SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 19:48Kırşehir'de 'Güreş Lisesi' KuruluyorTürkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın Kırşehir’de Güreş Lisesi'nin kurulması için çalışma yapıyor.
 • 19:43Bosna Hersek Eğitim Bakanları, İstanbul'daBosna Hersek Federasyonu Eğitim Bakanı Elvira Dilberovic, beraberindeki eğitim bakanlarıyla Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'ne ziyarette bulundu.
 • 17:40Gemlikli Öğrencilere Tablet DağıtıldıGemlikli Öğrencilere Tablet DağıtıldıBursa’nın Gemlik ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih projesi çerçevesinde öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 17:14Karabük'te Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiKarabük'te Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiKarabük’te İl Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri yapıldı.
 • 16:48Kozan Fen Lisesi "Beslenme Dostu Okul" Seçildi.Kozan Fen lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yürütülen "Beslenme dostu okul" projesi kriterlerine uygun bulunarak sertifikalandırıldı.
 • 16:02Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı İçin Teknik Destek VerilecekGeleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı İçin Teknik Destek VerilecekAdıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, hazırlanan “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı İçin Teknik Destek Projesi” ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 14:58Okul Müdürleri Yeniden Puanlama Yerine Mülakata Davet EdildiMilli Eğitim Bakanlığı'nın, okul müdürlerine yönelik hazırladığı 10 Haziran 2014 tarihli Yönetici Değerlendirme Formu’ndaki kriterler kapsamında öğretmenliğe düşürülen 8 bin okul müdürü için yeni bir gelişme yaşandı.
 • 14:33Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Bosnalı Bakanları AğırladıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Bosnalı Bakanları AğırladıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü'nün yürüttüğü "Tercihim Türkçe" projesi kapsamında İstanbul'a gelen Bosna Hersek Federasyonu Milli Eğitim Bakanı Elvira Dilberovic, kanton bakanları ve okul müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 • 13:38Türkiye ve Bosna Hersek Arasında Eğitim İş BirliğiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bosna Hersek'le imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde 6 kantonda ikinci yabancı dil olarak okutulan Türkçenin bütün kanton ve mümkün olduğu kadar çok okulda ikinci yabancı dil olarak seçilmesinin önün açıldığını söyledi.
 • 12:47Öğrenciler AB'yi Öğreniyor" ProjesiEDİRNE (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğrenciler AB'yi Öğreniyor" Projesi kapsamında okul müdürleri bilgilendirildi.
 • 11:46Adana'da 107 Okula ÖdülAdana'da 107 Okula ÖdülMilli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın protokolü ile ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak Projesi” ve “Beslenme Dostu Okul" programı kapsamında beyaz bayrak almaya hak kazanan 76, Beslenme Dostu Okul Programı’nda ise 31 okul, ödüllerini törenle aldı.
 • 11:16İptal Edilen Sorular TBMM Gündemine TaşındıCHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrılu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.
 • 11:15Kepez Belediyesi, Göksu Akmek AçıldıKepez Belediyesi, Göksu Akmek AçıldıKepez Belediyesi, Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları’nın (AKMEK) 8’inci şubesini, Göksu Mahallesine açtı.
 • 13:05Bosna-Hersek Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği 27 Ödülden 21'i Türk KolejineBosna-Hersek Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği 27 Ödülden 21'i Türk KolejineBosna-Hersek'te yurtiçi ve yurtdışındaki bilim olimpiyatlarında başarılı olan öğrenciler, Federasyon Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.
 • 11:25Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' Projesi Devam EdiyorHer Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' Projesi Devam EdiyorİHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesi kapsamında Adıyaman Malazgirt Anaokulu, bir yetim öğrenciyi okutuyor.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel’e hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı yapacak.
 • 14:59Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" ProjesiHatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Memur-Sen ile yapılan protokol gereği "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 14:54İnfaz Koruma Memurundan Yardımseverlik Örneğiİnfaz Koruma Memurundan Yardımseverlik ÖrneğiÇanakkale’de aktif görev yapan İnfaz ve Koruma Memuru Ramazan Gökçe(39) yıllık izni sırasında mezun olduğu okulda yemekhane ve mescit yapımı inşasında çalışıyor.
