14:1500
SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Akman Haberleri

  Kso Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Kütükcü Açıklaması

  "Konya Dış Çevre Yolu'nun ve Konya Karaman Mersin Demiryolu Hattı'nın tamamlanması, Lojistik Köy Projesi bizler için son derece önemli. Bu projelerin bitirilmesiyle birlikte Konya şaha kalkacak. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi

  Akşehir Turizmi İçin Sahaya İnildi

  Mevlana Kalkınma Ajansı, Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile Akşehir’in turizminin geliştirilmesi ve markalaştırılması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek

  Karaman Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek

  Yenilenebilir enerji zengini Karaman'da İl Özel İdaresi kendi elektriğini üretme yolunda adım attı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek

  Karaman Belediyesi'nin Projesine Mevka'dan Destek

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Karaman Belediyesi’nin "Karaman Fuar ve Kongre Merkezi’’ projesi destek almaya hak kazandı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Kalkınma Ajansından "Mevlana" İsminin Kaldırılması Teklifi

  Konya Valisi Erol, Mevlana Kalkınma Ajansı'ndan "Mevlana" isminin kaldırılması için teklifte bulundu Vali Erol: "Bizim hakikaten üzerine titrememiz gereken, olması gerektiği şekilde anmamız, anılmasına ve anlaşılmasına vesile olmamız gerektiğine inandığım Hazreti Mevlana ile ilgili böyle ucuz, kolay tüketimlerin önüne geçilmesi gerektiğine ben de inanıyorum. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

  Kto'da Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

  Konya Ticaret Odası (KTO)’nın düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantılarının 15’incisi tarım makineleri sektörü ile gerçekleştirildi. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Tyb'de, "Türk Algısı" Konuşuldu

  Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Dadan, Klasik Arap Kaynaklarında Türk Algısı"nı anlattı. (01 Haziran 2014 Pazar )

   

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  "Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması'" projesine destek sağlandı. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Büyükşehir'in Çevre Projesine Mevka'dan Destek

  Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Çevresel Sorunların Sürdürülebilir Bir Yaklaşımla Ele Alınıp, Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması” projesine MEVKA’dan 384 bin 309 lira destek sağlandı. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi

  Selçuklu'da Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesi

  Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuklu Belediyesinin "Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" projesine destek verecek. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı' Projesi İmzalandı

  Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı" Projesi İmzalandı

  Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı teklif çağrısına “Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı” projesi ile başvuran Selçuklu Belediyesi, destek almaya hak kazandı. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Mevka Körfez Sermayesiyle Buluştu

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), İstanbul'da gerçekleştirilen Uluslararası Yatırım Zirvesi'ne katılarak, Körfez ülkelerinden yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdi. (05 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  TÜİK 2013 yılı Hanehalkı İşgücü istatistiklerine göre bir yılda işsizlik oranı 1,4 puan azalan Konya Karaman bölgesindeki işsizlik rakamları, Türkiye ortalamasının 5 puan altında gerçekleşti Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Akman: "Konya ihracatta kısmi de olsa sektörel ve ülke çeşitlenmesine. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  "Mevcut Konya Mersin hattının çift hatlı olarak yenileniyor olması, bölgemizin lojistik ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor olacaktır" "2014 2023 Bölge Planına göre Konya Taşucu hattının çalışma prensibi, aynı zamanda gümrüklemenin geri sahada yapılacağı bir 'karalimanı' şeklinde de kurgulanabilir" (27 Şubat 2014 Perşembe )

   

  'Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak'

  "Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak"

  KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP Bölgesinin yatırımda Türkiye'nin en cazip bölgesi olacağını söyledi. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Konya'da Girişimcilere Sertifikaları Verildi

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdare Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifika töreni yapıldı. (11 Şubat 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.10.2014 14:15:15. #1.11#