SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

 • 19:08Şırnak'ta 108 Kilogram Eroin Ele GeçirildiŞırnak'ta 108 Kilogram Eroin Ele GeçirildiŞırnak’ta jandarma ekiplerince yapılan operasyonda bir araçta 108 kilogram eroin ele geçirildi.
 • 19:08Diyarbakır - Hdp'li Birlik: Eşim ve Çocuğumun Bulunduğu Aracıma Suikast Girişiminde BulundularDiyarbakır - Hdp'li Birlik: Eşim ve Çocuğumun Bulunduğu Aracıma Suikast Girişiminde BulundularHdp'li Birlik: Eşim ve çocuğumun bulunduğu aracıma suikast girişiminde bulundular HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, içerisinde eşi, kız kardeşi, çocuğu ve bir arkadaşının bulunduğu araçla Şırnak'tan gelirken Diyarbakır girişinde, kendilerine yüzleri maskeli Özel Harekat polisleri tarafından suikast girişiminde bulunulduğunu iddia etti.
 • 18:59Hdp'li Birlik: Eşim ve Çocuğumun Bulunduğu Aracıma Suikast Girişiminde BulundularHdp'li Birlik: Eşim ve Çocuğumun Bulunduğu Aracıma Suikast Girişiminde BulundularHdp Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, içerisinde eşi, kız kardeşi, çocuğu ve bir arkadaşının bulunduğu araçla Şırnak'tan gelirken Diyarbakır girişinde, kendilerine yüzleri maskeli Özel Harekat polisleri tarafından suikast girişiminde bulunulduğunu iddia etti.
 • 18:25Şırnak'ta 108 Kilogram Eroin Ele GeçirildiŞırnak'ta 108 Kilogram Eroin Ele GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İl Jandarma ekiplerince kamyonun gizli bölümlerine gizlenen eroinin çıkarılması Şırnak'ta 108 kilogram eroin ele geçirildi Şırnak'ta düzenlenen operasyonda bir araçta 108 kilogram eroin ele geçirildi.
 • 17:58Şırnak'ta 108 Kilo Eroin Ele GeçirildiŞırnak'ta 108 Kilo Eroin Ele GeçirildiŞırnak'ta jandarma ekibinin durdurup arama yaptığı kamyonda 108 kilo eroin ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
 • 12:56Daeş Üyesi Yabancı Uyruklu 11 Kişi YakalandıGenelkurmay Başkanlığından, Suriye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan terör örgütü DAEŞ üyesi yabancı uyruklu 11 kişinin Kilis'te yakalandığı bildirildi.
 • 11:25Bingöllü Askerden 4 Aydır Haber AlınamıyorBingöllü Askerden 4 Aydır Haber AlınamıyorUsta birliğine teslim olmak için Şırnak'ın Cizre ilçesine giden Bingöllü Er Emrah Avunan'dan 4 aydır haber alınamıyor.
 • 19:45Teröristler Ambulansa Ateş AçtıTeröristler Ambulansa Ateş AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Teröristler ambulansa ateş açtı - Ambulanstan detaylar Şırnak'ta teröristler ambulansa ateş açtı- Cizre ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateşte ambulansta hasar oluştu Cizre'de aldığı hastayı hastaneye ulaştırmaya çalışan ambulansa teröristlerce silahlı saldırı düzenlendi.
 • 15:47Cizre'de Öğretmenevine Roketatar İsabet EttiCizre'de Öğretmenevine Roketatar İsabet EttiPKK'lı teröristler Cizre'de Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası'na roketatar attı. Ancak roketatar yanında bulunan öğretmenevinin bir odasına isabet etti.
 • 12:04Cizre'de Çatışmalar Sebebiyle Hayat Durmuş DurumdaCizre'de Çatışmalar Sebebiyle Hayat Durmuş DurumdaŞırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı gruplar ile güvenlik güçleri arasında dün geceden başlayan çatışmalar devam ediyor.
 • 11:03Cizre'de Şiddetli Çatışma: 1 ÖlüCizre'de Şiddetli Çatışma: 1 ÖlüCizre'de dün gece başlayan ve bu sabah da devam eden çatışmalarda 1 kişi öldü. 150 öğretmenin kaldığı öğretmenevine roketatar mermisi isabet etti.
