SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 00:05 Gündem Özeti / 31 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerine katılacak, Adnan Menderes Havalimanı'ndan Uganda'ya gidecek.
 • 22:52 Manisa Hdp'li Kürkçü'den Tutuklamalara Tepki Manisa Hdp'li Kürkçü'den Tutuklamalara Tepki Hdp'li Kürkçü'den tutuklamalara tepkiHalkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Manisa'da emniyetin gerçekleştirdiği terör operasyonları sonrası tutuklanan 50'den fazla partilisinin haksız yere özgürlüklerinin engellendiğini öne sürüp, serbest bırakılmasını istedi.
 • 21:23 AK Parti Myk Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, "13 yaş ve yukarısı binlerce çocuk şu anda terör örgütünün saflarında adeta rehin olarak tutulmakta, sahaya sürülmekte, onların hayatları ve gelecekleri üzerinde pervasızca bir mücadele yürütülmektedir, bir terör faaliyeti yürütülmektedir.
 • 21:07 AK Parti Myk Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, ramazanda terörle mücadelenin yürütüldüğü Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yönelik yapılabilecek çalışmaları değerlendirdiklerini bildirdi.
 • 20:53 Terörle Mücadele ve Toplumsal Etkisi AK Parti Myk'da Ele Alındı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, AK Parti MYK toplantısında terörle mücadele gündeminin masaya yatırıldığını ve bu sürecin toplumsal yan etkilerinin nasıl telafi edilebileceğinin konuşulduğunu söyledi.
 • 19:02 CHP'li Özel: "Bir Genel Başkanın Dedikodular Üzerinden Muhalefet Etmeye Çalışması Acizliğin... CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın brifing iddialarına ilişkin, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin referandum oylamasından önce Silahlı Kuvvetler’den brifing aldığı, Silahlı Kuvvetler üzerinden kendisinin bilgi aldığı, ulaştırıldığı gibi bir iddiayı şiddetle kınıyoruz.
 • 18:38 TSK'dan TSK'dan "Etkin, Caydırıcı, Saygın" Filmi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TSK'dan "Etkin, Caydırıcı, Saygın" filmi Tanıtım filmi TSK'dan "Etkin, Caydırıcı, Saygın" filmi Genelkurmay Başkanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının faaliyetlerini içeren kısa film hazırlandı Genelkurmay Başkanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının faaliyetlerini içeren "Etkin, Caydırıcı, Saygın" başlıklı kısa film hazırlandı.
 • 18:11 Hdp'li Kürkçü'den Tutuklamalara Tepki Hdp'li Kürkçü'den Tutuklamalara Tepki Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Manisa'da emniyetin gerçekleştirdiği terör operasyonları sonrası tutuklanan 50'den fazla HDP'linin haksız yere özgürlüklerinin engellendiğini öne sürüp, serbest bırakılmasını istedi.
 • 18:08 Bodrum Öldürülen Dr. Furtun Bodrum'da da Anıldı Bodrum Öldürülen Dr. Furtun Bodrum'da da Anıldı Öldürülen Dr. Furtun Bodrum'da da anıldıMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde gerçekleştirilen basın açıklamasında, geçen yıl Samsun'da görevi başında öldürülen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun anıldı.
 • 17:56 Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu - Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu - Hak-İş Genel Başkanı Arslan GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantıdan detaylar Hak-İş Genel Başkanı Arslan'ın konuşması Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "65. Hükümet'in, çalışma hayatında kendilerinden beklenen düzenlemeleri bir an evvel, üçlü danışma kurulu başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal konsey gibi, temel bir kısım katılımcı organların çalıştırılarak, sosyal tarafların görüşlerini ve önerilerini de dikkate alarak, çalışma hayatının bütün sorunlarının çözümünden yana inisiyatif almasını bekliyoruz" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "65. Hükümet'in, çalışma hayatında kendilerinden beklenen düzenlemeleri bir an evvel, üçlü danışma kurulu başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal konsey gibi, temel bir kısım katılımcı organların çalıştırılarak, sosyal tarafların görüşlerini ve önerilerini de dikkate alarak, çalışma hayatının bütün sorunlarının çözümünden yana inisiyatif almasını bekliyoruz.
 • 17:53 Çanakkale Cinayete Kurban Giden Dr. Furtun Çanakkale'de Anıldı Çanakkale Cinayete Kurban Giden Dr. Furtun Çanakkale'de Anıldı Çanakkale'de gerçekleştirilen etkinlikte, Samsun'da bir yıl önce görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Dr. Kamil Furtun anıldı.
 • 17:21 TSK'dan "Etkin, Caydırıcı, Saygın" Filmi Genelkurmay Başkanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının faaliyetlerini içeren "Etkin, Caydırıcı, Saygın" başlıklı kısa film hazırlandı.
 • 17:14 Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "65. Hükümet'in, çalışma hayatında kendilerinden beklenen düzenlemeleri bir an evvel, üçlü danışma kurulu başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal konsey gibi, temel bir kısım katılımcı organların çalıştırılarak, sosyal tarafların görüşlerini ve önerilerini de dikkate alarak, çalışma hayatının bütün sorunlarının çözümünden yana inisiyatif almasını bekliyoruz.
 • 16:55 Hdp'li Konca Hakkında Fezleke Hazırlandı HDP Siirt Milletvekili Besime Konca hakkında "terör örgütü propagandasını yapmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" suçlarından dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan fezleke, Adalet Bakanlığına gönderildi.
 • 16:50 CHP, Demirtaş'ın Sözlerini Kınadı CHP, Demirtaş'ın Sözlerini Kınadı Demirtaş, dokunulmazlık oylaması öncesi Kılıçdaroğlu'nun Genelkurmay'dan dolaylı olarak brifing aldığını söylemişti. CHP Grup Başkanvekili Özel, bu iddiayı şiddetle kınadı.
 • 16:26 Cuma Fezlekesi nedir ? Demirtaş'ın Cuma namazı fezlekesi Cuma Fezlekesi nedir ? Demirtaş'ın Cuma namazı fezlekesi Cuma Fezlekesi nedir ? Demirtaş'ın Cuma namazı fezlekesinin detayları belli oldu. Demirtaş'ın da katıldığı Cuma namazı ile ilgili hazırlanan fezlekede, savcı Demirtaş ve HDP'li Erdoğmuş'un 'Terör propagandası'ndan dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istemiş.
 • 16:23 Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 16:22 İş Dünyası ve Sivil Toplum Örgütleri 65. Hükumetten Umutlu İş Dünyası ve Sivil Toplum Örgütleri 65. Hükumetten Umutlu AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın başbakanlığında kurulan 65’inci Hükumetin TBMM’den güvenoyu alarak resmen kurulması iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin umutlarını ve güvenini artırdı.
 • 16:13 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 16:07 Cinayet Kurban Giden Dr. Furtun Çanakkale'de Anıldı Cinayet Kurban Giden Dr. Furtun Çanakkale'de Anıldı Çanakkale'de gerçekleştirilen etkinlikte, Samsun'da bir yıl önce görevi başında uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Dr. Kamil Furtun anıldı.
 • 16:03 CHP'li Atıcı: CHP'li Atıcı: "Herkes Görevini Yapacak, Verdiğiniz Sözü Tutun" CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin’deki otogar sorununa ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın kendisine verdiği yanıta, “Millet bizi birbirimize cevap yetiştirelim diye seçmedi.
 • 16:00 Almanya'daki Ermeni İddialarıyla İlgili Tasarı TBMM Dışişleri Komisyonu'nun AK Parti, CHP ve MHP'li üyeleri ortak bir bildiri yayımlayarak, Almanya Federal Meclisi'nin Ermeni iddialarıyla ilgili tasarısını kınadı.
 • 15:43 Hak-iş Genel Başkanı Arslan, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Gündemini Açıkladı İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Umarım 65. hükümetin hem konfederasyonumuz hem de çalışan hayatında kendilerinden beklenen düzenlemeleri konusunda bir an evvel çalışan hayatındaki bütün sorunları çözümünden yana inisiyatifini bekliyoruz" dedi.
 • 15:04 Turan'dan 65. Hükümet Yorumu Turan'dan 65. Hükümet Yorumu Pazar günü mesai yapan TBMM’de 65. hükümet güvenoyu alarak görevine başladı.
 • 14:58 MHP Genel Başkan Yardımcısı Günal'dan, Almanya Parlamentosu'ndaki Sözde Ermeni Soykırımı... Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, Almanya Parlamentosu’nda sözde Ermeni soykırımı önergesi ile ilgili, “Turizm partnerlerimizden olan Almanya ile ilişkilerimizin düzelmesi ve daha ileri gitmesi açısından bu önergenin reddedilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
 • 14:52 CHP'li Altay'dan "Öğretmen Sınav Ücretlerinin Ödenmeme Gerekçesi Nedir?" Sorusu Chp Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı açık öğretim kurumlarında yapılan sınavlarda görevlendirilen öğretmenlerin, sınav ücretlerinin ödenmeme nedenlerini Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a sordu.
 • 14:51 Hdp Grup Başkanvekili Baluken Açıklaması HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "CHP, Genelkurmayın da direktifleriyle dokunulmazlıklarla ilgili yüksek oranda 'evet' oyu vermiştir.
 • 13:45 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta Kararlı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine, "Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 13:41 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan 'Hakan Fidan' Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın görevden alınacağı iddiasına ilişkin, “MGK toplantısında böyle bir konu gündeme gelmedi.
 • 13:35 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 13:19 Diyarbakır İşte Demirtaş'ın Sözünü Ettiği 'Sözde' Sivil Cuma İçin Hazırlanan Dokunulmazlık... Diyarbakır İşte Demirtaş'ın Sözünü Ettiği 'Sözde' Sivil Cuma İçin Hazırlanan Dokunulmazlık... Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın pazar günkü konuşmasında söz ettiği ve 'Sözde' denildiği için tepki gösterdiği Cuma namazı ile ilgili hazırlanan fezlekede, savcının Demirtaş ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş'un 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçunu işledikleri iddiasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istediği ortaya çıktı.
 • 13:03 Sayar 65. Hükümetten Beklentilerini Açıkladı Sayar 65. Hükümetten Beklentilerini Açıkladı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, TBMM’de güvenoyu alan 65. hükümetten ülke ve bölge olarak beklentilerini sıralayarak, “Öncelikli talebimizin barış ortamının olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.
 • 12:58 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısında Sur, Silopi, Cizre, İdil ve Yüksekova ilçelerinde ortaya çıkan tablonun detaylarıyla masaya yatırıldığını belirterek, "Bu 5 ilçede, yıkılan toplam bina sayısı 6 bin 320'dir.
 • 12:46 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Türkiye, 65. Hükümet zamanında bir üretim devrimi gerçekleştirecek, bu anlamda da dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olma hedefine hızlı bir şekilde yürüyecektir.
 • 12:38 CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu'ndan Yargı Organları Başkanları'na Eleştiri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Tarafsızlığını yitiren Yargıtay Başkanı ve Danıştay Başkanı’nın tarafsızlığını yitirdiği sürece o koltukta oturmaları mümkün değil. Halen bu tutumlarında ısrar etmeleri de doğru değil” dedi.
 • 12:30 Hdp Gezi Olaylarının Araştırılmasını İstedi HDP, Gezi olaylarının ortaya çıkış sebeplerinin araştırılması amacıyla, Meclis Araştırması açılmasını istedi.
 • 12:26 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Terör Operasyonlarının Bilançosunu Açıkladı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Sur, Silopi, Cizre, İdil ve Yüksekova ilçelerinde ortaya çıkan tablonun detaylarıyla masaya yatırıldığını belirterek, “Bu 5 ilçemizde toplam yıkılan bina 6 bin 320’dir. Bunları birim olarak düşünürsek yani daire ölçeğinde yaklaşık 11 bin birimdir" dedi.
 • 12:25 AK Parti'li Erdem'den Yeni Anayasa ve Yeni Hükümet Açıklaması AK Parti'li Erdem'den Yeni Anayasa ve Yeni Hükümet Açıklaması AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, yeni Anayasa ve yeni hükümet tasarısı konusunda açıklamada bulundu.
 • 12:13 Kurtulmuş: Hükümetin Önceliği Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemidir 65. Hükümet, ikinci Bakanlar Kurulu toplantısını Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdi.
 • 12:05 CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu Açıklaması CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Yargıtay ve Danıştay başkanlarının tarafsızlığını yitirdiği sürece bu görevlerinde kalmasının mümkün olmadığını savunarak, "Bu iki başkanla ilgili olarak yasal yollara başvuracağız. Yargıtay ve Danıştay, bu tutum içinde bulunan başkanları hak etmiyor.
 • 11:51 CHP'li Tanrıkulu: Yüksek Yargı Başkanları İstifa Etmeli ya da Görevden Alınmalı CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı etkinliğe katılan yüksek yargı organı başkanlarının istifa etmesi ya da görevden alınması gerektiğini söyledi.
 • 11:42 İşte Demirtaş'ın Sözünü Ettiği Sivil Cuma Fezlekesi İşte Demirtaş'ın Sözünü Ettiği Sivil Cuma Fezlekesi Demirtaş'ın da katıldığı Cuma namazı ile ilgili hazırlanan fezlekede, savcı Demirtaş ve HDP'li Erdoğmuş'un 'Terör propagandası'ndan dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istemiş.
 • 10:28 Bakanlar Kurulu Toplandı Bakanlar Kurulu Toplandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakanların Çankaya Köşkü'ne gelişi Bakanlar Kurulu toplantısı Bakanlar Kurulu toplandı Bakanlar Kurulu, Başbakan Yıldırım başkanlığında toplandı Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
 • 09:59 Bakanlar Kurulu Toplandı Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplandı.
 • 08:02 Erdoğan: CHP'ye Seyircisiz Oturum Cezası Verilmeli Erdoğan: CHP'ye Seyircisiz Oturum Cezası Verilmeli Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda, kendisine hakaret içeren sloganlara ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan, 'CHP'ye seyircisiz oturum cezası verilmeli.' dedi.
 • 16:37 İsmail Kahraman ve Davutoğlu Arasında Sıcak Dakikalar Yaşandı İsmail Kahraman ve Davutoğlu Arasında Sıcak Dakikalar Yaşandı Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman 65'inci Hükümet'in güvenoylaması oturumunda objektiflere sıcak pozlar verdi.
 • 13:38 CHP'li Özel: Salı Gününden İtibaren Meclis'te Uzlaşı Olmayacak CHP'li Özel: Salı Gününden İtibaren Meclis'te Uzlaşı Olmayacak CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 65. Hükümet'in Meclis'te güvenoyu almasının ardından yaptığı açıklamada, "Salı gününden itibaren Meclis'te hiçbir uzlaşı olmayacak." dedi.
 • 11:41 Davutoğlu Başbakanlık Sonrası İlk Kez Genel Kurul'da Davutoğlu Başbakanlık Sonrası İlk Kez Genel Kurul'da Ahmet Davutoğlu, Başbakanlığı Binali Yıldırım'a devretmesinin ardından ilk kez Meclis'e geldi. Davutoğlu'nun oturmak için arka sıralarda bir yer seçmesi dikkat çekti.
 • 11:04 65. Hükümet, Meclis'ten Güvenoyu Aldı 65. Hükümet, Meclis'ten Güvenoyu Aldı Başbakan Binali Yıldırım'ın kurduğu 65. Hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı. Yıldırım, teşekkür konuşmasında "Artık 79 milyonun hükümetiyiz." dedi.
 • 08:02 Meclis'te Başkanlık Kavgası: Kanla Kuruldu Kanla Değişir Meclis'te Başkanlık Kavgası: Kanla Kuruldu Kanla Değişir Meclis'teki hükümet programı görüşmelerinde ortalık karıştı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay "Kanlar kurulan rejim kanla değişir." deyince tartışma alevlendi.