01:5100
SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Akman Haberleri

   

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  İşsizliğin En Az Çıktığı İki İl; Konya-Karaman

  TÜİK 2013 yılı Hanehalkı İşgücü istatistiklerine göre bir yılda işsizlik oranı 1,4 puan azalan Konya Karaman bölgesindeki işsizlik rakamları, Türkiye ortalamasının 5 puan altında gerçekleşti Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Akman: "Konya ihracatta kısmi de olsa sektörel ve ülke çeşitlenmesine. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  "Mevcut Konya Mersin hattının çift hatlı olarak yenileniyor olması, bölgemizin lojistik ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor olacaktır" "2014 2023 Bölge Planına göre Konya Taşucu hattının çalışma prensibi, aynı zamanda gümrüklemenin geri sahada yapılacağı bir 'karalimanı' şeklinde de kurgulanabilir" (27 Şubat 2014 Perşembe )

   

  'Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak'

  "Konya, Yatırımda Türkiye'nin En Cazip Bölgesi Olacak"

  KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP Bölgesinin yatırımda Türkiye'nin en cazip bölgesi olacağını söyledi. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Konya'da Girişimcilere Sertifikaları Verildi

  Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdare Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifika töreni yapıldı. (11 Şubat 2014 Salı )

   

  Gurbetçi Mucitler'E Yatırım Kapıları Açılıyor

  Gurbetçi Mucitler"E Yatırım Kapıları Açılıyor

  MEVKA, çıktığı yeni destek çağrısıyla, yurt dışında yaşayan gurbetçi mucitlere de projelerini sunma imkanı sağlıyor MEVKA Genel Sekreteri Akman: "Bu yıl gerçek kişilere açık proje teklif çağrısına çıktık. Enerji, Ar Ge ve inovasyonla ilgili olmak kaydıyla yurt dışındaki gurbetçilerimiz de bize proje verebilecek" "Patent sahibi ya da incelemeli patent başvurusunda bulunan yurt dışında çok sayıda vatandaşımızın olduğunu düşünüyorum. (29 Ocak 2014 Çarşamba )

   

  Şarampole Yuvarlanan Motosiklet Sürücüsü Yaralandı

  Salihli ilçesinde virajı alamayan motosikletin şarampole yuvarlanması sonucu sürücü yaralandı. (26 Ocak 2014 Pazar )

   

 

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  Mevka Genel Sekreteri Akman Açıklaması

  "Konya Karaman 2014 2023 Bölge Planı, tarıma alternatif olarak çeşitlenen ekonomik faaliyetler ile birlikte kırsaldaki potansiyeli harekete geçirerek bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılmas... (18 Kasım 2013 Pazartesi )

   

  Mevka'da Hindistan Gezisi Bilgilendirme Toplantısı

  MEVKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Atçeken: "Hindistan, bütün sektörlerde geometrik artışların beklendiği bir coğrafya. Ancak bir takım sınırlandırmaları, korumacı politikaları var.... (13 Kasım 2013 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri