SON DAKİKA MUSTAFA ŞENTOP HABERLERİ

Son Dakika Mustafa Şentop Haberleri

 • 15:14 Dokunulmazlık Teklifinde İkinci Tur TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Birinci maddede 367'nin üzerinde bir şey sürpriz değil. Önemli olan bütünü üzerinde yapılacak oylama. Şu görünüyor ki 367 civarında bir destek var. Üzerinde olabilir, altında olursa da çok az farkla altında olur.
 • 15:05 Meclis Dokunulmazlıkları Kaldırdı Meclis Dokunulmazlıkları Kaldırdı Meclis'te dokunulmazlık teklifinin tümü 376 oy ile referanduma gerek kalmaksızın kabul edildi. Bu CHP'li en az 20 milletvekilinin 'evet' oyu verdiği anlamına geliyor.
 • 13:53 Adalet Komisyonu Başkanı Şentop: "Sürpriz Değil" TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, dokunulmazlıklarla ilgili teklifin ikinci tur ilk maddesinin oylama sonucunun sürpriz olmadığını söyledi.
 • 11:44 'Yeni Anayasa Tercih Değil Zarurettir 'Yeni Anayasa Tercih Değil Zarurettir" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un röportajı "Yeni Anayasa tercih değil, zarurettir" TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop: "Türkiye için yeni anayasa bir tercih değil, zarurettir.
 • 11:11 Yeni Anayasa Tercih Değil, Zarurettir" HAKAN ŞAHİN/CİHAN DEMİRCİ - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye için yeni anayasa bir tercih değil, zarurettir.
 • 23:10 Şentop'tan 'Yeni Anayasa' Açıklaması Şentop'tan 'Yeni Anayasa' Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Türkiye’nin büyüdüğünü ve artık elbisenin dar geldiğini vurgulayarak, “1960 darbesi ile Türkiye’nin üzerine dikilmiş bir elbise bugünün Türkiye’sini taşımıyor” dedi.
 • 23:00 Edirne Şentop Türkiye'nin Üzerine Dikilmiş Bir Elbise, Bugünün Türkiye'sini Taşımıyor Edirne Şentop Türkiye'nin Üzerine Dikilmiş Bir Elbise, Bugünün Türkiye'sini Taşımıyor Şentop Türkiye'nin üzerine dikilmiş bir elbise, bugünün Türkiye'sini taşımıyorTBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Dünya, bölge ve Türkiye'nin yeniden kurulduğunu belirterek, Biz de bu yeniden kurulma aşamasında yeni anayasayı tartışıyoruz.
 • 22:34 Şentop: Türkiye'nin Üzerine Dikilmiş Bir Elbise Bugünün Türkiye'sini Taşımıyor Şentop: Türkiye'nin Üzerine Dikilmiş Bir Elbise Bugünün Türkiye'sini Taşımıyor Tbmm ANAYASA Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Dünya, bölge ve Türkiye'nin yeniden kurulduğunu belirterek, "Biz de bu yeniden kurulma aşamasında yeni anayasayı tartışıyoruz.
 • 22:28 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye büyüdü, bunları aştı ve artık elbise dar geliyor.
 • 22:14 'Türkiye Büyüdü Bunları Aştı ve Artık Elbise Dar Geliyor 'Türkiye Büyüdü Bunları Aştı ve Artık Elbise Dar Geliyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop'un karşılanması Mustafa Şentop'un konuşması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti.
 • 15:02 TBMM Anayasa Komisyonunda Yaşanan Kavgalar TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Anasaya Komisyonunun dünkü toplantısına ilişkin, "HDP Grup Başkanvekili, önünde bulunan masanın üzerine çıkıp oradan orta alana atlıyor.
 • 01:13 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda Haklarında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda, kavgalı geçen birleşimin ardından kabul edildi.
 • 19:52 Dokunulmazlık" Teklifi TBMM Anayasa Komisyonu'nda TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan kavganın ardından, HDP ve CHP'li üyeler komisyon toplantısının ertelenmesini isterken, yapılan oylamada komisyonun çalışmalara devam etmesi kararı alındı.
 • 17:41 Anayasa Komisyonu'nda Yine Kavga Çıktı! Yumruklar, Tekmeler Havada Uçuştu Anayasa Komisyonu'nda Yine Kavga Çıktı! Yumruklar, Tekmeler Havada Uçuştu Dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini görüşmek üzere toplanan TBMM Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktı. AK Partili üyeler ile HDP'li üyeler birbirine girdi.
 • 15:25 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda TBMM Anayasa Komisyonu, hakkında dosya olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 21:19 Dokunulmazlık" Teklifi TBMM Anayasa Komisyonunda Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri 2 Mayıs Pazartesi gününe ertelendi.
 • 19:18 Anayasa Komisyonu'ndaki Dokunulmazlık Görüşmeleri Pazartesi Gününe Kaldı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin AK Parti'nin teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 19:03 Dokunulmazlık" Teklifi TBMM Anayasa Komisyonunda TBMM Anayasa Komisyonunda, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri sürüyor.
 • 16:27 Bozdağ: Senaryolar Çiziliyor, Hepsi Yalan Üzerine Bina Edilen Senaryolar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı görevi yapan hakimlerin görevlerinde bağımsız olduğunu söyledi.
 • 16:11 Dokunulmazlık" Teklifi Anayasa Komisyonunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin, milletvekilerinin suçluluğu veya suçsuzluğu hakkında iddiada bulunan bir teklif olmadığını belirterek, "Teklifimizi milletvekillerinin yargılanmalarının önündeki anayasal engeli, anayasaya eklenen ek maddeyle bir defaya mahsus olarak kaldıran, yargılanmalarına izin veren bir teklif olarak görüyoruz.
 • 15:30 TBMM Anayasa Komisyonu TBMM Anayasa Komisyonu'nda, yaşanan tartışmaların ardından, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerine geçildi.
 • 13:43 TBMM Anayasa Komisyonu, TBMM Anayasa Komisyonu, "Dokunulmazlıklar" İçin Toplandı (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan tartışmadan görüntüler TBMM Anayasa Komisyonu, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 13:09 TBMM Anayasa Komisyonu, TBMM Anayasa Komisyonu, "Dokunulmazlıklar" İçin Toplandı (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - TBMM Anayasa Komisyonu toplantı salonundan görüntü Milletvekillerinden detaylar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın gelişi Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop'un konuşması HDP milletvekili Mithat Sincar'ın konuşması Kameramanların salondan çıkarılışı ve itirazlar TBMM Anayasa Komisyonu, "dokunulmazlıklar" için toplandı TBMM Anayasa Komisyonu, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 12:30 Anayasa Komisyonu'nda Yer Tartışması Yaşandı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin AK Parti'nin teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 12:06 Anayasa Komisyonu'nda Tartışma TBMM Anayasa Komisyonu’nda milletvekilleri arasında kavga çıktı.
 • 11:24 Yer Tartışması Çıktı! Dokunulmazlık Görüşmeleri Kavgayla Başladı Yer Tartışması Çıktı! Dokunulmazlık Görüşmeleri Kavgayla Başladı Milletvekili dokunulmazlıklarına ilişkin anayasa değişikliği görüşmelerinin ilk toplantısı kavga ile başladı. HDP ile AK Parti'li vekiller birbirlerine girdi.
 • 16:42 Meclis Gündemine "Laiklik" Tartışmaları Taşındı Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın Laiklik ile ilgili sözleri Meclis gündemine taşındı.
 • 13:51 Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop: Laiklik Bizim Metnimizde Var TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili açıklamaları için; "Laiklik bizim metnimizde var. Şimdi yine var metnimizde.
 • 13:02 AK Parti'in Yeni Anayasa Çalışmaları TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Laiklik bizim metnimizde var. Biz laikle ilgili, laiklik ilkesinin metinden çıkarılıp çıkarılmamasını tartışmış bile değiliz." dedi.
 • 11:54 Meclis Başkanı'nın Laiklikle İlgili Sözlerine AK Parti'den İlk Açıklama Meclis Başkanı'nın Laiklikle İlgili Sözlerine AK Parti'den İlk Açıklama Meclis Başkanı'nın Ankara'yı sallayan sözlerine AK Parti'den peş peşe açıklamalar geldi: AK Parti'nin Anayasa teklifinde laiklik maddesi var. Böyle bir gündemimiz yok.
 • 21:50 TBMM Anayasa Komisyonu TBMM Anayasa Komisyonu, "TBMM Üyeliği Etik Yasa Teklifi"ni kabul etti.
 • 17:08 Mustafa Şentop: Karar Sürpriz Olmadı Mustafa Şentop: Karar Sürpriz Olmadı Mustafa Şentop: Karar sürpriz olmadıAnayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Yargıtay'ın Ergenekon davasına ilişkin kararına "Çeşitli ithamların bulunduğu bir davaydı.
 • 16:23 Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop Açıklaması Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Ergenekon Davası’na ilişkin olarak, "Çok kişinin çok çeşitli ithamların bulunduğu bir davaydı.
 • 15:46 AK Parti'nin Yeni Anayasa Çalışmaları TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti'nin yeni anayasa çalışmasını Haziran ayında sunma yaklaşımlarında bir değişiklik olmadığını belirterek, "Çalışmalar devam ediyor.
 • 17:40 Dokunulmazlıklar Komisyonda Haftaya Görüşülecek Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, dokunulmazlık dosyalarının haftaya görüşüleceğini açıkladı.
 • 16:33 Zik Zak Yapan Bir Parti Değiliz, Ağzımızdan Ne Çıkmışsa Yerine Getireceğiz' Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Partinin anayasa çalışmalarının vakte yayılacağı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:21 Başbakan Yardımcısı Elvan: Sonuna Kadar Değişikliğin Arkasındayız Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yeni anayasa konusunda, "Böyle zamana yayma vesaire yaklaşım söz konusu değil. Gece gündüz arkadaşlarımız bu konuda çalışıyorlar." dedi.
 • 15:49 TBMM Anayasa Komisyonu TBMM Anayasa Komisyonu, Siyasi Etik Yasa Teklifi'ni alt komisyona sevk etti.
 • 14:37 AK Parti'nin Anayasa Çalışmalarını Zamana Yayacağı" İddiası TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti'nin anayasa çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Zamana yayma diye bir şey yok. Çalışmalarımız devam ediyor.
 • 16:02 AK Parti'nin Yeni Anayasa Çalışmaları TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Anayasanın ilk 3 maddesinin değişmezliği sadece ve sadece siyasi tarihimizde, 12 Eylül darbesini yapan 5 generalin tasarrufudur.
 • 11:59 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hacı Bayram Camisi TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un katıldığı program Şentop'un konuşması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop: "Türkiye kendisini yeniden inşa edebilirse bölgenin ve dünyanın inşasında güçlü bir aktör olarak bulunacaktır" TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye kendisini yeniden inşa edebilirse bölgenin ve dünyanın inşasında güçlü bir aktör olarak bulunacaktır" dedi.
 • 11:11 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye kendisini yeniden inşa edebilirse bölgenin ve dünyanın inşasında güçlü bir aktör olarak bulunacaktır" dedi.
 • 10:14 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa için referanduma gidilebileceğini belirterek, “Bunu vekiller olarak yapamıyorsak, meselenin referanduma gitmesinin çeşitli şekilleri olabilir.
 • 00:22 Şentop: Başkanlık Sistemi Olursa CHP'nin, MHP'nin, Hdp'nin Hükümet Olma İhtimali Kalmıyor Şentop: Başkanlık Sistemi Olursa CHP'nin, MHP'nin, Hdp'nin Hükümet Olma İhtimali Kalmıyor Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti Antalya İl Başkanlığı Salonu’nda düzenlenen "Yeni Anayasa Konferansı"na katıldı.
 • 00:02 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konferansa katılanlardan görüntü TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop'tan görüntü TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop'un konuşması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, erken seçim iddialarına yönelik, eninde sonunda milletin yeni anayasayı yapacağını belirterek, "Bu meclisle bu kadroyla olabilir, denenebilir.
 • 23:29 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, erken seçim iddialarına yönelik, milletin eninde sonunda yeni anayasayı yapacağını belirterek, "Bu Meclis ile bu kadroyla olabilir, denenebilir.
 • 15:14 Kamu Denetçiliği Kurumu, Diyarbakır'a Gitmeyi Planlıyor Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, Güneydoğu'da yaşanan olaylar hakkında kurumlarına başvuru yapıldığını, bunun üzerine ilgili bakanlıktan bilgi istediklerini belirterek, "Şimdi oraya gidilecek durum yok. Oralar biraz sakinleştiği zaman Diyarbakır, Siirt ve Mardin'e gitmeyi planlıyoruz" dedi.
 • 12:06 MHP'li Özdağ Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, ABD'nin, PYD'yi terörist örgüt olarak görmediğine ilişkin açıklamasının, "Türkiye ile alay niteliği taşıdığını" söyledi.
 • 01:54 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un konuşması - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop: "Mevcut anayasa ruhunu teslim ettiği takdirde Türkiye'nin anayasayla ilgili sorunu çözülecektir" "Başkanlık sistemi Türkiye'de istikrarı garanti etmek için, devleti inşa etmek için gerekli bir sistem" "Bizim meclise önerdiğimiz bir başkanlık sistemi var. Madde madde yazdığımız, Anayasa Uzlaşma Kurulu'na verdiğimiz bir teklif. Bizim başkanlık sistemi ile söylediklerimiz kitaplarda yazan teorik bilgiler değil, resmi metin" TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, "Mevcut anayasa ruhunu teslim ettiği takdirde Türkiye'nin anayasayla ilgili sorunu çözülecektir" dedi.
 • 01:27 Yeni Anayasa" Konferansı TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, "Mevcut anayasa ruhunu teslim ettiği takdirde Türkiye'nin anayasayla ilgili sorunu çözülecektir" dedi.