 • 17:24Cizre'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahale EttiŞırnak’ın Cizre ilçesinde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini bahane ederek izinsiz gösteri düzenlemek isteyen gruba polis müdahale etti.
 • 16:32Cizre'de 60 Yaşındaki Kişi 6 Gündür KayıpCizre'de 60 Yaşındaki Kişi 6 Gündür KayıpGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kardeşi Selman Taşkın'ın açıklamaları-Abdulbaki Taşkın'ın fotoğrafı-Oğlu Kemal Taşkın'ın açıklamaları Cizre'de 60 yaşındaki kişi 6 gündür kayıp Adana'da yaşayan ve türbe ziyareti için Şırnak'ın Cizre ilçesine gelen 7 çocuk babası 60 yaşındaki Abdulbaki Taşkın'dan, 6 gündür haber alınamıyor.
 • 15:47Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiTahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiDiyarbakır'da çatışmalarda zarar gören tarihi Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Şırnak ve memleketi Cizre İlçesi'nde yürüyüş ve oturma eylemleriyle protesto edildi.
 • 11:59Şifa Aradığı Cizre'de Altı Gündür KayıpŞifa Aradığı Cizre'de Altı Gündür KayıpPsikolojik sorunları nedeniyle şifa bulmak için Adana’dan Şırnak’ın Cizre ilçesine gelen 7 çocuk babası Abdulbaki Taşkın’dan 6 gündür haber alınamıyor.
 • 19:54PKK'ya Cephanelik Taşıyan Kamyona Operasyon DüzenlendiPKK'ya Cephanelik Taşıyan Kamyona Operasyon DüzenlendiŞırnak'ta polis ekiplerince bir kamyona düzenlenen operasyonda, 9 Kaleşnikof tüfek ile 7 bin 440 adet mermi ele geçirildi. Kamyonda bulunan 2 kişi ise gözaltına alındı.
 • 18:57Şırnak'ta 9 Kalaşnikof ile 7 Bin 440 Fişek Ele GeçirildiŞırnak'ta 9 Kalaşnikof ile 7 Bin 440 Fişek Ele GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şırnak'ta 9 kalaşnikof ile 7 bin 440 fişek ele geçirildi- Ele geçirilen kalaşnikof ve fişeklerden detaylar Şırnak'ta 9 kalaşnikof ile 7 bin 440 fişek ele geçirildi- Şırnak-Uludere karayolunda uygulama yapan polis ekiplerinden kaçmaya çalışan kamyondaki 2 kişi gözaltına alındı Şırnak'ta uygulama yapan polis ekiplerinden kaçmaya çalışan kamyondaki 2 kişi gözaltına alındı.
 • 12:58Şırnak'ta 8 Terörist Teslim OlduŞırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 8 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • 12:458 Terörist Teslim OlduGenelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak’tan kaçan 8 teröristin teslim olduğunu açıkladı.
 • 14:14Şırnak'ta Bu Yıl 600 Ton Bal ÜretildiŞırnak'ta Bu Yıl 600 Ton Bal ÜretildiŞırnak'ta, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Şırnak Arıcılılar Birliği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi'nin birlikte yürüttüğü 'GAP ile Aydınlandık' projesi kapsamında, kentte faaliyet gösteren 125 arıcıya arıcılık malzemesi dağıtıldı.
 • 12:17Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başsağlığı TelgrafıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen komiser Umut Tunçay ve işçi Sabri Oğrak'ın ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi.
 • 12:02İdil-Midyat Yolunu Kesen PKK'lılar Tır Yaktıİdil-Midyat Yolunu Kesen PKK'lılar Tır YaktıŞırnak'ın İdil ile Mardin'in Midyat ilçeleri arasındaki karayolunu dün akşam kesen bir grup PKK'lı terörist, durdurdukları bir TIR ile yola barikat kurup ateşe verdi.
