BulunduOrhangazi'de Kayıp Gencin, Zeytinlikte Cesedi BulunduBursa'nın Orhangazi İlçesi'nde bayramın ikinci günü evden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 30 yaşındaki Mehmet Şimşek'in cesedi zeytinlikte bulundu.
 • 08:47Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Yarım asırlık Vergi Usul Kanunu değişiyor. Yeni kanunla, mükelleflerin vergi karnesi çıkarılarak, ödül sistemi hayata geçirilecek. Pozitif ayrımcı uygulamalar yapılacak.
 • 18:01Bakan Şimşek, Kurumların Bayramını KutladıBakan Şimşek, Kurumların Bayramını KutladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bayramlaşması Ramazan bayramı kutlanıyor- Maliye Bakanı Şimşek, jandarma ve polisevini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, jandarma ve polisevini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.
 • 15:30Bakan Mehmet Şimşek: Bakan Mehmet Şimşek: "Bu Süreçte Samimi ve Yapıcı Olacağız"Ramazan Bayramı’nın ilk ziyaretini Gaziantep’e gerçekleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyona yönelik açıklamada bulunarak, “Bu süreçte samimi ve yapıcı olacağız” dedi.
 • 14:37Bakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızBakan Şimşek: Ülkemiz İçin En Doğrusunu YapacağızMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyon görüşmelerinin erken aşamada olduğunu belirterek, "Muhalefetten yapıcı bir tutum ile karşı karşıya kalırsak, arzuladığımız samimiyeti bulursak, ülkemiz için en doğru olanı yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 • 14:03Şimşek: Muhalefetten Arzuladığımız Samimiyeti Bulursak Gerekeni YapacağızŞimşek: Muhalefetten Arzuladığımız Samimiyeti Bulursak Gerekeni YapacağızMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, koalisyon görüşmelerinin daha erken aşamada olduğunu dile getirerek, “Muhalefetten de yapıcı bir tutum ile karşı karşıya kalırsak, arzuladığımız samimiyeti bulursak ülkemiz için en doğru olanı yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.
 • 13:59Şimşek: Şimşek: "İran'da Durumun Normalleşmesi Türkiye'yi Olumlu Etkileyecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (3)- "Siyasi görünüm net olarak ortaya çıkana kadar özel sektör yatırımları ertelenme riskiyle karşı karşıyadır.
 • 13:51Şimşek: Şimşek: "Reformların Hayata Geçirilmesi Zaruri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması- Şimşek'in gidişi Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (3)- "Siyasi görünüm net olarak ortaya çıkana kadar özel sektör yatırımları ertelenme riskiyle karşı karşıyadır.
 • 13:22Şimşek: Şimşek: "Türkiye'nin Şu Anda Tek Çıpası Mali Disiplindir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması Merkezi yönetim bütçe gerçekleşmeleri- Maliye Bakanı Şimşek: (2)- "Ekonomik büyüme ve makro finansal istikrar açısından Türkiye'nin şu anda tek çıpası mali disiplindir"- "Geçen senenin ilk yarısına göre bu yılın ilk 6 ayında ilave 3,1 milyar liralık KDV iadesi gerçekleştirdik"- "Enflasyona ilişkin risklerin, siyasi belirsizliğin, bu kadar popülist söylemin olduğu bir seçim ve sonrasında, faizler hala tek hanede ise bu esas itibarıyla bütçe disiplininden kaynaklanmaktadır" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Ekonomik büyüme ve makro finansal istikrar açısından Türkiye'nin şu anda tek çıpası mali disiplindir" dedi.
 • 13:04Bakan Şimşek: Ocak-Haziran'da Faiz Dışı Fazla 30,5 Milyar TlBakan Şimşek: Ocak-Haziran'da Faiz Dışı Fazla 30,5 Milyar TlBütçe, Haziran ayında 3,2 milyar lira fazla verdi.
 • 12:50Merkezi Yönetim Bütçe GerçekleşmeleriMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Ekonomik büyüme ve makro finansal istikrar açısından Türkiye'nin şu anda tek çıpası mali disiplindir" dedi.
 • 13:54Bakan Şimşek: İran'la Nükleer Anlaşma Türk Ekonomisi İçin Güzel HaberMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, İran'la dünya güçleri arasındaki nükleer anlaşmayı "Türk ekonomisi için güzel haber" diye nitelendirdi.
 • 13:52İran ile Varılan Nükleer Anlaşma Türk Ekonomisini de Uçuracakİran ile Varılan Nükleer Anlaşma Türk Ekonomisini de UçuracakMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İran ile varılan nükleer anlaşma, Türk ekonomisi için güzel haber, ikili ticari ilişkileri güçlendirmesi muhtemel." dedi.
 • 11:24Şimşek: Şimşek: "Yapıcı Olacağız, Samimi Olacağız, Diyaloğa Açık Olacağız"Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümet kurma süreciyle ilgili, "Arzulanan diyaloglarımıza karşılık bulamazsak ve muhalefet 'ben bu oyunu oynamak istemiyorum' tarzında bir süredir sürdürdüğü tutumda ısrarcı olursa hakem millet olacaktır" dedi.
