SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 07:27Bağımsız Bakanlar Maaş Almak İçin Yemin EdecekBağımsız Bakanlar Maaş Almak İçin Yemin EdecekTBMM'nin, seçim hükümetinde görev alacak bağımsız bakanların yemin töreni için en geç gelecek hafta toplanması bekleniyor. Bakanlar maaşını yemin edip alacak.
 • 11:19Barajın Çatlağı 21 Milyon TL'ye KapanacakBarajın Çatlağı 21 Milyon TL'ye KapanacakAçılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde yaptığı Gördes Barajı'nda su kaçağını önlemek için 20 milyon 899 bin 650 lira harcanacak.
 • 12:53Uçaklarda Silahlı Sivil Polis OlacakUçaklarda Silahlı Sivil Polis OlacakUçak kaçırma ve benzeri olaylara karşı uçuşlarda silahlı bir sivil polis yer alacak. Hava polisi, yolcu gibi koltuklarda oturacak özel silahı olacak.
 • 15:30Başbakanlık Korumasının PTT Memuruna Mektup Vermesi Dikkat ÇektiBaşbakanlık Korumasının PTT Memuruna Mektup Vermesi Dikkat ÇektiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği isimlerin ortaya çıkmasının ardından ortaya çıkan korumanın PTT memuruna mektup verdiği fotoğraf dikkat çekti.
 • 08:38Bağımsız Bakanlara Vekil PiyangosuBağımsız Bakanlara Vekil PiyangosuCHP ve MHP'liler Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmezse, dışarıdan bakan olarak atanacak bürokratlar, 3 ay görev yapıp vekillere tanınan tüm haklardan yararlanacak.
 • 10:39MHP'nin Gazetesi, Tuğrul Türkeş'i GörmediMHP'nin Gazetesi, Tuğrul Türkeş'i GörmediMHP'ye yakınlığıyla bilinen Ortadoğu gazetesi gündeme bomba gibi düşen Tuğrul Türkeş haberini görmedi.
 • 11:52Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: İftira Atan Vekile Haddini BildirinDavutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: İftira Atan Vekile Haddini BildirinBaşbakan CHP'nin kendilerine yönelttiği 'ahlak' eleştirilerine, Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan üzerinden yürütülen 'evlilik teklifi' iftiraları üzerinden cevap verdi.
 • 23:24Davutoğlu'dan Bahçeli'ye Sert Yanıt: Yüzünde İnsanlık Emaresi Görmek Mümkün mü?Davutoğlu'dan Bahçeli'ye Sert Yanıt: Yüzünde İnsanlık Emaresi Görmek Mümkün mü?Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin kendisi hakkında eleştirilerine çok sert yanıt verdi; "Yüz ifadesine bakın. Yüzünde bir hayat emaresi görmek mümkün mü?"
 • 00:19Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (1) …Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Anayasal zorunluluğu olan bir hükümet kurduk. Tamamıyla tercih hakkının benim elimde olmadığı, benim sadece TBMM’de grubu bulunan partilerin dağılımı itibariyle, TBMM Başkanı’nın bildirdiği sayılar içerisinde hareket amacımın olduğu bir tablo” dedi.
 • 00:07Gündem Özeti/ 29 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezuniyet törenine katılacak.
 • 23:18Canikli "Tüketiciye" ÇalıştıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Anayasa'nın 114. maddesi gereğince kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yer almayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, görevini Cenap Aşcı'ya devredecek.
 • 23:13Enerji Merkezi Olma" Hedefi İçin Enerji HarcadıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2009'dan bu yana sürdürdüğü bakanlık görevini eski AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun'a devredecek.
 • 23:08Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıGeçici Bakanlar Kurulu'nda AK Parti'den 10, MHP'den 1, HDP'den de 2 milletvekili yer aldı.
 • 22:01Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Anayasa'nın 114. maddesi gereğince kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yeniden bu göreve getirildi.
