SON DAKİKA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ HABERLERİ

Son Dakika Amerika Birleşik Devletleri Haberleri

 • 00:08Uluslararası Af Örgütü'nün RaporuABD Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Af Örgütü'nün Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin savaş suçuna vardığı belirtilen uygulamaları hakkındaki raporunda yer alan iddiaları ciddiye aldıklarını ifade ederek, "Tüm aktörlere böyle bir davranış şeklinin kabul edilemez olduğunu açıkça ifade etmiştik. İddialarda doğruluk payı olup olmadığını belirlemek için tüm suçlamaları yakından inceleyeceğiz" açıklamasını yaptı.
 • 00:06Gündem Özeti/ 14 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikasının açılış törenine katılacak, Valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.
 • 23:52Thomas Alva Edison'un Hayat Hikayesi Çağla Şikel'i DuygulandırdıThomas Alva Edison'un Hayat Hikayesi Çağla Şikel'i DuygulandırdıÜnlü manken ve sunucu Çağla Şikel, Thomas Alva Edison'un hayat hikayesini içeren mektubu paylaşarak, duygulandığını ifade etti.
 • 23:13IŞİD'in 2 Numaralı İsmi Fadıl Ahmet el Hayali ÖldürüldüIŞİD'in 2 Numaralı İsmi Fadıl Ahmet el Hayali ÖldürüldüIŞİD'in Sözcüsü Ebu Muhammed el-Adnani, örgütün 2 numaralı ismi Fadıl Ahmet el Hayali'nin 18 Ağustos'ta ABD'nin hava saldırısı sonucu öldürüldüğünü doğruladı.
 • 23:03CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (3)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz dediğimiz zaman, 'para yok' diyorlardı.
 • 23:00Irak Başbakanı İbadi, ABD'li Heyeti Kabul EttiIrak Başbakanı Haydar el-İbadi, ABD Senatosu'ndan gelen bir heyeti başkent Bağdat'taki ofisinde kabul etti.
 • 22:52ABD'nin Suriye'deki Muhaliflere Askeri YardımıABD Savunma Bakanlığı, Suriye'deki DAEŞ karşıtı muhaliflere yapılan askeri malzeme yardımının YPG'ye değil, Suriyeli Araplara gittiğini bildirdi.
 • 22:45Taciz Davası Düştü Ama Hayatı MahvolduDha DIŞ HABER – Tayland'da 'çocuk tacizcisi' olarak suçlanan Kanadalı bir adam 14 ay sonra suçsuzluğunu ispatladı ancak tüm hayatı mahvoldu.
 • 22:19ABD'nin Suriye'deki Muhaliflere Silah YardımıABD Savunma Bakanlığı, Suriye'deki DAEŞ karşıtı muhaliflere yapılan askeri malzeme yardımının YPG'ye değil, Suriyeli Araplara gittiğini bildirdi.
 • 22:17CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanının, Devlet Denetleme Kurulunu devreye koyması önemli bir açılımdır.
 • 21:49Amfizem Hastalarına Amfizem Hastalarına "Akıllı Tel" ile NefesGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Amfizem hastalarına "akıllı tel" ile uygulanan tedavi-Prof. Dr. Abdurrahman Şenyiğit'in hastayı muayenesi-Hastalardan detay-Amfizem hastaları koğuşta yürüken-DÜTF Hastanesi Göğüs Hastalıkları ABD Başkanı Şenyiğit'in konuşması Amfizem hastalarına "akıllı tel" ile nefes- Dicle Üniversitesinde yapılan işlemle anfizem hastalarının akciğerine tel yerleştirilerek rahat nefes almaları sağlanıyor- Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şenyiğit: "Yürümekte zorluk çeken amfizem hastaları, akıllı tel yöntemiyle yapılan operasyon sonrasında rahatlıkta yürüyor, ihtiyaçlarını kendileri karşılayabiliyorlar" Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Şenyiğit, "Yürümekte zorluk çeken amfizem hastaları, akıllı tel yöntemiyle yapılan operasyon sonrasında rahatlıkta yürüyor, ihtiyaçlarını kendileri karşılayabiliyorlar" dedi.
