21:5600
SON DAKİKA ADABANK HABERLERİ

Son Dakika Adabank Haberleri

  Uzan'ların Davasına Zaman Aşımı Kararı

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından el konulan Adabank'a ait bilgilerin yer aldığı ana bilgisayar ve yedek dijital dosyaların kaybolması ile ilgili davanın zaman aşımı süresi dolduğu için kaldırılmasına karar verildi. (18 Mart 2014 Salı )

   

  Babacan: 49 Bankanın 35'inde Yabancı Hissesi Var

  Babacan: 49 Bankanın 35'inde Yabancı Hissesi Var

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'deki 49 bankanın 35'inde yabancı hissesi olduğunu açıkladı. (22 Haziran 2013 Cumartesi )

   

  Adabank İhalesi Ertelendi

  Adabank İhalesi Ertelendi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 21 Mayıs'ta yapılması planlanan Adabank ihalesini 2 Temmuz'a erteledi. (15 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Lehman'ın Gözünü Para Hırsı Bürüdü

  Lehman'ın Gözünü Para Hırsı Bürüdü

  Lehman Brothers'ın açıklarını kapatmak için kar amacı gütmeyen kurumlardan para toplamaya çalıştığı bildirildi. (15 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Adabank İhalesi Yine Ertelendi

  Adabank İhalesi Yine Ertelendi

  TMSF 21 Mayıs 2013 Tarihinde yapılmasını planladığı Adabank İhalesi'ni 02 Temmuz tarihine erteledi. (15 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Adabank İhalesi Ertelendi

  Adabank İhalesi Ertelendi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, ihaleye katılımın en üst seviyede sağlanmasını teminen Adabank ihalesini 2 Temmuz tarihine erteledi. (15 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Ziraat Bankasının 700 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi

  Ziraat Bankasının 700 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi

  Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, aldıkları 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisine ilişkin, "Bu kaynağı dış ticaretin finansmanı için müşterilerimize uygun koşullarla sunacağız" dedi. (13 Nisan 2013 Cumartesi )

   

  Adabank Satışa Çıkarıldı

  Adabank Satışa Çıkarıldı

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Adabank ile Show Radyo Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü yeniden satışa çıkardı. (09 Nisan 2013 Salı )

   

  Çin'de Mart Enflasyonu Beklentilerin Altında

  Çin'de Mart Enflasyonu Beklentilerin Altında

  Çin'de tüketici fiyatları Mart ayında, piyasa beklentilerinin altında artış gösterdi. (09 Nisan 2013 Salı )

   

 

  BDDK Başkanı Öztekin, Soruları Yanıtladı

  BDDK Başkanı Öztekin, Soruları Yanıtladı

  BDDK Başkanı Mukim Öztekin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Kentbank hakkındaki kararına ilişkin, "Dava süreci tarafımızca izleniyor." dedi. (19 Kasım 2012 Pazartesi )

   

  BDDK: Taraflar Uzlaşmadan Yana

  BDDK: Taraflar Uzlaşmadan Yana

  BDDK Başkanı Mukim Öztekin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Kentbank kararı ile ilgili, "Dava süreci tarafımızca izleniyor" dedi. (19 Kasım 2012 Pazartesi )

   

  Gür'ün Bahreynli Ortağı Batık Çıktı

  Gür'ün Bahreynli Ortağı Batık Çıktı

  BDDK'nın Adabank'ın Remzi Gür ve Gulf Finance House'a satışını neden onaylamadığı belli oldu. (05 Ekim 2012 Cuma )

   

  'Başka Banka mı Yok!'

  "Başka Banka mı Yok!"

  BDDK Adabank'ın, Başbakan Erdoğan'ın yakın arkadaşı Remzi Gür ve Gür'ün Bahreynli ortağına satılmasına onay vermedi. (04 Ekim 2012 Perşembe )

   

  BDDK'dan Remzi Gür'e Onay Çıkmadı

  BDDK'dan Remzi Gür'e Onay Çıkmadı

  BDDK'dan Adabank'ın Ramsey'in sahibi Remzi Gür ve Körfezli ortağı G Capital'e satışına onay çıkmadı. (03 Ekim 2012 Çarşamba )

   

  Hayat Ona Güzel!

