SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 16:38İl Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Eylemİl Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde EylemOkuluma Dokunma Koordinasyonu üyesi bir grup, Cağaloğlu'dan, Sultanahmet'teki eski İstanbul Adliyesi'ne taşınan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı.
 • 16:30Bu Kurs Babalar İçinBu Kurs Babalar İçinMilli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Baba Destek Programı (BADEP) Manisa ili Değerlendirme Toplantısı Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 16:04Görmez: Görmez: "Hakem Rolünü Kaybetmememiz Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması Görmez, AA Editör Masası'na konuk oldu- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (6)- "Bölgedeki dini dokuya zararı sadece PKK terör örgütü vermedi.
 • 15:3328 Şubat Davası28 Şubat Davası'nda "tanık" olarak dinlenen, dönemin Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller'in Basın Müşaviri Mehmet Bican, "Tansu Hanım, bir Başbakan Yardımcısı olarak Türkiye'de darbenin söz konusu olmadığının, MGK kararlarının Türkiye lehine olduğunun bilinci içindeydi" iddiasında bulundu.
 • 15:24Görmez, Aa Editör Masası'na Konuk OlduDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kardeşliğin inşası ve bölgenin kadim potansiyellerinden istifade edilmesi için çalışma yürüttüklerini belirterek "Bölgedeki dini dokuya zararı sadece PKK terör örgütü vermedi.
 • 15:09Özel Eğitim ve Rehberlik Toplantısı DüzenlendiÖzel Eğitim ve Rehberlik Toplantısı DüzenlendiVan’da Özel Eğitim ve Rehberlik toplantısı düzenlendi.
 • 15:07Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Karaman AçıklamasıEğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, ilçelerdeki öğretmenlerin aile birlikteliklerinin sağlanması gerektiğini söyledi.
 • 14:45Eğitim Kurumlarına Yönetici Atama Kriterleri Yeniden BelirlendiMilli Eğitim Bakanlığının (MEB), yeni düzenlemesiyle müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirmeler için merkezi yazılı sınav şartı getirildi.
 • 14:38Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı BilginUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı BilginGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin'nin konuşması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2008 yılında 22 pilot kamu hizmeti ile başlatılan e-Devlet Kapısı uygulamasının bugün 197 kurumun verdiği bin 299 elektronik devlet hizmetine dönüştüğünü belirterek, "e-Devlet'ten bugün 20 milyon kayıtlı kullanıcı faydalanmaktadır" dedi.
 • 14:20Aday öğretmenlik sınav giriş yerleri sorgulama ekranı - MEBAday öğretmenlik sınav giriş yerleri sorgulama ekranı - MEBAday öğretmenlik sınav giriş yerleri belli oldu. MEB aday öğretmenlik sınav giriş yerlerine ilişkin beklenen bir açıklama yaptı. Sınav giriş yerlerini görüntülemek için aşağıdaki linki kullanın.
 • 14:14EBA öğretmen başvuruları, MEBBİS - EBAEBA öğretmen başvuruları, MEBBİS - EBAMEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzunu MEBBİS üzerinden yayınladı. Yayınlanan e-kurs modülünde öğretmen başvuru tarihleri ve kurs dönemleri gibi önemli konular yer alıyor. Peki MEBBİS e-Kurs Modülü'ne nasıl giriş yapılır, EBA öğretmen başvurusu nasıl yapılır?
 • 14:12Okulcu Hasan'dan İstanbul'un En Büyük Kız Meslek LisesiTürk Milli Eğitimi’ne bugüne kadar 25’in üzerinde okul kazandıran Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’ye İstanbul’un en büyük kız meslek lisesini kazandırdı.
 • 13:53EGİAD'dan Eğitime KatkıEGİAD Eğitime Katkı Sözünü Tuttu
 • 12:35Viranşehir'de Destekleyici ve Yetiştirici Kurslar Başladı.Viranşehir'de Destekleyici ve Yetiştirici Kurslar Başladı.Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Soner Korkmaz’dan okulda açılan kurslarla ilgili bilgi aldı.
