SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 12:322016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.
 • 12:28Yoklama Fişlerini Elektronik Ortama Aktaran Yazılım GeliştirdiBursa'da bir lise öğrencisi, okullarda zaman ve kağıt israfına yol açan "yoklama fişleri"ni elektronik ortama aktaran yazılım geliştirdi.
 • 11:59Bu Kurslar Meslek Sahibi YapıyorEskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezleri ile ortak yürütülen meslek edindirme kursları 22 Şubat'ta başlıyor.
 • 11:26Vodafone Vodafone "4bucakg" Tır'ının İlk Durağı İzmir OlduTürkiye’nin dijital geleceğine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone’un ülkenin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği “4bucakG” turunun ilk durağı İzmir oldu.
 • 11:10Havacılık Öğrencilere Şiir, Resim, Fotoğraf, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmalarıyla SevdirilecekHavacılık Öğrencilere Şiir, Resim, Fotoğraf, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmalarıyla SevdirilecekTÜRKİYE Pilotlar Vakfı (PİLVAK), Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği yaparak ilk ve ortaöğretim öğrencilerine havacılığı sevdirmek amacıyla, şiir, resim, fotoğraf, kompozisyon ve kısa film yarışması düzenledi.
 • 10:38Pilotlar Vakfı, Havacılık Yarışması DüzenliyorPilotlar Vakfı, Havacılık Yarışması DüzenliyorTürkiye Pilotlar Vakfı (PILVAK) Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine havacılığı sevdirmek adına havacılıkla ilgili şiir, resim, fotoğraf, kompozisyon ve kısa film yarışması düzenliyor.
 • 10:37İstanbul'da Ücretli Öğretmen Sayısı 14 Bin 787Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Türkiye’nin en kısa zamanda ücretli öğretmenlik ayıbından kurtulması gerekir. Ücretli öğretmenlik görevlendirmesi sona ermeli, Milli Eğitim Bakanlığı sadece kadrolu öğretmen istihdamı yapmalıdır" dedi.
 • 10:32Türk Eğitim-Sen'den Ücretli Öğretmen AraştırmasıTürk Eğitim-Sen'in araştırmasına göre, 62 ilde 60 bin 983 ücretli öğretmen görev yapıyor.
 • 10:30Bakan Avcı: Bakan Avcı: "Çocuklarımızı Misafir Öğrenci Olarak Sorunsuz Okullarda Eğitime Alıyoruz"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, terör olayları nedeniyle eğitimleri sekteye uğrayan öğrencilerle ilgili, “Biz hemen e-okul sistemine ‘misafir öğrenci’ butonu koyduk. Mesela Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki öğrencilerimiz, Diyarbakır’ın diğer okullarında misafir öğrenci olarak veya kayıtlarını oraya alarak eğitimlerine devam etti.
 • 10:26Öğrencileri Uçuracak YarışmaÖğrencileri Uçuracak YarışmaTürkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK), gençlere havacılığı sevdirmek ve bu alana teşvik etmek için okullarda yarışma düzenleyecek.
 • 10:21Çocukları Geleneksel Oyunlarla Hayata HazırlıyorlarErzurum'da, Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği tarafından kurulan "çocuk akademisi", 850 metrekarelik alana sokak benzeri mekanlar kurarak, burada geçmişten günümüze geleneksel oyunlar oynatıp 4-6 yaş arası 28 çocuğu hayata hazırlıyor.
 • 09:28Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGİK Genel Kurulu’na katılacak.
 • 09:00Gündem/ 11 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katılacak, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı TBMM'deki makamında ziyaret edecek.
 • 00:23Cihan Haber Ajansı Ön GündemiPlan Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşülecek.
 • 00:04Gündem Özeti/ 11 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Televizyon Yayıncıları Derneğinin çalışma toplantısına katılacak.
 • 22:32Bakan Avcı: En Az Öğretmen Doluluk Oranı Marmara Bölgesi'ndeMilli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, katıldığı özel bir televizyon kanalında bölgesel bazda öğretmen doluluk oranını açıkladı.
 • 19:37Sarı Saç Mağduru Öğretmen Adayı Van'a AtandıSarı Saç Mağduru Öğretmen Adayı Van'a AtandıAdana'da, 2014 yılındaki KPSS'de saç rengi, sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca gözaltına alınan ve sınava giremeyen Pelin Derya Çetinkaya, Van'a atandı.
