00:2300
SON DAKİKA TÜRKMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Türkmenistan Haberleri

  Türkmenistan El Yazmaları Enstitüsü Uzmanlarına Ciltleme ve Restorasyon Eğitimi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı işbirliğinde Konya Yazma Eserler Bölge Müdürlüğünde, Türkmenistan Milli El Yazmaları Enstitüsü uzmanlarına ihtisaslarının yükseltilmesine ve kurumun geliştirilmesi kapsamında düzenlenen kitap ciltleme, restorasyon, kataloglama ve sayısallaştırma eğitimi tamamlandı. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet programından: "Yeni Türkiye vizyonumuzda açık, barışçıl ve diyaloğa dayalı bir dış politika öngörüyoruz" "Dış politikadaki duruşumuz bizatihi milletimizin duruşudur" "Dış politikamızın siyaset, ekonomi ve savunma veçheleriyle ana çıpasını oluşturan Avrupa ve Transatlantik kurumlarıyla iliş­kilerin derinleştirilmesi, önceki hükümetlerde olduğu gibi başlıca önceliklerimizden biri olmaya devam edecektir. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İlk Türk Malı Uluslararası Şampiyona Geliyor

  Türkiye'nin otomobil sporları dalında adını kendi tasarımı otomobiliyle duyuran Volkan Işık; Türk malı uluslararası bir şampiyona düzenlemek için çalıştıklarını söyledi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Zemin Skandalına Tff El Attı

  Zemin Skandalına Tff El Attı

  Dünyaca ünlü çim uzmanı Tarık Uslu, "Mersin'de doğru zamanda doğru tohum kullanılmadığı için saha bu halde karşımıza çıktı" dedi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hava Harp Okulunda Mezuniyet Sevinci

  Hava Harp Okulunda Mezuniyet Sevinci

  Hava Harp Okulundan 6'sı kadın, 4'ü Azeri, 2'si Gürcü, 2'si Türkmen, 2'si Ürdünlü olmak üzere toplam 194 pilot adayı teğmen mezun oldu. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu Diploma Töreni'ne Katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Harp Okulu Komutanlığı'nın 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni'ne katıldı. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Deniz Harp Okulu Diploma Töreni

  Tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in katılımıyla yapıldı. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  İnşaat Sektöründe Dünyada İlk 5'i Hedefliyor

  İnşaat Sektöründe Dünyada İlk 5'i Hedefliyor

  RC Rönesans, 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesinde 64'üncü sıradan 53'e yükseldi. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  TCMB Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  TCMB Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu belli oldu. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  İstanbul Osmanlı Ocakları İl Toplantısı

  İstanbul Osmanlı Ocakları İl Başkanı Zencir: "Memleketimizden başlayarak, yeryüzüne tekrar kavim kardeşliğini, etnik yapılara dönük yaşatmayı, hoşgörüyü, tüm ilahi inanç ve mezheplere, folklorlere dönük engin zenginlik anlayışını onarmak istiyoruz" (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Çankaya Köşkünde Tarihi Tören

  Cumhuriyet tarihinde ilk kez halkın oyları ile seçilen Cumhurbaşkanı olma sıfatını kazanan Erdoğan için Çankaya Köşkünde tarihi nitelikte devir teslim töreni düzenlendi. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Türkmenistanlı Kursiyerler Ciltleme ve Restorasyon Eğitimi Aldı

  Türkmenistanlı Kursiyerler Ciltleme ve Restorasyon Eğitimi Aldı

  TİKA ile Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'nca düzenlenen programın kursiyerleri Konya'da, kitap ciltleme, restorasyon, kataloglama ve sayısallaştırma eğitimi aldı. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
03.09.2014 00:23:04. #1.12#