SON DAKİKA URFA HABERLERİ

Son Dakika Urfa Haberleri

 • 10 Ağustos 2016 14:29Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorŞanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorŞanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde faaliyet gösteren sporcular gece demokrasi nöbetinde gündüz ise yaz spor okulları kapsamında çalışmalarına devam ediyor.
 • 03 Ağustos 2016 15:38TÜMSİAD'dan OHAL ile ilgili çarpıcı açıklama:Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, "Milletimizin Devletinin ve demokrasisinin yanında canı pahasına durmasını iyi okumak lazım. Şimdi sıra Devlette ve yatırımcılarda."
 • 03 Ağustos 2016 15:26Şanlıurfa'dan Kısa KısaŞANLIURFA(AA) - Siverek Belediye Meclisi, Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 29 Temmuz 2016 13:41Genç Sporcular Demokrasi NöbetindeGenç Sporcular Demokrasi NöbetindeŞanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bütün personelleri, spor il temsilcileri ve sporcularıyla beraber Rabia meydanında demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor.
 • 28 Temmuz 2016 16:18Şanlıurfa'da İki Gazete KapatıldıŞanlıurfa’da yayın yapan iki gazete kapatıldı.
 • 28 Temmuz 2016 13:23Msk Urfa'dan Yıldız TransferMsk Urfa'dan Yıldız TransferErkekler Voleybol 1. Ligi’nde mücadele edecek MSK Urfa Voleybol Takımı, İran’da milli forma giyen Mikaeel Tajer’i renklerine bağladı.
 • 25 Temmuz 2016 18:38Bizim Gönül - Gezme CeylanBizim Gönül - Gezme CeylanUrfa'nın etrafı dumanlı dağlar Ciğerim yanıyor aney gözlerim ağlar Benim zalim derdim cihanı yakar Gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar Anandan ...
 • 25 Temmuz 2016 14:44İzzet Yıldızhan Antebin Kalesineİzzet Yıldızhan Antebin KalesineŞarkı Sözleri; Antep'in kalesine astilar fermanimi Aman aman aman aman aman astilar fermanimi Urfa mardin neylesin kestiler fermanimi Aman aman aman ...
 • 21 Temmuz 2016 11:13Darbe Girişiminin En Genç Şehidinin Yarım Kalan ÖyküsüFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit edilenlerin en genci olarak kayda geçen 15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım'ın yarım kalan öyküsünün yürek burkan detaylarına AA ulaştı.
 • 19 Temmuz 2016 14:11Urfalılar, Darbe Girişimcilerine İdam İstiyorDemokrasi nöbetindeki Şanlıurfalılar, darbe girişimcilerinin idam edilmesini istiyor.
 • 16 Temmuz 2016 12:38Haliliye Demokrasiye Sahip ÇıktıHaliliye Demokrasiye Sahip ÇıktıHaliliye Belediyesi dün gece saatlerinde gerçekleşen darbeye kalkışma girişiminin hemen ardından teknik müdürlüklerin kontrolü altında olan tüm ekipman ve filosunu olası bir hareketliliğe karşı Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı önünde bekletmeye başladı.
 • 09 Temmuz 2016 14:40Elazığ'da Bölgesel Eğitimciler Çalıştayı DüzenlendiElazığ'da Bölgesel Eğitimciler Çalıştayı DüzenlendiElazığ’da, eğitimde kaliteyi geliştirmek için bölgesel eğitimciler çalıştayı düzenlendi.
 • 08 Temmuz 2016 14:43Şanlıurfa - Dünyanın En Büyük Nekropol Mezarlığı Şanlıurfa?daŞanlıurfa - Dünyanın En Büyük Nekropol Mezarlığı Şanlıurfa?daDünyanın en büyük nekropol mezarlığı Şanlıurfa'daŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi Urfa Kalesi çevresinde yürüttüğü 'Kale Eteği Projesi' çalışmaları sırasında Edessa Kralı Abgar'ın ailesinin önde gelenlerinden birine ait olduğu tahmin edilen büyük bir kaya mezarı bulundu.
 • 07 Temmuz 2016 17:01Şanlıurfa'da Şanlıurfa'da "Kale Eteği Projesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şanlıurfa'da "Kale Eteği Projesi" Projenin yürütüldüğü alanın havadan görüntüsü -Çalışmalarda bulunan mozaik ve kaya mezarlar -Mozaikte çalışma yapan işçiden detay Şanlıurfa'da "Kale Eteği Projesi" Proje kapsamında arkeologların yürüttüğü çalışmalarda yeni kaya mezarları ve mozaikler bulundu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince yürütülen Kale Eteği Projesi çalışmalarında yeni kaya mezarları ve mozaikler bulunduğu bildirildi.
