SON DAKİKA OSMANİYE HABERLERİ

Son Dakika Osmaniye Haberleri

 • 12:234 Milyona Yapılan Konaklama Tesisi 2,5 Yıldır Açılmayı Bekliyor4 Milyona Yapılan Konaklama Tesisi 2,5 Yıldır Açılmayı BekliyorSuriyeli sığınmacılar için Osmaniye'de 4 milyon liraya yapılan konaklama tesisi 2 buçuk yıldır açılmayı bekliyor.
 • 11:12Osmaniye'de Reklamın Önemini Öğrenince, Kursiyerlere İftar VerdiOsmaniye'de Reklamın Önemini Öğrenince, Kursiyerlere İftar VerdiOsmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği Girişimcilik Kursuna katılan bir kursiyer, reklamın önemini öğrenince kursun iftar yemeğine sponsor oldu.
 • 17:22Mersin Cezaevindeki İntiharda Cinayet İddiasıMersin Cezaevindeki İntiharda Cinayet İddiasıOsmaniye'nin Toprakkale İlçesi'ndeki 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kendini asarak intihar eden 30 yaşındaki Kurtuluş Kılıç'ın ablası Nurhayat Şeremet, kardeşinin öldürüldüğünü öne sürdü.
 • 15:51Osmaniye'de Sokak Köpeğinin Alt ve Üst Çenesine Doku Nakli YapıldıOsmaniye'de Sokak Köpeğinin Alt ve Üst Çenesine Doku Nakli YapıldıOsmaniye'de hayvan sever bir vatandaş tarafından alt ve üst çenesi parçalanmış olarak bulunan sokak köpeğine ameliyatla doku nakli yapıldı.
 • 15:32Osmaniye'de İnşaatın Beton Kalıpları Çöktü: 4'ü Suriyeli 7 İşçi YaralandıOsmaniye'de İnşaatın Beton Kalıpları Çöktü: 4'ü Suriyeli 7 İşçi YaralandıOsmaniye'de bir inşaatta beton dökümü yapılırken kalıplar çöktü.
 • 14:50Cezaevindeki İntiharda Cinayet İddiasıCezaevindeki İntiharda Cinayet İddiasıOsmaniye'nin Toprakkale İlçesi'ndeki 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tuvalet penceresinin tutma yerine kendini asarak intihar eden 30 yaşındaki Kurtuluş Kılıç'ın ablası Nurhayat Şeremet, kardeşinin öldürüldüğünü öne sürdü.
 • 14:09Sokak Köpeğinin Alt ve Üst Çenesine Doku Nakli YapıldıSokak Köpeğinin Alt ve Üst Çenesine Doku Nakli YapıldıOsmaniye'de hayvan sever bir vatandaş tarafından alt ve üst çenesi parçalanmış olarak bulunan sokak köpeğine veteriner hekim Bünyamin Akın tarafından yaklaşık 3,5 saat süren bir ameliyatla doku nakli yapıldı.
 • 14:05Osmaniye'de İnşaatın Beton Kalıpları Çöktü: 7 İşçi YaralandıOsmaniye'de İnşaatın Beton Kalıpları Çöktü: 7 İşçi YaralandıOsmaniye'de bir inşaatta beton dökümü yapılırken kalıplar çökmesi üzerine 4'ü Suriyeli 7 işçi yaralandı.
 • 12:45Osmaniye'de İnşaat Çöktü: 7 YaralıOsmaniye'de İnşaat Çöktü: 7 YaralıOsmaniye’de bir inşaatta tabla beton dökümü esnasında meydana gelen çökme sonucu, 4’ü Suriyeli 7 işçi yaralandı.
 • 12:26Osmaniye'de İnşaat Göçtü: 6 YaralıOsmaniye'de İnşaat Göçtü: 6 YaralıOsmaniye'de yapımı devam eden inşaat, beton döküldüğü sırada göçtü, 6 kişi yaralandı.
 • 12:02Osmaniye'de İş Kazası: 7 YaralıOsmaniye'de İş Kazası: 7 YaralıOsmaniye'de bir inşaatta beton dökülen kalıbın çökmesi sonucu 4'ü Suriye uyruklu 7 işçi yaralandı.
 • 09:03İstanbul Dahil 11 İlde Yağış Varİstanbul Dahil 11 İlde Yağış VarKastamonu, Karabük, Artvin, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile İstanbul'un kuzeyi ve Anadolu Yakası, Balıkesir, Bursa, Adana, Mersin ve Osmaniye'de bugün yağış görülecek.
 • 17:42Osmaniye - Ak Partili Eski Başkan 'Yolsuzluk' İddialarına Cevap VerdiOsmaniye - Ak Partili Eski Başkan 'Yolsuzluk' İddialarına Cevap VerdiAk Partili eski başkan 'Yolsuzluk' iddialarına cevap verdi Osmaniye'nin Hasanbeyli İlçesi'nin eski Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Tozluklu, kanalizasyon işiyle ilgili olarak hakkında basında çıkan '2.9 milyon liralık yolsuzluk' iddialarına cevap verirken, MHP'li yeni başkanı haklı çıkardı.
 • 17:20Sokak Köpeğine Doku Nakli YapıldıSokak Köpeğine Doku Nakli YapıldıOsmaniye merkezde burnu bağlı şekilde bulunan sokak köpeğin burnuna deri nakli yapıldı.
 • 17:09Ak Partili Eski Başkan 'Yolsuzluk' İddialarına Cevap VerdiAk Partili Eski Başkan 'Yolsuzluk' İddialarına Cevap VerdiOsmaniye'nin Hasanbeyli İlçesi'nin eski Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Tozluklu, kanalizasyon işiyle ilgili olarak hakkında basında çıkan '2.9 milyon liralık yolsuzluk' iddialarına cevap verirken, MHP'li yeni başkanı haklı çıkardı.
 • 16:34Bölge Baro Başkanları, Suriye Sınırında İncelemelerde BulunacakAdana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep baro başkanları ülke gündemindeki ağırlığını koruyan Suriye sorunu, yaşanan çatışmalar, buna bağlı olarak gelişen göç hareketlerini yerinde görmek, yetkililerden bilgi almak için sınırda inceleme yapacak.
 • 16:15Baro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorBaro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorMersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Suriye’de yaşanan savaş ve Türkiye’ye yansımaları ile savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin durumunu incelemek üzere Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlurfa Baro Başkanları olarak sınır bölgesine gideceklerini bildirdi.
 • 16:14Suriye'de Tampon Bölge Oluşturması, Ülkeyi Sonu Belirsiz Bir Bataklığa Çeker'Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep Baro başkanları, Suriye sorunu ve buna bağlı gelişen göç hareketlerini yerinde görmek için sınır bölgesinde inceleme yapacak.
 • 15:52Yapılmayan Kanalizasyonun Parasını Ödeyen Eski Başkan: Suçlu Cezasını ÇeksinYapılmayan Kanalizasyonun Parasını Ödeyen Eski Başkan: Suçlu Cezasını ÇeksinOsmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde döşenmeyen kanalizasyon şebekesi için belediyenin ödeme yaptığının ortaya çıkmasının yankıları sürüyor.
 • 04:12Dev LPG Tankları Böyle TaşındıDev LPG Tankları Böyle TaşındıOsmaniye'de inşa edilen ve Erbil'e götürülen tanklar, bugüne kadar Türkiye'de yapılan en büyük LPG tankları.
 • 15:56Osmaniye Evinde Ölü BulunduOsmaniye Evinde Ölü BulunduOsmaniye'de yalnız yaşayan 58 yaşındaki İbrahim Akbaş, evinde ölü bulundu.
 • 12:25Evinde Ölü BulunduEvinde Ölü BulunduOsmaniye'de yalnız yaşayan 58 yaşındaki İbrahim Akbaş, evinde ölü bulundu.
 • 09:0811 İlde Sağanak Yağış Var11 İlde Sağanak Yağış VarKocaeli, Adapazarı, Bilecik, Adana, Osmaniye, Ordu, Tokat, Gümüşhane, Artvin, Antalya'nın iç kesimleri ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde sağanak yağış görülecek.
 • 21:12AK Partili Eski Başkana 2.9 Milyon Liralık Yolsuzluk İddiasıAK Partili Eski Başkana 2.9 Milyon Liralık Yolsuzluk İddiasıOsmaniye'nin Hasanbeyli İlçesi'nin MHP'li Belediye Başkanı, AK Partili eski başkanın kanalizasyon projesi tamamlanmadan 2.9 Milyon liralık ödeme yaptığını öne sürdü.
 • 18:55Olmayan Boruya 3 Milyon Lira' İddiasıOlmayan Boruya 3 Milyon Lira' İddiasıOsmaniye Hasanbeyli’deki kanalizasyon yolsuzluğunu MHP’li Başkan Alpaslan Koca ortaya çıkardı.
