SON DAKİKA ADANA HABERLERİ

Son Dakika Adana Haberleri

 • 01:02 İskanda Ferdi Başvuru Yolu Açıldı Adana 1. İdare Mahkemesi, müteahhidin SGK veya vergi borcu gibi nedenlerle iskan alamadığı hallerde, teknik olarak eksiği bulunmayan binalar için ferdi başvurularda iskan verilmesine hükmetti.
 • 01:02 Askon'dan 'İslam'da Ticaret Ahlakı' Paneli Adana’da önemli ilim adamları, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından düzenlenen “İslam’da Ticaret Ahlakı” konulu panelde konuştu.
 • 22:23 Ömer Çelik - Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni - Adana GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten görüntüler Salondakilerden görüntüler Çelik'in açıklamaları Temel atma merasiminden görüntü Plaket verilmesi ÇÜ'de temel atma ve toplu açılış töreni (2) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik: "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" "Ulusal sınırlarımız Misak-ı Milli'dir ama entellektüel sınırlarımız, manevi sınırlarımıza baktığınızda, şehitlerimizin olduğu her yer bizim manevi ve entellektüel sınırımızdır" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" dedi.
 • 21:44 Adana'da Yerel Gazete Sahibine Saldırı Olayına 3 Tutuklama Adana'da Yerel Gazete Sahibine Saldırı Olayına 3 Tutuklama – ADANA'da yerel bir gazetenin sahibi olan Hakan Bülent Yardımcı'nın dövülmesi olayı ile ilgili gözaltına alınan 32 yaşındaki Sadullah Güneri ile olay sırasında zanlıya gözcülük yaptığı belirlenen aynı yaştaki Bilal Akıllı ve Cuma Halil Çiftçi çıkartıldıları mahkemece tutuklandı.
 • 20:44 Adana'da Gazeteciye Darp İddiası Adana'da Ekspress gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı'yı darbettiği ileri sürülen şüpheli ile olay sırasında gözcülük yaptığı iddia edilen 2 zanlı tutuklandı.
 • 20:43 Gazeteciye Saldıran 3 Şüpheli Tutuklandı Gazeteciye Saldıran 3 Şüpheli Tutuklandı Adana’da, Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Bülent Yardımcı’ya saldırıda bulunan şüpheli ile saldırı öncesi ona gözcülük yaptığı iddia edilen diğer 2 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 19:54 Bakan Sarı ve Çelik, Adana'da Temel Atma ve Toplu Açılış Törenine Katıldı Bakan Sarı ve Çelik, Adana'da Temel Atma ve Toplu Açılış Törenine Katıldı Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Çukurova Üniversitesi'nce yapımı tamamlanan 12 tesisin açılışı ve Dr. Feyyaz Etiz Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'nin temel atma törenine katıldı.
 • 19:15 Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 milyon liralık açılış ve temel atma töreniÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde 160 milyon liralık bütçeyle yaşama geçirilen 12 tesisin açılışını yapıp, bir sağlık merkezinin de temelini attı.
 • 18:55 Çukurova Üniversitesi'ne Sağlık Alanında 160 Milyonluk Dev Yatırım Çukurova Üniversitesi'ne Sağlık Alanında 160 Milyonluk Dev Yatırım ADANA (İHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet’in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşı olduğu bir dönemde ulusal barışımızı, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerimizin en önemli görevleri arasındadır” dedi.
 • 18:47 Damat ile Kayınpederi ve Yakınları Arasında Çıkan Kavga - 4 Kişi Adliyeye Sevk Edildi Damat ile Kayınpederi ve Yakınları Arasında Çıkan Kavga - 4 Kişi Adliyeye Sevk Edildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlıların sağlık kontrolüne getirilmesi Zanlıların polis aracına bindirilmesi Adana'daki silahlı ve bıçaklı kavga Damat ile kayınpederi ve yakınları arasında çıkan, 1 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı olayla ilgili aynı aileden 4 kişi adliyeye sevk edildi Adana'da damat ile kayınpederi ve yakınları arasında çıkan, 1 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı silahlı ve bıçaklı kavgayla ilgili aynı aileden 4 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 18:27 Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni (1) Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Türkiye'de 2002'ye kadar sadece 76 üniversite varken AK Parti iktidarınca 117 üniversite daha inşa edilerek bu sayının 193'e ulaştırıldığını söyledi.
 • 18:00 Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde 160 milyon liralık bütçeyle yaşama geçirilen 12 tesisin açılışını yapıp, bir sağlık merkezinin de temelini attı.
 • 16:51 Adana'da Gazeteciye Darp İddiası Adana'da Gazeteciye Darp İddiası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gözaltına alınan zanlıların Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilmesi Sağlık kontrolü sonrası ekip aracına bindirilmesi Adana'daki gazeteciye darp iddiası Ekspress gazetesi imtiyaz sahibi Yardımcı'yı darbettiği iddia edilen şüpheli ile olay sırasında gözcülük yaptıkları ileri sürülen 2 zanlı gözaltına alındı Adana'da yerel yayım Ekspress gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı'yı darbettiği ileri sürülen bir kişi ile olay sırasında "gözcülük" yaptığı iddia edilen 2 kişiyi gözaltına aldı.
 • 16:38 Bisiklet Tutkunları Gazi Kentte Buluştu Bisiklet Tutkunları Gazi Kentte Buluştu Türkiye’nin çeşitli illerindeki bisiklet tutkunları, Gaziantep’te buluştu.
 • 14:41 Adana'daki Gazeteciye Darp İddiası Adana'da Ekspress gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı'yı darbettiği ileri sürülen şüpheli ile olay sırasında gözcülük yaptığı iddia edilen 2 zanlı polise teslim oldu.
 • 14:39 CHP'nin Laiklik Duyarlılığı CHP'nin Laiklik Duyarlılığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, anayasanın değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilkesi olan laikliğin, milli egemenlik ilkesinin temeli olduğunu söyledi.
 • 14:38 İslam Perspektifinden Hukuk/yargı-ahlak İlişkisi Sempozyumu Adana'da Yapıldı İslam Perspektifinden Hukuk/yargı-ahlak İlişkisi Sempozyumu Adana'da Yapıldı Bu yıl 13. düzenlenen İslam Hukuku Anabilimdalı Koordinasyon Toplantısı ve İslam Perspektifinden Hukuk/Yargı-Ahlak İlişkisi Sempozyumu’na Adana ev sahipliği yaptı.
 • 14:01 ABD Adana Konsolosu Specht Açıklaması ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, "Özgün basın, bizi daha iyi yapar, bizi daha güçlü yapar" dedi.
 • 13:55 Ailesinin Tek Ailesinin Tek "Sığınağı"Ydı Şimdi Yoğun Bakımda - Adana GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hastane bahçesinde bekleyen abladan genel ve detay görüntüler Ablanın konuşmaları Kazada yaralanan kişinin fotoğrafları Ailesinin tek "sığınağı"ydı şimdi yoğun bakımda Adana'da bir fabrikada işçi olarak çalışarak hasta anne ve babası ile engelli kız kardeşinin geçimini sağlayan 32 yaşındaki Veli Tekin, eve dönerken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı 21 gündür yoğun bakımda tedavi gören işçi, hayatta kalma mücadelesi veriyor Abla Sultan Tekin: "Kardeşim, hasta annem ve babam ile engelli kız kardeşime bakabilmek için evlenmek istemedi.
 • 13:45 Köse: İnsanlarda Görülen Hastalıkların Yüzde 61'i Hayvan Kökenli Köse: İnsanlarda Görülen Hastalıkların Yüzde 61'i Hayvan Kökenli Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, 30 yıldır yapılamayan Veteriner Hekimlikte Uzmanlık Eğitimi ile ilgili yönetmeliğin vakit geçirilmeden yayınlanmasını istedi.
 • 13:35 CHP Adana İl Başkanı Barut: Laiklik, Milli Egemenlik İlkesinin de Temeli CHP Adana İl Başkanı Barut: Laiklik, Milli Egemenlik İlkesinin de Temeli CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Ahmet Albay Toplantı Salonu'nda ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ilkesini hedef alan sözleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 13:00 İnsanlarda Görülen Hastalıkların Yüzde 61'i Hayvan Kökenli Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmelerde, hayvan sağlığı alanı ve veteriner hekimler hariç tutulmasını eleştirdi.
 • 12:38 Tekerleği Olmayan Otomobili Ana Yolda Böyle Çektiler Tekerleği Olmayan Otomobili Ana Yolda Böyle Çektiler Adana’da tekerleği olmayan ve jant üzerinde giden otomobilin bir başka minibüs tarafından ana yol üzerinde çekilerek trafikte ilerlemeleri yoldan geçen sürücüler tarafından görüntülendi.
 • 12:19 Adana'daki Silahlı ve Bıçaklı Kavga Adana'da damat ile kayınpederi ve yakınları arasında çıkan, 1 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı silahlı ve bıçaklı kavgayla ilgili aynı aileden 4 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 11:53 3 Kızı Öldü, 2 Kızı ile 3 Torunu da Böbrek Yetmezliği Çekiyor 3 Kızı Öldü, 2 Kızı ile 3 Torunu da Böbrek Yetmezliği Çekiyor Adana'da 3 kızını böbrek yetmezliği nedeniyle kaybeden 59 yaşındaki Mehmet Faik Cesir, diğer 2 çocuğu ile 3 torununun da aynı hastalığın pencesinde kıvrandığını söyledi.
 • 11:34 Ailesinin Tek "Sığınağı"Ydı Şimdi Yoğun Bakımda Adana'da hasta anne ve babası ile engelli kız kardeşinin geçimini sağlamak için bir fabrikada işçi olarak çalışan Veli Tekin, evine dönerken geçirdiği trafik kazasının ardından 21 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.
 • 11:26 Ramazanda Kan Bağışı Düşüyor" Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, özellikle kış mevsimi ve ramazan ayında kan bağışının düştüğünü belirterek, "İnsanlarımızın bu dönemlerde de kan verebileceğini, bunun oruç tutmaya ve sağlığa bir tesirinin olmayacağını ifade ediyoruz.
 • 11:11 19. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı 19. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı Osmaniye'de geleneksel olarak düzenlenmekte olan 'Ekmek ödüllü şiir yarışması'nın bu yıl 19.'su gerçekleşti.
 • 18:24 Tarsus Araştırılmadan Açılmış Bir Dava Tarsus Araştırılmadan Açılmış Bir Dava Cumhuriyet Savcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten yargılanıyor (ek)ARAŞTIRILMADAN AÇILMIŞ BİR DAVACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Adana Cumhuriyet Savcısı Mehmet Turan Denizgöçer'in avukatı Battal Özer, duruşma sonunda açıklamalarda bulundu.
 • 17:22 Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık Grevi Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık Grevi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İncirlik'te toplanan Türk Harb-İş Sendikası üyeleri Grubun düdük çalması, alkış çalması Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal'ın açıklaması Türk Harb-İş üyelerinden İncirlik'te açlık grevi Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, Adana'nın Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Hava Kanat Komutanlığı'nda çalışan işçilerden 3'ünün işine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi başlattı Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal: "Açlık grevimizi de başlattık, arkadaşlarımız işe alınıncaya kadar devam edecek" Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan 3 işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı, açlık grevi başlattı.
 • 14:29 Mersin - Çukurova'da 100 Binin Üzerinde İnsan Çadırda Yaşıyor Mersin - Çukurova'da 100 Binin Üzerinde İnsan Çadırda Yaşıyor Çukurova'da 100 binin üzerinde insan çadırda yaşıyorMERSİN'de başlatılan Çadırda Yaşama Tutunmak Araştırma Raporu'na başkanlık yapan Ekip Koordinatörü Selahattin Güvenç, Çukurova'da 100 binin üzerinde insanın çadırda yaşadığını açıkladı.
 • 14:23 Dolandırılmaktan Kurtarılan Kadın, Bir Gün Sonra Aynı Kişilere 100 Bin Lira Kaptırdı! Dolandırılmaktan Kurtarılan Kadın, Bir Gün Sonra Aynı Kişilere 100 Bin Lira Kaptırdı! Adana'da dolandırıcıların hesabına 10 bin lira havale yapmak isterken, gişe memurunun uyanıklığı sayesinde engellenen Leyla Tatik, bir gün sonra aynı yöntemle arayan dolandırıcılara yine inandı.
 • 13:56 Adana'daki Fuhuş Operasyonunda 30 Gözaltı Adana'daki Fuhuş Operasyonunda 30 Gözaltı Adana'daki fuhuş operasyonunda 30 gözaltıFatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)- ADANA'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 23'ü kadın 30 kişi gözaltına alındı.
 • 13:34 Adana'nın Yeni Stadı Kozarena'nın Yapımı Devam Ediyor Adana'nın Yeni Stadı Kozarena'nın Yapımı Devam Ediyor Adana'da 33 bin kişi kapasiteli Kozarena Stadı 2016 yılı sonunda hizmete girecek. Son teknolojiyle donatılan stadyum Çukurova'nın incisi olacak.
 • 22:05 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Adana Valisi Mustafa Büyük, 1 Mayıs tertip komitesinin talebi üzerine, Uğur Mumcu Meydanı'nın tahsis edildiği kutlama etkinliklerinin, huzur ve güven içinde gerçekleştirilmesi için gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığını bildirdi.
 • 20:52 Türk Harb-İş Üyeleri İncirlik'te Eylem Yaptı Adana İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan ve aralarında Türk Harb-İş Sendikası yönetiminden bir kişinin de olduğu 3 işçinin işine son verilmesi, sendika üyesi işçilerce protesto edildi.
 • 18:51 Adana'daki Trafik Kazası Davası Adana'da, yolun karşısına geçmeye çalışan kadına otomobiliyle çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan eski Beşiktaş Kulübü yöneticisi Serdal Adalı'nın oğlu Serhan Kerim Adalı hakkında beraat kararı verildi.
 • 18:12 Fiyat Farkı Desteğinin Çiftçilere Erken Ödenmesi Talebi Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, çiftçilere verilen fiyat farkı desteklerinin, tohum tarlaya düşmeden ödenmesinin, üreticileri girdi alımında finansman aramaktan kurtaracağını belirtti.
 • 18:04 Adana'da Fetö/pdy'ye Yönelik Operasyon Adana'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PYD) yönelik operasyon kapsamında bir vakıfta arama yapıldı.
 • 16:31 Adana'da Gazeteciye Darp İddiası Adana'da önceki gün darbedilerek yaralanan yerel gazetenin imtiyaz sahibi, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.
 • 15:49 Çiftçi, Fiyat Farkı Desteğinde Erken Ödeme Bekliyor Çiftçi, Fiyat Farkı Desteğinde Erken Ödeme Bekliyor Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, ülkenin tarımsal üretiminde stratejik öneme sahip ürünler için açıklanan fiyat farkı desteğinin erken ödenmesinin, çiftçiyi finansman açısından rahatlatacağını ve girdi maliyetlerini düşüreceğini söyledi.
 • 15:25 Mezitli Belediyesi, Demirışık'taki Maden Ocağının İşini Durdurdu Mezitli Belediyesi, Demirışık'taki Maden Ocağının İşini Durdurdu Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi zabıta ekipleri, Adana İş Teftiş Grup Başkanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda Demirışık Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir krom maden ocağında iş durdurma kararı uyguladı.
 • 15:09 Çiftçi, fiyat farkı desteğinde erken ödeme bekliyor Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, ülkenin tarımsal üretiminde stratejik öneme sahip ürünler için açıklanan fiyat farkı desteğinin erken ödenmesinin, çiftçiyi finansman açısından rahatlatacağını ve girdi maliyetlerini düşüreceğini söyledi.
 • 15:05 Çiftçi, fiyat farkı desteğinde erken ödeme bekliyor Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru: "Desteklerin tohum tarlaya düşmeden ödenmesi, çiftçimizi girdi alımında finansman aramaktan kurtaracaktır"
 • 14:33 Tekirdağ - 85 İnfaz Koruma Memuru İçin 886 Kişi Başvurdu Tekirdağ - 85 İnfaz Koruma Memuru İçin 886 Kişi Başvurdu 85 infaz koruma memuru için 886 kişi başvurduTEKİRDAĞ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne alınacak 85 infaz koruma memuru için 886 kişi başvuruda bulundu.
 • 14:25 Adana Adliyesi'nde 'Kalemi Değil Sigarayı Kırıyoruz' Kampanyası Adana Adliyesi'nde 'Kalemi Değil Sigarayı Kırıyoruz' Kampanyası Adana Adliyesi'nde 'Kalemi değil sigarayı kırıyoruz' kampanyası(Tür: Yurt)
 • 13:55 Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Adana'da ÇEV'e paralel yapı operasyonuAdana'da ÇEV'e paralel yapı operasyonuADANA'da polis, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı'nda (ÇEV) arama yapıp bilgisayarlara el koydu.
 • 13:25 CHP Heyeti Batman'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve Parti Meclisi Üyesi Ahmet Caner Yenidünya, Batman'da bir dizi temaslarda bulunmak üzere şehre geldi.
 • 12:35 Adana'da Yargı Mensupları "Sigara Kırdı" Adana Adliyesinde görevli hakim ve cumhuriyet savcıları ile çalışanlar, "Hayatınızı Sigaraya Hapsetmeyin" kampanyası kapsamında sigara kırdı.
 • 12:10 Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Operasyonu kapsamında Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı'nda (ÇEV) arama yapıp bilgisayarlara el koydu.