 • 07 Temmuz 2016 14:56Şanlıurfa'da "Kale Eteği Projesi"Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince yürütülen Kale Eteği Projesi çalışmalarında yeni kaya mezarları ve mozaikler bulunduğu bildirildi.
 • 07 Temmuz 2016 14:46Şanlıurfa'da Kaya Mezarları ve Mozaikler BulunduŞanlıurfa'da Kaya Mezarları ve Mozaikler BulunduŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Urfa Kalesi çevresinde devam ettiği Kale Eteği Projesi’nde yeni kaya mezarlarına ve mozaiklere rastlandı.
 • 07 Temmuz 2016 14:02Şanlıurfa'da Yeni Kaya Mezarları ve Mozaikler BulunduŞanlıurfa'da Yeni Kaya Mezarları ve Mozaikler BulunduŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Urfa Kalesi çevresinde devam ettiği Kale Eteği Projesi'nde yeni kaya mezarlarına ve mozaiklere rastlandı.
 • 29 Haziran 2016 19:19Şanlıurfa Lice ve Cudi'deki Orman Yangını Şanlıurfa'da Protesto EdildiŞanlıurfa Lice ve Cudi'deki Orman Yangını Şanlıurfa'da Protesto EdildiLice ve Cudi'deki orman yangını Şanlıurfa'da protesto edildiŞANLIURFA'da DBP ve Ekoloji Meclisi üyesi bir grup operasyonların devam ettiği Lice ve Cudi'de ormanlık alanlarının yakılmasını protesto etti.
 • 29 Haziran 2016 10:56Şanlıurfa 'İsot Acıdır' Algısını Yıkmak İçin ToplandılarŞanlıurfa 'İsot Acıdır' Algısını Yıkmak İçin Toplandılar'İsot acıdır' algısını yıkmak için toplandılarŞANLIURFA'da, yöre insanın vazgeçilmezlerinin başında gelen ve kentle özdeşleşen isotun özelliklerinin belirleyip pazar potansiyelinin arttırılması için 'Urfa İsot Biberinin Özelliklerinin Belirlenerek Pazar Potansiyelinin Artırılması' projesi sonuçlandı.
 • 28 Haziran 2016 19:48Şanlıurfa 'İsot Acıdır' Algısını Yıkmak İçin ToplandılarŞanlıurfa 'İsot Acıdır' Algısını Yıkmak İçin Toplandılar'İsot acıdır' algısını yıkmak için toplandılarŞANLIURFA'da, yöre insanın vazgeçilmezlerinin başında gelen ve kentle özdeşleşen isotun özelliklerinin belirleyip pazar potansiyelinin arttırılması için 'Urfa İsot Biberinin Özelliklerinin Belirlenerek Pazar Potansiyelinin Artırılması' projesi sonuçlandı.
 • 23 Haziran 2016 11:47Karaalioğlu Parkı'nda Sıra Gecesi CoşkusuKaraalioğlu Parkı'nda Sıra Gecesi CoşkusuAntalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Urfa Sıra Gecesi coşkusu yaşandı.
 • 22 Haziran 2016 17:36Şanlıurfa - Kızılkoyun Kazılarında Kaya Mezarları ve İnsan Kemikleri BulunduŞanlıurfa - Kızılkoyun Kazılarında Kaya Mezarları ve İnsan Kemikleri BulunduKızılkoyun kazılarında kaya mezarları ve insan kemikleri bulunduŞanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Kızılkoyun Projesi kazı çalışmaları sırasında kaya mezarı ile 6 insana ait kafatası ve kemikleri bulundu.
 • 22 Haziran 2016 12:04Büyükşehirden İlçelerde Ramazan EtkinlikleriBüyükşehirden İlçelerde Ramazan EtkinlikleriAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği etkinlikler, Gazipaşa, Alanya, Manavgat’ta düzenlenen Urfa Sıra Gecesi ile devam etti.
 • 21 Haziran 2016 16:54Kızılkoyun Projesiyele Tarih Gün Yüzüne ÇıkarılıyorKızılkoyun Projesiyele Tarih Gün Yüzüne ÇıkarılıyorŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım ve onarım çalışması yürütülen Kızılkoyun mağaralarında çalışmalar sürüyor.
 • 20 Haziran 2016 10:34Pursaklar'da Urfa Sıra Gecesi Büyük İlgi GördüPursaklar'da Urfa Sıra Gecesi Büyük İlgi GördüPursaklar Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Urfa Sıra Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.