 • 21:49Filistin Bayrağı, Cenevre'de Göndere ÇekildiFilistin bayrağı, ABD ve Avusturya'da dalgalanmasının ardından Belçika'daki Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Ofisi'nde de göndere çekildi.
 • 21:27Guatemala'daki HeyelanOrta Amerika ülkelerinden Guatemala'da 12 gün önce meydana gelen toprak kaymasında yaşamını yitirenlerin sayısı 280'e yükseldi.
 • 21:04Özdağ: Özdağ: "Gerekirse Manisa İçin Çadırda Yatacağım"AK Parti Manisa Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Turgutlu’da TOKİ tarafından yapılan okul açılışına katıldı.
 • 20:41Ukrayna'da Düşen Yolcu UçağıKUALA Malezya Başbakanı Necip Rezak, Ukrayna'da geçen yıl Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken düşen Malezya Havayolları'na ait MH17 sefer sayılı uçağın, Rus yapımı BUK füzesiyle vurulduğunun açıklanmasının ardından sorumluların adalet karşısına çıkarılacağını söyledi.
 • 19:39ABD'yi Derinden Sarsan Siber SaldırıABD'yi Derinden Sarsan Siber SaldırıABD'nin en büyük kredi raporlama firmalarından Experian,15 milyon T-mobile müşterisine ait kişisel bilgilerin siber hırsızlar tarafından çalındığını açıkladı.
 • 19:38İran Meclisinin Nükleer Anlaşmayı Onaylamasıİran Atom Enerjisi Başkanı Ali Ekber Salihi, ambargoların askıya alınması veya kaldırılmasıyla ilgili ilanın, ABD ve Avrupa Birliği tarafından 18 Ekim Pazar günü yapılacağını söyledi.
 • 19:11AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÇavuşoğluAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÇavuşoğluKonyaaltı Muhtarlar Derneği ziyaretinden detaylar- Konyaaltı Müteahhitleri ve Petrol İstasyonu Sahipleriyle toplantıdan detaylar- Konyaaltı Esnaf Kefalet Kooperatifi ziyareti ve toplantısından detaylar- Çavuşoğlu'nun Konyaaltı Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantısındaki konuşması- Antalya Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen toplantıdan detaylar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı?Çavuşoğlu: - "Ülkenin içinde bulunduğu böylesi durumlarda siyaseti ve ideolojiyi bir kenara bırakıp ülkenin birliği ve beraberliği için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor"- "Terörün her türlüsüyle DAEŞ, DHKP-C ve PKK ile de sonuna kadar mücadeleyi sürdürmemiz lazım. Ülkenin bekası, güvenliği ve istikrarı için bu çok önemli" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt?Çavuşoğlu, "Ülkenin içinde bulunduğu böylesi durumlarda siyaseti ve ideolojiyi bir kenara bırakıp ülkenin birliği ve beraberliği için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.
 • 18:59Assange'ın İngilizlere Maliyeti 12 Milyon SterlinAssange'ın İngilizlere Maliyeti 12 Milyon SterlinDha DIŞ HABER- Metro: "12 milyon sterlinlik Wikileaks faturası" İngiliz tabloid gazetelerinden Metro, bugünkü "12 milyon sterlinlik Wikileaks faturası" manşetli haberinde, 2012 yılından beri Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nde yaşayan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ı korumanın İngiliz hükümetine 12 milyon sterline mal olduğu yazdı.
 • 18:54İspanya'da "Tartışmalı" Ulusal Bayramİspanya'da kökleri Amerika kıtasının keşfine dayansa da, günümüzde "ülkenin siyasi ve kültürel çoğulculuğuna ve tek bir monarşi altında birleşilmesine" atfen yapılan 12 Ekim'deki ulusal bayram ile ilgili tartışmalar devam ediyor.
 • 18:52Kültür ve Turizm Bakanı Topçu Cem Vakfı'nı Ziyaret EttiKültür ve Turizm Bakanı Topçu Cem Vakfı'nı Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Topçu Cem Vakfı'nı ziyaret etti- Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun açıklamaları Kültür ve Turizm Bakanı Topçu Cem Vakfı'nı ziyaret etti- Bakan Topçu: - "Bizim bu coğrafyada oturmamız ve bu coğrafyada oturup demokrasiyi yaşamamız birilerinin ağırına gidiyor"- "Bu coğrafyalar hem insansızlaştırılıyor hem inançsızlaştırılıyor ve kendi çıkarlarına göre yapılacak bir ameliyat sırasında da Ankara orada olsun istenmiyor" Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Bu coğrafyalar hem insansızlaştırılıyor hem inançsızlaştırılıyor ve kendi çıkarlarına göre yapılacak bir ameliyat sırasında da Ankara orada olsun istenmiyor" dedi.
 • 18:41Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Terör Terördür, Teröristler Teröristlerdir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İslam dünyasının derin acıların ve hüzünlerin içerisinde olduğunu belirterek, "İslam coğrafyası, siyasi olarak bir bölünmenin içindedir.
 • 18:381. Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İslam dünyasının derin acıların ve hüzünlerin içerisinde olduğunu belirterek, "İslam coğrafyası, siyasi olarak bir bölünmenin içindedir.
 • 18:24AK Parti Genel Başkan Yardımcısı?çavuşoğlu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt?Çavuşoğlu, "Ülkenin içinde bulunduğu böylesi durumlarda siyaseti ve ideolojiyi bir kenara bırakıp ülkenin birliği ve beraberliği için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.
 • 18:07Tcmb Tarafından Belirlenen Gösterge Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle:Döviz AdıDöviz KoduDöviz AlışDöviz SatışEfektif AlışEfektif SatışABD DOLARIUSD2.94212.94742.942.9518AVUSTRALYA DOLARIAUD2.14392.15792.1342.1708DANİMARKA KRONUDKK0.448120.450320.447810.45136EUROEUR3.34853.35453.34623.3595İNGİLİZ.
 • 18:07Dolar Günü 2,9495 Tl, Euro 3,3555 TL'den KapattıSerbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,9482 TL’den alınan dolar 2,9495 TL’den satılırken, 3,3542 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 3,3555 TL olarak gerçekleşiyor.
 • 18:04Orman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı EroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Temel atma töreninden detay- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması- Açılış kurdalesinin kesilmesi- Bakan Eroğlu'nun konuşması-Şehit İzzet Taşbaş'ın adının verildiği ormanda çeşmenin açılışı -Şehitler adına fidan dikilmesi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Biz Türkiye'de çölleşmeyle, erozyonla çok büyük mücadeleye girdik.
 • 17:57Kültür ve Turizm Bakanı Topçu Cem Vakfı'nı Ziyaret EttiKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Bu coğrafyalar hem insansızlaştırılıyor hem inançsızlaştırılıyor ve kendi çıkarlarına göre yapılacak bir ameliyat sırasında da Ankara orada olsun istenmiyor" dedi.
 • 17:55Borsa Günü Düşüşle TamamladıBorsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü yüzde 1,19 düşüşle 78.358,61 puandan tamamladı.
 • 17:47Periscope'ta Canlı Yayın Yaptı, TutuklandıPeriscope'ta Canlı Yayın Yaptı, TutuklandıPeriscope uygulaması ile birlikte ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor.
 • 17:24Twitter 336 Çalışanı İşten ÇıkaracakTwitter 336 Çalışanı İşten ÇıkaracakSosyal medya devi Twitter, 336 çalışanının işten çıkarılacağını doğruladı.
 • 17:19Rusya'daki Ekonomik Krizin Zirve Noktası AşıldıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'daki ekonomik krizin zirve noktasının geride kaldığını söyledi.
 • 17:08İzmir MHP'li Vural: Bunlar Makul Değil mi Makbul Müİzmir MHP'li Vural: Bunlar Makul Değil mi Makbul MüMHP'li Vural: Bunlar makul değil mi makbul mü Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara Garı önündeki saldırıları gerçekleştiren canlı bombalar için söylediği, "Türkiye'de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var. Takip ediyorsunuz ama bu eylemi gerçekleştirme noktasına kadar şey yaptığınızda başka bir protestoyla karşılaşıyorsunuz" sözlerine tepki gösterdi.
 • 17:07Döviz Kurlarıİstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla alış, satış fiyatları şöyle: PAZARTESİ SALI Alış Satış Alış Satış ABD Doları 2,9200 2,9250 2,9400 2,9520 Avro 3,3200 3,3300 3,3500 3,3600 Sterlin 4,4500 4,5000 4,4600 4,5600 İsviçre Frangı 3,0300 3,0400.
