SON DAKİKA 19 MAYIS HABERLERİ

Son Dakika 19 Mayıs Haberleri

 • 11:3617 İlçede Gıda Denetimi17 İlçede Gıda DenetimiGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, ilçelerdeki gıda denetimlerine destek verdiklerini belirterek, yapılan denetimlerde son 1 ayda bin 473 denetim gerçekleştirdiklerini söyledi.
 • 11:22Samsun'da 'Leylek Ormanı' İlgisiSamsun'da 'Leylek Ormanı' İlgisiSamsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde 20 dönümlük ağaçlık bölgede bulunan ve 40 leylek yuvasının yer aldığı 'Kızılırmak Deltası Leylek Ormanı' yerli ve yabancı turistler ile fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.
 • 22:28Haber Medya'dan İş Dünyasına İftarHaber Medya'dan İş Dünyasına İftarSamsun’da Haber Medya Grubu tarafından, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve iş adamları derneklerine iftar yemeği verildi.
 • 18:36Barış İçin 74 Bin Kilometrelik Bisiklet TuruBarış İçin 74 Bin Kilometrelik Bisiklet TuruGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bisikletçi Meriç Şehit'in gelişi- Bisikletçi Meriç Şehit'in turlaması - Bisikletçi Meriç Şehit'in açıklamaları - İstanbul'dan bisikletiyle üç ay önce "barış için pedalla" sloganıyla Türkiye turuna çıkan Meriç Şehit, Marmaris'e geldi İstanbul'dan "barış için pedalla" sloganıyla 74 bin kilometrelik bisiklet turuna çıkan Meriç Şehit, Muğla'nın Marmaris ilçesine ulaştı.
 • 16:47Barış İçin 74 Bin Kilometrelik Bisiklet Turuİstanbul'dan "barış için pedalla" sloganıyla 74 bin kilometrelik bisiklet turuna çıkan Meriç Şehit, Muğla'nın Marmaris ilçesine ulaştı.
 • 15:38Jandarmadan Milli Antrenöre Takdir BelgesiJandarmadan Milli Antrenöre Takdir Belgesi19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanlığı, personeline verdiği destekten dolayı milli antrenör Bilal Çelebi’yi taktir belgesi ile ödüllendirdi.
 • 15:38Samsun Tso'dan Aidat UyarısıSamsun Tso'dan Aidat UyarısıSamsun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman Karabük, Oda yıllık ve munzam aidatlarının birinci taksitinin 2015 Haziran ayı sonuna kadar ödenmesinin zorunlu olduğunu belirterek, üyelere hatırlatmada bulundu.
 • 15:13Kooperatifçilik Yöneticilik Eğitim Semineri Sertifika Töreni YapıldıKooperatifçilik Yöneticilik Eğitim Semineri Sertifika Töreni YapıldıGümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Programı (KOOPGEB) projesi kapsamında ESKO Birliğe bağlı tüketim kooperatiflerinin yöneticilerinin 16-19 Mayıs tarihleri arasında eğitimlerini tamamlayan ’Kooperatifçilik yöneticilik eğitim semineri’nde başarılı olan yöneticiler sertifikalarını aldı.
 • 19:30Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı İsmail Temiz'in Baba AcısıSamsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı İsmail Temiz'in Baba AcısıSamsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı, Ekip Gazetesi imtiyaz sahibi İsmail Temiz’in babası Rahmi Temiz(69) geçirdiği bir rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde vefat etti.
 • 18:24Gazeteci İsmail Temiz'in Acı GünüGazeteci İsmail Temiz'in Acı GünüEski Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz’in babası Rahmi Temiz, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:19Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Uluslararası Gençlik Kampları BaşlıyorGençlik ve Spor Bakanlığı’nın 240 genci bir araya getireceği uluslararası gençlik kampları başlıyor.
 • 11:49Güvercinin Güvercinin "Tapu Mesaisi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güvercinin gezmesinden detay, - 19 Mayıs Tapu Sicil Müdürü Mustafa Efendioğlu'nun konuşması, - Güvercinin Tapu Müdürünün başına konması, Güvercinin "Tapu mesaisi"- Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde her sabah Tapu Müdürlüğüne gelen güvercin mesai bitimine kadar binadan ayrılmıyor- İlçe Tapu Sicil Müdürü Efendioğlu: - "Defalarca kovmamıza rağmen dairenin içinden ayrılmıyor, bütün personelin masalarının üzerinde dolaşıyor hatta bilgisayar klavyelerini bile gagalıyor.
