SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 16:49 Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Bitebilir Memur Sen'e Bağlı Eğitim Bir Sen aday öğretmenlerin, aday öğretmenlik süreçleri ile ilgili açıklama yaparak adaylık sürecinin bir an evvel bitirilmesi gerektiğini açıkladı.
 • 15:01 Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, 1 Mayıs’ın kaos değil bayram havasında geçmesini istedi.
 • 13:42 Milli Eğitime Bağlı Özel Yurtlar, Milli Eğitime Bağlı Özel Yurtlar,"Adalet İstiyor" Milli Eğitim Bakanlığı ve buna bağlı İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ruhsatlı 13 tane yurt yetkilisi basın toplantısı düzenleyerek sıkıntılarını dile getirdiler.
 • 08:39 Hanefi Bostan: Hanefi Bostan: "Hukuk MEB'e Uğrar Mı?" Türk Eğitim-Sen Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Haksızlığa uğrayan okul müdürleri ve kurum yöneticilerinin önemli bir kısmı mahkemeye başvurarak haklarını aramaktadır.
 • 21:33 Uluslararası Ankara Müzik Festivali Sona Erdi Her türden müziğin seçkin örneklerini sanatseverlerle buluşturan Uluslararası Ankara Müzik Festivali, şef Gürer Aykal yönetiminde Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konserinin ardından sona erdi.
 • 19:58 Pilotlar Gençleri Ödüllendirdi Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Hava Yolu Pilotları Vakfı (PİLVAK)'nın liselerde düzenlediği "Havacılıkta Gelecek Sizinle gelecek" adlı şiir, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film yarışması ödül töreni Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 19:51 Atatürk Havalimanı, Avrupa'da İkinciliğe Koşuyor Atatürk Havalimanı, Avrupa'da İkinciliğe Koşuyor Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Orhan Birdal, “Atatürk Havalimanı 10 yıl önce Avrupa’da 16’inci sıradaydı.
 • 19:06 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü etkinliği ve toplu açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapılan yatırımları anlattı.
 • 19:00 Arapça Yarışmasının Bölge Finali Bilecik'te Yapıldı Arapça Yarışmasının Bölge Finali Bilecik'te Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Akademi Lisan ve İlmi ve Araştırmalar Derneğinin koordinasyonunda düzenlenen 7’nci Arapça Yarışmaları Bilecik bölge elemeleri yapıldı.
 • 18:49 Pilotlar Gençleri Ödüllendirdi Pilotlar Gençleri Ödüllendirdi Haber-Kamera: Murat ÇAKIR-İSTANBUL DHAMilli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Hava Yolu Pilotları Vakfı (PİLVAK)'nın liselerde düzenlediği 'Havacılıkta Gelecek Sizinle gelecek" adlı şiir, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film yarışması ödül töreni Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 18:46 Havacılıkta Gelecek Sizinle Gelecek" Yarışması Ödül Töreni Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Orhan Birdal, "Türkiye, Nuri Demirağ'ın, Vecihi Hürkuş'un başlatmış olduğu havacılık serüvenini daha da ileriye götürmek için, gerçekten dünya ölçeğinde havacılıkta var olduğunu ispat etmek için yoğun gayret sarf ediyor.
 • 18:41 Orhan Birdal: Atatürk Havalimanı Avrupa İkincisi Olacak Orhan Birdal: Atatürk Havalimanı Avrupa İkincisi Olacak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, 10 yıl önce Avrupa'da 16. sırada olan Atatürk Havalimanı'nın bu yıl ikinci havalimanı olacağını söyledi.
 • 17:18 Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Kimse bu milletin çocuklarını eğitim hakkından mahrum edemez. Bu okullarımızı yakan örgüt halk düşmanıdır, gençlik düşmanıdır, eğitim düşmanıdır.
 • 16:37 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş'ın konuşması Yarışmaya katılan öğrencilerden detaylar "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen yarışmanın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı Şırnak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, terör saldırıları nedeniyle yarışmaya katılamadı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması"nın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı.
 • 15:35 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün bu yıl 7'ncisini düzenlediği "Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması"nın bölge finali Bilecik'te yapıldı.
 • 14:45 Uslu: "Caner Erkin İstediği Kulübe İmza Atabilir" Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Caner Erkin ile ilgili, "Caner Erkin’le ilgili yönetimin aldığı karar yok. Temmuz ayında sözleşmesi geçerli olmak üzere istediği kulübe imza atabilir" dedi.
 • 14:20 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması"nın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı.
 • 13:41 Kipa Aile Kulübünün Karate-do Kursları Başladı Kipa Aile Kulübünün Karate-do Kursları Başladı Manisa’nın Salihli ilçesinde, Kipa Aile Kulübü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri Karate-Do kursları başladı.
 • 13:00 Ak Partili Bilen'den Manisa'ya Dev Ödenek Müjdesi Ak Partili Bilen'den Manisa'ya Dev Ödenek Müjdesi AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinden Manisa’ya yaklaşık 52 milyon lira ödenek ayrıldığını kaydetti.
 • 12:29 Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi Yayımlandı Roman vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla hazırlanan "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi" ile "I. Aşama Eylem Planı" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 12:21 Velilerin Zorlu Kararı: Okul Seçimi Velilerin Zorlu Kararı: Okul Seçimi Eve yakın olmasına mı öncelik vermeliyim, eğitim kadrosuna mı? Okulun fiziki imkanları ne kadar önemli? Öncelik, merkezi sınavlardaki başarısı mı olmalı?2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ancak ebeveynler, şimdiden yine zorlu bir sürecin içine girdi.
 • 11:28 Yerelden Dünyaya İlim Yayma Hareketi Milli ve manevi değerlere sahip öğrenciler yetiştirmek hedefiyle 1951'de kurulan İlim Yayma Cemiyeti, 65. yılında Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Amerika'ya kadar hizmet götürmeyi amaçlıyor.
 • 15:22 Toplumu Bilimle Buluşturmanın Yolu 'Bilim İletişimi' Toplumu Bilimle Buluşturmanın Yolu 'Bilim İletişimi' Bilim ve teknoloji iletişimi konferansı 'Public Communication of Science and Technology-PCST2016' ismiyle 25-28 Nisan tarihlerinde 48 farklı ülkeden 350'ye yakın bilim iletişimcisinin katılımı ile İstanbul'da gerçekleştirildi.
 • 14:26 Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanında bulunan İstanbul Anadolu Lisesi'nin kulübe devriyle alakalı protokol feshedildi.
 • 11:02 Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek. MEB, TEOG sınavına giren ve kültürel etkinliklerde bulunan öğrencilere, sistem üzerinden ek puan verecek. Kültürel etkinliklere çok katılan öğrenci daha fazla puan alacak
 • 09:37 Gündemi Takip Eden Avantajlı Gündemi Takip Eden Avantajlı İyi bir liseye girmek için yarışan binlerce öğrencinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem ortak sınav maratonu tamamlandı.
 • 01:55 Tika'dan Peru'nun Tarım ve Eğitim Bakanlıklarına Ekipman Desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Peru Uluslararası İşbirliği Ajansı (APCI) aracılığıyla Peru Milli Eğitim Bakanlığına ve Peru Tarım Bakanlığına teknik donanım desteğinde bulundu.
 • 01:13 27. Ankara Uluslararası Film Festivali 27. Ankara Uluslararası Film Festivali" Açılış Töreni GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "27. Ankara Uluslararası Film Festivali" açılış töreni İrfan Demirkol'un açılış konuşması Onur ödüllerinin verilmesi Yılmaz Erdoğan'ın, Türkan Şoray'ın elinde ödül alması ve konuşması Türkan Şoray'ın konuşması "27. Ankara Uluslararası Film Festivali" açılış töreni Festivalin açılışına, Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Doğulu katıldı Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca düzenlenen "27. Ankara Uluslararası Film Festivali", Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Doğulu'nun katıldığı törenle Ankaralı sinemaseverlere "Merhaba" dedi.
