SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

 • 22:57 HDP'li Leyla Birlik'in Eşi Gözaltına Alındı HDP'li Leyla Birlik'in Eşi Gözaltına Alındı HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in eşi Mehmet Birlik Diyarbakır'da Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alındı.
 • 19:29 Bakan Cevdet Yılmaz, Şırnak'ta Bakan Cevdet Yılmaz, Şırnak'ta Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'ın İdil ilçesine geldi.
 • 18:53 İdil - Kalkınma Bakanı Yılmaz: Cizre ve Silopi'den Sonra İdil'de de Yaralar Sarılıyor İdil - Kalkınma Bakanı Yılmaz: Cizre ve Silopi'den Sonra İdil'de de Yaralar Sarılıyor Kalkınma Bakanı Yılmaz: Cizre ve Silopi'den sonra İdil'de de yaralar sarılıyorKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şırnak'ın Silopi ve Cizre'den sonra İdil İlçesi'nde de yaraların sarılmaya başlandığını belirterek, "Silopi'de bin 200, Cizre'de 2 bin ve İdil'de 750 gencimizi istihdam ettik. Esnafımıza da, vatandaşlarımıza da sahip çıkacağız" dedi.
 • 18:29 Kalkınma Bakanı Yılmaz İdil'de Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Devletin birinci görevi halkın can ve mal güvenliğidir.
 • 17:57 Silopi'de İş Kurmak İsteyen Kadınlara Eğitim Semineri Silopi'de İş Kurmak İsteyen Kadınlara Eğitim Semineri Silopi'de iş kurmak isteyen kadınlara eğitim semineriŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde 'Ekonomiye Kadın Gücü' projesi kapsamında iş kurmak isteyen kadınlara yönelik bilgilendirme semineri verildi.
 • 17:51 Bakan Yılmaz İdil'de Bakan Yılmaz İdil'de Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şırnak’ın İdil ilçesindeki sokağa çıkma yasağının ardından küçük zararları hızlı bir şekilde telafi ettiklerini belirterek, Cizre’de 2 bin, Silopi’de bin 200, İdil’de ise 750 kişinin istihdam edildiğini kaydetti.
 • 16:57 Şırnak?ta Görev Yapan Metehan Yüzbaşı'nın Gözyaşları İçinde ve Elleri Titreyerek Okuduğu Mektup... Şırnak?ta Görev Yapan Metehan Yüzbaşı'nın Gözyaşları İçinde ve Elleri Titreyerek Okuduğu Mektup... Şırnak'ta görev yapan Metehan Yüzbaşı'nın gözyaşları içinde ve elleri titreyerek okuduğu mektup...Şırnak'a PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Elazığ'dan operasyonlara katılmak için gelen 'Serdarlar' diye anılan taburda görev yapan Metehan Yüzbaşı, kendisini duygulandıran bir tesadüf ile karşılaştı.
 • 16:01 5 Dokunulmazlık Dosyası Daha TBMM'de 5 Dokunulmazlık Dosyası Daha TBMM'de Bazı milletvekillerine ait 5 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 15:44 Elazığ Tso'dan 'Destek Paketleri' Açıklaması Elazığ Tso'dan 'Destek Paketleri' Açıklaması Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı İdris Alan, terör yüzünden mağdur olan esnaflar için hazırladığı destek paketlerini olumlu karşıladıklarını belirterek, ancak bunun yetersiz olduğunu ve iflasların önlenebilmesi için acil tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.
 • 15:15 Sorgun'dan Cizre ve Nusaybin'de Bulunan Güvenlik Güçlerine Destek Sorgun'dan Cizre ve Nusaybin'de Bulunan Güvenlik Güçlerine Destek Yozgat’ın Sorgun ilçesinde başlatılan kampanya kapsamında, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde görev yapan asker ve polislere moral ve destek vermek amacıyla yiyecek ile öğrencilerin yazdığı mektup gönderildi.
