SON DAKİKA ADANA MÜFTÜLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Adana Müftülüğü Haberleri

15:26
Adana'da "Uygulamalı Hac Eğitim Semineri" Adana'da hacı adaylarına yönelik "Uygulamalı Hac Eğitim Semineri" verildiği bildirildi.
15:35
Adanalı Hacı Adaylarına Seminer Verilecek Adana Müftülüğü, 2013 yılında kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına seminer düzenliyor.
Adanalı Hacı Adaylarına Seminer Verilecek
14:08
Zirve Yayınevi Davasında 77. Duruşma Malatya'daki 3 misyonerin öldürülmesine ilişkin görülen Zirve Yayınevi davasının 77.duruşmasında gizli tanık İlker Çınar'ın çapraz sorgusu devam etti.
Zirve Yayınevi Davasında 77. Duruşma
14:14
Dünya Birincilerinden Kur'an-ı Kerim Ziyafeti Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasının dünya birincileri, Kutlu Doğum etkinlerinde programa katıldı.
Dünya Birincilerinden Kur'an-ı Kerim Ziyafeti
15:23
Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Finali Yapıldı 'Hz. Peygamber'in Hayatı' konulu umre ödüllü siyer yarışmasının finali yapıldı.
Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Finali Yapıldı
16:18
Yusuf Güney Kutlu Doğum Etkinliklerine Katıldı Adana'da düzenlenen 'Kutlu Doğum' etkinliklerine katılan ünlü pop sanatçısı Yusuf Güney ilahi söyledi.
Yusuf Güney Kutlu Doğum Etkinliklerine Katıldı
17:59
İncirlik'te Camiye Saldırı İddiası İnceleniyor (3) ADANA MÜFTÜSÜ.Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, yılbaşı gecesi ABD askerlerinin İncirlik Hava Üssü içindeki camiye yaptığı iddia edilen saldırı ile ilgili bilgilerinin olmadığını, konuyu basından takip ettiklerini söyledi.
İncirlik'te Camiye Saldırı İddiası İnceleniyor (3)
12:10
Tarım İşçileri Dini Eğitim Alacak Adana Müftülüğü tarafından SODES kapsamında hazırladığı Gönül Çadırları Projesiyle tarım işçilerine yönelik dini eğitim verilecek.
Tarım İşçileri Dini Eğitim Alacak
11:20
Tarım İşçilerine Çadırlarda Dini Eğitim "Gönül Çadırları" projesiyle tarım işçileri için kurulacak çadırlarda dini eğitim verileceği bildirildi.
09:46
As Platformun Gündemi Diyanet Aylık kurul toplantısını ADYARDA gerçekleştiren AS Platform'un gündeminde müftülük çalışmaları vardı,
As Platformun Gündemi Diyanet
11:40
Çinli Öğrenciler Adana'da Kur'an Okumayı Öğreniyor Adana'da Çin'den gelen 18 öğrenciye, Kuran-ı Kerim, Arapça ve Türkçe eğitimi veriliyor.
Çinli Öğrenciler Adana'da Kur'an Okumayı Öğreniyor
11:01
Çinli Öğrenciler İlim İçin Türkiye'de Adana Müftülüğünün davetiyle Çin'den gelen 18 öğrenciye, Kuran-ı Kerim, Türkçe ve Arapça eğitimi veriliyor.
Çinli Öğrenciler İlim İçin Türkiye'de
16:00
Çinli Öğrenciler Adana'da Kur'an-ı Kerim Eğitimi Alıyor Kur'an-ı Kerim eğitimi almak üzere Adana İl Müftülüğü'nün davetiyle Çin Halk Cumhuriyeti'nden Adana'ya gelen Çinli öğrenciler İl Müftüsü Arif Gökce ile buluştu.
Çinli Öğrenciler Adana'da Kur'an-ı Kerim Eğitimi Alıyor
14:06
İŞKAD'dan Çocuklara Kitap Adana'da İŞKAD, organize ettiği yardım projesiyle Bursa'nın Karaışıklar Köyü'nde öğrenim gören çocuklara kitap gönderdi.
İŞKAD'dan Çocuklara Kitap
10:39
Adana'da Bayram Namazı 07.35'de Kılınacak Adana'da Kurban Bayramı Namazı 07.35'te kılınacak.
Adana'da Bayram Namazı 07.35'de Kılınacak
13:44
Yüreğir ve Seyhan'da Kurban Yerleri Belirlendi Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde kurban kesim ve satış yerlerinin belirlendi.
13:12
Seyhan'da Kurban Satış ve Kesim Noktaları Belirlendi Seyhan Belediyesi ilçe sınırlarında kurban satış ve kesim noktalarını belirledi.
