SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika Tbmm Haberleri

 • 27 Eylül 2016 12:35TBMM 26. Dönem 1. Yasama Yılı Değerlendirme ToplantısıTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Bizi yıkacaklarını zanneden gafiller, tıkıldıkları inlerinde hakettikleri cezalarını çekmeyi bekliyorlar.
 • 27 Eylül 2016 12:25CHP'li Böke, 'Proje Okulları'nı Meclis'e TaşıdıCHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Saye Böke, yeni eğitim-öğretim yılında, ilk ve orta öğretimdeki öğretmen açığının yaratacağı sorunları, İzmir özelinde öne çıktığını belirttiği ve şu anda 'Proje Okulu' sistemine alınmış olan bazı okullardaki yönetici ve öğretmelerle ilgili yer değişikliği kararını Meclis'e taşıdı.
 • 27 Eylül 2016 12:19Meclis Başkanı Kahraman; Bir Meczupla Karşı Karşıyayız, Fetullahçı Ayıklanma Devam Ediyor (1)TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına operasyon yapılmasına ve FETÖ üyelerinin iletişim kurduğu Bylock programını kullanan milletvekillerinin anımsatılması üzerine "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor.
 • 27 Eylül 2016 12:01TBMM Başkanı Kahraman, 26. Dönem 1. Yasama Yılını DeğerlendirdiTBMM Başkanı Kahraman, 26. Dönem 1. Yasama Yılını DeğerlendirdiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, egemenliğin silahlı bir güç veya bir gruba değil, millete ait olduğu ilkesinin, demokrasinin temel unsuru olduğunu söyledi.
 • 27 Eylül 2016 11:42Antalya'daki Fetö SoruşturmalarıAntalya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen soruşturmalarda 3 bin 838 kişiye adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.
 • 27 Eylül 2016 11:19TBMM Başkanı: Tıkıldıkları İnlerinde Cezalarını Çekmeyi BekliyorlarTBMM Başkanı: Tıkıldıkları İnlerinde Cezalarını Çekmeyi BekliyorlarTBMM Başkanı İsmail Kahraman, FETÖ'cülerle ilgili "Bizi yıkacaklarını zanneden gafiller, tıkıldıkları inlerinde hak ettikleri cezalarını çekmeyi bekliyorlar." dedi.
 • 27 Eylül 2016 11:02Antalya'da Fetö'den Tutuklu Sayısı 767Antalya'da Fetö'den Tutuklu Sayısı 767ANTALYA'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 1959 kişi hakkında adli işlem yapılırken, 767 kişi tutuklandı.
 • 27 Eylül 2016 10:59ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken, TBMM'yi Ziyaret EttiABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken, TBMM'yi Ziyaret EttiABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) bombalanan bölümlerinde incelemelerde bulundu.
 • 27 Eylül 2016 10:31ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken TBMM'deABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken TBMM'deABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Meclis'in bombalanan bölümlerinde incelemelerde bulundu.
 • 27 Eylül 2016 09:03Gündem/ 27 Eylül 2016Gündem/ 27 Eylül 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Dışi·şleri· Bakanı Boris Johnson ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki Maarif Vakfı heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 26 Eylül 2016 19:45MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal AçıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal AçıklamasıANKARA (İHA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, “Hükümetin Olağanüstü Hal kararı alıp, Parlamento’ya gelmesi gerek. Bizde o zaman yetkili kurullarımızla görüşürüz. Baştan itibaren bu işin tamamlanmasıyla ilgili bir ihtiyaç varsa, o andaki değerlendirmelere göre karar veririz” dedi.
 • 26 Eylül 2016 19:39TBMM Başkanı Kahraman, Yabancı Gazetecileri Kabul EttiTBMM Başkanı Kahraman, Yabancı Gazetecileri Kabul EttiTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Dün ikiz kuleleri, Afganistan dağlarındaki mağaradan yönetip berhava eden terörist neyse bugün Pensilvanya'da olan terörist de aynı durumdadır ve gerek insanlığın, gerek toplumun düşmanı olan bir kişidir.
 • 26 Eylül 2016 19:05CHP Grup Başkanvekili Altay'ın AçıklamalarıCHP Grup Başkanvekili Altay'ın AçıklamalarıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hodri meydan. Eğer Türkiye'de bir daha darbe olmaması isteniyorsa 15 Temmuz'un siyasi ayağını ortaya çıkaralım." diye konuştu.