 • 21:21Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıAK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Anayasa'nın 114. maddesi gereğince, kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine getirildi.
 • 21:08Davutoğlu'nun Seçim Hükümeti Belli OlduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçici hükümeti kurmakla görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kabine listesini sundu.
 • 18:57Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıTürkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun Memmedyarov'la görüşmesi- Bakan Çavuşoğlu'nun Meredov ile görüşmesi- Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması - Konuk bakanların konuşması Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Toplantısı-Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Bugün aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, üçlü toplantı ve işbirliği süreçlerinin bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunma anlayışının bir göstergesi olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye, Türkmenistan ve Azerbaycan olarak aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" dedi.
 • 18:53MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı AçıklamasıMHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı AçıklamasıMHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, MHP’nin 46 yıllık bir geçmişinin olduğunu hatırlatarak, seçimlerden hiçbir zaman korkmadıklarını söyledi.
 • 18:19Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nin RestorasyonuCumhuriyetin temellerinin atıldığı, Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan ve günümüze kadar Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi olarak hizmet veren tarihi binanın iç teşhir ve tanzim çalışması ihale edildi.
 • 18:11CHP Grup Başkanlığı: Mahmut Tanal'ın Soru Önergesinde Cumhurbaşkanının Kızının Adı GeçmemektedirChp Grup Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın soru önergesini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çarpıttığını ileri sürerek, "Mahmut Tanal'ın soru önergesinde Cumhurbaşkanının kızının adı geçmemektedir.
 • 17:09Vural: Okullara Yapılan Baskılar Velileri ve Öğrencileri Rencide EdiyorMilliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural, özel okullara yönelik yapılan operasyonları eleştirdi.
 • 16:58CHP Grup Başkanlığın'dan AçıklamaCHP Grup Başkanlığı’ndan Başbakan Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı’nın kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili olarak CHP’ye yönelik sözleriyle ilgili yapılan açıklamada, CHP’nin AK Parti’den alacak ahlak dersinin olmadığı bildirildi.
 • 16:57Vural: Vural: "Allah Bizi Fitnecilerden Fesatlardan Korusun"MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in MHP’li sıfatı ile üstleneceği bir görev olamayacağını belirterek, kurulacak seçim hükümetinde MHP’li bir üyenin olmayacağını söyledi.
 • 16:52CHP Grup Başkanlığı AçıklamasıCHP Grup Başkanlığı, "Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın bir soru önergesini çarpıtarak, ahlak dersi vermeye kalkıştığı" açıklamasını yaptı.
 • 16:48Kardeşlik Köprüsü ProjesiKardeşlik Köprüsü ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çeşitli şehirlerden gelen öğrencilerin bindiği otobüsten görüntüler, - Otobüs içerisinden detay görüntüler, - Muradiye Kültür Vakfı Genel Müdürü Ahmet Hüsrev Ulusoy'un açıklamaları, - KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay'ın açıklamaları, - Öğrencilerden röportaj, - Otobüslerin gidişi, Kardeşlik Köprüsü Projesi- Proje kapsamında Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve KKTC'den gelen çocuk ve gençler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti Kardeşlik Köprüsü Projesi'yle bir araya gelen çocuk ve gençler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti.
 • 16:10Hdp Grup Başkanvekili Baluken AçıklamasıHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Yüksekova, Cizre, Doğubayazıt ve Şırnak'ta son 24 saat içinde 11 kişinin yaşamını yitirdiğini savunarak, "Bunun kabul edilebilir hiçbir yönü, hiçbir yanı yoktur" dedi.
 • 16:01Adan: AKP Kadrolarında 17-25 Aralık Hırsızlık Olayına İnanmayan Hiç Kimse YokAdan: AKP Kadrolarında 17-25 Aralık Hırsızlık Olayına İnanmayan Hiç Kimse YokMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Celal Adan, Adalet ve Kalkınma Partisi kadrolarında 17-25 Aralık hırsızlık olayına inanmayan hiç kimsenin olmadığını savundu.