Seyhan'da Kurban Satış ve Kesim Noktaları Belirlendi
16:41
Müftülükten 8 Engelliye Akülü Araba Adana İl Müftülüğü tarafından merkez ve ilçelerde ihtiyaç sahibi 8 engelliye akülü araç dağıtıldı...
09:54
Adana'da Merkezi Ezan Sistemi Kaldırıldı Adana Müftülüğü, il genelindeki merkezi ezan uygulamasına son verdi.
Adana'da Merkezi Ezan Sistemi Kaldırıldı
17:20
Atıcı: Camiye Gelen Engelliler Daha Fazla Sevap Kazanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Ali Özgelen, normal insanlara göre, engellilerin camiye geldiklerinde birkaç kat daha fazla sevap aldıklarını söyledi.
Atıcı: Camiye Gelen Engelliler Daha Fazla Sevap Kazanıyor
15:01
Remzi Oğuz Arık Cami'nde Engeller Kaldırılıyor Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda, "Engelsiz Cami, Engelsiz İbadet" uygulaması kapsamında, Remzi Oğuz Arık Camisi'ne tekerlekli sandalye alındığı bildirildi.
17:00
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Adana Müftülüğü tarafından Seyhan Kültür Merkezinde kutlandı.
12:40
Adana Müftülüğü'nden Çalıştay Adana Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yürüttüğü hizmet ve faaliyetlerin halka daha iyi ve sistemli şekilde sunulabilmesi, amacıyla çalıştay düzenledi.
10:20
Yeni Atanan İmam Hatiplere Eğitim Adana Müftülüğünce yeni atanan aday Kuran kursu öğreticilerine ve imam hatiplere yönelik "Temel Eğitim Kursu" düzenledi.
10:46
Adana İlçe Müftüleri Toplantısı Sarıçam'da Yapıldı Adana Müftülüğü tarafından düzenlenen "İlçe Müftüleri Toplantısı" Sarıçam ilçesinde yapıldı.
10:40
İlk Hac Kafilesi Gidiyor Adana'daki ilk hac kafilesinin 19 Eylül'de yola çıkacağı bildirildi.
İlk Hac Kafilesi Gidiyor
13:00
Anız Yangınlarına "Hutbeli" Uyarı Adana Müftülüğü, yaklaşık iki haftadır bölgeyi etkisi altına alan ve yoğun tepkilere neden olan anız yangınları konusunda halkı Cuma günü hutbeyle uyaracak.
13:40
Adana'da Hacı Adaylarının Kıyafetleri ve Eşyaları Dağıtılıyor Adana Müftülüğünde hacı adaylarına elbiselik kumaşları, bavulları ve diğer eşyaları veriliyor.
14:10
Müftülükten Kadınlara Özel Hac Semineri Adana Müftülüğü hac ibadetlerini bilinçli ve huzurlu bir şekilde yapmaları için kadın hacı adaylarına yönelik eğitim semineri düzenledi.
Müftülükten Kadınlara Özel Hac Semineri
13:13
Kadın Hacı Adaylarına Sağlık Semineri Adana'da Hac ibadetleri için Suudi Arabistan'daki kutsal topraklara gidecek kadın hacı adaylarına bulaşıcı hastalıklara karşı seminer verildi.
Kadın Hacı Adaylarına Sağlık Semineri
12:57
Alman Ivonne Müslüman Oldu, Leyla Adını Aldı Alman uyruklu Hristiyan dinine mensup Ivonne Von Borstel, Müslüman olarak Leyla adını aldı.
Alman Ivonne Müslüman Oldu, Leyla Adını Aldı
12:42
Alman Borstel, Müslüman Oldu Alman uyruklu Ivonne Von Borstel, Müslüman olup Leyla adını aldı.
Alman Borstel, Müslüman Oldu
17:39
Müslüman Olan Polonyalı Dorota, Meryem Duru İsmini Aldı Polonya uyruklu Dorota Bogucka, Adana Müftülüğüne gelerek Müslüman oldu.
Müslüman Olan Polonyalı Dorota, Meryem Duru İsmini Aldı
16:04
Ezan Sesinden Etkilenen Polonyalı Kadın, Müslüman Oldu Adana'da, ezan sesinden ve Merkez Sabancı Camisi'nden etkilendiğini belirten Polanyalı kadın, Müslüman oldu.
Ezan Sesinden Etkilenen Polonyalı Kadın, Müslüman Oldu
15:43
Polonyalı Dorota İslam'ı Seçti Adana'da yaşayan Polonya uyruklu Dorota Bagucka, Adana Müftülüğü'ne başvurarak Müslüman oldu.
