SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 21:48Bakanlar Işık ve Avcı, Eskişehir'deBakanlar Işık ve Avcı, Eskişehir'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuşması- Toplantıdan detaylar - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Kanunun 'İlla ıslak imza olması gerekiyor' dediği belgelerin dışındaki almamız gereken tüm belgeleri elektronik ortamda, elektronik imza ile alacağız. Eskişehir'deki sanayici bir arkadaşımız yapacağı bir müracaatı, gelip bakanlıkta oda oda dolaşmak yerine kendi ofisinden evrakı elektronik ortama atacak, kendi elektronik imzasıyla bize gönderecek"- Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Önümüzdeki 1 Kasım fırsatını iyi şekilde değerlendirirsek, Türkiye'yi dirayetli bir tek parti hükümetine kavuşturabilirsek başta Eskişehir olmak üzere tüm sorunları çözeriz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kanunun 'İlla ıslak imza olması gerekiyor' dediği belgelerin dışındaki almamız gereken tüm belgeleri elektronik ortamda, elektronik imza ile alacağız. Eskişehir'deki sanayici bir arkadaşımız yapacağı bir müracaatı, gelip bakanlıkta oda oda dolaşmak yerine kendi ofisinden evrakı elektronik ortama atacak, kendi elektronik imzasıyla bize gönderecek" dedi.
 • 20:18Bakanlar Işık ve Avcı, Eskişehir'deBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kanunun 'İlla ıslak imza olması gerekiyor' dediği belgelerin dışındaki almamız gereken tüm belgeleri elektronik ortamda, elektronik imza ile alacağız. Eskişehir'deki sanayici bir arkadaşımız yapacağı bir müracaatı, gelip bakanlıkta oda oda dolaşmak yerine kendi ofisinden evrakı elektronik ortama atacak, kendi elektronik imzasıyla bize gönderecek" dedi.
 • 18:53Bakan Işık: Bakan Işık: "İstikrarsız Hükümetlerin Ceremesini Sanayici Çekiyor"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Sanayi Odası’nda sanayicilerle buluştu.
 • 18:22Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi09 Ekim 2015 Cuma- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, şike davasında kararını açıklayacak.
 • 17:25Nevşehir - Nevtes: Meb, Verileri Gizleyerek Bir Şeyleri SaklıyorNevşehir - Nevtes: Meb, Verileri Gizleyerek Bir Şeyleri SaklıyorNevtes: MEB, verileri gizleyerek bir şeyleri saklıyor Nevşehir Türk Eğitim Sen (NEVTES) Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nın Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı verilerini gizlemekle kendilerine göre bir şeyleri sakladığını belirtti.
 • 17:05Bakan Eroğlu Yarın Afyonkarahisar'a GeliyorOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yaklaşan 1 Kasım seçimleri çalışmaları kapsamında yarın memleketi Afyonkarahisar’a geleceği ve hafta sonunu kentte geçireceği kaydedildi.
 • 16:12Hanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini BiliyoruzHanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini Biliyoruz* Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner: "Aydın Doğan Vakfı olarak bir Türkiye hayalimiz var. Hukukun üstünlüğünün, erkler ayrılığının tartışılmadığı, tüm renkleri, farklılıkları ve ortak paydaları ile barış içinde, bir arada yaşayan, şiddeti tamamen dışlayan, çağdaş değerleri özümseyen demokratik bir Türkiye." "Bireylerin özgürlüklerinin içselleştirildiği, yaratıcılıklarının önünün açıldığı, üniversiteleriyle, sivil toplum örgütleriyle, güçlü, çağdaş, demokratik bir Türkiye hayali. Ancak böyle bir Türkiye'den daha nice Aziz Sancar'lar çıkabileceğini biliyoruz.
 • 16:12Mersin'de 15 Okula Mersin'de 15 Okula "Beyaz Bayrak"Mersin’de Beyaz Bayrak Projesi’nde dereceye giren 15 okula ödülleri verildi.
 • 16:11Domaniç'te Öğrenci ve Öğretmenlere Toplamda 91 Tablet DağıtıldıKütahya'nın Domaniç ilçesinde öğrenci ve öğretmenlere FATİH projesi kapsamında 91 adet tablet dağıtıldı.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'daki resmi temaslarının ikinci gününde, bu ülkenin iş adamlarına hitap etti.
