05:4400
SON DAKİKA MEHMET ŞİMŞEK HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri


MEHMET ŞİMŞEK

Mehmet Şimşek, 1 Ocak 1967'de Batman Arıca'da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Mehdiye'dir. Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'de University of Exeter'de tamamladı. ABD Büyükelçiliği'nde ve Deutsche Menkul Kıymetlerde kıdemli... Devamı

  İhbar İkramiyesi Alan 462 Kişiye 7 Milyon 105 Bin 157 TL İkramiye Ödendi

  İhbar İkramiyesi Alan 462 Kişiye 7 Milyon 105 Bin 157 TL İkramiye Ödendi

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığına yapılan ihbar bildirimleri nedeniyle 2013'te 2 bin 289 ihbar için 462 kişiye 7 milyon 105 bin 157 TL ikramiye ödendiğini açıkladı. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  CHP Grup Genel Kurulu Toplanacak

  CHP Grup Genel Kurulu Toplanacak

  CHP Grup Genel Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanacak. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Ak Partili Coşkun: 'Yalova'ya Zarar Veriyorlar'

  Ak Partili Coşkun: "Yalova'ya Zarar Veriyorlar"

  Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Temel Coşkun, CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve Belediye Başkanı Vefa Salman'ın Yalova'yı son günlerde olumsuzluklarla gündeme taşıdığını, bu tutumun Yalova'ya zarar verdiğini ifade etti. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  ANGİAD Heyeti Bakan Şimşek'i Ziyaret Etti

  ANGİAD Heyeti Bakan Şimşek'i Ziyaret Etti

  Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Fatma Semiz ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Hollanda Medyası: Türkiye, Twitter İçin Casus Program Aldı

  Hollanda Medyası: Türkiye, Twitter İçin Casus Program Aldı

  Hollanda medyası Türkiye'nin, Twitter'e karşı Hollanda'dan dijital casus programı satın aldığını ve yeni silahı devreye soktuğunu yazdı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç, Setbir Olağan Genel Kurulu'na Katıldı

  Başbakan Yardımcısı Arınç, Setbir Olağan Genel Kurulu'na Katıldı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda isimleri geçen çok değerli insanların hem ülkemizi rahatlatacak hem süreci kolaylaştıracak hem de aradaki arkadaşlık hukukunu, dostluğu, kardeşliği muhafaza edecek konuşmalarına şahit oluyoruz. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Bakan Şimşek: 'Büyük projeler tehlikede değil' -

  Bakan Şimşek: "Büyük projeler tehlikede değil" -

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonominin gidişatına ilişkin önemli kaygıları olmadığını belirterek, "Şu anda hiçbir şekilde gündemimizde zam yok" dedi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Bakan Şimşek: Gültan Kışanak'ın Yaklaşımı Son Derece Yanlış

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın, "Diyarbakır'daki enerji kaynaklarına ilişkin pay istedikleri" yönündeki sözlerine ilişkin, "Açıklamasını ben de basından takip ettim. Son derece yanlış bir yaklaşım. Türkiye'de tüm gelirler bir havuzda toplanır ve ülkenin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak her bir tarafına yatırım olarak, hizmet olarak sunulur. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Maliye Bakanı Şimşek: 'Hiçbir Şekilde Şuan da Gündemimizde Zam Yoktur'

  Maliye Bakanı Şimşek: "Hiçbir Şekilde Şuan da Gündemimizde Zam Yoktur"

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme öngörülerini değiştirmesine ilişkin olarak, “Biraz aceleci davrandıkları kanısındayım. Evet, analizlere saygımız var. Bunlar saygın kuruluşlar ama ilk çeyrekteki miktar siyasi kargaşayı dikkate aldılarsa biraz erken davrandılar gibi geliyor bana” dedi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Bakan Şimşek - Özel sektörün döviz açığı -

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek soruları cevapladı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

 

  Bakan Şimşek - Sosyal medya şirketlerinin vergilendirilmesi -

  Bakan Şimşek - Sosyal medya şirketlerinin vergilendirilmesi -

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya şirketlerinin Türkiye'deki ticari faaliyetlerinin, arızi değil, süreklilik arz eden ekonomik, ticari faaliyetler olduğunu belirterek, "Dolayısıyla bu şirketler eğer iyi niyete sahiplerse, Türkiye'den de bir kazançları söz konusu. O zaman kendi itibarlarıyla da paralel olarak Türkiye'de süreklilik arz eden faaliyetlerinden dolayı temsilcilik veya bir iş yeri açmaları gerekiyor" dedi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Milli Piyango İçin 10 Talip Çıktı

  Milli Piyango İçin 10 Talip Çıktı

  Milli Piyango özelleştirmesi için 10 firma ihale dokümanı aldı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri