SON DAKİKA TÜRKMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Türkmenistan Haberleri

 • 14:50Best Balıkesir, Pastal ile AnlaştıBest Balıkesir, Pastal ile AnlaştıBest Balıkesir Basketbol Takımı Torku Konyaspor'dan forvet Valantin Pastal ile anlaşmaya vardı.
 • 14:04Doğalgaz İhracatında Rusya İlk SıradaDünyada geçen yıl en fazla doğalgaz ihraç eden ülke, 196 milyar metreküple Rusya oldu.
 • 13:20Best Balıkesir, Pastal'la AnlaştıBest Balıkesir, Pastal'la AnlaştıSpor Toto Basketbol Ligi'nde tarihinde ilk kez mücadele etmeye hazırlanan Best Balıkesir, dış transferde Torku Konyaspor'dan forvet Valentin Pastal'la anlaştı.
 • 11:23İzmir Otellerin Boş Kalması Çiçekçileri Vurduİzmir Otellerin Boş Kalması Çiçekçileri VurduOtellerin boş kalması çiçekçileri vurduTürkiye'de son yıllarda yapılan yatırım ve desteklerle 'çiçekçiliğin başkenti' haline gelen İzmir'in Bayındır İlçesi'ndeki üreticiler, 750 serada ürettikleri bitkiler için pazar bulamıyor.
 • 10:24Türkiye'nin en büyük çay paketleme fabrikası URTİM ile yükselecekTürkiye'nin en büyük çay paketleme fabrikası URTİM ile yükselecekURTİM, Türkiye ve dünyada havalimanı, stadyum, rafineri, termik santral, konut gibi birçok projede hız kesmeden yer almaya devam ediyor.
 • 16:56Şiö Devlet Başkanları ZirvesiŞanghay İşbirliği Örgütü'nün (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlendi.
 • 15:42Bakü Avrupa Oyunları'nda İlk Madalya Burcu Zemin'eBakü Avrupa Oyunları'nda İlk Madalya Burcu Zemin'eBakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunlarında basketbol, voleybol, karate, tekvando, judo, güreş müsabakalarının yapılacağı 25.000 kişilik kapalı spor salonunun yer döşemeleri BURCU PARKE tarafından yapıldı.
 • 15:38Ağrı Kesiciye 7 Yıl Mahkûm Olan Şoförün Ailesi Kadir Gecesi Affını BekliyorAğrı Kesiciye 7 Yıl Mahkûm Olan Şoförün Ailesi Kadir Gecesi Affını BekliyorTürkmenistan'da kullandığı ağrı kesici yüzünden 7 yıl hapis cezası verilen Yozgatlı kamyon şoförü Mustafa Sarı'nın ailesi, umutla 'Kadir gecesi affını' bekliyor.
 • 11:57Tır Sürücüleri 'Rehin' KaldıTır Sürücüleri 'Rehin' KaldıTürkmenistan ve Özbekistan'dan aldıkları deri, pamuk, mercimek gibi ithal ürünleri İran üzeri Türkiye'ye getirmek için yola çıkan TIR sürücüleri, Türkiye'ye açılan ve Gürbulak Sınır Kapısı'nın hemen karşısında bulunan Bazargan Gümrüğü'ne geldiklerinde kontrolden geçirildiler.
 • 11:21Depolarda Fazla Mazot Çıkan 22 Tır'a İran'da BekletiliyorDepolarda Fazla Mazot Çıkan 22 Tır'a İran'da BekletiliyorÖzbekistan ve Türkmenistan'dan aldıkları ithal malları Türkiye'ye getirmek için yola çıkan 22 TIR, depolarda fazla mazot bulunduğu gerekçesiyle İran sınırında bekletiliyor.
 • 03:24Erzurum Depolarında Fazla Mazot Çıkan 22 Tır, İran Sınırında KaldıErzurum Depolarında Fazla Mazot Çıkan 22 Tır, İran Sınırında KaldıÖzbekistan ve Türkmenistan'dan aldıkları yükü İran üzerinden Türkiye'ye getirmek üzere yola çıkan 22 TIR, depolarda fazla mazot bulunduğu gerekçesiyle İran sınırında bekletiliyor.
 • 20:00Kazakistan'da Bölgesel İstihdam KonferansıKazakistan'da kalkınma ve istihdamın sağlanmasını desteklemek amacıyla düzenlenen Bölgesel İstihdam Konferansı'nda, Orta Asya ülkelerinden bilim adamları, araştırmacılar ve uluslararası örgütlerin temsilcileri bir araya geldi.
 • 18:43Edirne Uluslararası Judo Turnuvası'nın ArdındanAbana Gençler Birliği Judo Spor Kulübü, Edirne Uluslararası Judo Turnuvası'ndan 8 madalyayla döndü.
 • 15:10Şiö Devlet Başkanları ZirvesiTürkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Özbekistan'da Özbek mevkidaşı İslam Kerimov ile bir araya geldi.
 • 13:28Kardeş Ülkelerden Mesaj VarKardeş Ülkelerden Mesaj Var4. Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvası’na hakem olarak katılan Azerbaycan Satranç Federasyonu Genel Sekreteri İbrahim Mamadov ve Türkmenistan’dan gelen heyet, turnuvayı başarılı bulduklarını belirtti.
 • 20:52Çeşme Uluslararası Satranç Turnuvası BaşladıÇeşme Uluslararası Satranç Turnuvası Başladı4. Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvası, 13 ülkeden 365 sporcunun katılımıyla başladı.
 • 09:57Mobilyada 2023 Hedefi 10 Milyar Dolar İhracatAnkara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, mobilya ihracatını 2023 yılına kadar 10 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
 • 15:07Çeşme'de Satranç GünleriTürkiye Satranç Federasyonu ve Çeşme Belediyesi'nin işbirliğiyle organize edilen 4'üncü Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 20-26 Haziran tarihleri arasında ilçedeki Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştirilecek.
 • 09:45Atanamayan Öğretmen Adaylarına Yurtdışı FırsatıAtanamayan Öğretmen Adaylarına Yurtdışı FırsatıYurtdışında açılacak okullarda çalışmak için atanamayan öğretmen adaylarına da fırsat verilecek. Bu öğretmenler devlet memuru olmayacak ama Maarif Vakfı'na bağlı çalışacak.
 • 14:29Dünya Karapapak Türkleri Birliği Kars'ta İftar Yemeği'nde BuluştuDünya Karapapak Türkleri Birliği Kars'ta İftar Yemeği'nde BuluştuDünya Karapapak Türkleri Birliği (KARPAT) Karslılarla iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 11:47Yabancı Öğrenci Sayısı Yüzde 182 ArttıYabancı Öğrenci Sayısı Yüzde 182 ArttıDünyanın dört bir yanındaki 181 ülkeden 87 bin 903 öğrenci, üniversite eğitimlerini Türkiye'de alıyor.
 • 11:27Türk Üniversitelerine Yabancı Öğrenci İlgisiDünyanın dört bir yanındaki 181 ülkeden 87 bin 903 öğrenci, üniversite eğitimlerini Türkiye'de alıyor.
 • 10:53Başbakanlıktan "Kek Eş Başkanlıkları" GenelgesiTürkiye'nin bazı ülkelerle imzaladığı anlaşmaların öngördüğü ikili ticari ve ekonomik konuların ele alındığı Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantılarına başkanlık edecek Bakanların listesi yeniden düzenlendi.
 • 21:16Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Rusya'daASTANA (AA) – 20. Uluslararası Ekonomi Forumu'na katılmak üzere St. Petersburg kentine giden Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya'nın önde gelen petrol, kimya, demir yolu ve otomobil şirketlerinin yöneticileri ile bir araya geldi.
 • 12:17Karadenizli Mobilyacılara İhracat DesteğiDoğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) ve Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİAD) işbirliğiyle hazırlanan "Doğu Karadeniz Mobilya Sektörünün Uluslararası Platformda Bilinçli Rekabetinin Güçlendirilmesi Projesi"nin Ekonomi Bakanlığı tarafından kabul edilmesi, Trabzon'daki mobilyacıları memnun etti.