Polonyalı Dorota İslam'ı Seçti
13:40
Kur'an Kursu Öğrencilerinden Arakan'a Yardım Adana'nın Yüreğir ilçesindeki 3 camide Kur'an eğitimi gören öğrenciler, ailelerinin verdiği harçlıkları biriktirip Arakan'daki yardıma muhtaç çocuklara gönderdi.
12:08
"Lüks Oteller Yerine Mütevazı Yerlerde İftar Veriliyor" Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı İhsan Açık, bu yıl lüks oteller yerine mütevazı yerlerde iftar programları düzenlendiğini söyledi.
'Lüks Oteller Yerine Mütevazı Yerlerde İftar Veriliyor'
14:23
Müftülükten Çocuklara Teravih Hediyesi Adana Müftülüğü, teravihte camileri çocuklarla doldurmak için çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuyor.
Müftülükten Çocuklara Teravih Hediyesi
14:20
Aladağ'da "Kur'an Ziyafeti ve Gönül Sohbetleri" Etkinliği Aladağ Müftülüğü tarafından "Kur'an Ziyafeti ve Gönül Sohbetleri" etkinliği yapılacağı bildirildi.
16:59
Camide Çizgi Film ve Müzikle Dini Eğitim Adana Müftülüğü'nce başlatılan 'Camiler Çocuk Açacak' kampanyası kapsamında yaz Kuran kurslarına katılan çocuklar, dini bilgileri çizgi animasyonlar, tasavvuf müziği ve ilahiler eşliğinde öğreniyor.
Camide Çizgi Film ve Müzikle Dini Eğitim
11:30
Çocuklara Camide Çizgi Film ve Müzikle Dini Eğitim Adana Müftülüğü'nce başlatılan 'Camiler Çocuk Açacak' kampanyası kapsamında yaz Kuran kurslarına katılan çocuklar, dini bilgileri çizgi animasyonlar, tasavvuf müziği ve ilahiler eşliğinde öğreniyor.
Çocuklara Camide Çizgi Film ve Müzikle Dini Eğitim
12:07
Din Görevlilerine Bilgisayar ve Diksiyon Kursu 26 din görevlisine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Din Görevlilerine Bilgisayar ve Diksiyon Kursu
11:20
Seymer'de Sertifika Töreni Seyhan Belediyesi ve Müftülük arasındaki işbirliğiyle, SEYMER'deki bilgisayar ve diksiyon kursuna katılan 26 din görevlisine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
15:30
'Din Eğitimi' Daha Verimli Hale Getirilecek Adana Müftülüğü, 'din eğitimi'nin daha verimli hale getirilebilmesi noktasında Kur'an kursu öğreticilerine yönelik olarak, 3 gün sürecek bir 'Din Eğitimi Formasyonu Eğitim Semineri' düzenledi.
'Din Eğitimi' Daha Verimli Hale Getirilecek
10:55
'Vakıfların En Hassas Noktası İnsanlık Onurunu Rencide Etmemesi' Adana Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu, insanlık onurunu rencide etmeden, yürekten severek ve cömertçe bağış yapılmasının, vakıfların en hassas noktası olduğunu söyledi.
'Vakıfların En Hassas Noktası İnsanlık Onurunu Rencide Etmemesi'
10:37
Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi Modern Çizgilerde Buluşacak Adana Müftüsü Arif Gökçe, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin aynı motiflerde buluşacağı yeni hizmet binasının yapımının tamamlanmasın ardından, o bölgeye aynı çizgileri taşıyan cami ve konferans salonu da yapmayı düşündüklerini söyledi.
Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi Modern Çizgilerde Buluşacak
14:20
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr."İçinde yaşadığımız şehrin, toplumun hatta insanlığın sosyal yaralarını sarmayı, kırık kalpleri tedavi etmeyi din hizmetimizin ayrılmaz bir parçası olarak görmezsek görevimizi hakkıyla ifa etmiş olmayız" dedi.
23:33
Peygamber Sevgisi Stadyuma Sığmadı 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında Adana İl Müftülüğü tarafından 5 Ocak Stadyumu'nda organize edilen; 'Kardeşlik Gecesi'ne Adanalılar yoğun ilgi gösterildi.
Peygamber Sevgisi Stadyuma Sığmadı
11:42
Kur'an Kursları Bilgi Yarışması Çekişmeli Geçti Adana Müftülüğü tarafından kız Kur'an kursları bilgi yarışması düzenlendi.10 öğrencinin katıldığı yarışma Seyhan Kültür Merkezinde yapıldı.
Kur'an Kursları Bilgi Yarışması Çekişmeli Geçti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 02:47:21. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ADANA MÜFTÜLÜĞÜ HABERLERİ
[Hata Bildir]