SON DAKİKA ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Abant İzzet Baysal Üniversitesi Haberleri

 • 17:45 Rektör Yardımcısı Gepdiremen: Usulsüz Dinlemelerle İstifaya Zorlandım Rektör Yardımcısı Gepdiremen: Usulsüz Dinlemelerle İstifaya Zorlandım Bolu'da aralarında İstihbarat eski Şube Müdürü ile iki polisin usulsüz şekilde dinledikleri iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Akçahan Gepdiremen mahkemede telefonunun dinlenmesi sonucu elde edilen bilgilerin dönemin rektörüne verilerek istifaya zorlandığını söyledi.
 • 16:57 Bolu'daki Usulsüz Dinleme Davası Bolu'da resmi belgede sahtecilik, haberleşme ve özel hayatın gizliliğini ihlal iddiasıyla 3 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.
 • 13:38 Üniversite Öğrencileri Altgeçidi Süslediler Üniversite Öğrencileri Altgeçidi Süslediler Bolu’da D-100 Karayolu’nun Karacağaç mahallesinde bulunan bir altgeçit, gönüllü öğrencilerden oluşan AİBÜ Güzel Sanatlar Topluluğu üyelerinin renk skalası tekniklerini kullanarak gerçekleştirdiği 2 günlük çalışma ile geometrik şekillerle süslendi.
 • 12:50 Kyk Personeli ve Öğrencileri Sergi Açtı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gölköy Yurt Müdürlüğü personeli ve öğrencilerinin Halk Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla hazırladığı "dekoratif ahşap boyama ve ebru" kurslarının yıl sonu sergisi açıldı.
 • 22:38 Aibü'de Aliya İzzetbegoviç Anlatıldı Aibü'de Aliya İzzetbegoviç Anlatıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'un konuşması - AİBÜ'de düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Aliya İzzetbegoviç anlatıldı AİBÜ Rektörü Coşkun: "Bosna'da bir daha böyle bir olay istemiyorsak ülke olarak güçlü olmak durumundayız. Askerimiz güçlü olmak zorunda, biz güçlü olmak zorundayız." Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anlatıldı.
 • 20:54 Aibü'de Aliya İzzetbegoviç Anlatıldı Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anlatıldı.
 • 18:25 Dünya Süt Günü Dünya Süt Günü nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) "UHT (Kutu) Süt ile ilgili yanlış bilinen doğrular" konulu seminer düzenlendi.
 • 14:33 Bolu'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Bolu'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Bolu’da kayganlaşan yolda otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonrasında aydınlatma direğine çarparak durabildi.
 • 14:20 Anne Oğlunun Kaza Yaptığı Aracı gördü, Öldü Sandı Anne Oğlunun Kaza Yaptığı Aracı gördü, Öldü Sandı Bolu'da aydınlatma direğine çarpan sürücü yaralandı. Olay yerine gelerek aracın halini gören annesi, "Yalan söylüyorsunuz, bu araçtan sağ çıkılır mı?" diye feryat etti.
 • 13:18 Kaza Yapan Sürücünün Annesi Feryat Etti: Yalan Söylüyorsunuz Oğlum Öldü Kaza Yapan Sürücünün Annesi Feryat Etti: Yalan Söylüyorsunuz Oğlum Öldü Bolu'da kontrolden çıkıp aydınlatma direğine çarparak kaza yapan oğlunu gören anne "Yalan söylüyorsunuz oğlum öldü, bu arabadan sağ mı çıkılır?" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
 • 12:29 Bolu'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Bolu'da yol kenarında bulunan ağaca ve aydınlatma direğine çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı.
 • 15:59 Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Güneş Pili ve Paneli Prototipi Üretildi Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Güneş Pili ve Paneli Prototipi Üretildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : NÜRDAM'dan detaylar NÜRDAM Müdürü Prof. Dr. Ercan Yılmaz açıklama, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun açıklama Abant İzzet Baysal Üniversitesinde güneş pili ve paneli prototipi üretildi Nükleer Radyasyon Detektörü Uygulama ve Araştırma Merkezinde üretilen prototip askeri alanda ve milli otomobilde kullanılabilecek NÜRDAM Müdürü Prof. Dr. Yılmaz: "Merkezimizde prototipini ürettiğimiz güneş pili ve panelinin seri üretime geçmesi için birçok firma ile görüşmeler yapmaktayız" Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) bünyesindeki Nükleer Radyasyon Detektörü Uygulama ve Araştırma Merkezinde (NÜRDAM) askeri alanda ve milli otomobilde kullanılabilecek güneş pili ve paneli prototipi üretildi.
 • 15:08 Bolu Su Sporları Faaliyetlerinin Odağı Olacak Bolu Su Sporları Faaliyetlerinin Odağı Olacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ'ın açıklaması Kano eğitimi Öğrencilerin suda antrenman yapması Seben Derneği Başkanı Selami Eryılmaz'ın açıklaması Bolu'da bulunan ve Abant Gölü'nden yaklaşık 7 kat daha büyük olan Seben Gölü'nün su sporları merkezi olması hedefleniyor.
