23:5800
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

  Adli Yıl Açılış Resepsiyonu

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç: "(Paralel yapı) Bence böyle bir yapının kabul edilmesi asla mümkün değil. Şüphesiz ki hiçbir akıl sahibinin devletin dışında bir yapılanmayı kabul etmesi düşünülemez" "Ancak bunun için mutlaka ortaya belgenin ve bilginin konması lazım. Belge ve bilgi olmadan insanlar itham edilerek çok ciddi yanlışlar yapılıyor. (Bugün 22:23)

   

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan, TBMM'de Adli Yıl Açılış Resepsiyonu Verdi

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan, 2014-2015 adli yılının açılışı dolayısıyla TBMM Havuzlu Bahçede resepsiyon verdi. (Bugün 22:23)

   

  Resepsiyonda Başbakan Davutoğlu Ortam Dinlemesi Hakkında Sohbet Etti

  Meclis'te gerçekleşen Adli Yıl Açılış resepsiyonuna Cumhurbaşkanı Vekili Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, YSK Başkanı Sadi Güven ve yüksek yargının temsilcileri katıldı. (Bugün 22:12)

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay -

  CHP Grup Başkanvekili Altay -

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisine yönelik sözleriyle ilgili, "Biz TBMM'nin saygınlığını Davutoğlu'ndan öğrenecek değiliz. Ancak isterse ona bu konuda ders veririz" dedi. (Bugün 21:40)

   

  Haşim Kılıç: Fişleme Usulü Bir Liste Geldi, Ben O Listeyi Kaldırdım Attım

  Haşim Kılıç: Fişleme Usulü Bir Liste Geldi, Ben O Listeyi Kaldırdım Attım

  Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç, ‘paralel yapının devlete sızdığı’ iddiaları için hayali ve imzasız fişlemelere itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizerek, atılacak adımlar için somut bilgi ve belgenin şart olduğunu vurguladı. (Bugün 21:39)

   

  Başbakan Davutoğlu: Meclis'e Bir Seviye Getirmek Lazım

  Başbakan Davutoğlu: Meclis'e Bir Seviye Getirmek Lazım

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adli Yıl Açılış Resepsiyonu'nda yaptığı açıklamada, "Meclis'e bir seviye getirmek lazım. Eleştiri olur, eleştiriye cevap olur. (Bugün 21:35)

   

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç: Gül'ün Hukuka Gösterdiği Saygıdır

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün kayıp trilyon davasında ifade vereceğini söylemesiyle ilgili, "Gül'ün hukuka gösterdiği saygıdır." dedi. (Bugün 21:28)

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması

  "(25 Aralık soruşturmasına verilen takipsizlik) Sayın Davutoğlu, AKP kongresinde, 'yolsuzluk yapanların gerekirse ellerini kırarız' demişti. (Bugün 21:23)

   

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Başbakan’a da sahaf kokusunu artık bırakmasını sokakların kokusunu içine çekmesini tavsiye ederim. Çünkü millet sahaflarda değil sokaklardadır. (Bugün 21:18)

   

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Adli Yıl Açılışına Gelmeyerek Kendisinin Dışında Başka Bir...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra muhataplarının Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu söyleyerek, "Ama bu başbakanın önce bir kişiliği ortaya koyması lazım. Yani Erdoğan'dan bağımsız bir kişiliğinin olduğunu, devleti yönetebilecek güce ve erke sahip olduğunu, akla sahip olduğunu göstermesi lazım. İlk adımda bunu göstermedi. (Bugün 21:11)

   

  İstanbul Merkezli Soruşturma

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan takipsizlik kararında, 25 Aralık operasyonda görev alan polislerin kendi aralarında yaptıkları yazışmalara yer verildi (5) Bu yazışmalarda görevli bir polis, "Nefes aldırmayacağız onlara, kabineyi toparlayacağız burada" şeklinde başka bir polisle yazıştığının tespit edildiği belirtilerek, "Kabineyi toplayacağız burada" şeklinde yazışmanın dosyanın içeriği ile uyumlu olduğunu ve yapılan incelemede bütün kabine üyelerinin yasal olmayan yöntemlerle (Bugün 21:10)

   

  TBMM'de Yeni Adli Yıl Resepsiyonu Ek

  TBMM'de Yeni Adli Yıl Resepsiyonu Ek

  Tbmm'de Yeni Adli Yıl Resepsiyonu Ek. (Bugün 20:57)

   

 

  Davutoğlu, 62. Hükümet Programını sundu -

  Davutoğlu, 62. Hükümet Programını sundu -

  62. Hükümet Programı'nda, 2002 yılı sonunda 618 olan tam donanımlı 112 ambulans sa­yısının 3 bin 858'e ulaştığı, ancak bu sayının 2015 yılında 4 bin 600'e ulaşacağı belirtildi. (Bugün 19:21)

   

  İnternet Sitelerine Kamu İlanı Verilmesi

  İnternet Sitelerine Kamu İlanı Verilmesi

  BİK Genel Müdürü Atalay: "Belli şartlar olacak elbette. (Bugün 19:13)

   

  Kurtulmuş ve Ala yemin etti -

  Kurtulmuş ve Ala yemin etti -

  TBMM Genel Kurulu'nda milletvekili olmayan kabine üyelerinden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile İçişleri Bakanı Efkan Ala yemin etti. (Bugün 18:37)

   

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okudu. (Bugün 17:56)

   

  Engin Altay'dan Davutoğlu'na 'Riyakar' Eleştirisi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun grup toplantısında kendisine yönelik sözlerine düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. (Bugün 17:51)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet programından: "Yeni Türkiye vizyonumuzda açık, barışçıl ve diyaloğa dayalı bir dış politika öngörüyoruz" "Dış politikadaki duruşumuz bizatihi milletimizin duruşudur" "Dış politikamızın siyaset, ekonomi ve savunma veçheleriyle ana çıpasını oluşturan Avrupa ve Transatlantik kurumlarıyla iliş­kilerin derinleştirilmesi, önceki hükümetlerde olduğu gibi başlıca önceliklerimizden biri olmaya devam edecektir. (Bugün 17:33)

   

  Oylar Aynı Sandığa Atılacak

  AK Parti'li Gök'ün teklifine göre, milletvekili, il genel meclisi üyeliği, belediye ve muhtarlık seçimlerinde oylar aynı sandıkta kullanılacak. (Bugün 17:20)

   

  Hükümet Programı TBMM'de (4/son): Devletin Varlığına Kast Eden Bir Yapı Var

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin 62.Hükümetinin programını okudu. (Bugün 17:05)

   

  Sezgin, Köprünün Bir An Önce Açılmasını İstedi

  Sezgin, Köprünün Bir An Önce Açılmasını İstedi

  Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, Ankara Köprüsü’nün bir an önce trafiğe açılması talebini Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ilettiklerini ifade etti. (Bugün 16:58)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programı'ndan: "2002 yılı sonunda 618 olan tam donanımlı 112 ambulans sa­yısını 3 bin 858'e ulaştırdık. (Bugün 16:51)

   

  62.hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet programından (2): "Yargı alanındaki temel sorunumuz, bazı yargı mensupla­rının siyasi ideolojik bir misyon üstlenmesi ve hakem olma vasfını yitirerek taraf haline gelmesidir" "Bugüne kadar nasıl toplumdaki her bir ferdin yaşam tarzına saygı gösterdiysek, bundan sonra da farklı yaşam tarzlarına. (Bugün 16:50)

   

  'Bizim Mayamıza, Özümüze de Fırlattı'

  "Bizim Mayamıza, Özümüze de Fırlattı"

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu, "Ne zaman aramıza nefis ve ego girerse, işte o zaman konjonktürel bir parti haline dönüşürüz." dedi. (Bugün 16:49)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programından: (3) "Yargı ve güvenlik bürokrasisini ve sivil toplumun çeşitli kesimlerini tesiri altına almaya çalışan yeni vesayet odağının si­yaseti kendi hedefleri doğrultusunda dizayn etme çabalarıyla, bürokrasi içinde şeffaflığı yok eden gayretleriyle, milli güvenliği tehdit eden faaliyetleriyle ve artık eski dönemlerde kalması ge­reken vesayetçi anlayışıyla, milli iradeden aldığımız güçle, hu­kukun içinde kalarak mücadele etmeye devam edeceğiz" "Ne amaçla olursa olsun, hiç bir (Bugün 16:48)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programından: (4) "Hükümetimiz, Türkiye'nin 2023 yılında amaçladığı ekonomik ve siyasal açıdan öngörülebilir, şeffaf, demokratik ma­nada tahkim edilmiş ve yolsuzluklara karşı sıfır toleranslı Türkiye hedefine yönelik mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" "Bizden önceki dört hükümetimiz döneminde Türkiye'nin ekonomik kalkınma ve refah alanında sınıf atlaması ancak şeffaftaşma ile yolsuzlukla mücadele konusunda hükümetlerimizin ortaya koyduğu kararlılık ve dirayet sonucunda (Bugün 16:47)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programı'ndan: (5) "Çalışanların emekli olduklarında oluşabilecek gelir kayıplarını en aza indirmek amacıyla tamamlayıcı emeklilik sistemini ku­rup yaygınlaşmasını sağlayacağız" "2015 yılına kadar aylık 65 doların altında bir gelirle yaşamak zorunda olan vatandaşımız kalmayacaktır. (Bugün 16:47)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  TBMM'ne sunulan 62. Hükümet programında, toplumda var olan bütün kültürel dinamiklere eşit bir yaklaşım benimseneceği açıklandı. (Bugün 16:47)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programı'ndan: "Önümüzdeki dönemde başta kadim şehirler olmak üzere tüm mekanlardaki yapılaşma politikaları, dikey değil yatay bir yapılaş­ma olacak" "Her ilde en az bir şehir ormanı oluşturulması projesi, her ilimizin ve ilçemiİzin en azından bir meydanının olması gibi şehirlerin canlılığını artıran projeleri hayata geçireceğiz" "Yürütülmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarının yanı sıra, yöresel dokuyu ve kimliği de yansıtan kırsal dönüşüm çalışmalarını başlatacağız" "Toplu konut (Bugün 16:47)

   

  TBMM Genel Kurulu 4 Eylüle Kadar Kapalı

  TBMM Genel Kurulu 4 Eylüle Kadar Kapalı

  TBMM Genel Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 62. hükumet programını sunmasının ardından, 4 Eylül Perşembe günü program üzerinde görüşmelerin yapılmasına kadar kapandı. (Bugün 16:47)

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programı'ndan: "Büyük önem atfettiğimiz ve üzerinde yoğun bir şekilde çalıştı­ğımız bir konu da YÖK reformudur. (Bugün 16:44)

   

  CHP'li Oran: Nsa'nın Türkiye'nin Sırlarını Ele Geçirmesi Nasıl Mümkün Olabilmiştir?

  CHP'li Oran: Nsa'nın Türkiye'nin Sırlarını Ele Geçirmesi Nasıl Mümkün Olabilmiştir?

  Chp İstanbul Milletvekili Umut Oran, Almanya ve ABD'nin Türkiye'yi dinlediği iddialarını Meclis gündemine taşıdı. (Bugün 16:41)

   

  Hükümet Programı TBMM'de : Dış Politika 'Değer Odaklı' Olacak

  Hükümet Programı TBMM'de : Dış Politika "Değer Odaklı" Olacak

  -Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62.Hükümet'in "dış politika hedeflerini" anlattı. (Bugün 16:34)

   

  Hükümet Programı TBMM'de : Kardeşlik Projesine Dört Elle Sarılacağız

  Demokratikleşmenin, AK Parti iktidarlarının büyük reformlar gerçekleştirdiği bir alan olduğunun altını çizen Davutoğlu, hükümetlerinin, demokrasiyi ve demokratikleşmeyi dinamik bir süreç olarak gördüğünü, insanı ve toplumu, siyasetin asli öznesi olarak kabul ettiğini söyledi. (Bugün 16:34)

   

  O Dinlemeler Meclis Gündeminde

  CHP'li Umut Oran; ABD, Almanya ve İngiltere'nin Türkiye'yi 2007'den bu yana dinleyip, e-posta yazışmalarını izlediği haberleri üzerine konuyu Meclis gündemine taşıdı. (Bugün 16:34)

   

  Tanrıkulu: AKP Hükümeti Bölgede Barışın Değil Savaşın Aktörüdür

  Tanrıkulu: AKP Hükümeti Bölgede Barışın Değil Savaşın Aktörüdür

  CHP'li Tanrıkulu, "49 Türkiye vatandaşının IŞİD tarafından kaçırılmasına sessiz kalan hükümet bu insanların akıbetinin sorulmasına dahi müsaade etmemektedir." dedi. (Bugün 16:32)

   

  İdris Bal: Siyasi İktidar Baskı ile Kendi Medyasını Kurmuştur

  İdris Bal: Siyasi İktidar Baskı ile Kendi Medyasını Kurmuştur

  Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, "Türk basını tarihte hiç olmadığı kadar siyasi iktidarın baskısı altındadır." dedi. (Bugün 16:30)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.09.2014 23:58:50. #1.13#