SON DAKİKA ABDULLAH GÜL HABERLERİ

Son Dakika Abdullah Gül Haberleri

 • 08:59Bahçeli'nin Akşener'i Silmesinin Sebebi: Yeni PartiBahçeli'nin Akşener'i Silmesinin Sebebi: Yeni PartiBahçeli'nin Meral Akşener'in isminin üstünü çizmesinin asıl sebebinin Akşener ve Abdullah Gül'ün isminin geçtiği yeni bir parti kurma girişimi olduğu konuşuluyor.
 • 16:37Hayrunnisa Gül: Abdullah Bey'in En İyi Yaptığı Yemek Bulgur PilavıHayrunnisa Gül: Abdullah Bey'in En İyi Yaptığı Yemek Bulgur PilavıHayrünnisa Gül, Kayseri yemekleri üzerine çıkardığı yemek kitabıyla ilgili yaptığı söyleşide, eşi Abdullah Gül'ün çok güzel bulgur pilavı yaptığını söyledi.
 • 06:40Abdullah Gül Berlin'de İftar Programına KatıldıAbdullah Gül Berlin'de İftar Programına KatıldıAspen Güvenlik Forumu'na katılmak üzere Berlin'e gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Berlin Büyükelçiliğinin verdiği iftarda vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 03:3211. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'da11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'daki Türk toplumunu işaret ederek, "Her geldiğimde de buradaki Türk toplumunun çok daha gelişmiş, her bakımdan statüsünün çok daha yükselmiş olduğunu görmekten de daima gurur duyuyorum, kıvanç duyuyorum" dedi.
 • 03:2211. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Açıklaması11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Müslümanlığın Almanya'ya ait olduğuna işaret ederek, "Bunu Almanya'nın cumhurbaşkanları da, Başbakan Sayın Merkel de, herkes de yeri geldiğinde söylemiştir.
 • 21:0211. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'da11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'nın başkenti Berlin'de bir araya geldiği Türk gençlere, toplumsal ve siyasal yaşamda daha aktif olmaları çağrısında bulunurken, gençlerden kültürlerini, anadillerini ve inançlarını korumalarını istedi.
 • 12:06Abdullah Gül, Konuşma Yapacağı Binaya GeldiAbdullah Gül, Konuşma Yapacağı Binaya GeldiAlmanya’nın başkenti Berlin’e dün gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Aspen Enstitüsü’nün organize ettiği etkinlikte konuşacak.
 • 19:39Abdullah Gül, Alman Dışişleri Bakanı ile GörüştüAbdullah Gül, Alman Dışişleri Bakanı ile GörüştüAspen Güvenlik Forumu'na katılmak üzere Almanya'ya gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya geldi.
 • 19:1511. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Almanya'daBERLİN (AA) – 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bartelmsann Vakfı'nda yapacağı konuşma için Almanya'nın başkenti Berlin'de geldi.
 • 12:27Abdullah Gül Aspen Güvenlik Forumu'na Katılmak Üzere Berlin'e Gitti11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aspen Enstitüsü tarafından Berlin'de düzenlenecek Aspen Güvenlik Forumu'na katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla saat 12.00'da Berlin'e uçtu.
 • 23:15Şamil Tayyar: Gül, Siyasi Mirasa İhanet Ederse Demirel Gibi OlurŞamil Tayyar: Gül, Siyasi Mirasa İhanet Ederse Demirel Gibi OlurAK Partili Şamil Tayyar, Abdullah Gül'ün siyasete dönme sinyalleri verdiğini ifade ederek "Eğer sayın Gül, oluşturduğu siyasi mirasa ihanet ederse Demirel gibi olur." dedi.
 • 18:30Abdullah Gül, Almanya'ya Geliyor11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 3 günlük ziyaret için yarın Almanya'ya gelmesi bekleniyor.
 • 10:29Kayserililer Abdullah Gül ile İlgili Kitaba Büyük İlgi GösterdiKayserililer Abdullah Gül ile İlgili Kitaba Büyük İlgi GösterdiKayserililer, hemşehrileri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başdanışmanı Ahmet Sever’in çıkarttığı ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ adlı kitabına büyük ilgi gösterdi.
 • 07:37Abdullah Gül'ün AK Parti'ye Dönme ŞartıAbdullah Gül'ün AK Parti'ye Dönme Şartı11. Cumhurbaşkanı Gül, bazı AK Partililerle iftar buluşmasında, "Görevden ve hizmetten kaçmam ancak, kongreydi, seçimdi yarış içinde olmam." dedi.
 • 17:28Abdullah Gül Abdullah Gül "Üç Dönem"e Takılanlarla Buluştu11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenazesinden sonra üç döneme takılan isimlerle iftar yemeğinde biraraya geldi.
 • 08:04Zirveden Çıkan Sonuç: Siyaset Gül ile BuluşacakZirveden Çıkan Sonuç: Siyaset Gül ile BuluşacakErdoğan ve Gül, 8 ay sonra ilk kez Meclis'te bir araya geldi. Zirve sonrası tek açıklama AK Parti'nin deneyimli ismi Kemalettin Göktaş'tan geldi.
 • 14:39Erdoğan ve Gül'ün Bir Araya Geldiği Zirveden İlk FotoğrafErdoğan ve Gül'ün Bir Araya Geldiği Zirveden İlk FotoğrafCumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.
 • 13:38Abdullah Gül, TBMM'den Ayrıldı11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüştükten sonra TBMM’den ayrıldı.
 • 12:09Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çiçek ve Gül ile Bir Araya GeldiSüleyman Demirel için düzenlenen devlet törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında bir araya geldi.
 • 10:54Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül ile Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül ile Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında bir araya geldi.
 • 10:53Erdoğan ve Gül'ün Meclis'te Yaptığı Görüşme Sona ErdiTBMM'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşme sona erdi.
 • 10:42Erdoğan ve Gül Meclis'te GörüşüyorErdoğan ve Gül Meclis'te GörüşüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşüyor.
 • 10:269. Cumhurbaşkanı Demirel Son Yolculuğuna UğurlanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında bir araya geldi.
 • 10:21Erdoğan ile Gül Bir Araya GeldiErdoğan ile Gül Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için düzenlenen devlet töreninin ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Meclis’teki makam odasında bir görüşme gerçekleştiriyor.
 • 10:16Erdoğan ve Gül Meclis'te GörüşüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşüyor.
 • 09:55Demirel'in Cenazesi Sonrası Erdoğan ve Gül'den Sürpriz ZirveDemirel'in Cenazesi Sonrası Erdoğan ve Gül'den Sürpriz ZirveCumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Demirel'in cenazesi sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Meclis'te bir araya geldi. İkili, Ankara'yı sarsan kitap sonrası ilk kez görüştü.
 • 18:25Gül Twitter Yasağıyla İlgili Gül Twitter Yasağıyla İlgili "O Yasağı İlk Ben Deleceğim" DemişAbdullah Gül'ün geçtiğimiz yıl Mart ayında Twitter'a getirilen erişim engelini delerek, tweet atmasının arka planı, son günlerin gündem yaratan kitabı "Abdullah Gül İle 12 Yıl" kitabında yer aldı.
 • 15:44Fatih Portakal'dan Abdullah Gül'e: Cesaret Noksanı mıydınFatih Portakal'dan Abdullah Gül'e: Cesaret Noksanı mıydınFOX TV ana haber spikeri Fatih Portakal, Abdullah Gül'ün Ahmet Sever'in kitabıyla ilgili sözlerini eleştirdi.
 • 23:27Davutoğlu: Sever'in Kitabını Ciddiye AlmayacağımDavutoğlu: Sever'in Kitabını Ciddiye AlmayacağımBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Ahmet Sever'in "Abdullah Gül ile 12 Yıl" kitabını ciddiye almadığını söyledi.
 • 15:419. Cumhurbaşkanı Demirel'in Vefatı11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, Türk halkına başsağlığı dileklerini iletti.
 • 15:19Abdullah Gül'den Başsağlığı Mesajı9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı yayınlayan 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Merhum Süleyman Demirel, Türk siyasi tarihinin en hassas dönemlerinde, demokrasimizin gelişimi ve çok partili sistemin bekası yolunda mücadele vermiş örnek bir devlet adamıdır” dedi.
 • 14:59Gül'den Demirel'le İlgili Taziye Mesajı: Örnek Bir Devlet Adamıdır11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
 • 13:10Abdullah Gül'den Kitapla İlgili Açıklama11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski danışmanı Ahmet Sever’in ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ isimli kitabı hakkında yazılı açıklama yaptı.
 • 12:46Abdullah Gül, Ahmet Sever'in Kitabıyla İlgili İlk Kez KonuştuAbdullah Gül, Ahmet Sever'in Kitabıyla İlgili İlk Kez Konuştu11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski danışmanı Ahmet Sever'in yazdığı kitapla ilgili ilk kez konuştu: Yönlendirmem veya müdahalem söz konusu değildir.
 • 11:12Yalçınbayır: Gül, Kitap Yazacaksa Kendisi YazsınYalçınbayır: Gül, Kitap Yazacaksa Kendisi YazsınAk Partinin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcılarından Ertuğrul Yalçınbayır, gazeteci Ahmet Sever'in, 'Abdullah Gül ile 12 Yıl' Kitabını eleştirdi.
 • 23:03Gül'den Mursi'ye Verilen İdam Cezasına TepkiGül'den Mursi'ye Verilen İdam Cezasına Tepki11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam cezasına tepki göstererek "Bu cezalar muhakkak bozulmalıdır.'' dedi.
 • 22:35Tuğçe Kazaz: Abdullah Gül'e Bu Hiç YakışmadıTuğçe Kazaz: Abdullah Gül'e Bu Hiç YakışmadıAbdullah Gül'ün Badanışmanı Ahmet Sever'in yazdığı kitabı eleştiren Tuğçe Kazaz, "Fitne ile siyasette tekrar hayat bulmaya çalışan Abdullah Gül'e bu hiç yakışmadı." dedi
 • 18:46Özer: Beki'nin Akreditasyonu 'Bugün de Arkasındayım' Diye Savunması DüşündürücüBir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Basın Danışmanı Ahmet Sever’in kitabında yer verdiği, o dönem Başbakan’ın Basın Danışmanı olan Akif Beki’nin, Başbakanlık’tan sonra Köşk’te de kendilerine akreditasyon uygulanmasını istediği gazetecilerden olan Sultan Özer konuştu.
 • 18:12Milletvekilleri Kayıt YaptırıyorEski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever'in "Abdullah Gül ile 12 Yıl" kitabına ilişkin, "Bu tür danışmanların bildikleri, bilmediklerinin yüzde 1'i değildir.
 • 15:27Abdullah Demirbaş: Gül'ün Tahliyem İçin Devreye Girdiğini BilmiyorumAbdullah Demirbaş: Gül'ün Tahliyem İçin Devreye Girdiğini BilmiyorumSever'in kitabında, KCK davasında tutuklu iken, hastalığı nedeniyle tahliye edilmesi için Gül'ün devreye girdiğini belirttiği eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş konuyla ilgili açıklama yaptı.
 • 09:12Gül'ü Kızdıran Yorum: Erdoğan Kavgaya Girer, Gül KaçarGül'ü Kızdıran Yorum: Erdoğan Kavgaya Girer, Gül KaçarAhmet Sever, Cengiz Çandar'ın Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki fark nedir sorusuna verdiği cevabın Gül'ü kızdırdığını anlattı. Gül, Çandar'a mesaj bile yollamış.
 • 21:51Ahmet Sever'den Şamil Tayyar'a Ahmet Sever'den Şamil Tayyar'a "Bomba" TepkisiAK Parti milletvekili Şamil Tayyar'ın "bombaya" benzettiği "Abdullah Gül İle 12 Yıl" adlı kitabın yazarı Ahmet Sever, "Bir kitabı bombaya benzetmek hoş değil." dedi.
 • 20:40Bülent Arınç'tan İstifa Sorusuna Cevap: Kitabı Okuyayım da Sonra CevaplıyayımBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanlığı görevini yapan Ahmet Sever’in kitabında kendisi hakkında yer alan 'Arınç’ı istifadan Gül döndürdü' iddialarını cevapsız bıraktı.
 • 17:12Milletvekilleri Kayıt YaptırıyorMilletvekilleri Kayıt YaptırıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu'nun gelişi ve gül verilmesi, form doldurması- Milletvekillerinin kayıt işlemlerinden detaylar- Ahmet Gündoğdu'nun açıklamaları- AK Parti milletvekili Mustafa Muhammet Gültak'a kızı rozete takarken - AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya'nın lokum dağıtması Milletvekilleri kayıt yaptırıyor- AK Parti'li Gündoğdu: "(Ahmet Sever'in kitabı) Kitaba, gazeteye, deftere sonra bakacağız. Şu anda önümüzde bir sorumluluk var, bu sorumluluğun gereğini yerine getirelim, sonra kitapları beraber inceleriz"- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı, AK Parti'li Özkaya, "Sayın Gül'le, Sayın Cumhurbaşkanı arasında bir gerilime şahit oldunuz mu?" sorusuna, "Hayır, öyle bir şeye şahit olmadım, asla" yanıtını verdi AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski Başdanışmanı Ahmet Sever'in yayınlanan kitabıyla ilgili soruya, "Kitaba, gazeteye, deftere sonra bakacağız. Şu anda önümüzde bir sorumluluk var, bu sorumluluğun gereğini yerine getirelim, sonra kitapları beraber inceleriz" yanıtını verdi.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Bakanlar Kurulu toplantısı başladı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin ardından ilk toplantısını yapıyor.
 • 13:12Milletvekilleri Kayıt YaptırıyorAK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski Başdanışmanı Ahmet Sever'in yayınlanan kitabıyla ilgili soruya, "Kitaba, gazeteye, deftere sonra bakacağız. Şu anda önümüzde bir sorumluluk var, bu sorumluluğun gereğini yerine getirelim, sonra kitapları beraber inceleriz" yanıtını verdi.
 • 12:01Bakan Yıldız, Gül'ün Danışmanı Sever'in Kitabını DeğerlendirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıl başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever’in, Gül’ün yaşadıklarını kitaplaştırdığı kitaba ilişkin, “Tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır, şu anda usül esasın önüne geçmiştir.
 • 11:54Bakan Yıldız'dan Abdullah Gül Kitabına Eleştiri: "Usül, Esasın Önüne Geçti"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başdanışmanı Ahmet Sever’in ''Abdullah Gül ile 12 yıl” başlıklı kitabı ile ilgili olarak, "11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir bazı cümleler.
 • 11:21Ahmet Sever'in Kitabına AK Parti'den İlk TepkiAhmet Sever'in Kitabına AK Parti'den İlk Tepki11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in satışa çıkan "Abdullah Gül ile 12 yıl" başlıklı kitaba ilk tepki Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.
 • 07:31Erdoğan ile Gül'ün Arasını Cumhurbaşkanlığı Yasası AçmışErdoğan ile Gül'ün Arasını Cumhurbaşkanlığı Yasası AçmışTükiye'ye yön veren Erdoğan ve Gül arasında her şeyin kırıldığı an 2012'de Cumhurbaşkanlığı yasası çıkarılırken Gül'e getirilen aday olma yasağı olmuş.