04:3600
SON DAKİKA ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Abant İzzet Baysal Üniversitesi Haberleri

   

  111 Rektörden 11 Dilde Gazze Bildirisi

  111 Rektörden 11 Dilde Gazze Bildirisi

  Türkiye'deki 111 üniversite Rektörü, yayımladıkları ortak bildiride, İsrail'in,Filistin'deki saldırılarını kınadı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Ahmet Baysal Herkesi Selamlaşmaya Davet Etti

  Ahmet Baysal Herkesi Selamlaşmaya Davet Etti

  Ahmet Baysal; birbirini tanıyan tanımayan herkesi karşılaştıkları her yerde selamlaşmaya davet etti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları

  Türkiye'de 87 üniversitenin rektörü, ortak bir deklarasyon yayımlarayarak, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınadı Deklarasyondan: "Türkiye üniversiteleri rektörleri olarak Gazze’deki kardeşlerimize uygulanan bu insanlık dışı katliam bitinceye ve Gazze ablukası kalkıncaya kadar, İsrail yönetiminin katliamını. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Çan Orman İşletme Müdürü Akkan, Görevine Başladı

  Çan Orman İşletme Müdürlüğüne atanan eski Biga Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mehmet Akkan, görevine başladı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Enstrümanların Sesine "Bor" Kalitesi

  AİBÜ'de görevli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakkı Akyoloğlu, geliştirdiği "Yaylı Müzik Aletleri Yapımında Boraksın Kullanımı" Projesiyle bordan elde edilen asit boraksı kullanarak müzik aletlerinde ses ve kaliteyi arttrıyor Akyoloğlu: "Boraksın çok değişik ısı ve miktarlarda kullanılmasıyla ilgili. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Aibü'ye Önemli Bir Ödül Daha

  Aibü'ye Önemli Bir Ödül Daha

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Buhara Yücesan, insan vücuduna zarar vermeyen doğal bir tatlandırıcı olan ve ileride şekerin tahtını önemli ölçüde sarsacağı düşünülen stevia bitkisi konusunda yaptığı sunumuyla, 19-20 Haziran 2014 tarihlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ‘6. Dünya Stevia Kongresi’nde ‘En Başarılı Bilimsel Çalışma Ödülü’ne layık görüldü. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Türk Akademisyen, 'En Başarılı Bilimsel Çalışma Ödülü' Aldı

  Türk Akademisyen, "En Başarılı Bilimsel Çalışma Ödülü" Aldı

  AİBÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Buhara Yücesan, Almanya'da düzenlenen 6. Dünya Stevia Kongresi'nde "şeker bitkisi" olarak bilinen "stevia" konusundaki bilimsel çalışmasıyla ödüle layık görüldü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yücesan: "Şekere göre 300 kat daha tatlı olmasına. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Radyoaktif Maddeyle Suikast Sona Erecek

  Radyoaktif Maddeyle Suikast Sona Erecek

  Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde kurulan Türkiye'nin tek dünyanın ikinci Nükleer Radyasyon Dedektörleri Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nde (NÜRDAM) kanser tedavisinde kullanılan dozimetreler ile askeri ve sivil amaçlı radyasyon dedektörleri üretilecek. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Radyoaktif Maddeyle Suikast Önlemek İçin Çalışma

  Radyoaktif Maddeyle Suikast Önlemek İçin Çalışma

  Nükleer Radyasyon Dedektörleri Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nde, dozimetreler ile askeri ve sivil amaçlı radyasyon dedektörleri üretilmesi planlanıyor. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Aibü'de Nükleer İçin Stratejik Merkez Harekete Geçti

  Aibü'de Nükleer İçin Stratejik Merkez Harekete Geçti

  Türkiye, Nükleer Enerji alanındaki çalışmalarına hız verirken, Abant İzzet Baysal Üniversitesi de (AİBÜ) bu alanda önemli bir merkezi faaliyete geçirdi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Yolcu İndiren Minibüse Otomobil Çarptı: 8 Yaralı

  Bolu'da, minibüse yolcu indirdiği sırada arkadan gelen otomobil hızla çarptı. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nden Saldırıya Kınama

  Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nden Saldırıya Kınama

  Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Bolu’da meydana gelen doktor ve hemşireye saldırı olayını kınadı. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedilmesi

  Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu: "Toplumumuzda, hekimlere ve sağlık personeline dönük şiddetin yeni örneği olan bu olayı şiddetle kınıyoruz" (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedilmesi

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedilmesi

  Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Tontuş: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde artık bireyler, bu halk ve toplumun cumhurbaşkanını seçecek kadar olgunluğa ulaştığı dönemde, bu kadar ilkel davranışın onların sağlığı için çalışan bireye yapılması asla kabul edilemez" (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanlığı, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

  Sağlık Bakanlığı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Dr. İstemihan Öztürk ve hemşire Mehpare Kaya’ya bir hasta yakını tarafından yapılan saldırıyı kınadı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakanlık: Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddetin Takipcisi Olacağız

  Bakanlık: Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddetin Takipcisi Olacağız

  Sağlık Bakanlığı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görevli bir doktor ve hemşire ile Elazığ Harput Devlet Hastanesi’nde görevli bir doktorun şiddete uğradığını açıkladı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

 

  Doktor ve Hemşirenin Saldırıya Uğraması

  Sağlık Bakanlığı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli Dr. Öztürk ile hemşire Kaya ve Elazığ Harput Devlet Hastanesinde görevli Dr. Timurkan'ın saldırıya uğramasını kınadı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bebek Gibi Baktığı Hastanın Yakını Tarafından Dövüldü

  Bebek Gibi Baktığı Hastanın Yakını Tarafından Dövüldü

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören bir hastanın yakını, hastayı taburcu etmedikleri gerekçesiyle doktorun burnunu ve kolunu, hemşirenin de kolunu kırdı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Aibü Rektörlüğü Doktor ve Hemşireye Yapılan Saldırıyı Kınadı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde görevli Doktor İstemihan Öztürk ve hemşire Mehpare Kaya’nın, görevleri başında iken bir hastanın yakını Savaş Y.’in saldırısına uğrayarak yaralanmaları sonrasında, üniversite rektörlüğü saldırıyı kınadıklarını belirten bir basın açıklaması yayınladı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Vali, Hasta Yakını Tarafından Dövülen Doktoru Ziyaret Etti

  Vali, Hasta Yakını Tarafından Dövülen Doktoru Ziyaret Etti

  Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, bir hasta yakını tarafından dövülerek burnu ve kolu kırılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Araştırma Görevlisi Dr. İstemihan Öztürk’ü ziyaret etti. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedilmesi

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedilmesi

  Bolu Valisi Zahteroğulları, bir hasta yakını tarafından darbedilen doktoru ziyaret etti. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Hasta Yakını, Doktorun Kolunu ve Burnunu, Hemşirenin Kolunu Kırdı

  Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören bir hastanın yakını Savaş Yöndem, saldırdığı Dr. İstemihan Öztürk'ün burnunu ve kolunu, araya giren hemşire Mehpare Kaya'nın da kolunu kırdı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedildiği İddiası

  Bolu'da Doktor ve Hemşirenin Darbedildiği İddiası

  AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli doktor ve hemşire, kendilerini darbettiği iddiasıyla hasta yakını hakkında suç duyurusunda bulundu. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bolu'da Nükleer Radyasyon Dedektöri Üretilecek

  Bolu'da Nükleer Radyasyon Dedektöri Üretilecek

  AİBÜ bünyesinde oluşturulan Nükleer Radyasyon Detektörleri Araştırma ve Geliştirme Merkezinde, askeri ve sivil amaçlı tasarım ve imalat çalışmaları yürütülüyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  AİBÜ, BT Altyapısını Teknoser ile Yeniledi

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bilgi Teknolojileri kaynaklarını artıran ve zenginleştiren bir dizi projeyi Teknoser danışmanlığıyla gerçekleştirdi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Aibü'de Yabancı Öğrencilerin Mezuniyet Sevinci

  Aibü'de Yabancı Öğrencilerin Mezuniyet Sevinci

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) eğitim gören 18 yabancı öğrenci, mezun oldu. (27 Haziran 2014 Cuma )

   

  Bolu'da Sınav Kaygısı Semineri

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAMER) tarafından, velilere yönelik Sınav Kaygısı Semineri düzenlendi. (26 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Sınav Kaygısını Ortadan Kaldırmak İçin Eğitim Verildi

  Sınav Kaygısını Ortadan Kaldırmak İçin Eğitim Verildi

  Bolu’da Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) tamamlanmasından sonra önümüzdeki günlerde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesi sınav kaygısını ortadan kaldırmak için eğitim semineri verildi. (26 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Gaziantep Fuarında Aibü'ye Büyük İlgi

  Gaziantep Fuarında Aibü'ye Büyük İlgi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu, Gaziantep’te bu yıl 19’uncusu düzenlenen uluslararası ayakkabı fuarına katıldı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  AİBÜ'nün AB Projesi Başarıyla Tamamlandı

  AİBÜ'nün AB Projesi Başarıyla Tamamlandı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesinin AB projesi kapsamında Estonya, Almanya, Macaristan ve Belçika'ya yapılan ziyaretler başarıyla tamamlandı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Kayısıdaki Zirai Don, Malatya'daki Mevsimlik İşçi Sayısını Düşürdü

  "Dünya kayısı başkenti" olarak bilinen Malatya'da mart ayının son günlerinde etkili olan zirai donun kayısı ağaçlarında zarara yol açması nedeniyle bölgedeki bahçelere çalışmak üzere gelen mevsimlik işçi sayısında çok büyük oranda düşüş yaşandığı bildirildi Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürü Erdoğan: "Geçmiş yıllarda Malatya'ya çok yoğun işçi girişi oluyordu. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Sağlık Hizmeti Tek Çatı Altında Toplanacak

  Bolu'da sağlık hizmetlerinin tek çatı altında toplanması için protokol imzalandı. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Bolu'da Sağlık Kuruluşları Birleşti

  Bolu'da Sağlık Kuruluşları Birleşti

  Bolu’da imzalanan protokol çerçevesinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Bolu Kamu Hastaneler Birliği bünyesine alınarak tek çatı altında birleştirildi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  İzzet Baysal Vakfı Lise Birincilerini Ödüllendirdi

  İzzet Baysal Vakfı Lise Birincilerini Ödüllendirdi

  Bolu İzzet Baysal Vakfı tarafından bu yıl okudukları liseden birincilikle ayrılan öğrencilere takdir belgeleri ve madalyaları takdim edilirken, görme engelli okul birincisi Merve Erten’e ise tablet hediye edildi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Bolu'da Okul Birincilerine Takdirnameleri Verildi

  Bolu ve ilçelerinde bulunan 59 lise birincisine takdirnameleri düzenlenen törenle verildi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Bolu'da Tüm Sağlık Kuruluşları Tek Çatı Altında Toplandı

  Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, imzalanan protokolle Bolu Kamu Hastaneler Birliği bünyesine katılırken, tüm hastanelerin yönetimi, tek çatıda toplanmış oldu. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Dolandırıldığı Yöntemle Başkalarını Dolandırdı

  Dolandırıldığı Yöntemle Başkalarını Dolandırdı

  Bolu’da, internetten alışveriş yaparak sipariş veren ve paketin içinden salatalık çıkınca öfkelenen genç, aynı yöntemle başkalarını dolandırınca yakalandı. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Bolu Salatalıkla Dolandırıldı, Salatalık Gönderdi

  Bolu Salatalıkla Dolandırıldı, Salatalık Gönderdi

  Bolu, (DHA) - BOLU'da, 5 yıl önce internetten alışveriş yapan 26 yaşındaki G.Ş. paketi açtığında salatalığı görünce, aynı yöntemi kendisi de kullanmaya başladı. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Salatalıkla Dolandırılınca Salatalıkla Dolandırmaya Başladı

  Bolu'da, 5 yıl önce internetten sipariş veren ve paketi açtığında salatalığı görünce öfkelenen 26 yaşındaki G.Ş., aynı yöntemi kendisi de kullanmaya başladı. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Bolu'da Memurlar Yemin Etti

  Bolu'da Memurlar Yemin Etti

  Bolu AİBÜ'de 2012 yılında göreve başlayan ve adaylık sürecini başarıyla tamamlayan memurlar, yemin ederek asli memurluğa atandı. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Foseptiğe Düşen Minik Mustafa, Bolu'ya Sevkedildi

  Düştüğü foseptikten çıkartılan ve duran kalbi çalıştırılan 1.5 yaşındaki Mustafa Şensoy, ambulans helikopterle Bolu'ya sevkedildi. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 04:36:14. #1.13#