 • 16:32Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüŞırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta kadınlar, şiddete karşı yürüdü TUNCELİ ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 16:21Tunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta kadınlar, şiddete karşı yürüdü TUNCELİ ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 16:15Tunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 15:51Şehit Komiserin Eşi, Cenaze Aracını Bırakmak İstemediŞehit Komiserin Eşi, Cenaze Aracını Bırakmak İstemediCizre'de PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Komiser Umut Tunçay, devlet erkânın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:42İdil'de Hendek Kapatmaya Giden Polise Saldırı: 1 YaralıŞırnak’ın İdil ilçesinde hendek kapatmaya giden güvenlik güçlerine teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırıda 1 polis yaralandı.
 • 13:17Cizre Şehitleri Törenle UğurlandıCizre Şehitleri Törenle UğurlandıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin dün şehit ettiği Komiser Umut Tuncay ile sivil emniyet personeli Sabri Oğrak için Şırnak'ta tören düzenlendi.
 • 13:04PKK İdil'de Polis Aracına Saldırdı: 1 Polis YaralıPKK İdil'de Polis Aracına Saldırdı: 1 Polis YaralıŞırnak'ın İdil ilçesinde, PKK'lılar devriye görevi yapan polis aracına saldırdı, 1 polis memuru yaralandı.
 • 12:48Şehit Babası: Allah Bu Savaşa Bir Su DöksünŞehit Babası: Allah Bu Savaşa Bir Su DöksünŞırnak'ın Cizre ilçesinde, PKK'lıların şehit ettiği emniyet personeli Sabri Oğrak'ın cenaze töreninde babası, "Allah bu savaşa bir su döksün." dedi.
 • 11:49Şehit Olan Komiser Tunçay'ın Ankara'daki Baba Ocağına Ateş DüştüŞehit Olan Komiser Tunçay'ın Ankara'daki Baba Ocağına Ateş DüştüŞehit olan Komiser Tunçay'ın Ankara'daki baba ocağına ateş düştü Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Umut Tunçay'ın Ankara'da bulunan baba ocağına ateş düştü.
 • 11:27Şehit Olan Komiser Tunçay'ın Ankara'daki Baba Ocağına Ateş DüştüŞırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Umut Tunçay'ın Ankara'da bulunan baba ocağına ateş düştü.
 • 11:19Cizre'de Şehit Olan Komiser Tunçay'ın Baba Ocağına Ateş DüştüCizre'de Şehit Olan Komiser Tunçay'ın Baba Ocağına Ateş DüştüŞırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Komiser Umut Tunçay’ın Ankara’da bulunan baba ocağına ateş düştü.
 • 18:16Cizre'deki Saldırıda Şehit Olan Komiserin Adı BelirlendiCizre'deki Saldırıda Şehit Olan Komiserin Adı BelirlendiŞırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit olan komiserin adı belirlendi.
 • 16:48Cizre'de Yaralanan Komiser Şehit Oldu, Şehit Sayısı 2'ye ÇıktıCizre'de Yaralanan Komiser Şehit Oldu, Şehit Sayısı 2'ye ÇıktıŞırnak'ın Cizre ilçesinde, polise uzun namlulu silahlarla düzenlenen ve sivil bir emniyet çalışanının hayatını kaybettiği saldırıda yaralanan bir komiser şehit oldu.
 • 16:39Cizre'de Çatışmalar ŞiddetlendiCizre'de Çatışmalar ŞiddetlendiŞırnak’ın Cizre ilçesinde, polise uzun namlulu silahlarla düzenlenen ve bir emniyet görevlisinin hayatını kaybettiği saldırının ardından çatışmalar şiddetlendi.
 • 16:33Cizre'de Öğrenciler Türkçe, Öğretmenler Kürtçe BilmiyorCizre'de Öğrenciler Türkçe, Öğretmenler Kürtçe Bilmiyor"Şırnak'ın Cizre ilçesinde görev yapan rehber öğretmen Ömer Küçük, çektikleri sıkıntıları anlattı.
 • 16:25Cizre'de Sokağa Çıkma YasağıŞırnak’ın Cizre ilçesi Sur ve Yafes mahallerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 15:36Cizre'de PKK Ateşi: 1 Polis Yaralı(2)Emniyetin SİVİL PERSONELİ ŞEHİT OLDU Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde Çevreyolu mevkiinde bulunan Hayati Bilgin Sınır Karakolu çevresinde karakolun etrafına beton bariyer örülmesi sırasında PKK'lı teröristlerin otomatik silahlarla açtığı ateşte Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nde sivil personel olarak çalışan Sabri Oğlak, ağır yaralandı.
 • 15:15Cizre'de PKK Saldırısı: 1 ŞehitCizre'de PKK Saldırısı: 1 ŞehitŞırnak'ın Cizre ilçesinde, Yafes Mahallesi çevre yolu yakınlarında güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıran PKK'lılar 1 personeli şehit etti.
 • 14:36Cizre'de PKK Ateşi: 1 Polis YaralıCizre'de PKK Ateşi: 1 Polis YaralıŞırnak'ın Cizre ilçesinde, İpek Yolu'nda devriye görevi yapan polis ekiplerine PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu 1 asker yaralandı.
 • 13:50Cizre'de Polise Saldırı: 1 ÖlüŞırnak’ın Cizre ilçesinde karakol çevresinde güvenlik önlemi alan polise uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda ilçe emniyetinde görevli 1 sivil personel hayatını kaybetti.
 • 13:03Cizre'de PKK Ateşi: 1 Polis YaralıCizre'de PKK Ateşi: 1 Polis YaralıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde İpek Yolu'nda devriye görevi yapan polis ekiplerine Yafes Mahallesi'nden PKK'lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı.
 • 11:15Kendilerini Engelli Öğrencilerine AdadılarKendilerini Engelli Öğrencilerine AdadılarŞırnak’ta özel eğitim ve zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yapan Agit Uzunyol ve Süleyman Yemez, kendilerini Down sendromlu ve zihinsel engelli öğrencilerine adadı.
 • 16:0252 Yaşındaki Şoför Kendi Traktörünü Yaptı52 Yaşındaki Şoför Kendi Traktörünü YaptıŞırnak'ın Silopi ilçesinde yıllardır bir traktör yapma hayali kuran vatandaş, atölyeye dönüştürdüğü ahırda 4 yıllık çalışma sonucu kendi traktörünü yaptı.
 • 15:28Cizre'de Yaralanan Rafet Aşut, Hayatını KaybettiCizre'de Yaralanan Rafet Aşut, Hayatını KaybettiŞırnak'ın Cizre ilçesinde, 9 Kasım akşamı vurularak yaralanan Rafet Aşut adlı vatandaş, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
 • 12:38Zorlukları Sevgi Diliyle AşıyorZorlukları Sevgi Diliyle AşıyorBirçok memurun görev yapmaktan kaçındığı Şırnak’ın Cizre ilçesinin ücra köyünde eğitim hizmeti veren kadın öğretmen, tüm zorluklara ve engellere karşı çocukların eğitimden geri kalmaması için mücadele veriyor.
 • 12:37Hendek ve Barikatlar Nedeniyle Teog Sınav Yerleri DeğiştirildiDiyarbakır'ın merkez Sur ve Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'lıların kazdıkları hendek ve kurdukları barikat nedeniyle bu yerlerdeki okullarda 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) 1 sınavına katılacak 8'inci sınıf öğrencilerinin sınav merkezileri değiştirilerek ilçelerde bulunan başka okullara kaydırıldı.
 • 17:27İdil'de Yol Kapatan YDG-H'li Gruba Polis Müdahale Ettiİdil'de Yol Kapatan YDG-H'li Gruba Polis Müdahale EttiŞırnak İdil'e bağlı Karalar Beldesinde, karayolunda durdurdukları TIR ve araçlarla yolu kapatan YDG-H üyelerine polis gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti.
 • 16:03İdil'de Yol Kapatan Ydg-H'li Gruba Polis Müdahalesiİdil'de Yol Kapatan Ydg-H'li Gruba Polis MüdahalesiŞırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Karalar Beldesi'nde, karayolunda durdurdukları TIR ve araçlarla yolu kapatan terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine polis gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti.