SON DAKİKA TÜRKMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Türkmenistan Haberleri

 • 12:06Prof. Ediger: Tahkim'in İran Kararı Doğru Kullanılırsa Türkiye Lehine İşlerKadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Volkan Ediger, Türkiye ile İran arasında Uluslararası Tahkim’e kadar uzanan doğalgaz sorununu değerlendirdi.
 • 10:50"İRAN Bir Numaralı Doğalgaz İhracatçısı Olacak"Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Uluslararası Tahkim kararının son derece isabetli bir zamanda çıktığını, Rusya'yla yaşanan siyasi kriz sürecinde bu gelişmenin Türkiye için son derece önemli olduğunu belirtti.
 • 08:31Türk Balıkları, Türkmenistan Sofralarını SüsleyecekTürk Balıkları, Türkmenistan Sofralarını SüsleyecekTürkmenistan sofralarını Türk balıkları süsleyecek.
 • 16:32Grafikli - Dünya Genelinde Cezaevli Nüfusu 10 Milyondan FazlaDünya genelinde cezaevlerinde 10 milyondan fazla hükümlü ve tutuklu bulunuyor.
 • 16:16Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20074 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02378 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8611 BHD BAHREYN DİNARI 7,7600 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 12:34Yakıt Desteğinde Sınırlar KaldırıldıYurtdışından turist getiren seyahat acentalarına verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletilmesi, Bakanlar Kurulu Kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 10:54Türk Zeytin ve Zeytinyağı Türkmenistan YolcusuTürk Zeytin ve Zeytinyağı Türkmenistan YolcusuZeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), Türk zeytin ve zeytinyağını tanıtmak ve ihracat pazarlarını genişletmek amacıyla Almanya'nın Nürnberg şehrinde düzenlenen Biofach Organik Ürünler Fuarı ve Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinde 9-11 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen 7. Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na katıldı.
 • 10:39Yakıt Desteğinde Kapsam GenişletildiKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, yurt dışından turist getiren seyahat acentalarına verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletildiğini bildirdi.
 • 10:20Turist Getiren Seyahat Acentelerine Yakıt DesteğiTürkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamı genişletildi.
 • 08:13BM'den Türkmenistan Ekonomisi İçin Olumlu TahminBM'den Türkmenistan Ekonomisi İçin Olumlu TahminBirleşmiş Milletler (BM) uzmanları, Türkmenistan'ın Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda 2016 ve 2017 yıllarında önemli gelişmelerin olacağı tahmininde bulundu.
 • 07:50Türkmenistan, Dtö Üyeliğini DeğerlendiriyorTürkmenistan, Dtö Üyeliğini DeğerlendiriyorTürkmenistan Dışişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Raşid Meredov ve beraberindeki heyet, Cenevre'de bir dizi temaslarda bulundu.
 • 16:19Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20252 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02397 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8611 BHD BAHREYN DİNARI 7,7755 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:35Manisa'da 63 Milletten İnsan YaşıyorManisa'da 63 Milletten İnsan YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol Manisa’da 63 farklı milletten insan yaşadığını belirterek, Manisa’nın en çok yabancının yaşadı 29’uncu şehir olduğunu söyledi.
 • 15:09Çaykur Türkmenistan'da Türk Çayını TanıttıÇaykur Türkmenistan'da Türk Çayını TanıttıBu yıl 7.’si düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Fuarı, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta ziyaretçilere kapılarını açtı.
 • 11:37Kyk, 147 Ülkeden 9 Bin 220 Öğrenciyi BarındırıyorGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun, 147 ülkeden 9 bin 220 misafir öğrenciyi barındırdığı bildirildi.
 • 10:46Kuru Meyveler Türkmenıstan'da TanıtıldıKuru Meyveler Türkmenıstan'da TanıtıldıTürkiye’nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı ve Antep fıstığının yurtdışında tanıtımı ve ihracatının arttırılması için faaliyet gösteren Kuru Meyve Tanıtım Grubu (KMTG), 2016 yılında ilk yurtdışı tanıtımını Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nda yaptı.
 • 10:00Meysu, Kayseri' den 40 Ülkeye İhracatMeysu, Kayseri' den 40 Ülkeye İhracatTürkiye'nin en bilindik meyve suyu markalarından biri olan Meysu, Türkiye pazarının yanı sıra dünyanın 40 ülkesine 12 milyon dolarlık ihracat yapan bir şirket haline geldi.
 • 00:262016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinde PKK unsurları aleyhinde başlatılan soruşturmaları ve yargılamaları Dışişleri Bakanlığı'nın yakından takip ettiğini belirterek, "Bazı Avrupa ülkeleri PKK saflarına katılmak üzere Suriye'ye ve Kuzey Irak'a seyahat edenleri de yabancı terörist savaşçı olarak tanımlamaya başladı.
 • 15:59Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20505 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02377 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8638 BHD BAHREYN DİNARI 7,7617 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:04Türkmenistan Sofralarını Türk Balıkları SüsleyecekTürkmenistan Sofralarını Türk Balıkları Süsleyecekİhracatın yükselen yıldızı Türk su ürünleri sektörünün tanıtım elçisi Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), 2016 yılında tanıtım atağına, Aşkabat şehrinde düzenlenen 7. Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile başladı.
 • 10:517. Türk İhraç Ürünleri Fuarı, Türkmenistan'da Kapılarını Açtı7. Türk İhraç Ürünleri Fuarı, Türkmenistan'da Kapılarını AçtıBu sene 7'ncisi düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Fuarı, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta ziyaretçilere kapılarını açtı.
 • 09:58Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri FuarıSu Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), 2016 yılı tanıtım atağını, Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinde düzenlenen Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile başlattı.
 • 23:27Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin kendi çıkarları için Suriye zulmünü gözardı ettiğini söyledi.
 • 19:39Elitaş, Türkmenistan-Türkiye İş Forumu'nda KonuştuElitaş, Türkmenistan-Türkiye İş Forumu'nda KonuştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Forumdan detay görüntüler Bakan Elitaş'ın konuşması - Elitaş, Türkmenistan-Türkiye İş Forumu'nda konuştu: "2016 yılı dünya ve ülkelerimiz ekonomisi için zor bir yıl olacak.
 • 16:11Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20658 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02392 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8685 BHD BAHREYN DİNARI 7,8227 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:14Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan'ın kalkınma sürecinde daha çok iş adamının rol oynayabilmesi için Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması'nı bir an önce yenilemeleri gerektiğini söyledi.
 • 13:46Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov Tarafından Kabul EdildiElitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov Tarafından Kabul EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kabulden görüntüler - Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov tarafından kabul edildi Resmi ziyaret için Türkmenistan'da bulunan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov tarafından kabul edildi.
 • 13:44Kahramanmaraş'ta 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası BaşladıKahramanmaraş'ta 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası BaşladıKahramanmaraş'ta 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası başladı Kahramanmaraş'ta, 17 ülkeden 130 sporcunun katıldığı 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası başladı.
 • 13:22Ekonomi Bakanı Elitaş, Türkmenistan'da Türk İhraç Ürünleri Fuarının Açılışını GerçekleştirdiEkonomi Bakanı Elitaş, Türkmenistan'da Türk İhraç Ürünleri Fuarının Açılışını GerçekleştirdiEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye ve Türkmenistan’ın aynı coğrafyadaki bağımsız Türk devletleri olarak varlığının sadece bölge için değil tüm dünyanın esenliği için bir garanti olduğunu belirterek, “Bu güçlü birlikteliğimizi ekonomik ve ticari ilişkilerimizle de pekiştirmeli, içinde yaşadığımız coğrafyanın bize sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.
 • 12:4610. Uluslararası Güreş Turnuvası Başladı10. Uluslararası Güreş Turnuvası BaşladıKahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 10. Uluslararası Güreş Turnuvası başladı.
