SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

08:23
53 Gazeteciler Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu 53 Gazeteciler Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen yılın enleri ödülleri, düzenlenen görkemli tören ile sahiplerini buldu.
53 Gazeteciler Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu
20:45
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı- Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor"- "TÜBİTAK, eğitim müfredatımızı yeniden bilimsel verilere göre tekrar dizayn ediyor" Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor" dedi.
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı
19:54
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor" "TÜBİTAK, eğitim müfredatımızı yeniden bilimsel verilere göre tekrar dizayn ediyor"
17:15
Manisa'dan Kısa Kısa Saruhanlı ilçesinin merkez nüfusu, 834 kişi artarak 16 bin 841’e yükseldi.
16:56
Öğretmen Olma Hayalini 45'inden Sonra Gerçekleştirecek MEB'in ''Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği''ndeki atama şartlarından ''40 yaş sınırı''nın kaldırması, öğretmenlik hayali kuran Cihat Azarkan'a umut oldu.
14:42
Yurt Dışındaki Türk Okulları İle İlgili Önemli Açıklama Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlığımız Sakıp Sabancı Basın Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yurt Dışındaki Türk Okulları İle İlgili Önemli Açıklama
14:10
MEB'in Basın Duyuruları Artık Sosyal Medyada Milli Eğitim Bakanlığı, kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bilgi notları ve basın duyurularının artık sosyal medyada yer alacağını duyurdu.
13:02
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Kampanyası İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle geçen yıl Türkiye'nin tüm okullarında uygulanmaya başlanan kampanyaya katılım, bu yıl yaklaşık iki kat arttı.
11:48
OPET, Marmara Forum'da Trafik Eğitimi Verdi OPET, Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında Marmara Forumda çocuk ve gençlere trafik kuralları eğitimi verdi.
09:32
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu 2009 yılında Nazilli’de faaliyete geçen Türk Ocakları Nazilli Şubesi, 2014 yılı 6. Hacı Süleyman Efendi Ödülünü Prof.Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’e verileceğini açıkladı.
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu
23:25
Bakan Avcı: Yurt Dışındaki Okullar Vakıf Bünyesinde Olmalı Milli Eğitim Bakanı Avcı "Türkiye'nin yurt dışındaki eğitim hizmetlerine yapacağı katkının, bir vakıf bünyesinde yapılmasının uygun olacağı görüşü ön plana çıktı." dedi.
Bakan Avcı: Yurt Dışındaki Okullar Vakıf Bünyesinde Olmalı
22:03
Torba Kanun" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı, internet suçları, İGDAŞ'ın özelleştirilmesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulması, Kızılay ve Yeşilay ile ilgili düzenlemeleri de içeren teklifin ilk 4 maddesi kabul edildi.
21:07
Bakan Avcı: Yönetmelikteki 40 Yaş Koşulunu Kaldırdık Milli Eğitim Bakanı Avcı "28 Şubat dönemi öğretmen adaylarının mağduriyetlerini de giderecek bir düzenleme olması için yönetmelikten 40 yaş koşulunu kaldırdık." dedi.
Bakan Avcı: Yönetmelikteki 40 Yaş Koşulunu Kaldırdık
20:12
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması "Eğitim yazboz tahtasına dönmüş değil, kastedilen o değil ama özellikle belli bir kesimin medyasında, açıkça adını söylüyorum paralel medyada, bu konular cımbızla seçilerek ve bağlamından kopartılarak, saptırılarak, çarpıtılarak farklı biçimlere, farklı yönlere çekilmeye çalışılıyor" "Eğitimde yaşanan.
19:55
Avcı: "Yaşananlardan Sonra Bu Okullara Hiçbir Kefalet Hiçbir Makamdan Verilmiyor" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu okulların büyük bir bölümü, ya cumhurbaşkanı ya başbakan ya bakan ya elçilik düzeyinde verilmiş referanslarla bugünlere gelmişlerdir.
Avcı: 'Yaşananlardan Sonra Bu Okullara Hiçbir Kefalet Hiçbir Makamdan Verilmiyor'
19:39
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması "(Yurtdışındaki okulların dönüştürülmesi) Bakanlar Kurulunda yaptığımız sunumda, Türkiye'nin yurt dışındaki bütün eğitim hizmetlerine yapacağı katkının bir vakıf bünyesinde yapılmasının daha uygun olacağı görüşü daha ön plana çıktı" "Vakıf esnek bir yapılanmadır.