 • 16:59Putin: "Türkiye, Rusya'nın En Önemli Ortaklarından Biri"Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, VTB Bank tarafından düzenlenen ‘Rusya Çağırıyor’ forumunda yaptığı konuşmada, “Türkiye, Rusya’nın en önemli ortaklarından ve iyi dostlarından biri” dedi.
 • 16:54ABD Adana Başkonsolosu, Diyarbakır Valisi Aksoy'u Ziyaret EttiABD Adana Başkonsolosu Linda Stuart Specht, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.
 • 16:49"VW Skandalı" Dizel Rüyasını BitirebilirVolkwagen'in emisyon testi krizi hem dizel-benzin üzerinden enerji politikalarını hem de makinaların yaptığı testlerin denetimi ve güvenilirliği gibi konuları yeniden gündeme taşıdı.
 • 16:40Dünyanın En Zengini İsviçrelilerCredit Suisse’in yaptığı araştırmaya göre kişi başına 567 bin dolarlık ortalama servete sahip olan İsviçreliler açık ara dünyanın en zengini olmaya devam ediyorlar.
 • 16:36Ttıp Çevreyi Olumsuz Etkileyecek'Ttıp Çevreyi Olumsuz Etkileyecek'Sivil toplum örgütlerinin düzenlediği protesto gösterilerinde bu anlaşmanın özellikle çevreyi olumsuz etkileyeceği dile getiriliyor.
 • 16:36Ab, Rusya İçin Kartları Yeniden KarıyorAb, Rusya İçin Kartları Yeniden KarıyorAB Dışişleri Bakanları Suriye sorununun çözümüne yönelik müzakerelere bir an önce başlanması gerektiğini belirttiler.
 • 16:28Volkswagen Yatırımda 1 Milyar Avro Kısıntıya GidiyorVolkswagen Markası, yatırımlarında yıllık bir milyar avroluk kısıntıya gideceğini açıkladı.
 • 16:21İsrail'in Filistinlilere Yönelik Şiddet UygulamalarıFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat, Filistin yönetiminin, İsrailli yetkililerin sorgulanması için Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) başvuru kararı aldığını söyledi.
 • 16:21Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz Türkiye'de çölleşmeyle, erozyonla çok büyük mücadeleye girdik.
 • 16:17Hortumun Tır'ı Parçalama Anı Kameralara YansıdıHortumun Tır'ı Parçalama Anı Kameralara YansıdıFlorida'da meydana gelen hortum önüne gelen her şeyi süpürdü.
 • 16:03Ukrayna'da Düşen Yolcu UçağıUkrayna'da geçen yıl Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken düşen Malezya Havayolları'na ait MH17 sefer sayılı uçağın, Rus yapımı BUK füzesiyle vurulduğu bildirildi.
 • 16:00İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeleri Kanser Taramaları ve İzlenmesi ToplantısıSağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, "Klinik çalışmalarla kanserde keşfedilmemiş alanların içerisine gireceğiz.
 • 15:58Çin'in Resmi Haber Ajansı AK Parti'nin Terör Politikasını EleştirdiÇin medyasında Türkiye’nin terör politikasını eleştiren yazılar kervanına resmi Xinhua Haber Ajansı da katıldı.
 • 15:53Rusya, Suriye'de 86 Hedef Daha Vurdu; Muhalefet BirleşiyorRusya, Suriye'de 86 Hedef Daha Vurdu; Muhalefet BirleşiyorRusya’nın 30 Eylül’de Suriye’de terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik başlattığı hava operasyonları yoğunlaşarak devam ediyor.
 • 15:52Tcmb Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: Birim Döviz Cinsi Döviz Alış Döviz Satış Efektif Alış Efektif Satış 1 ABD DOLARI 2,9421 2,9474 2,9400 2,9518 1 AVUSTRALYA DOLARI 2,1439 2,1579 2,1340 2,1708 1 DANİMARKA.
 • 15:48Numan Kurtulmuş: "Terör Yeni Dönemin Dış Politika Araçlarından Biridir"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş terörün yeni dönemin yeni kolonileştirme araçlarından biri olduğunu söyledi.