SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 00:31Erdoğan-Davutoğlu Görüşmesinin Saati Belli OlduErdoğan-Davutoğlu Görüşmesinin Saati Belli OlduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet kurma süreci kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bugün saat 11.00'da görüşecek.
 • 07:17Yeni Hükümette 4 Uygulama Planı Devreye GirecekYeni Hükümette 4 Uygulama Planı Devreye GirecekBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis'teki yoğun mesaisine başlayacak. Başbakan Davutoğlu 3 aylık, 6 aylık, 1 ve 4 yıllık uygulama planlarını kamuoyuna sunacak.
 • 13:5564. Hükümetin Ekonomi Kurmayları Belli Oldu64. Hükümetin Ekonomi Kurmayları Belli OlduBaşbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümeti açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş oldu.
 • 15:56Müfettiş Olarak Girdiği Maliye'ye Bakan OlduMüfettiş Olarak Girdiği Maliye'ye Bakan OlduMaliye Bakanlığı'nda müfettiş olarak göreve başlayan AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, 64'üncü Hükümet'in Maliye Bakanı oldu.
 • 18:57Meclis Kadınlar için Turuncuya BoyanacakMeclis Kadınlar için Turuncuya BoyanacakTBMM, kadınlara ve kız çocuklarına karşı şiddette dikkat çekmek için turuncu renk kullanımına ağırlık verecek. Meclis binası 16 gün boyunca turuncu renkte aydınlatılacak.
 • 12:37HDP, Rusya Uçağının Düşürülmesiyle İlgili TBMM'de Genel Görüşme İstediHDP, Rusya Uçağının Düşürülmesiyle İlgili TBMM'de Genel Görüşme İstediHDP, Türkiye ve Rusya arasında uçak düşürülmesi olayı ile başlayan gerilimlere ilişkin genel görüşme açılmasını istedi.
 • 15:39Davutoğlu, Tezahüratlara Duygulanıp AğladıDavutoğlu, Tezahüratlara Duygulanıp AğladıBaşbakan Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinin ardından partisinin Meclis'teki grup toplantısında tezahüratlar karşısında duygulanarak, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.
 • 15:42TBMM Genel Kurulu Yeni Başkan ve Yeni Kabineyle İlk Kez ToplandıTBMM Genel Kurulu Yeni Başkan ve Yeni Kabineyle İlk Kez Toplandı1 Kasım seçimlerinin ardından 26. dönem TBMM yeni başkanı İsmail Kahraman'ın başkanlığında ilk kez toplandı. Birleşimde yeni kabine tam kadro sıralardaki yerini aldı.
 • 18:11Sınırların Korunmasından Yeni, Profesyonel 'Sınır Kolluğu Teşkilatı' KurulacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu TBMM Genel Kurulu'nda 64. Hükümetin programını açıklıyor.
 • 18:14Davutoğlu: Davutoğlu: "Demokrasimiz Seçimlerden Güçlenerek Çıkmıştır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Genel Kurulu- 64. Hükümet Programı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları TBMM - Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 64. Hükümet Programı'nı sundu.
 • 17:53Davutoğlu, 82 Sayfalık 64. Hükümet Programını TBMM'de OkuyorDavutoğlu, 82 Sayfalık 64. Hükümet Programını TBMM'de OkuyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 82 sayfayı bulan 64. Hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okuyor.
 • 17:42TBMM'nin İdari Amiri Erdoğan Özegen OlduTBMM'nin İdari Amiri Erdoğan Özegen Oldu26. Dönem AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdari Amirliğine seçildi.
 • 17:41CHP Parti Meclisi ToplantısıCHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Parti Meclisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olağan kurultay için önerdiği 16-17 Ocak tarihlerinin oy birliği ile kabul edilerek kesinleştiğini söyledi.
 • 17:35CHP'li Bingöl: Arkadaşlar Olağanüstü Kurultay Talebinden VazgeçtiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi'ne önerdiği 16-17 Ocak kurultay tarihinin parti meclisince oy birliğiyle kabul edilerek kesinleştiğini açıkladı.
 • 17:30Boreas Grubundan Ankara ÇıkartmasıBoreas Grubundan Ankara ÇıkartmasıÇanakkale Kent Konseyi’nin Boreas Kırkyama Çalışma Grubu’nun ‘Kan Çiçeklerine Borcumuz var’ sergisi TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde düzenlenen törenle açıldı.
 • 17:2864. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, evrensel standartlarda ve uluslararası taahhütlere uygun, kaliteli ve güvenceli bir çalışma hayatının tam olarak tesis edilmesinin hedeflendiğine yer verildi.
 • 17:2764. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, bütün annelere 'Doğum Hediyesi' programı kapsamında, ilk çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üç ve üzerinde çocuklar için 600 lira ödemenin yapılmasına imkan verecek hukuki ve kurumsal düzenlemelerin yerine getirildiği, yeni dönemde de uygulamanın etkinleştirileceği bildirildi.
