SON DAKİKA TÜRKMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Türkmenistan Haberleri

 • 01:49 Uluslararası Satranç Turnuvası Sona Erdi Uluslararası Satranç Turnuvası Sona Erdi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Turnuvada dereceye giren sporculardan görüntü Ödül törenini izlemeye gelen ailelerden görüntü Detay Uluslararası Satranç Turnuvası sona erdi Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden yaklaşık 150 sporcu katılıyor.
 • 21:28 Uluslararası Satranç Turnuvası Sona Erdi Çorum Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Satranç Turnuvası sona erdi.
 • 12:32 Botları Batma Tehlikesi Geçiren Kaçaklar Kurtarıldı İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan 44 Suriye ve Türkmenistan uyruklu yakalandı.
 • 10:54 Keçiören, Ramazanı Karşılamaya Hazır Keçiören Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin 7.’sini düzenlemeye hazırlanıyor.
 • 00:02 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mehteran takımı eşliğinde şairlerin yürümesi Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nun konuşması Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın konuşması Kazakistanlı Şair Altynbek İsmailov'un konuşması Elazığ'da 23'üncü kez düzenlenen "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında "Şairler Yürüyüşü" gerçekleştirildi.
 • 20:40 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Elazığ'da 23'üncü kez düzenlenen "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında "Şairler Yürüyüşü" gerçekleştirildi.
 • 17:42 İzmir'de Sahte Para Operasyonu İzmir'in Bornova ilçesinde piyasaya sahte para sürdükleri iddiasıyla biri kadın 2 şüpheli gözaltına alındı.
 • 16:16 Fırat Üniversitesi Yabancı Öğrenci Alım Sınavları Yapıldı Fırat Üniversitesi Yabancı Öğrenci Alım Sınavları Yapıldı Fırat Üniversitesi’nde (FÜ) 2016-2017 eğitim öğretim yılında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Sınavı (FÜYÖS-2016) yapıldı.
 • 20:36 Uluslararası Satranç Turnuvası Uluslararası Satranç Turnuvası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Turnuvaya katılan sporculardan detay Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün konuşması Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye hediye verilmesi Çorum Uluslararası Satranç Turnuvası Çorum Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle 6 farklı ülke ile Türkiye'den 20 ilden, toplamda 150 sporcunun katıldığı Uluslararası Satranç Turnuvası başladı Çorum Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Satranç Turnuvası başladı.
 • 18:32 Uluslararası Satranç Turnuvası Çorum'da Başladı Çorum Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Satranç Turnuvası başladı.
 • 13:35 Gönülden Dile Türkçe Gönülden Dile Türkçe" Etkinliği Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından “Gönülden Dile Türkçe” etkinliği düzenlendi.
 • 11:12 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Elazığ'da bu yıl 23'üncüsü yapılacak olan "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 11:08 Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 23'üncüsü Düzenleniyor Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 23'üncüsü Düzenleniyor Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’na Türkiye’den 14 şair ile 12 panelist, yurtdışından ise 18 şair ile 1 panelistin katılacağını söyledi.
 • 21:39 Afganistan Hükümeti Protesto Edildi Afganistan Hükümeti Protesto Edildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Protestodan detaylar İstanbul'da Afganistan Hükümeti protesto edildi İstanbul'da yaşayan bir grup Afganistanlı, ülkelerine Türkmenistan'dan gelen 500 kilovatlık elektrik iletim hattının güzergahının Afganistan Bakanlar Kurulu tarafından değiştirilmesini protesto etti.
 • 18:49 İstanbul'da Afganistan Hükümeti Protesto Edildi İstanbul'da yaşayan bir grup Afganistanlı, ülkelerine Türkmenistan'dan gelen 500 kilovatlık elektrik iletim hattının güzergahının Afganistan Bakanlar Kurulu tarafından değiştirilmesini protesto etti.