 • 13 Haziran 2016 15:28Atalay Filiz Ev Tutmak İstemişAtalay Filiz Ev Tutmak İstemişİzmir’in Menderes ilçesinde yakalanan seri katil Atalay Filiz, yakalanmadan bir gün önce gece saatleri ev tutmak için sokakta çalışan oduncu Hüseyin Aşıcı’dan yer göstermesini istemiş.
 • 11 Haziran 2016 12:02Gazeteciler ve Basın Danışmanları İftarda BuluştuGazeteciler ve Basın Danışmanları İftarda BuluştuŞanlıurfa Gazeteciler Derneğinin iftar yemeğinde Bursa’ya tayini çıkan Şanlıurfa Valisi İzzettin Köçük ile yerel ve yaygın basın temsilcilerini bir araya geldi.
 • 07 Haziran 2016 18:45Derede Kaybolan İki Kardeşten Biri BulunduDerede Kaybolan İki Kardeşten Biri BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Özlüce Regülatörü gölünde arama çalışmalarından görüntüler Derede kaybolan iki kardeşten biri bulundu Erzurum'un İspir ilçesinde, cumartesi günü dereye düşen otomobilde kaybolan iki kardeşten birinin cesedine ulaşıldı.
 • 07 Haziran 2016 17:35Derede Kaybolan İki Kardeşten Biri BulunduErzurum'un İspir ilçesinde, cumartesi günü dereye düşen otomobilde kaybolan iki kardeşten birinin cesedine ulaşıldı.
 • 07 Haziran 2016 14:14Akçakale Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı YapıldıAkçakale Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan başkanlığında düzenlenen toplantı ile gerçekleşti.
 • 27 Mayıs 2016 12:57Anadolu Yayıncılar Derneği'nden Anayasa Mahkemesi'ne BaşvuruAnadolu Yayıncılar Derneği, özel eğitim ve öğretim kurumlarının reklamlarının yayınlanmasına yasak getiren 5580 sayılı Kanun’un iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.
 • 25 Mayıs 2016 17:43Şanlıurfalı Öğrenciden Kirliliğe Karşı İcatŞanlıurfalı Öğrenciden Kirliliğe Karşı İcatŞanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü son sınıf öğrencisi İrfan Türe, çöplerini çöp kutusuna gidip atmaya üşenen vatandaşların ayağına gelecek çöp kutusu icat etti.
 • 25 Mayıs 2016 17:28Şanlıurfalı Öğrenciden Kirliliğe Karşı İcatŞanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik bölümü son sınıf öğrencisi İrfan Türe, çöplerini çöp kutusuna gidip atmaya üşenen vatandaşların ayağına gelecek çöp kutusu icat etti.
 • 25 Mayıs 2016 16:06Şanlıurfa'dan Kısa KısaBozova'da çiftçilere yönelik olarak fıstık yetiştiriciliği konulu bir panel düzenlendi.
 • 25 Mayıs 2016 11:29Anadolu Medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile GörüştüAnadolu Medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile GörüştüAnadolu Yayıncılar Derneği yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a memleketi Rize’de taleplerini ve beklentilerini içeren bir rapor sundu.
 • 22 Mayıs 2016 19:59Büyükşehir Belediye Engelli Spor Takımı Şampiyonluk Kupasını AldıBüyükşehir Belediye Engelli Spor Takımı Şampiyonluk Kupasını AldıGaranti Tekerlekli Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Basketbol Takımı, yeni sezonda Süper Lig’de 26 hafta süren zorlu maratonda 22 galibiyet alarak Şanlıurfa’da Süper Lig’e yükselen tek takım olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Basketbol Takımı, mutluluğunu taraftarı ile paylaştı.
 • 19 Mayıs 2016 14:08Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Gençlerle BuluştuBüyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Gençlerle BuluştuŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kurslardan yararlanan gençlerle buluştu.
 • 15 Mayıs 2016 14:54Şanlıurfa?da Bisiklet Yarışmasında 10 Sporci Hafif YaralandıŞanlıurfa?da Bisiklet Yarışmasında 10 Sporci Hafif YaralandıŞanlıurfa'da bisiklet yarışmasında 10 sporci hafif yaralandıŞANLIURFA'da 125 sporcunun katıldığı 12 kilometrelik 'Urfa Sokakları Dağ Bisikleti' yarışmasında meydana gelen kazada 10 sporcu yaralandı.
 • 13 Mayıs 2016 18:32Turgut Özal Üniversitesi'nde Bahar ŞenlikleriTurgut Özal Üniversitesi'nde Bahar ŞenlikleriTurgut Özal Üniversitesi (TÖÜ) geleneksel Bahar Şenlikleri düzenlenen etkinliklerle tamamlandı.
 • 12 Mayıs 2016 16:381461 Trabzon Basın Sözcüsü Tonyalı'dan, Yılmaz Vural'ın Açıklamasına Tepki1461 Trabzon Basın Sözcüsü Tonyalı'dan, Yılmaz Vural'ın Açıklamasına Tepki1461 Trabzon Basın Sözcüsü Adnan Tonyalı, Adana Demirspor teknik direktörü Yılmaz Vural'ın, "8 futbolcumu Urfa deplasmanına götürmeyeceğim" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.
 • 11 Mayıs 2016 17:51Demirkol, Haliliyeli Sporcuları Türkiye Şampiyonası'na UğurladıDemirkol, Haliliyeli Sporcuları Türkiye Şampiyonası'na UğurladıHaliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 12-22 Mayıs tarihleri arasındaki Türkiye Kickboks Şampiyonası’na katılacak olan Haliliye Belediye Spor Kulübünden 25 sporcuyu, Samsun’a uğurladı.
 • 10 Mayıs 2016 10:56Lise Öğrencisi Kapısının Önünde Göktaşı BulduLise Öğrencisi Kapısının Önünde Göktaşı BulduŞanlıurfa'da bir lise öğrencisi geçtiğimiz günlerde düşen göktaşını, evlerinin kapısının önünde bulduğunu söyledi.
 • 09 Mayıs 2016 16:589 Mayıs " Çölyakla Mücadele Günü""Çölyakla Mücadele Günü" olarak belirlenmiştir. Çölyak hastalığı özellikle buğday, arpa ve çavdarda bulunan "gluten" maddesine karşı ortaya çıkan, ömür boyu süren, ince bağırsağın allerjisi, duyarlılığı olarak tanımlanmaktadır.
 • 06 Mayıs 2016 17:19Kayserili Hayırseverler Bayır Bucak Türkmenlerini UnutmadıKayserili Hayırseverler Bayır Bucak Türkmenlerini UnutmadıŞimdi Yaraları Sarma Zamanı kampanyası kapsamında, Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi ile Kayseri İl Müftülüğü’nün organizesi ile Bayırbucak Türkmenlerine, Urfa’ya yerleştirilen mültecilere ve Diyarbakır’daki terör mağdurlarına sekiz TIR yardım gönderildi.
 • 05 Mayıs 2016 22:47Bakan Çelik, Şanlıurfa Sıra Gecesi?ndeBakan Çelik, Şanlıurfa Sıra Gecesi?ndeExpo 2016 Antalya'yı 160 bin kişi ziyaret etti (EK)BAKAN ÇELİK, ŞANLIURFA SIRA GECESİ'NDEGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, EXPO 2106 Antalya Kongre Merkezi'nde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 'Urfa Günü' etkinliğine katıldı.
 • 22 Nisan 2016 21:20Şanlıurfa'nın Geleneksel Düğünleri CanlandırıldıŞanlıurfa'da bir otel işletmesi tarafından düzenlenen "düğün fuarı" kapsamında kentin geleneksel düğün törenleri canlandırıldı.
 • 20 Nisan 2016 18:43Şanlıurfa Hayatında Pizza Yemeyen Küçük Kadriye?nin Hayali Gerçek OlduŞanlıurfa Hayatında Pizza Yemeyen Küçük Kadriye?nin Hayali Gerçek OlduHayatında pizza yemeyen küçük Kadriye'nin hayali gerçek olduŞANLIURFA'da, 7 çocuklu bir ailenin en küçük kızı olan 10 yaşındaki Kadriye Cedi'nin hayali, düzenlen sürprizle gerçekleşti.
 • 14 Nisan 2016 21:59Denizlispor, Adana Deplasmanında Altın BulduDenizlispor Teknik Direktörü Ümit Metin Yıldız, Adana Demirspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.
 • 14 Nisan 2016 14:09Sandıklı'da "Yarenlik Şöleni"Sandıklı Belediyesi ile Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği "Yarenler" ekibi tarafından düzenlenen, "Yarenlik Şöleni" başladı.
 • 14 Nisan 2016 10:58Sandıklı Yaren Şöleninde Urfa ve Elazığ Rüzgarı EstiSandıklı Yaren Şöleninde Urfa ve Elazığ Rüzgarı EstiAfyonkarahisar’ın Sandıklı İlçe Belediyesi ile Sandıklı Yarenler Kültür Derneğinin düzenlediği yaren şölenine katılan Urfa Sıra Geceleri ekibi ile Elazığ Kürsü Başı ekibi, türkü şöleni sundu.