SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

 • 00:54Mersin-Tencere Tavalı Cizre ProtestosuMersin-Tencere Tavalı Cizre ProtestosuTencere tavalı Cizre protestosu Mersin'de toplanan eylemciler, Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesindeki güvenlik güçlerinin operasyonlarını tencere, tava ve düdük çalarak protesto etti.
 • 23:56Mersin - Tencere Tavalı Cizre ProtestosuMersin - Tencere Tavalı Cizre ProtestosuTencere tavalı Cizre protestosu Mersin'de toplanan eylemciler, Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesindeki güvenlik güçlerinin operasyonlarını tencere, tava ve düdük çalarak protesto etti.
 • 23:44Tencere Tavalı Cizre ProtestosuTencere Tavalı Cizre ProtestosuMersin'de toplanan eylemciler, Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesindeki güvenlik güçlerinin operasyonlarını tencere, tava ve düdük çalarak protesto etti.
 • 22:04Diyarbakır'da Protestoculara Polis MüdahalesiDiyarbakır'da Protestoculara Polis MüdahalesiDiyarbakır'da protestoculara polis müdahalesi Diyarbakır'ın merkez Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonları protesto etmek amacıyla Ofis semtinde yolu trafiğe kapatıp gürültü eylemi yapanlara polis müdahale etti.
 • 21:53Kurtulmuş'tan 'İdil'deki Öğretmenlere Sms ile Seminer Çağrısında Bulunulmasına' İlişkin AçıklamaBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Şırnak’ın İdil ilçesinde öğretmenlere SMS ile seminer çağrısında bulunulması ve İdil’de bir operasyon hazırlığı olup olmadığına ilişkin, "Bazı hareketliklerin olduğu, yasa dışı işlerin takip edildiği ve tespit edildiği yerlerde bu operasyonlar yapılacağı biliniyor.
 • 21:43Ak Partili Özdağ: Ak Partili Özdağ: "Sonuna Kadar Terörle Mücadelemizi Sürdüreceğiz"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Sonuna kadar terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
 • 20:44Diyarbakır'da Protestoculara Polis MüdahalesiDiyarbakır'da Protestoculara Polis MüdahalesiDiyarbakır'ın merkez Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonları protesto etmek amacıyla Ofis semtinde yolu trafiğe kapatıp gürültü eylemi yapanlara polis müdahale etti.
 • 17:06Karabük'ten, Sur ve Cizre'deki Polislere Gıda ve Giyecek DesteğiKarabük'ten, Sur ve Cizre'deki Polislere Gıda ve Giyecek DesteğiKarabük Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personelin eşleri ve Kardemir Karabükspor taraftarları, terör operasyonlarının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre İlçeleri'nde geçici görev yapan polislere gıda ve giyecek gönderdi.
 • 17:01Cizre'deki OperasyonCizre'deki OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bir binaya giren teröristin görüntüsü -Teröristin binadan çıkışı ŞIRNAK - Şırnak'ın Cizre ilçesindeki bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik, barikat kaldırma ve çukur kapatma operasyonları devam ediyor.
 • 16:59Davutoğlu-Merkel Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cizre'de yaralıların bulunduğu öne sürülen binaya operasyon yapıldığı iddiasına ilişkin, "Dün çıkan haberlerle ilgili olarak, resmi olarak bizim tarafımızdan yayınlanmamış, teyit edilmemiş hiçbir habere itibar edilmemesi lazım. Bu sabah Şırnak Valiliğimizce bir açıklama yapıldı, sadece ona itibar edilsin.
 • 16:28Teröristlerin Roket Alışverişi İHA'lara YakalandıTeröristlerin Roket Alışverişi İHA'lara YakalandıŞırnak'da güvenlik güçleri İHA ile teröristlerin mühimmat deposu olarak kullandıkları bir evden aldıkları roketleri başka bir eve iletmelerini kaydetti.
 • 16:17Cizre'deki PKK Sığınağına Operasyon İha KamerasındaŞırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerin sığınak olarak kullandığı bir eve güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyon, emniyetin insansız hava aracıyla görüntülendi.
