SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 22:57Kuzu: Kuzu: "Öğretmenlerimiz, Yarım Kalan Eğitimlerini Devam Ettirmek İstiyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Fatih Kuzu ile röportaj Genel detaylar MEB Yüksek Öğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Kuzu: "Ülkemizin böyle sıkıntılı günlerinde öğretmenlerimiz biran önce görev yerlerine dönmek, oradaki öğrencilerine kavuşmak ve yarım kalan eğitimlerini devam ettirmek istiyorlar" "Öğretmen arkadaşlarımızın ülkenin her tarafını, 760 bin kilometrekareyi bir vatan olarak görüp fedakarca göreve hazır olduklarını biliyoruz" Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yüksek Öğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Fatih Kuzu, Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçelerinde görev yapan ve Mersin'e gelerek Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde gerçekleştirilen eğitime katılan 150 öğretmenin sertifika törenine katıldı.
 • 22:31İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi - Sare DavutoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun konuşması Orta Öğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu: "Moda deyimiyle internette sörf yaparken, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan korumak için devletin, internet servis sağlayıcıların, ailelerin duyarlı olmasına çok büyük ihtiyacımız var. Sosyal hayatta, okulda, çevrelerinde yabancı kimselerle arkadaşlık etmesini istemediğimiz yavrularımızı, milyonlarca insanın arasına korumasız salıvermemiz düşünülemez" "Çocuk, ebeveyn ve okul işbirliğiyle, yavrularımızı, internet ve bilişim teknolojilerinin ortaya çıkardığı tehdit ve tehlikelerden koruyabilir ve bilgisayar kullanımıyla gelecek olan bilgi, gelişme ve tecrübelerle donatabiliriz" Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, "Moda deyimiyle internette sörf yaparken, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan korumak için devletin, internet servis sağlayıcıların, ailelerin duyarlı olmasına çok büyük ihtiyacımız var. Sosyal hayatta, okulda, çevrelerinde yabancı kimselerle arkadaşlık etmesini istemediğimiz yavrularımızı, milyonlarca insanın arasına korumasız salıvermemiz düşünülemez" dedi.
 • 21:57Uşak'ta Afiş Krizi Sona ErdiUşak'ta Afiş Krizi Sona ErdiEğitim-sen Uşak Şubesi tarafından seçmeli derslerle ilgili olarak şehir merkezinde 5 noktaya asıldıktan sonra 9 Şubat'ta Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 'Şikayet var' gerekçesiyle toplatılan afişler, valilik oluru ile yeniden asıldı.
 • 21:22Orta Öğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme ProjesiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, "Moda deyimiyle internette sörf yaparken, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan korumak için devletin, internet servis sağlayıcıların, ailelerin duyarlı olmasına çok büyük ihtiyacımız var. Sosyal hayatta, okulda, çevrelerinde yabancı kimselerle arkadaşlık etmesini istemediğimiz yavrularımızı, milyonlarca insanın arasına korumasız salıvermemiz düşünülemez" dedi.
 • 20:43Zeki Çakan'dan Milli Eğitim Bakanlığına ve Zonguldak Valiliğine TeşekkürZeki Çakan'dan Milli Eğitim Bakanlığına ve Zonguldak Valiliğine TeşekkürEski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve 25.Dönem MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, Şehit Polis Memuru Çağdaş Arslan’ın isminin Beycuma’da ki Çok Programlı Anadolu Lisesine verilmesinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı ve Zonguldak Valiliğine teşekkür etti.
 • 18:10Aktif Eğitim-Sen: Bakan Avcı'yı Okullara Sahip Çıkmaya Davet EttiAktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, FEM ve Anafen kurumlarına kayyım atanmasına tepki gösterdi.
 • 17:34Eğitim-Sen: Eğitim Bütçesinin Yüzde 80'i Maaş ve Sgk Pirimine GidiyorEğitimsen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, "MEB bütçesinin yüzde 69'u personel, yüzde 11'i ise sosyal güvenlik primine gidiyor.
 • 16:58Şırnak'ta Görev Yapan Öğretmenlerin Eğitimi TamamladıŞırnak'ta Görev Yapan Öğretmenlerin Eğitimi TamamladıŞırnak’ın İdil ve Cizre ilçelerinde görev yapan 177 öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu ‘Öğretmenlik Uygulamaları Semineri’ kapsamında eğitim almak için Konya’ya geldi.