 • 12:28Kırıkkale'de 345 Kişiye İş İmkanıKırıkkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Nazım Ulu, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde 345 kişinin istihdam edileceğini bildirdi.
 • 11:49B20 Türkiye Dijital Ekonomi KonferansıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2008 yılında 22 pilot kamu hizmeti ile başlatılan e-Devlet Kapısı uygulamasının bugün 197 kurumun verdiği bin 299 elektronik devlet hizmetine dönüştüğünü belirterek, "e-Devlet'ten bugün 20 milyon kayıtlı kullanıcı faydalanmaktadır" dedi.
 • 11:23Çanakkale'den Kısa KısaÇanakkale'de, rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi düzenlendi.
 • 11:19Eğitim Sen: Öğretmenlerin Can Güvenliği SağlanmalıdırEğitim Sen: Öğretmenlerin Can Güvenliği SağlanmalıdırEğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fuat Koç, "Bugün Türkiye’de öğretmenler, birilerinin ‘tek başına iktidar’ hırsıyla yeniden başlatılan çatışmaların ve silahların gölgesinde, her geçen gün biraz daha zorlaşan koşullarda karşılamaktadır.
 • 11:16Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri Yeni Sezonu AçtıPursaklar Belediyesi Hanım Evleri Yeni Sezonu AçtıPursaklar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten 5 hanım evi yeni sezona hızlı başladı.
 • 10:10Save the ChildrenSave the Children ("Çocuklara Sahip Çık"), yeryüzündeki bütün mağdur çocuklara sahip çıkmak için harekete geçmiş, 30'u aşkın ülkeden milyonlarca bağışçının desteğiyle, 120'den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Özellikle afet ve kriz durumlarında çocukların korunması ve eğitimlerinin aksamaması için çalışır.
 • 10:05MEB'e Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği YürürlükteMillî Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurumları yöneticiliklerini ikinci görev olarak yürüteceklerin görevlendirilmelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 22:03Lyon'da 9'ncu Dünya Dilleri Forumu'nda Türkçe ve Türk Kültürü TanıtıldıLyon'da 9'ncu Dünya Dilleri Forumu'nda Türkçe ve Türk Kültürü TanıtıldıDha DIŞ HABER - Lyon'da 9'ncu Dünya Dilleri Forumu'nda Türkçe ve Türk kültürü tanıtıldı Fransa'nın Lyon kentinde geleneksel olarak yapılan 9'ncu Dünya Dilleri Forumu'nda Türkçe ve Türk kültürü tanıtıldı.
 • 19:26Gürcan: Gürcan: "Size Tavsiyem, Vaktinizi Sadece İnternette, Sosyal Medyada Geçirmeyin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan'ın gelişi- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan'ın konuşması- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan'ın çıkışı ve açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan: - "(Öğrencilere hitaben) Telefonlar veya sanal medya, odalarınızın dışında da bir hayat olduğunu unutturmasın size. Dışarıdaki hayatı tanımanız ve anlamanız gerekiyor.
 • 17:39Save the ChildrenSave the Children (Çocuklara Sahip Çık), yeryüzündeki bütün mağdur çocuklara sahip çıkmak için harekete geçmiş, 30'u aşkın ülkeden milyonlarca bağışçının desteğiyle, 120'den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Özellikle afet ve kriz durumlarında çocukların korunması ve eğitimlerinin aksamaması için çalışır.
 • 17:07Şahin: Bu Şehrin Ulaşımı Kadar Eğitimi İle İlgileniyoruz Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu şehrin ulaşımı kadar eğitimi ile de ilgilendiklerini ve sorunlar için çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi.
 • 16:48Gaziantep'te Eğitim Çalıştayı DüzenlendiGaziantep'te eğitim çalıştayı düzenlendi.
