SON DAKİKA ABDULLAH DEMİRBAŞ HABERLERİ

Son Dakika Abdullah Demirbaş Haberleri


ABDULLAH DEMİRBAŞ

1966 yılında Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Sîsê (Yolçatı) Köyü'nde doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır'da yaptı. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni 1987 yılında bitirdi.

Aynı yıl Kütahya ili Altuntaş Lisesine Felsefe grubu öğretmeni olarak atandı. Değişik... Devamı

11:07
Kırklardağı'nın Eski Müteahhidinden Dtk'ya Yanıt Kırklardağı konaklarının eski müteahhidi Ufuk Eser Subaşı, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak’ın Kırklardağı ile ilgili konuyu araştıracaklarına ilişkin açıklamasına yanıt verdi.
Kırklardağı'nın Eski Müteahhidinden Dtk'ya Yanıt
11:42
Kırklardağı'nın Eski Müteahhidi Mülk Sahiplerini Açıkladı Tartışmaları süren Kırklardağı konaklarının eski müteahhidi Ufuk Eser Subaşı, mağdur edilen mülk sahiplerinin adlarını açıkladı.
14:40
Kırklar Dağı Tartışması Sürüyor Diyarbakır’da büyük tepkilere ve tartışmalara neden olan Kırklar Dağı konaklarının eski müteahhidi Ufuk Eser Subaşı, Kırklar Dağı’nın arsa sahiplerinden birinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ın buradaki sorunları çözmek için önerdiği Demokratik Toplum Kongresi’nde (DTK) görevli F.K. olduğunu ileri sürdü.
12:18
Papa, İstanbul Ziyaretine Onu da Davet Etti Papa Francesco, İstanbul'daki etkinliklerine, bir süre önce kendisini Vatikan'da ziyaret eden Kırklar Meclisi üyesi, Sur Belediye eski Başkanı Demirbaş'ı da davet etti.
Papa, İstanbul Ziyaretine Onu da Davet Etti
09:28
Papa'ya Barış İçin Diyarbakır'dan Davet Papa'yı daha önce ziyaret eden Sur Eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, barış için Papa’yı Diyarbakır’a davet etmek istediklerini söyledi.
16:46
Papa'ya Barış İçin Diyarbakır'dan Davet Papa’yı daha önce ziyaret eden Sur Eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, barış için Papa’yı Diyarbakır’a davet etmek edeceklerini söyledi.
Papa'ya Barış İçin Diyarbakır'dan Davet
12:37
Papa Diyarbakır'a Davet Edilecek Papa Francesco’nun Türkiye’ye yapacağı ziyaret kapsamında Diyarbakır’da cami, kilise, havra, Alevi ve Ezidi evinin bulunduğu kültür sokağı oluşturmak adına çalışma başlatan eski Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş’ı bir toplantısına davet etti.
Papa Diyarbakır'a Davet Edilecek
13:28
Belediye Havuzdaki 710 Kişiyi Gönderdi Kapanan il özel idaresi ve belde belediyelerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne geçen 710 kişinin başka kurumlara ataması yapıldı.
Belediye Havuzdaki 710 Kişiyi Gönderdi
15:37
Kck'da Kelepçelenen Başkanlar: Polislere Kelepçe Takılmasını Doğru Bulmuyoruz İstanbul merkezli Emniyet içerisinde sürdürülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan polis müdürlerine kelepçe takılmasıyle ilgili tartışmalar sürerken, 5 yıl önce KCK operasyonlarında kelepçelen eski BDP'li belediye başkanları, polislere kelepçe takılmasını doğru bulmadıklarını söyledi.
Kck'da Kelepçelenen Başkanlar: Polislere Kelepçe Takılmasını Doğru Bulmuyoruz
17:01
Dtk'dan Suriye'deki Olaylarla İlgili Açıklama Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Halklar ve İnançlar Komisyonu, Suriye'de yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Dtk'dan Suriye'deki Olaylarla İlgili Açıklama
19:43
BDP'li Eski Belediye Başkanı Demirbaş'tan Hatip Dicle Açıklaması Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi eski Belediye Başkanı BDP’li Abdullah Demirbaş, Hatip Dicle’nin tahliyesine ilişkin değerlendirmede bulundu.