 • 19:22Sarı Saç Mağduru Öğretmen Adayı Van'a AtandıSarı Saç Mağduru Öğretmen Adayı Van'a AtandıAdana'da, 2014 yılındaki KPSS'de saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, sınava giremeyen Pelin Derya Çetinkaya Van'a atandı.
 • 16:58KPSS Mağduru Genç Kız Van'a AtandıKPSS Mağduru Genç Kız Van'a AtandıAdana’da 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) sınav giriş belgesindeki fotoğrafındaki sarı saç rengi nedeniyle başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alınıp, kimliğine el konulması sonucu ikinci oturuma katılamayan ve geçtiğimiz yıl saç rengini boyatarak sınava girmek zorunda kalan Pelin Derya Çetinkaya, Van’ın Tuşba ilçesindeki Alaköy Fatih Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne atandı.
 • 16:49Diyarbakır'da Öğrencilere Süt DağıtıldıDiyarbakır'da Öğrencilere Süt DağıtıldıDiyarbakır'da "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 16:24Umem Beceri'10 Bilgilendirme Toplantısı YapıldıUmem Beceri'10 Bilgilendirme Toplantısı YapıldıZonguldak Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde İŞ-KUR destekli Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 16:24Mülteci Hakları Alt KomisyonuAK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Türkiye'ye gelen Suriyelilerin büyük çoğunluğunun Türkiye'den ayrılmayacaklarının kabul edilmesi gerektiğini belirterek, "Suriyeliler gitmeyecek.
 • 16:05Tire Süt Kooperatifi Başkanı Eskiyörük AçıklamasıTire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, sütteki fazla üretimin okul öncesindeki çocuklara dağıtılarak değerlendirilebileceğini, bu konuda beyediye başkanlarından destek beklediklerini belirterek, "Gelin üreticiyi kurtaralım. Hem yeterli beslenemeyen okul öncesi çocuklarımız, dünyanın en faydalı besini olan sütü içerek sağlıklı büyüsün hem de süt fazlalığının eritilmesiyle krizi önleyelim. Üretici çaresizlikten ineklerini kestirmek zorunda kalmasın" ifadelerini kullandı.
 • 15:53Darende'de Öğretmen ve İdarecilere Eba EğitimiMalatya'nın Darende ilçesinde görevli idareci ve öğretmenlere eğitsel materyal temini için kullanılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtım semineri düzenlendi.
 • 15:52Öğretmenlere, Eba Eğitimi VerildiÖğretmenlere, Eba Eğitimi VerildiDarende’de etkileşimli tahtaların kullanımına yönelik okul idareci ve öğretmenlerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eğitimi verildi.
 • 15:49AÖF sınav sonuçları görüntüleme, sonuçlar açıklandı mı?AÖF sınav sonuçları görüntüleme, sonuçlar açıklandı mı?AÖF sınav sonuçları görüntüleme, sonuçlar açıklandı mı? AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala AÖF resmi internet adresi ziyaretçi akınına uğruyor. Anadolu Üniversitesi sonuçlara dair henüz bir açıklama yapmadı. Sonuçların açıklanmasının ardından sınav sonuçları ekranına gitmek için haberimizdeki bağlantıyı kullanın.
 • 15:14Okullarda Süt Dağıtımı BaşladıOkullarda Süt Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Okul Sütü Programı 2015-2016 Eğitim öğretim yılının 2. Döneminde tekrar uygulanmaya başlandı.
 • 15:01Okul Sütü ProgramıBeslenme ve Diyet Uzmanı Sevhan Uygun, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyi tarafından yürütülen Okul Sütü Programının çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için önemli olduğunu söyledi.
 • 14:53Trabzon'da Okullarda Süt Dağıtımına BaşlandıTrabzon'da Okullarda Süt Dağıtımına BaşlandıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul Sütü” projesi kapsamında Trabzon genelindeki 311 okulun anasınıfı, anaokulu ve ilkokulunda okuyan 35 bin 858 öğrenciye süt dağıtılmaya başlandı.
 • 14:51Osmaneli'de Öğrencilere Süt DağıtımıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulusal Süt Konseyi işbirliğiyle yürütülen "Okul sütü akıl küpü" projesi kapsamında, Osmaneli ilçesinde öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 14:46Erdoğan'ı Duygulandıran MesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki Özel Harekâtçı'nın kendisi ile ilgili sosyal medyada paylaştıkları fotoğraftan çok duygulandığını belirterek, "Dün bana özel mesaj geçmiş, iki tane Özel Harekâtçı... 'Yürü uzun adam, arkandayız' diye... Çok duygulandım. İkisinin elinde Türk bayrağı, ellerinde silahlarıyla arkada duvarda da o yazı. Onlar orada şehit olmaya inanmışlar.
 • 14:28Avcı: Avcı: "Öğretmen Doluluk Oranı Yüzde 93'e Ulaştı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın kürsüdeki konuşması ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atanması törenine katıldı.
 • 14:26Ezine'de Öğrencilere Süt DağıtımıEzine'de, öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 14:0630 Bin Kadro İçin Öğretmen Ataması Gerçekleşti30 Bin Kadro İçin Öğretmen Ataması GerçekleştiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), adayların heyecanla beklediği 104 alana 30 bin öğretmen atamasını bugün çekilen kura ile gerçekleştirdi.
 • 13:5230 Bin Öğretmen Atama TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kuraları çektik. Kurada Güneydoğu’ya çıktı, Doğu’ya çıktı.
 • 13:40Anaokulu Öğrencilerine Süt DağıtıldıAnaokulu Öğrencilerine Süt DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde ‘Okul Sütü Programı’ kapsamında Kırşehir Valiliği koordinesi ile anaokulu öğrencilerine süt dağıtımı gerçekleşti.
 • 13:35Sinop'ta Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıSinop'ta Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Programı" kapsamında Sinop Fatih İlkokulu’nda süt dağıtım töreni düzenlendi.
 • 13:34Öğretmen Atama TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugünkü atamayla öğretmen eksiğimizi tamamen ortadan kaldırma yolunda önemli bir adım daha attık. Artık bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmak mecburiyetindeyiz" dedi.
 • 13:34Öğretmen Atama TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kuraları çektik, 'Kurada Güneydoğu'ya, Doğu'ya çıktı.
 • 13:13Osmaneli'de Okul Sütü Dağıtımı BaşladıOsmaneli'de Okul Sütü Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Osmaneli ’deki okullarda okul sütü dağıtımına başlandı.
 • 13:08Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmen Atama İşlemini BaşlattıCumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmen Atama İşlemini BaşlattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Milli Eğitim baknı Nabi Avcı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "öğretmenine sevgiyle koşan öğrenciler" içerikli fotoğrafın hediye edilmesi -Atama işmenin Erdoğan'ın rakam söylemesiyle başlatılması -Ekranda atanan öğretmenlerin isimlerinin belirmesi -Atanan öğretmenlerinin sevinçten yakınlarıyla kucaklaşmaları -Erdoğan'ın salondan çıkışı ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEB Şura Salonu'nda düzenlenen 30 bin öğretmenin atanması töreninde atama işlemini başlattı.
 • 13:04Biga'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBiga'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBiga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, Cumhuriyet İlkokulunda Okul Müdürü Ali Çetin ile birlikte çocuklara süt dağıttı.
 • 12:43Tokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta öğrencilere süt dağıtıldı Tokat'ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Okul Sütü Programı' kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 12:39Erdoğan: Erdoğan: "Öğretmenlik, Kendinizi Adamazsanız Çekilecek Kahır Değildir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kürsüdeki konuşması ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atanması törenine katıldı.
 • 12:3930 Bin Öğretmenin Ataması Yapıldı30 Bin Öğretmenin Ataması YapıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim yavrularımız şunun bunun yavrusu değil, Tayyip Erdoğan’ın yavrusu ne ise onlar da bizim aynı şekilde yavrumuzdur.
 • 12:27Erdoğan, 'Mektebin Bacaları' Türküsü Eşliğinde Atamaları BaşlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atama törenine katıldı.
 • 12:24Diyarbakır'da 'Okul Sütü' Dağıtımı BaşladıDiyarbakır'da 'Okul Sütü' Dağıtımı BaşladıDiyarbakır’da “Okul Sütü Programı” kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 12:23104 Bin Branşa 30 Bin Öğretmen AtandıMilli Eğitim Bakanlığınca 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirdi.
 • 12:19Erdoğan, 'Mektebin Bacaları' Türküsü Eşliğinde Atamaları BaşlattıErdoğan, 'Mektebin Bacaları' Türküsü Eşliğinde Atamaları BaşlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atama törenine katıldı.
 • 12:13Öğretmen Atama TöreniMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu 30 bin atamayla birlikte, 893 bin 133 olan öğretmen sayımız, 923 bin 133'e çıkıyor.