09:5900
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

  Gündem Özeti / 21 Ekim 2014

  Gündem Özeti / 21 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (Bugün 00:04)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Yerin altındayken savaş gerekçesi, yerin üstündeyken de barış gerekçesi haline gelen ham petrol ve doğalgaz şu anda bu noktalara geriledi" "Üretici için bir tehdit ama bizim gibi tüketici ülkeler için de bu bir fırsattır" "Biz maden kanunuyla alakalı suyun kendi mecrasında akmasını teminen, Başbakan ve Cumhurbaşkanımızla da konuştuk, bir kanun tasarımız vardı. (Dün 23:39)

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı Devam Ediyor

  Toplantının ardından sözlü açıklama yapılmayacağı bildirildi. (Dün 21:39)

   

  Davutoğlu, İç Güvenlik Yasa Tasarısını Açıklayacak

  Davutoğlu, İç Güvenlik Yasa Tasarısını Açıklayacak

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısında grubunda yeni İç Güvenlik Yasa Tasarısını açıklayacak. (Dün 21:38)

   

  İzmir'de, Milli Eğitim Müdürü Bardakcı Protesto Edildi

  İzmir'de, Milli Eğitim Müdürü Bardakcı Protesto Edildi

  İzmir Milli Eğitim İl Müdürü Vefa Bardakcı'nın bir toplantıda söylediği iddia edilen sözleri protesto etmek isteyen bir grup oturma eylemi yaptı. (Dün 21:24)

   

  Kars, Ardahan ve Iğdır Ankara'da Tanıtıldı

  Kars, Ardahan ve Iğdır Ankara'da Tanıtıldı

  Kars - Ardahan - Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu öncülüğünde serhat illeri bu yıl Ankara'da ikinci kez düzenlenen tanıtım günleriyle tanıtıldı. (Dün 19:48)

   

  Polis Öğretmeni Yürütmedi

  Polis Öğretmeni Yürütmedi

  İzmir Milli Eğitim İl Müdürü Vefa Bardakçı'yı protesto için Konak'ta Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim Sen Üyesi öğretmenleri polis yürütmedi. (Dün 19:27)

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Türkiye Vakıflar Bankası: "Tasarıda, Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı Kanunu'nda yapılan değişiklikler ile Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün idare ve temsil ettiği Vakıfbank hisselerinin Hazine'ye devrine ilişkin koşullar belirlenmektedir" "Bankacılık Kanunu'na ilave edilen maddeler ile Vakıfbank. (Dün 19:23)

   

  Borsada Çağrı 'Adil Bedel'Den Yapılacak

  Borsada Çağrı "Adil Bedel"Den Yapılacak

  TBMM Başkanlığı'na sunulan Kanun Tasarısı'nın yasalaşması durumunda halka açık şirketlerde ortaklıktan çıkarma hakkının kullanımında satışlar "adil bedel" üzerinden gerçekleştirilecek Bilgi suiistimali ve piyasa dolandırıcılığı eylemlerinin cezalarının alt sınırı 2 yıldan 3 yıla çıkarılacak. (Dün 16:42)

   

 

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Hükümet, bankacılık kanunlarında değişiklik içeren tasarıyı TBMM'ye sundu. (Dün 14:28)

   

  CHP'li Türmen'den 'Takipsizlik' Kararı Değerlendirmesi

  CHP'li Türmen'den 'Takipsizlik' Kararı Değerlendirmesi

  Chp İzmir Milletvekili ve 4 bakanla ilgili kurulan TBMM soruşturma komisyonu üyesi olan Rıza Türmen, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı verilmesini değerlendirdi. (Dün 14:17)

   

  Eski Niğde Milletvekili Bor Vefat Etti

  Eski Niğde Milletvekili Yılmaz Cemal Bor (78) vefat etti. (Dün 14:15)

   

  MHP'li Bal Açıklaması

  MHP'li Bal Açıklaması

  "17 Aralık ile ilgili verilen takipsizlik kararı Türk yargı tarihine kara bir leke olarak düştü" (Dün 14:05)

   

  MHP'li Ayhan: Öcalan'a Ak Saray'da Oda Verilirse Şaşırmayız

  Mhp Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Bölücü başına müzakereci sıfatı verileceği ve bir sekretarya oluşturulacağı konuşulmaktadır. (Dün 13:58)

   

  CHP İzmir Milletvekili Türmen Açıklaması

  "Savcının, 17 Aralık soruşturması çerçevesinde, Meclis'teki komisyon sona ermeden takipsizlik kararı vermesi yanlıştır" "Takipsizlik kararı, hukuktan çok siyasi nedenlerle alınmış bir karara benziyor" (Dün 13:38)

   

  AB Bakanı Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Çonkar'ı Kabul Etti

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığına seçilen Ahmet Berat Çonkar'ı kabul etti. (Dün 13:37)

   

  Engin Altay: Yürütme Cuntası Yargıyı Tekeline Geçirmiştir

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir yerde adliye olmasının, orada adalet olduğu anlamına gelmedi·ği·ni· söyledi·. Altay, "17 Ekim bu sözün de tescillendiği tarih olmuştur. (Dün 13:30)

   

  Bağımsız Milletvekili Bal Açıklaması

  Bağımsız Milletvekili Bal Açıklaması

  "17 Aralık soruşturması kapsamında verilen takipsizlik kararı, demokratikleşme ve yargının adalet dağıtabilmesi açısından geri adımdır" (Dün 13:25)