19:09
Avcı: "Sistemde Teknolojiye Uygun Değişiklikler Yapmazsak Görevimizi Yapmamış Oluruz" Milli Eğitim Bakanı Avcı: (1)- "(Yurtdışındaki okulların dönüştürülmesi) Bakanlar Kurulunda yaptığımız sunumda, Türkiye'nin yurt dışındaki bütün eğitim hizmetlerine yapacağı katkının bir vakıf bünyesinde yapılmasının daha uygun olacağı görüşü daha ön plana çıktı"- "Vakıf esnek bir yapılanmadır.
Avcı: 'Sistemde Teknolojiye Uygun Değişiklikler Yapmazsak Görevimizi Yapmamış Oluruz'
18:07
Murat Yetkin: ODTÜ Mezunlarını 300 Dolara Moğolistan'da Çalıştıramazsınız Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışındaki Türk okullarının kapatılmasıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
17:23
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, ''Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
16:47
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Karakan Açıklaması "2020'de olimpiyatlara katılacak ve başarılı olacağımıza inanıyorum"
16:46
Halk Eğitimden İlkokul Öğrencilerine Değerler Eğitimi Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi ilkokul öğrencilerine Kuranı Kerim ve Osmanlıca Türkçesi eğitimi veriyor.
Halk Eğitimden İlkokul Öğrencilerine Değerler Eğitimi
16:41
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, "Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
15:33
SEDEP İlk Yarıyı Çok Sayıda Etkinlikle Tamamladı Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını çok sayıda etkinlik ve kitap dağıtımları ile tamamlandı.
SEDEP İlk Yarıyı Çok Sayıda Etkinlikle Tamamladı
15:21
Okul Servis Sürücülerine Yeni Standartlar Getiriliyor Servis sürücülerinin standartları için yeni hükümler getiriliyor. Düzenlemeyle, sürücülere yaş sınırı koyulurken ölümlü kazaya karışanların sürücü belgesi iptal edilecek.
Okul Servis Sürücülerine Yeni Standartlar Getiriliyor
15:06
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da "Bu yıl halen özel okullarda okuyan öğrencilerin de bu teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerinde çalışmalarımız sürüyor.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da
14:20
Sivil Toplum Kuruluşları Soma'da 'Fakülte' İçin Birleşti Manisa’nın Soma ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, yaşanan maden faciasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan 13 milyon liraya fakülte yapılması için bakanlığın vereceği kararı bekliyor.
Sivil Toplum Kuruluşları Soma'da 'Fakülte' İçin Birleşti
14:12
İsmail Koncuk: Nöbet Karşılığı Sadece Öğretmenlere Ücret Verilmiyor Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, her meslekten kişilerin nöbet karşılığında ek ücret aldığını belirterek, bunun tek istisnasının öğretmenler olduğunu söyledi.
İsmail Koncuk: Nöbet Karşılığı Sadece Öğretmenlere Ücret Verilmiyor
13:57
Bakan Avcı: Eğitim Dünyası Tam Bir Yaz Boz Tahtası Milli Eğitim Bakanı Avcı, eğitim dünyasının tam bir yaz boz tahtasına döndüğünü, özel okullara geçişte verilen teşviğe ise bekledikleri başvurunun olmadığını söyledi.
Bakan Avcı: Eğitim Dünyası Tam Bir Yaz Boz Tahtası
12:46
Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Eğitim Sempozyumu Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Gerek yaş, gerek meslek, gerek cinsiyet, gerek bilgiler itibarıyla eğitim dünyası tam bir yaz boz tahtası" "167 bin öğrencimize bu yıl 535 milyon lira destek vererek özel okullara yönlendirdik" "Biz kendimize göre bir gelecek tasavvur edeceğiz.
Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Eğitim Sempozyumu
12:11
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor İtalya'da Giorgio Napolitano'nun iki hafta önce görevi bırakmasının ardından yeni Cumhurbaşkanını belirleyecek seçimin ilk turu bugün yapılacak.
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor
09:56
Bakan Avcı, Yurtdışındaki Okullarla İlgili Bilgi Verdi Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
08:55
Bakan Avcı Eskişehirlilere Müjdeler Verdi Bakan Avcı, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun açtı
23:40
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine taşımalı eğitimdeki bütün servis şoförlerinin yeniden eğitime alınmalarıyla ilgili genelge gönderdiklerini belirtti.
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim
23:13
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine taşımalı eğitimdeki servis şoförlerinin eğitime alınmalarıyla ilgili genelge gönderdiklerini söyledi.
