03:1200
SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

   

  Halterde Yoğun Mesai

  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, ''Federasyon olarak hedefimiz halterin üzerideki kara bulutları dağıtmak, temiz bir sayfa açmak'' dedi. (Bugün 01:43)

   

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesi Genişletilmiş İstişare Toplantısı

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesi Genişletilmiş İstişare Toplantısı

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanlığı Genişletilmiş İstişare Toplantısı yapıldı. (Dün 23:10)

   

  Öğretmenler Günü

  BBP Genel Başkanı Destici: "Ülkemizde bazı kesimler el üstünde tutulurken, zenginliklerine zenginlik katarken, eğitimin temel unsuru olan öğretmenlerimiz adeta yok sayılmaktadır" (Dün 19:51)

   

  Destici: Öğretmenlerimizin Problemleri İvedilikle Ele Alınmalı

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici öğretmenlerin, layık oldukları itibara ve hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartlara sahip olmadıklarını söyleyerek, "Milli eğitimin ve öğretmenlerimizin o kadar çok problemi var ki esasında bunların hepsi ivedilikle ele alınması gereken hususlardır. (Dün 15:09)

   

  Eğitim ve Ahlak Şûrası Sonuç Bildirgesi Açıklandı

  Eğitim ve Ahlak Şûrası Sonuç Bildirgesi Açıklandı

  Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği'nin ‘Mehmet Akif İnan Hatırasına’ düzenledikleri "Eğitim ve Ahlak Şûrası" Ankara'da sona erdi. (Dün 15:08)

   

  Öğretmenler Günü Yarın Kutlanacak

  Öğretmenler Günü Yarın Kutlanacak

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yarın saat 09.00'da öğretmenlerle Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak etkinliklerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilden gelen eğitimcilere resepsiyon verecek. (Dün 14:59)

   

  Sabancı Mardin Kız Yurdu Hizmete Açıldı

  Sabancı Vakfı’nın desteğiyle inşa edilen Sabancı Mardin Kız Yurdu hizmete açıldı. (Dün 13:09)

   

  Tercihim Öğretmenlik Yapmamak Değildi, Başörtümle Olmaktı"

  Başörtüsü nedeniyle 1999 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden çıkış belgesi alamayarak öğretmenlik başvurusunda bulunamayan 3 çocuk annesi Sündüs Aslan, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor Aslan: "Kendimizi 28 Şubat'ın görünmeyen mağdurları olarak nitelendiriyoruz" "Benim tercihim öğretmenlik yapmamak değildi. (Dün 13:01)

   

  Macide Öğretmen" Eğitimden Kazandığını Yine Eğitime Harcıyor

  "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" sahibi emekli fizik öğretmeni Alp, eğitimden kazandığı paralarla çocukların öğrenimi için okul yaptırıp eğitim kuruluşlarının ihtiyacını karşılıyor, öğrencilere burs veriyor Alp: "Merhum eşimle, 'Çalışalım, gençliğimizde kazanalım, ileride bir okul yapalım, bir şeyler yapalım' (Dün 12:01)

   

  Özel) Azmiyle Okuttu Öğrencilerine Örnek Oluyor

  Özel) Azmiyle Okuttu Öğrencilerine Örnek Oluyor

  Kastamonu’da, sınıfta kalınca okulu bırakan bir hizmetli, azmederek dışarıdan okudu ve Sosyal Bilgiler öğretmeni olmayı başardı. (Dün 11:59)

   

  Macide Öğretmen" Eğitimden Kazandığını Yine Eğitime Harcıyor

  "Macide Öğretmen" eğitimden kazandığını yine eğitime harcıyor- "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" sahibi emekli fizik öğretmeni Alp, eğitimden kazandığı paralarla çocukların öğrenimi için okul yaptırıp eğitim kuruluşlarının ihtiyacını karşılıyor, öğrencilere burs veriyor- Alp: "Merhum eşimle, 'Çalışalım, gençliğimizde kazanalım, ileride bir okul yapalım, bir şeyler yapalım' düşüncesiyle çok çalıştık. Bir gün içinde üç ayrı okula, birer saat derslere gittiğimiz oldu"- "Çınarcık'ta Sağlık Merkezi var. (Dün 11:45)

   

  CHP'li Demir: Öğretmenlerimizin Durumu Daha da Kötüye Gidiyor

  CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir öğretmenleri mutlu olmayan bir toplumun ilerlemesinin olanaklı olmadığına işaret ederek, mevcut sistem içerisinde özellikle öğretmenlerin durumunun daha da kötüye gittiğini söyledi. (Dün 11:24)

   

  Öğretmenlere Anahat ve YHT Biletlerinde Yüzde 50 İndirim

  Öğretmenlere Anahat ve YHT Biletlerinde Yüzde 50 İndirim

  Öğretmenler haftası nedeniyle, 24-30 Kasım tarihleri arasında demir yollarında anahat ve yüksek hızlı trenlere bilet alacak öğretmenlere, yüzde 50 indirim uygulanacak. (Dün 10:46)

   

  Dolgun: 'Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor'

  Dolgun: "Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor"

  Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun, eğitimcilerin ekonomik ve sağlık sorunlarıyla yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. (Dün 10:08)

   

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi açıldı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Çankırı'da açılan Mehmetçik Dershanesi eğitime başladı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Temiz Çevre İçin Toplanan Atık Yağlar Amacına Ulaştı

  "Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi' kapsamında atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu bugün düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Kösegil: 'Teog Öğrencinin Başarısını Arttırdı'

  TEOG Sınavı’nın öğrenci üzerinde baskıyı azalttığını ifade eden Uğur Hazırlık Rehberlik Koordinatörü Nazik Kösegil, 'TEOG ile beraber öğrencilerin sınav başarısı arttı' dedi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Hanefi Bostan'dan Yeni Paralel Yapı İddiası

  Hanefi Bostan'dan Yeni Paralel Yapı İddiası

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, müdür atamalarında hükümetin yeni bir ‘paralel yapı’ oluşturduğunu ileri sürdü. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 03:12:52. #1.13#