BDP'li Eski Belediye Başkanı Demirbaş'tan Hatip Dicle Açıklaması
22:13
Hdp Heyeti Erbil'de Aralarında milletvekillerin yer aldığı bir HDP heyeti, bölgesel hükümetin yöneticileri ve siyasi parti temsilcileriyle görüşmek amacıyla Erbil'de temasta bulunuyor Eski Sur Belediye Başkanı Demirbaş: "Bölge Başkanı ve Başbakanı nezdinde tüm parti yöneticilerini önümüzdeki günlerde gerçekleşecek BDP ve.
Hdp Heyeti Erbil'de
21:01
Kürt Yönetimi Meclis Başkanı, HDP ve BDP Heyeti ile Görüştü Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Meclis Başkanı Yusuf Muhammed, HDP ve BDP ortak heyetini, meclis başkanlığı ofisinde kabul etti.
Kürt Yönetimi Meclis Başkanı, HDP ve BDP Heyeti ile Görüştü
13:58
Asimder Başkanı Gülbey Açıklaması Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ağrı Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Sırrı Sakık, Kürt halkının oylarıyla oturmuş olduğu makamı Ermeni tehcirinin intikamı için kullanıyor” dedi.
Asimder Başkanı Gülbey Açıklaması
14:16
Papa'ya Mektup Verdiler: Kürtler, Çarmıha Gerilen İsa Gibi Acılara Katlandı Diyarbakır'dan Papa Francesco'yu ziyaret eden ilk heyet olan 'Diyarbakır Kırklar Meclisi'nin Papa'ya verdiği mektupta Kürt sorununa yer verildi.
Papa'ya Mektup Verdiler: Kürtler, Çarmıha Gerilen İsa Gibi Acılara Katlandı
12:26
Papa'ya Mektup Verdiler: Kürtler, Çarmıha Gerilen İsa Gibi Acılara Katlandı Vatikan'da Papa Francesco ile görüşen Diyarbakır Kırklar Meclisi adına yazılan ve Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş tarafından verilen mektupta Türkiye, Irak, İran ve Suriye'deki Kürtlerin 'boyunduruk altında' oldukları görüşü savunuldu.
11:54
Papa'dan Barış İçin Dua İsteyip, Diyarbakır'a Davet Ettiler Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi eski Belediye Başkanı BDP'li Abdullah Demirbaş'ın başkanlık ettiği, her din ve etnik kimlikten kişileri bünyesinde barındıran Kırklar Meclisi heyeti, Papa Franciscus ile Vatikan'daki ayinden sonra görüştü.
11:06
Diyarbakır Heyeti Papa'dan Çözüm Sürecine Yardım İstedi Diyarbakır heyeti, Vatikan’da düzenlenen genel kabul oturumuna katıldı ve Papa’yla görüştü.
Diyarbakır Heyeti Papa'dan Çözüm Sürecine Yardım İstedi
10:44
Diyarbakır Heyeti Papa'dan Çözüm Sürecine Yardım İstedi Başta Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'tan oluşan heyet, Vatikan'da düzenlenen genel kabul oturumuna katıldı ve Papa'yla görüştü.
Diyarbakır Heyeti Papa'dan Çözüm Sürecine Yardım İstedi
15:05
Soma'daki Maden Faciası Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un Diyarbakır'dan giden heyeti kabulünde, Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin başsağlığı dileğinde bulunduğu bildirildi Eski Sur Belediye Başkanı Demirbaş: "Çözüm sürecinin devamı için kendisinden dua istedik.
Soma'daki Maden Faciası
17:02
Diyarbakırlılar Vatikan'a Gidiyor Aralarında farklı dinî kesimlerin temsilcilerinin olduğu ve Eski Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş başkanlığındaki bir heyet, 14 Mayıs'ta Papa Francis'le görüşmek üzere Vatikan’a gidiyor.
Diyarbakırlılar Vatikan'a Gidiyor
13:49
BDP Eski Belediye Başkanı Vatikan'a Gidiyor Sur eski Belediye Başkanı Demirbaş, Ermeni, Süryani, Keldani temsilcileri ile Müslüman din alimlerinden oluşan 9 kişilik heyetle Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'u ziyaret edecek Demirbaş: "Türkiye'deki çözüm sürecinin, barışa, hoşgörüye, sevgiye ve saygıya dayalı olarak gelişmesi için.