 • 11:24Aliağa'da Üç Günlük Elektrik KesintisiGediz Edaş İzmir İl Müdürlüğü, alt yapı ve bakım çalışmaları nedeniyle 28 Haziran 2015 Pazar, 29 Haziran Pazartesi ve 30 Haziran Salı günü Aliağa ilçesinin bazı kesimlerinde elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi.
 • 11:17Güvercinin Güvercinin "Tapu Mesaisi"Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde her sabah Tapu Müdürlüğüne giren güvercin, mesai sonuna kadar binadan ayrılmıyor.
 • 13:26Samsun'da İpek Böceği Üreticiliği ArtacakEski AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, 19 Mayıs, Bafra ve Yakakent ilçelerinde başlattığı "İpek Böceği Yetiştiriciliği" Projesi deneme çalışmalarını inceledi.
 • 12:24Pazarlar Çok Programlı Lisesi Binalarında Güçlendirme Çalışmaları Devam EdiyorPazarlar Çok Programlı Lisesi Binalarında Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor19 Mayıs 2011 depreminde hasar gören Pazarlar Çok Programlı Anadolu Lisesi binalarında güçlendirme çalışmaları devam ederken güçlendirme çalışmalarının okulların açılacağı Eylül ayına yetişmeme endişesi var.Kütahya İl Özel İdaresince güçlendirme ihalesi yapılan Pazarlar Çok Programlı Anadolu Lisesi binaların boşaltıldığı ve ihaleyi alan firma tarafından güçlendirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
 • 17:10İlkadım'da İşitme Engeliler Ana Sınıfı AçılacakTürkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı (TİV) ile Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İlkadım 19 Mayıs İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu'nun bünyesinde ana sınıfı açılacağı bildirildi.
 • 12:15Osmaniye Belediyesi'nin Mahalle İftarları BaşladıOsmaniye Belediyesi'nin Mahalle İftarları BaşladıOsmaniye Belediyesi’nin ilk mahalle iftarı etkinliği 19 Mayıs Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi.
 • 11:38Kızıl Eğrelti Otu İlaç Kullanımını ÖnleyecekUzak Doğu'da çeltik tarlalarında yabancı otların gelişimini engellediği için ilaç kullanımına gerek bırakmayan kızıl eğrelti otu, doğal yetiştiği Kızılırmak deltasında çeltik tarlalarında değerlendirilecek.
 • 10:28Belediye Başkanı'ndan Personeline İftar YemeğiBelediye Başkanı'ndan Personeline İftar Yemeği19 Mayıs Belediye personeli, Başkan Osman Topaloğlu’nun Turan Usta Dereköy Tesisleri'nde düzenlediği iftar yemeğinde buluştu.
 • 17:54Çaykur'un Birinci Sürgün Yaş Çay AlımlarıÇaykur'un Birinci Sürgün Yaş Çay AlımlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ÇAYKUR Genel Müdürlüğü binası - Çay fabrikasından görüntüler- ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun açıklamaları ÇAYKUR'un birinci sürgün yaş çay alımları- Genel Müdür Sütlüoğlu: - "ÇAYKUR olarak bugüne kadar 230 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdik"- Bu sene ÇAYKUR 500 dev şirket sıralamasında beş basamak tırmanarak ve 44'üncü sıraya yükseldik" ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, birinci sürgün döneminde 230 bin ton yaş çay aldıklarını bildirdi.
 • 17:08Çaykur'un Birinci Sürgün Yaş Çay AlımlarıÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, birinci sürgün döneminde 230 bin ton yaş çay aldıklarını bildirdi.
 • 12:40Ankara BoşalıyorAnkara BoşalıyorOkulların kapanması ve geçen hafta sonu LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından, AŞTİ’de yine yolcu yoğunluğu yaşandı.
 • 13:51Haftanın Tarihine BakışBirleşmiş Milletler örgütü, dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel işbirliğini oluşturmak amacıyla 1945'te kuruldu.
 • 12:23Kılıç: Koalisyon Dünyanın Sonu Değil, Bilakis Bir Muhasebe FırsatıdırKılıç: Koalisyon Dünyanın Sonu Değil, Bilakis Bir Muhasebe FırsatıdırAK Parti eski Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Karamsar olmayın, koalisyon dünyanın sonu değil, bilakis bir muhasebe fırsatıdır.