 • 22:35 Inspo Turkey 2016 Bilim Olimpiyatları?nın Birincileri Belli Oldu Inspo Turkey 2016 Bilim Olimpiyatları?nın Birincileri Belli Oldu * Çevre, Enerji ve mühendislik dallarında 6 öğrenci Türkiye adına dünya olimpiyatlarına katılabilecekMustafa AKIN / İstanbul DHADünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler, birbirinden özel buluşları ve araştırmaları ile yine jüriyi zorladılar.
 • 18:05 Üniversiteler Toplumların Mükemmeliyet Merkezi Olmalı' Üniversiteler Toplumların Mükemmeliyet Merkezi Olmalı' YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'nin Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ortak tarihi ve kültürel değerlerin paylaşıldığı ülkelerle çeşitli alanlarda geliştirdiği ilişkilerin dünyaya örnek olacak nitelikte olduğuna işaret ederek, "Söz konusu ilişkilerin, yakın ve uzak coğrafyalardaki diğer bütün dost ve kardeş ülkelerle karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, ortak programlar ve projeler yoluyla daha da genişletilmesini arzu ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:24 Kafkasya Üniversiteler Birliği Olağan Kongresi" YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'nin Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ortak tarihi ve kültürel değerlerin paylaşıldığı ülkelerle çeşitli alanlarda geliştirdiği ilişkilerin dünyaya örnek olacak nitelikte olduğuna işaret ederek, "Söz konusu ilişkilerin, yakın ve uzak coğrafyalardaki diğer bütün dost ve kardeş ülkelerle karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, ortak programlar ve projeler yoluyla daha da genişletilmesini arzu ediyoruz.
 • 15:09 Rektör Aydın, Kırgızistan'a Gitti Rektör Aydın, Kırgızistan'a Gitti Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kırgızistan’ı ziyaret etti.
 • 14:09 Siirt'te Halı Saha Turnuvası Düzenlendi Siirt'te, 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında halı saha turnuvası düzenlendi.
 • 20:33 Antalya Kraliçe Adayları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi -1 Antalya Kraliçe Adayları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi -1 Kraliçe adayları Expo 2016 Antalya'yı gezdi*- MISS Eurasia Güzellik Yarışması'nın kraliçe adayları, Expo 2016 Antalya'daki ülke bahçelerini gezdi, 101 metrelik Expo Kulesi'nden dünyaya dostluk ve barış mesajları verdi.
 • 16:04 Uluslararası Turnuvada Dostluk Kazandı Uluslararası Turnuvada Dostluk Kazandı Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Uluslararası Öğrenci Futbol Turnuvası”nın şampiyonları 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ödüllerini aldı.
 • 14:55 Inspo 2016 Başladı Inspo 2016 Başladı Haber: Mustafa AKIN / İstanbul DHATürkiye ve diğer ülkelerden gelen lise öğrencilerine açık bir bilim yarışması olan 8. INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı, Okyanus Kolejleri BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) birimi tarafından düzenleniyor.
 • 13:19 Uluslararası Bilim Proje Yarışması İstanbul'da Başladı Uluslararası Bilim Proje Yarışması İstanbul'da Başladı 8. INSPO Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı’nda Türk ve diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin buluşları yarışıyor.
 • 13:06 Kraliçe Adayları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi Kraliçe Adayları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi Mıss Eurasia Güzellik Yarışması'nın kraliçe adayları, Expo 2016 Antalya'daki ülke bahçelerini gezdi, 101 metrelik Expo Kulesi'nden dünyaya dostluk ve barış mesajları verdi.
 • 12:54 Expo 2016 Antalya, Güzelleri Ağırladı Expo 2016 Antalya, Güzelleri Ağırladı 37 ülkeden ’Miss Eurasia Güzellik Yarışması’ için Antalya’ya gelen kraliçe adayları, EXPO 2016 Antalya sergi alanından dünyaya barış mesajları verdi.