 • 13:18Rüzgar Türbinleri Çevreye de Katkı SağlıyorRüzgar Türbinleri Çevreye de Katkı Sağlıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali'nden genel ve detay görüntüler, "Rüzgar türbinleri çevreye de katkı sağlıyor"- Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: - "Bir rüzgar türbini yılda ortalama 8 milyar kilovatsaat enerji üretir, 5 bin ton civarı karbon salımını azaltır.
 • 11:28Anneleri Ölen 4 Kardeşin Hayat Mücadelesi Yürek BurkuyorAnneleri Ölen 4 Kardeşin Hayat Mücadelesi Yürek BurkuyorOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2 yıl önce yakalandığı kanser hastalığından dolayı anneleri ölen 4 küçük kardeşin babalarıyla verdiği hayat mücadelesi yürek burkuyor.
 • 16:28Şüpheli ÖlümŞüpheli ÖlümGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yeri inceleme görüntüsü, - Sağlık görevlileri görüntüsü, - Olay yeri görüntüsü, - Olay yerinde bulunan ayakkabı görüntüsü, Osmaniye'de şüpheli ölüm Osmaniye'de bir kişi, yalnız yaşadığı evinin önünde başından av tüfeğiyle vurularak ölmüş halde bulundu.
 • 14:51Osmaniye Yalnız Yaşadığı Evinde ÖldürüldüOsmaniye Yalnız Yaşadığı Evinde ÖldürüldüYalnız yaşadığı evinde öldürüldü OSMANİYE'de, eşinden boşandıktan sonra yalnız yaşayan 38 yaşındaki Mehmet Tekin, av tüfeği ile başından vurularak öldürülmüş halde bulundu.
 • 13:53Yalnız Yaşadığı Evinde ÖldürüldüYalnız Yaşadığı Evinde ÖldürüldüOsmaniye'de, eşinden boşandıktan sonra yalnız yaşayan 38 yaşındaki Mehmet Tekin, av tüfeği ile başından vurularak öldürülmüş halde bulundu.
 • 13:50Genelkurmaydan "Önemli Yurtiçi Olaylar"Genelkurmay Başkanlığından, 4 teröristin teslim olduğu bildirildi.
 • 13:15Eski Radyoları Evinde SaklıyorEski Radyoları Evinde SaklıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Evin girişi ve odalarındaki antika eşyalar - Eski gramafon plak ve teyplerden detay- Yusuf Şahan ile röportaj Eski radyoları evinde saklıyor- Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 30 yıldır radyo ve televizyon tamirciliği yapan Yusuf Şahan, eski radyoları ve bazı eşyaları evinde sergiliyor- Şahan: - "Bu radyolar ve antika eşyalar, benim hayatımın bir parçası, hepsi benim için kıymetli. Zamanında ne emekler verilerek düşünülmüş, yapılmış.
 • 13:45Bedava Ekmek İzdihamıBedava Ekmek İzdihamıOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Ramazan dolayısıyla bir esnaf tarafından başlatılan ve daha sonra ilçedeki diğer esnaf ve hayırseverlerin de katkılarıyla süren bedava ekmek dağıtımında, iş yeri önünde uzun kuyruklar oluşurken, ekmek almak isteyenler izdihama yol açıyor.
 • 13:07Traktörün Altında Kalan Çocuk ÖldüTraktörün Altında Kalan Çocuk ÖldüOsmaniye'nin Düziçi İlçesi'nde traktörün altında kalan 5 yaşındaki Bilgehan Albaylı öldü.
 • 10:50Bamya Hasadı BaşladıBamya Hasadı BaşladıÇukurova ve Osmaniye’de çiftçinin alternatif ürün olarak yöneldiği bamyanın hasadına başlandı.
 • 08:43Dikkat! 7 İlde Kuvvetli Yağış VarDikkat! 7 İlde Kuvvetli Yağış VarYağışlar sabah saatlerinde Giresun ve Trabzon, öğle saatlerinden itibaren Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olacak.
 • 16:56Osmaniye Ülkü Ocakları'ndan Türkmenlere Gıda YardımıOsmaniye Ülkü Ocakları'ndan Türkmenlere Gıda YardımıÜlkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı Osmaniye'de yaşayan Suriyeli Türkmenleri evlerinde ziyaret ederek Ramazan kolisi yardımı yaptı.
