SON DAKİKA ADANA HABERLERİ

Son Dakika Adana Haberleri

 • 01 Eylül 2016 02:42Adana 'Sezeryan Oranını Aşağıya Çekeceğiz'Adana 'Sezeryan Oranını Aşağıya Çekeceğiz'Bakan Akdağ Suriye'de nereye ne kadar müdahale etmemiz gerekiyorsa edeceğiz (3)Bakan Akdağ, Hilton SA Otel'de gerçekleşen İl Değerlendirme Toplantısı'nda Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, ilçe kaymakamları, hastane müdürleri ve sorumluları ile bir araya geldi.
 • 01 Eylül 2016 02:35Sağlık Bakanı AkdağSağlık Bakanı AkdağSağlık Bakanı Recep Akdağ, içme sularının otomatik cihazlarla klorlanması gerektiğini belirterek, "Çok büyük para tutan bir şey de değil. Sadece iyi organize edilip bunların satın alınması hatta bir hizmet satın alınması yapılarak, bakımının da temin edilmesi lazım. Bunu da inşallah yapacağız." dedi.
 • 01 Eylül 2016 02:29Sağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, içme sularının otomatik cihazlarla klorlanması gerektiğini belirterek, "Çok büyük para tutan bir şey de değil. Sadece iyi organize edilip bunların satın alınması hatta bir hizmet satın alınması yapılarak, bakımının da temin edilmesi lazım. Bunu da inşallah yapacağız." dedi.
 • 01 Eylül 2016 02:18Bakan Akdağ: Suriye'de Nereye Ne Kadar Müdahale Etmemiz Gerekiyorsa Edeceğiz (3)Bakan Akdağ: Suriye'de Nereye Ne Kadar Müdahale Etmemiz Gerekiyorsa Edeceğiz (3)'SEZERYAN ORANINI AŞAĞIYA ÇEKECEĞİZ'Bakan Akdağ, Hilton SA Otel'de gerçekleşen İl Değerlendirme Toplantısı'nda Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Prof.Dr. İrfan Şencan, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Prof.Dr. Alper Cihan, ilçe kaymakamları, hastane müdürleri ve sorumluları ile bir araya geldi.
 • 01 Eylül 2016 01:34Bakan Akdağ: Bakan Akdağ: "Sezaryen Oranını Düşüreceğiz"Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’deki özel hastanelerde gerçekleşen her 4 doğumdan 3’ünün sezaryen ile yapıldığını aktararak, “Yani yüzde 75’i sezaryen ile yapılıyor.
 • 31 Ağustos 2016 22:59Adana'da Lunaparktaki Serbest Düşüş Aracı Yere ÇakıldıAdana'da Lunaparktaki Serbest Düşüş Aracı Yere ÇakıldıAdana'da lunaparkta serbest düşüş aracının arızalanıp yere çakıldı. 11 kişinin yaralandığı kaza öncesi vatandaşlar birbiriyle "alet arızalanacak" diye şakalaşmış.
 • 31 Ağustos 2016 19:51Lunaparktaki Aletin Yere Çakılması Saniye Saniye GörüntülendiLunaparktaki Aletin Yere Çakılması Saniye Saniye GörüntülendiAdana’da lunaparkta serbest düşüş aracının arızalanıp yere çakılması, araçtaki bir kazazede tarafından cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi.
 • 31 Ağustos 2016 19:48Sağlık Bakanı AkdağSağlık Bakanı AkdağSağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Adana İl Başkanlığı'nı ve 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen asker ve polislerin ailelerini ziyaret etti.
 • 31 Ağustos 2016 16:44Ged, Üniversiteli Patron YetiştirecekGed, Üniversiteli Patron YetiştirecekGirişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, kariyer hedefine girişimciliği koyan üniversite öğrencileriyle birlikte çalışacaklarını söyledi.
 • 31 Ağustos 2016 16:44Yuva-Kur'dan Medya ve Sinemaya 'Aile ve Din' Hassasiyeti ÇağrısıYuva-Kur'dan Medya ve Sinemaya 'Aile ve Din' Hassasiyeti ÇağrısıYuva-Kurma ve Aileyi Koruma Derneği (Yuva-Kur) Başkanı Necip Gazel, medya ve sinema sektörünün dinle ilgili haber ve film yapacağı zaman Diyanet İşleri Başkanlığı’na danışmasını önerirken, “Diyanet İşleri Başkanlığı medya izleme kurulu oluşturarak medya ve sinemada dini değerlere uymayan senaryoları denetleyerek uygunluğu sağlanmalıdır.
 • 31 Ağustos 2016 16:25İnönü Üniversitesi İki Hazırlık Maçı Oynadıİnönü Üniversitesi İki Hazırlık Maçı OynadıBölgesel Amatör Lig (BAL) takımı İnönü Üniversitesi, kamp yaptığı Nevşehir’de oynadığı hazırlık maçlarında Kayseri Talasspor’u 1-0 mağlup ederken, Adana Büyükşehir Belediyespor’a 2-1 oldu.
 • 31 Ağustos 2016 14:35Lunapark İşletmecisinden Halat Kopma İddiasına YalanlamaLunapark İşletmecisinden Halat Kopma İddiasına YalanlamaAdana’da dün akşam 12 kişinin yaralandığı lunapark kazasıyla ilgili yazılı açıklama yapan işletmeci, halat kopma vakası yaşanmadığını, serbest düşüş aletinin inişi esnasında hızlı bir iniş yaşandığını söyledi.
 • 31 Ağustos 2016 14:34Adana'da Kapkaç İddiasıAdana'da Kapkaç İddiasıAdana'nın merkez Seyhan ilçesinde, yürüyerek evine giden kadını takip edip içinde para ve cep telefonu bulunan cüzdanını kapkaç yöntemiyle alıp kaçtıkları öne sürülen 3 kişi gözaltına alındı.
 • 31 Ağustos 2016 14:03Yüreğir'de Temizlik Hizmetleri Her Geçen Gün BüyüyorYüreğir'de Temizlik Hizmetleri Her Geçen Gün BüyüyorGünlük 500 ton çöpün toplandığı Yüreğir ilçesinde belediye, yeni aldığı araç ve ekipmanlarla temizlik hizmetlerini daha da güçlendirdi.
 • 31 Ağustos 2016 13:33Adana'daki CinayetAdana'da, bir kişinin bıçaklanarak öldürülmesi, bir kişinin de yaralanmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 zanlıdan aralarında maktulün 2 kuzeninin de bulunduğu 3'ü tutuklandı.
 • 31 Ağustos 2016 13:13Adana Bakan Akdağ: Suriye'de Nereye Ne Kadar Müdahale Etmemiz Gerekiyorsa EdeceğizAdana Bakan Akdağ: Suriye'de Nereye Ne Kadar Müdahale Etmemiz Gerekiyorsa EdeceğizSağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, devam eden Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili olarak "Elbette biz sınırlarımızın güvenliğini koruyacağız. Nereye ne kadar müdahale etmemiz gerekiyorsa edeceğimizi ifade etmiştik. Şu anda bunun gereği yapılıyor" dedi.
 • 31 Ağustos 2016 13:10Vali Demirtaş'tan Başkan Karalar'a İade-i ZiyaretVali Demirtaş'tan Başkan Karalar'a İade-i ZiyaretAdana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a iade-i ziyarette bulundu.
 • 31 Ağustos 2016 13:10Sağlık Bakanı Akdağ, Adana Şehir Hastanesi İnşaatını DenetlediSağlık Bakanı Akdağ, Adana Şehir Hastanesi İnşaatını DenetlediAdana’daki sağlık kampüsü inşaatını incelemek için kente gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 • 31 Ağustos 2016 13:10Sağlık Bakanı Akdağ Adana'daSağlık Bakanı Recep Akdağ, "Türkiye bir taraftan diplomatik görüşmelerini yaparken bir taraftan da kendi sınır güvenliği ve vatandaşının güvenliği için gerekenleri yapmaya devam edecek.
 • 31 Ağustos 2016 13:09Adana Kapkaç Yaptıktan Bir Saat Sonra YakalandılarAdana Kapkaç Yaptıktan Bir Saat Sonra YakalandılarAdana'da 47 yaşındaki Fatma Özveren'in elindeki cüzdanı kapkaç yapan Mert Karlıtepe, Eyüp Can Bol ile Mehmet Ali Uruç, olaydan bir saat sonra polis tarafından yakalandı.
 • 31 Ağustos 2016 13:01Adana'daki Silahlı KavgaAdana'nın Yumurtalık ilçesinde husumetli olduğu kişiyi tabancayla yaralayıp, polis memuru babasıyla alışverişten dönen 10 yaşındaki kız çocuğunun ölümüne neden olduğu iddiasıyla aranan zanlı Aksaray'da gözaltına alındı.
 • 31 Ağustos 2016 12:0923. Uluslararası Adana Film Festivali'ne DoğruAdana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 19-25 Eylül'de 23'üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında yapılacak Adana konulu senaryo yarışmasının jüri üyeleri belirlendi.
 • 31 Ağustos 2016 12:02Adt'ye 2 ÖdülAdt'ye 2 ÖdülAdana Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) "Küheylan" adlı oyunu, 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde, en iyi prodüksiyon ve en iyi tasarım dalında ödül aldı.
 • 31 Ağustos 2016 11:57Adana'da Kapkaç İddiasıAdana'nın merkez Seyhan ilçesinde, yürüyerek evine giden kadını takip edip içinde para ve cep telefonu bulunan cüzdanını kapkaç yöntemiyle alıp kaçtıkları öne sürülen 3 kişi gözaltına alındı.
 • 31 Ağustos 2016 11:50Siirt Merkezli 14 İlde Fetö/pdy Terör Örgütü OperasyonuSİİRT Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Siirt ile birlikte 14 ilde sürdürdükleri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 44 kişi gözaltına alınırken, 18 kişiyi aramaya başladı.
 • 31 Ağustos 2016 11:48Cüzdanı Kapan Hırsız, 5 Dakika KaçabildiCüzdanı Kapan Hırsız, 5 Dakika KaçabildiAdana’da bir kadının elindeki cüzdanı kapkaç yöntemiyle çalan şahıs, olaydan 5 dakika sonra polis tarafından yakalandı.
 • 31 Ağustos 2016 11:48Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaSiirt merkezli 14 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 44 zanlı yakalandı.
 • 31 Ağustos 2016 11:45Yüksek Lisans İçin Sendika Üyeliği Şartı KoymuşlarYüksek Lisans İçin Sendika Üyeliği Şartı KoymuşlarFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 2 kişi, verdikleri ifadede örgüte bağlı üniversitede yüksek lisans yapmak için örgüte yakın sendikaya üye olma şartı olduğunu belirtti.
 • 31 Ağustos 2016 11:24Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaAdana'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 4 gazeteci gözaltına alındı.
 • 31 Ağustos 2016 11:12Ziraat Odaları Patateste Planlı Üretim ÖnerdiZiraat Odaları Patateste Planlı Üretim ÖnerdiZİRAAT Mühendisleri Odası (ZMO) Genel Başkanı Özden Güngör, geçen yıl kilosu 5 liraya kadar yükselen patatesin bu sene 5 kilosunun 1 liraya satıldığını belirterek, fiyat dalgalanmalarının önüne geçilmesi için planlı üretim yapılmasını önerdi.
 • 31 Ağustos 2016 11:10Konya'da Trafik Kazası: 1 ÖlüKonya'nın Ereğli ilçesinde arızalanan kamyonunu tamir ettiği sırada tır çarpan sürücü hayatını kaybetti.
 • 31 Ağustos 2016 10:59CHP'liler, Cumhuriyet, Atatürk ve Şehitler İçin YürüdüCHP'liler, Cumhuriyet, Atatürk ve Şehitler İçin YürüdüCumhuriyet Halk Partisi Adana il, ilçe örgütleri, milletvekilleri, Seyhan, Çukurova, Karataş belediyeleri, meclis üyeleri ve partililerin organize ettiği, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşların da desteğiyle gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı yürüyüşü yapıldı.
 • 31 Ağustos 2016 10:54Adana Lunaparkta Asansör Yere Çakıldı 11 YaralıAdana Lunaparkta Asansör Yere Çakıldı 11 YaralıAdana'da lunaparktaki adrenalin tutkunlarının bindiği asansörün halatının kopması sonucu 2 metre yükseklikten yere çakılan 16 kişiden 11'i hafif şekilde yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 10:39Sağlık Bakanı Akdağ Adana'daSağlık Bakanı Akdağ Adana'daSağlık Bakanı Recep Akdağ, devleti FETÖ çetesinden, paralel devlet yapılanması şeklinde ortaya çıkan çeteden temizlediklerini söyledi.
 • 31 Ağustos 2016 09:53Adana'da Lunaparkta KazaAdana'da Lunaparkta KazaAdana ' da serbest düşüş aletinin asansör halatının kopması sonucu 2 metreden yere çakılan 16 kişiden 11 ' i yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 09:50Ameliyatsız Doğal GörünümAmeliyatsız Doğal GörünümYaşlanma ve kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlerle yüzde oluşan kırışıklıklar, kadın-erkek herkesin kâbusu haline geldi.
 • 31 Ağustos 2016 09:39Lunaparkta Asansör Yere Çakıldı: 11 YaralıLunaparkta Asansör Yere Çakıldı: 11 YaralıADANA'da lunaparktaki adrenalin tutkunlarının bindiği asansörün halatının kopması sonucu 2 metre yükseklikten yere çakılan 16 kişiden 11'i hafif şekilde yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 09:39Kamyonunu Tamir Ederken Tır'ın Çarptğı Sürücü ÖldüKamyonunu Tamir Ederken Tır'ın Çarptğı Sürücü ÖldüKonya’nın Ereğli ilçesinde arızalanan kamyonunu emniyet şeridine çekerek tamir etmek isteyen sürücü, arkadan gelen TIR’ın çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 31 Ağustos 2016 09:10Askerden Gelen Gencin Esrarengiz ÖlümüAskerden Gelen Gencin Esrarengiz ÖlümüAdana'da askerden yeni gelen genç yol kenarında pompalı tüfekle karnından vurulmuş halde bulundu.
 • 31 Ağustos 2016 09:04Lunaparkta Kaza: 11 YaralıLunaparkta Kaza: 11 YaralıAdana'da serbest düşüş aletinin asansör halatı koptu. 2 metreden yere çakılan alette bulunan 16 kişiden 11'i yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 08:58Adana'da Lunaparkta KazaAdana'da Lunaparkta KazaAdana'da, lunaparktaki eğlence aletlerinden birinin halatının kopması sonucu 11 kişi hafif yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 02:09Konya'da Zincirleme Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıKonya'da Zincirleme Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıKONYA'nın Ereğli İlçesi'nde TIR, kamyon ve kamyonetin karıştığı zincirleme trafik kazasında, 38 yaşındaki Hasan Kıyan öldü, 35 yaşındaki Serdar Yakar ise yaralandı.
 • 31 Ağustos 2016 02:08Konya'da Zincirleme Kaza 1 Ölü, 1 YaralıKonya'da Zincirleme Kaza 1 Ölü, 1 YaralıKonya'nın Ereğli ilçesinde TIR, kamyon ve kamyonetin karıştığı trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 30 Ağustos 2016 20:15Adana'da Uyuşturucu OperasyonuAdana'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 453 kilo esrar ele geçirildi.
 • 30 Ağustos 2016 20:0215 Temmuz Milli İradenin Yükselişi15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" SergisiAdana Valisi Mahmut Demirtaş, 15 Temmuz'da demokrasiye ve milli iradeye darbe vurulmak istendiğini ancak milletin buna müsade etmediğini belirterek, "Asker kıyafeti giymiş hainlerin yapmış olduğu bir darbe girişimiydi.
 • 30 Ağustos 2016 18:58Adana'da Adana'da "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" Sergisi AçıldıAdana’da AK Parti İl Başkanlığı ve Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" sergisi açıldı.
 • 30 Ağustos 2016 17:55Tüfeği Kontrol Ederken Canından OlduTüfeği Kontrol Ederken Canından OlduAdana'da, kontrol ettiği tüfeğin ateş alması sonucu yaralanan kişi, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
 • 30 Ağustos 2016 17:43Adana - Kaldırımda Yürürken Cüzdanını Kapkaççılara KaptırdıAdana - Kaldırımda Yürürken Cüzdanını Kapkaççılara Kaptırdı(ÖZEL) Kaldırımda yürürken cüzdanını kapkaççılara kaptırdıAdana'da 47 yaşındaki Fatma Özveren, kaldırımda yürürken 3 kapkaççının saldırısına uğradı.
 • 30 Ağustos 2016 17:15Adana Ticaret Odası'ndan Beyrut'a ZiyaretAdana Ticaret Odası'ndan Beyrut'a ZiyaretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Heyetlerin görüşmesi ve sunumlar yapılması Adana Ticaret Odası (ATO) yönetim kurulu başkanı Atila Menevşe ile röportaj Beyrut Ticaret Odası başkanı Muhammed Şukeyr ile röportaj Hediye takdimi Adana Ticaret Odası (ATO) yönetim kurulu başkanı Atila Menevşe, Beyrut Ticaret Odası'na gerçekleştirdiği ziyarette Adana ve Beyrut arasındaki ticaret ve turizme yönelik ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
 • 30 Ağustos 2016 17:11Kaldırımda Yürürken Cüzdanını Kapkaççılara KaptırdıKaldırımda Yürürken Cüzdanını Kapkaççılara KaptırdıADANA'da 47 yaşındaki Fatma Özveren, kaldırımda yürürken 3 kapkaççının saldırısına uğradı.