SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 01:04Davutoğlu: Hdp'nin Baraj Sorunu Var, Kürtlerin Böyle Bir Sorunu Yok (3)Davutoğlu: Hdp'nin Baraj Sorunu Var, Kürtlerin Böyle Bir Sorunu Yok (3)Davutoğlu, ABDULLAH GÜL'ÜN BABASINI ZİYARET ETTİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri'deki mitingin ardından, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ettirilen tarihi Kayseri Mahallesi'nde eşi Sare Davutoğlu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'le birlikte yemek yedi.
 • 00:06Gündem Özeti/ 30 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul'un fethinin 562. yılı münasebetiyle gerçekleştirilecek "Büyük Fetih Kutlaması"na katılacak.
 • 23:49Kanada'da Oy Verme İşlemi BaşladıKanada'da Oy Verme İşlemi BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 7 Haziran genel seçimi- Türk vatandaşlarının oy verme işlemi Kanada'da oy verme işlemi başladı- Türkiye Büyük Millet Meclisinin 25. dönem üyelerinin seçileceği 7 Haziran Milletvekilliği Seçimleri'nin Kanada ayağı bugün başladı Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak seçimler için yurtdışında yaşayan vatandaşların oy verme işlemi devam ediyor.
 • 23:31CHP'nin Düzce MitingiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin inancına saygılı olduğunu belirterek, "Benim inancıma göre, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımı üstünde yeri vardır.
 • 23:17Başbakan Davutoğlu Kayseri'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesince oluşturulan "Kayseri Mahallesi"nde incelemelerde bulundu.
 • 23:11Kılıçdaroğlu: Davutoğlu, Erdoğan İçin Kılıçdaroğlu Halk İçin ÇalışırKılıçdaroğlu: Davutoğlu, Erdoğan İçin Kılıçdaroğlu Halk İçin ÇalışırCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Onlar cebini ve nasıl köşeyi döneriz diye düşünüyorlar.
 • 22:29CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Düzce'deCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Düzce'deCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzcelilerden iki söz isteyerek, “Birincisi sandığa gideceksiniz.
 • 22:19AK Parti'nin Kayseri MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, soruyor 'İsraille neden dost olmuyoruz, büyükelçimiz neden yok?' bilmiyor ki tarih, bilmiyor ki Mescid'i Aksa bizim ilk kıblemizdir.
 • 20:41Kanada'da Oy Verme İşlemi BaşladıTürkiye'de 7 Haziran'da yapılacak seçimler için yurtdışında yaşayan vatandaşların oy verme işlemi devam ediyor.
 • 20:38Davutoğlu: Hdp'nin Baraj Sorunu Var, Kürtlerin Böyle Bir Sorunu Yok (2)Davutoğlu: Hdp'nin Baraj Sorunu Var, Kürtlerin Böyle Bir Sorunu Yok (2)Kayseri'de YAĞMUR ALTINDA MİTİNG Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van'dan sonra eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Kayseri'ye geldi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi.
 • 19:56Kılıç: Kılıç: "Sandıktan Çıkacak Olan Milli İrade, Başımızın Üstünde Yeri Vardır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın ziyaretinden gezme detay görüntüleri - Bakan Kılıç'ın konuşması Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "Biz musluklardan kan akan billboardlarla seçim kampanyası yapmıyoruz.
 • 18:00Ege Gelişim Projesi Tanıtım ToplantısıEge Gelişim Projesi Tanıtım ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber'in konuşması Manisa'da Ege Gelişim Projesi tanıtım toplantısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, Ege Gelişim Projesi kapsamında Manisa'yı tuizmin merkezi yapmayı hedeflediklerini, Spil Dağı Milli Parkı'nı Türkiye'nin örnek Milli Parkı haline getireceklerini söyledi.
 • 17:09Vali Ayyıldız'dan Uzunırmak'ın İddialarına YalanlamaVali Ayyıldız'dan Uzunırmak'ın İddialarına YalanlamaAydın Valisi Erol Ayyıldız, “Ali Uzunırmak’ın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı projeler arasında 2002 yılında babası adına ailesinin yaptırdığı okulun açılışı ile ilgili iddia ettiği beyanı gerçeğe aykırı ve yalandır” dedi.
 • 16:27Bozkır ve Şentop Yabancı Basınla Bir Araya Geldi (3)AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemini kendi yetkilerini arttırmak için istiyor" söylemlerini eleştirerek, "Tayyip Erdoğan varken aslında başkanlık sistemine gerek yok. Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de siyaseti domine etme gücünü her zaman elinde bulundurabilir.
 • 16:01AK Parti Manisa Milletvekili Berber AçıklamasıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa'da 6 bin konutluk proje için düğmeye basıldığını belirterek, "Cumhurbaşkanı onayladı, Manisa'ya yeni bir şehir kuruluyor, haftaya talep toplamaya başlıyoruz" dedi.
 • 15:41Avukatlardan MHP'li Yıldız'a Destek SözüAvukatlardan MHP'li Yıldız'a Destek SözüMalatya Barosu avukatları, MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız’a tam destek sözü vererek, MHP’li Yıldız’ın hem Malatya Barosu’nu hem de Malatyalıları TBMM’de en iyi şekilde temsil edeceğini belirttiler.
 • 15:31Manisa'ya Egegep ile 4,5 Milyarlık Yatırım YapılacakManisa'ya Egegep ile 4,5 Milyarlık Yatırım YapılacakOrman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) kapsamında Ege Bölgesine 2019 yılı sonuna kadar 25 milyar TL’lik yapılacağı öğrenildi.
 • 15:30Ayşe Keşir Ayşe Keşir "Büyümeye AK Parti ile Devam"AK Parti Düzce Milletvekili adayı Ayşe Keşir, akşam programı kapsamında Gölyaka’da vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 14:48Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 7 Haziran'daki milletvekili genel seçimlere ilişkin, "Biz musluklardan kan akan billboardlarla seçim kampanyası yapmıyoruz.
 • 14:26Levent Gök: MİT'e Ait Tır'lardaki Mühimmatlar Uluslararası Savaş SuçudurCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MİT'e ait TIR’lardaki mühimmatlarla ilgili, AK Parti hükümetinin tüm yöneticilerinin uluslararası savaş suçu işlediğini ve Lahey Adalet Divanı’nda yargılanmasını doğuracak bir savaş suçu olduğunu söyledi.
 • 14:11Manisa'da Ege Gelişim Projesi Tanıtım ToplantısıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, Ege Gelişim Projesi kapsamında Manisa'yı tuizmin merkezi yapmayı hedeflediklerini, Spil Dağı Milli Parkı'nı Türkiye'nin örnek Milli Parkı haline getireceklerini söyledi.
 • 13:14İstanbul'un Fethinin 562. Yılı KutlamalarıTBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Tarih yazan bir milletin mensupları olarak, İstanbul, yazdığımız tarihin en aziz hatırasıdır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 13:04Ak Partililer 2023 Manisa Vizyonunu PaylaştıAk Partililer 2023 Manisa Vizyonunu PaylaştıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Murat Baybatur’un ev sahipliğinde Manisa Saruhan Otel’de “2023 Yolunda Vizyon Sahibi ve Öncü Manisa” konulu toplantı sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 12:43Uncubozköy Hanımlar Lokali AçıldıUncubozköy Hanımlar Lokali AçıldıYunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, göreve gelmeden önce verdiği sözleri tek tek yerine getiriyor.
 • 12:32Bakan Avcı'dan Kütahya'ya 2 Okul Binası MüjdesiBakan Avcı'dan Kütahya'ya 2 Okul Binası MüjdesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kütahya’ya 2 yeni okul binası daha yapılacağı müjdesini verdi.
 • 12:17Keçiören Mustafa Ceceli ile Eğlenceye DoyduGençlik Haftası ve KEÇMEK Yıl Sonu Şenliği kapsamında Keçiören'de sahne alan Mustafa Ceceli, Kalaba Kent Meydanını hınca hınç dolduran kalabalığı coşturdu.
 • 12:13Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu'na Yerli Uçakları SorduSezgin Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu'na Yerli Uçakları SorduCHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Haliç Kongre Merkezi'nde tanıttığı yerli uçağı sordu.
 • 11:46İl Göç İdaresi Müdürlükleri Hizmete Başladıİl Göç İdaresi Müdürlükleri Hizmete BaşladıEskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, yasal değişikliğin ardından oluşturulan İl Göç İdaresi Müdürlüklerinin hizmete başladığını duyurdu.
 • 11:43Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu'na Yerli Uçakları SorduCHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Haliç Kongre Merkezinde tanıttığı yerli uçağı sordu.
 • 11:30Sayıştay'ın 153. Kuruluş Yıl DönümüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığının, yetişmiş kadroları ve disiplinli çalışma düzeniyle ülkedeki tüm kurumlara örnek olduğuna inandığını bildirdi.
 • 11:25Haşimi: Haşimi: "Güçlü Liderlere İhtiyaç Var"Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı köyleri ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Haşim Haşimi, Kürt sorunu için Turgut Özal, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz ve Süleyman Demirel ile birebir görüştüğünü ancak karşılık bulamadığını söyledi.
 • 11:258'inci Geleneksel Keçmek Yıl Sonu Sergisi Açıldı8'inci Geleneksel Keçmek Yıl Sonu Sergisi Açıldı8’inci Geleneksel Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) el sanatları yıl sonu sergisi, Kalaba Kent Meydanı’na kurulan bin 200 metrekarelik dev çadırda açıldı.
 • 11:20Sayıştay Başkanlığı'nın 153. Kuruluş Yıl DönümüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Devletin işleyişinin temel taşlarından biri olarak 1862 yılından beri milletimize ve ülkemize hizmet veren Sayıştay Başkanlığımızın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.
 • 11:16Chp, Ayrılan Askeri Öğrenci Sayısını Başbakan Davutoğlu'na SorduCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında askeri liselerden kara, hava ve deniz harp okullarına giremeyerek ayrılan askeri öğrenci sayısını Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu.
 • 11:14Alman Malı Yerli Uçak' İddiası Başbakan Davutoğlu'na SorulduCHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “AKP'nin seçim yatırımı için tanıttığı yerli uçakların Alman malı olduğu iddiası doğru mudur?
 • 10:56Manisa'ya Yeni Bir Şehir KuruluyorManisa'ya Yeni Bir Şehir KuruluyorTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, “2023 Yolunda Vizyon Sahibi ve Öncü Manisa” konulu toplantıda konuştu.
 • 09:16Siyasetin En Güzel BuluşmasıOsmancık'ta düzenlenen okulöncesi şenlikleri Osmancıklı iki milletvekili adayını buluşurdu. Evet; bu fotoğraf bugün Osmancık'ta çekildi.
 • 00:06Kaptan Saffet, Kocaelispor'un Efsane İsimlerini Yıllar Sonra Bir Araya GetirdiKaptan Saffet, Kocaelispor'un Efsane İsimlerini Yıllar Sonra Bir Araya GetirdiKaptan Saffet, Kocaelispor'un efsane isimlerini yıllar sonra bir araya getirdi Kocaelispor'un, eski adı 'Türkiye Birinci Ligi' olan Süper Ligde fırtına gibi estiği 1990'lı yıllardaki kadroda yeralan futbolcular, takımın o dönemki kaptanı Saffet Sancıklı'nın davetiyle İzmit'te bir araya geldi.
 • 20:28Elif Doğan Türkmen: Elif Doğan Türkmen: "Türkiye'ye Hizmet Yolunda Öleceksem de Öleceğim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı- CHP'nin Adana milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı- CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Türkmen: "CHP'nin Adana milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen olarak çıktığım bu yolda, tüm Adana'ya ve Türkiye'ye hizmet yolunda öleceksem de öleceğim"- "Türkiye'de kadına şiddet herkesin başına gelebilecek bir şey. Her şerde bir hayır vardır.
 • 19:55Ayşe Nur Bahçekapılı: Ayşe Nur Bahçekapılı: "Fetih Şöleninde Sürprizlerimiz Var"İSTANBUL (İHA) – TBMM Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sevgi yürüyüşüne katıldı.
 • 19:54Prof. Dr. Yenidünya, Tarım İl Müdürlüğünü Ziyaret EttiProf. Dr. Yenidünya, Tarım İl Müdürlüğünü Ziyaret EttiCHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, Kastamonu’yu hem ceviz hem de fındık üretiminde iddialı konuma getireceklerini söyledi.
 • 18:06TBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi Turgutcan, Son Yolculuğuna UğurlandıTBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi Turgutcan, Son Yolculuğuna UğurlandıErzurum’da gazetecilerin duayeni olarak tanınan ve 2008 yılında TBMM tarafından üstün hizmet ödülü verilen Kızılay Şube Başkanı Mithat Turgutcan, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) önünde düzenlenen törenin ardındın son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:39Silahlı Saldırıya Uğrayan CHP Adayı Türkmen: Silahlı Saldırıya Uğrayan CHP Adayı Türkmen: "Beni Kirli Siyasetin İçine Çekmeye Çalıştılar"Silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen, “Son 2 gündür yaşadığım şiddetin acısını yaşarken beni hiç bilmediğimiz, hiç içinde olmadığımız kirli bir siyasetin içine çekmeye çalıştılar” dedi.
 • 17:38MHP'li Halaçoğlu: AKP Siyasi Çöküşü Nedeniyle Ayasofya'ya SarılıyorMHP'li Halaçoğlu: AKP Siyasi Çöküşü Nedeniyle Ayasofya'ya SarılıyorMhp Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Partili Mahir Ünal'ın, 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ayasofya'da namaz kılacağını açıkladığını belirterek bu duruma tepki gösterdi.
 • 17:15Adana'da Milletvekili Adayına Yapılan Silahlı SaldırıUğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından dün taburcu edilen CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, "CHP'nin Adana milletvekili adayı, Elif Doğan Türkmen olarak çıktığım bu yolda, tüm Adana'ya ve Türkiye'ye hizmet yolunda öleceksem de öleceğim" dedi.
 • 17:14Genel Seçime DoğruTBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, seçim çalışmalarına Ankara'nın Beypazarı ilçesinde devam etti.
 • 17:03Eskişehir'de "Genç Tüketici Hakları Zirvesi"Eskişehir Tüketiciler Derneği tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Genç Tüketici Hakları Zirvesi" projesi kapsamında 74 ilden yaklaşık 100 katılımcı Eskişehir'de bir araya geldi.
 • 16:42Yıldız: Yıldız: "Ülkeyi Sevmek Yerli Sanayiyi Geliştirmekle Oluyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fabrika çalışanlarından görüntüler, - Taner Yıldız konuşması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Biz bu ülkenin milli birlik ve beraberliğine her zaman itina gösterdik, her zaman sahip çıktık, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz"- "Vatanını sevmek, bayrağını sevmek, milletini sevmek yalnızca yerli otomotiv değil, yerli uçak, yerli tank ve yerli helikopter yaparak olacak" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülkenin milli birlik ve beraberliğine her zaman itina gösterdiklerini, her zaman sahip çıktıklarını, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.
 • 16:38Genç Tüketici HaklarıGenç Tüketici Hakları" Zirvesi Eskişehir'de GerçekleştirildiEskişehir Tüketiciler Derneği tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ yapılandırılmış diyalog programı kapsamında kabul edilen “Genç tüketiciler zirvesi” 81 ilden 100’den fazla katılımcıyı Eskişehir Öğretmenevinde bir araya getirdi.
 • 16:37Genel Seçime DoğruAK Parti Antalya milletvekili adayları Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Atay Uslu ve İbrahim Aydın, seçim çalışmalarına devam etti.