22:0800
SON DAKİKA ABD HABERLERİ

Son Dakika ABD Haberleri

   

  İran'la, Nükleer Müzakereler 7 Ay Daha Uzatıldı

  İran'la, Nükleer Müzakereler 7 Ay Daha Uzatıldı

  İran’la BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1) arasında başlatılan nükleer müzakerelerin 7 ay daha uzatıldığı açıklandı. (Bugün 21:44)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  IŞİD, Musul'da bir manastırı bombaladı Ordu, Enbar'ın Sin ez Ziyb ve Zuhayha bölgeleri arasında IŞİD kuşatması altında bulunan noktaları geri aldı. (Bugün 21:44)

   

  Öso Mensuplarının "Eğit-donat" Süreci

  Özgür Suriye Ordusu mensuplarının eğitilmesi ve donatımına ilişkin ABD ile görüşmelerin tamamlandığı bildirildi. (Bugün 21:25)

   

  İran ile Nükleer Müzakereler - Kerry

  İran ile Nükleer Müzakereler - Kerry

  İran ile nükleer müzakereler- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran'la nükleer müzakerelerin 7 ay daha uzatılmasına karar verdiklerini söylediVİYANA (AA) - Avusturya'nın başkenti Viyana'da İran ile yürütülen nükleer müzakereler 7 ay daha uzatıldı. (Bugün 20:41)

   

  İran ile Nükleer Müzakerelerin Uzatılması

  BM Genel Sekreteri Ban, "tarafların bu süre içinde verdikleri taahhütlere uygun hareket etmesini umduğunu" bildirdi. (Bugün 20:31)

   

  Tekfircilik ve Radikal Hareketler Konferansı

  İran’da düzenlenen İslam Alimlerinin Bakış Açısında Tekfircilik ve Radikal Hareketler Konferansı'nda, IŞİD'in İslam dünyasına yönelik tehlike ve tehditleri ele alındı. (Bugün 20:23)

   

  Galaxy S5 Sınıfta Kaldı!

  Samsung'un, Galaxy S5'ten beklediği başarının yakınından bile geçemediği ortaya çıktı! (Bugün 20:19)

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran'la nükleer müzakerelerin 7 ay daha uzatılmasına karar verdiklerini söyledi. (Bugün 20:17)

   

  Furkan Aldemir Galatasaray'a Veda Etti

  Furkan Aldemir, Galatasaray'da yaşanan gelişmelerin üzerine takımdan ayrıldığını doğruladı. (Bugün 20:09)

   

  Chuck Hagel İstifa Etti

  Chuck Hagel İstifa Etti

  Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakani Chuck Hagel istifa etti. (Bugün 20:04)

   

  Furkan Aldemir, Nba Yolcusu

  Galatasaray Liv Hospital'ın milli basketbolcusu, NBA'ye gitmek için sarı kırmızılı takımdan ayrılma kararı aldı Furkan Aldemir: "Ekonomik sebeplerle değil Türkiye'deki basketbol gelişimimi bir üst seviyeye taşımak için gitmeye karar verdim. Bu bağlamda Galatasaray Kulübü'nden geçmiş alacaklarım dışında. (Bugün 19:53)

   

  ABD Savunma Bakanı Hagel Resmen İstifa Etti

  ABD Başkanı Obama Barack Obama, basına yansıyan istifa haberlerinden kısa bir süre sonra Savunma Bakanı Chuck Hagel ile Beyaz Saray'da basın mensuplarının karşısına geçti. (Bugün 19:40)

   

  John Kerry: Önümüzde Çetin Bir Yol Var

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Tahran'ın nükleer programı üzerindeki müzakerelerde önemli ilerleme kaydettiklerini söyledi. (Bugün 19:39)

   

  "Kötü Bir Anlaşma Yerine Hiç Anlaşma Yapmamak Yeğdir"

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "İran'la yapılacak bir anlaşma, İsrail, bölge ve dünyanın geleceği için son derece tehlike arz etmektedir." dedi. (Bugün 19:16)

   

  Dışişleri Kaynakları Açıklaması

  Türkiye’nin, Özgür Suriye Ordusu’na eğitimleri Kırşehir’de vereceği belirtildi. (Bugün 19:14)

   

  Dolar Günü 2,2294 Tl, Euro 2,7734 TL'den Kapattı

  Dolar Günü 2,2294 Tl, Euro 2,7734 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2285 TL’den alınan dolar 2,2294 TL’den satılırken, 2,7722 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7734 TL olarak gerçekleşiyor. (Bugün 19:12)

   

  Hegem Vakfı'nın 'Türkiye'nin Şiddet Haritası' Araştırması

  Hegem Vakfı'nın "Türkiye'nin Şiddet Haritası" Araştırması

  HEGEM Vakfı'nın "Türkiye'nin şiddet haritası" araştırması- HEGEM Vakfı'nca Türkiye'de 2 yılda 104 bin gencin yanı sıra cezaevindeki yaklaşık 5 bin 400 mahkuma ulaşılarak yapılan araştırmada, "Suç işlemekten sizi ne men eder?" sorusuna, katılımcıların yüzde 42'si "Allah korkusu", yüzde 25'i de "kanun korkusu" yanıtını verdi- Araştırmada, öğrencilerin birbirlerine şiddet uygulama sıklığının yüzde 81.5'e çıktığı, yüzde 83'ünün kızgın ve öfkeli olduğu, yüzde 85,5'inin de karamsar olduğu sonucuna (Bugün 19:11)

   

  ABD Savunma Bakanı Hagel Görevinden Ayrıldı

  ABD Başkanı Obama: "Sizi bu pozisyona aday gösterdiğim zaman bana her zaman samimi ve bilgi içeren tavsiyelerde bulunacağınızı söylemiştiniz. (Bugün 19:09)

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  ABD Dışişleri Bakanı Kerry: "P5+1 ve İran 4 ay içinde çerçeve anlaşması ve 7 ay içinde kapsamlı anlaşma için uzlaştı" (Bugün 19:09)

   

  Dışişleri'nden Biden'in Özür Yorumu: Konuyu Açıp Adamı Mahcup mu Edelim?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı kabul etmesinde ‘özür’ konusunun gündeme gelmediğini söyleyen Dışişleri Bakanlığı kaynakları, "Konuyu açıp adamı mahcup mu edelim?" diye konuştu. (Bugün 19:06)

   

  Sanatçı Selda Alkor: 'İstanbul'u Satın Alırdım'

  Sanatçı Selda Alkor: "İstanbul'u Satın Alırdım"

  Sinema Sanatçısı Selda Alkor, “Amerika, Fransa, İtalya’da bu işi yapsaydım, İstanbul’u satın alırdım. İstanbul’da sadece bir dairem var” dedi. (Bugün 19:00)

   

  ABD'li Tasarımcı Vasiyeti Üzerine Bodrum'da Toprağa Verildi

  ABD'li Tasarımcı Vasiyeti Üzerine Bodrum'da Toprağa Verildi

  Bodrum'da yaşamını sürdüren ABD asıllı Türk vatandaşı Sahe Öztopaloğlu'nun cenazesi, vasiyeti üzerine ilçede toprağa verildi. (Bugün 18:59)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 22:08:02. #1.13#