BDP Eski Belediye Başkanı Vatikan'a Gidiyor
13:27
Diyarbakır'da, BDP'li Sur Belediyesi Eski Başkanı Abdullah Demirbaş Tarafından Kurulan, Her Din ve... Demirbaş, 14 Mayıs'ta Ortadoğu'nun en büyük Ermeni Kilisesi olarak bilinen Surp Giragos Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ergün Ayık, Süryani Meryem Ana Kilisesi Başkanı Can Şakarer, Keldani Kilisesi Vakfı Başkanı Yusuf Karadayı, Türkmen Alevi Dedesi Hasan Baykut, Din Adamları ve Yardımlaşma Derneği (DİAY-DER) Başkanı Zahit Çiftkuran, Bokark Şeyhi Nakşi Sayar, Şeyh Said'in torunu Muhammed Akar ve Duhok Belediye Başkanı Şevket Muhammed Osman'la birlikte İtalya'ya gidecek.
Diyarbakır'da, BDP'li Sur Belediyesi Eski Başkanı Abdullah Demirbaş Tarafından Kurulan, Her Din ve...
13:11
Diyarbakır Kırklar Meclisi Papa'yı Ziyaret Edecek Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi eski Belediye Başkanı BDP'li Abdullah Demirbaş tarafından kurulan, her din ve etnik kimlikten kişileri bünyesinde barındıran Kırklar Meclisi, çözüm sürecine destek için Papa Franciscus'u ziyaret edecek.
12:32
Diyarbakır'dan Vatikan'a Barış Heyeti Gidiyor BDP’li Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş başkanlığındaki bir heyet, Katolik Hıristiyanların dini lideri Papa Françesko ile görüşmek üzere Vatikan’a gidiyor.
Diyarbakır'dan Vatikan'a Barış Heyeti Gidiyor
11:17
Diyarbakırlı Heyet Papa'yı Ziyaret Edecek Papa, Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ın randevusunu kabul etti.
Diyarbakırlı Heyet Papa'yı Ziyaret Edecek
17:37
Suriye'de Öldürülen PKK'lı Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi Haberine Ek Toprağa VERİLDİ Suriye'de Kürtlerin denetiminde bulunan Rojava bölgesinde El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti üyeleri ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren Kinem Çiçek, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da katıldığı bir törenle toprağa verildi.
Suriye'de Öldürülen PKK'lı Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi Haberine Ek
16:38
Suriye'de Öldürülen PKK'lı Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi (2) Toprağa VERİLDİ Suriye'de Kürtlerin denetiminde bulunan Rojava bölgesinde El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti üyeleri ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren Kinem Çiçek, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da katıldığı bir törenle toprağa verildi.
16:36
Suriye'de Öldürülen PKK'li Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi (2) Toprağa VERİLDİ Suriye'de Kürtlerin denetiminde bulunan Rojava bölgesinde El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti üyeleri ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren Kinem Çiçek, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da katıldığı bir törenle toprağa verildi.
12:14
BDP'li Eski ve Yeni Başkanların Ortak Noktası Diyarbakır'ın merkez Sur Belediyesi'nin halef-selef başkanlarının ortak noktalarından biri de çocuklarının PKK'nın dağ kadrosuna katılması.
BDP'li Eski ve Yeni Başkanların Ortak Noktası
17:45
Suriye'deki İç Savaş Diyarbakır'ın Sur Belediye Başkanı Seyit Narin'in 22 yaşındaki oğlu Ali Narin'in Suriye'de çıkan bir çatışmada öldüğü bildirildi.
Suriye'deki İç Savaş
14:58
Belediye Başkanının Oğlu, Suriye'de Öldürüldü Diyarbakır'ın Sur İlçesi eş Belediye Başkanı Seyit Narin'in oğlu, Rojava bölgesinde yaşamını yitirdi.
Belediye Başkanının Oğlu, Suriye'de Öldürüldü
12:53
Diyarbakır'da Paskalya Bayramı Ayinle Kutlandı Paskalya Bayramı, Diyarbakır’da Ermeni Surp Giragos Kilisesi’nde düzenlenen ayinle kutlandı.
Diyarbakır'da Paskalya Bayramı Ayinle Kutlandı
13:33
Demirbaş Görevini Eşbaşkanlara Devretti Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, mazbatalarını alan Sur Belediye Eşbaşkanları Fatma Şık Barut ve Seyid Narin'e görevini devretti.
Demirbaş Görevini Eşbaşkanlara Devretti
13:40
Başkanlara Tebrik Ziyareti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı ile içe belediyeleri eş başkanları tebrikleri kabul etti.