 • 15:35Hakkari'de Oturma EylemiHAKKARİ (İHA) – Hakkâri’de düzenlenen basın açıklaması ve 10 dakikalık oturma eylemiyle Şırnak’ın Cizre ilçesindeki olaylar protesto edildi.
 • 15:33Terör Saldırıları 111 Okulda Eğitimi Kesintiye UğrattıDiyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesinde 111 okulda 42 bini aşkın öğrenci, PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle mevcut okullarında eğitim göremiyor.
 • 15:16Yaşanan Olaylar Nedeniyle 25 Bin 800 Öğrenci Batman'da Sınava GirecekYaşanan Olaylar Nedeniyle 25 Bin 800 Öğrenci Batman'da Sınava GirecekBatman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulselam Uluçam, yaşanan olaylar nedeniyle ÖSYM’nin yapacağı sınavlara çevre illerden 25 bin 800 öğrencinin Batman’da sınava gireceğini söyledi.
 • 14:39Cizre'deki Güvenlik Güçlerini Duygulandıran DestekŞırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda görev alan asker ve polisler, Erzurumlu kadınların gönderdiği bir kamyon dolusu yiyeceğin yanı sıra minnet duygularının ifade edildiği mektuplarla moral buldu.
 • 14:37Cizre'deki Terör OperasyonuŞırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" devam ediyor.
 • 13:58Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Ailelerine Başsağlığı TelgrafıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlar sırasında şehit olan üç asker ve polisin ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi.
 • 13:20Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarŞırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda, 16 bölücü terör örgütü mensubunun daha etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 12:49Okul Zili Buralarda Çalmadı,Öğretmenler Gitti, İdil'de Sınıflar Boş Kaldı!Okul Zili Buralarda Çalmadı,Öğretmenler Gitti, İdil'de Sınıflar Boş Kaldı!Şırnak'ın İdil İlçesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenler hizmet içi eğitim alacakları yerlere gitmeleri konusunda SMS gönderilmesi nedeniyle, öğrenciler bugün ders başı yapamadı.
 • 12:24Genelkurmay ve Valilik Aynı Açıklamayı Yaptı: Cizre'de 10 PKK'lı ÖldürüldüGenelkurmay ve Valilik Aynı Açıklamayı Yaptı: Cizre'de 10 PKK'lı ÖldürüldüDün TRT Haber'in servis ettiği Cizre'deki bodrum katına operasyon yapıldığı yönündeki haberi hem Şırnak Valiliği hem de Genelkurmay yalanladı.
 • 12:02Şırnak'ta PKK'lılardan Mobese Kamerasına SaldırıŞırnak'ta PKK'lılardan Mobese Kamerasına SaldırıŞırnak'ta PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcı attıkları mobese kamerası kullanılamaz hale geldi.
 • 11:45Cizre'de Şiddetli Patlama! 'Temizlendi' Zannedilen Bölgeden Ateş AçıldıCizre'de Şiddetli Patlama! 'Temizlendi' Zannedilen Bölgeden Ateş AçıldıHDP'liler tarafından yaralıların bulunduğu belirtilen Bostancı Sokak bölgesinde şiddetli patlama oldu. Ayrıca 'temizlendi' zannedilen bölgeden teröristler tarafından ateş açıldı.
 • 11:27Vatan İçin Sol Kolumu da Kaybetmeye Hazırım"Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayın patlaması sonucu gazi olan Şenol Akyol (40), vatan için sağ kolunu kaybettiğini yine askere çağırırlarsa sol kolunu da kaybetmeye hazır olduğunu belirtti.
 • 11:16Şırnak'ta Mobese'ye Patlayıcı ile SaldırıŞırnak'ta Mobese'ye Patlayıcı ile SaldırıŞırnak'ta PKK'lılar Mosebe kamerasına el yapımı patlayıcı ile saldırarak kullanılamaz hale geldi.
 • 11:10Sağlık Bakanlığı'ndan Cizre Açıklaması: Yardım Talebi veya İhbar OlmadıSağlık Bakanlığı'ndan Cizre Açıklaması: Yardım Talebi veya İhbar OlmadıSağlık Bakanlığı, "Cizre konusunda 112 çağrı merkezimize ulaşan herhangi bir yardım talebi veya ihbar olmamıştır" dedi.