 • 16:04Domaniç'te Öğrenci ve Öğretmenlere Toplamda 91 Tablet DağıtıldıKütahya'nın Domaniç ilçesinde öğrenci ve öğretmenlere FATİH projesi kapsamında 91 adet tablet dağıtıldı.
 • 16:00Dershanelerin Alternatifi Kurslar Eğitime BaşladıDershanelerin Alternatifi Kurslar Eğitime BaşladıAdıyaman’da dershanelere alternatif olarak açılan kurslara katılan öğrenciler ders başı yaptı.
 • 14:44Teog Sınavı Verilerini Gizleyen Meb, Bir Şeyleri Saklıyor'Teog Sınavı Verilerini Gizleyen Meb, Bir Şeyleri Saklıyor'Nevşehir Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı verilerini gizlemekle kendilerine göre bir şeyleri sakladığını belirtti.
 • 14:09Yeniden) - Güçlü Kızlar, Mutlu Yarınlar İçin El Ele VerdilerBirleşmiş Milletler, Aydın Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN WOMEN, kız çocuklarının karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, güçlendirilmesi ve insan haklarından eksiksiz yararlanmasını sağlamak amacıyla bu yıl dördüncü kez kutlanacak olan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için bir konferans düzenledi.
 • 13:56Köy Okullarındaki Öğrenci Tuvaletlerinin Durumu İçler AcısıKöy Okullarındaki Öğrenci Tuvaletlerinin Durumu İçler AcısıKars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Taşbaşı Köyü İlköğretim Okulu tuvaletlerinin durumu görenleri hayrete düşürüyor.
 • 13:55Sivas'ta 530 Kişinin Alınacağı İşe 2 Bin 207 Kişi BaşvurduSivas'ta 530 Kişinin Alınacağı İşe 2 Bin 207 Kişi BaşvurduSivas’ta Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda hizmetli olarak istihdam edilmek üzere alınacak 530 kişilik iş için 2 bin 207 kişi başvuru yaptı.
 • 13:33Türkiye Diyanet Vakfının Uluslararası Öğrenci ProgramlarıTürkiye Diyanet Vakfının (TDV) Uluslararası İmam Hatip, Uluslararası İlahiyat ve Konuk Öğrenci Programları kapsamında bu yıl 108 ülkeden 720 öğrenci Türkiye'de eğitime başladı.
 • 13:31Güçlü Kızlar, Mutlu Yarınlar İçin El Ele VerdilerBirleşmiş Milletler, Aydın Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN WOMEN, kız çocuklarının karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, güçlendirilmesi ve insan haklarından eksiksiz yararlanmasını sağlamak amacıyla bu yıl dördüncü kez kutlanacak olan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için bir konferans düzenledi.
 • 12:55Türkiye Diyanet Vakfı'ndan 108 Ülkeden 720 Öğrenciye Türkiye'de Eğitim İmkanıTürkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülen Uluslararası İmam Hatip, Uluslararası İlahiyat ve Konuk Öğrenci Programları kapsamında bu yıl 108 ülkeden 720 öğrenci Türkiye’de eğitime başladı.
 • 12:50Hanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini BiliyoruzHanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini Biliyoruz* Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner: "Aydın Doğan Vakfı olarak bir Türkiye hayalimiz var. Hukukun üstünlüğünün, erkler ayrılığının tartışılmadığı, tüm renkleri, farklılıkları ve ortak paydaları ile barış içinde, bir arada yaşayan, şiddeti tamamen dışlayan, çağdaş değerleri özümseyen demokratik bir Türkiye." "Bireylerin özgürlüklerinin içselleştirildiği, yaratıcılıklarının önünün açıldığı, üniversiteleriyle, sivil toplum örgütleriyle, güçlü, çağdaş, demokratik bir Türkiye hayali. Ancak böyle bir Türkiye'den daha nice Aziz Sancar'lar çıkabileceğini biliyoruz.
 • 12:49Yeniden) - Hanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini Biliyoruz'güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar' temasıyla düzenlenen 'Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı' başladı.
 • 12:43Hanzade Doğan Boyner: Türkiye'den Daha Nice Aziz Sancar'lar Çıkabileceğini Biliyoruz'güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar' temasıyla düzenlenen 'Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı' başladı.
