SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 13:05Bosna-Hersek Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği 27 Ödülden 21'i Türk KolejineBosna-Hersek Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği 27 Ödülden 21'i Türk KolejineBosna-Hersek'te yurtiçi ve yurtdışındaki bilim olimpiyatlarında başarılı olan öğrenciler, Federasyon Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.
 • 11:25Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' Projesi Devam EdiyorHer Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' Projesi Devam EdiyorİHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesi kapsamında Adıyaman Malazgirt Anaokulu, bir yetim öğrenciyi okutuyor.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel’e hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı yapacak.
 • 14:59Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" ProjesiHatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Memur-Sen ile yapılan protokol gereği "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 14:54İnfaz Koruma Memurundan Yardımseverlik Örneğiİnfaz Koruma Memurundan Yardımseverlik ÖrneğiÇanakkale’de aktif görev yapan İnfaz ve Koruma Memuru Ramazan Gökçe(39) yıllık izni sırasında mezun olduğu okulda yemekhane ve mescit yapımı inşasında çalışıyor.
 • 14:05I. Milletlerarası Kafkas Türkologları Çalışma ToplantısıYunus Emre Enstitüsü ve Türk Dil Kurumu iş birliği ile düzenlenen "1. Milletlerarası Kafkas Türkologları Çalışma Toplantısı" başladı.
 • 12:46Suriyeli Mültecilerin Entegrasyonu TOBB'da Ele AlındıBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Dr. Fuat Oktay, Türkiyede yaklaşık 2.2 milyon Suriyeli mülteci bulunduğunu belirterek, bunun 700 bininin okul çağında çocuk olduğunu söyledi.
 • 11:25Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 11:03Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Unutmayın Bayburt Türkiye'dir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Üniversitesi’nin Akademik yılı açılış programına katılarak, “Unutmayın Bayburt Türkiye’dir” dedi.
 • 10:14KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst'ten, Iuc Başkanı Azizoğlu'na PlaketKKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst'ten, Iuc Başkanı Azizoğlu'na PlaketKKTC Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu’na plaket takdim etti.
 • 18:24Erdoğan: Erdoğan: "Ben Ülkemiz Adına, Geleceğimiz Adına Son Derece Umutluyum"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayburt Üniversitesi - Bayburt Üniversitesi Yeni Külliye Konferans Salonu - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıı Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Gençlerimizden üzerilerindeki sorumluluğun bilinciyle çok büyük bir ülkenin, büyük bir milletin evlatları olmanın şuuruyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini bekliyorum.
 • 17:42Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gençlerimizden üzerilerindeki sorumluluğun bilinciyle çok büyük bir ülkenin, büyük bir milletin evlatları olmanın şuuruyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini bekliyorum.
 • 17:36Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 16:00Oyun Oynayarak İngilizce Eğitimi AlıyorlarOyun Oynayarak İngilizce Eğitimi AlıyorlarKütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda öğrenciler oyun oynayarak İngilizce eğitimi alıyorlar.
 • 14:23Görmez: Görmez: "Kıbrıs'ta Ezanla İlgili Mahkeme Bizi Üzdü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in kabulü, - Görmez'in açıklamaları, KKTC'de mahkemenin sabah ezanı kararı- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 14:114-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle Karşılandı4-6 Yaş Kur'an Kursları Kilis'te de Yoğun İlgiyle KarşılandıDiyanet İşleri Başkanlığı ile Kilis İl Müftülüğü koordinesinde yürütülen 4-6 Kuran Kursları Projesi kapsamında açılan sınıflarda, 4-6 yaş grubundaki çocuklara seviyelerine uygun temel dini bilgiler öğretiliyor.
 • 14:01Iraklı Gençler Kürtçe ÖğreniyorIraklı Gençler Kürtçe ÖğreniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kürtçe dersi alan öğrencilerden görüntüler, - Iraklı Ömer Hüseyin Ali'nin konuşması, - Barzi Abdulhaleq Salahaddin'in konuşması, - YYÜ Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesim Sönmez'in konuşması, Iraklı gençler Van'da Kürtçe öğreniyor- Irak'ın kuzeyinden gelerek, Van'da YYÜ Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Bölümü'nde dil eğitimi alan 55 genç, alacakları yeterlilik belgesiyle ülkelerinde öğretmenlik yapma ve çalıştıkları kurumlarda yükselme fırsatı elde etmeyi amaçlıyor- Kürt Dili ve Kültürü Bölüm Başkanı Sönmez: "Yabancı uyruklu öğrenciler bölümümüzden diplomalarını alıp gittikten sonra hem iş yükleri azalmakta hem de maaşları kayda değer artış göstermektedir"- Iraklı Salahaddin: "Aldığım eğitimle ülkede çocuklara Kürtçe öğreteceğim" BERİN ÇETİN/ÖZKAN BİLGİN - Irak'ta öğretmen olmayı ve çalıştıkları kurumlarda yükselmeyi amaçlayan 55 genç, Van'da Kürtçe eğitim alıyor.