 • 12:43Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daResmi ziyaret için Türkmenistan’da bulunan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov, tarafından kabul edildi.
 • 12:42Kahramanmaraş'ta 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası BaşladıKahramanmaraş'ta 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası BaşladıKahramanmaraş'ta, 17 ülkeden 130 sporcunun katıldığı 10'uncu Uluslararası Güreş Turnuvası başladı.
 • 12:26Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye ve Türkmenistan arasındaki güçlü birlikteliğin ekonomik ve ticari ilişkilerle sağlamlaştırılması gerektiğini belirterek, "İçinde yaşadığımız coğrafyanın bize sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi.
 • 12:12Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daResmi ziyaret için Türkmenistan'da bulunan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov tarafından kabul edildi.
 • 10:56Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakan Elitaş'ın Türk elçiliği ziyaretinden detaylar -Bakan Elitaş'ın konuşması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya'nın söylem ve eylemlerinin had safhaya çıktığını belirterek, bu durumun yeni pazar arayışlarını beraberinde getirdiğini ifade etti.
 • 09:42Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya'nın söylem ve eylemlerinin had safhaya çıktığını belirterek, bu durumun yeni pazar arayışlarını beraberinde getirdiğini ifade etti.
 • 09:01Gündem/ 9 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek resepsiyona katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 9 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
 • 23:12Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daEkonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'daBir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’a gelen Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “2016 yılındaki ihracat hedefimiz 155,5 milyar dolar.
 • 16:28Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20477 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02352 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8536 BHD BAHREYN DİNARI 7,7756 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:02Van'da İhracat Yüzde 29,3, İthalat İse Yüzde 19,6 DaraldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, 2015 yılında Van’da ihracatın yüzde 29,3, ithalat ise yüzde 19,6 daraldığını söyledi.
 • 11:36Zonguldak'ta Yabancısı Sayısı 3 Bin 19 OlduZonguldak'ta Yabancısı Sayısı 3 Bin 19 OlduTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK)’in yaptığı açıklamaya göre Zonguldak’ta ki yabancısı sayısı 3 bin 19 olarak açıklandı.
 • 08:52Dünya Tanıtımlar Sayesinde Türk Balıklarını TüketiyorDünya Tanıtımlar Sayesinde Türk Balıklarını TüketiyorTürkiye’nin ihracatta yıldız sektörü Türk Su Ürünleri Sektörü’nün, tanıtım elçisi Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), 2016 yılında tanıtım atağına Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde düzenlenen Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile başlıyor.
 • 15:28Ekonomi Bakanı Elitaş, Türkmenistan'a GidecekEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, yarın Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a gidecek.
 • 14:46Ekonomi Bakanı Elitaş Türkmenistan'a GidiyorEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 8-10 Şubat tarihlerinde Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’a iki günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek.
 • 15:35STG 2016 yılı tanıtım atağını Türkmenistan'dan başlatıyorSTG, 2016 yılında hedefi 10'dan vuracak.
 • 13:40Turizmciden Vergi ve Sigorta Primi İndirimi TalebiTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a gönderilen mektupta turizm sektörü adına KDV ile sigorta primlerinde indirim, vergi ödemelerinde erteleme talep ediliyor.
 • 12:09Stg 2016 Yılında 10 Fuarda Su Ürünlerini TanıtacakStg 2016 Yılında 10 Fuarda Su Ürünlerini TanıtacakTürkiye’nin ihracatta yıldız sektörlerinden su ürünlerinin tanıtım elçisi Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), 2016 yılında tanıtım atağına, 9-12 Şubat arasında Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinde düzenlenen Türkmenistan 7. Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile başlıyor.
 • 10:36Borsada Rayici Olmayan Yabancı Para Kurları BelirlendiMaliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince, 2015 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
 • 18:53Bartın'da 655 Yabancı YaşıyorBartın'da 655 Yabancı YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre Bartın’da toplam 665 yabancı yaşıyor.