 • 00:38Babacan: Gerçekten Samimi Olarak Bir Koalisyon Arayışında OlacağızBabacan: Gerçekten Samimi Olarak Bir Koalisyon Arayışında OlacağızBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "AK Parti olarak zihnimizi ve gönlümüzü açtık ve gerçekten samimi olarak bir koalisyon arayışında olacağız." dedi.
 • 16:10Yalova CHP'li İnce: AKP Yandaşa Kıyak Konusunda Gerçekten UzmanlaştıYalova CHP'li İnce: AKP Yandaşa Kıyak Konusunda Gerçekten UzmanlaştıCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 'çerez parası bile değil' dediği makam araçlarıyla ilgili açıklama yaptı.
 • 10:49Davutoğlu, Mehmet Şimşek'in Bebeğini Görmeye GittiDavutoğlu, Mehmet Şimşek'in Bebeğini Görmeye GittiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, üçüncü çocukları dünyaya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek'in bebeğini görmeye gitti.
 • 19:03Davutoğlu, 3. Çocuğu Olan Bakan Şimşek'i Ziyaret EttiDavutoğlu, 3. Çocuğu Olan Bakan Şimşek'i Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, üçüncü kez baba olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in mutluluğunu paylaştı.
 • 18:57Başbakan Davutoğlu'ndan Yeniden Babalık Sevinci Yaşayan Mehmet Şimşek ve Eşine ZiyaretBaşbakan Davutoğlu'ndan Yeniden Babalık Sevinci Yaşayan Mehmet Şimşek ve Eşine ZiyaretDha ANKARA- Başbakan Davutoğlu'ndan yeniden babalık sevinci yaşayan Mehmet Şimşek ve eşine ziyaret Başbakan Ahmet Davutoğlu, ikiz kızlarından sonra dün de bir erkek çocuğu dünyaya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ve eşini hastanede ziyaret etti.
 • 18:49Davutoğlu'ndan, Babalık Sevinci Yaşayan Bakan Şimşek'e ZiyaretDavutoğlu'ndan, Babalık Sevinci Yaşayan Bakan Şimşek'e ZiyaretBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ikiz kızlarından sonra dün de bir erkek çocuğu dünyaya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ve eşini hastanede ziyaret etti.
 • 11:55Mehmet Şimşek'in 3. Çocuğu Oldu! Bu Kez ErkekMehmet Şimşek'in 3. Çocuğu Oldu! Bu Kez Erkekİkiz kız babası olan Şimşek'in 3. çocuğu erkek oldu. Şimşek haberi Twitter'a "Böylece 3'e terfi ettik'' yazarak verdi. Şimşek, Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesine de uymuş oldu.
 • 10:23Makam Aracı Alımında Harcanan Para 4 Kat ArttıMakam Aracı Alımında Harcanan Para 4 Kat ArttıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 'çerez parası' olarak nitelendirdiği kamu taşıt alımına bütçeden harcanan parada büyük artış yaşanıyor.
 • 13:10Terörün Finansmanıyla Mücadele - ŞimşekTerörün Finansmanıyla Mücadele - ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in salona gelişi-Salondan detaylar-Bakan Şimşek'in konuşması-Diğer konuşmacılar Terörün finansmanıyla mücadele- Maliye Bakanı Şimşek: - "Türkiye terörden çok çekti.
 • 12:49Terörün Finansmanıyla MücadeleMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, terörün finansmanıyla mücadelede iş birliğinin önemine işaret ederek, "Türkiye terörden çok çekti.
 • 12:14Terörün Finansmanı ve Aklama ile Mücadele Etkinlik AB Eşleştirme ProjesiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, terör olaylarının günübirlik hadiseler haline geldiğini belirterek, “Finansman kaynaklarını kurutursak, inanıyorum ki terörün ayağını kolunu kırmış oluruz” dedi.
 • 12:44Bakan Şimşek Şehreküstü'de Yemek DağıttıBakan Şimşek Şehreküstü'de Yemek DağıttıGaziantep’in Şahinbey ilçe Belediyesi tarafından Şehreküstü Konakları’nda kurulan 2 bin kişilik iftar sofrasını ziyaret eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vatandaşlara yemek dağıtarak, sohbet etti.
 • 22:14Şimşek ve Gül İftar Programına KatıldıŞimşek ve Gül İftar Programına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar katılanlardan görüntüler- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşması- AK Parti Genel Başkan Yardımcı Abdulhamit Gül'ün konuşması AK Parti Gaziantep il teşkilatının iftar programı- Maliye Bakanı Şimşek: - "Milletimizin takdiri şu anda koalisyon gerektiriyor.