 • 13:54Gümüşhane'de Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiGümüşhane'de Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını SeçtiGümüşhane İl Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri yapıldı.
 • 13:36Iraklı Gençler Van'da Kürtçe ÖğreniyorBERİN ÇETİN/ÖZKAN BİLGİN - Irak'ta öğretmen olmayı ve çalıştıkları kurumlarda yükselmeyi amaçlayan 55 genç, Van'da Kürtçe eğitim alıyor.
 • 13:20KKTC'de Mahkemenin Sabah Ezanı KararıDiyanet İşleri Başkanı Görmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) mahkemenin sabah ezanı kararına ilişkin,"Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü.
 • 11:46Aile Eğitimi Uzmanları Sertifikalarını AldıAile Eğitimi Uzmanları Sertifikalarını AldıKayseri’nin Develi İlçesi’nde 9-20 Kasım 2015 tarihleri arasında 2 haftalık 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kursu alan Psikolojik Danışmanlar düzenlenen programda sertifikalarını aldı.
 • 09:23Koca: Koca: "Teog Sınavları Mersin'de Sorunsuz Tamamlandı"Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının Mersin’de sorunsuz tamamlandığını bildirdi.
 • 18:58TEOG Sınavında Bir Soru İptal EdildiTEOG Sınavında Bir Soru İptal EdildiMEB, TEOG sınavında Fen ve Teknoloji dersinde yer alan bir soruyu iptal etti. Bu soru, tüm öğrenciler tarafından doğru cevaplandırılmış olarak değerlendirilecek.
 • 18:34Kaman Cevizi'ne Sertifikalı Yetiştiricilik KursuKaman Cevizi'ne Sertifikalı Yetiştiricilik KursuKırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde 'Kaman Cevizi' sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.
 • 17:48Güreş Lisesi KuruluyorTürkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Güreş Lisesi'nin kurulması için çalıştıklarını söyledi.
 • 17:12Karabüklü Adem Öğretmen Külliyenin KonuğuMilli Eğitim Bakanlığı “Mesleki Başarılarıyla Farkındalık Oluşturan Öğretmenler” ana temasıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’da düzenlenen bir takım etkinliklere Karabük’ü temsilen Adem Karakavuz katıldı.
 • 16:13İdare Mahkemesinden 'Proje Okulları'ndan Atamalara Yürütmeyi Durdurmaİstanbul 12. Mahkemesi, 'proje okulları' olarak adlandırılan okullarda görev yapan öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmesinin yürütmesini durdurdu.
 • 16:10Beslenme Dostu Bahçelievler GaziBeslenme Dostu Bahçelievler GaziBahçelievler Gazi İlkokulu, öğrencilerinin sağlıklı beslenmesini sağlamak için yaptığı çalışmalarla yine takdir edilmeyi fazlasıyla hakediyor.
 • 16:09Uğur Okulları: Teog'da Hatalı Soru YokTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem sınavlar tamamlandı.
 • 16:08Bulgar Ressam ve Hikayeci Çudomir Bursa'da Tanıtıldı'Edebiyat Sınır Tanımıyor' projesi, Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Bursa Göç Tarihi Müzesi'nde tanıtıldı.
 • 16:07Sertifikalı Ceviz Yetiştiricileri GeliyorKırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ulusal Ceviz Eylem Planı çerçevesinde sertifikalı ceviz yetiştiriciliği kursu açtı.
 • 15:03Başkan Duruay, 81 İlden Gelen Öğretmenleri Misafir EttiGölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verilen resepsiyonuna katılan öğretmenleri Gölbaşı’nda misafir etti.