 • 14:05I. Milletlerarası Kafkas Türkologları Çalışma ToplantısıYunus Emre Enstitüsü ve Türk Dil Kurumu iş birliği ile düzenlenen "1. Milletlerarası Kafkas Türkologları Çalışma Toplantısı" başladı.
 • 12:46Suriyeli Mültecilerin Entegrasyonu TOBB'da Ele AlındıBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Dr. Fuat Oktay, Türkiyede yaklaşık 2.2 milyon Suriyeli mülteci bulunduğunu belirterek, bunun 700 bininin okul çağında çocuk olduğunu söyledi.
 • 11:25Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 11:03Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Unutmayın Bayburt Türkiye'dir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Üniversitesi’nin Akademik yılı açılış programına katılarak, “Unutmayın Bayburt Türkiye’dir” dedi.
 • 10:14KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst'ten, Iuc Başkanı Azizoğlu'na PlaketKKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst'ten, Iuc Başkanı Azizoğlu'na PlaketKKTC Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu’na plaket takdim etti.
 • 18:24Erdoğan: Erdoğan: "Ben Ülkemiz Adına, Geleceğimiz Adına Son Derece Umutluyum"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayburt Üniversitesi - Bayburt Üniversitesi Yeni Külliye Konferans Salonu - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıı Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Gençlerimizden üzerilerindeki sorumluluğun bilinciyle çok büyük bir ülkenin, büyük bir milletin evlatları olmanın şuuruyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini bekliyorum.
 • 17:42Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gençlerimizden üzerilerindeki sorumluluğun bilinciyle çok büyük bir ülkenin, büyük bir milletin evlatları olmanın şuuruyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini bekliyorum.
 • 17:36Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 16:00Oyun Oynayarak İngilizce Eğitimi AlıyorlarOyun Oynayarak İngilizce Eğitimi AlıyorlarKütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda öğrenciler oyun oynayarak İngilizce eğitimi alıyorlar.
 • 14:23Görmez: Görmez: "Kıbrıs'ta Ezanla İlgili Mahkeme Bizi Üzdü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in kabulü, - Görmez'in açıklamaları, KKTC'de mahkemenin sabah ezanı kararı- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 14:114-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle Karşılandı4-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle KarşılandıDiyanet İşleri Başkanlığı ile Kilis İl Müftülüğü koordinesinde yürütülen 4-6 Kuran Kursları Projesi kapsamında açılan sınıflarda, 4-6 yaş grubundaki çocuklara seviyelerine uygun temel dini bilgiler öğretiliyor.
 • 14:01Iraklı Gençler Kürtçe ÖğreniyorIraklı Gençler Kürtçe ÖğreniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kürtçe dersi alan öğrencilerden görüntüler, - Iraklı Ömer Hüseyin Ali'nin konuşması, - Barzi Abdulhaleq Salahaddin'in konuşması, - YYÜ Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesim Sönmez'in konuşması, Iraklı gençler Van'da Kürtçe öğreniyor- Irak'ın kuzeyinden gelerek, Van'da YYÜ Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Bölümü'nde dil eğitimi alan 55 genç, alacakları yeterlilik belgesiyle ülkelerinde öğretmenlik yapma ve çalıştıkları kurumlarda yükselme fırsatı elde etmeyi amaçlıyor- Kürt Dili ve Kültürü Bölüm Başkanı Sönmez: "Yabancı uyruklu öğrenciler bölümümüzden diplomalarını alıp gittikten sonra hem iş yükleri azalmakta hem de maaşları kayda değer artış göstermektedir"- Iraklı Salahaddin: "Aldığım eğitimle ülkede çocuklara Kürtçe öğreteceğim" BERİN ÇETİN/ÖZKAN BİLGİN - Irak'ta öğretmen olmayı ve çalıştıkları kurumlarda yükselmeyi amaçlayan 55 genç, Van'da Kürtçe eğitim alıyor.
 • 13:54Gümüşhane'de Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiGümüşhane'de Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiGümüşhane İl Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri yapıldı.
 • 13:36Iraklı Gençler Van'da Kürtçe ÖğreniyorBERİN ÇETİN/ÖZKAN BİLGİN - Irak'ta öğretmen olmayı ve çalıştıkları kurumlarda yükselmeyi amaçlayan 55 genç, Van'da Kürtçe eğitim alıyor.
