SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Akman Haberleri

16:03
Derbentli Girişimciler Sertifikalarını Aldı Konya’nın Derbent ilçesinde açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimin’e katılan girişimciler sertifikalarına kavuştu.
Derbentli Girişimciler Sertifikalarını Aldı
16:22
Mevka Kalkınma Kurulu Ermenek'te Toplandı Mevlana Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı, maden faciasında 18 kişinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesinde yapıldı MEVKA Genel Sekreteri Akman: "Yenilenebilir enerji kullanımı ve makine ekipman teknolojisi projeleri için 23 milyon liralık hibe çağrısında bulunmuştuk. Az önce kabul edildiği haberini aldım. Bu Ermenek'in bereketi oldu.
15:18
Konya ve Karaman İngiltere'de Tanıtıldı MEVKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Valisi Erol başkanlığındaki heyetin İngiltere'ye yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Konya ve Karaman'daki yatırım ve ticaret imkanları hakkında bilgi verildi.
11:11
Karaman Turizmi Paket Turlara Dönüştürüldü MEVKA Kalkınma Ajansı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman`ın turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdü.
15:28
Karaman Turizmi Paket Turlara Dönüştürüldü MEVKA Kalkınma Ajansı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman'ın turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdü.
02:19
Özgün Patentler Görücüye Çıktı Türkiye genelinden yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluşun sergilendiği Selçuk TTO Patent Proje Pazarı başladı.
Özgün Patentler Görücüye Çıktı
16:29
Buluşlar, Selçuk Tto Patent Proje Pazarı'nda Sergilendi Selçuk Üniversitesi (SÜ), Konya Teknokent ve Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK , Türk Patent Enstitüsü, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen ‘Selçuk TTO Patent Proje Pazarı’ açıldı.
Buluşlar, Selçuk Tto Patent Proje Pazarı'nda Sergilendi
15:21
Özgün ve Yenilikçi Patentler Konya'da Görücüye Çıktı Türkiye genelinden sağlık, makine, enerji, hayvancılık ve teknoloji alanlarında yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluş, Selçuk TTO Patent Proje Pazarında firma sahipleri ve yatırımcılarla buluştu.
17:28
Aliya İzzet Begoviç ve Genç Müslümanlar Teşkilatı Konulu Panel Konya’da, Aliya İzzet Begoviç ve Genç Müslümanlar Teşkilatı konulu panel düzenlendi.
Aliya İzzet Begoviç ve Genç Müslümanlar Teşkilatı Konulu Panel
09:49
Müsiad'ın Gündemi "Türk Kültür Dünyası" Konusu Oldu MÜSİAD Konya Şubesi Cuma toplantılarının bu haftaki gündemi "Türk Kültür Dünyası" konusu oldu.
Müsiad'ın Gündemi 'Türk Kültür Dünyası' Konusu Oldu
16:59
Türkiye'nin İhracatı Son 11 Yılda 4 Kat Arttı Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Parlak: "2002 2013 döneminde ihracatımız tam 4 kat arttı.
15:14
Sanayi Kuruluşları İçin Kamu Destekleri Eğitim Programı Başladı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (KMÜPTTO), Karaman Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü, Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında organize edilen sanayicilere verilecek eğitim programı başladı.
13:31
Konya Osb'de Yeni Yatırımlar İçin Kollar Sıvandı Son yıllarda uluslararası yatırımcıların gözdesi olan Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni dev yatırımlar için kollar sıvandı.
Konya Osb'de Yeni Yatırımlar İçin Kollar Sıvandı
11:41
Kso Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Kütükcü Açıklaması "Konya Dış Çevre Yolu'nun ve Konya Karaman Mersin Demiryolu Hattı'nın tamamlanması, Lojistik Köy Projesi bizler için son derece önemli. Bu projelerin bitirilmesiyle birlikte Konya şaha kalkacak.
10:15
Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi Mevlana Kalkınma Ajansı, Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile Akşehir’in turizminin geliştirilmesi ve markalaştırılması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi
15:49
Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek Yenilenebilir enerji zengini Karaman'da İl Özel İdaresi kendi elektriğini üretme yolunda adım attı.
Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek
12:54
Karaman'a İlk Güneş Enerji Santrali Kuruluyor Yenilenebilir enerjinin başkenti Karaman’da İl Özel İdaresi kendi elektriğini üretme yolunda büyük bir adım attı.
Karaman'a İlk Güneş Enerji Santrali Kuruluyor
11:38
Karaman İl Özel İdaresi, Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor Karaman Valisi Murat Koca, Karaman İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak olan Güneş Enerjisi Santralinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
Karaman İl Özel İdaresi, Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor
17:04
Akşehir Turizmi Masaya Yatırıldı Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından, Akşehir’deki turizmin gelişmesi amacıyla bir istişare toplantısı düzenlendi.
Akşehir Turizmi Masaya Yatırıldı
15:34
Beyşehir'de "Turizmde Marke Kent" Çalıştayı Konya'nın Beyşehir ilçesinde, "Turizmde marka kent" konulu çalıştay düzenlendi.
Beyşehir'de 'Turizmde Marke Kent' Çalıştayı
10:52
Beyşehirli Çocuklar Hayallerini Göle Bıraktı Konya’nın Beyşehir ilçesinde yaşayan çocuklar, “Vira Bismillah Beyşehir” etkinliği kapsamında Beyşehir Gölü sularına geleceğe yönelik hayallerini içeren mektuplar bıraktı.
Beyşehirli Çocuklar Hayallerini Göle Bıraktı
18:09
Yerel Basın Mensuplarına Kişisel Gelişim Eğitimleri Konya'da yerel basın kuruluşlarında çalışanlara yönelik olarak teknik ve kişisel gelişim eğitimi düzenlendi.
12:54
Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Karaman Belediyesi’nin "Karaman Fuar ve Kongre Merkezi’’ projesi destek almaya hak kazandı.
Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek
12:13
Kalkınma Ajansından "Mevlana" İsminin Kaldırılması Teklifi Konya Valisi Erol, Mevlana Kalkınma Ajansı'ndan "Mevlana" isminin kaldırılması için teklifte bulundu Vali Erol: "Bizim hakikaten üzerine titrememiz gereken, olması gerektiği şekilde anmamız, anılmasına ve anlaşılmasına vesile olmamız gerektiğine inandığım Hazreti Mevlana ile ilgili böyle ucuz, kolay tüketimlerin önüne geçilmesi gerektiğine ben de inanıyorum.
10:14
Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı Konya Ticaret Odası (KTO)’nın düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantılarının 15’incisi tarım makineleri sektörü ile gerçekleştirildi.
Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı
14:37
Tyb'de, "Türk Algısı" Konuşuldu Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Dadan, Klasik Arap Kaynaklarında Türk Algısı"nı anlattı.
16:51
Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek "Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması'" projesine destek sağlandı.
Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek
16:04
Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Çevresel Sorunların Sürdürülebilir Bir Yaklaşımla Ele Alınıp, Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması” projesine MEVKA’dan 384 bin 309 lira destek sağlandı.
Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek
11:34
Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuklu Belediyesinin "Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" projesine destek verecek.
Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi
11:24
Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" Projesi İmzalandı Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı teklif çağrısına “Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı” projesi ile başvuran Selçuklu Belediyesi, destek almaya hak kazandı.
Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı' Projesi İmzalandı
16:16
Mevka Körfez Sermayesiyle Buluştu Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), İstanbul'da gerçekleştirilen Uluslararası Yatırım Zirvesi'ne katılarak, Körfez ülkelerinden yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdi.
12:27
İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman TÜİK 2013 yılı Hanehalkı İşgücü istatistiklerine göre bir yılda işsizlik oranı 1,4 puan azalan Konya Karaman bölgesindeki işsizlik rakamları, Türkiye ortalamasının 5 puan altında gerçekleşti Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Akman: "Konya ihracatta kısmi de olsa sektörel ve ülke çeşitlenmesine.
İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman
15:26
Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması "Mevcut Konya Mersin hattının çift hatlı olarak yenileniyor olması, bölgemizin lojistik ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor olacaktır" "2014 2023 Bölge Planına göre Konya Taşucu hattının çalışma prensibi, aynı zamanda gümrüklemenin geri sahada yapılacağı bir 'karalimanı' şeklinde de kurgulanabilir"
Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması
15:28
"Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak" KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP Bölgesinin yatırımda Türkiye'nin en cazip bölgesi olacağını söyledi.
'Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak'
16:01
Konya'da Girişimcilere Sertifikaları Verildi Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdare Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifika töreni yapıldı.
11:15
Gurbetçi Mucitler"E Yatırım Kapıları Açılıyor MEVKA, çıktığı yeni destek çağrısıyla, yurt dışında yaşayan gurbetçi mucitlere de projelerini sunma imkanı sağlıyor MEVKA Genel Sekreteri Akman: "Bu yıl gerçek kişilere açık proje teklif çağrısına çıktık. Enerji, Ar Ge ve inovasyonla ilgili olmak kaydıyla yurt dışındaki gurbetçilerimiz de bize proje verebilecek" "Patent sahibi ya da incelemeli patent başvurusunda bulunan yurt dışında çok sayıda vatandaşımızın olduğunu düşünüyorum.
Gurbetçi Mucitler'E Yatırım Kapıları Açılıyor
02:34
Şarampole Yuvarlanan Motosiklet Sürücüsü Yaralandı Salihli ilçesinde virajı alamayan motosikletin şarampole yuvarlanması sonucu sürücü yaralandı.
01:40
Virajı Alamayan Sürücü Motosikletiyle Dereye Uçtu Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, iddiaya göre, sollama yaptığı sırada virajı alamayan sürücü kullandığı motosikletle içinde su bulunmayan dere yatağına uçtu.
Virajı Alamayan Sürücü Motosikletiyle Dereye Uçtu
18:04
Van Heyetinden Müsiad Konya Şubesi'ne Ziyaret Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, Van Ticaret Borsası Başkanı Selman Toprak, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çok, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Altınal, MÜSİAD Van Şubesi Başkan Yardımcısı Kerem Baynal, Van TÜMSİAD Başkanı Gürsel Yarız ve VASİAD Başkanı Ali Çiçeksoy’un dahil olduğu Van heyeti MÜSİAD Konya Şubesini ziyaret etti.
Van Heyetinden Müsiad Konya Şubesi'ne Ziyaret
12:40
Daka 2014 Yılı Maili Destek Programı Kto'da Tanıtıldı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) “2014 Yılı Mali Destek Programı”nı Konya Ticaret Odası (KTO)’da iş adamlarına tanıttı.
Daka 2014 Yılı Maili Destek Programı Kto'da Tanıtıldı
13:08
Mevka 2014 Mali Destek Programını Müsiad'da Tanıttı MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantılarında bu hafta Mevlana Kalkınma Ajansı’nın (MEVKA) 2014 Mali Destek Programları tanıtıldı.
Mevka 2014 Mali Destek Programını Müsiad'da Tanıttı
16:43
Karaman'da MEVKA 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı Karaman'da Mevlana Kalkınma Ajansı 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı yapıldı.
Karaman'da MEVKA 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı
18:09
Mevka 2014 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından, 2014 Yılı Mali Destek Programları tanıtım toplantısı düzenlendi.
Mevka 2014 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı
16:15
Mevka'nın 2014 Yılı Mali Desteği 15 Milyon Lira Mevlana Kalkınma Ajansı 2014 yılında Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Bilgi ve Teknoloji Odaklı Üretim Mali Destek Programı kapsamında 15 milyon liralık iki ayrı alanda mali destek sağlayacağı bildirildi.
Mevka'nın 2014 Yılı Mali Desteği 15 Milyon Lira
11:20
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı Mevka Genel Sekreteri Dr.Ahmet Akman yeni açılan hibe çağrılarını ilk kez Seydişehir'de açıkladı.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı
17:47
Mevka'dan Bilgilendirme Toplantısı Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Karaman'da, 2014 Mali Destek Programları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenledi.
Mevka'dan Bilgilendirme Toplantısı
17:49
Seydişehir'de Girişimciler Sertifikalarını Aldı Konya’nın Seydişehir ilçesinde, uygulamalı girişimcilik eğitiminde başarılı olan 26 kursiyere törenle sertifikaları verildi.
Seydişehir'de Girişimciler Sertifikalarını Aldı
17:08
Seydişehir'de Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı Seydişehir Belediyesi "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sertifika töreniyle tamamlandı.
Seydişehir'de Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
11:48
Mevka'dan "Şirket Birleşmeleri, Satın Almaları ve Ortaklıklar" Bilgilendirme Toplantısı Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi organizesiyle, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde, "Şirket Birleşmeleri, Satın Almaları ve Ortaklıklar" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
15:39
İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde fabrika işçilerini taşıyan servis minibüsünün devrilmesi sonucu 23 kişi yaralandı.
İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 23:10:43. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ
[Hata Bildir]