 • 10:35Şehidin Kanlı Elbisesinden Çıkan Mektup: Ferman Devletin Sur BizimŞehidin Kanlı Elbisesinden Çıkan Mektup: Ferman Devletin Sur BizimDiyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin, üzerinden çıkan mektupta "Dua edin bizlere. Ferman devletin. Sur bizim" ifadelerine yer vermiş.
 • 10:13Silopi'de Eğitim-öğretim BaşladıSilopi'de Eğitim-öğretim BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Öğrencilerin okul bahçesine girişleri -Öğrencilerin birbiriyle kaynaşması -İstiklal Marşı'nın okunması _Okul müdürünün bahçede öğrencilere hitabı -Öğrencilerin sınıflara girmesi -Öğrenciler ile röportaj konuşması ŞIRNAK - Şırnak'ın Silopi ilçesinde 14 Aralık 2015 tarihinde ara verilen eğitim-öğretime yeniden başlandı.
 • 10:09Şırnak'ta Mobese'ye Eyp'li SaldırıŞırnak'ta Mobese'ye Eyp'li SaldırıŞırnak’ta teröristler tarafından MOBESE direğine el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi.
 • 09:58Cizre'deki Terör OperasyonuŞırnak Valiliğinden, Cizre ilçesindeki terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda dünden bu yana 10 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 01:59Cizre'de Çatışma: 8 Terörist Etkisiz Hale GetirildiŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lıların bulunduğu belirtilen evden ateş açılması üzerine çıkan çatışmada 8 PKK'lının etkisiz hale getirildiği ileri sürüldü.
 • 00:03Cizre'de Bodrum Kata Operasyon MuammasıCizre'de Bodrum Kata Operasyon MuammasıCizre'deki bodrum katı ve buraya tünellerle bağlı 5 binanın bodrum katına operasyon yapıldığı ve 60 PKK'lının öldürüldüğü belirtiliyor. Valilik ise '10 PKK'lı öldürüldü' açıklaması yaptı.
 • 23:54Mobese Kamerasına SaldırıMobese Kamerasına SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Zarar gören mobese kamerası Zarar iş yerlerinden görüntüler Şırnak'ta MOBESE kamerasına saldırı Terör örgütü mensuplarınca kamera direğine yerleştirilen el yapımı patlayıcı, infilak ettirildi Şırnak'ta MOBESE kamerasına el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi.
 • 22:52Şırnak'ta Mobese Kamerasına SaldırıŞırnak'ta MOBESE kamerasına el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi.
 • 18:58Terör Mağduru Öğrencilere Verilen Telafi EğitimiTerör Mağduru Öğrencilere Verilen Telafi EğitimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Öğrencilerin valizleri ile araçtan inmeleri Öğrenciler P.B, A.A, E.S ile röportaj Öğrenci velisi A.S ile röportaj Terör mağduru öğrencilere verilen telafi eğitimi Batman'da telafi eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, Şırnak'ın Silopi ilçesine döndü Öğrencilerden A.A: "Eğitimlerin ardından sinemaya bile gittik. Herkese çok teşekkür ediyoruz" Şırnak'ın Silopi ilçesinden Batman'a giden terör mağduru öğrencilerin telafi eğitimleri tamamlandı.
 • 18:18Cizre'deki Yaralılar İçin Yola Çıkan Hdp Heyeti Nusaybin'den GeçtiCizre'deki Yaralılar İçin Yola Çıkan Hdp Heyeti Nusaybin'den GeçtiŞırnak’ın Cizre ilçesine gidecek HDP heyeti, Mardin’in Nusaybin ilçesinden geçiş yaptı.
 • 17:55Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp Milletvekillerine İzin VerilmediCizre'ye Gitmek İsteyen Hdp Milletvekillerine İzin VerilmediHdp milletvekilleri ve DBP'li yöneticilerin de aralarında bulunduğu bir heyet, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir evin bodrumunda bulunduğu söylenen yaralılar ve cenazeleri almak için yola çıktı.
 • 17:50Uzer'den Şehit Kutku'nu Taziye Evine ZiyaretUzer'den Şehit Kutku'nu Taziye Evine ZiyaretAK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Şırnak’ın Cizre İlçesinde şehit düşen Uğur Kutku’nu taziye evini ziyaret etti.