 • 00:12 Tika'dan Peru Tarım ve Eğitim Bakanlıklarına Ekipman Desteği Tika'dan Peru Tarım ve Eğitim Bakanlıklarına Ekipman Desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Peru Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Peru Tarım Bakanlığı’na teknik donanım desteğinde bulundu.
 • 22:47 27. Ankara Uluslararası Film Festivali" Açılış Töreni Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca düzenlenen "27. Ankara Uluslararası Film Festivali", Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Doğulu'nun katıldığı törenle Ankaralı sinemaseverlere "Merhaba" dedi.
 • 20:59 Teog Sınavı Diyarbakır merkez ve ilçelerde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına 32 bin 753 kişi katıldı.
 • 20:46 Uluslararası Osmanlıca Sempozyumu Sona Erdi Uluslararası Osmanlıca Sempozyumu Sona Erdi Uluslararası Osmanlıca sempozyumu, ‘Osmanlıca, yüzlerce yıllık kültürel mirasın anlaşılmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında hayati öneme sahiptir’ vurgusuyla sona erdi.
 • 19:25 TEOG'da Öğrencileri Zorlayan Atatürk Sorusu Hatalı İddiası TEOG'da Öğrencileri Zorlayan Atatürk Sorusu Hatalı İddiası TEOG sınavında öğrencileri en çok Atatürk'ün çocukluk dönemini geçirdiği Selanik'in yapısıyla ilgili soru zorladı. Bazı öğrenci ve veliler sorunun cevabının yanlış olduğu savundu.
 • 18:09 Uzman Yardımcıları İstanbul Eğitimi Programı" Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Uzman Yardımcıları İstanbul Eğitimi Programı" 30 Nisan'da sona erecek.
 • 17:52 Toplumu Bilimle Buluşturmanın Yolu 'Bilim İletişimi' Toplumu Bilimle Buluşturmanın Yolu 'Bilim İletişimi' Türkiye'de ilk bilim ve teknoloji iletişimi konferansı "Public Communication of Science and Technology-PCST2016" ismiyle 25-28 Nisan tarihlerinde 48 farklı ülkeden 350'ye yakın bilim iletişimcisinin katılımı ile İstanbul'da gerçekleştirildi.
 • 17:11 Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen "Güvenli Okul Projesi" kapsamında gençler, esnaf, veliler ve okul çevresindeki diğer paydaşlarla daha sıcak diyalog kuracak psikologlardan oluşacak "narkolog" projesinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile pilot olarak uygulanması ve sonrasında elde edilecek verilere göre yaygınlaştırılması kararlaştırıldı.
 • 17:05 Kula'da Teog Sınavı Kula'da Teog Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavları tüm yurtta olduğu gibi Manisa’nın Kula ilçesinde de yapıldı.
 • 16:34 Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı Uygulamaya Kondu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanan Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu, Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nı uygulamaya koydu.
 • 16:17 Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Kontenjanları Artırılacak Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Kontenjanları Artırılacak Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılı öğrenci seçim sürecinde, güzel sanatlar liseleri ile spor liselerinin kontenjanları, okulların mevcut derslik durumu ve öğrenci sayıları dikkate alınıp 29 Nisan 2016 tarihine kadar tamamlanarak mayıs ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşılacak.
 • 16:10 AÖL ders seçimi ve AÖL kayıt yenileme işlemleri AÖL ders seçimi ve AÖL kayıt yenileme işlemleri AÖL ders seçimi ve AÖL kayıt yenileme işlemleri. Açık Öğretim Lisesi ders seçimi işlemleri devam ediyor. III. dönem AÖL kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, AÖL ders seçimi işlemlerini de 5 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 18.00'e kadar devam edecek.