 • 14:59Ökten: Ökten: "Adana Kadın Dostu Şehirler Arasında Yer Alacak"Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinliklerde, kadınlar hep birlikte zumba yaptı, park banklarını mora boyadı, tiyatro oyunu izledi.
 • 14:21Müsiad, Hükümetten Beklentilerini AçıkladıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, asgari ücrette gerçekleşmesi beklenen artışla ilgili olarak, "İlave olarak beklemediğimiz yüzde 20'lik zam kısmını, çalışanın eline geçecek 1.300 liranın üzerinde herhangi bir tartışma yapmaksızın, devletimiz ile eşit paylaşalım" dedi.
 • 14:17Nizip'ten Kısa KısaNizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarının ilçede sorunsuz bir şekilde sona erdiğini bildirdi.
 • 14:03Dezavantajlı Bireyler İçin İstihdam ProjesiTürkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) ile özellikle engelli, eski hükümlü, yoksul ve şiddete maruz kalan kadınların iş dünyasına katılımını amaçladıklarını bildirdi.
 • 14:01Müsiad Hükümetten "BARIŞ" İstedi!MÜSİAD 64'üncü hükümetten "barış" talebinde bulunarak "Ekonomik Barış", "Çalışma Barışı", "Sosyal Barış" ve "Siyasal Barış" alanında 4 ana başlıkta beklentisini açıkladı.
 • 13:56Çatak'ta Teog Sınavı Oturumları Sorunsuz TamamlandıÇatak'ta Teog Sınavı Oturumları Sorunsuz TamamlandıVAN (İHA) – Van’ın Çatak ilçesinde ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarının tüm oturumları sorunsuz bir şekilde sona erdi.
 • 13:46Teog'da İkinci Gün OturumlarıTeog'da İkinci Gün OturumlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okulun girişinden detaylar- Ailelerin kapıda beklemesi- Sınavdan detaylar- Bazı öğrencilerin sınıfta tek başına sınava girmesinden detaylar- Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu Müdürü Yunus Fırat Erkek'in açıklamaları Bursa'da, Milli Eğitim Bakanlığınca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumları yapıldı.
 • 13:34Teog Soru ve Cevaplarının Videolu Yayını BaşladıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında sekizinci sınıflara yönelik merkezi ortak sınavların soru ve cevapları, öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak "www.eba.gov.tr" internet adresinde yayınlanmaya başlandı.
 • 12:56Teog'da İkinci Gün OturumlarıBursa'da, Milli Eğitim Bakanlığınca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumları yapıldı.
 • 12:46Muş'ta Öğretmenlere Seminer Verildiİl Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni atanan öğretmenlere "Öğrenerek öğrenmek, öğrenerek öğretmenlik yapmak" konulu seminer verdi.
 • 12:30Teog Maratonu TamamlandıTeog Maratonu TamamlandıMilli Eğitim Bakanlığı'nca Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ikinci oturumu tamamlandı.
 • 12:09Birinci Dönem Teog Ortak Sınavları YapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları sona erdi.
 • 12:03Turkuaz Seramik'ten Eğitime Bir Destek DahaKayseri İncesu ilçesine bağlı Tahirini Duran – Dudu Gümüş Ortaokulu yöneticileri okullarına vitrifiye yardımı yapan Turkuaz Seramik yöneticilerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 11:50Bilardo Federasyonundan "Seçmeli Ders" GirişimiTürkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bilardonun okullarda "seçmeli ders" olarak okutulması için Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduklarını söyledi.
 • 10:42Başkentte Kültür SanatBroadway tarihinin en uzun süre gösterimde kalan ilk 10 eseri arasında yer alan "Güzel ve Çirkin", dünya turnesi kapsamında geldiği Ankara'da bugün ilk kez sanatseverlerle buluşacak.
 • 09:59Başbakanlık Uzman Yardımcılarına Tecrübelerini AktardıBaşbakanlık Uzman Yardımcılarına Tecrübelerini AktardıBaşbakanlık Uzman Yardımcılarına, “Hazırlık Eğitimi” kapsamında tecrübelerini aktaran SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Sizler yarınlarda ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Kritik kararlarda panik yapmayın.
 • 09:58Teog'da İkinci Gün Oturum BaşladıKırklareli'nde Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu başladı.
 • 09:54Teog'da İkinci Gün Sınavları BaşladıTeog'da İkinci Gün Sınavları BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı'nca Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci oturumu başladı.