 • 15:48CHP Grup Başkanlığı: CHP'nin AKP'den Alacak Ahlak Dersi YokturCHP, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın bir soru önergesini çarpıtarak, 'ahlak dersi vermeye kalkıştığını' ifade etti.
 • 15:24CHP'li Usluer ve Biçer: Basını Susturmak Diktatörlük GirişimidirCHP'li Usluer ve Biçer: Basını Susturmak Diktatörlük GirişimidirTwitter fenomeni Fuat Avni'nin, muhalif medyaya el koyulacağı iddialarına CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ile TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca sert tepki gösterdi.
 • 15:18Odunpazarı Belediyesi Metristepe'deOdunpazarı Belediyesi Metristepe'de“Direniş, Diriliş, Kurtuluş Metristepe’den Kocatepe’ye yürüyüş” programı Cumhuriyet sevdalılarının katılımıyla devam ediyor.
 • 15:06Baluken: Bağımsız Bakan Yerine Hdp'den Üçüncü Bir İsim SeçilmeliHalkların Demokratik Partisi Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel’in bakanlık teklifini kabul etmemesi üzerine yeni durumla ilgili bir bağımsız bakan görevlendirmesi yerine HDP’den üçüncü bir ismin seçilmesi gerektiği söyledi.
 • 15:04Kardeşlik Köprüsü ProjesiKardeşlik Köprüsü Projesi'yle bir araya gelen çocuk ve gençler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti.
 • 14:50AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hayır ve ret politikalarını yürüttü Sayın Bahçeli. Şimdi de Sayın Türkeş'i reddediyorlar, etmeye çalışıyorlar, ihraç talebiyle. Allah aşkına, devletin ve milletin çağrısına 'Evet' demiş olan kim olursa olsun, onu kim reddederse etsin, millet reddetmez" dedi.
 • 14:21İstanbul Barosu: 30 Ağustos, Türk Halkının Esarete Karşı Özgür ve Bağımsız Yaşama İradesidirİstanbul Barosu Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, "Büyük zaferin 93. Yıldönümünü kutlarken, bağımsızlık ve özgürlük uğruna can veren şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
 • 13:58MHP'li Adan: Tuğrul'un Aldığı Karar Değersizdir, Yapılan Teklif AhlaksızdırMHP'li Adan: Tuğrul'un Aldığı Karar Değersizdir, Yapılan Teklif AhlaksızdırMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık teklifinde bulunduğu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını açıkladı.
 • 13:34AK Parti İl Başkanı Keskin, "Halkın Zekası ile Dalga Geçiyorlar"AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, ülke gündemi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 12:52Hamzaçebi'den Okul Baskınlara Tepki: Hiçbir Objektif Gerekçesi Yoktur, Hepsi SuçCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, özel okullara, anaokullarına ve dershanelere polislerle birlikte yapılan baskınlara tepki gösterdi.
 • 12:462,5 Ayda 825 Atama Yapıldı, Bu Atamaların Hiçbiri Anayasa'ya Uygun Değil'2,5 Ayda 825 Atama Yapıldı, Bu Atamaların Hiçbiri Anayasa'ya Uygun Değil'Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başında bulunduğu istifa etmiş hükümetin 7 Haziran seçimlerinden bu yana bugüne kadar görülmedik ölçüde atama furyasına girdiğini söyledi.
 • 12:44CHP İstanbul Milletvekili Hamzaçebi AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, seçimden önceki 6 ayda 265 atama yapılırken, seçimden sonra bu sayının 825 olduğunu ifade ederek, "Arkasında halkın desteği kalmamış bir Hükümetin 2,5 ayda 825 atama yapması doğru mu, meşru mu, demokratik mi" diye sordu.