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim
21:24
Meslek Eğitiminde Türk-Alman İşbirliği Mesleki ve teknik öğretmenlerin yurtdışı eğitim programı ile Türkiye'deki meslek eğitiminin AB normlarına uyumlanması hedefleniyor.
Meslek Eğitiminde Türk-Alman İşbirliği
20:43
Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" Toplantısı Mardin'de, "Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" toplantısı- Vali Taşkesen: "Trafik teröründe yılda 10 bin kayıp veriyoruz.
Trafik Güvenliği Bilinçlendirme' Toplantısı
19:09
Milli Eğitim Bakanı Avcı: Atamalarda Yaş Sınırı Yok Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarında daha önce yaş sınırı olduğunu ancak bunu kaldırdıklarını belirtti.
18:28
Mardin'de, "Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" Toplantısı Vali Taşkesen: "Trafik teröründe yılda 10 bin kayıp veriyoruz.
18:05
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Bakan Avcı Öğretmen atamasında 40 yaş koşulu kalktı MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, Buna niçin ihtiyaç duyduk Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler dedi.
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
17:53
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, "Buna niçin ihtiyaç duyduk? Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler" dedi.
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
17:51
Yabancı Dil Tazminatı Artırılacak Kalkınma İçin Uluslararası İşbirliği Altyapısının Geliştirilmesi Programına göre, kamu kurumlarının dış ilişkiler birimlerinin yabancı dil kapasitesi geliştirilecek, dil öğrenimini teşvik amacıyla yabancı dil tazminatı artırılacak Küresel algı ve farkındalığın artırılması amacıyla Türkiye ve yurtdışındaki eğitim kurumlarına yönelik hibe programları uygulanacak Üniversitelerin yabancı dil bölümlerinden mezun olanların dış ilişkiler birimlerinde görevlendirilmek üzere uzman yardımcılığı
17:09
Mehmet Baransu Serbest Kaldı Gazeteci Mehmet Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi.
16:30
Öğrencilerin Temel Becerileri Ölçülecek Lise öğrencilerinin aldıkları örgün eğitim sonucunda kazandıkları temel beceri düzeylerini ölçecek bir sistem kurulacak.
Öğrencilerin Temel Becerileri Ölçülecek
15:38
Ehem Den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Alanında Eğitim Hizmetleri Verilecek Balıkesir’in Edremit İlçesinde Amatör denizcilik, denizciler için kısa mesafe telsiz operatörlüğü ve amatör telsizcilik sınavlarına hazırlık kursları ve sınav başvuruları alınıyor eğitimler ve sınavlar Edremit Halk Eğitimi Merkezinde yapılacakEdremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlınca yürütülen Amatör Denizcilik (ADB), Denizciler için Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü(KMT) ve Amatör Telsizcilik Sınavları için Hazırlık Kursları açılacağını ve
Ehem Den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Alanında Eğitim Hizmetleri Verilecek
15:38
Korkuteli'de Okulları Özel Firmalar Temizleyecek Antalya’nın Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Haziran ayına kadar ilçe merkezi ve mahallelerdeki okullarda çalıştırılmak üzere 27 adet yardımcı personel alımı ihalesini gerçekleştirdi.
Korkuteli'de Okulları Özel Firmalar Temizleyecek
14:49
15 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak 15 bin öğretmen kadrosu atamalarına ilişkin başvurular, 29 Ocak-4 Şubat tarihlerinde yapılacak.
14:04
Hangi Branşa Kaç Öğretmen Atanacak ? Öğretmen Atamaları Hangi Branşa Kaç Öğretmen Atanacak ? Öğretmen atamaları taban puan ve öğretmen atama kontenjanları duyuruldu. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları öncesi büyük önem taşıyan puan ve kontenjan listesi haberimizde.
Hangi Branşa Kaç Öğretmen Atanacak ? Öğretmen Atamaları
13:51
Öğretmen Atamaları Taban Puan ve Kontenjanlar Öğretmen atamaları taban puan ve öğretmen atama kontenjanları duyuruldu. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları öncesi büyük önem taşıyan puan ve kontenjan listesi haberimizde.
Öğretmen Atamaları Taban Puan ve Kontenjanlar
13:47
Öğretmen Atamaları Kontenjanları Erişime Açıldı, Öğretmen atama kontenjanları erişime açıldı. 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesi açıklandı.
Öğretmen Atamaları Kontenjanları Erişime Açıldı,
13:46
MEB 15 Bin Kontenjanı Açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen alımına ilişkin 108 alanda belirlenen kadro kontenjanlarını açıkladı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 09:02:33. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]