SON DAKİKA NİMET ÇUBUKÇU HABERLERİ

Son Dakika Nimet Çubukçu Haberleri

 • 23 Ağustos 2016 12:32Re-Der Başkanı Göncü: Re-Der Başkanı Göncü: "'darbeleri Araştırma Komisyonu Göstermelik mi Kuruldu?'"Resen Emekliler Derneği (RE-DER) Başkanı Süleyman Göncü, “Büyük bir özveriyle 6 ay gibi bir sürede, ülkede gerçekleşen darbeleri ekonomik, sosyal, siyasal ve hukuksal boyutlarıyla araştıran, yüzlerce kurum ve kişiden görüş alan komisyonun hazırladığı raporun dikkate alınmaması akıllara ’Göstermelik bir komisyon mu kuruldu?
 • 12 Ağustos 2016 17:28Şifreleme Skandalının Ortaya Çıktığı 2011 Ygs İçin Suç DuyurusuAVUKAT Ahmet Gürol Şağban, 2011 yılında gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavında ortaya çıkan şifreleme skandalı ile ilgili Fethullah Gülen başta olmak üzere eski bakan, bürokrat, ve bazı siyasiler hakkında silahlı terör örgütü kurmak ve yöneticisi olmak, silahlı terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal, yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Urla Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.
 • 26 Temmuz 2016 07:43Gülen İstedi, ABD Komisyon Kuracak!Gülen İstedi, ABD Komisyon Kuracak!Gülen'in, darbe girişimi sonrası 'uluslararası komisyon kurulsun' çıkışı sonrasında ABD'de benzer bir teklifle geldi. Bunun ABD hukuk sisteminde ilk olduğu iddia ediliyor.
 • 22 Temmuz 2016 12:40Fetö Şizofrenik Bir Durumda"TBMM 2012'de kurulan Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, darbecilerin hemen hemen tamamının belli bir mantıkla hareket ettiklerini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nde darbe yapan askerlerin geçmişteki profillerine baktığımız zaman, bu ülkeyi her zaman siyasilerden daha iyi düşüneceklerine ve yöneteceklerine inanırlar.
 • 24 Mayıs 2016 12:1665. Hükümet'in KurulmasıAK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükümet'i oluşturdu.
 • 26 Mart 2016 15:241. Global Eğitim ZirvesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Değişimi yönlendirmek, onu toplumumuzun faydasına olacak şekilde kanalize etmek gibi bir mesuliyetimizin, sorumluluğumuzun olduğuna inanıyorum.
 • 26 Mart 2016 15:06Erdoğan: Eğitimde Başarılı Olamazsanız Hiçbir Şeyde Başarılı OlamazsınızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılda eğitim ve öğretime verdikleri öneme dikkat çekti.
 • 26 Mart 2016 15:061. Global Eğitim ZirvesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 300 bine yakın Suriyeli öğrencinin eğitime kazandırıldığını belirterek, "2015 Kasım itibarıyla ulaştığımız bu sayıyı öğretim yılı sonunda kadar 450 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
 • 26 Mart 2016 14:55Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Eğitim Sistemini Yeniden Ele Almalıyız"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitim sisteminin çocuklara özgüven kazandıracak şekilde yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, “Sistemin kadim değerlerimizin merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfan, hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır.
 • 26 Mart 2016 14:00Taksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıTaksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıCumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Eğitim Zirvesi'ne katılmak için Taksim'e gitti, meydanda kuş uçurtulmadı. Zirvede konuşan Erdoğan, "Eğitimde radikal adımları atabiliriz" dedi.
 • 14 Mart 2016 12:40Suriyeli Mülteciler İstanbul ZirvesiBahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Suriye'deki iç savaştan dolayı oluşan mülteci soruna duyarsız kalan dünyanın sınıfta kaldığını belirterek, "Ege'de çocuklar, batıyor, boğuluyor.
 • 28 Şubat 2016 13:08Dünyada ve Türkiye'de Darbe Yargılamaları SempozyumuTBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, "Bir daha darbe olmasın, yaşanmasın' diyen herkes önce bireysel olarak demokrat olmaya çalışmalı ve demokrasi kavramını içselleştirmeli" dedi.
 • 15 Şubat 2016 17:36Eski Milli Eğitim Bakanı Baş'tan Samsun Valisi Şahin'e ZiyaretEski Milli Eğitim Bakanı ve Geleceğin Eğitimi Derneği Başkanı Nimet Baş, Samsun Valisi İbrahim Şahin'i makamında ziyaret etti.