 • 15:10 Elazığ Tso Başkanı Alan: İflasların Önlenmesi İçin Acil Tedbir Gerekiyor Elazığ Tso Başkanı Alan: İflasların Önlenmesi İçin Acil Tedbir Gerekiyor Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, hükümetin bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle mağdur olan esnaflar için hazırladığı destek paketini desteklediğini ifade ederek, "Önemli bir çalışma yapılıyor ama yetersiz, iflas ve iş yeri kapanmalarının önlenmesi için tüm bölge illerinde çok ivedi yeni bir çalışmanın yapılarak yürürlüğe girmesi gerekiyor.
 • 14:54 Güvenlik Güçlerine Moral Desteği Sorgun ilçesinde, güvenlik güçlerine moral ve destek vermek amacıyla hazırlanan gıda paketleri, Şırnak'ın Cizre ve Mardin'in Nusaybin ilçelerinde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine yollandı.
 • 13:53 Salihli'den Terör Kahramanlarına Üzüm Dopingi Salihli'den Terör Kahramanlarına Üzüm Dopingi Manisa’nın Salihli ilçesinden, Terörle Mücadele Eden Kahramanlara Destek kampanyası kapsamında güvenlik güçlerine çekirdeksiz kuru üzüm gönderildi.
 • 13:22 Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda, dün Hakkari, Mardin ve Şırnak'ta 13 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.
 • 12:59 13 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 13 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
 • 11:36 Oğlum Şehit Olmaktan Korkmuyordu" Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Burak Saraçlı'nın babası Kamil Saraçlı, en son telefonla görüşmesi sırasında "kendisine dikkat etmesi" uyarısında bulunduğu oğlunun "Şehit olmaktan korkmuyorum" sözlerini unutamıyor.
 • 11:30 2 Teröristin Vurulma Anı Kamerada! 2 Teröristin Vurulma Anı Kamerada! Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonda 2 teröristin vurulma anı ile sokağa yerleştirilen bombanın imha anı kameraya yansıdı.
 • 11:22 TSK'dan Şırnak ve Hakkari Kırsalına Hava Harekatı Türk Silahlı Kuvvetlerince, Şırnak ve Hakkari'nin Şemdinli kırsalına düzenlenen hava harekatında, bölücü terör örgütü hedefleri tam isabetle vurularak imha edildi.
 • 10:58 Askerlere Moral Olarak Gönderilen Mektubu Amcası Okudu Askerlere Moral Olarak Gönderilen Mektubu Amcası Okudu Ankara'da bir ortaokul öğrencisinin terörle mücadele konusunda yazdığı mektup, Şırnak'ta görev yaptığını bilmediği amcasına ulaştı.
 • 10:46 Zap Deresi'nde Sepetle Balık Avı Hakkari'de Zap Deresi'ne yakın köylerde yaşayan vatandaşlar, sepetle avladıkları balığı satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.
 • 10:43 Terör Örgütü Hedeflerine Hava Harekatı Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Şemdinli kırsalındaki bölücü terör örgütü hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.
 • 10:17 Bursaspor'dan Mehmetçiğe Jest Bursaspor'dan Mehmetçiğe Jest Bursaspor Kulübü, Şırnak’ta bulunan Bursa Jandarma Özel Harekat Birliği’nde görev yapan askerlere 250 adet Bursaspor forması gönderdi.
 • 09:55 Ankara'dan Şırnak'a Duygulandıran Tesadüf! Gözyaşları Sel Oldu Ankara'dan Şırnak'a Duygulandıran Tesadüf! Gözyaşları Sel Oldu Ankara'dan terörle mücadele eden askerlere mektup gönderen ilkokul öğrencisi Elif'in mektubu tesadüfen bölgedeki yüzbaşı amcasına ulaştı. O anlarda gözyaşları sel oldu.
 • 09:51 Ankara'dan Şırnak'a Duygulandıran Mektup Keçiören'de ortaokul 5. sınıf öğrencisi Elif'in, terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerine gönderdiği mektup, Şırnak'ta görevli Jandarma Komando Yüzbaşı amcasına ulaştırıldı.