 • 14:57Pak Eğitim İş: Okul Aile Birlikleri, Velilerden 2'şer Bin Lira TopluyorPak Eğitim İş: Okul Aile Birlikleri, Velilerden 2'şer Bin Lira TopluyorPak Eğitim İşçileri Sendikası (Pak Eğitim İş) Hukuk Danışmanı Mehmet Kasap, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda verilen kursları ücretsiz olarak açıklamasına rağmen kursların ücretsiz olmadığını söyledi.
 • 14:01Öğretmen Adayları MEB Önünde Eylem Yaptı: Ölmeden Önce Atanmak İstiyoruzÖğretmen Adayları MEB Önünde Eylem Yaptı: Ölmeden Önce Atanmak İstiyoruzİş bulamayan öğretmen adayları, Türkiye’deki öğretmen açığına dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde eylem yaptı.
 • 13:41Güz Dönemi Kurslar İçin Sıraya GirdilerGüz Dönemi Kurslar İçin Sıraya GirdilerTepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi ve 29 Ekim Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek olan güz dönemi kursları için bin 500 öğrenci başvurdu.
 • 13:16Okul Müdürlerini Görevden Alan 40 Milli Eğitim Müdürü İfade VeriyorOkul müdürlerini somut bilgi ve belgeye dayanmadan, sözlü mülakatla 75’in altında puanlar vererek görevden aldığı iddia edilen Milli Eğitim müdürlerine yönelik soruşturmanın, ikinci değerlendirme safhasına geçildi.
 • 12:43Devlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik VeriliyorDevlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik Veriliyor"Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, “Devlet okullarında birçok eksiklik bulunmaktayken özel okullar için teşvikler verilmekte, bu teşviklerde de okullar arasında ayrım yapılmaktadır.
 • 12:43Gaziantep, Teog ve Lys'de Türkiye Ortalamasının Çok AltındaGaziantep, Teog ve Lys'de Türkiye Ortalamasının Çok Altında"Eğitimde Türkiye'nin en alt sıralarında yer alan Gaziantep'in TEOG ve LYS'deki başarısızlığı 'Eğitim Çalıştayı'nda bir kez daha gündeme geldi.
 • 11:46Okulda Diyabet Programı'nda 7,5 Milyon Öğrenciye UlaşıldıHalk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, büyüklerde daha sık görüldüğü için, yetişkin hastalığı olarak biliniyor.
 • 11:41Trabzon'a Son 13 Yılda 14 Milyar TL'lik YatırımTrabzon’da 2003-2015 yılları arasında merkezi hükümet tarafından 14 milyar TL’lik yatırım yapıldığı belirtildi.
 • 11:30Burhaniye'de Köy Okuluna Beyaz BayrakBurhaniye'de Köy Okuluna Beyaz BayrakBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Pelitköy İlkokulu ve Ortaokulu Beyaz Bayrak sahibi oldu.
 • 09:46Bugün Dünya Çocuk GünüBugün Dünya Çocuk GünüOkulda Diyabet Programı dünya çocuk günü'nde çocuklarda diyabete dikkat çekiyor
 • 17:393t Bilim Şenliği" Kapılarını Açtı"Toplum için Teknoloji ve Tasarım (3T) Bilim Şenliği", Aydın Üniversitesi'nde başladı.
 • 17:22Eğitim Sen: AK Parti İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleği İtibarsızlaştırıldıEğitim Sen: AK Parti İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleği İtibarsızlaştırıldıEğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Manavgat Temsilcisi Bülent Irmak, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nü ülkede öğretmenlerin, çatışmaların ve silahların gölgesinde ve her geçen gün biraz daha zorlaşan koşullarda karşılamaktan üzüntü duyduklarını söyledi.
 • 15:32Çermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıÇermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıDiyarbakır'ın Çermik ilçesine 119 yeni öğretmen atanırken, çeşitli nedenlerden dolayı başka illere tayin isteyen 100 öğretmen de ayrıldı.