 • 18:43Gaziantep'te Turizm ve Sağlık Protokolleri İmza TöreniGaziantep'te Turizm ve Sağlık Protokolleri İmza TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuşması- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımıyla protokollerin imzalanması Gaziantep'te turizm ve sağlık protokolleri- Büyükşehir Belediyesinin kenti küresel ölçekte tanıtacak "Gaziantep Küresel Marka Şehir" ile 40 ailenin bebek sahibi olmasını öngören "Tüp bebek desteği" projelerinin protokolleri, Maliye Bakanı Şimşek'in katılımıyla imzalandı Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kenti küresel ölçekte tanıtacak "Gaziantep Küresel Marka Şehir" ile 40 ailenin bebek sahibi olmasını öngören "Tüp bebek desteği" projelerinin protokolleri, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımıyla imzalandı.
 • 18:10Bakan Şimşek: Bakan Şimşek: "Her Yüz Liralık Verginin 21 Lirasını Sağlığa Harcıyoruz"Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te katıldığı hastane açılışında, “Bugün topladığımız her yüz liranın 21 lirasını biz sağlığa harcıyoruz.
 • 11:08Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Vergi Rekortmenlerine TeşekkürMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi rekortmenleri listesine giren mükellefler için "Mükelleflerimizi kutluyor, hepsine şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 • 10:40Şimşek'ten Rekortmenlere TeşekkürŞimşek'ten Rekortmenlere TeşekkürMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vergi süreçlerinin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızı her geçen gün artırarak sürdürmekteyiz.
 • 10:36Bakan Şimşek'ten Vergi Rekortmenlerine TeşekkürMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçen yıl en fazla vergi beyan eden mükelleflerin, vergisel yükümlülüklerine en yüksek gönüllü uyumu göstererek topluma örnek olduklarını belirterek, "Mükelleflerimizi kutluyor, hepsine şükranlarımı sunuyorum" ifadesini kullandı.
 • 10:27Maliye Bakanı: Vergi Süreçlerini Kolayştırma Çalışmalarımızı SürüyorMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vergi süreçlerinin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızı her geçen gün artırarak sürdürmekteyiz.
 • 11:47Saraçoğlu'nda Zorla Tahliyeye Suç DuyurusuMimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi’nde zorla tahliye yapmak isteyen yetkililer hakkında, konut dokunulmazlığını ihlal, görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçu işlemekten kamu davası açılması talebi ile suç duyurusunda bulundu.
 • 19:34Bakanlar, Yemin EttiBakanlar, Yemin EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Ankara - TBMM'de 25. Dönem Milletvekili yemin töreni başladı.
 • 18:12Gaziantep - Bakan Şimşek, Mazbatasını AldıGaziantep - Bakan Şimşek, Mazbatasını AldıBakan Şimşek, mazbatasını aldı GAZİANTEP'te, AK Parti'den yeniden milletvekili seçilen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek mazbatasını aldı.
 • 17:49Bakan Şimşek: Bakan Şimşek: "Çok Açık ve Net AK Parti Birinci Olmuştur"Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çok açık ve net bir şekilde AK Parti’nin birinci olduğunu belirterek, “Ülkenin menfaatleri her şeyin üstündedir” dedi.
 • 11:45Maliye Bakamı Mehmet Şimşek'ten Büyüme YorumuMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, ilk çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.
 • 11:30Şimşek, İkinci Çeyrekten de UmutluŞimşek, İkinci Çeyrekten de UmutluMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, öncü göstergelerin büyümenin ikinci çeyrekte hızlandığını gösterdiğini ve ekonominin temellerinin sağlam olduğunu belirterek, siyasi belirsizliğin uzun sürmemesi gerektiğini söyledi.
 • 13:25Sanko'ya Vergi TeşekkürüSanko'ya Vergi TeşekkürüGaziantep Vergi Rekortmenleri Listesi’ne giren Konukoğlu Ailesi fertleri ve SANKO şirketlerine, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek adına Teşekkür Belgesi verildi.
 • 11:28Azmetti 60'ından Sonra Ehliyet AldıAzmetti 60'ından Sonra Ehliyet AldıMersin’in Silifke ilçesinde 61 yaşındaki Mehmet Şimşek, ilerlemiş yaşına rağmen birçok gencin tek seferde başaramadığı ehliyet sınavlarını geçerek, B sınıfı ehliyet almaya hak kazandı.
 • 13:34Mehmet Şimşek: Siyasi Risk Primini Fiyatlamaya BaşlayacaklarMehmet Şimşek: Siyasi Risk Primini Fiyatlamaya BaşlayacaklarMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ak Parti Genel Merkezi'ne gelişinde açıklamalarda bulundu.
 • 13:07Meclis'in Ekonomi Vitrinine Yeni YüzlerDört siyasi partinin temsil edileceği 25. Dönem Parlamentosu'nda yer alacak ekonomi kurmayları netleşmeye başladı.
 • 12:35Maliye Bakanı Mehmet Şimşek AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Hiçbir koalisyon hükümeti tek başına hükümet kadar güçlü ve reformcu olamaz" dedi.
 • 12:18Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası piyasaların durumuna ilişkin "Tepkide hiç bir sürpriz yok, beklenen bir şey" dedi.