 • 11:58Atama bekleyen öğretmenlere iyi haber (2015 atamaları)Atama bekleyen öğretmenlere iyi haber (2015 atamaları)Atama bekleyen öğretmenlere iyi haber. Ak Parti seçim beyannamesinde öğretmen atamaları konusu da yer alıyor. Beyannamede yer alan vaatler öğretmen atamaları için iyi haber bekleyen binlerce adayı yakından ilgilendiriyor.
 • 11:23Başkentte Kültür Sanatİspanya Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği ve Flamenko Ankara Derneği işbirliğiyle 10-17 Ekim tarihlerinde "9. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali" düzenlenecek.
 • 11:21Takviye Kurslarına Başvurular Yarın Sona ErecekMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrencilerin yanı sıra lise mezunları için Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlediği ücretsiz takviye kurslarına başvurular yarın sona erecek.
 • 11:20Gümüşhane'ye 1 Milyar 800 Milyon Liralık YatırımOrman ve Su İşleri Bakanlığınca Gümüşhane'de 13 yılda gölet, dere ıslahı, sulama gibi projeler ve destekler aracılığıyla 1 milyar 800 milyon liralık yatırım yapıldı.
 • 10:46Milli Eğitim'den Özel Öğretim Kurumlarına 'Denetim ve Soruşturma' ToplantısıMilli Eğitim'den Özel Öğretim Kurumlarına 'Denetim ve Soruşturma' ToplantısıMilli Eğitim Bakanlığı, Ankara Beşevler’de özel eğitim kurumları ile ilgili bir toplantı düzenledi.
 • 09:42Bakan Avcı, Tv Net'in Canlı Yayın KonuğuMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TV Net'te yayınlanan Serhat İbrahimoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 21:29Bakan Avcı'ya Sürpriz Doğum Günü KutlamasıBakan Avcı'ya Sürpriz Doğum Günü KutlamasıSürpriz doğum günü kutlamasından detaylar - Bakan Avcı'ya sürpriz doğum günü kutlaması- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya Eskişehir'de, gazeteciler tarafından sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya Eskişehir'de, gazeteciler tarafından sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi.
 • 21:01Bakan Avcı'ya Sürpriz Doğum Günü KutlamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya Eskişehir'de, gazeteciler tarafından sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi.
 • 17:40Bakan Çağatay Kılıç'tan Kılıçdaroğlu'na Passolig YanıtıBakan Çağatay Kılıç'tan Kılıçdaroğlu'na Passolig YanıtıSamsun-dha gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin seçim beyannamesini açıklarken, "Passoligi kaldıracağız, herkes istediği tezahüratı yapabilecek" açıklamasını yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.
 • 17:35MEB'in Eğitim Programı MEB'in Eğitim Programı "Eba" Tanıtıldı - Yeğitek Genel Müdürü AteşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Dinçer Ateş konuşması - YEĞİTEK Genel Müdürü Ateş: "Dünyanın en büyük, en gelişmiş eğitim bilişim ağına sahip ülke, Türkiye'dir"- "FATİH Projesi kapsamında her öğretmenin kendine ait olan 10 GB bir bulut hesabı var. Öğretmen sayısının 1 milyona yaklaştığını göz önünde bulundurursanız, bunun ne kadar büyük bir kapasite olduğunu görebileceksiniz.
 • 17:32Lise Öğrencilerinin Taşıma İhalesi Yapılmadı, Köylerdeki Öğrenciler Mağdur OlduLise Öğrencilerinin Taşıma İhalesi Yapılmadı, Köylerdeki Öğrenciler Mağdur OlduOkulların açılması üzerinden iki hafta geçmesine rağmen Yozgat’ta taşımalı sistemle lise eğitimi gören örenciler için servis ihalesi yapılmayınca, köylerde yaşayan lise öğrencileri mağdur oldu.
 • 17:28Umens Hayata Yön Veriyor!MEB 5 yıllık süreçte mesleki ve teknik eğitim alanındaki mezunlarının mesleki yeterliliklerine yönelik işveren memnuniyetini, artıracak birçok uygulamayı hayata geçirdi.