 • 12:33 Uluslararası Bilim Proje'sinde Liseli Öğrencilerin İcatları Yarışıyor Türkiye ve diğer ülkelerden gelen lise öğrencilerine açık bir bilim yarışması olan 8. INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı, bugün başladı.
 • 10:26 Körfezli alım heyeti Urtim'in teknolojik ürünlerine hayran kaldı Körfezli alım heyeti Urtim'in teknolojik ürünlerine hayran kaldı İskele kalıp sistemlerinde Türkiye'nin öncü kuruluşların dan biri olan URTiM, 39. Yapı Fuarı kapsamında Türkiye'ye gelen satın alma heyetini ağırladı.
 • 09:10 Halı Saha Turnuvasında Suriye Takımı Şampiyon Oldu Siirt'te Uluslar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası Düzenlendi
 • 16:08 Ytb Dünya Kupası Şampiyonu Yunanistan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından organize edilen 2. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası'nda Bosna Hersek'i 3-1 yenen Yunanistan şampiyon oldu.
 • 15:15 Türkçe Konuşan Girişimcilerle 100'ün Üzerinde İş Görüşmesi Türkçe Konuşan Girişimcilerle 100'ün Üzerinde İş Görüşmesi 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı’na ev sahipliği yapan Kocaeli Ticaret Odası’nda 22 ülkeden katılan 44 işadamıyla 100’ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi .
 • 11:47 Botaş Dahil 5 Şirketin Gazprom ile Mahkemesi Sürüyor Rusya'nın doğalgaz şirketi Gazprom, aralarında BOTAŞ'ın da olduğu 5 şirketin mahkeme yoluyla kendisinden indirim talep ettiğini açıkladı.
 • 11:44 Hayat Kurtaran Burunlar" Formunu Antrenmanla Koruyor Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü bünyesinde, bölgedeki doğal afet, kayıp ve benzeri olağanüstü durumlarda arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılan 4 köpek, formlarını korumaları için her sabah 5 etaptan oluşan antrenmana tabi tutuluyor.
 • 10:37 KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin Uluslararası Gecesi Renkli Görüntülere Sahne Oldu KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin Uluslararası Gecesi Renkli Görüntülere Sahne Oldu KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde geleneksel olarak gerçekleştirilen ve 106 farklı ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı 2016 Uluslararası Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.
 • 22:49 Dolandırıcılık İddiasıyla Gözaltına Alınan İki Kadın Serbest Bırakıldı Dolandırıcılık İddiasıyla Gözaltına Alınan İki Kadın Serbest Bırakıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlıların telefon bayisindeki görüntüleri Zanlıların adliyeye çıkarılışı Zonguldak'ta dolandırıcılık iddiası Telefon bayilerinden sahte kimlikle telefon satın alarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri Türkmenistan uyruklu iki kadın, serbest bırakıldı Zonguldak'ta, telefon bayilerinden sahte kimlikle telefon satın alarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri Türkmenistan uyruklu 2 kadın serbest bırakıldı.
 • 22:16 Yurtta Asayiş Eskişehir'de bir avukata silahlı saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen 2 şüpheli yakalandı.
 • 19:14 Zonguldak'ta Dolandırıcılık İddiası Zonguldak'ta, telefon bayilerinden sahte kimlikle telefon satın alarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri Türkmenistan uyruklu 2 kadın serbest bırakıldı.
 • 18:58 Zonguldak Sahte Kimlikle Cep Telefonu Dolandırıcılığına 2 Gözaltı Zonguldak Sahte Kimlikle Cep Telefonu Dolandırıcılığına 2 Gözaltı Sahte kimlikle cep telefonu dolandırıcılığına 2 gözaltıZONGULDAK'ta, sahte kimlik kullanarak GSM hattı ile birlikte aldıkları cep telefonlarını piyasaya değerinin altında sattıkları iddiasıyla 2 kadın gözaltına alındı.