 • 26 Eylül 2016 18:25TBMM Başkanı Kahraman Yabancı Gazetecileri Kabul EttiTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Dün ikiz kuleleri, Afganistan dağlarındaki mağaradan yönetip berhava eden terörist neyse bugün Pensilvanya'da olan terörist de aynı durumdadır ve gerek insanlığın, gerek toplumun düşmanı olan bir kişidir.
 • 26 Eylül 2016 17:32Engin Altay TBMM'de Açıklamalarda Bulundu 2Engin Altay TBMM'de Açıklamalarda Bulundu 2Engin Altay TBMM'de açıklamalarda bulundu 2(Tür: Ankara)
 • 26 Eylül 2016 17:04İngilizlerin Aşiretlerle Görüştüğü İddiasıAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "Türkiye’nin ulusalcıları, eğer emperyalistlerle işbirliği yapanları arıyorlarsa, aşiretler içinde değil, başka yerde aramalıdırlar.
 • 26 Eylül 2016 16:52Orhan Miroğlu, TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi -2Orhan Miroğlu, TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi -2Orhan Miroğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi -2(Tür: Ankara)
 • 26 Eylül 2016 16:44Burdur CHP'li Mehmet Göker'den Burdur Milli Eğitim Müdürü Bayram'ın 2 Yıl Önceki Paylaşımına TepkiBurdur CHP'li Mehmet Göker'den Burdur Milli Eğitim Müdürü Bayram'ın 2 Yıl Önceki Paylaşımına TepkiCHP'li Mehmet Göker'den Burdur Milli Eğitim Müdürü Bayram'ın 2 yıl önceki paylaşımına tepkiCHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Bayram'ın 2 yıl önce sosyal medya hesabından yaptığı 'Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir' paylaşımını gündeme getirerek, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
 • 26 Eylül 2016 16:39CHP Grup Başkanvekili Engin Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, “Eğer Türkiye’de bir daha darbe olmaması isteniyorsa, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağını ortaya çıkarılması ve bunlarla çok keskin şekilde hesaplaşılması lazım” dedi.
 • 26 Eylül 2016 16:30Ak Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAk Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, aşiretlerin ikinci bir darbe girişimine destek vereceği iddialarını sert bir dille eleştirerek "Oysa HDP'ye oy veren aşiretler dahil Kürt aşiretlerinin istediği barış ve demokrasi Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığının devam etmesidir" dedi.
 • 26 Eylül 2016 16:09CHP Grup Başkanvekili Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hodri meydan. Eğer Türkiye'de bir daha darbe olmaması isteniyorsa 15 Temmuz'un siyasi ayağını ortaya çıkaralım." diye konuştu.
 • 26 Eylül 2016 16:07CHP'li Altay: MİT'in 'Bylock'u Yeni Fark Etmiş Olması Görev SuistimalidirCHP'li Altay: MİT'in 'Bylock'u Yeni Fark Etmiş Olması Görev SuistimalidirCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, FETÖ mensuplarının iletişim sistemi 'Bylock' programını kullanan 20 bin kişinin daha tespit edilmesine ilişkin "MİT böyle bir sistemi şimdi fark ettiyse öncelikle MİT'i hemen lağvetmek lazım. Daha önce fark edip göz yumduysa da FETÖ soruşturmasına önce MİT'ten başlamak lazım. Her iki insanın bir dakikalık iletişime vakıf olan MİT'in böyle bir iletişim sistemini yeni fark etmiş olması büyük bir görev kusurunun ötesinde görevi suistimaldir" dedi.
 • 26 Eylül 2016 08:58Madenlere 70 Milyon Liralık İş Güvenliği CezasıMadenlere 70 Milyon Liralık İş Güvenliği CezasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, geçen sene denetlenen madenlere yaklaşık 70 milyon liralık iş güvenliği cezası kesildiğini söyledi.
 • 25 Eylül 2016 08:33Meclis'te Alarm: Eve Giden Polisler 'Acil' Olarak Geri ÇağrıldıMeclis'te Alarm: Eve Giden Polisler 'Acil' Olarak Geri ÇağrıldıMeclis'te akşam saatlerinde mesaisi biten ve kampüsten ayrılan polisler acil olarak geri çağrıldı. Meclis alarm durumuna geçince kamuoyu da hareketlendi.
 • 24 Eylül 2016 21:24Başbakan Binali Yıldırım, Yeğeninin Nikah Şahidi OlduBaşbakan Binali Yıldırım, Yeğeninin Nikah Şahidi OlduYeğeninin nikahına katılan Başbakan Yıldırım, mutluluğun formülünün "peki" demek olduğunu söyledi. Yeğenine, "Emine, sen de havaya girme. Gökhan hiddetlendiğinde 'peki' demesini bilmelisin" dedi.