 • 17:09Yozgat'ta Lise Öğrencileri İçin Taşıma İhalesi Yapılmayınca Köylerde Yaşayan Lise Öğrencileri...Yozgat'ta Lise Öğrencileri İçin Taşıma İhalesi Yapılmayınca Köylerde Yaşayan Lise Öğrencileri...Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da taşımalı sistemle lise eğitimi gören örenciler için servis ihalesi yapılmayınca, köylerde yaşayan lise öğrencileri mağdur oluyor.
 • 16:49Okullar Artık Daha GüvenliEdirne Emniyet Müdürlüğünce, koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirlerinin sağlanmasına yönelik eğitim semineri düzenlendi.
 • 16:21Ayvalık Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı GerçekleştirildiAyvalık Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı GerçekleştirildiAyvalık Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısını Orhan Peker Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdi.
 • 15:59Okul Önleri Artık Daha GüvenliOkul Önleri Artık Daha GüvenliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan - Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan'ın konuşması - Edirne Güzel Sanatlar Lisesi Rehberlik Öğretmeni Hasan Esen'ın röportajı Edirne Emniyet Müdürlüğünce, uyuşturucu ve asayiş açısından risk arz eden okullar ve çevrelerinde yürütülen analiz çalışmaları tamamlanarak gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.
 • 15:26Bakan Güllüce: Bakan Güllüce: "Atıkların Düzenlemesiyle İlgili Korkunç Bir Kaynağa İhtiyaç Var"Esenler’de geri dönüşümden elde edilen 500 bin defter, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katıldığı bir törenle öğrencilere dağıtıldı.
 • 15:25MEB'in Eğitim Programı "Eba" TanıtıldıMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) "FATİH Projesi" kapsamında 2012 yılında yayın hayatına başlayan, ancak değişen ihtiyaçlar üzerine yeniden düzenlenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtımı yapıldı.
 • 15:14Türk Eğitim Sen: Okul Müdürü Atamaları Arapsaçına DöndüTürk Eğitim Sen: Okul Müdürü Atamaları Arapsaçına DöndüTürk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yönetici değerlendirme süreci ve akabinde yapılan, İlk Defa ve Yeniden Müdürlük mülakatlarından sonra yaşanan mağduriyetlerin bir türlü bitmediğini söyledi.
 • 15:02Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "X-ray Cihazı Gündemimizde Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 14:51Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Adımız Sağlık Bakanlığı Ama Sanki 'Hastalık Bakanlığı'yız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 14:45Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Rusya'nın uçakları, 'Suriye'de bir güvenlik tesis edecek' diye geliyor.
 • 13:56Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk OlduSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi"ni birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bunun kültüre dönüşmesi için başlatıldığını belirterek, "Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar" dedi.
 • 13:51Türkeş: Türkeş: "Rus Makamların Açıklamaları Doyurucu DeğilBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Rus savaş uçaklarının Türk hava sahasını ihlali konusunda Rus makamlarınca yapılan açıklamaların doyurucu olmadığını belirterek, 2015 yılı için güvenlik açığı olmadığını, daha ileriki yıllar için yeni sistemler alınması gerektiğini söyledi.
 • 12:52Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık KursuErdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, Milli Eğitim Bakanlığı'nın maddi durumu iyi olmayan ailelerin lise mezunu ve üniversiteye hazırlanan çocuklarına ücretsiz kurs vereceğini açıkladı.
 • 11:45Aydın'da 750 Çocuğa Bisiklet DağıtılacakAydın'da 750 Çocuğa Bisiklet DağıtılacakSağlık ve Milli Eğitim bakanlıkları tarafından yürütülen “Sağlıklı Çocuk, Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında Aydın’da bu yıl 750 çocuğa bisiklet dağıtılacak.
 • 11:45Sungurlu'da Öğrenciler 343 Tablet Bilgisayar DağıtıldıSungurlu'da Öğrenciler 343 Tablet Bilgisayar DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtımı devam eden tablet bilgisayarlar öğrenci ve öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor.
 • 11:36MEB Unuttu; Yüzlerce Öğretmen Norm Fazlası Kadro Durumuna Düştü' İddiasıAdana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iddiaya göre, ek-5 tabir edilen norm kadro düzenleme formunu bakanlığa göndermeyi unuttu.