SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

 • 14:15Cumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587 kez Galatasaray Lisesi'nde yaptığı eyleme katılan, HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın da aralarında bulunduğu partililer olay çıkarttı.
 • 14:11Cumartesi AnneleriCumartesi Anneleri" 587. ToplandıHaber-Kamera: Ümit TÜRK İSTANBUL/ DHA"Cumartesi Anneleri" olarak bilinen kayıp yakınlarının Galatasaray Meydanı'ndaki 587'nci kez biraraya geldiEyleme HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile İnsan Hakları Derneği üyeleri ve 200'e yakın kayıp yakını katıldı.
 • 13:55İstiklal Caddesi'nde Yürüyüş GerginliğiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’nün de aralarında bulunduğu bir grup, ellerindeki siyasi içerikli gazete ile İstiklal Caddesi’nde yürümek isteyince, polis ile aralarında kısa süreli gerginlik yaşandı.
 • 13:52Sydv'den Yoksul Ailelere Nakdi YardımSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Ramazan ayında 2 bin 810 aileye toplamda 606 bin 750 TL nakdi yardım ile 2 bin 591 adet gıda yardım paketi dağıttı.
 • 12:47Yurt Dışı ve Yurt İçindeki PKK Hedeflerine Hava HarekatıKars, Hakkari ve Şırnak kırsalında tespit edilen PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi.
 • 11:06Bölücü Terör Örgütüne Hava HarekatıTürk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait savaş uçaklarıyla Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesi ile Kars, Şırnak ve Hakkari'de tespit edilen 13 terör hedefi imha edildi.
 • 10:54Kuzey Irak'a Hava HarekatıTürk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’ın Hakurk bölgesinde tespit edilen iki hedef ile Kars, Şırnak ve Hakkari’de tespit edilen 11 hedefin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.
 • 10:52TSK, PKK'ya Ait 13, IŞİD'e Ait 31 Hedefi İmha EttiTSK, PKK'ya Ait 13, IŞİD'e Ait 31 Hedefi İmha EttiTSK, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesi ile Kars, Şırnak ve Hakkari'de tespit edilen 13 terör hedefini imha etti.TSK ayrıca Suriye'nin kuzeyindeki 31 IŞİD hedefini de vurdu.
 • 23:02İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Açıklamasıİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum.
 • 21:14Terör Mağduru Ailelere YardımTerör Mağduru Ailelere YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cizre'de terör mağduru ailelere yardım Yardımları taşıyan tırından detaylar Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi'nin basın açıklaması yapması Yardım dağıtımından detaylarCizre'de terör mağduru ailelere yardım Şırnak'ta TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen başarılı operasyonlarla PKK'lı teröristlerden temizlenen Cizre ilçesinde terör mağduru bin 200 aileye gıda yardımı yapıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör mağduru bin 200 aileye Eğitim Bir-Sen tarafından gıda yardımı yapıldı.
 • 19:54Silopi - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam EdecekSilopi - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam Edecekİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin bekası için işbirliğimiz devam edecekŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde temaslarda bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Memleketimizin huzur ve güvenini sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 19:14İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok: Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam Edecekİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok: Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam EdecekŞırnak'ın Silopi İlçesi'nde temaslarda bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Memleketimizin huzur ve güvenini sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 18:56Müsteşar Selami Altınok Silopi'deMüsteşar Selami Altınok Silopi'deŞırnak’ın Silopi ilçesini ziyaret eden İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Vatandaşımızın, memleketimizin huzur ve güvenliği sağlama noktasın da gayret eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 • 18:50İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Silopi'deİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Vatandaşımızın, memleketimizin huzur ve güvenliği sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 18:50İdil'de Kaza: 2 Yaralıİdil'de Kaza: 2 YaralıŞırnak’ın İdil ilçesinde yolcu otobüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 18:35İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Şırnak'taİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Şırnak'taİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok ve beraberindeki heyet, Şırnak'ta ziyaretlerde bulundu.
 • 17:46Siirt Valiliği'nin Ramazan Yardımları Devam EdiyorSiirt Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ramazan ayında 2 bin 810 aileye toplamda 606 bin 750 TL nakdi yardım ile 2 bin 591 adet gıda yardım paketi dağıttı.
 • 16:57Siirt'te Terör OperasyonuSiirt'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir kişi gözaltına alındı.
 • 16:39Siirt Valiliği, Ramazan Ayında 2 Bin 810 Aileye Yardım EttiSiirt Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ramazan ayında aralarında Şırnak ve ilçelerinden gelen terör mağdurları ve Suriyeli mültecilerin de bulunduğu 2 bin 810 aileye toplamda 606 bin 750 lira nakdi yardım ile 2 bin 591 gıda yardım paketi dağıtıldığı bildirildi.
 • 16:30Sosyal Sorunların Nedenleri AraştırılacakSosyal Sorunların Nedenleri AraştırılacakMardin, Şırnak, Batman ve Siirt'in bulunduğu ve TRC Bölgesi olarak tanımlanan kalkınmada öncelikli illerde sosyal yaşamı etkileyen sorunların nedenleri araştırılıyor.
 • 15:07Eğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıEğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıMemur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’ndan (Eğitim-Bir-Sen) terör mağduru bin 200 Cizreli aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 14:57Şanlıurfa'da PKK Oerasyonu: 8 GözaltıŞanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde terör örgütü PKK üyelerine yönelik polis ve jandarmanın ortaklaşa düzenlediği operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.
 • 13:57Cizre'de Terör Mağduru Ailelere YardımŞırnak'ın Cizre ilçesinde terör mağduru bin 200 aileye Eğitim Bir-Sen tarafından gıda yardımı yapıldı.
 • 11:38İdil'de Hasarlı Evler İçin Ödemelere Başlandıİdil'de Hasarlı Evler İçin Ödemelere BaşlandıŞırnak'ın İdil'de PKK operasyonlarında evleri ve iş yerleri zarar gören vatandaşlara ödemeler yapılmaya başlandı.
 • 11:26Karanlığa Bir Işıkta Sen Yak"BATMAN(AA) - SELMAN TÜR - Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan, terörle mücadeleye destek amacıyla başlattığı projeyle 250 okula 50 bin kitap ulaştırdı.
 • 10:00Terörle Mücadele Ekiplerinden Türkiye Diyanet Vakfı'na TeşekkürTürkiye Diyanet Vakfı tarafından Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de terörle mücadele eden ekiplere manevi katkı sağlamak amacıyla gönderilen hediye paketleri güvenlik güçlerine moral oldu.
 • 00:33Eğitim-Bir-Sen Cizre'de Eğitim-Bir-Sen Cizre'de "Kardeşlik İftarı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftara gelen vatandaşların karşılanması İftardaki kabalıktan genel ve detayları Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi'nin konuşması Cizreli Bülent Özdan'ın konuşması programdan detaylar Eğitim-Bir-Sen Cizre'de "Kardeşlik iftarı" Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen "Kardeşlik iftarı"nda terör mağdurları ile bir araya geldi.
 • 00:27Kardeşlik Sofrasında İftarKardeşlik Sofrasında İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mustazaflar Cemiyeti Başkanı Behçet Sevgili konuşması Genel detaylar Siirt'teki 40 sivil toplum örgütünün temsilcileri, terör olayları yüzünden Şırnak'tan göç eden aileler ile kardeşlik sofrasında iftar yaptı.
 • 23:42Cizre'de Terör Mağduru Aileler Kardeşlik İftarında BuluştuCizre'de Terör Mağduru Aileler Kardeşlik İftarında BuluştuŞırnak Cizre’de terör mağduru aileler Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim-Bir Sen) tertiplediği ’kardeşlik İftarı’ programında bir araya geldi.
 • 23:06Eğitim-Bir-Sen Cizre'de "Kardeşlik İftarı"Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen "Kardeşlik iftarı"nda terör mağdurları ile bir araya geldi.
 • 22:57Siirt'te Kardeşlik Sofrasında İftarSiirt'teki 40 sivil toplum örgütünün temsilcileri, terör olayları yüzünden Şırnak'tan göç eden aileler ile kardeşlik sofrasında iftar yaptı.
 • 17:39Peygamberimiz Çocuklara Nasıl Davranırdı"Şırnak'ın Cizre ilçesinde "Peygamber Efendimiz çocuklara nasıl davranırdı" konulu konferans verildi.
 • 16:07Şırnak'taki Terör Saldırısı -Şehit Demir'in Cenaze Namazı - GaziantepŞırnak'taki Terör Saldırısı -Şehit Demir'in Cenaze Namazı - GaziantepGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit yakınlarının gözyaşı dökmesi Şehidin naaşının Bahaddin Nakıboğlu Camisine getirilmesi Cenaze namazının kılınması Şehidin dayısı Hüseyin Demir Böke, tabut başında asker selamı vererek gözyaşı dökmesi, erkek kardeşi Alican Demir'in askeri kamuflaj giymesi Şırnak'taki terör saldırısı -Teröristlerce Elmalı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan silahlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Ömer Harun Demir'in cenazesi, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi Şırnak'ta teröristlerce Elmalı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan silahlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Ömer Harun Demir, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:23Jandarma Uzman Çavuş Demir, Son Yolculuğuna UğurlandıJandarma Uzman Çavuş Demir, Son Yolculuğuna UğurlandıŞırnak'ta PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı sonrası çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir (24), memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.
 • 14:52Şehit Uzman Çavuş'u Son Yolculuğuna 4 Bin Kişi UğurladıŞehit Uzman Çavuş'u Son Yolculuğuna 4 Bin Kişi UğurladıŞırnak'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki jandarma uzman çavuş Ömer Harun Demir, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.
 • 14:25Şırnak'taki Terör SaldırısıŞırnak'ta teröristlerce Elmalı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan silahlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Ömer Harun Demir, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:25Şehit Uzman Çavuş Harun Demir Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Harun Demir Son Yolculuğuna UğurlandıŞırnak’ta PKK’lıların jandarma karakoluna düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir, memleketi Gaziantep’te son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:10Sıcaktan Bunalan Hayvanlar Habur Çayı'nda SerinletiliyorSıcaktan Bunalan Hayvanlar Habur Çayı'nda SerinletiliyorŞırnak’ta etkili olan sıcak havalar insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiledi.
 • 12:29Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye TelgrafıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta şehit olan asker Ömer Harun Demir'in ailesine başsağlığı diledi.
 • 11:38Bayraklı'da En Anlamlı TurnuvaBayraklı'da En Anlamlı TurnuvaBayraklı Belediyesi, geçici görevle gittiği Şırnak’ta teröristlerce geçtiğimiz mart ayında şehit edilen İzmirli polis memuru 52 yaşındaki Cemil Koç adına düzenlediği futbol turnuvası başladı.
 • 11:03Vali Yerlikaya'dan Taziye MesajıGaziantep Valisi Ali Yerlikaya Şırnak’ta bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen havan saldırısında Gaziantepli Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir’in şehadet edilmesi nedeniyle derin üzüntü yaşadığını belirterek, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.
 • 10:54Şırnak'taki Terör SaldırısıGaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şırnak'ta teröristlerce Elmalı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan silahlı saldırıda Gaziantepli Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir'in (24) şehit olması nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
 • 01:06Cizre'de Engelliler İçin İftar ProgramıCizre'de Engelliler İçin İftar ProgramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar programına gelen engelliler ve ailelerinden detaylar Cizre Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Agit Işık'ın konuşması Cizre Engelsiz Hayat Derneği Başkan Yardımcısı Nurettin Songur'un kısa konuşması Cizre'de engelliler için iftar programı Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezince engellilere yönelik iftar programı düzenlendi.
 • 22:39Cizre'de Engelliler İçin İftar ProgramıŞırnak'ın Cizre ilçesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezince engellilere yönelik iftar programı düzenlendi.
 • 22:17Şırnak'ta 11 Tabanca Ele GeçirildiŞırnak'ta 11 Tabanca Ele GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ele geçirilen 11 tabanca detayları Şırnak'ta 11 tabanca ele geçirildi ŞIRNAK(AA) - Şırnak'ın Uludere ilçesinde, yasa dışı yollardan kente getirilen ve PKK'lı teröristlerce suikastlerde kullanılacağı öne sürülen 11 tabanca ele geçirildi.
 • 20:19Gaziantepli Şehit Demir'in Baba Evine Ateş DüştüGaziantepli Şehit Demir'in Baba Evine Ateş DüştüŞırnak'ta jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir'in Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi.
 • 19:43Şırnak'ta 11 Tabanca Ele GeçirildiŞIRNAK(AA) - Şırnak'ın Uludere ilçesinde, yasa dışı yollardan kente getirilen ve PKK'lı teröristlerce suikastlerde kullanılacağı öne sürülen 11 tabanca ele geçirildi.
 • 19:39Şırnak'ta PKK'nın Suikast Tabancaları Ele GeçirildiŞırnak'ta PKK'nın Suikast Tabancaları Ele GeçirildiŞırnak'ın Uledere İlçesi'nde PKK'nın suikast eylemlerinde kullanmak üzere yurt dışından getirdiği belirtilen 11 Glock marka tabanca ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
 • 19:32Güncelleme - Beytüşşebap'ta Bir Köyde Sokağa Çıkma YasağıŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Günyüzü köyünde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 20.00 itibarıyla kaldırılacağı duyuruldu.
 • 18:59Beytüşşebap'ta 1 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı (2)Yasak SAAT 20.00'DE KALDIRILDIŞırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nin Günyüzü Köyü'nde bugün saat 03.00'de getirilen sokağa çıkma yasağı bugün saat 20.00'de kaldırıldı.