 • 15:52 Teog'da İkinci Günü Uzmanlar Yorumladı: Çalışanın Yapabileceği Sorular Vardı Teog'da İkinci Günü Uzmanlar Yorumladı: Çalışanın Yapabileceği Sorular Vardı Sevinç Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Sevinç Eğitim Kurumları uzmanları Neşe Murat, Ufuk Masat ve Rozi Arat TEOG sınavını şöyle değerlendirdi: Fen ve Teknoloji: Sorular incelendiğinde, 8'inci sınıf fen bilgisi kazanımları ile örtüştüğü görüldü.
 • 15:49 Türkiye'nin 81 İli Sergide Buluştu Türkiye'nin 81 İli Sergide Buluştu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sergiden genel ve detay görüntüler Serginin açılışının yapılması Fatih Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Nevşan Çelik Karabacak'ın konuşması Türkiye'nin 81 ili sergide buluştu Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Çemberimde Gül Oya" sergisi Malatyalılarla bir araya geldi Sergide 81 ilden okulların katılımıyla unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerler tanıtılıyor Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından gerçekleştirilen eTwinning Projesi kapsamında Malatya'da kültürel değerlere sahip çıkılması amacıyla 81 ilden okulların katılımıyla "Çemberimde Gül Oya" sergisi açıldı.
 • 15:48 Mardin'de 'Kut'ül Amare' Sempozyumu Başladı Mardin’de, Kut’ül Amare Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle sempozyum yapıldı.
 • 15:19 Teog Soru ve Cevapları Eba'da Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların soru ve görüntülü çözümlü cevapları, öğretmenlerin görüntülü anlatımıyla, Bakanlığın eğitim bilişim ağının (EBA) "www.eba.gov.tr" internet adresi üzerinden yayınlanmaya başlandı.
 • 15:16 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Cezalarda Artışlara Gidildi" - Ankara GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un konuşması Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: (2) "(Uyuşturucuyla mücadele) Kişilerin tıbbi tedaviye çekinmeden başvurabilmesi amacıyla, TCK'nın 279 ve 280'inci maddelerinde belirtilen Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün Kaldırılmasına Dair Kanun Teklifi hazırlığına başlanmıştır.
 • 14:56 Kurtulmuş - Uyuşturucu ile Mücadelede Bakanlıkların Çalışmaları Kurtulmuş - Uyuşturucu ile Mücadelede Bakanlıkların Çalışmaları GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un konuşması Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: (2) "(Uyuşturucuyla mücadele) Kişilerin tıbbi tedaviye çekinmeden başvurabilmesi amacıyla, TCK'nın 279 ve 280'inci maddelerinde belirtilen Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün Kaldırılmasına Dair Kanun Teklifi hazırlığına başlanmıştır.
 • 14:55 29 Nisan'da okullar tatil mi ? TEOG tatili yapılacak mı ? 29 Nisan'da okullar tatil mi ? TEOG tatili yapılacak mı ? 27-28 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının soruları ve cevapları açıklandı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına giren öğrenciler "Cuma günü tatil olacak mı?" sorusununun yanıtını merak ediyor. TEOG ikinci dönem sınavları 27-28 Nisan'da yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, şu an için 29 Nisan Cuma tatil değil.
 • 14:12 TEOG Soru ve Cevapları Açıklandı TEOG Soru ve Cevapları Açıklandı 27-28 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının soruları ve cevapları açıklandı.
 • 14:01 Merkezi Ortak Sınavların İkinci Gün Oturumu Tamamlandı Uşak'ta, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ortak sınavlarının ikinci gün oturumu tamamlandı.
 • 13:54 Alaplı'da 598 Öğrenci Teog Sınavına Girdi Alaplı ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına 598 öğrenci katıldı.