11:4400
SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Akman Haberleri

   

  Konya ve Karaman İngiltere'de Tanıtıldı

  MEVKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Valisi Erol başkanlığındaki heyetin İngiltere'ye yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Konya ve Karaman'daki yatırım ve ticaret imkanları hakkında bilgi verildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Karaman Turizmi Paket Turlara Dönüştürüldü

  MEVKA Kalkınma Ajansı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman`ın turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdü. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Karaman Turizmi Paket Turlara Dönüştürüldü

  MEVKA Kalkınma Ajansı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman'ın turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdü. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Özgün Patentler Görücüye Çıktı

  Özgün Patentler Görücüye Çıktı

  Türkiye genelinden yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluşun sergilendiği Selçuk TTO Patent Proje Pazarı başladı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Buluşlar, Selçuk Tto Patent Proje Pazarı'nda Sergilendi

  Buluşlar, Selçuk Tto Patent Proje Pazarı'nda Sergilendi

  Selçuk Üniversitesi (SÜ), Konya Teknokent ve Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK , Türk Patent Enstitüsü, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen ‘Selçuk TTO Patent Proje Pazarı’ açıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Özgün ve Yenilikçi Patentler Konya'da Görücüye Çıktı

  Türkiye genelinden sağlık, makine, enerji, hayvancılık ve teknoloji alanlarında yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluş, Selçuk TTO Patent Proje Pazarında firma sahipleri ve yatırımcılarla buluştu. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi

  Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi

  Mevlana Kalkınma Ajansı, Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile Akşehir’in turizminin geliştirilmesi ve markalaştırılması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek

  Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek

  Yenilenebilir enerji zengini Karaman'da İl Özel İdaresi kendi elektriğini üretme yolunda adım attı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Karaman'a İlk Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

  Karaman'a İlk Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

  Yenilenebilir enerjinin başkenti Karaman’da İl Özel İdaresi kendi elektriğini üretme yolunda büyük bir adım attı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Karaman İl Özel İdaresi, Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

  Karaman İl Özel İdaresi, Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

  Karaman Valisi Murat Koca, Karaman İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak olan Güneş Enerjisi Santralinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Akşehir Turizmi Masaya Yatırıldı

  Akşehir Turizmi Masaya Yatırıldı

  Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından, Akşehir’deki turizmin gelişmesi amacıyla bir istişare toplantısı düzenlendi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Beyşehir'de 'Turizmde Marke Kent' Çalıştayı

  Beyşehir'de "Turizmde Marke Kent" Çalıştayı

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde, "Turizmde marka kent" konulu çalıştay düzenlendi. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Beyşehirli Çocuklar Hayallerini Göle Bıraktı

  Beyşehirli Çocuklar Hayallerini Göle Bıraktı

  Konya’nın Beyşehir ilçesinde yaşayan çocuklar, “Vira Bismillah Beyşehir” etkinliği kapsamında Beyşehir Gölü sularına geleceğe yönelik hayallerini içeren mektuplar bıraktı. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Yerel Basın Mensuplarına Kişisel Gelişim Eğitimleri

  Konya'da yerel basın kuruluşlarında çalışanlara yönelik olarak teknik ve kişisel gelişim eğitimi düzenlendi. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek

  Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Karaman Belediyesi’nin "Karaman Fuar ve Kongre Merkezi’’ projesi destek almaya hak kazandı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Kalkınma Ajansından "Mevlana" İsminin Kaldırılması Teklifi

  Konya Valisi Erol, Mevlana Kalkınma Ajansı'ndan "Mevlana" isminin kaldırılması için teklifte bulundu Vali Erol: "Bizim hakikaten üzerine titrememiz gereken, olması gerektiği şekilde anmamız, anılmasına ve anlaşılmasına vesile olmamız gerektiğine inandığım Hazreti Mevlana ile ilgili böyle ucuz, kolay tüketimlerin önüne geçilmesi gerektiğine ben de inanıyorum. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

  Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

  Konya Ticaret Odası (KTO)’nın düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantılarının 15’incisi tarım makineleri sektörü ile gerçekleştirildi. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Tyb'de, "Türk Algısı" Konuşuldu

  Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Dadan, Klasik Arap Kaynaklarında Türk Algısı"nı anlattı. (01 Haziran 2014 Pazar )

   

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  "Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması'" projesine destek sağlandı. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

 

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Çevresel Sorunların Sürdürülebilir Bir Yaklaşımla Ele Alınıp, Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması” projesine MEVKA’dan 384 bin 309 lira destek sağlandı. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi

  Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi

  Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuklu Belediyesinin "Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" projesine destek verecek. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı' Projesi İmzalandı

  Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" Projesi İmzalandı

  Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı teklif çağrısına “Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı” projesi ile başvuran Selçuklu Belediyesi, destek almaya hak kazandı. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Mevka Körfez Sermayesiyle Buluştu

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), İstanbul'da gerçekleştirilen Uluslararası Yatırım Zirvesi'ne katılarak, Körfez ülkelerinden yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdi. (05 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  TÜİK 2013 yılı Hanehalkı İşgücü istatistiklerine göre bir yılda işsizlik oranı 1,4 puan azalan Konya Karaman bölgesindeki işsizlik rakamları, Türkiye ortalamasının 5 puan altında gerçekleşti Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Akman: "Konya ihracatta kısmi de olsa sektörel ve ülke çeşitlenmesine. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  "Mevcut Konya Mersin hattının çift hatlı olarak yenileniyor olması, bölgemizin lojistik ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor olacaktır" "2014 2023 Bölge Planına göre Konya Taşucu hattının çalışma prensibi, aynı zamanda gümrüklemenin geri sahada yapılacağı bir 'karalimanı' şeklinde de kurgulanabilir" (27 Şubat 2014 Perşembe )

   

  'Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak'

  "Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak"

  KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP Bölgesinin yatırımda Türkiye'nin en cazip bölgesi olacağını söyledi. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Konya'da Girişimcilere Sertifikaları Verildi

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdare Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifika töreni yapıldı. (11 Şubat 2014 Salı )

   

  Gurbetçi Mucitler'E Yatırım Kapıları Açılıyor

  Gurbetçi Mucitler"E Yatırım Kapıları Açılıyor

  MEVKA, çıktığı yeni destek çağrısıyla, yurt dışında yaşayan gurbetçi mucitlere de projelerini sunma imkanı sağlıyor MEVKA Genel Sekreteri Akman: "Bu yıl gerçek kişilere açık proje teklif çağrısına çıktık. Enerji, Ar Ge ve inovasyonla ilgili olmak kaydıyla yurt dışındaki gurbetçilerimiz de bize proje verebilecek" "Patent sahibi ya da incelemeli patent başvurusunda bulunan yurt dışında çok sayıda vatandaşımızın olduğunu düşünüyorum. (29 Ocak 2014 Çarşamba )

   

  Şarampole Yuvarlanan Motosiklet Sürücüsü Yaralandı

  Salihli ilçesinde virajı alamayan motosikletin şarampole yuvarlanması sonucu sürücü yaralandı. (26 Ocak 2014 Pazar )

   

  Virajı Alamayan Sürücü Motosikletiyle Dereye Uçtu

  Virajı Alamayan Sürücü Motosikletiyle Dereye Uçtu

  Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, iddiaya göre, sollama yaptığı sırada virajı alamayan sürücü kullandığı motosikletle içinde su bulunmayan dere yatağına uçtu. (26 Ocak 2014 Pazar )

   

  Van Heyetinden Müsiad Konya Şubesi'ne Ziyaret

  Van Heyetinden Müsiad Konya Şubesi'ne Ziyaret

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, Van Ticaret Borsası Başkanı Selman Toprak, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çok, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Altınal, MÜSİAD Van Şubesi Başkan Yardımcısı Kerem Baynal, Van TÜMSİAD Başkanı Gürsel Yarız ve VASİAD Başkanı Ali Çiçeksoy’un dahil olduğu Van heyeti MÜSİAD Konya Şubesini ziyaret etti. (07 Ocak 2014 Salı )

   

  Daka 2014 Yılı Maili Destek Programı Kto'da Tanıtıldı

  Daka 2014 Yılı Maili Destek Programı Kto'da Tanıtıldı

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) “2014 Yılı Mali Destek Programı”nı Konya Ticaret Odası (KTO)’da iş adamlarına tanıttı. (07 Ocak 2014 Salı )

   

  Mevka 2014 Mali Destek Programını Müsiad'da Tanıttı

  Mevka 2014 Mali Destek Programını Müsiad'da Tanıttı

  MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantılarında bu hafta Mevlana Kalkınma Ajansı’nın (MEVKA) 2014 Mali Destek Programları tanıtıldı. (05 Ocak 2014 Pazar )

   

  Karaman'da MEVKA 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Karaman'da MEVKA 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Karaman'da Mevlana Kalkınma Ajansı 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı yapıldı. (26 Aralık 2013 Perşembe )

   

  Mevka 2014 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı

  Mevka 2014 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından, 2014 Yılı Mali Destek Programları tanıtım toplantısı düzenlendi. (20 Aralık 2013 Cuma )

   

  Mevka'nın 2014 Yılı Mali Desteği 15 Milyon Lira

  Mevka'nın 2014 Yılı Mali Desteği 15 Milyon Lira

  Mevlana Kalkınma Ajansı 2014 yılında Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Bilgi ve Teknoloji Odaklı Üretim Mali Destek Programı kapsamında 15 milyon liralık iki ayrı alanda mali destek sağlayacağı bildirildi. (20 Aralık 2013 Cuma )

   

  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

  Mevka Genel Sekreteri Dr.Ahmet Akman yeni açılan hibe çağrılarını ilk kez Seydişehir'de açıkladı. (20 Aralık 2013 Cuma )

   

  Mevka'dan Bilgilendirme Toplantısı

  Mevka'dan Bilgilendirme Toplantısı

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Karaman'da, 2014 Mali Destek Programları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenledi. (19 Aralık 2013 Perşembe )

   

  Seydişehir'de Girişimciler Sertifikalarını Aldı

  Seydişehir'de Girişimciler Sertifikalarını Aldı

  Konya’nın Seydişehir ilçesinde, uygulamalı girişimcilik eğitiminde başarılı olan 26 kursiyere törenle sertifikaları verildi. (18 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Seydişehir'de Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

  Seydişehir'de Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

  Seydişehir Belediyesi "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sertifika töreniyle tamamlandı. (18 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Mevka'dan "Şirket Birleşmeleri, Satın Almaları ve Ortaklıklar" Bilgilendirme Toplantısı

  Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi organizesiyle, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde, "Şirket Birleşmeleri, Satın Almaları ve Ortaklıklar" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. (12 Aralık 2013 Perşembe )

   

  İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı

  İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı

  Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde fabrika işçilerini taşıyan servis minibüsünün devrilmesi sonucu 23 kişi yaralandı. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Kırklareli'de servis otobüsü devrildi: 23 yaralı

  Kırklareli'de servis otobüsü devrildi: 23 yaralı

  Lüleburgaz ilçesinde, servis otobüsünün devrilmesi sonucu 23 kişi yaralandı. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Lüleburgaz'da İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı

  Lüleburgaz'da İşçi Servisi Devrildi: 23 Yaralı

  Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, fabrika işçilerini taşıyan servis minibüsünün devrildiği kazada, 23 işçi yaralandı. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 11:44:53. #1.13#