 • 13:20KKTC'de Mahkemenin Sabah Ezanı KararıDiyanet İşleri Başkanı Görmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) mahkemenin sabah ezanı kararına ilişkin,"Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 11:46Aile Eğitimi Uzmanları Sertifikalarını AldıAile Eğitimi Uzmanları Sertifikalarını AldıKayseri’nin Develi İlçesi’nde 9-20 Kasım 2015 tarihleri arasında 2 haftalık 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kursu alan Psikolojik Danışmanlar düzenlenen programda sertifikalarını aldı.
 • 09:23Koca: Koca: "Teog Sınavları Mersin'de Sorunsuz Tamamlandı"Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının Mersin’de sorunsuz tamamlandığını bildirdi.
 • 18:58TEOG Sınavında Bir Soru İptal EdildiTEOG Sınavında Bir Soru İptal EdildiMEB, TEOG sınavında Fen ve Teknoloji dersinde yer alan bir soruyu iptal etti. Bu soru, tüm öğrenciler tarafından doğru cevaplandırılmış olarak değerlendirilecek.
 • 18:34Kaman Cevizi'ne Sertifikalı Yetiştiricilik KursuKaman Cevizi'ne Sertifikalı Yetiştiricilik KursuKırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde 'Kaman Cevizi' sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.
 • 17:48Güreş Lisesi KuruluyorTürkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Güreş Lisesi'nin kurulması için çalıştıklarını söyledi.
 • 17:12Karabüklü Adem Öğretmen Külliyenin KonuğuMilli Eğitim Bakanlığı “Mesleki Başarılarıyla Farkındalık Oluşturan Öğretmenler” ana temasıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’da düzenlenen bir takım etkinliklere Karabük’ü temsilen Adem Karakavuz katıldı.
 • 16:13İdare Mahkemesinden 'Proje Okulları'ndan Atamalara Yürütmeyi Durdurmaİstanbul 12. Mahkemesi, 'proje okulları' olarak adlandırılan okullarda görev yapan öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmesinin yürütmesini durdurdu.
 • 16:10Beslenme Dostu Bahçelievler GaziBeslenme Dostu Bahçelievler GaziBahçelievler Gazi İlkokulu, öğrencilerinin sağlıklı beslenmesini sağlamak için yaptığı çalışmalarla yine takdir edilmeyi fazlasıyla hakediyor.
 • 16:09Uğur Okulları: Teog'da Hatalı Soru YokTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem sınavlar tamamlandı.
 • 16:08Bulgar Ressam ve Hikayeci Çudomir Bursa'da Tanıtıldı'Edebiyat Sınır Tanımıyor' projesi, Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Bursa Göç Tarihi Müzesi'nde tanıtıldı.
 • 16:07Sertifikalı Ceviz Yetiştiricileri GeliyorKırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.
 • 15:03Başkan Duruay, 81 İlden Gelen Öğretmenleri Misafir EttiGölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verilen resepsiyonuna katılan öğretmenleri Gölbaşı’nda misafir etti.
 • 14:59Ökten: Ökten: "Adana Kadın Dostu Şehirler Arasında Yer Alacak"Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinliklerde, kadınlar hep birlikte zumba yaptı, park banklarını mora boyadı, tiyatro oyunu izledi.
 • 14:21Müsiad, Hükümetten Beklentilerini AçıkladıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, asgari ücrette gerçekleşmesi beklenen artışla ilgili olarak, "İlave olarak beklemediğimiz yüzde 20'lik zam kısmını, çalışanın eline geçecek 1.300 liranın üzerinde herhangi bir tartışma yapmaksızın, devletimiz ile eşit paylaşalım" dedi.
 • 14:17Nizip'ten Kısa KısaNizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarının ilçede sorunsuz bir şekilde sona erdiğini bildirdi.
 • 14:03Dezavantajlı Bireyler İçin İstihdam ProjesiTürkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) ile özellikle engelli, eski hükümlü, yoksul ve şiddete maruz kalan kadınların iş dünyasına katılımını amaçladıklarını bildirdi.
 • 14:01Müsiad Hükümetten "BARIŞ" İstedi!MÜSİAD 64'üncü hükümetten "barış" talebinde bulunarak "Ekonomik Barış", "Çalışma Barışı", "Sosyal Barış" ve "Siyasal Barış" alanında 4 ana başlıkta beklentisini açıkladı.