 • 12:30Gönül: "Paralel Yapı Tarafından Haber Servis Edildi"AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanlığı ve Keçiören Gençlik Kolları, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ı hedef alan saldırıyı kınadı.
 • 12:02Levent Üzümcü'nün İhracı, TBMM Gündemine TaşındıSosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ve basına verdiği demeçler gerekçe gösterilerek sanatçı Levent Üzümcü’nün İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan ‘ihraç edilmesi’ TBMM gündemine taşındı.
 • 11:25CHP Milletvekili Kara'dan Bik Kanunu Değişiklik TeklifiCHP Milletvekili Kara'dan Bik Kanunu Değişiklik TeklifiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Basın İlan Kurumu (BİK) Kanunu’nda değişiklik öngören teklifini TBMM’ye sunarak, basın kuruluşlarının ilan ve reklamlarından kesilen komisyon ücretlerinin düşürülmesini istedi.
 • 11:16CHP'li Sarıbal: İncirlik Üssü İçin Ne Gibi Pazarlık Yapıldı?CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Temmuz 2015 tarihinde ABD Hava Kuvvetleri’nin kullanımına açılan İncirlik Hava Üssü’nü sordu.
 • 10:59CHP'li Yarkadaş: AKP'nin Tarihi ve Kültürel Mirasımıza Bakış Açışı Bu Mu?CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul’da uyuşturucu ticareti yapan çetenin, Silivrikapı Kale Surları içine yaptığı evi TBMM gündemine taşıdı.
 • 10:51Aym, RTÜK Üyeliği Seçimini GörüşecekAnayasa Mahkemesi (AYM), Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 14 Temmuz’da gerçekleştirilen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği seçiminin şekil bakımından iptali ve üyelik seçimine ilişkin bölümün yürürlüğünün durdurulmasını görüşecek.
 • 07:58İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala'nın Açıklamaları Açıklamasıİçişleri Eski Bakanı Efkan Ala'nın Açıklamaları Açıklamasıİçişleri eski Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Gerekirse gövdemizi taşın altına koyarız” sözleriyle ilgili, “Daha gölgeni koymuyorsun, gövdeni nereden koyacaksın.
 • 20:55Hdp Mardin Milletvekili Sancar - Yüksekova'daki OlaylarHdp Mardin Milletvekili Sancar - Yüksekova'daki OlaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar Yüksekova'daki olaylar- HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Yüksekova'nın bazı mahallelerindeki evlerin, terörist bulunduğu gerekçesiyle havan topu atışıyla zarar gördüğünü, yaralıların ve hayatını kaybeden bir kişinin olduğunu savundu HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Yüksekova'nın bazı mahallelerindeki evlerin, terörist bulunduğu düşüncesiyle havan topu atışıyla zarar gördüğünü, yaralıların ve ölen bir kişinin olduğunu ileri sürdü.
 • 18:52Sümeyye Erdoğan'ı Hedef Alan İddiaCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddialarının yer aldığı soru önergesi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının üzerinden iki saat geçtikten sonra partinin internet sitesinden kaldırıldı.
 • 18:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP, MHP ve HDP’deki isimlere bakanlık teklifi götürmesine ilişkin, “Bir koalisyon kurmuyoruz.
 • 17:45Seçim Hükümeti ŞekilleniyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere bakanlık teklifinde bulunduğu CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "12 Mart 1971, 12 Eylül 1980 ateş çemberinden geçmiş, 1991 Hükümeti'nde ve daha sonraki dış zorlamalara dayanan hükümet modellerinde en yukarı düzeyde yer almayı kendisi ve partisi için reddetmiş bir siyaset anlayışına muhatap olmaktasınız. Nasıl geçmişte 12 Eylül Kenan Evren hukukuna karşı rakiplerimiz olan siyasetçilerin hukukunu savunduysam, şimdi de milletin hukukunu sizlere karşı savunmak boynumun borcudur" değerlendirmesinde bulundu.