 • 17:26Hdp'den Kadın Cinayetlerinin Önüne Geçilmesine İlişkin Kanun TeklifiHdp Kadın Meclis Grubu, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla, "Kadın cinayetlerini teşvik eden bir mekanizmaya dönüşen cezai indirimlerin önüne geçilmesi için TCK'daki ilgili maddelerde değişiklik içeren kanun teklifini" TBMM Başkanlığı'na sundu.
 • 17:2664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, "Siyasal sistem arayışının yaslanacağı zemin, kuşkusuz demokratik bir anayasal zemin olacaktır.
 • 17:23CHP'den Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon ÇağrısıCumhuriyet Halk Partisi, geçen yıl yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi’nin etkin bir şekilde hayata geçirilmesi ve kadına yönelik şiddetin önüne geçilebilmesi için iktidar-muhalefet ayrımı gözetmeksizin çalışmak adına Meclis Başkanlığı'na dilekçe verdi.
 • 17:1864. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, "Eğitimde Kalite"nin en öncelik verilen alanlardan biri olacağı ve bu kapsamda "Eğitimde Kalite Seferberliği"ni başlatılmasının hedeflendiği ifade edildi.
 • 17:1864. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı TBMM'deBaşbakan Davutoğlu, Genel Kurul'da konuşuyor.
 • 17:1864. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, İstanbul'un dünya küresel finans merkezi sıralamasında ilk 25 arasında, Türkiye'nin ise finansal gelişmişlik açısından ilk 30 ülke içerisinde yer almasının hedeflendiği bildirildi.
 • 17:1764. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, Türkiye'nin pasif bir izleyici değil, inisiyatif ve sorumluluk alan bir ülke olduğu belirtilerek, "Bölgemizdeki gelişmelere cevap üretmenin ötesine geçerek, küresel meselelerde pozisyonlarını belirlemiş olan Türkiye, insanların hak ve hukuk taleplerini merkeze koyan, ahlaki ve vicdani yaklaşımı samimiyetle içselleştiren çok boyutlu dış politikasıyla, son derece çalkantılı bir dönemde unutulmuş veya dışlanmış mazlum halklar için ümit ışığı olmuştur" denildi.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, enerjide arz güvenliğinin sağlanması için kaynak çeşitlendirilmesine vurgu yapılırken, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en üst düzeyde değerlendirilmesi ve elektrik üretiminde nükleer teknolojinin kullanılması stratejisi öncelikler arasında yer aldı.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, milli güvenliği ve meşru demokratik sistemi tehdit eden yeni vesayet odağının "Paralel Devlet Yapılanması" olduğu belirtilerek, "Yargı ve güvenlik bürokrasisini, sivil toplumun çeşitli kesimlerini ve iş dünyasını tesiri altına almaya çalışan bu yeni vesayet odağının siyaseti kendi hedefleri doğrultusunda dizayn etme çabaları, bürokrasi içinde şeffaflığı yok eden gayretleri ve vesayetçi anlayışı milli güvenliğimizi tehdit etmektedir.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, mal ihracatında uzun dönemli hedefin dünya ihracatından yüzde 1,5 pay almak olduğu belirtilirken, bu kapsamda ihracatın ithalatı karşılama oranını yüzde 70'e, orta ve yüksek teknolojili ürünlerin ihracat içerisindeki payının da yüzde 40'a çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi.
 • 17:1564. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, bir yandan ekonomiyi büyütürken diğer yandan istihdam dostu bir büyümenin sağlanmasının, iş gücü piyasasının daha etkin işlediği bir ortamda işsizliği kalıcı şekilde düşük oranlara indirmenin hedeflendiği ifade edildi.
 • 17:15Hükümet Programı Görüşmeleri Cumartesi, Güven Oylaması PazartesiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı.
 • 17:1564. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, temel yaklaşımın vergi ödeyenlerden daha fazla vergi almak değil, vergi tabanını genişletmek suretiyle gelirlerin kalitesini artırmak olduğu bildirildi.
 • 17:05İş Adamlarının Hükümetten Beklentisiİş Adamlarının Hükümetten BeklentisiSamsun Ticaret ve sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Bizim hükümetten beklentimiz, iş dünyası 1 yıldır elini cebine atmıyor veya eli cebinde hep hazır yiyor ve hazır çalışıyor.
 • 17:03CHP'li İrgil'den Kadına Şiddet SorusuCHP'li İrgil'den Kadına Şiddet SorusuChp Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, koltuğa yeni oturan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na ilk gününde "Artan kadın şiddeti ve cinayetlerini önlemek için eylem planınız nedir?
 • 17:00Hükümet Programı Güven Oylaması Pazartesi Günü YapılacakHükümet Programı Güven Oylaması Pazartesi Günü YapılacakTBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen AK Parti Grubu önerisine göre Bakanlar Kurulu programı görüşmeleri cumartesi günü, güven oylaması ise pazartesi günü saat 18.00’de yapılacak.
 • 16:47Ahmet Aydın'ın Yeni Görevi Adıyaman'da Sevinçle KarşılandıAhmet Aydın'ın Yeni Görevi Adıyaman'da Sevinçle KarşılandıAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’ın Meclis Başkanvekili olması memleketi Adıyaman’da sevinçle karşılandı.