 • 18:53 Sahte Kimlikle Cep Telefonu Alırken Yakalandılar Sahte Kimlikle Cep Telefonu Alırken Yakalandılar Zonguldak’ta sahte kimlikle GSM bayilerinden çıkardıkları hat üzerinden cep telefonu alıp düşük fiyatlara satan 2 kadın yakalandı.
 • 18:46 Tap İnşaatının Resmi Açılış Töreni Gerçekleştirildi Trans-Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TAP) inşaatının resmi açılış töreni, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve proje ortağı ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 18:34 Sahte Kimlikle Cep Telefonu Dolandırıcılığına 2 Gözaltı Sahte Kimlikle Cep Telefonu Dolandırıcılığına 2 Gözaltı Zonguldak'ta, sahte kimlik kullanarak GSM hattı ile birlikte aldıkları cep telefonlarını piyasaya değerinin altında sattıkları iddiasıyla 2 kadın gözaltına alındı.
 • 14:21 En Fazla İhracat Almanya ile Yapıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü, Malatya’nın 2016 yılı Mart ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı.
 • 13:19 4'üncü Uluslararası Türk Şöleni Erzurum'da Başladı 4'üncü Uluslararası Türk Şöleni Erzurum'da Başladı Erzurum’da bugün başlayan 4’üncü Uluslararası Türk Şölenine katılan Avrupa Birliği (AB) Bakanı Volkan Bozkır, "Terör Türkiye Cumhuriyeti’ni korkutamayacaktır.
 • 11:58 Domaniç Myo Öğrencileri Uluslararası Kongrede Bildiri Sundu Domaniç Myo Öğrencileri Uluslararası Kongrede Bildiri Sundu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerinden Merve Ünal ile Semra Kocadağ, Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Kongresi’ne katılarak bildiri sundular.
 • 11:26 Gazprom'un 5 Şirketle Mahkeme Süreci Sürüyor Rus enerji şirketi Gazprom'un, 5 farklı şirketle doğalgaz fiyatlarıyla ilgili mahkeme sürecinin devam ettiği bildirildi.
 • 17:50 Dünyada Bir İkinci Mahmudiye'de Yapılacak Dünyada Bir İkinci Mahmudiye'de Yapılacak Dünyada sadece Türkmenistan’da yapılan At Bayramı’nın ikincisine Eskişehir Mahmudiye ilçesi ev sahipliği yapacak.
 • 16:59 Afganistan'da Protesto Afganistan'da Protesto GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Protestonun olduğu alandan görüntüler Protesto için toplananlardan detaylar Protestoculardan Masume Hüseyni'nin açıklamaları Protestoculardan Rıza Ahmedi'nin açıklamaları Konuşmalar ve slogan atanlar Afganistan'da protesto Afganistan'ın başkenti Kabil'de on binlerce Hazara, elektrik projesinin değiştirilmesini protesto etti KABİL (AA) – Afganistan'ın başkenti Kabil'de on binlerce Hazara, Türkmenistan ve Afganistan arasındaki TUTAP isimli elektrik projesinin güzergahının değişmesini protesto etti.
 • 16:18 4.geleneksel Türk Şöleni Başlıyor 4.geleneksel Türk Şöleni Başlıyor Erzurum’da 4. Uluslararası Türk Şöleni 17-19 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak.
 • 16:05 Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Toplantısına 22 Ülkeden 50 İş Adamı Katıldı Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Toplantısına 22 Ülkeden 50 İş Adamı Katıldı ANKARA (İHA) – TOBB tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Programı eşleştirme toplantısı, 22 ülkeden 50 iş adamının katılımı ile Polatlı Ticaret Odası’nda (PTO) gerçekleştirildi.
 • 15:31 Altındağ Belediyesi'ne 'Kardeş Belediye' Olma Teklifi Altındağ Belediyesi'ne 'Kardeş Belediye' Olma Teklifi 19’uncu Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) konuğu olan 22 farklı ülkeden gelen 50 kişilik heyet, Hamamönü’nü ziyaret etti.