 • 17:48Mardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin VerilmediMardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin VerilmediCizre'ye gitmek isteyen HDP-DBP heyetine izin verilmedi HDP ve DBP'lilerden oluşan bir heyet, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki bir evin bodrum katında oldukleri belirtilen hayatını kaybetmiş kişileri ve yaralıları almak üzere yola çıktı.
 • 16:49Siirt'te Kar YağışıSiirt'te olumsuz hava koşulları, ulaşımı olumsuz etkiliyor.
 • 16:41Terör Mağduru Öğrencilere Verilen Telafi EğitimiŞırnak'ın Silopi ilçesinden Batman'a giden terör mağduru öğrencilerin telafi eğitimleri tamamlandı.
 • 10:56MEB, Şırnak'ta Görevli 1200 Öğretmeni İstanbul'a ÇağırdıMEB, Şırnak'ta Görevli 1200 Öğretmeni İstanbul'a Çağırdıİdil ilçesinde günlerdir 'Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek' tartışması sürerken, MEB, ilçede görevli öğretmenlere İstanbul'da düzenlenecek seminere katılma çağrısı yaptı.
 • 19:59AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, terörle mücadele konusunda "Son terörist elindeki silahla ülkemizi terk edinceye kadar bu mücadele sürecek" dedi.
 • 18:41Mardin Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin Vermeyeceğiz 2-Mardin Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin Vermeyeceğiz 2-Demirtaş: Cizre'de vahşete izin vermeyeceğiz HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir binanın bodrum kutanda bulunan insanların sağ olduklarına dair kanıtları olduğunu belirterek, "İsim listesi var. O nedenle infaz etmeyi düşünenler varsa, çok büyük bir suç işliyorlar.
 • 18:24Vali Yavuz, Yaralı Polisleri Ziyaret EttiVali Yavuz, Yaralı Polisleri Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Muş Valisi Seddar Yavuz'un yaralı özel harekat polisi Muhterem Temel'i ve Muhsin Şen'i evinde ziyaret etmesi Vali Yavuz, yaralı polisleri ziyaret etti Muş Valisi Seddar Yavuz, geçici görevle gittikleri Şırnak'ın Cizre ilçesinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polisleri ziyaret etti Yavuz: "Bölücü terör örgütü mensupları hak ettikleri cevabı muhakkak güvenlik güçlerinden alacaktır.
 • 17:51Cizre'de PKK'lıların Vurulma Anı KameradaCizre'de PKK'lıların Vurulma Anı KameradaCizre'de PKK'lıların vurulma anı kamerada Şırnak Cizre'de önceki gün 1 polisin şehit olduğu çatışmada 9 PKK'lı etkisiz hale getirildi.
 • 16:58Vali'den Şehit Ailelerine ZiyaretVali'den Şehit Ailelerine ZiyaretGaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Cizre’de şehit olan polis memurlarının ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 16:56Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin VermeyeceğizDemirtaş: Cizre'de Vahşete İzin VermeyeceğizHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir binanın bodrum katında bulunduğu söylenen kişilerin iim listesinin ellerinde olduğunu belirterek, " O nedenle infaz etmeyi düşünenler varsa, çok büyük bir suç işliyorlar.
 • 16:44Kemal Burkay: Kemal Burkay: "Silahlar Sussun, Hatta PKK Silahları Tümden Bıraksın"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanlığının 7'nci Olağan Kongresi açılışı Eski HAK-PAR Genel Başkanı Burkay'ın konuşması HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanlığının olağan kongresi Eski Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Kemal Burkay, "Öteden beri tekrarladığımız şeyi tekrar söylüyorum, silahlar sussun, hatta PKK silahları tümden bıraksın.
 • 15:46Eskişehirspor'a Özel Harekatçı DesteğiEskişehirspor'a Özel Harekatçı DesteğiŞırnak'ta görev yapan Özel Harekat ekipleri, yarın oynanacak Çaykur Rizespor-Eskişehirspor maçı öncesi forma açarak kırmızı-siyahlı ekibe destek mesajı verdi.