  Hayat Ona Güzel!

  Çukurova, Kepez, Telsim, Adabank ve İnterbank'ı kullanarak yurtdışına milyarlarca dolar kaçırdığı gerekçesiyle hakkında dava açılan Uzan ailesinin ferdi Cem Uzan, Paris'te gözler önünde bir hayat yaşıyor. Uzan'ın yeni tutkuları Paris, dövmesi ve Galatasaray. (27 Mayıs 2012 Pazar )

   

  Para İlave Tahsilat ile Ödenebilir

  Para İlave Tahsilat ile Ödenebilir

  TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, offshorezedelerin paralarının devlet kaynaklarından ödenmesine karşı olduğunu söyledi. (05 Aralık 2011 Pazartesi )

   

  Yedioth: Türkiye-İsrail Krizi Bankacılığa da Sıçrar

  Yedioth: Türkiye-İsrail Krizi Bankacılığa da Sıçrar

  Yedioth Ahronoth, Türkiye ile İsrail arasında tırmanan krizin, bankacılık sistemini de etkileyebileceğini savunurken, en büyük ortağı İsrailli Hapoalim Bankası'nın olduğu BankPozitif'e mevduat toplama iznini vermeyi reddeden BDDK'nın tavrının sertleşmesi beklendiğini yazdı Türkiye ile İsrail arasında tırmanan krizin, bankacılık sistemini de etkileyebileceği savunulurken bunalımın, en büyük ortağı İsrailli Hapoalim Bankası'nın olduğu BankPozitif'e "mevduat toplama iznini vermeyi reddeden (06 Eylül 2011 Salı )

   

  Her 4 Bankacıdan Biri Kamu Bankasında Çalışıyor

  Her 4 Bankacıdan Biri Kamu Bankasında Çalışıyor

  Bankacılık sektöründe neredeyse her 4 bankacıdan biri kamu bankasında (Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank) çalışıyor. (18 Ağustos 2011 Perşembe )

   

  Gür, Adabank İhalesini Değerlendirdi

  Adabank için teklif veren G Capital A.Ş. Ortağı Gür, hem uluslararası açılım sağlamak, hem de Körfez sermayesinin ilgisini dikkate aldıklarında ihaleye girmek için kendilerine gelen teklifi olumlu bulduklarını söyledi. (29 Temmuz 2011 Cuma )

   

  Adabank İhalesi Remzi Gür'ün

  "Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü"nü satış ihalesinde, Remzi Gür'ün de ortak olduğu G Capital Danışmanlık A. Ş. teklifini 75 milyon dolara çıkardı. (29 Temmuz 2011 Cuma )

   

  Adabank İhalesi 2 Kasım'a Ertelendi

  TMSF, Adabank'ın İhalesini 19 Ekim'den 2 Kasım'a Erteledi. 40 Milyon Dolar Muhammen Bedelle Satışa Çıkarılacak Olan Cine 5 Tv'nin İhale Tarihini İse 29 Kasım Olarak Belirledi. (08 Ekim 2010 Cuma )

   

  Adabank 19 Ekim'de Satışa Çıkarılacak

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (tmsf), Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü 19 Ekim 2010'da Satışa Çıkaracak (08 Eylül 2010 Çarşamba )

   

  Adabank İhalesi Bir Ay Ertelendi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF), Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün ihale takvimini bir ay erteledi. (25 Ağustos 2010 Çarşamba )

   

