SON DAKİKA ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Abant İzzet Baysal Üniversitesi Haberleri

 • 16:3010. Yıl Marşı'nı Yasaklayan Müdüre Hayırsever İş Adamından Sert Sözler10. Yıl Marşı'nı Yasaklayan Müdüre Hayırsever İş Adamından Sert Sözlerİzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, kendisiyle birlikte programa katılan ve okullarda 10. Yıl Marşı’nı yasakladığı için gündeme gelen Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e, “10. Yıl Marşı yerine bazılarınca okullarımızda Osmanlı mehter marşı çalışmasını görüyoruz.
 • 17:47Huzurevi Köyleri ve Kırsal Alanda Yaşlılık Projesi" SonuçlandıZara ilçesine bağlı 20 köyde, "Huzurevi Köyleri ve Kırsal Alanda Yaşlılık Projesi" kapsamında 65 yaş üzeri kişilerin sağlık durumları, sosyal yaşamları ve ihtiyaçları konularında gerçekleştirilen proje tamamlandı.
 • 15:53Aibü, 684 Yüksek Lisans 193 Doktora Öğrencisi AlacakAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) 2016-2017 Yılı Güz Döneminde, 684 yüksek lisans, 193 de doktora programı için kontenjan açıldığını duyurdu.
 • 12:24Öldürülen Üniversite Öğrencisinin Adı Parka VerildiBolu'da geçen yıl öldürülen Bigem Çubukcuoğlu'nun ismi ilde bulunan bir parka verildi.
 • 11:49Öldürülen Üniversiteli Kızın İsmi Parka VerildiÖldürülen Üniversiteli Kızın İsmi Parka VerildiBolu'da, 2 yıl önce sokakta bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Bigem Çubukcuoğlu'nun ismi Alpağutbey Mahallesi'ndeki parka verildi.
 • 20:05Üniversiteli Kızın Adın Bir Parkta YaşayacakÜniversiteli Kızın Adın Bir Parkta YaşayacakBolu’da geçtiğimiz yıl psikolojik sorunları olan bir kadın tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Bigem Çubukcuoğlu’nun adı Alpağutbey Mahallesi’nde bir parka verildi.
 • 09:30Tez Hocası, Yüksek Lisans Öğrencisine Tecavüz Etmek İstediTez Hocası, Yüksek Lisans Öğrencisine Tecavüz Etmek İstediBolu'da yüksek lisans öğrencisi genç kız, evinde kaldığı tez hocasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek şikayetçi oldu.
 • 19:19Taciz İddiasıyla Öğretim Görevlisi Hakkında SoruşturmaBolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) öğretim görevlisi hakkında öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.
 • 19:09Bolu Zeynep'e, Tüp Bebekle Gelen Kardeşi Hayat VerecekBolu Zeynep'e, Tüp Bebekle Gelen Kardeşi Hayat VerecekZeynep'e, tüp bebekle gelen kardeşi hayat verecekBOLU'da, doğduktan kısa süre sonra, çok nadir görülen kan hastalığı türü olan 'Hemofagositik Lenfohistiositoz' (HLH) teşhisi konulan 4 yaşındaki Zeynep Gülcan'ı yaşatmak için tüp bebek yöntemiyle hamile kalan 33 yaşındaki Nurcan Gülcan doğum yaptı.
 • 17:364 Yaşındaki Zeynep'e, Tüp Bebekle Gelen Kardeşi Hayat Verecek4 Yaşındaki Zeynep'e, Tüp Bebekle Gelen Kardeşi Hayat VerecekBolu'da, doğduktan kısa süre sonra, çok nadir görülen kan hastalığı teşhisi konulan 4 yaşındaki Zeynep'i yaşatmak için tüp bebek yöntemiyle hamile kalan annesi doğum yaptı.
 • 15:44Sinop'ta Yaz Kur'an Kursları Öncesi SeminerSinop Müftülüğü tarafından 20 Haziran'da başlayacak olan yaz Kur'an kursları öncesi kurslarda görev alacak din görevlileri ve öğreticilere yönelik seminer düzenlendi.
 • 15:08Kemik İliği Hastası Zeynep'e Kardeşi Umut OlduKemik İliği Hastası Zeynep'e Kardeşi Umut OlduBolu’da 2012 yılında kemik iliği hastası olarak dünyaya gelen 4 yaşındaki Zeynep Gülcan için düzenlenen kan bağışı kampanyasında 100 bin kişinin verdiği kan örnekleri uyuşmayınca anne Nurcan Gülcan, tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı.
 • 17:04Bolu Valisi Baruş Şehit ve Gazi Aileleriyle İftarda BuluştuBolu Valisi Baruş Şehit ve Gazi Aileleriyle İftarda BuluştuBolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan şehit gazi aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 17:57Akademisyenler Cevizin Faydalarını Masaya YatırdıAkademisyenler Cevizin Faydalarını Masaya YatırdıSiirt Üniversitesi (SİÜ) Mühendislik Mimarlık Konferans Salonu’nda ’Doğanın En Güzel Keşfi, Mucizevi Şifa Ceviz’ konulu panel gerçekleştirildi.
 • 17:00Üniversiteliler Atv Aracından Yarış Otomobili YaptıÜniversiteliler Atv Aracından Yarış Otomobili YaptıBolu'da, abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv Bölümü öğrencileri, harçlıklarıyla satın aldıkları arızalı ATV aracından yarış otomobili yaptı.
 • 16:14Bolulu Öğrencilerden Yarış OtomobiliBolulu Öğrencilerden Yarış OtomobiliBolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv Bölümünde okuyan 8 erkek öğrenci, 1961 yılında Formula-1 yarışlarında kullanılan otomobilin bir örneğini yaptı.
 • 14:05Aibü Senatosundan Terör Olaylarına ve Almanya'ya TepkiAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Senatosu, İstanbul ve Mardin’de yapılan terör saldırılarını ve Almanya Federal Parlamentosunun 1915 olayları ile ilgili iddiaları soykırım olarak kabul etmesine sert tepki gösterdi.
 • 17:07Aibü Senatosu'ndan Terör Saldırılarına KınamaAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Senatosu, İstanbul ve Mardin'de düzenlenen terör saldırılarını kınadı.
 • 16:48İftarda Yağlı Yemek Kalp Krizi Riskini Arttıyorİftarda Yağlı Yemek Kalp Krizi Riskini Arttıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Doç. Dr. Serkan Öztürk'ün açıklamaları "İftarda yağlı yemek kalp krizi riskini artıyor" AİBÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Öztürk: "İftar saatinde ve daha sonrasında beslenmenin az yapılması gerek. Akşam aşırı yemek yenilmemesi gerektiğini herkes tavsiye ediyor artık. Yemek sonrasında ani kalp krizi gelebilir" Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Serkan Öztürk, ramazan ayında görülen kalp krizi vakalarının en büyük nedenlerinden birinin iftarda yenen aşırı yağlı yemekler olduğunu bildirdi.
 • 16:16İftarda Yağlı Yemek Kalp Krizi Riskini ArtıyorDoç. Dr. Serkan Öztürk, ramazan ayında görülen kalp krizi vakalarının en büyük nedenlerinden birinin iftarda yenen aşırı yağlı yemekler olduğunu bildirdi.
 • 10:02Siirt'te "Doğanın En Güzel Keşfi, Mucizevi Şifa Ceviz" PaneliSiirt Üniversitesi'nde (SİÜ) "Doğanın En Güzel Keşfi, Mucizevi Şifa Ceviz" paneli düzenlendi.
 • 11:45Camileri "Hat"La GüzelleştiriyorlarBolu'da hat sanatı gönüllüleri tarafından kurulan "Hüsnücanlar Sanat Topluluğu", camilerde yaptığı çalışmalarla ibadethanelerin çehresini güzelleştiriyor.
 • 18:10Başkan Yılmaz'dan Gençlere TavsiyelerBaşkan Yılmaz'dan Gençlere TavsiyelerBolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bolu İl Temsilcisi Sadık Kuru ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
 • 10:36Aibü'de Sergi AçılışıAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Seramik Sanatı Eğitimi ve Değişimi Derneği (SSEDD) iş birliği ile 3 sergi açıldı.
 • 18:175. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması Ödülleri Verildi5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması Ödülleri VerildiUşak Üniversitesi 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödülleri düzenlenen törenle verildi.
 • 17:45Aibü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Mezuniyet TöreniAibü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Mezuniyet TöreniAbant İzzet Baysal (AİBÜ) Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde mezuniyet töreni düzenledi.
 • 16:13Aibü'de Mezuniyet TöreniAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.
 • 15:171,5 Yaşındaki Çocuk 3. Kattan Düştü1,5 Yaşındaki Çocuk 3. Kattan DüştüBolu’da annesi evde temizlik yaptığı sırada 3. katın camından çim zemine düşen 1,5 yaşındaki kız, hastanede tedavi altına alındı.
 • 14:13Bolu 1,5 Yaşındaki Çocuk Pencereden Düşerek YaralandıBolu 1,5 Yaşındaki Çocuk Pencereden Düşerek Yaralandı1,5 yaşındaki çocuk pencereden düşerek yaralandıBOLU'da, 1.5 yaşındaki Hatice Meva Çelik, iddiaya göre annesi temizlik yaptığı sırada 3'üncü kattaki evlerinin açık penceresinden çim zemine düşerek yaralandı.
 • 14:041.5 Yaşındaki Çocuk Pencereden Düşerek Yaralandı1.5 Yaşındaki Çocuk Pencereden Düşerek YaralandıBolu'da, annesi temizlik yapan 1.5 yaşındaki Hatice Meva Çelik, 3'üncü kattaki evlerinin açık penceresinden çim zemine düşerek yaralandı.
 • 16:30Yeniçağa'da Mezuniyet TöreniAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 14:50Aibü'de "3. Seramik Sanatı Eğitimi" KonferansıAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Seramik Sanatı Eğitimi ve Değişimi Derneği (SSEDD) iş birliği ile düzenlenen "3. Seramik Sanatı Eğitimi Konferansı" başladı.
 • 14:24Bolu'da Otobüs Şoförlerine Sağlık TaramasıBOLU (AA) – Bolu'da halk otobüsü şoförleri sağlık taramasından geçirildi.
 • 16:59Bakan Kılıç, Üniversitelilerle Bir Araya GeldiBakan Kılıç, Üniversitelilerle Bir Araya GeldiGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi.
 • 15:083. Seramik Sanatı Eğitimi Konferansı DüzenlenecekBolu'da 3. Seramik Sanatı Eğitim Konferansı düzenlenecek.
 • 17:05Aibü Fen Edebiyat Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni DüzenlendiAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.
 • 11:20Bolu ve Düzce Valileri Kayıkla Göl Turu YaptıBolu Valisi Aydın Baruş ve Düzce Valisi Ali Fidan, Abant Gölünün yedi katı büyüklüğünde olan Seben Göletinde kayıkla göl turu yaptı.
 • 15:50Erdoğan ile Erdoğan ile "Görüntülü" Görüşen Gencin MutluluğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüntülü konuşma yapan üniversite öğrenci Melih Yüksel ile röportaj Erdoğan ile "görüntülü" görüşen gencin mutluluğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Kırşehir ziyaretinde görüntülü görüşme gerçekleştirdiği Bolu'da üniversite öğrenimi gören Yüksel, büyük mutluluk yaşıyor Yüksel: "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Kırşehir ziyareti sırasında görüntülü görüşme yaptığı Bolu'da üniversite öğrenimi gören Melih Yüksel, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi.
 • 14:20Erdoğan ile "Görüntülü" Görüşen Gencin MutluluğuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Kırşehir ziyareti sırasında görüntülü görüşme yaptığı Bolu'da üniversite öğrenimi gören Melih Yüksel, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi.
 • 17:06Aibü Sağlık Hizmetleri Myo İlk Mezunlarını VerdiAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) ilk mezunlarını verdi.
 • 17:03Güzel Sanatlar Fakültesi, 2'nci Mezunlarını VerdiAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinde, 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 17:45Rektör Yardımcısı Gepdiremen: Usulsüz Dinlemelerle İstifaya ZorlandımRektör Yardımcısı Gepdiremen: Usulsüz Dinlemelerle İstifaya ZorlandımBolu'da aralarında İstihbarat eski Şube Müdürü ile iki polisin usulsüz şekilde dinledikleri iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Akçahan Gepdiremen mahkemede telefonunun dinlenmesi sonucu elde edilen bilgilerin dönemin rektörüne verilerek istifaya zorlandığını söyledi.
 • 16:57Bolu'daki Usulsüz Dinleme DavasıBolu'da resmi belgede sahtecilik, haberleşme ve özel hayatın gizliliğini ihlal iddiasıyla 3 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.
 • 13:38Üniversite Öğrencileri Altgeçidi SüsledilerÜniversite Öğrencileri Altgeçidi SüsledilerBolu’da D-100 Karayolu’nun Karacağaç mahallesinde bulunan bir altgeçit, gönüllü öğrencilerden oluşan AİBÜ Güzel Sanatlar Topluluğu üyelerinin renk skalası tekniklerini kullanarak gerçekleştirdiği 2 günlük çalışma ile geometrik şekillerle süslendi.
 • 12:50Kyk Personeli ve Öğrencileri Sergi AçtıYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gölköy Yurt Müdürlüğü personeli ve öğrencilerinin Halk Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla hazırladığı "dekoratif ahşap boyama ve ebru" kurslarının yıl sonu sergisi açıldı.
 • 22:38Aibü'de Aliya İzzetbegoviç AnlatıldıAibü'de Aliya İzzetbegoviç AnlatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'un konuşması - AİBÜ'de düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Aliya İzzetbegoviç anlatıldı AİBÜ Rektörü Coşkun: "Bosna'da bir daha böyle bir olay istemiyorsak ülke olarak güçlü olmak durumundayız. Askerimiz güçlü olmak zorunda, biz güçlü olmak zorundayız." Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anlatıldı.
 • 20:54Aibü'de Aliya İzzetbegoviç AnlatıldıAbant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) düzenlenen "Öğrenci Kültürel Gelişim Programı" kapsamında Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anlatıldı.
 • 18:25Dünya Süt GünüDünya Süt Günü nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) "UHT (Kutu) Süt ile ilgili yanlış bilinen doğrular" konulu seminer düzenlendi.
 • 14:33Bolu'da Trafik Kazası: 1 YaralıBolu'da Trafik Kazası: 1 YaralıBolu’da kayganlaşan yolda otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonrasında aydınlatma direğine çarparak durabildi.
 • 14:20Anne Oğlunun Kaza Yaptığı Aracı gördü, Öldü SandıAnne Oğlunun Kaza Yaptığı Aracı gördü, Öldü SandıBolu'da aydınlatma direğine çarpan sürücü yaralandı. Olay yerine gelerek aracın halini gören annesi, "Yalan söylüyorsunuz, bu araçtan sağ çıkılır mı?" diye feryat etti.