 • 10:47Asya'nın spor kanalı ALMASPORT yeni yuvasındaTürki Cumhuriyetlerde 7 gün 24 saat yayın yapan ve 75 milyon izleyiciye ulaşan ALMASPORT, Saran Holding binasındaki yeni stüdyolarına taşındı.
 • 12:20Tır Şoförlerinin Sınır Kapısında RamazanıTır Şoförlerinin Sınır Kapısında RamazanıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gürbulak Sınır Kapısından detay Sınır kapısındaki tır kuyrugundan detay Tır şoförlerinin iftar hazırlıklarından detay Tır şoförü Yusuf Kayhan'ın konuşması Tır şoförü Hakkı Kılıç'ın konuşması Tır şoförü İhsan Er'in konuşması İftarlarını açan şoförlerden detay Tır şoförlerinin sınır kapısında ramazanı Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda araç kuyruğunda bekleyen tır şoförleri, birlikte hazırladıkları sofralarda oruç açıyor Tır şoförü Kayhan: "Şoförlüğün en güzel yanı, farklı insanlar tanıyoruz, farklı kültürler ve yemek çeşitleri tanıyoruz.
 • 11:56Tır Şoförlerinin Sınır Kapısında RamazanıAğrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda araç kuyruğunda bekleyen tır şoförleri, evlerinden uzakta da olsa birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
 • 15:5617. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film FestivaliKarabük'ün Safranbolu ilçesinde her yıl "kültürel miras ve korumacılık" temasıyla düzenlenen 17. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'inde "manevi mimarlar" alt teması kapsamında Hoca Ahmet Yesevi Paneli" yapılacak.
 • 17:42BM, Türkiye'ye Onur Madalyası VerdiBM, Türkiye'ye Onur Madalyası VerdiOzon tabakasının korunmasını amaçlayan Montreal Protokolü'nü en iyi şekilde uygulayan ülkeler arasında yer alan Türkiye'ye BM tarafından "onur madalyası" verildi.
 • 17:10Türkiye 2016 Yılı Ozon Tabakasını Koruma Onur Madalyasını AldıMontreal Protokolünün uygulanmasında başarılı ülkeler arasında yer alan Türkiye’ye Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) tarafından "Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Ozon Ağı Ozon Tabakasını Koruma Onur Madalyası" verildi.
 • 15:13Okul Duvarlarına Yaptığı Resimler Gelir Kaynağı OlduOkul Duvarlarına Yaptığı Resimler Gelir Kaynağı OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Svetlana Latişeva Özdoğan'ın okul duvarlarını boyamasından detay ve genel görüntüler Svetlana Latişeva Özdoğan ile röportaj Okul duvarlarına yaptığı resimler gelir kaynağı oldu Turgutlu'da yaşayan Rus asıllı Svetlana Latişeva Özdoğan, çocuğunun resim dersi ödevlerine yardımcı olurken keşfettiği resim yeteneğiyle ailesine ek gelir sağladı Çalıştığı okulun duvarlarına çizdiği resimleri çok beğenilen Özdoğan, farklı okullardan da davet aldı Özdoğan: "Elde ettiğim gelirle 10 yıldır uzak kaldığım memleketime gitmek istiyorum" MANİSA(AA) - ERKAN ŞİMŞEK - Manisa'nın Turgutlu ilçesinde çocuğuna ödevlerinde yardımcı olurken keşfettiği resim yeteneğini duvar boyayarak geliştiren anne, aile bütçesine ek gelir kaynağı oluşturdu.
 • 11:08Okul Duvarlarına Yaptığı Resimler Gelir Kaynağı OlduMANİSA(AA) - ERKAN ŞİMŞEK - Manisa'nın Turgutlu ilçesinde çocuğuna ödevlerinde yardımcı olurken keşfettiği resim yeteneğini duvar boyayarak geliştiren anne, aile bütçesine ek gelir kaynağı oluşturdu.
 • 13:42Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Atak mı Süper Kobra Mı?"İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde, ”ATAK, nasıl PKK teröristlerinin korkulu rüyası haline geldi”, ”Süper Kobra’yı füzeyle düşüren teröristler ATAK’a da füze attılar mı”, ”ATAK, o saldırıyı nasıl savuşturdu”, “ATAK’ın en caydırıcı silahı hangisi”, ”Hangi ülkeler ATAK’ın peşine düştü” sorularına cevap aradı.
