SON DAKİKA TÜRKMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Türkmenistan Haberleri

 • 13:30Türksoy'dan "Safranbolu'nun Sesi" AlbümüUluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) öncülüğünde üye ülkelerin bestekarları tarafından "Safranbolu'nun Sesi" albümü yapılacak.
 • 19:26Tacikistan'daki Rogun Hidroelektrik Santrali ProjesiÖzbekistan Başbakanı Şavkat Mirziyoyev, Tacikistan'da "yüzyılın inşaatı" olarak bilinen Rogun hidroelektrik santralinin tüm Orta Asya bölgesi için bir tehlike oluşturduğunu ileri sürerek, eski Sovyetler döneminde tasarısı yapılan söz konusu projenin tamamen yeniden ele alınması gerektiğini belirtti.
 • 17:41Demokrasi Şehitlerinin İsimleri Taksim'de Yazıldı15 Temmuz 2016 Cuma akşamı ülkemize yönelik gerçekleştirilen askeri darbe girişimine “dur” demek için meydanlara dökülen vatandaşlardan şehit düşenlerin isimleri, Beyoğlu Belediyesi tarafından oluşturulan dev bir panoya yazıldı.
 • 11:22Başkan Ak 5 Gündür Demokrasi NöbetindeKeçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Milli iradeyi ortadan kaldırmaya teşebbüs eden hainler milletin gücü, kararlılığı ve vatanına sahip çıkmasıyla yenildi" dedi.
 • 22:48Derleme - Gün İçinde Yayımlanan "Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler" Haberlerimizi...Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren çok sayıda ülkeden hükümete destek mesajları geldi.
 • 17:47Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTürkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un, Türk halkına ve Türkiye'ye desteklerini ifade ettiğini ve ülkede istikrarın tekrar sağlanacağına güveninin tam olduğu bildirildi.
 • 16:33Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Türkiye-Azerbaycan-Rusya Görüşmelerini de Üçlü Yapabiliriz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'un tokalaşması Çavuşoğlu ve Memmedyarov'un heyetler arası görüşmesi Çavuşoğlu ve Memmedyarov'un ortak basın toplantısında konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Azerbaycan'da -Çavuşoğlu: "Bu bölgedeki ülkelerle üçlü mekanizmalarımız var. Türkiye-Azerbaycan-Rusya görüşmelerini de üçlü yapabiliriz, bu bölgenin çıkarınadır" "Dağlık Karabağ sorununun çözümünde Azerbaycan'ın kabul edeceği formülleri desteklemeye devam edeceğiz" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Rusya arasında üçlü mekanizma kurulabileceğini bu tür görüşmelerin bölgenin çıkarına olacağını söyledi.
 • 16:028 Gemisinin Boyunu Uzatacak!8 Gemisinin Boyunu Uzatacak!Ekonomist dergisinden Mustafa Kemal Çolak'ın haberine göre Türkiye Ro Ro taşımacılığının en büyük kuruluşu UN Ro Ro, dev bir yatırım hamlesi başlatıyor.
 • 14:46Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Azerbaycan'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Rusya arasında üçlü mekanizma kurulabileceğini bu tür görüşmelerin bölgenin çıkarına olacağını söyledi.
 • 10:081. Avrasya Konferansı" Azerbaycan'da DüzenlenecekMerkezi ABD'de bulunan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliğince (IAEE), Hazar Bölgesi'ndeki enerji kaynaklarına ilişkin zorluk ve fırsatların değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen, "1. Avrasya Konferansı", 28 Ağustos'ta Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de başlayacak.
 • 17:11Veysi Kaynak: Veysi Kaynak: "Türkiye, Zihinlerde Oluşturulmuş Yapay Sınırları Kaldırıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan görüntü Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Kaynak: (2) "Türkiye, zihinlerde oluşturulmuş yapay sınırları kaldırıyor.
 • 16:30Başbakan Yardımcısı Kaynak: (2)Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye'nin, zihinlerde oluşturulan yapay sınırları kaldırdığını belirterek, "Geniş bir coğrafyada ortak tarihe dayanan, aynı kültürden beslenen yüzyıllar boyunca kader birliği yapmış olan dost, akraba ve soydaş toplulukların buluşacağı bir mecra oluşturuyor.
 • 14:44Yaşadığı Tuvalette Asılı BulunduTürkmenistanlı bir genç yaklaşık 2500 kilometre uzaklıktaki ülkesinden gezmek için geldiği İstanbul Ortaköy'de bir camiinin tuvaletinde ölü bulundu.
 • 12:22Ortaköy'de Türkmenistanlı Genç Cami Tuvaletinde Kendini AstıOrtaköy'de Türkmenistanlı Genç Cami Tuvaletinde Kendini AstıBeşiktaş Ortaköy'de sabah namazı kılmak için camiye gelen bir vatandaş tuvalete girdiğinde kemerle intihar etmiş bir kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.
 • 08:59Teröristin Değişen YüzüTeröristin Değişen YüzüAtatürk Üniversitesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Savaş Eğilmez, geçtiğimiz günlerde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen ve ülkemizi derin bir üzüntüye boğan hain terör saldırısı, gerçekleştiren örgüt ve kullanılan yöntem açısından önceki saldırılarla büyük benzerlik gösterirken, üzerinde hassasiyetle durulması gereken önemli bir farkta gözden kaçırılması gerektiğini belirtti.
 • 21:03Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şöleni BaşladıUluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şöleni BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dede Korkut Türbesi ve dua okunması Dede Korkut Anıtı'na çelenk sunumu Kortej geçişi Vali İsmail Ustaoğlu'nun konuşması Halk yunları gösterisi Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şöleni başladı Vali Ustaoğlu: "Bu herhangi bir şölen değildir.
 • 20:17Satranç Festivali Başkentte Sona ErdiErcan ATA-ANKARA/DHATürkiye Satranç Federasyonu'nun (TSF) Başkent Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi.
 • 18:49Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şöleni BaşladıBayburt Belediyesince 22'ncisi düzenlenen Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şöleni başladı.
 • 17:00Hazar'a Kıyıdaş Ülkelerin Liderleri Zirvede Bir Araya GelecekHazar'ın statüsü ile ilgili kıyıdaş ülkeler arasında 20 yıldır devam eden görüşmelerde henüz somut bir netice alınmazken, taraflar Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleşen Hazar Beşlisi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın verimli geçtiğini söyledi.
 • 15:0530. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Şampiyonu Türkmenistan30. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Şampiyonu TürkmenistanBursa'da bayram coşkusunu ikiye katlayan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30.'su gerçekleştirilen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın finalinde, 1. olan Türkmenistan ekibi 'Altın Karagöz' ödülünü kazandı.
 • 11:23Bursa 'Altın Karagöz' Türkmenistan'ınBursa 'Altın Karagöz' Türkmenistan'ın'Altın Karagöz' Türkmenistan'ınBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30'uncusu gerçekleştirilen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda Türkmenistan ekibi birinci oldu.
 • 11:22Hazar Beşlisi, Astana'da Hazar'ın Statüsünü Belirlemek İçin ToplandıRusya, Azerbaycan, İran, Kazakistan ve Türkmenistan dışişleri bakanları, Hazar Denizi'nin nihai statüsünü belirleyecek anlaşmayı görüşmek üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'da toplandı.
 • 11:01Tuz Gölü hareket'lendiTuz Gölü hareket'lendiProje taşımacılığı ve yük mühendisliği alanında Türkiye'nin lider kuruluşu Hareket, Botaş Tuz Gölü depolama tesisine üç adet kompresör, üç adet TEG tank ve ekipmanlarının taşımasını gerçekleştirdi.
 • 10:07Altın Karagöz' Türkmenistan'ınAltın Karagöz' Türkmenistan'ın– BURSA Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30'uncusu gerçekleştirilen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda Türkmenistan ekibi birinci oldu.
 • 09:40Kazakistan'da Hazar Beşlisi Dışişleri Bakanları ToplandıKazakistan'da Hazar Beşlisi Dışişleri Bakanları Toplantısı yapıldı.
 • 08:10'ALTIN Karagöz' Türkmenistan'ın'ALTIN Karagöz' Türkmenistan'ınBursa'da bayram coşkusunu ikiye katlayan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30.'su gerçekleştirilen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın finalinde, 1. olan Türkmenistan ekibi 'Altın Karagöz' ödülünü kazandı.
 • 01:21Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları YarışmasıBursa Büyükşehir Belediyesince bu yıl 30'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda, birincilik ödülünü Türkmenistan ekibi kazandı.
 • 16:16Gürsu'da Altın Karagöz CoşkusuBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm ilçelerde gerçekleştirilen Altın Karagöz Halk Dansları gösterileri Gürsululara coşku dolu saatler yaşattı.
 • 14:19Kültür Elçilerinin Büyükşehir ÇıkarmasıKültür Elçilerinin Büyükşehir ÇıkarmasıUluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda bu akşam yapılacak finalin heyecanını yaşayan dansçılar, Bursa’daki son günlerinde, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek gördükleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.
 • 14:04Kültür elçilerinin Büyükşehir çıkarmasıKültür elçilerinin Büyükşehir çıkarması'30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın heyecanını yaşayan dansçılar, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 11:08Türkiye 2023'te Enerji Koridoru Olacak"Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, "Türkiye'nin özellikle 2023 sürecinde bir enerji koridoru olacağını çok net ifade edebiliriz." dedi.
 • 02:13Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları YarışmasıUluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları YarışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gösterilerden detaylar Seyircilerden görüntüler Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, ülkelerinin geleneksel kıyafetleriyle sahneye çıkan dansçılar izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı Bursa Büyükşehir Belediyesince 30'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda, dansçılar ülkelerinin geleneksel kıyafetleriyle performanslarını sergiledi.
 • 01:01Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları YarışmasıBursa Büyükşehir Belediyesince 30'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda, dansçılar ülkelerinin geleneksel kıyafetleriyle performanslarını sergiledi.
 • 20:53Başkentte Satranç ŞöleniBaşkentte Satranç ŞöleniErcan ATA-ANKARA-DHATürkiye Satranç Federasyonu bir ilke daha imza atarak, ilk defa uluslararası satranç turnuvası düzenledi.
 • 11:19Malatya'nın Dış Ticaret Verileri AçıklandıMalatya’da geçtiğimiz Mayıs ayında 21 milyon 425 bin dolar ihracat yapıldığı belirtildi.
 • 09:12Uluslararası Öğrenci Hareketliliği ve TürkiyeUluslararası Öğrenci Hareketliliği ve TürkiyeUNESCO İstatistik Enstitüsü verilerine göre 2000 yılında 2.1 milyon olan uluslararası dolaşımdaki öğrenci sayısı 2005 yılında 3 milyona, 2012'de ise 4.1 milyona ulaştı.
 • 17:24Kültür ve Turizm Bakanı Avcı AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 40. Dünya Miras Komitesi toplantısının yarın İstanbul'da başlayacağını belirterek, toplantıda dünya miras listesindeki son durum ve yeni adayların durumunun gözden geçirileceğini kaydetti.
 • 14:076. Türksoy Üyesi Ülkeler Unesco Milli Komisyonları Toplantısı - Nabi Avcı6. Türksoy Üyesi Ülkeler Unesco Milli Komisyonları Toplantısı - Nabi AvcıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Etkinlikten görüntüler UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Oturum Başkanı Büyükelçi Ülker'in konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'nın konuşması - Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: "UNESCO sadece UNESCO'dan ibaret değildir.
 • 13:18Bakan Nabi Avcı: "Unesco Sadece Unesco'dan İbaret Değildir"Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 6. TÜRKSOY Üyesi Ülkeler UNESCO Milli Komisyonları ve Komiteleri toplantısında yaptığı konuşmada, "UNESCO sadece UNESCO'dan ibaret değildir" dedi.
 • 12:266. Türksoy Üyesi Ülkeler Unesco Milli Komisyonları ToplantısıKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "UNESCO sadece UNESCO'dan ibaret değildir.
 • 12:47Türkmen Gençler Suriyeli Ailelerin Yardımına KoşuyorTürkmen Gençler Suriyeli Ailelerin Yardımına KoşuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yardım malzemelerinin ihtiyaç sahibi ailelere verilmesi Halep Türkmenlerinden Ali Fahris ile röportaj Suriyeli Zekeriya Türkmen ile röportaj Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği Başkanı Murat Ali Tutar ile röportaj Tarık Muhammed Şerif el Faris ile röportajTürkmen gençler, Suriyeli ailelerin yardımına koşuyor Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak sığındıkları Türkiye'de üniversite öğrenimini sürdüren Türkmen gençler, kurdukları dernek aracılığıyla hayırseverlerden topladıkları yardımları Suriyeli ailelere dağıtıyor Öğrenci Fahris: "Derslerimiz olmadığı zaman dernekte çalışıyoruz.
 • 12:05Türkmen Gençler, Suriyeli Ailelerin Yardımına KoşuyorRAMAZAN TAŞTAŞ - Ülkelerindeki savaşlar nedeniyle vatanlarını terk ederek Türkiye'ye sığınan üniversiteli gençler, Malatya'da kurdukları dernek aracılığıyla hayırseverlerden aldıkları yardımları Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.
 • 11:32Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 38 Bin Yabancıya Çalışma İzni VerdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 38 Bin Yabancıya Çalışma İzni VerdiTürkiye'de çalışma için farklı uyruklardan 45 bin 375 kişi başvurdu. Bakanlık, 38 bin 261 yabancıya çalışma izni verirken, bin 395 başvuruyu çeşitli gerekçelerle reddetti.
 • 00:37Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması - BursaUluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması - BursaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Festivaldeki performanslardan detaylar İzleyici detayları - Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, ülkelerinin geleneksel kıyafetlerini giyen dansçılar, performanslarıyla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı Bursa Büyükşehir Belediyesince 30'uncusu düzenlenen "Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması" başladı.
 • 23:54Bursa'da Uluslararası Halk Dansları Yarışmaları Renkli Görüntülere Sahne OlduBursa'da Uluslararası Halk Dansları Yarışmaları Renkli Görüntülere Sahne OlduBursa'da, '30. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' renkli görüntülerle başladı.
 • 23:27Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları YarışmasıBursa Büyükşehir Belediyesince 30'uncusu düzenlenen "Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması" başladı.
 • 08:51IŞİD Gözünü, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetlerine DiktiIŞİD Gözünü, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetlerine DiktiKafkasya ve Orta Asya cumhuriyetleri, IŞİD'in en tehlikeli insan kaynakları arasında yer alıyor. Üstelik bölgede durum, Suriye'den geri dönenlerle daha da kötüye gidiyor.
 • 20:41Bursa'da Halk Dansları Yarışması BaşlıyorBursa'da Halk Dansları Yarışması BaşlıyorBursa'da bu yıl 30.'su gerçekleştirilecek olan 'Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' yarın gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ve Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak açılış programıyla başlayacak.
 • 17:41Altın Karagöz Coşkusu BaşlıyorAltın Karagöz Coşkusu BaşlıyorBursa’da bu yıl 30.’su gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, yarın gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ve Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak açılış programıyla başlayacak.
 • 14:52Tır Şoförleri Bayramı Kuyrukta KutladıTır Şoförleri Bayramı Kuyrukta KutladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gürbulak Sınır Kapısı Tır kuyruğundan detay Tır sürücüsü Heybet Altekin'in konuşması Sürücü Abdurahman Akgün'ün konuşması İran uyruklu tır sürücüsü Mahmud Zabihi Tır şoförlerinin bayramlaşması Tır şoförleri bayramı kuyrukta kutladı Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda araç kuyruğunda bekleyen tır şoförleri, bayramlarını ailelerinden uzakta geçirmenin hüznünü yaşıyor Gürbulak Sınır Kapısı'nda araç kuyruğunda bekleyen tır şoförleri, meslekleri gereği bayramı ailelerinden uzakta geçirmenin hüznünü yaşıyor.