  Adabank Davasında, Bahattin Uzan'a 5 Yıl 10 Ay Hapis

  Petkim'in Özelleştirilmesi İhalesinde Standart Kimya ve Doğalgaz A.ş. Lehine Verilen Teminat Mektubu ve Atasu Emlak Ticaret A.ş.'ye Teminat Alınmadan Kredi Kullandırılması Nedeniyle Adabank'ı 15 Milyon 93 Bin 817 YTL Zarara Uğrattıkları İddiasıyla Yargılanan 9 Sanık Ceza Aldı. (19 Aralık 2008 Cuma )

   

  CHP'li Hamzaçebi Adabank İhalelerini Sordu

  CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Adabank İhalelerini, Soru Önergesiyle TBMM Gündemine Getirdi. (09 Ekim 2008 Perşembe )

   

  Adabank, 57.1 Milyon Dolarla Kök Menkul'ün

  Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü İhalesinde En Yüksek Teklifi 57 Milyon 100 Bin Dolar ile Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Tic. A.ş. Verdi. (10 Eylül 2008 Çarşamba )

   

  Adabank İhalesinde En Yüksek Teklifi 57 Milyon 100 Bin Dolar ile Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Ticaret A.ş Verdi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) Satışa Çıkardığı Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü İçin En Yüksek Teklifi, (10 Eylül 2008 Çarşamba )

   

  TMSF'nin Adabank Satış İhalesine 2 Teklif

  Uzan Grubu'nun Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) Olan Borcu Nedeniyle Hisseleri Satışa Çıkarılan Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışı İçin İki Teklif Alındı. Teklifler Torunlar Gıda ve Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım'dan Geldi. (09 Eylül 2008 Salı )

   

  Küçük Kalmasın Diye Adabank Yeniden Satışta

  Küçük Kalmasın Diye Adabank Yeniden Satışta

  Satışı Bir Kez BDDK'dan Geri Dönen Adabank İçin TMSF, Yeni Takvimini İlan Etmeye Hazırlanıyor. Tmfs Başkanı Ahmet Ertürk, Önümüzdeki Hafta İçinde Adabank'ın Satış Şartlarını, Fiyatı ve Takvimi İlan Edebileceklerini Açıkladı. (16 Mayıs 2008 Cuma )

   

  TMSF, Adabank İçin Ön Yeterlilik Şartı Arayacak

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Önümüzdeki Hafta İçinde Adabank'ın Satış Şartlarını, Fiyatı ve Takvimi İlan Edebileceklerini Bildirdi. (15 Mayıs 2008 Perşembe )

   

  'Mevduat Yeteneği Zayıf' Kuveytli BDDK'dan Adabank Vizesi Alamadı

  'Mevduat Yeteneği Zayıf' Kuveytli BDDK'dan Adabank Vizesi Alamadı

  BDDK, TMSF'nin Geçen Yıl Kuveytli Bir Şirkete Sattığı Uzanlar'ın Eski Bankası Adabank'la İlgili Satış İşlemine Onay Vermedi. (04 Ağustos 2007 Cumartesi )

   

  TMSF Adabank Merkez Şubesi'ni de Sattı

  TMSF Adabank Merkez Şubesi'ni de Sattı

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Adabank Binasının Bulunduğu Rumeli Han'la Birlikte 20 Taşınmazın Satışından 15 Milyar YTL Gelir Elde Etti. (25 Mayıs 2007 Cuma )

   

  TMSF Adabank Merkez Şubesi'ni de Sattı

  TMSF, Adabank Binasının Yer Aldığı Rumeli Han'la Birlikte 20 Taşınmazın Satışından 15 Milyar YTL Gelir Elde Etti. (25 Mayıs 2007 Cuma )

   

  TMSF, Adabank Genel Müdürlüğü'nü Satışa Çıkardı

  TMSF, Uzan Grubu'na Ait Adabank Genel Müdürlüğü ile 8 Büronun Yer Aldığı Rumeli İş Merkezi'ni Satışa Çıkardı. Rumeli İş Merkezi İçin 12 Milyon 6 Bin YTL Değer Biçildi. (11 Nisan 2007 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 21:56:28. #1.13#