 • 12:00Çatom ile Yaşamları DeğiştiÇatom ile Yaşamları DeğiştiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 19 Mayıs ÇATOM merkezi- Merkezde çalışan bayanlar- Kursiyer Hatice Demir ile röportaj- Kursiyer Gamze Eroğlu ile röportaj- Kursiyer Mizgin Uçar ile röportaj- ÇATOM sorumlusu Şükran Altun ile röportaj ÇATOM ile yaşamları değişti- GAP kapsamında kadın istihdamı ve girişimciliğini artırma amacıyla kurulan Çok Amaçlı Toplum Merkezleri, birçok kadının hayata tutunması için aracı oldu- Batman'da çok sayıda kadın merkezde öğrendikleri mesleklerle aile ekonomisine katkıda bulunuyor- 19 Mayıs ÇATOM sorumlusu Altun: - "Buraya gelen kadınların sosyal hayatları değişiyor.
 • 12:31Spora Olan Aşkı Onu Sahalara Geri DöndürdüSpora Olan Aşkı Onu Sahalara Geri DöndürdüTekirdağ’a bağlı Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Junior takımında basketbol oynayan Biray Anıl, geçirmiş olduğu talihsiz kazayı atlattı ve çok sevdiği basketbol sporuna geri döndü.
 • 12:07Gençlerbirliği Amatör Futbolcuların Umudu OlduGençlerbirliği Amatör Futbolcuların Umudu OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay, - Gençlerbirliği kulübü antrenörlerinden Mustafa Kaplan ile röportaj, - Transfer edilen Cihat Karakuş ile röportaj, - Genç futbolcuyu yetiştiren antrenör Yusuf Aytekin ile röportaj, Gençlerbirliği amatör futbolcuların umudu oldu- Başkent temsilcisi, Ankara Bölgesi 2. Amatör Küme takımlarından Tunç Altındağ'dan Cihat Karakuş'u transfer etti- Gençlerbirliği Antrenörü Kaplan: "İyi oyuncu olsun da amatör küme, Almanya, yurt dışı fark etmez. Amacımız Gençlerbirliği'ne oyuncu kazandırmak"- 1997 doğumlu defans oyuncusu Cihat Karakuş: "Hedefime ulaştım" MUSA SAMUR - Gençlerbirliği, Ankara Bölgesi 1. Amatör Küme takımlarından Tunç Altındağ'dan sol bek Cihat Karakuş'u transfer ederek, zor şartlarda spor yapan amatör futbolcuların umudu oldu.
 • 10:50İstanbul'da Elektrik Kesintisiİstanbul'da Elektrik Kesintisiİstanbul'da Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 22 Haziran Pazartesi günü elektrik verilemeyecek.
 • 15:25İki Başkandan, Vali Karahana Ziyaret Bursa Giresunlular Federasyonu Başkanı Or. Müh. Üzeyir Aktaş ve Taşsan Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Cihan'dan Sayın Valimiz Hasan Karahan'a teşekkür ziyareti.
 • 16:433 Cinayet, 15 Ayrı Suçtan Aranan Uyuşturucu Satıcısı Operasyonla YakalandıBir taksicinin ölümü, bir başka şahsın infaz edilerek boş araziye gömülmesi ve başka bir şahsın iş yeri önünde pusu kurularak motosikletli ve kar maskeli şahıslar tarafından ateşli silah ile öldürülmesi olayları ile ilgili aranan ve aynı zamanda 15 ayrı suçtan yakalama kararı bulunan uyuşturucu satıcısı, düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • 16:3519 Mayıs Belediyesi Kenelere ve Zararlı Haşerelere Savaş Açtı19 Mayıs Belediyesi Kenelere ve Zararlı Haşerelere Savaş Açtı19 Mayıs Belediyesi tatilcilerin zararlı haşerelere ve özellikle kene ısırmasına maruz kalmaması için mesire alanlarında, park bahçelerde, okul bahçelerinde, durgun sularda, ahır ve gübreliklerde ilaçlama çalışması başlattı.
 • 16:25Samsun'da Depo YangınıSamsun'da Depo YangınıSamsun’da meydana gelen depo yangınında maddi hasar oluştu.