Başkanlara Tebrik Ziyareti
18:00
Gaziantep'te Başkan Adayları Oy Kullandı Gaziantep'te başkan adayları, eş ve çocuklarıyla birlikte kayıtlı bulundukları sandıklara giderek oylarını kullandı.
Gaziantep'te Başkan Adayları Oy Kullandı
16:26
Gaziantep'te Başkan Adayları Oy Kullandı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayları sandık başına gitti ve oylarını kullandı.
17:02
Sandık Sonuçlarının Sadece Aa ile Paylaşılacağı İddiası Adaylar Tepkili 30 Mart 2014 Mahalli Idareler Genel Seçimi sandık sonuçlarının sadece Anadolu Ajansı (AA) personeli ile paylaşılacağına ilişkin iddialara, Gaziantep’teki siyasi partilerin adayları tepki gösterdi.
Sandık Sonuçlarının Sadece Aa ile Paylaşılacağı İddiası Adaylar Tepkili
09:48
BDP'li Başkan Adayından Şehit Ailesine Ziyaret BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Demirbaş ile ölen 2 PKK'lının annesi, İsmet Esen'in annesini ziyaret etti.
BDP'li Başkan Adayından Şehit Ailesine Ziyaret
21:09
Ölen PKK'lının Annesinden Şehit Annesine Beyaz Tülbent BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Demirbaş ile ölen 2 PKK'lının annesi, İsmet Esen'in annesini ziyaret etti.
Ölen PKK'lının Annesinden Şehit Annesine Beyaz Tülbent
19:34
Gaziantep'te Şehit ve PKK'lı Annesi Bir Araya Geldi Gaziantep’te şehit ve PKK'lı annesi bir araya geldi.
Gaziantep'te Şehit ve PKK'lı Annesi Bir Araya Geldi
19:34
Ölen PKK'lının Annesinden Şehit Annesine Beyaz Tülbent 7 yıl önce İran'da öldürülen PKK'lı Casim Dursun'un annesi Emine Dursun, Tunceli'de şehit olan asker İsmet Esen'in annesi Ayşe Esen'i ziyaret etti.
17:01
BDP'li Başkan Adayından Şehit Ailesine Ziyaret BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Demirbaş ile ölen 2 PKK'lın annesi, 2005 yılında Tunceli'de teröristlerle girdiği çatışmada hayatını kaybeden İsmail Esen'in annesini ziyaret etti.
16:59
Gaziantep'te Şehit ve PKK'lı Annesi Bir Araya Geldi Gaziantep’te şehit ve PKK'lı annesi bir araya geldi.
Gaziantep'te Şehit ve PKK'lı Annesi Bir Araya Geldi
16:27
Şehit Annesi, Oğlunu Dağda Kaybeden Anneyle Kucaklaştı Gaziantep’te terör örgütü üyesi oğlu dağda ölen Emine Dursun, şehit asker Ismet Esen’in annesi Ayşe Esen’le kucaklaştı.
Şehit Annesi, Oğlunu Dağda Kaybeden Anneyle Kucaklaştı
20:48
Sur Belediyesi'nden 5 Açılış BDP Sur Belediye eş başkan adayları, seçim çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan mahalle evlerinin ve Sevgi Anıtı'nın açılışına katıldı.
Sur Belediyesi'nden 5 Açılış
20:48
Sur Belediyesi'nden 5 Açılış BDP Sur Belediye eş başkan adayları, seçim çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan mahalle evlerinin ve Sevgi Anıtı'nın açılışına katıldı.
Sur Belediyesi'nden 5 Açılış
15:10
Şanlıder Kuruldu Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar, bin kişinin kuruculuğunu yaptığı ŞANLIDER çatısı altında birleşti.
Şanlıder Kuruldu
17:18
Demirbaş: Vicdanların Cüzdana Girdiği Bir Toplumu Yaşıyoruz Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, vicdanların cüzdana girdiği bir toplumu yaşadıklarını söyledi.
Demirbaş: Vicdanların Cüzdana Girdiği Bir Toplumu Yaşıyoruz
11:35
Başkan Adaylarından Gürpınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne Ziyaret BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Demirbaş ve beraberindeki heyet Gürpınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.
Başkan Adaylarından Gürpınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne Ziyaret
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 18:28:06. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ABDULLAH DEMİRBAŞ HABERLERİ
[Hata Bildir]