 • 16:46Milletvekili Arık: Ebeler Neden Aile Danışmanı Olamıyor?Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ebelerin neden aile danışmanı olamadığını sordu.
 • 16:32Bilecik'te Okullarda Süt Dağıtılmaya BaşlandıBilecik'te Okullarda Süt Dağıtılmaya BaşlandıMilli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ’’Okul Sütü Akıl Küpü’’ projesi kapsamında Bilecik’teki okullarda okul sütü dağıtımına başlandı.
 • 16:08Cihaner'den Nabi Avcı'ya: Sayın Bakan Bu Utanç Size YeterCHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, ataması gerçekleştirilmemiş öğretmen intiharları için ‘gösterişçi intihar eylemi’ benzetmesi yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Sayın Bakan bu utanç size yeter” diye tepki gösterdi.
 • 15:52Özel Okul Teşvikinde İkinci Taksitler YatırıldıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) eğitim öğretimde devlet desteği kapsamında verilen teşvikin ikinci taksidi yatırıldı.
 • 15:49Yozgat'ta Eba TanıtıldıYozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtıldı.
 • 15:44CHP'li Usluer: Yeni Paralel Milli Eğitim OluşturuluyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi, TBMM Eğitim Komisyonu Sözcüsü ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, AK Parti iktidarı eliyle TÜRGEV üzerinden yeni bir paralel milli eğitim oluşturulduğunu iddia etti.
 • 15:43Avrupa Birliği'nin En Büyük Öğretmen Hareketliliği ProjesıTürkiye'nin 22 büyük ilinden 159 öğretmen Berlin'de çeşitli dönemlerde 32 gün boyunca ARDA Beratung& Bildung kurumu tarafından 12 meslek eğitimi alanda eğitime tabi tutuldu.
 • 15:32Okul SütüOkul Sütü" ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak'ın açıklaması Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız'ın açıklaması Süt dağıtımı ve öğrencilerin süt içimi Bilecik'te "Okul sütü" projesi Bilecik'te yarı yıl tatilinin ardından eğitime başlayan öğrencilere "Okul Sütü Programı" kapsamında süt dağıtımı yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamında Bilecik'te öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.
 • 15:28MEB Yüksek Öğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Kuzu...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yüksek Öğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Fatih Kuzu, Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçelerinde görev yapan ve Mersin'e gelerek Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde gerçekleştirilen eğitime katılan 150 öğretmenin sertifika törenine katıldı.
 • 15:10Avcı'nın İntihar Cevabı: Gösterişçi İntihar Eğilimi SendromuAvcı'nın İntihar Cevabı: Gösterişçi İntihar Eğilimi SendromuMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenler ile TEOG'dan düşük puan aldığı için intihar edenlerin olduğu iddialarıyla ilgili soruları cevapladı.
 • 15:09Birleşik Haziran Hareketi'nin Dilekçesini Almadığı İddiasıyla Milli Eğitim Müdürüne SoruşturmaAmasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar hakkında, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve eğitim sistemi hakkında ağır eleştirilerde bulunan Birleşik Haziran Hareketi tarafından hazırlanan imza kampanyasında toplanan imzaları ve dilekçeyi teslim alıp inceledikten sonra iade ederek, Milli Eğitim Bakanlığı’na göndermediği için görevi kötüye kullanma gerekçesi ile dava açıldı.
 • 15:05Dünya Yakın Savunma Federasyonunun Tavşanlı Kampı BaşladıDünya Yakın Savunma Federasyonu tarafından düzenlenen eğitim kampı, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde başladı.
 • 15:02Erciş'te 23 Kursiyer Sürü Yönetimi Elemanı Sertifikalarını AldıErciş'te 23 Kursiyer Sürü Yönetimi Elemanı Sertifikalarını AldıVan’ın Erciş ilçesinde ’Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi’ kapsamında düzenlenen eğitim programına katılan 23 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
 • 14:53Eski Bakan Güçlü'den Akpınar'a ZiyaretEski Bakan Güçlü'den Akpınar'a ZiyaretEski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, ‘Mehmet Akif Ersoy Okumaları’ projesi kapsamında Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı ziyaret etti.
 • 14:32Alanya Belediyesi 2. Etap Bilgisayar Kursu BaşladıAlanya Belediyesi 2. Etap Bilgisayar Kursu BaşladıAntalya’nın Alanya ilçesi’nde gerçekleştirilen “Temel Bilgisayar Kullanımı” kursunun ikinci etabı başladı.