 • 16:45TCK'da "Kadına Yönelik Şiddet" DeğişikliğiHDP'li kadın milletvekilleri, kadına yönelik şiddet suçlarında ceza artırımını öngören ve ceza indirim hükümlerinin uygulanmasını engelleyen kanun teklifi hazırladı.
 • 16:22AK Parti'li Durmuşoğlu TBMM Başkanlık Divanı Üyeliğine Yeniden SeçildiAK Parti'li Durmuşoğlu TBMM Başkanlık Divanı Üyeliğine Yeniden SeçildiAK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu TBMM Başkanlık Divan üyeliğine getirildi.
 • 16:16Kadın Cinayetlerinde İyi Hal İndirimine Tepki: İndirimler Bizi Öldürüyor!Kadın Cinayetlerinde İyi Hal İndirimine Tepki: İndirimler Bizi Öldürüyor!Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve cinayete kurban giden kadınların yakınları, katillere iyi hal indirim uygulanmasına tepki göstermek için adliyeye siyah çelenk bıraktı.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 31. Bakanlar Oturumu'nun açılışına katıldı.
 • 15:59Akçay: Sınıflara Girerek Öğrencilerinin Gözü Önünde Gözaltı İşlemi HukuksuzdurMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Manisa'da Şehzade Mehmet Kurumları'nda çalışan 7 öğretmen, öğrencilerinin önünde gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:55Manisa'da Öğretmenlere Gözaltı Meclis Genel Kurulu'ndaManisa'da 7 öğretmenin öğrencilerinin gözü önünde gözaltına alınması, Meclis Genel Kurulu'nda gündem oldu.
 • 15:52AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "6-7 Ekim olaylarından sonra başladıkları bu hendek kazma işiyle bölgeyi felç etmeye çalışıyorlar.
 • 15:50Demir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekDemir Çelik İşçilerinin Sorunu Meclis'te ÇözülecekMaaşlarını alamadıkları gerekçesiyle uzun bir süredir gündem olan ve en son çatı eylemiyle adını duyuran Demir Çelik işçileri için Meclis’te kanun teklifi hazırlanacak.
 • 15:33TBMM Başkanlık Divanı BelirleniyorTBMM Başkanlık Divanı, 26. Dönem'de 23 üyeden oluşacak.
 • 15:26AK Parti'li Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bir programda Fetullah Gülen hakkındaki ifadelerden dolayı RTÜK tarafından A Haber'e para cezası verilmesini eleştirerek, "Öcalan ve Kandil'deki liderler televizyonda böyle eleştirildiğinde size bunların avukatları tarafından dilekçe ulaştırılınca benzer bir karar mı vereceksiniz?
 • 15:23AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti'ye TBMM Başkanlık Divanı'nda düşen üyelikler için seçim yapıldı.
 • 15:11AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet liderlerine, "Ya bu ülkenin hava sahasını, kara sınırlarını korumak konusunda ilkeli bir tutum ile hep birlikte beraber olalım ya da lütfen gölge etmeyin, gidin kendi kurultay oyunlarınızla uğraşın" diye seslendi.
 • 15:04Davutoğlu: Davutoğlu: "Herkes Sussa Biz Susmayacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kürsüdeki konuşması AK Parti TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- "1 Kasım'a giderken 'Parlamento'da beşinci parti çıkacak' diye söylenti yayanlar, sanki bu beşinci parti AK Parti bünyesinden çıkacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışanlar, şimdi kendi kongrelerine gitmeye korkuyorlar, kendi iç hesaplarıyla uğraşıyorlar"- "Muhalefet kurumunun demokratik düzeninin olmazsa olmazı olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Her zeminde uzlaşma ve diyalog yolunu açmaya çalışacak, bizim gibi düşünmeyenlere saygıda ve iletişimde kusur etmeyeceğiz" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım'a giderken 'Parlamento'da beşinci parti çıkacak' diye söylenti yayanlar, sanki bu beşinci parti AK Parti bünyesinden çıkacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışanlar, şimdi kendi kongrelerine gitmeye korkuyorlar, kendi iç hesaplarıyla uğraşıyorlar" dedi.
 • 14:59Başbakan Davutoğlu, TBMM Başkanı Kahraman'ı Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, TBMM Başkanı Kahraman'ı Ziyaret EttiTbmm Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu TBMM'deki makamında kabul etti.
 • 14:59TBMM Başkanı İsmail Kahraman Başbakan Davutoğlu'nu Kabul EttiTBMM Başkanı İsmail Kahraman Başbakan Davutoğlu'nu Kabul EttiDha ANKARA- TBMM Başkanı İsmail Kahraman Başbakan Davutoğlu'nu kabul etti TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu TBMM'deki makamında kabul etti.
 • 14:39Adnan Menderes Demokrasi Müzesi" Kurulması ÇalışmalarıAydın'da 2016 yılı içinde açılması planlanan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde merhum başbakanın anıları ve siyasi mücadelesi yaşatılacak.