 • 15:48Expo Tırı Bir Ayda 2 Bin 500 Kilometre Yol YaptıEXPO 2016 Antalya'nın tanıtımını yapmak için 19 Mayıs'ta yola çıkan EXPO Roadshow 2016 tırı, bir ayda yaklaşık 2 bin 500 kilometre yol yaptı.
 • 15:15DüzeltmeEXPO 2016 Antalya’nın tanıtımını yapmak için 19 Mayıs’ta EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Antalya Valisi Muammer Türker’in startıyla yola çıkan EXPO ROADSHOW 2016 tırı, bir ayda 2 bin 500 kilometre yol yaptı.
 • 14:41Ece ve Efe, 2 Bin 500 Kilometre Yol YaptıEce ve Efe, 2 Bin 500 Kilometre Yol Yaptı19 Mayıs'ta EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Antalya Valisi Muammer Türker'in startıyla yola çıkan EXPO ROADSHOW 2016 tırı, bir ayda 2 bin 500 kilometre yol yaptı.
 • 14:31Ece-efe, 2 Bin 500 Kilometre Yol YaptıEce-efe, 2 Bin 500 Kilometre Yol YaptıEXPO 2016 Antalya’nın tanıtımını yapmak için 19 Mayıs’ta EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Antalya Valisi Muammer Güler’in startıyla yola çıkan EXPO ROADSHOW 2016 tırı, bir ayda 2 bin 500 kilometre yol yaptı.
 • 16:02Nebyan Doğa ve İzcilik Kampı'nın Kapıları Gençlere AçıldıNebyan Doğa ve İzcilik Kampı'nın Kapıları Gençlere AçıldıGençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kamplarının 2. döneminde Nebyan Doğa ve İzcilik Kampı’nın kapıları gençlere açıldı.
 • 14:06Çimen, Gençlik Parkı İnşaatında İncelemede BulunduGümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gençlik Parkı inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 13:04Gümüşhane Gençlik Parkının İnşaatı SürüyorGümüşhane Gençlik Parkının İnşaatı SürüyorGümüşhane Belediyesi tarafından yapımına başlanan Gençlik Parkı inşaatı çalışmaları devam ediyor.
 • 11:52Gençlik Parkı İnşaatı Sürüyor Gümüşhane Belediyesi tarafından yapımına başlanan Gençlik Parkı inşaatı çalışmaları devam ediyor.
 • 11:15Keçiören'de Muhtarlıklar Yenileniyor, Yerinde Hizmet GüçleniyorKeçiören Belediyesi, yerel yönetimlerin daha verimli ve dinamik bir hizmet vermesi için muhtarlık binalarını yeniliyor.
 • 17:24İit Dışişleri Bakanları Yemen Olağanüstü ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Husilerin tek taraflı eylemlerinin ve şiddetinin Yemen'i kaos, bölünme ve mezhep savaşının eşiğine getirdiğini belirterek ülkenin içinde bulunduğu durumda rolü olan devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve oğluna destek verenleri pozisyonlarını gözden geçirmeye çağırdı.
 • 14:0319 Mayıs İlçesinde Nostalji Dolu Geceler Başladı19 Mayıs İlçesinde Nostalji Dolu Geceler BaşladıSıcak yaz aylarının ilk günlerinde Samsun’un 19 Mayıs ilçe belediyesi, nostaljik bir kültürel etkinliğin startını verdi.
 • 08:08Manisalı Şair Tanrıverdi'den Büyük BaşarıManisalı Şair Tanrıverdi'den Büyük Başarı'Ben Anadolu'yum' isimli eser Amasya'da düzenlenen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasında 542 eser arasından birinci seçilerek Altın Elma ödülünü kazandı.
 • 22:00Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a GidiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Suudi Arabistan'a gidecek.
 • 10:13Bakan Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cidde’de düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Suudi Arabistan’a gidecek.
 • 16:58Atilla Cebeci'nin Acı GünüGazeteci Atilla Cebeci’nin vefat eden 90 yaşındaki annesi Hadiye Cebeci, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 12:54Bakan Kılıç Samsun'daBakan Kılıç Samsun'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor.
 • 09:01Gündem/ 14 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, partisinin Söğütlü, Ferizli, Karasu, Kocaali, Kaynarca ve Serdivan ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek.