SON DAKİKA ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Abant İzzet Baysal Üniversitesi Haberleri

 • 11:50Ailesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorAilesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 3 yaşındaki Zeynep'ten görüntüler, - Çocuk Hemotolojisi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Demircioğlu ile röportaj, - Baba Mustafa Gülcan ile röportaj, Ailesi 3 yaşındaki Zeynep için uygun ilik arıyor- Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan, sağlığına kavuşmak için uygun donörün bulunacağı günü bekliyor- Baba Gülcan: - "Kızıma kök hücre temin etmek için tüp bebek yöntemiyle tekrar çocuk sahibi olmayı bile denedik.
 • 11:12Ailesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorMEHMET EMİN GÜRBÜZ/ ZAFER GÖDER - Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan'ın sağlığına kavuşması için uygun donör aranıyor.
 • 17:02Mudurnu'da Mezuniyet TöreniAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulunda mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 13:36Aibü'de Mezuniyet HeyecanıAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Yeniçağa Meslek Yüksek Okulunda mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 03:08Avcı: Avcı: "Yaptığımız İşlerin Pek Çoğunu Gereği Gibi Anlatamadığımızı Görüyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı Bolu'da: -"(Eğitim camiası olarak) Yaptığımız işlerin pek çoğunu gereği gibi anlatamadığımızı görüyoruz" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim camiası olarak yaptıkları işlerin pek çoğunu gereği gibi anlatamadıklarını söyledi.
 • 23:18Milli Eğitim Bakanı Avcı Bolu'da AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim camiası olarak yaptıkları işlerin pek çoğunu gereği gibi anlatamadıklarını söyledi.
 • 19:34Kültürlerarası Sanat Projesi"Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında, Alman sanatçılar tarafından resmedilen Seben ilçesindeki tarihi "Solaklar Kaya Evleri"nin sergisi törenle açıldı.
 • 12:11Alman Ressamlar Bolu'da Tarihi Kaya Evlerini ÇiziyorAlman Ressamlar Bolu'da Tarihi Kaya Evlerini ÇiziyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Röpörtajlar, - Ressamlardan detaylar, - Eserlerden detaylar, - Dış detay, Alman ressamlar Bolu'da tarihi kaya evlerini çiziyor- Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında Bolu'nun Seben ilçesine gelen 10 Alman ressam, tarihi 1200'lü yıllara dayanan Solaklar Kaya Evleri'nin resimlerini yapıyor- Seben Belediye Başkanı Özbağ: - "Alman sanatçılara, Seben'i resmettiriyoruz.
 • 11:36Alman Ressamlar Bolu'da Tarihi Kaya Evlerini ÇiziyorZAFER GÖDER - Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında Bolu'nun Seben ilçesine gelen 10 Alman ressam, yaklaşık 800 yıllık Solaklar Kaya Evleri'ni tuvallerine yansıtıyor.
 • 17:27Saü'de Akdemir ve Yumuşak Yeniden Dekan Olarak AtandıSaü'de Akdemir ve Yumuşak Yeniden Dekan Olarak AtandıSakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Ramazan Akdemir, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Nejat Yumuşak atandı.
 • 17:20Bayburt Üniversitesi Tarafından Bayburt Üniversitesi Tarafından "Robotik ve Endüstriyel Robotlar" Adlı Konferans DüzenlendiProf. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Uluç Özbayoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 • 16:14Bolu'da Üniversite Öğrencileri Sorunlarını TartıştıBolu'da Üniversite Öğrencileri Sorunlarını TartıştıBolu'da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gençlik çalıştayında farklı öğrenci topluluklarından üniversiteliler bir araya gelerek sorunlarını tartıştı.
 • 14:44Uyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği YaktıUyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği YaktıAnne karnındaki sesleri çağrıştırdığı düşünülerek uyuması için yanı başında açılan saç kurutma makinesi, 13 günlük bebeğin ölümüne yol açıyordu.
 • 21:44Uyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği YaktıUyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği YaktıBolu'nun Yeniçağa İlçesi'nde anne karnındaki sesleri çağrıştırdığı düşünülerek bebeğin uyuması için yanı başında açılan saç kurutma makinesi battaniyeyi tutuşturdu.
 • 21:36Uyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, 13 Günlük Bebeği YaktıUyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, 13 Günlük Bebeği YaktıBolu'da, 13 günlük bebeğin uyuması için baş ucuna konulan saç kurutma makinesi battaniyeyi tutuşturdu. Küçük bebeğin vücudunda yanıklar meydana geldi.
 • 13:31Mengen Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet TöreniAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mengen Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı'ndan mezun olan 80 öğrenci için tören düzenlendi.
 • 14:45Bolu'da 2 Kişi Bıçaklandı, HDP İl Başkanı ve 11 Kişi GözaltındaBolu'da 2 Kişi Bıçaklandı, HDP İl Başkanı ve 11 Kişi GözaltındaParti bayraklarını astıkları sırada 2 kişiyi bıçakladıkları iddia edilen HDP'lilere yönelik polis operasyonunda, HDP İl Başkanı ve 11 kişi gözaltına alındı.
 • 13:50Bolu'da İzzet Baysal Şükran Günleri Kapsamında Halk Yemeği DüzenlendiBolu'da İzzet Baysal Şükran Günleri Kapsamında Halk Yemeği DüzenlendiBolu’da İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda halk yemeği düzenlendi.
 • 12:44Bolu'da 2 Kişi Bıçaklandı, Hdp İl Başkanı ve 11 Kişi GözaltındaBolu'da 2 Kişi Bıçaklandı, Hdp İl Başkanı ve 11 Kişi GözaltındaBolu'da, parti bayraklarını astıkları sırada kavga ettikleri 2 kişiyi bıçakladıktan sonra kaçtıkları iddia edilen HDP'lilere yönelik polis operasyon düzenledi.
 • 18:34Bolu - Bozdağ: Herkes Hdp'yi Parlatma, Şirin Gösterme YarışındaBolu - Bozdağ: Herkes Hdp'yi Parlatma, Şirin Gösterme YarışındaBozdağ: Herkes HDP'yi parlatma, şirin gösterme yarışında ESKİ Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; HDP'nin seçimi parti olarak girmesi için içerideki ve dışarıdaki çevrelerce ikna edildiğini belirterek, "Şu ana kadar HDP kadar seçime dönük propagandası yapılan ikinci bir parti yok. Herkes elbirliği ile HDP'yi parlatma, sevecen ve şirin gösterme yarışına girmiş durumda" dedi.
 • 17:33İzzet Baysal Şükran Günleri"Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "İzzet Baysal Şükran Günleri"ne katıldı.
 • 15:53Bozdağ: Herkes Hdp'yi Parlatma, Şirin Gösterme YarışındaBozdağ: Herkes Hdp'yi Parlatma, Şirin Gösterme YarışındaEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; HDP'nin seçimi parti olarak girmesi için içerideki ve dışarıdaki çevrelerce ikna edildiğini belirterek, "Şu ana kadar HDP kadar seçime dönük propagandası yapılan ikinci bir parti yok. Herkes elbirliği ile HDP'yi parlatma, sevecen ve şirin gösterme yarışına girmiş durumda" dedi.
 • 09:14Ünlü İş Adamı Servetini Hayır İşlerine Bağışlayıp Huzurevine YerleştiÜnlü İş Adamı Servetini Hayır İşlerine Bağışlayıp Huzurevine YerleştiServetini satıp vakfa bağışlayan İzzet Baysal'in yeğeni Ahmet Baysal, huzurevine yerleşti. Baysal, 'İnsanlar hayır yapıp hazzına varsa bir daha vazgeçemezler' diyor.
 • 15:18Dicle Üniversitesi'nden Bir Başarı da Kickbox'tanDicle Üniversitesi'nden Bir Başarı da Kickbox'tanDicle Üniversitesi sporcuları birçok spor dalında olduğu gibi Kickbox'ta da büyük bir başarı göstererek, Dicle Üniversitesi adını gururla temsil etmeye devam ediyor.
 • 11:09Uluslararası Oyun ve Oyuncak Kongresi, Atatürk Üniversitesi Ev Sahipliğinde Çok Sayıda Bilim İnsanı...Uluslararası Oyun ve Oyuncak Kongresi, Atatürk Üniversitesi Ev Sahipliğinde Çok Sayıda Bilim İnsanı...Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve İletişim Fakültesi işbirliğinde, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın onursal başkanlığında düzenlenen, Uluslararası Oyun ve Oyuncak Kongresi’nde çeşitli disiplinlerden bilim insanları ve araştırmacılar, “oyun” konusunu değerlendirmek üzere bir araya geldiler.
 • 19:35Uluslararası Oyun ve Oyuncak KongresiUluslararası Oyun ve Oyuncak KongresiAtatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, oyunun, insan yaşamının önemli bir parçasını oluşturan ve önemli bir iletişim, etkileşim aracı olduğunu söyledi.
 • 15:12Üniversitelerarası Kick Boks Türkiye ŞampiyonasıDicle Üniversitesi, ilk defa düzenlenen Üniversitelerarası Kick Boks şampiyonasında iki madalya elde etti.
 • 11:51Dicle Üniversitesi'nden Bir Başarı Kickbox'tanDicle Üniversitesi sporcuları birçok spor dalında olduğu gibi Kickbox'ta da büyük bir başarı göstererek, Dicle Üniversitesi adını gururla temsil etmeye devam ediyor.
 • 18:41Bolu'da Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi AçıldıBolu'da Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi AçıldıAbant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AİBÜ-TTMER) düzenlenen tören ile açıldı.
 • 12:05Bolu Otomobiliyle Aydınlatma Direğine Çarpan Güvenlik Görevlisi YaralandıBolu Otomobiliyle Aydınlatma Direğine Çarpan Güvenlik Görevlisi YaralandıBolu'da, güvenlik görevlisi 35 yaşındaki Aynur Korkut işe giderken direksiyon hakimiyetine kaybettiği otomobil ile orta refüje çıkarak aydınlatma direğine çarptı.
 • 11:45Otomobiliyle Aydınlatma Direğine Çarpan Güvenlik Görevlisi YaralandıOtomobiliyle Aydınlatma Direğine Çarpan Güvenlik Görevlisi YaralandıBolu'da, güvenlik görevlisi 35 yaşındaki Aynur Korkut işe giderken direksiyon hakimiyetine kaybettiği otomobil ile orta refüje çıkarak aydınlatma direğine çarptı.
 • 11:29Bolu'da Otomobil Refüje Çarptı: 1 YaralıBolu'da Otomobil Refüje Çarptı: 1 YaralıBolu’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil refüje çarptı.
 • 18:47Kenan Mak, Bolu'da Ölümünün 17. Yıldönümünde AnıldıKenan Mak, Bolu'da Ölümünün 17. Yıldönümünde AnıldıBolu’da 17 yıl önce ülkücü öğrencilerle girdiği kavgada bıçaklanarak öldürülen sol görüşlü üniversite öğrencisi Kenan Mak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde anıldı.
 • 17:16Bolu'da 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü KutlandıBolu'da 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü KutlandıBolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü kutlandı.
 • 17:14Türkçülük GünüAbant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) Türkçülük Günü kutlamaları kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi.
 • 16:31Bolu'da Türkçülük Günü KutlandıBolu'da Türkçülük Günü KutlandıBolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutlaması yapıldı.
 • 16:10Mengen 1. Ulusal Aşçılık Kampı Sona ErdiMengen ilçesinde düzenlenen "Mengen 1. Ulusal Aşçılık Kampı" sona erdi.
 • 15:58Bolu'da 17 Yıl Önce Öldürülen Öğrenci AnıldıBolu'da 17 Yıl Önce Öldürülen Öğrenci AnıldıBolu'da, 3 Mayıs 1988 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen öğrenci Kenan Mak anıldı.
 • 17:23Mengen'de "1. Ulusal Aşçılık Kampı" Düzenlendi.Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, "Mengen 1. Ulusal Aşçılık Kampı" düzenlediklerini bildirdi.
 • 17:34KPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıKPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı'nın konuşması- KPSS mağduru Ercan Kızılkaya'nın açıklaması- KPSS mağduru Deniz Adal'ın konuşması KPSS'deki usulsüzlük soruşturması- Bolu'da, liseyi bitirdikten sonra girdikleri 2010 KPSS'de yeterli puanı almalarına rağmen atanamadıklarını ve mağdur olduklarını belirten iki üniversite öğrencisi, soruşturma için müdahillik başvurusunda bulundu Bolu'da, liseden mezun olduktan sonra 2010'da ortaöğretim alanında girdikleri Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) yeterli puanı almalarına rağmen atanamadıklarını belirten iki üniversite öğrencisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma için müdahillik talebinde bulundu.
 • 16:40Aibü'de "Stresle Başa Çıkma" KonferansıAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Okul Öncesi Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından "Stresle Başa Çıkma" Konferansı düzenlendi.
 • 15:23KPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıBolu'da, liseden mezun olduktan sonra 2010'da ortaöğretim alanında girdikleri Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) yeterli puanı almalarına rağmen atanamadıklarını belirten iki üniversite öğrencisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma için müdahillik talebinde bulundu.
 • 10:37Bolu Hastane Müdürünün Ölümünde 'Mobbing' İddiasıBolu Hastane Müdürünün Ölümünde 'Mobbing' İddiasıHastane müdürünün ölümünde 'mobbing' iddiası Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaneler başmüdürü olan 49 yaşındaki İsmail Yılmaz'ın, hastanenin Bolu Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlanmasının ardından İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirildiğini, kadrosunun 'müdür' olmasına rağmen herhangi bir görev verilmeyerek mobbing uyguladığını, yorulan kalbine yenik düşerek öldüğünü açıkladı.
 • 19:35Hastane Müdürünün Ölümünde 'Mobing' İddiasıHastane Müdürünün Ölümünde 'Mobing' İddiasıSağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaneler başmüdürü olan 49 yaşındaki İsmail Yılmaz'ın, hastanenin Bolu Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlanmasının ardından İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirildiğini, kadrosunun 'müdür' olmasına rağmen herhangi bir görev verilmeyerek mobing uyguladığını, yorulan kalbine yenik düşerek öldüğünü açıkladı.
 • 14:44KPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Enes Adal, 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına müdahillik dilekçesi verecek.
 • 18:24Bolu'da Trafik Kazası: 2 YaralıBolu'da Trafik Kazası: 2 YaralıBolu D-100 karayolunda bir ciple kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.
 • 17:56Trafik Kazası: 2 YaralıTrafik Kazası: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - D-100 karayolu Abant Kavşağı'n'da meydana gelen kaza sonucunda 2 aracın görüntüsü- Sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi Bolu'da trafik kazası: 2 yaralı Bolu'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 16:31Bolu'da Trafik Kazası: 2 YaralıBolu'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 13:4510 Yılda 250 Bin Çocuk İstismara Uğradı10 Yılda 250 Bin Çocuk İstismara UğradıMuğla Valiliği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ‘Çocuk İstismarı ve İhmali Çocuk Koruma Birimleri-Kurumsal Deneyimler Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ sempozyumu Üniversite AKM B salonunda gerçekleşti.
 • 11:551915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddialarına TepkilerAbant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Yakın Çağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Gencer, 1915 olaylarına ilişkin, bazı ülke parlamentolarının tutumunun, Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkisini baltaladığını belirtti.