 • 15 Şubat 2016 14:30Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş Ziyaretlerde BulunduEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş Ziyaretlerde BulunduEski Milli Eğitim Bakanı ve Geleceğin Eğitimi Derneği Başkanı Nimet Baş, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.
 • 15 Şubat 2016 13:39Eski Bakan Nimet Baş: Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak, Suça Ortak OlmaktırEski Bakan Nimet Baş: Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak, Suça Ortak OlmaktırSamsun'a gelen Eski Milli Eğitim ve Devlet Bakanı Nimet Baş, kurucu başkanlığını yaptığı Geleceğin Eğitim Derneği ile çocuk gelin sorununa yönelik bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, "Ciddi bir sorun olan çocuk gelinler sorununa karşı herkes elele vermeli ve mücadele etmeli. Çocuk gelinlere sessiz kalmak, suça ortak olmaktır" dedi.
 • 15 Şubat 2016 13:22Eski Bakan Nimet Baş: Eski Bakan Nimet Baş: "Çocuk Gelinlere Sessiz Kalmak Suça Ortak Olmaktır"Eski Milli Eğitim ve Devlet Bakanı Nimet Baş, "Ciddi bir sorun olan çocuk gelinler sorununa karşı herkes el ele vermeli ve mücadele etmeli. Çocuk gelinlere sessiz kalmak suça ortak olmaktır" dedi.
 • 06 Şubat 2016 12:19Gülsüm Anne, Rus Hükümetine İnsanlık Dersi VerdiGülsüm Anne, Rus Hükümetine İnsanlık Dersi VerdiGeçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Rus gencin bakıcılığını üstlenen Gülsüm anne, Rusya'nın ambargolarına tepki göstererek "Biz insanları öldürmüyoruz, yaşatıyoruz" dedi.
 • 27 Aralık 2015 19:49Av. Tufan Akcagöz CHP Samsun İl Başkanı SeçildiAv. Tufan Akcagöz CHP Samsun İl Başkanı SeçildiCumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı’na Av.Tufan Akcagöz seçildi.
 • 25 Aralık 2015 11:58Saü ile Geleceğin Eğitim Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandıSaü ile Geleceğin Eğitim Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandıSakarya Üniversitesi ile Geleceğin Eğitim Derneği (GED) arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.
 • 23 Aralık 2015 14:56Bakan Avcı, Trt Haber'in Canlı Yayın Konuğu OlduMillî Eğitim Bakanı Avcı, TRT Haber'de canlı yayımlanan Haber Odası Programı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • 16 Aralık 2015 11:25Uluslararası Kadın Çalışmaları Kongresi Başarıyla TamamlandıUluslararası Kadın Çalışmaları Kongresi Başarıyla TamamlandıSakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAÜKAM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliğinde düzenlenen “2. Uluslararası-Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi (International Congress on Women Researches, ICWOR2015)” başarıyla tamamlandı.
 • 29 Kasım 2015 15:03Türkiye Beyazay Derneği Makedonya'daTürkiye Beyazay Derneği'nin kurullar toplantısının 7'incisinin bu yıl Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yapıldığı bildirildi.
 • 24 Kasım 2015 14:4464. Hükümet'in KurulmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nden tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu Hükümet'in kurmakla görevlendirmesinin ardından 64. Hükümet, Davutoğlu tarafından oluşturuldu.
 • 23 Kasım 2015 13:12Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüTürkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Müzik performansı- Makedonya Devlet Bakanı Çako'nun konuşması- Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva'nın konuşması- AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca'nın konuşması- Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş'ın konuşması - Makedonya Devlet Bakanı Çako: - "Gerek siyasetçiler gerek vatandaşlar olarak engellilerin hayatını kolaylaştırmak için daha fazla kafa yormamız gerekir"- AK Parti İstanbul Milletvekili Kaynarca: - "Görmemek, duyamamak, yürüyememek engel değil, asıl engel kalplerde" Türkiye Beyazay Derneği, Makedonya'da engelliler konusunda çalışma yapan çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle, "Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk Günü" etkinliği düzenledi.
 • 23 Kasım 2015 11:52Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk GünüTürkiye Beyazay Derneği, Makedonya'da engelliler konusunda çalışma yapan çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle, "Türkiye-Makedonya Engelliler Dostluk Günü" etkinliği düzenledi.