 • 11:30Ulaş'ta Üniversiteye Hazırlık Kursu AçılacakUlaş İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından üniversite sınavlarına girecek olan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenlenecek.
 • 16:33Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Meslek Kazandırmaya Devam Ediyorİzmir'in 30 ilçesi arasında, nüfus oranına göre ilk üç arasında yer alan Aliağa Tüpraş Halk Merkezi, yeni eğitim öğretim döneminde de faaliyetlerine devam ediyor.
 • 15:03Sefa Zor: Ceza Tehdidiyle Nöbet Yazılması Hukuksuz Bir UygulamadırSefa Zor: Ceza Tehdidiyle Nöbet Yazılması Hukuksuz Bir UygulamadırAktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, yeni eğitim ve öğretim döneminin sorunların artmış bir şekilde başladığını, nöbetin yönetmelik zoru ve ceza tehdidiyle iki saat ek ders karşılığı öğretmenlerin üzerine yıkılmasının hukuksuz bir uygulama olduğunu söyledi.
 • 13:30Teog Sınavlarına Hazırlık Kursları BaşladıTeog Sınavlarına Hazırlık Kursları BaşladıManisa’nın Kula ilçesinde 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik açılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlık kursuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
 • 13:19MEB'in Destekleme ve Yetiştirme Kursları BaşladıMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı gibi çeşitli yenilikler sunan destekleme ve yetiştirme kursları, 2 milyon 710 bin öğrencinin katılımıyla başladı.
 • 12:47Turan Ankara'da Çanakkaleli Bürokratlarla Bir Araya GeldiTuran Ankara'da Çanakkaleli Bürokratlarla Bir Araya GeldiAK Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Çanakkaleli üst düzey bürokratlarla Ankara’da bir araya geldi.
 • 12:40Öğrencilere Kuru Üzüm Dağıtımı Devam EdecekÖğrencilere Kuru Üzüm Dağıtımı Devam EdecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MEB Kuru üzüm dağıtımı tanıtım filmi (Animasyon)- Kuru üzüm işleme paketleme görüntüleri- Recai Berber'in konuşması- Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur'un konuşması- Üzüm üreticisi Nevzat Belek'in konuşması- TARİŞ kuru üzüm dağıtımına ilişkin tanıtım filmi Öğrencilere kuru üzüm dağıtımı devam edecek- Geçen sene eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında pilot olarak belirlenen okullarda başlanan kuru üzüm dağıtımına bu yıl da devam edilecek- AK Parti Manisa Milletvekili Berber: - "Piyasa şartları ve bütçeden ayrılan kaynağa göre bu sene hedefimiz 10 bin ton civarında dağıtım yapmak" FERDİ UZUN - AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, "Akıl Üzümü Okul Üzümü" adlı proje kapsamında bu yıl da okullarda çekirdeksiz kuru üzüm dağıtımı yapılacağını söyledi.
 • 12:00Öğrenciler Beden Eğitimi Dersinde Bisiklet KullanacakÖğrenciler Beden Eğitimi Dersinde Bisiklet KullanacakErzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğindeki protokol çerçevesinde okullarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullara bisiklet dağıttı.
 • 11:33MEB-UNICEF İşbirliğiMillî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ile UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle "İl Eylem Planları" çerçeve programını imzaladı.
 • 11:26Öğrencilere Kuru Üzüm Dağıtımı Devam EdecekAK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, "Akıl Üzümü Okul Üzümü" adlı proje kapsamında bu yıl da okullarda çekirdeksiz kuru üzüm dağıtımı yapılacağını söyledi.
 • 10:54Türkçe Kitaplarından Aoç ile İlgili Kısmın Çıkartılması Meclis'e TaşındıCHP Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdiği soru önergesinde, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilköğretim Türkçe kitabından Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili kısmın çıkartılmasını sordu.