 • 11:16Osmaniye Belediyesi'nin Mahalle İftarları BaşladıOsmaniye Belediyesi'nin Mahalle İftarları BaşladıOsmaniye Belediyesi’nin ilk mahalle iftarı dün akşam 19 Mayıs Lisesi Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde Karaboyunlu, Fatih, Baş ve Ulaşlı mahalleleri sakinlerinden yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile yapıldı.
 • 08:587 İlde Kuvvetli Yağış Var7 İlde Kuvvetli Yağış VarKastamonu, Çankırı, Çorum, Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun ve Sinop'un iç kesimlerinde kuvvetli yağış görülecek.
 • 23:52Bahçeli Yemin EttiBahçeli Yemin EttiMhp Genel Başkanı ve Osmaniye milletvekili Devlet Bahçeli Meclis kürsüsünden yemin etti.
 • 23:39Devlet Bahçeli Yemin EttiDevlet Bahçeli Yemin EttiMHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, milletvekili yemini etti.
 • 14:11Cami Çeşmesinde İftarlık 'Zorkun Suyu' SırasıCami Çeşmesinde İftarlık 'Zorkun Suyu' SırasıRamazan ayında iftarlarını soğuk yayla suyu ile açmak isteyen vatandaşlar Osmaniye merkezdeki Zorkun Camii çeşmesine akın ediyor.
 • 11:41Öğrenciler, Güneş Enerjili Şarj İstasyonu KurduÖğrenciler, Güneş Enerjili Şarj İstasyonu KurduTemiz enerji kaynaklarının etkin kullanımını hedefleyen Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri, güneş enerjili şarj istasyonu kurdu.
 • 11:34Meslektaşların 40 Yıllık Meslektaşların 40 Yıllık "Tıraş" DayanışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Birbirini tıraş eden iki berber, - Berber Mehmet Alibekiroğlu'nun konuşması, - Berber İrfan Kahraman'ın konuşması, Meslektaşların 40 yıllık "tıraş" dayanışması- Osmaniye'de uzun süre berberlikle uğraştıktan sonra emekli olan Mehmet Alibekiroğlu ve İrfan Kahraman, kalfalık dönemlerinden bu yana yaklaşık 40 yıldır birbirini tıraş ediyor- Berber Alibekiroğlu: - "Mesleğimiz bizim için bir anlamda dostluğumuzun bağı oldu.
 • 10:19Okula Giren Sokak Köpeğini Çıkarma OperasyonuOkula Giren Sokak Köpeğini Çıkarma OperasyonuOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde, bir okulun ikinci katına çıkan sokak köpeği girdiği odadan çıkartılamayınca, belediye ekipleri köpeği uyuşturucu tüfekle vurarak yakaladı.
 • 01:32Osmaniye Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOsmaniye Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOsmaniye Ramazan imsakiyesi 2015. Osmaniye imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Osmaniye ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 16:40Suriyeli Türkmenler Türkiye'de Siyasi Parti KurduSuriyeli Türkmenler Türkiye'de Siyasi Parti KurduSuriye'deki iç savaş nedeniyle farklı kentlerden Türkiye'ye göç ederek Osmaniye'ye yerleşen bir grup Türkmen, 'Suriye Türkmen Kalkınma Partisi' adıyla siyasi parti kurdu.
 • 16:02İnşaat Arazisinde Arkeolojik Kalıntı Bulunduİnşaat Arazisinde Arkeolojik Kalıntı BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İnşaat arazisinde bulunan arkeolojik kalıntı Osmaniye'de inşaat arazisinde arkeolojik kalıntı bulundu Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir inşaat firmasının arazisinde yapılan çalışmada, geç antik çağa ait olduğu tahmin edilen arkeolojik kalıntılar ortaya çıkarıldı.
 • 15:37Suriyeli Türkmenler Siyasi Parti KurduSuriyeli Türkmenler Siyasi Parti KurduSuriye'deki iç savaş nedeniyle farklı kentlerden Türkiye'ye göç ederek Osmaniye'ye yerleşen bir grup Türkmen, 'Suriye Türkmen Kalkınma Partisi' adıyla siyasi parti kurdu.
 • 14:35Yufka Ekmeği, Ramazan Sofralarının da VazgeçilmeziYufka Ekmeği, Ramazan Sofralarının da VazgeçilmeziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yufka ekmeğin hazırlaması- Yufka ekmeğin pişirilmesi Yufka ekmeği, ramazan sofralarının da vazgeçilmezi- Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, kadınların imeceyle hazırladığı yufka ekmeği, ramazanda da sofraların vazgeçilmezi oluyor Kadınların imeceyle hazırladığı yufka ekmeği, ramazanda da sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.