 • 22:35 Miraç Kandili Cizre'de Dualarla İhya Edildi Miraç Kandili Cizre'de Dualarla İhya Edildi Miraç Kandili, Türkiye’nin dört bir köşesinde olduğu gibi Şırnak’ın Cizre ilçesinde de ilahiler ve dualar eşliğinde ihya edildi.
 • 22:15 Miraç Kandili Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hz. Nuh Nebi Camisi'ni dolduran vatandaşlar namaz kılıp dua ederek, Miraç Kandili'ni idrak etti.
 • 17:22 Gençlik ve Spor Konfederasyonu İdil İlçe Başkanlığına Fırsat Serkek Atandı Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezinden yapılan açıklamada Şırnak’ın İdil İlçe Başkanlığına Fırsat Serkek’in atandığı kaydedildi.
 • 16:36 İdil'de Kamyonun Çarptığı Çocuk Öldü Şırnak'ın İdil ilçesinde kamyonun çarptığı çocuk hayatını kaybetti.
 • 16:06 YÖK Başkanı Güneydoğu'daki Rektörlerle Görüştü YÖK Başkanı Güneydoğu'daki Rektörlerle Görüştü YÖK' ten yapılacak açıklamada şu bilgiler yer aldı: "Son dönemlerde yaşanan terör hadiselerinin yükseköğretim kurumlarımıza yansımalarını görüşmek maksadıyla Hakkari, Mardin Artuklu, Siirt, Şırnak üniversitelerimizin rektörleri ve Batman üniversitemizin rektör yardımcısı ile YÖK'te bir toplantı gerçekleştirdik.
 • 15:44 Siirt'te Terör Mağdurları İçin Kermes Şırnak ve ilçelerindeki terör olayları nedeniyle Siirt'e gelen aileler için düzenlenen kermeste 12 bin lira yardım toplandı.
 • 15:08 Uludere'de Bilim Fuarı Düzenlendi Uludere'de Bilim Fuarı Düzenlendi Şırnak’ın Uludere ilçesi Hilal Şeyhan Ortaokulu öğrencilerin hazırladığı projeler, TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarında sergilendi.
 • 14:27 Şırnak'ta Devam Eden Operasyonlarda 291 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Şırnak'ta teröristlerin temizlenmesi için yapılan operasyonlar gece gündüz devam ederken, bugüne kadar 291 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 13:59 Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak, Mardin, Diyarbakır ve Hakkari'de dün toplam 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 13:43 Şırnak'ta Patlama ve Silah Sesleri Şırnak'ta Patlama ve Silah Sesleri Şırnak kent merkezinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, Bahçelievler ile Yeni Mahalle'de dün gece duyulan patlama ve silah sesleri halen devam ediyor.
 • 13:36 Nusaybin ve Şırnak'ta 13 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Nusaybin ve Şırnak’ta devam eden operasyonlarda 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 13:31 Şırnak'ta Yasak Sürüyor Şırnak'ta Yasak Sürüyor Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ta, yüzde 80’i tamamlanan operasyon sürüyor.
 • 13:03 Şırnak'ta Sıcak Çatışma Kamerada! Şemdinli'de Büyük Operasyon Şırnak'ta Sıcak Çatışma Kamerada! Şemdinli'de Büyük Operasyon Şırnak'ta patlayıcı tuzaklanan evlerin tank atışları ile vurulma anı kameralara yansıdı. Şemdinli'de 2 askeri şehit eden PKK'lı teröristler için ise büyük operasyon başladı.
 • 12:26 Terör Operasyonunda Sona Doğru Terör Operasyonunda Sona Doğru GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kent merkezinde bir binada yapılan kontrollü patlatma anı (Havadan ve yerden detaylar) Moral mektuplarından detaylar Operasyondan detaylar (ARŞİV) - Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonun yüzde 80'i tamamlanırken, 3 bin 163 evde arama yapıldı Güvenlik güçleri teröristleri 3 mahallede çembere almayı başardı, operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 290'a yükseldi Bomba imha uzmanları, teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcıları tek tek imha ederken, kent merkezinde bir binada yapılan kontrollü patlatma anı kameralara yansıdı Operasyonda görev alan güvenlik güçlerine yurdun dört bir yanından gıda paketleri ve moral mektupları gönderiliyor Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonun yüzde 80'i tamamlandı.
 • 12:01 Erdoğan'dan Şehit Ailelerine Taziye Telgrafı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin, Şırnak, Diyarbakır, Hakkari ve Gaziantep'te şehit olan güvenlik görevlilerinin ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi.
 • 11:28 Şırnak'taki Terör Operasyonunda Sona Doğru Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından PKK'ya yönelik olarak 14 Mart'ta başlatılan operasyonların yüzde 80'i tamamlandı.
 • 11:12 Minik Öğrencilerden Askerlere Mektup Minik Öğrencilerden Askerlere Mektup Aylardır Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçlerine bir destekte Ordu’nun Ünye ilçesinde minik öğrencilerden geldi.
 • 09:59 Terör Olayları Nedeni ile Uludere'ye Göç Eden Ailelere Gıda Yardım Terör Olayları Nedeni ile Uludere'ye Göç Eden Ailelere Gıda Yardım Şırnak'ta yaşanan olaylar sonrası Uludere ilçesine göç eden vatandaşlara Kaymakamlık gıda yardımında bulundu.
 • 09:44 Türkiye'nin Geleceğine 1.5 Milyon Tl'lik Dev Destek Türkiye'nin Geleceğine 1.5 Milyon Tl'lik Dev Destek Eğitim yayıncılığının lider firması UTT-Sürat A.Ş., Doğu ve Güneydoğu'daki çocukların hayallerine ulaşmaları için eğitime 1.5 milyon TL'lik destek verdi.
 • 09:40 Türkiye'nin Geleceğine 1.5 Milyon Tl'lik Dev Destek Eğitim yayıncılığının lider firması UTT-Sürat A.Ş., Doğu ve Güneydoğu'daki çocukların hayallerine ulaşmaları için eğitime 1.5 milyon TL'lik destek verdi.
 • 19:51 Midyat-İdil Karayoluna Konulan Patlayıcı Etkisiz Hale Getirildi Midyat-İdil Karayoluna Konulan Patlayıcı Etkisiz Hale Getirildi Mardin'in Midyat ile Şırnak'ın İdil ilçeleri arasındaki karayoluna PKK'lılar tarafından tuzaklanmış el yapımı patlayıcı güvenlk güçleri tarafından bulunarak imha edildi.
 • 19:21 Şırnak'ta 49 Dinamit Lokumu Ele Geçirildi Şırnak'ta 49 Dinamit Lokumu Ele Geçirildi Şırnak'ın Uludere İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 49 dinamit lokumu ele geçirildi.
 • 19:19 Uludere'de Dinamit Lokumu ve Fünye Ele Geçirildi Şırnak'ın Uludere ilçesinde, güvenlik güçlerince terör örgütüne yönelik arama tarama faaliyeti sırasında 49 dinamit lokumu ve 27 fünye ele geçirildi.
 • 18:54 Şırnak'ta 49 Adet Dinamit Ele Geçirildi Şırnak'ta 49 Adet Dinamit Ele Geçirildi ŞIRNAK (İHA) – Şırnak’ın Uludere ilçesinde güvenlik güçlerinin yaptığı arazi arama tarama faaliyetleri sırasında 49 adet dinamit lokumu, 27 adet fünye, 2,5 metre saniyeli fitil ve 2 adet 24 AH’lik akü ele geçirildi.
 • 18:13 Ünye'den Güneydoğu'daki Askerlere Moral Ünye'den Güneydoğu'daki Askerlere Moral Ünye Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan 3 bin paket kavrulmuş fındık ve kurutulmuş hurma, terörle mücadele eden askerlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
 • 17:18 Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin Salon Programı İptal Edildi Çankırı Belediyesi ve TÜRKSOY iş birliği ile 5 Mayıs Perşembe günü yapılması planlanan 'Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı terör olayları sebebiyle iptal edildi.