 • 11:26Ankara'da Ramazan EtkinlikleriAnkara'da belediyeler, ramazan dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor, iftar çadırları kuruyor ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıyor.
 • 16:44Dedikodu Yüzünden Arkadaşını ÖldürmüşDedikodu Yüzünden Arkadaşını ÖldürmüşSarıyer'de iki kişinin kavgası cinayetle bitti. Yakalanan şüpheli, "eşiyle ilişkisi olduğuna dair duyduğu dedikodulardan" dolayı öldürdüğünü itiraf etti.
 • 16:35Sarıyer'de CinayetSarıyer'de Türkmenistan uyruklu bir kişiyi tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen şüpheli yakalandı.
 • 16:19Dedikodu Yüzünden Arkadaşını ÖldürmüşDedikodu Yüzünden Arkadaşını ÖldürmüşSarıyer'de Türkmenistan uyruklu iki kişinin kavgası cinayetle bitti.
 • 16:18Türkmenistanlı Gencin Katili Arkadaşı ÇıktıSarıyer'de, Türkmenistan uyruklu Azat Orunav'u (29) tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen Binyat A, (21) polis tarafından yakalandı.
 • 17:18Özbekistan Ekonomisi Bu Yıl Yüzde 7,3 Büyüyecek"TAŞKENT (AA) – Dünya Bankası raporuna göre, Özbekistan ekonomisinin 2016 yılında yüzde 7,3 büyümesi bekleniyor.
 • 09:17Dünyada En Fazla Çayı Türkler İçiyorDünyanın en kalabalık iki ülkesi olan Çin ve Hindistan’dan sonra dünyada çayın en fazla tüketildiği ülke Türkiye oldu.
 • 14:21Bdt Başbakanlar Zirvesi Bişkek'te YapıldıBİŞKEK (AA) – Bağımsız Devletler Topluluğu'na (BDT) üye ülkelerin başbakanları, dönem başkanı Kırgızistan'da bir araya geldi.
 • 11:55Türkmen Gazının Avrupa'ya Ulaştırılmasında AB'den Yardım OlabilirTürkmen gazının Avrupa'ya ulaştırılmasında AB'nin desteği sözkonusu olabilir.
 • 14:54En Fazla İhracat Almanya ile YapıldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü, Malatya’nın 2016 yılı nisan ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı.
 • 11:11Bisikletle Çin'e Giden Turistler Kastamonu'daKASTAMONU(AA) - Bisikletle Çin'e gitmek için yola çıkan Alman ve Fransız iki öğretmen arkadaş Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde mola verdi.
 • 19:49Bdt Üyesi Ülkelerin Başbakanları Kırgızistan'da ToplanacakBağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Başbakanlar Zirvesi, 7 Haziran'da Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapılacak.
 • 13:03Türkmenistanlı Dovydov Manisa Tarzanı SeçildiTürkmenistanlı Dovydov Manisa Tarzanı SeçildiManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri kapsamında Atatürk Kent Park’ta Manisa Tarzanı seçildi.
 • 21:25Başbakan Yıldırım Azerbaycan'daBaşbakan Binali Yıldırım, HDP ve CHP milletvekillerinin, dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa Mahkemesine yaptığı başvurunun reddedilmesine ilişkin, "Meclisin yaptığı çalışma, aldığı kararın Anayasa Mahkemesine aykırı bir yönü olmadığı bu şekilde tescil edilmiş oldu.
 • 21:00"Sokakta Çırılçıplak Koşan Bir Kadın Var" İhbarı Doğru ÇıktıTürkmenistan uyruklu bir kadına, onun evinde tecavüz etmek istedikleri, parasını da gasp ettikleri iddia edilen 2 kişi polis tarafından yakalandı.
 • 19:49"Sokakta Çırılçıplak Koşan Bir Kadın Var" İhbarı Doğru ÇıktıPolisin kendinden geçmiş halde bulduğu Türkmenistan uyruklu genç kadın, 2 kişinin tecavüz amaçlı saldırısına uğradığını ve gasp edildiğini söyledi.