 • 14:51 Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Güneş Pili ve Paneli Prototipi Üretildi Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) bünyesindeki Nükleer Radyasyon Detektörü Uygulama ve Araştırma Merkezinde (NÜRDAM) askeri alanda ve milli otomobilde kullanılabilecek güneş pili ve paneli prototipi üretildi.
 • 12:57 Bolu Su Sporları Faaliyetlerinin Odağı Olacak" Bolu'da bulunan ve Abant Gölü'nden yaklaşık 7 kat daha büyük olan Seben Gölü'nün su sporları merkezi olması hedefleniyor.
 • 08:52 Bolu'da Trafik Kazası: 6 Yaralı Bolu'da Trafik Kazası: 6 Yaralı Bolu TEM otoyolunda otomobilin TIR’a arkadan çarpması nedeniyle meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 6 kişi yaralandı.
 • 18:53 Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor" Projesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Detaylar Çalışmaya katılan öğrenciler Salondan detaylar "Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor" Projesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencilerine, "Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor" Projesi kapsamında TBMM'nin çalışma sistemi anlatıldı.
 • 17:31 Muğla'da "Kobi'lerde Koçluk 5 Nokta Eğitimleri" Başladı Ondokuz Mayıs Üniversitesinin yürütücülüğünü yaptığı ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin stratejik ortağı olduğu "KOBİ'lerde Koçluk: 5 Nokta Eğitimleri" Muğla'da başladı.
 • 17:09 Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor" Projesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencilerine, "Üniversite Gençliği Yasama ve Denetim Süreçlerine Katılım Mekanizmalarını Öğreniyor" Projesi kapsamında TBMM'nin çalışma sistemi anlatıldı.
 • 13:51 Aibü Rektörü Prof. Dr. Coşkun Açıklaması Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, üniversiteler bünyesinde yer alan uygulama ve araştırma merkezlerinin ana görevinin Türkiye'nin ihtiyacı olan yerli teknolojiyi üretmek olduğunu söyledi.
 • 14:23 Bolu'da Otomobil Evin Bahçesine Girdi Bolu'da Otomobil Evin Bahçesine Girdi Bolu'nun Doğancı mahallesinde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne dönen kavşakta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil bir evin bahçesine girdi.
 • 11:35 Bolu'da Bir Kadın Araçtan Atılarak Öldürüldü Bolu'da Bir Kadın Araçtan Atılarak Öldürüldü Bolu’da, D-100 kara yolunun Yeniçağa mevkisinde yol kenarında kadın cesedi bulundu.
 • 19:37 İzzet Baysal Şükran Günleri Bolu'ya eğitim ve sağlık alanında 435 milyon 230 lira değerinde 140 eser kazandıran merhum hayırsever İzzet Baysal şükranla anıldı.
 • 20:24 Engellilerin Bir Günlük Askerlik Heyecanı Engelliler Haftası kapsamında Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu ve Bartın'da tören düzenlendi.
 • 20:02 Bolu'da Trafik Kazası: 5 Yaralı Bolu'da Trafik Kazası: 5 Yaralı Bolu’da bir ağacın ağaca çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
 • 16:17 Aşçılar Diyarı Mengen'e İzzet Baysal Aşçılık Kampüsü Kurulacak Aşçılar Diyarı Mengen'e İzzet Baysal Aşçılık Kampüsü Kurulacak Hayırsever işadamı merhum İzzet Baysal'ın tüm servetini bağışladığı İzzet Baysal Vakfı tarafından Bolu'nun Mengen İlçesi'nde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) bünyesinde yaptırılacak, 'Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü'nün protokolü imzalandı.
 • 21:25 İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi Açıldı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi Açıldı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi törenle hizmete açıldı.
 • 15:42 Aibü'de Soma Anması Aibü'de Soma Anması Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) bir grup öğrenci, 13 Mayıs 2014'te Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen 301 kişinin öldüğü maden faciasının 2'nci yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.
 • 15:47 İzzet Baysal'a Şükran Günleri Başladı İzzet Baysal'a Şükran Günleri Başladı Bolu’ya sağlıktan eğitime 135 eser kazandıran merhum hayırsever iş adamı İzzet Baysal için düzenlenen ’Şükran Günleri’ saygı yürüyüşüyle başlarken, Bolulular yürüyüşe büyük ilgi gösterdi.
 • 14:34 Bolu Halkı İzzet Baysal İçin Yürüdü Bolu Halkı İzzet Baysal İçin Yürüdü Bolu halkı İzzet Baysal için yürüdüBolu'da, eğitim ve sağlık alanında 135 tesis kazandıran ve 1994'te Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal adına düzenlenen 'Şükran Günleri', 'İzzet Baysal'a Saygı Yürüyüşü' ile başladı.
 • 14:19 İzzet Baysal Şükran Günleri Bolu'ya eğitim ve sağlık alanında 435 milyon 230 lira değerinde 140 eser kazandıran merhum hayırsever İzzet Baysal anılıyor.
 • 13:13 Bolu Halkı İzzet Baysal İçin Yürüdü Bolu Halkı İzzet Baysal İçin Yürüdü Bolu'da, eğitim ve sağlık alanında 135 tesis kazandıran ve 1994'te Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal adına düzenlenen 'Şükran Günleri', 'İzzet Baysal'a Saygı Yürüyüşü' ile başladı.
 • 12:23 Ülkücüler Ali Kınık Konseriyle Coştu Ülkücüler Ali Kınık Konseriyle Coştu Bolu Ülkü Ocakları Şubesi tarafından bu yıl ikincisi yapılan Ülküfest’in (Ülkücüler Festivali) kapanışı Ali Kınık’ın konseriyle son buldu.
 • 10:27 Bolu - Öğretmenler, Engelli Öğrencileriyle Halk Oyunları Ekibi Kurdu Bolu - Öğretmenler, Engelli Öğrencileriyle Halk Oyunları Ekibi Kurdu Öğretmenler, engelli öğrencileriyle halk oyunları ekibi kurduBolu'da, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde görevli 5 öğretmen, 6 engelli öğrenci ile birlikte halk oyunları ekibi kurdu.
 • 10:25 Öğretmenler, Engelli Öğrencileriyle Halk Oyunları Ekibi Kurdu Öğretmenler, Engelli Öğrencileriyle Halk Oyunları Ekibi Kurdu Bolu'da, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde görevli 5 öğretmen, 6 engelli öğrenci ile birlikte halk oyunları ekibi kurdu.
 • 12:35 Aibü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, İlk Mezunlarını Verdi Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ilk mezunlarını verdi.
 • 23:38 Trafik Kazası: 4 Yaralı Trafik Kazası: 4 Yaralı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kaza yapan araçlardan detaylar Bolu'nun Mudurnu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 22:57 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig Üniversite Sporları Federasyonunun faaliyet programında yer alan 2015-2016 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig mücadelesinin dördüncü gününde, 5 maç yapıldı.
 • 21:45 Bolu'da Trafik Kazası: 4 Yaralı Bolu'nun Mudurnu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 23:59 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig Üniversite Sporları Federasyonu'nun faaliyet programı arasında yer alan 2015-2016 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig üçüncü gün maçları tamamlandı.
 • 15:19 Aibü'de, 'Uluslararası İpek Yolu Müzik Konferansı' Aibü'de, 'Uluslararası İpek Yolu Müzik Konferansı' Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) düzenlenen MÜZED Uluslararası 2'nci İpek Yolu Müzik Konferansı başladı.
 • 14:11 Kemik İliği Hastası Zeynep İçin Zaman Daralıyor Kemik İliği Hastası Zeynep İçin Zaman Daralıyor Bolu’da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 4 yaşındaki Zeynep Gülcan’ın sağlık durumu ciddiyetini korurken, küçük kızın tedavisine Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ediyor.
 • 13:22 Müzed Uluslararası 2. İpek Yolu Müzik Konferansı Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)'de MÜZED Uluslararası 2. İpek Yolu Müzik Konferansı başladı.
 • 22:11 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig Üniversite Sporları Federasyonu'nun faaliyet programı arasında yer alan 2015-2016 Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig ikinci gün maçları tamamlandı.
 • 16:48 YÖK Genel Kurulu Toplantısı Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), devlet üniversitelerine ait 45 fakülteye dekan ataması yapıldı.
 • 13:40 Üniversite Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi Üniversite Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mahkemeden görüntüler CHP Bursa Milletvekili ile ropörtaj Dilay Gül'ün annesinin açıklaması Üniversite öğrencisinin bıçaklanarak öldürülmesi Bolu'da 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sınıf arkadaşı için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi Anne Tuncel: "Olayın planlı olduğunu, sanığın bunu daha önceden tasarlayarak gerçekleştirdiği düşünüyorum" Bolu'nun Gerede ilçesinde 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sınıf arkadaşınınağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • 13:04 Dilay Gül'ün Katilinin Yargılanmasına Başlandı Dilay Gül'ün Katilinin Yargılanmasına Başlandı Bolu’nun Gerede ilçesinde sınıf arkadaşı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Dilay Gül’ün katil zanlısının yargılanmasına başlandı.
 • 12:49 Bolu Üniversiteli Dilay Gül'ü Öldüren Sanığın Yargılanmasına Başlandı Bolu Üniversiteli Dilay Gül'ü Öldüren Sanığın Yargılanmasına Başlandı Bolu'nun Gerede İlçesi'nde üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldüren okul arkadaşı Uğur Aydemir'in yargılanmasına başlandı.
 • 12:44 Üniversite Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi Bolu'nun Gerede ilçesinde 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen sınıf arkadaşının ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • 12:37 Üniversiteli Dilay'ı Öldüren Okul Arkadaşının Yargılanmasına Başlandı Üniversiteli Dilay'ı Öldüren Okul Arkadaşının Yargılanmasına Başlandı Bolu'nun Gerede İlçesi'nde üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldüren okul arkadaşı Uğur Aydemir'in yargılanmasına başlandı.