SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 22:57Salim Uslu: Salim Uslu: "(Akil Adamlar) PKK ile Legal Bir Devleti Aynı Terazide Tartıyorlarsa Yanlış Yapıyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun açıklamaları- Uslu'nun katıldığı düğünden görüntüler TBMM İdare Amiri Uslu: - "Kendini akil adamlar sınıfına koyanlar, eğer PKK gibi bir illegal örgütle Türkiye gibi geçmişi olan medeniyet toplumunu, legal bir devleti yan yana koyup aynı terazide tartıyorlarsa çok yanlış yapıyorlar.
 • 21:33Uslu'dan Akil İnsanlar Toplantısına Sert EliştiriUslu'dan Akil İnsanlar Toplantısına Sert EliştiriAK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, İstanbul’da gerçekleştirilen akil insanlar toplantısını değerlendirerek, “Kendini akil adamlar sınıfına koyanlar eğer PKK gibi illegal bir örgütle ile Türkiye gibi bir geçmişi olan medeniyet toplumunu ve legal bir devleti yan yana koyup aynı terazide tartışıyorlarsa çok yanlış yapıyorlar.
 • 21:30TBMM İdare Amiri Uslu AçıklamasıTBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Kendini akil adamlar sınıfına koyanlar, eğer PKK gibi bir illegal örgütle Türkiye gibi geçmişi olan medeniyet toplumunu, legal bir devleti yan yana koyup aynı terazide tartıyorlarsa, çok yanlış yapıyorlar.
 • 21:16Meclis Başkanı Yılmaz: 77 Milyon Özgürce Yaşayacak Tek Devlet OlacakMeclis Başkanı Yılmaz: 77 Milyon Özgürce Yaşayacak Tek Devlet OlacakTBMM Başkanı Yılmaz: Zor günlerde daha güçlü olmamız lazım (ek) MECLİS BAŞKANI YILMAZ: 77 MİLYON ÖZGÜRCE YAŞAYACAK TEK DEVLET OLACAK TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, güreş festivalinin ardından memleketi Gürün ilçesine geçti.
 • 21:05TBMM Başkanı Yılmaz: TBMM Başkanı Yılmaz: "Tek Bir Ocak Kalıncaya Kadar Bu Bayrak Dalgalanır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın 15. Gürün Kültür ve Sanat Festivali kapsamında açılan stantları gezmesi tokalaşmalar- Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Cumhurbaşkanı Vekili Yılmaz: - "Kırk yıldır bu coğrafyada terörle savaşımız var ama bu terörle savaşın bu ülkenin vatandaşlarını ayırmaya gücü yetmedi.
 • 20:58TBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız Lazım (2)TBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız Lazım (2)Meclis BAŞKANI YILMAZ: 77 MİLYON ÖZGÜRCE YAŞAYACAK TEK DEVLET OLACAK TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, güreş festivalinin ardından memleketi Gürün ilçesine geçti.
 • 20:32Haluk Koç: Bugün Görüşülen Herhangi Bir Koalisyon DeğilAK Parti ile CHP heyetlerinin koalisyon görüşmelerinin dördüncüsü gerçekleştirildi.
 • 20:29TBMM Başkanı Yılmaz AçıklamasıTBMM Başkanı Yılmaz AçıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) İsmet Yılmaz, ”Bu ülke üzerine plan kurmak hesap yapmak isteyenler var. O hesapları bozmak planları boşa çıkarmanın yolu bizim birlik ve beraberliğimizden geçiyor.
 • 20:26Cumhurbaşkanı Vekili Yılmaz AçıklamasıCumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Kırk yıldır bu coğrafyada terörle savaşımız var ama bu terörle savaşın bu ülkenin vatandaşlarını ayırmaya gücü yetmedi.
 • 19:55Hükümet Kurma SüreciKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 13 yıllık iktidarlarının, geçmiş dönemlerle karşılaştırılmayacak kadar terörle mücadelede uluslararası ve ulusal zeminlerde son derece yüksek kapasite ile önlemler aldığını belirtti.
 • 19:38Ak Parti-Chp Koalisyon Görüşmelerinin Dördüncüsü Başladı - YenidenAk Parti-Chp Koalisyon Görüşmelerinin Dördüncüsü Başladı - YenidenAk Parti-CHP koalisyon görüşmelerinin dördüncüsü başladı ANKARA, (DHA) - AK Parti ile CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında, gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı.
 • 19:19Ak Parti-Chp Koalisyon Görüşmelerinin Dördüncüsü BaşladıAk Parti-Chp Koalisyon Görüşmelerinin Dördüncüsü BaşladıAk Parti-CHP koalisyon görüşmelerinin dördüncüsü başladı ANKARA, (DHA) - AK Parti ile CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında, gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı.
 • 19:18Haluk Koç: Haluk Koç: "Makam, Mevki, Koltuk Pazarlığı Asla Yapmadık, Yapmıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un açıklamaları Hükümet kurma süreci- CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: - "Bugün itibarıyla toplumsal uzlaşı başlığı altında Kürt sorunu, din ve inanç özgürlüğü bakımından çeşitli inanç gruplarının talepleri, kamu bürokrasisi, kamu yönetimi, medya özgürlüğü konuları başlık olarak ele alındı"- "Makam, mevki, koltuk pazarlığı asla yapmadık, yapmıyoruz.
 • 18:54AK Parti ile CHP Arasındaki İstikşafi Görüşmelerin 4. Turu Sona ErdiAK Parti ile CHP arasındaki istikşafi görüşmelerin dördüncüsü sona erdi.
 • 18:50Hükümet Kurma SüreciCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, koalisyon görüşmelerine ilişkin, "Bugün itibarıyla toplumsal uzlaşı başlığı altında Kürt sorunu, din ve inanç özgürlüğü bakımından çeşitli inanç gruplarının talepleri, kamu bürokrasisi, kamu yönetimi, medya özgürlüğü konuları başlık olarak ele alındı" dedi.
 • 18:44Sivas - TBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız LazımSivas - TBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız LazımTBMM Başkanı Yılmaz: Zor günlerde daha güçlü olmamız lazım TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, "Zor günlerde daha güçlü olmamız lazım. Daha güçlü olmak içinde birlik içinde olmamız lazım" dedi.
 • 18:15Cumhurbaşkanı Vekili Yılmaz Güreş Festivaline KatıldıCumhurbaşkanı Vekili Yılmaz Güreş Festivaline KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın karşılanması ve tokalaşmalar-İsmet Yılmaz'a çiçek verilmesi-Festival alanında protokolden görüntüler-İsmet Yılmaz'ın sporcu ve vatandaşlarla sohbeti-Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Ahmet Ayık-Ahmet Ayık, TBMM Başkanı Yılmaz'a hediye verirken-Mecnun Otyakmaz'ın festival ağası seçilmesi-Güreşlerden görüntüler Cumhurbaşkanı Vekili Yılmaz: - "Biz bir ve beraber oldukça, güçlü oldukça bu ülke üzerine plan kuranların planını boşa çıkartacağız. Hesap yapanların hesabını bozacağız" Cumhurbaşkanı Vekili İsmet Yılmaz, "Biz bir ve beraber oldukça, güçlü oldukça bu ülke üzerine plan kuranların planını boşa çıkartacağız. Hesap yapanların hesabını bozacağız" dedi.
 • 18:14AK Parti ile CHP Arasındaki İstikşafi Görüşmelerin 4. Turu Sona ErdiAK Parti ile CHP arasındaki istikşafi görüşmelerin dördüncüsü sona erdi.
 • 18:12AK Partili Ömer Çelik'in Açıklamaları Kafaları KarıştırdıAK Partili Ömer Çelik'in Açıklamaları Kafaları KarıştırdıAK Parti ile CHP heyetleri arasındaki 4. görüşme sonrası Ömer Çelik'in, Haluk Koç'un açıklamalarına yönelik eleştirisi koalisyon umudunun azaldığı şeklinde yorumlandı.
 • 17:53Koalisyon Heyeti Görüşmeleri BaşladıKoalisyon Heyeti Görüşmeleri BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in CHP heyetini karşılaması,- AK Parti ile CHP heyetleri arasındaki görüşmelerden detay, Koalisyon heyeti görüşmeleri başladı- AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı.
 • 17:52Ak Parti-Chp Koalisyon Görüşmelerinin Dördüncüsü BaşladıAk Parti ile CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında, gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı.
 • 17:50CHP'den Davutoğlu'na 'Ilımlı Muhalifler' SorusuChp İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CNN International'a verdiği röportajdaki 'Suriye toprağındaki tüm terörist varlıklara başından beri son derece aktif şekilde karşıyız' açıklamasını Meclis gündemine taşıdı.
 • 17:27Hükümet Kurma SüreciHükümet Kurma SüreciHükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü tamamlandı.
 • 16:55İkinci Kırım Tatar Kongresiİkinci Kırım Tatar KongresiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kongre salonundan detay-Kırım Tatarları lideri Kırımoğlu-Ukrayna Dışişleri Bakanı Klimkin-Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov İkinci Kırım Tatar Kongresi- İkinci Dünya Kırım Tatar Kongresi, 12 farklı ülkeden 180 Kırım Tatar sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasilerin katılımıyla Ankara'da başladı- Kırım Tatarları lideri Kırımoğlu: - "Kırımlılara uygulanan bu zulmün birinci amacı, onları yurtlarından uzaklaşmayamecbur bırakmaktır"- Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov: - "Her türlü zulme karşı, vazgeçmeye ya da düşmanla iş birliği yapmaya hiçbir zaman razı olmadık"- Ukrayna Dışişleri Bakanı Klimkin: - "Bütün vatandaşlarımız hangi dinden, hangi milletten olursa olsun kendilerini buraya ait hissedeceklerdir.
 • 16:54TBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız LazımTBMM Başkanı Yılmaz: Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız LazımTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, "Zor günlerde daha güçlü olmamız lazım. Daha güçlü olmak için de birlik içinde olmamız lazım" dedi.
 • 16:39Cumhurbaşkanı Vekili Yılmaz AçıklamasıCumhurbaşkanı Vekili İsmet Yılmaz, "Biz bir ve beraber oldukça, güçlü oldukça bu ülke üzerine plan kuranların planını boşa çıkartacağız. Hesap yapanların hesabını bozacağız" dedi.
 • 16:14TBMM Başkanı Yılmaz AçıklamasıTBMM Başkanı Yılmaz AçıklamasıCumhurbaşkanı Vekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz,” Son zamanlarda ülkemizin bu zor döneminde bu tür etkinliklerinin yapılmamasını düşünen kardeşlerimiz oluyordur.
 • 16:07Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 1Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 1CHP heyetinden barış getirmesini istediler Bölgedeki olayları araştırmak amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet Diyarbakır'da incelemeler yaptı.
 • 16:07Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 2Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 2CHP heyetinden barış getirmesini istediler Bölgedeki olayları araştırmak amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet Diyarbakır'da incelemeler yaptı.
 • 16:01TBMM Başkanı Yılmaz: TBMM Başkanı Yılmaz: " Zor Günlerde Daha Güçlü Olmamız Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Festival alanından genel plan detay-İzleyici detayları-TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın konuşması SİVAS - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Doğanşar 51. Ahmet Ayık Karakucak Güreşleri ve Bal Festivali'ne katıldı.
 • 15:47Hükümet Kurma SüreciHükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı.
 • 15:46CHP Heyeti Diyarbakır'da, Gürsel Tekin: Hdp'nin Kapatılması Kabul EdilemezCHP Heyeti Diyarbakır'da, Gürsel Tekin: Hdp'nin Kapatılması Kabul EdilemezGüneydoğu'da tırmanan olayları araştırmak amacıyla CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet, Diyarbakır'da incelemeler yaptı.
 • 15:39MHP Milletvekili Tarkan Akıllı AçıklamasıMHP Milletvekili Tarkan Akıllı AçıklamasıOlağanüstü toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP tarafından verilen araştırma önergesine, Milliyetçi Hareket Partisi’nin destek vermemesi konusunda açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, “TBMM’ini olağanüstü toplantıya çağıran önce HDP’dir. İmza sayıları yetmediği için CHP’nin imza desteğiyle TBMM toplanmıştır.
 • 15:15CHP'li Atıcı: CHP'li Atıcı: "Bu Fezlekeyle Gurur Duyacağım"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin’de yaptığı bir basın açıklaması nedeniyle hakkında fezleke hazırlanarak, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’ye gönderildiğini ve 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasının istendiğini belirterek, “Adliye binası önünde açıklama yapmışım, basın özgürlüğünü savunmuşum, bunun için de hakkımda fezleke düzenlemişler.
 • 15:14İkinci Kırım Tatar Kongresiİkinci Dünya Kırım Tatar Kongresi, 12 farklı ülkeden 180 Kırım Tatar sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasilerin katılımıyla Ankara'da başladı.
 • 15:14AK Parti ile CHP Arasındaki İstikşafi Görüşmelerde Dördüncü TurAK Parti ile CHP arasındaki istikşafi görüşmelerin dördüncüsü TBMM’de başladı.
 • 15:10CHP'li Atıcı'dan Fezleke TepkisiCHP'li Atıcı'dan Fezleke TepkisiChp Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, basın özgürlüğünü savunmak ve basına yapılan baskıları kınamak amacıyla, Mersin Adliyesi önünde yaptığı basın açıklaması nedeniyle, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için hakkında fezleke hazırlanmasının son derece komik olduğunu söyledi.
 • 15:02Demirtaş: Savaş İstemeyenlerin Sesinin İsteyenlerden Çok Çıkması LazımDemirtaş: Savaş İstemeyenlerin Sesinin İsteyenlerden Çok Çıkması LazımHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Asker, polis, gerilla, sivil ölüyor.
 • 14:58Zonguldak Ak Ocaklar İl Başkanlığı Ankara'da Çeşitli Temaslarda BulunduZonguldak Ak Ocaklar İl Başkanlığı Ankara'da Çeşitli Temaslarda BulunduZonguldak Ak Ocaklar İl Başkanı Aziz Aydoğdu ve Başkan Yardımcısı Cavit Taşçı ile TCDD Zonguldak Lojistik Müdürü Vedat Vecdi Akça ile birlikte Ankara’da bir dizi temaslarda bulundular.
 • 14:52AK Parti ve CHP Heyetleri, Koalisyon Görüşmeleri Kapsamında TBMM'de Bir Araya GeldiAK Parti ve CHP Heyetleri, Koalisyon Görüşmeleri Kapsamında TBMM'de Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti ve CHP heyetlerinin gelişlerinden detaylar ANKARA - AK Parti ve CHP heyetleri, koalisyon görüşmeleri kapsamında TBMM'de bir araya geldi.
 • 14:45AK Parti ile CHP Koalisyon Heyetleri Dördüncü Kez ToplandıAK Parti ile CHP heyetleri, ilk üçü Ankara Palas'ta yapılan koalisyon görüşmelerinin dördüncüsü için bu kez TBMM çatısı altında bir araya geldi.
 • 14:19Selahattin Demirtaş: Ellerin Karşılıklı Tetikten Çekilmesi LazımHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Karşılıklı ellerin tetikten çekilmesi lazım. Önce silahların karşılıklı susması lazım” diyerek yeniden müzakere masasına oturulması çağrısı yaptı.
 • 14:11CHP Genel Sekreteri Tekin: Toplumsal Barış İçin Çalışmaya Devam EdeceğizCHP Genel Sekreteri Tekin: Toplumsal Barış İçin Çalışmaya Devam EdeceğizCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin başkanlığındaki bir heyet, Diyarbakır’da bir dizi temaslarda bulundu.
 • 13:44MHP'li Koç: AKP'nin Yanlış Politikaları Nedeniyle Ülke Kaosa SürükleniyorMHP'li Koç: AKP'nin Yanlış Politikaları Nedeniyle Ülke Kaosa SürükleniyorMHP İzmir Milletvekili Murat Koç, son günlerde tırmanan terör olaylarını değerlendirdi.
 • 13:41Türkiye'den KKTC'ye Su Temin ProjesiYükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu ( YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Türkiye'den KKTC'ye Su Temin Projesi'nde sona gelindiğini belirterek, KKTC'deki su sorununun artık tarih olacağını söyledi.
 • 12:28CHP'li Usluer'den Arınç'a: Biz Susmak İçin Seçilmedik, Özür DileyinCHP Parti Meclisi üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, TBMM'de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bir kadın milletvekili için sarfettiği, "Sen sus hanımefendi, bir kadın olarak sus." sözüne sert tepki gösterdi.
 • 12:15Hdp'li Irmak, Cenazeleri Habur'da Bekletilen 13 Ypg'liyi SorduHdp'li Irmak, Cenazeleri Habur'da Bekletilen 13 Ypg'liyi SorduHdp Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Suriye ve Irak Şengal'de IŞİD ile girilen çatışmada öldürülen 13 YPG'linin cenazelerinin 7 gündür Habur Sınır Kapısı'nda bekletildiğini belirterek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • 11:37AKP ile CHP Heyetleri Bugün 4. Kez TBMM'de Bir Araya GeliyorKoalisyon hükümeti kurma kapsamında ilk üç toplantısını Ankara Palas’ta gerçekleştiren AKP ile CHP görüşme heyetleri, 4. toplantısını bugün TBMM’de yapacak.
 • 11:18CHP'li Tanal, Telefon Numarasını ve Adresini Twitter'den PaylaştıTBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 'halkın vekiliyim’ diyerek vatandaşların kendisine kolay ulaşabilmesi için sosyal medya hesabı üzerinden adres ve telefon numaralarını paylaştı.
 • 11:08Akdın Ak Parti, Terör Olaylarını Masaya YatırdıAkdın Ak Parti, Terör Olaylarını Masaya YatırdıAK Parti Aydın İl Teşkilatı 64. İl Danışma Toplantısı, geniş bir katılımla gerçekleşti.