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  TBMM Başkanlığı'na sunulan Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik öngören kanun tasarısına göre, Türkiye Kalkınma Bankası yalnızca anonim şirketlere değil, tüm gerçek ve tüzel kişilere kredi verebilecek Türkiye Emlak Bankası kapsamında mevduat niteliğinde olan ancak Halk Bankası ve Ziraat Bankası ile yapılan devir protokolü kapsamı dışında kalan alacaklar, Tasfiye Kurulu tarafından sıra cetveli kaydına gerek olmaksızın mudilere ödenecek Katılımcıların bireysel emeklilik (Dün 13:21)

   

  CHP'li Altay : Silahlar Umarım Türkiye'ye Yönelmez

  Chp Grup Başkanvekili Engin Altay, ABD'nin Kobani'ye silah yardımı yapması ile ilgili olarak, "Silahlar umarım Türkiye'ye yönelmez. Ama bunu derken PYD'ye yapılan silah yardımını direk eleştiriyor değilim. Çünkü orada, o insanlar kendi bulundukları bölgeyi savunma noktasındalar" dedi. (Dün 13:19)

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  "Soruşturma Komisyon sürecinin devam etmesi gerekir. Meclis'te soruşturma komisyonu kurulması için mahkemede bir davanın görülmesine gerek yoktur" "Öcalan için çok istisnai ve özel muamelelerin yapılması kamu vicdanında nasıl karşılık görür, onu da kamuoyunun vicdanına bırakmak lazım" (Dün 13:13)

   

  İstanbul Barosu Olağan Genel Kurulu

  İstanbul Barosu Olağan Genel Kurulu

  Hukukun Üstünlüğü Derneği: "Mevcut seçim sistemi uygulaması üye sayısının çok fazla olduğu büyük illerde ne yazık ki, adil ve çoğulcu bir sistemin oluşmasına imkan vermemektedir. (Dün 13:12)

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Resmi Gazete'nin basım ve dağıtım hizmetlerinde grev ve lokavt yapılamayacak Sermaye piyasasında bilgi suistimali ve piyasa dolandırıcılığı eylemlerinin cezalarının alt sınırı 2 yıldan 3 yıla çıkarılacak Sigorta şirketleri, reasürans şirketleri ve Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu'na göre kurulan emeklilik şirketlerinin Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği'ne üyeliği zorunlu olacak Sigorta eksperleri kendilerine teklif edilen işi herhangi bir sebep (Dün 13:06)

   

  Ayhan: Yargı Aklama Mekanizması Olarak Kullanılan Bir Merci Olmamalıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Türkiye’de adaletin büyük yara aldığını belirterek "Yargı, aklama mekanizması olarak kullanılan bir merci olmamalıdır. (Dün 13:06)

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Tasarıya göre; Borsa İstanbul A.Ş'ye ait paylar, gerektiğinde stratejik ortaklık kurulması için ilgili taraflara ve teknoloji, teknik bilgi ve yetkinlik aktarılması karşılığında diğer borsalara, piyasa veya sistem işleticilerine Kurul'un onayıyla devredilebilecek "Borsa İstanbul Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı en yüksek icra amiri sıfatıyla şirketi sevke, idareye ve tek başına temsile ve ilzama yetkilidir" hükmü, yürürlükten kaldırılıyor KİT'lerde yönetim kurulunun oluşumui yeniden (Dün 13:04)

   

  CHP'li Nazlıaka Açıklaması

  CHP'li Nazlıaka Açıklaması

  "2015'te Cumhurbaşkanlığı bütçesi yüzde 97 oranında artırıldı. (Dün 13:03)

   

  İktidardan 59 Maddelik Bankacılık Kanunu İçin Kanun Tasarısı

  Hükümet, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Bakanlar Kurulu’ndan 13 Ekim 2014 tarihinde geçen ’Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı sundu. (Dün 13:02)

   

  Salıcı: Dışarıdan Adalet Sarayı, İçeriden 'Ak Saray'

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında takipsizlik kararı verilmesini protesto etmek için İstanbul Adliyesi önüne siyah çelenk koydu. (Dün 12:42)

   

  Anadolu Odaları Eğitim Semineri Başladı

  Anadolu Odaları Eğitim Semineri Başladı

  Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından 14’üncüsü düzenlenen "Anadolu Odaları Eğitim Semineri" başladı. (Dün 12:37)

   

  CHP Kütahya Teşkilatı Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  17 ve 25 Aralık operasyonlarına verilen takipsizlik kararını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanlığı adliyenin önüne bıraktığı siyah çelenk ile protesto etti. (Dün 12:37)

   

  AB Bakanı Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu'nun Yeni Başkanı Çonkar'ı Kabul Etti

  AB Bakanı Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu'nun Yeni Başkanı Çonkar'ı Kabul Etti

  AB Bakanı Bozkır: "Bu görevi de en iyi bir şekilde yerine getireceğinden ufak bir şüphem yok" (Dün 12:35)

   

  MHP'li Ayhan: Öcalan AK Saray'a Yerleşirse Şaşırmayız

  MHP'li Ayhan: Öcalan AK Saray'a Yerleşirse Şaşırmayız

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan düzenlediği basın toplantısında akil insanlar toplantısı ve çözüm süreci konularında hükümeti eleştirdi. (Dün 12:33)

   

  AK Parti'den Bankacılık Kanunu İçin Değişiklik Teklifi

  AK Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, Bankacılık Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi verdi. (Dün 12:31)

   

  AB Bakanı Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Çonkar'ı Kabul Etti

  Avrupa Birliği(AB) Bakanı Volkan Bozkır, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığına yeni seçilen Ahmet Berat Çonkar’ı kabul etti. (Dün 12:31)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 09:59:39. #1.12#