 • 14:22Basketbolda Grup Şampiyonları Belli OlduBasketbolda Grup Şampiyonları Belli OlduErzurum GHSİM ile Basketbol İl Temsilciliği’nin düzenlediği Basketbol Grup Birinciliği sona erdi.
 • 14:11Lise Diplomaları Artık E-devlet Kapısından SorgulanabilecekLise Diplomaları Artık E-devlet Kapısından SorgulanabilecekTürksat Genel Müdürü Ensar Gül, “Saldırılardan dolayı E-devlet kapısında herhangi bir sıkıntı olmadı.
 • 14:04Nusaybin'den 382 Öğrenci Telefi Eğitimi İçin Midyat'a GelecekNusaybin'den 382 Öğrenci Telefi Eğitimi İçin Midyat'a GelecekMardin'in Nusaybin İlçesi'nde yaşanan olaylar nedeniyle eğitimden geri kalan ve TEOG sınavına girecek ortaokul son sınıfta okuyan 382 öğrenci, Midyat İlçesi'ne gelerek telafi eğitimi alacak.
 • 14:01Eğitim-Bir-Sen'in Üye Sayısını Artırmak İçin 'Meb Baskı Yapıyor' İddiasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Eğitim-Bir-Sen’in üye sayısının 10 yılda yüzde 600 artmasının dikkat çekici olduğunu belirterek, Eğitim-Bir –Sen üyeleri dışındaki adayların eleneceği iddialarının araştırılmasını istedi.
 • 13:52Bilecik'te "Okul Sütü" ProjesiMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamında Bilecik'te öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.
 • 13:31Meb, Mahkum Olduğu Dava İçin AİHM'e Sunulmak Üzere Eylem Raporu HazırlıyorAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından Elazığ YİBO'da 2002 tarihinde bıçaklanarak öldürülen öğrenci Sedat Kayak davasında mahkum edilen Milli Eğitim Bakanlığı, kararın icrasını takip eden AİHM Kararlarının İcra Dairesi (AKİD)'e sunacağı eylem raporu için okullardan bilgi istedi.
 • 13:24Niğde'ye 120 Öğretmen AtandıNiğde'ye 120 Öğretmen AtandıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 10 Şubat 2016 tarihinde yapılan öğretmen atamalarında Niğde’ye 120 öğretmen atandı.
 • 13:04Alaplı'ya 54 Öğretmen AtandıAlaplı'ya 54 Öğretmen AtandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Zonguldak Alaplı ilçesine 54 öğretmen ataması yapıldı.
 • 12:23Okullar Bölgesi'ne DestekOkullar Bölgesi'ne DestekTavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgeye yapılması planlanan Okullar Bölgesi Projesi konusunda değerlendirmelerde bulundu.
 • 12:17Dünya Yakın Savunma Federasyonu Tavşanlı'da Eğitim Kampı DüzenliyorDünya Yakın Savunma Federasyonu Tavşanlı'da Eğitim Kampı DüzenliyorDünya Yakın Savunma Federasyonu Göbel Termal Tesisleri’nde kampa girdi.
 • 12:04Ankesob: Esnaf Birçok Meslekte Çırak Bulmakta ZorlanıyorAnkesob: Esnaf Birçok Meslekte Çırak Bulmakta ZorlanıyorAnkara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, "Esnaf ve sanatkarların birçok meslekte çırak bulmakta zorlandığını belirtti.
 • 11:26Mekke Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı: Görevimi En İyi Şekilde Yapmanın Huzuru İçerisindeyimMekke Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı: Görevimi En İyi Şekilde Yapmanın Huzuru İçerisindeyimMekke Din Hizmetleri Ataşesi Kütahyalı Süleyman Sarı, 3,5 yıldır sürdürdüğü görevini layıkıyla yerine getirmenin huzuru içerisinde olduğunu kaydetti.
 • 10:58Usluer: AKP İktidarında Eğitim Bütçesi Düştü, Personel Bütçesi ArttıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili ve CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eğitim komisyonu Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, devlet okullarının ailelerin bizzat bütçelerinden çıkan, ‘yardım’, ‘bağış’ adı altında toplanan paralarla yönetilmeye çalışıldığını söyledi.
 • 10:46Elazığ Belediyesi'nden Bayanlara DestekElazığ Belediyesi'nden Bayanlara DestekElazığ Belediyesi'nin 'Hayat Boyu Öğrenme Projesi' kapsamında açılan kursa katılan bayanlar, yüzyıllardır kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ahşap oymacılığı sanatını geleceğe taşıyorlar.
 • 10:361 Milyon 200 Bin Öğrenci 'Küçük Şeyler' ile 'Doğayı Yeniledi'Milli Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak tarafından yenilenen protokol ile "Küçük Şeyler doğayı Yeniler" 2016'da da öğrenciler ile buluşmaya devam edecek.
 • 10:27Kumluca'nın İlk "Z" Kütüphanesi AçıldıKumluca'ya bağlı Mavikent Mahallesi'nde bulunan Mustafa-Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesinde yapılan, ilçenin ilk "Z" (Zenginleştirilmiş) kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı.
 • 03:54Avcı: Avcı: "Batman, Diyarbakır ve Mardin'de Uygulanan Telafi Eğitimlere 12 Bin 524 Öğrenci Katıldı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (2) -"Ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrenci katıldı" -"Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezlerinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınav takvimini gözeten 2016 Haziran sonuna kadar devam edecek yatılı telafi programı için bütün öğrencilere ulaştık. 10 Şubat Çarşamba itibarıyla 7 bin 514 öğrenci programa katılacağını bildirdi" -"Cizre, Sur ve İdil başta olmak üzere bütün sorun yaşanan ilçelerde eğitime dair güven ortamı oluşmasıyla öğrencilerimizin eğitime dair kayıplarının telafisi gerçekleştirilecek" -"YGS başvurusunu yapamayan öğrencilerin YGS başvuru ücretleri ödenmiştir.
 • 03:09Avcı: Avcı: "İmam Hatip Okullarından Mezun Olanların Kurduğu Dernekler Gerçekten Çok Faal"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (1) -"(ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince bastırılan afişler) Diğer okul türlerinden mezun olan diğer sivil kuruluşlarının da aynı şekilde fen liselerine, Anadolu liselerine de sahip çıksınlar.
 • 02:532016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrencinin katıldığını söyledi.
 • 00:242016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu - Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşmeleri2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu - Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi GörüşmeleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Komisyondan genel ve detay görüntüler Nabi Avcı'nın salona gelişi ve komisyon üyeleriyle görüşmesi Avcı'nın konuşması TBMM - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesi görüşüldü.
 • 00:18Avcı: Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Görevden AldıkMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de okullara öğrencilerin dini dersleri seçmeleri konusunda teşvik edilmelerine ilişkin yazı gönderen İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ali Pehlivan’ın görevden alındığını açıkladı.
 • 00:08Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sur, İdil, Silopi, Cizre, Nusaybin ilçelerinde güvenlik tedbirleri, boykot ve engellemeler nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerinde sorun yaşayan 8. ve 12. sınıf toplamı 19 bin 404. Ara dönem tatilinde Diyarbakır, Batman, Mardin il merkezinde telafi programları uygulanmış olup, bu programlara 12 bin 524 öğrenci katılmıştır" dedi.
 • 23:31YÖK Başkanı Saraç: Yetki Devrinde Titiz Davranılması LazımYÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK’ün kaldırılması konusundaki milletvekili görüşlerini değerlendirdi.
 • 22:172016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine devam ediliyor.
 • 17:4134 Kursiyere Sertifikaları Verildi34 Kursiyere Sertifikaları VerildiMalatya’nın Yeşilyurt ilçesi Açık Hava Sahnesinde düzenlenen "Diksiyon ve İletişim" kursuna katılan 34 kursiyere sertifikaları verildi.
 • 17:06Erzurum Avrupa'ya Uçuyor - 3 Projesi TamamlandıErzurum Avrupa'ya Uçuyor - 3 Projesi TamamlandıErzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatları ile başlatılan “Erzurum Avrupa’ya Uçuyor” projesinin 3. Etabı 28 Ocak 2016-5 Şubat 2016 tarihleri arasında İtalya’ya gerçekleştirildi.
 • 16:16Elbistan, Eğitimde Zorunlu Hizmet Kapsamına AlındıEğitim-Bir-Sen Elbistan Şube Başkanı Tahsin Çıplak, ilçenin eğitim alanında zorunlu hizmet kapsamına alındığını söyledi.