18:2200
SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

   

  Dicle Üniversitesi Hentbol Takımı, Adıyaman Üniversitesi'ni 39-23 Mağlup Etti

  Dicle Üniversitesi Hentbol Takımı, Adıyaman Üniversitesi'ni 39-23 Mağlup Etti

  Ünilig Erkek Hentbol müsabakasında Dicle Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi’ni 39-23 mağlup etti. (Bugün 15:53)

   

  İşletme ve İktisat Fakültelerine Faizsiz Finans Dersi

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde İslam ekonomisi ve faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak Belirlenecek bir üniversitede faizsiz finans alanında çalışacak bir enstitü ya da araştırma merkezi kurulacak Finans alanındaki 100 akademik araştırmaya 2 milyon, bilgi ve tecrübe artırımı amacıyla finans merkezlerine 200 akademisyenin kısa süreli çalışma ziyareti için 2 milyon, finans alanında 50 (Bugün 14:49)

   

  UMEM'e Firmaların İlgisi Az

  Muğla'da turizmcilerin Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Beceri10 Projesine yeterince ilgi göstermediği belirtildi. (Bugün 14:07)

   

  Reçeteler Kontrol Altına Alınıyor

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planı'na göre, Reçete Bilgi Sisteminin işlerliği artırılacak, akılcı ilaç kullanımı konusunda il bazında değerlendirmeler yapılarak, tüm hekimlerin reçeteleri kontrol edilecek Bu kapsamda hekimlere kendi reçeteleriyle ilgili bilgilendirme yapılacak ve yıllık değerlendirme sonuçları raporlanacak Hekimlerin kendi reçetelerine ilişkin bilgilendirilmelerine ek olarak, riskli olduğu tespit edilen ilişkiler ve işlemler için uyarı, cezai işlem şeklinde bir (Bugün 12:24)

   

  Şanlıurfalı 500 Öğrenci Trafik Güvenliği Eğitimi Alacak

  Şanlıurfalı 500 Öğrenci Trafik Güvenliği Eğitimi Alacak

  Otomobil markası Renault, Şanlıurfa'da 500'ü aşkın ilkokul öğrencisine trafik güvenliği eğitimi verecek. (Bugün 12:16)

   

  Osmanlıca, İktidarın Siyasi Emellerine Alet Edilmek İstendi'

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ öncesinde gündemi değiştirmek konusunda oldukça deneyimli olan iktidar çevrelerinin Osmanlıca’yı siyasi emellerine alet etmek istediğini söyledi. (Bugün 11:29)

   

  Sonuçlar Açıkandı mı ? MEB Ehliyet Sınav Sonuçları Detayları

  Sonuçlar Açıkandı mı ? MEB Ehliyet Sınav Sonuçları Detayları

  MEB Ehliyet Sınav Sonuçları hakkında detaylar. Milli Eğitim Bakanlığı'nın kontrolünde gerçekleştirilen Ehliyet Sınavı sonuçları yine bu kurum tarafından açıklanacak. MEB tarafından yapılacak açıklamalar Ehliyet Sınavında ter döken adaylar için çok şey ifade ediyor. Günlerce hazırlandıkları sınav sonrası sonuçları dört gözle bekleyen adaylar MEB tarafından yapılacak açıklamalara kilitlendi. (Bugün 10:39)

   

  Çamardı İmam Hatip Lisesi Büyük Projelere İmza Atıyor

  Çamardı İmam Hatip Lisesi Büyük Projelere İmza Atıyor

  Çamardı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri düzenledikleri proje ile yetimlere maddi destek veriyor. (Bugün 09:50)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  "Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali", bugün "Fantastiğin Sineması" özel gösterimiyle başlayacak Mevlana Kültür ve Sanat Vakfınca "741. Şeb i Arus Sema Töreni", 19 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda düzenlenecek Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla film afişlerinden ve çeşitli sanatçıların illüstrasyonlarının sergilendiği "Rüya Sahnesinde", hafta boyunca görülebilecek. (Bugün 09:46)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 18:22:22. #1.12#