SON DAKİKA NİMET ÇUBUKÇU HABERLERİ

Son Dakika Nimet Çubukçu Haberleri

 • 07:43Gülen İstedi, ABD Komisyon Kuracak!Gülen İstedi, ABD Komisyon Kuracak!Gülen'in, darbe girişimi sonrası 'uluslararası komisyon kurulsun' çıkışı sonrasında ABD'de benzer bir teklifle geldi. Bunun ABD hukuk sisteminde ilk olduğu iddia ediliyor.
 • 12:40Fetö Şizofrenik Bir Durumda"TBMM 2012'de kurulan Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, darbecilerin hemen hemen tamamının belli bir mantıkla hareket ettiklerini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nde darbe yapan askerlerin geçmişteki profillerine baktığımız zaman, bu ülkeyi her zaman siyasilerden daha iyi düşüneceklerine ve yöneteceklerine inanırlar.
 • 12:1665. Hükümet'in KurulmasıAK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükümet'i oluşturdu.
 • 15:241. Global Eğitim ZirvesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Değişimi yönlendirmek, onu toplumumuzun faydasına olacak şekilde kanalize etmek gibi bir mesuliyetimizin, sorumluluğumuzun olduğuna inanıyorum.
 • 15:06Erdoğan: Eğitimde Başarılı Olamazsanız Hiçbir Şeyde Başarılı OlamazsınızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılda eğitim ve öğretime verdikleri öneme dikkat çekti.
 • 15:061. Global Eğitim ZirvesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 300 bine yakın Suriyeli öğrencinin eğitime kazandırıldığını belirterek, "2015 Kasım itibarıyla ulaştığımız bu sayıyı öğretim yılı sonunda kadar 450 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
 • 14:55Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Eğitim Sistemini Yeniden Ele Almalıyız"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitim sisteminin çocuklara özgüven kazandıracak şekilde yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, “Sistemin kadim değerlerimizin merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfan, hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır.
 • 14:00Taksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıTaksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıCumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Eğitim Zirvesi'ne katılmak için Taksim'e gitti, meydanda kuş uçurtulmadı. Zirvede konuşan Erdoğan, "Eğitimde radikal adımları atabiliriz" dedi.
 • 12:40Suriyeli Mülteciler İstanbul ZirvesiBahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Suriye'deki iç savaştan dolayı oluşan mülteci soruna duyarsız kalan dünyanın sınıfta kaldığını belirterek, "Ege'de çocuklar, batıyor, boğuluyor.
 • 13:08Dünyada ve Türkiye'de Darbe Yargılamaları SempozyumuTBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, "Bir daha darbe olmasın, yaşanmasın' diyen herkes önce bireysel olarak demokrat olmaya çalışmalı ve demokrasi kavramını içselleştirmeli" dedi.
 • 17:36Eski Milli Eğitim Bakanı Baş'tan Samsun Valisi Şahin'e ZiyaretEski Milli Eğitim Bakanı ve Geleceğin Eğitimi Derneği Başkanı Nimet Baş, Samsun Valisi İbrahim Şahin'i makamında ziyaret etti.
 • 14:30Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş Ziyaretlerde BulunduEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş Ziyaretlerde BulunduEski Milli Eğitim Bakanı ve Geleceğin Eğitimi Derneği Başkanı Nimet Baş, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.
 • 13:39Eski Bakan Nimet Baş: Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak, Suça Ortak OlmaktırEski Bakan Nimet Baş: Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak, Suça Ortak OlmaktırSamsun'a gelen Eski Milli Eğitim ve Devlet Bakanı Nimet Baş, kurucu başkanlığını yaptığı Geleceğin Eğitim Derneği ile çocuk gelin sorununa yönelik bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, "Ciddi bir sorun olan çocuk gelinler sorununa karşı herkes elele vermeli ve mücadele etmeli. Çocuk gelinlere sessiz kalmak, suça ortak olmaktır" dedi.
 • 13:22Eski Bakan Nimet Baş: Eski Bakan Nimet Baş: "Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak Suça Ortak Olmaktır"Eski Milli Eğitim ve Devlet Bakanı Nimet Baş, "Ciddi bir sorun olan çocuk gelinler sorununa karşı herkes el ele vermeli ve mücadele etmeli. Çocuk gelinlere sessiz kalmak suça ortak olmaktır" dedi.
 • 12:19Gülsüm Anne, Rus Hükümetine İnsanlık Dersi VerdiGülsüm Anne, Rus Hükümetine İnsanlık Dersi VerdiGeçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Rus gencin bakıcılığını üstlenen Gülsüm anne, Rusya'nın ambargolarına tepki göstererek "Biz insanları öldürmüyoruz, yaşatıyoruz" dedi.
 • 19:49Av. Tufan Akcagöz CHP Samsun İl Başkanı SeçildiAv. Tufan Akcagöz CHP Samsun İl Başkanı SeçildiCumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı’na Av.Tufan Akcagöz seçildi.
 • 11:58Saü ile Geleceğin Eğitim Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandıSaü ile Geleceğin Eğitim Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandıSakarya Üniversitesi ile Geleceğin Eğitim Derneği (GED) arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.
 • 14:56Bakan Avcı, Trt Haber'in Canlı Yayın Konuğu OlduMillî Eğitim Bakanı Avcı, TRT Haber'de canlı yayımlanan Haber Odası Programı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • 11:25Uluslararası Kadın Çalışmaları Kongresi Başarıyla TamamlandıUluslararası Kadın Çalışmaları Kongresi Başarıyla TamamlandıSakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAÜKAM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliğinde düzenlenen “2. Uluslararası-Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi (International Congress on Women Researches, ICWOR2015)” başarıyla tamamlandı.
 • 15:03Türkiye Beyazay Derneği Makedonya'daTürkiye Beyazay Derneği'nin kurullar toplantısının 7'incisinin bu yıl Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yapıldığı bildirildi.
 • 14:4464. Hükümet'in KurulmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nden tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu Hükümet'in kurmakla görevlendirmesinin ardından 64. Hükümet, Davutoğlu tarafından oluşturuldu.
 • 13:12Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüTürkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Müzik performansı- Makedonya Devlet Bakanı Çako'nun konuşması- Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva'nın konuşması- AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca'nın konuşması- Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş'ın konuşması - Makedonya Devlet Bakanı Çako: - "Gerek siyasetçiler gerek vatandaşlar olarak engellilerin hayatını kolaylaştırmak için daha fazla kafa yormamız gerekir"- AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca: - "Görmemek, duyamamak, yürüyememek engel değil, asıl engel kalplerde" Türkiye Beyazay Derneği, Makedonya'da engelliler konusunda çalışma yapan çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle, "Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk Günü" etkinliği düzenledi.
 • 11:52Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüTürkiye Beyazay Derneği, Makedonya'da engelliler konusunda çalışma yapan çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle, "Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk Günü" etkinliği düzenledi.
 • 15:10Türkiye Beyazay Derneği'nin Makedonya TemaslarıTürkiye Beyazay Derneği'nin Makedonya TemaslarıTürkiye Beyazay Derneği'nin temaslarından detaylar Türkiye Beyazay Derneği'nin Makedonya temasları- Dernek üyeleri Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'u ziyaret etti - Dernek gönüllüleri Yörük Türklerinin Radovis'te yaşadığı Türk köylerini de gezdi- AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca: - "Türkiye Cumhuriyeti sadece kendi sınırları içerisinde değil. Balkanlarda, Kafkaslarda, Orta Doğu'da gücünün yettiği her yere yardımını ve desteğini götürüyor" Türkiye Beyazay Derneği mensupları, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'u ziyaret etti.
 • 13:56Türkiye Beyazay Derneği'nin Makedonya TemaslarıTürkiye Beyazay Derneği mensupları, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'u ziyaret etti.
 • 11:29AK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti hükümetleri döneminde en uzun süre bakanlık yapan isim Ali Babacan oldu.
 • 18:47Ek Bilgi ve Fotoğraflar) - Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye Gitmek Zorunda BırakmayınEk Bilgi ve Fotoğraflar) - Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye Gitmek Zorunda BırakmayınBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yenikapı'daki miting alanında gerçekleştirdiği İstanbul mitinginde konuştu.
 • 17:36AK Parti'nin İstanbul MitingiAK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca Yenikapı'da düzenlenen miting sona erdi.
 • 08:21Aday Gösterilmeyen 3 Dönemlikler AK Parti'yle Bağı KopardıAday Gösterilmeyen 3 Dönemlikler AK Parti'yle Bağı KopardıAK Parti'nin 13 yıllık tarihinde hiç olmamış gelişmeler yaşanıyor. 3 dönemlikler hak verildiği halde aday gösterilmeyince partiyle bağlarını kopardı, kendi bağlarını artırdı.
 • 13:41Aile Bakanı Ayşen Gürcan: Börek Yapmayı BilmemAile Bakanı Ayşen Gürcan: Börek Yapmayı Bilmem'Börek' polemiğiyle gündeme gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, konuyla ilgili ilk kez konuştu. Gürcan, "Hiç börek açmam, beceremem!" dedi.
 • 07:30Saadet Partisi Yetkilisi: AK Parti'de 40 Vekil RiskliSaadet Partisi Yetkilisi: AK Parti'de 40 Vekil Riskli1 Kasım seçimleri için AK Parti ile ittifak için dirsek temasında olan Saadet Partisi'nde üst düzey bir yetkili AK Parti'de 40 vekilin riskli pozisyonda olduğunu belirtti.
 • 16:547 Yıldır İsmini Dahi Bilmediği Felçli Çocuğa Bakan Gülsüm Anne'den Macar Başbakana İnsanlık Dersi7 Yıldır İsmini Dahi Bilmediği Felçli Çocuğa Bakan Gülsüm Anne'den Macar Başbakana İnsanlık DersiMacaristan Başbakanı Viktor Orban’ın Avrupa’ya ulaşan sığınmacıların büyük kısmının Müslüman olması nedeniyle Hıristiyanlık adına endişe duyduğunu belirten sözlerine, 7 yıl önce yaralı olarak hastaneye gelen ve kimsesi olmayan, dinini, uyruğunu hatta ismini bilmediği çocuğa sahip çıkan Gülsüm Kabadayı’dan tepki geldi.
 • 14:57AK Parti'de Önemli İsimler Adaylık Başvurusu YapmadıAK Parti'de Önemli İsimler Adaylık Başvurusu YapmadıAK Parti'de 7 Haziran seçimlerinde 6 bin 223 olan başvuru sayısı yaklaşık 3 bine düştü. Arınç ve Babacan gibi önemli isimler de adaylık başvurusunda bulunmadı.
 • 07:30AK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıAK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıÜç dönem yasağından kurtulan AK Parti'li 70 eski milletvekilinin bir bölümü de tekrar siyasete dönecek. Bu isimler partinin zayıf kaldığı illerde liste başı olacak.
 • 15:10Bakan Gürcan'ın Yakınları SevinçliBakan Gürcan'ın Yakınları SevinçliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hasan Gürcan ile röportaj, - Ümit Gürcan ile röportaj, - Zeynep Erşimşek ile röportaj, - Ayşen Gürcan'ın çocukluğunun geçtiği ev ve sokaktan görüntü, Bakan Gürcan'ın memleketi Burdur'da sevinç hakim- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı.
 • 13:41Bakan Gürcan'ın Memleketi Burdur'da Sevinç HakimGeçici Bakanlar Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı.
 • 23:08Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıGeçici Bakanlar Kurulu'nda AK Parti'den 10, MHP'den 1, HDP'den de 2 milletvekili yer aldı.
 • 21:48Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, bakan olduğunu yurt dışında öğrendi.
 • 21:04Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı OlduAyşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, geçici seçim hükümetinin ilk başörtülü bakanı oldu. Gürcan, Aile Bakanı Ayşenur İslam'ın yerine atandı.
 • 14:24Ankara'da Türkiye Şampiyonu Çıkaran Okullara Sözlü Talimatla BaskınSon günlerde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen okul ve dershane baskınlarına bir yenisi de Ankara’da eklendi.
 • 08:31AK Parti'de İlk ve İkinci '3 Dönemlik'lerin Kaderini Kongre BelirleyecekAK Parti'de İlk ve İkinci '3 Dönemlik'lerin Kaderini Kongre Belirleyecek7 Haziran seçimlerinde ilk kez uygulanan 3 dönem kuralı ile ilgili bir revizyon Ahmet Davutoğlu'nun masasında.
 • 07:40AK Parti'de 3 Dönemliklere Meclis Kapısı Aralanabilir!AK Parti'de 3 Dönemliklere Meclis Kapısı Aralanabilir!7 Haziran seçimlerinde aday olamayan ve aralarında ağır topların da bulunduğu '3 dönem' mağduru 70 isim, erken seçim durumunda tekrar aday olabilecek.
 • 15:23AK Parti'nin Kuruluşunun 14. YılıAK Parti, kurulduğu 14 Ağustos 2001'den beri girdiği dört genel seçimden de birinci çıkarak, yaklaşık 13 yılla en uzun süre iktidarda kalan parti oldu.
 • 14:46Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Başkan Özgüven'i Ziyaret EttiEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Başkan Özgüven'i Ziyaret EttiEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven’i makamında ziyaret etti.
 • 07:41Erdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan; Ak Saray'da verdiği iftar yemeğine iktidarının ilk döneminde Yüce Divan'a gönderdiği eski Başbakan Mesut Yılmaz'ı davet ederek önemli bir siyasi mesaj verdi.
 • 22:44Erdoğan: Azınlık Hükümetinin Türkiye'nin Sıkıntılarına Çare Olamayacağı KanaatindeyimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatinde olduğunu belirterek, "Bir azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesini arzu ediyorum.
 • 07:34AK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti, sohbaharda yapılacak olağan kongresinde partinin çok tartışılan '3 dönem' kuralını kaldırmaya hazırlanıyor.
 • 10:45Osmaniye'de 18 Stk Başkanı, Hukuksuz Arama Kararına İtiraz EttiOsmaniye Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile şehirdeki 18 derneğe yapılan arama ve el koyma kararına dernek başkanları tarafından itiraz edildi.
 • 22:39Ak Parti, Dördüncü Kez Birinci OlduAK Parti, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi'nde birinci olarak, üst üste girdiği dört genel seçimden de birinci çıkma başarısını gösterdi.
 • 16:05TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Konya’nın Ereğli ilçesinde protokol üyeleri, iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya geldi.