SON DAKİKA AHMET AKMAN HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Akman Haberleri

 • 16 Ocak 2017 15:06KOP Bölgesi için 'Kuraklık Algısı ve Sosyo-Ekonomik Etkileri' ToplantısıKOP Bölgesi için 'Kuraklık Algısı ve Sosyo-Ekonomik Etkileri' ToplantısıKOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin kuraklık algısını tespit etmek ve sosyo ekonomik etkilerini belirlemek için Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile birlikte yeni bir araştırma projesini hayata geçirdi.
 • 05 Ocak 2017 15:21Seydişehir Turizmi Paket Turlarla GelişecekSeydişehir Turizmi Paket Turlarla GelişecekSeydişehir ve Çevresi Paket Turlarla Zenginleşiyor Projesi, Mevlana Kalkınma Ajansınca sağlanacak destekle hayata geçecek.
 • 05 Ocak 2017 12:58Seydişehir Dünyaya AçılıyorSeydişehir Dünyaya AçılıyorKonya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan turizm geliştirme projesi imzalandı.
 • 05 Ocak 2017 12:02Seydişehir Dünya'ya AçılıyorSeydişehir Dünya'ya AçılıyorSeydişehir Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan turizm geliştirme projesi imzalandı.
 • 26 Aralık 2016 16:14Konya'nın Köy Deseni Haritası ÇıkarılıyorKonya'nın Köy Deseni Haritası ÇıkarılıyorKonya Büyükşehir Belediyesi’nin Selçuk Üniversitesi ve MEVKA’nın katkıları ile Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği E-Desen Projesi, her köyün tarihsel süreci, üretim alanı, turizmi, tanınmış kişileri gibi bilgilere internet üzerinden kolayca ulaşılabilme imkanı sunuyor.
 • 26 Aralık 2016 15:55Konya'nın Köy Deseni Haritası ÇıkarılıyorKonya Büyükşehir Belediyesi'nin Selçuk Üniversitesi ve MEVKA'nın katkıları ile gerçekleştirdiği Konya Kırsalında Yerleşim Yerleri E-Desen Haritası Projesi'nin değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 27 Kasım 2016 11:38Ermenek'te "Sürdürülebilir Tarım İçin Organik Tarım" ProjesiMevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2016 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Ermenek Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ajansa sunulan "Ermenek'te Sürdürülebilir Tarım için Organik Tarım" başlıklı proje destek almaya hak kazandı.
 • 14 Kasım 2016 20:05Konya Savunma SanayiKonya Savunma Sanayi" Etkinliği DüzenlendiKonya’nın Beyşehir ilçesine bağlı av üretiminin yapıldığı Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde “Konya Savunma Sanayi” etkinliği düzenlendi.
 • 01 Kasım 2016 14:55Konya'da Girişimcilik ve Yenilik masaya yatırıldıKonya'da Girişimcilik ve Yenilik masaya yatırıldıKOP İdaresi bölgenin gelişimine yön verecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor.
 • 12 Eylül 2016 12:29Antalya Bakan Çavuşoğlu: Suriye'de Bir Ateşkes Fırsatı Ortaya ÇıktıAntalya Bakan Çavuşoğlu: Suriye'de Bir Ateşkes Fırsatı Ortaya ÇıktıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye'de bir ateşkes fırsatı ortaya çıktı, inşallah bu süreç kalıcı olur" dedi.
 • 12 Eylül 2016 11:39Bakan Çavuşoğlu: Suriye'de Bir Ateşkes Fırsatı Ortaya ÇıktıBakan Çavuşoğlu: Suriye'de Bir Ateşkes Fırsatı Ortaya ÇıktıDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye'de bir ateşkes fırsatı ortaya çıktı, inşallah bu süreç kalıcı olur" dedi.
 • 12 Eylül 2016 09:50Bakan Çavuşoğlu, Gazipaşa'da Halkla BayramlaştıBakan Çavuşoğlu, Gazipaşa'da Halkla BayramlaştıAntalya’nın Gazipaşa ilçesinde halkla bayramlaşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İnşallah bu Kurban Bayramı tüm dünyada barışa ve huzura vesile olur" dedi.
 • 28 Haziran 2016 12:28Batmanda Uçuş Sayısının Az Olması Tepki ÇekiyorBatmanda Uçuş Sayısının Az Olması Tepki ÇekiyorBatmanda uçak sefer sayısının az olması ve bazı seferlerin Diyarbakır üzerinden yapılması seyahat acenteleri ve vatandaşların tepkilerine neden oldu.
 • 15 Mayıs 2016 15:16Yazar Seçip Okumalar Üzerine Düşünceler"Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikğe, eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü konuk oldu.
 • 03 Mayıs 2016 18:28Karaman'da, "Coğrafi İşaretler Türkiye Uygulamaları ve Karaman Deneyimi" PaneliKaraman Ticaret ve Sanayi OdasI (KTSO) ile Mevlana Kalkınma Ajansı(MEVKA) öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi(KMÜ) Proje Teknoloji Transferi Ofisi işbirliğiyle, "Coğrafi İşaretler Türkiye Uygulamaları ve Karaman Deneyimi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 26 Nisan 2016 13:10Karaman'da "Elma" PaneliMevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman, Türkiye'nin ılıman iklimi ve sahip olduğu gen kaynaklarıyla dünyanın en önemli elma üreticileri arasında yer aldığını belirterek, "Buna rağmen, ülkemiz bu potansi·yeli· yeteri· kadar değerlendi·rememekte ve elma üreti·mi·ni·n çok az bi·r kısmını i·hraç edebi·lmektedi·r." dedi.
 • 06 Nisan 2016 16:15Konya'da Konya'da "Finansman Yöntemleri" Konulu SeminerMevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) öncülüğünde Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Sanayi Odası (KSO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB) işbirliği ve Borsa İstanbul’un katkılarıyla Konya iş dünyası için “Sermaye Piyasaları Yoluyla İşletmeler İçin Finansman Yöntemleri” semineri gerçekleştirildi.
 • 04 Nisan 2016 15:34Üzümlü'de Silah Sanayisinin Geleceği KonuşulduBeyşehir'in Üzümlü Mahallesi'nde, av tüfeği imalatı yapan üreticilere, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) destek ve teşvikleri anlatıldı.
 • 04 Nisan 2016 11:54Başkan Özaltun: Başkan Özaltun: "Beyşehir Turizm ve Sanayisiyle Gelişecek"Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in turizm ve sanayisiyle zaman içerisinde daha da gelişip büyüyeceğini söyledi.
 • 01 Nisan 2016 15:11Tüfek Sektörüne Mevka Destekleri AnlatıldıBeyşehir ilçesinin av tüfeği üretimi ile tanınmış Huğlu Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda, Mevlana Kalkınma Ajansının (MEVKA) sunduğu destekler anlatıldı.
 • 21 Mart 2016 15:06Halkalı Gümrüğü Çatalca'da İş Başı YaptıHalkalı Gümrüğü Çatalca'da İş Başı Yaptı Çatalca Muratbey Mahallesi'ne taşınan Halkalı Gümrük Müdürlüğü 21 Mart günü itibariyle çalışmaya başladı.
 • 16 Mart 2016 10:51Beyşehir'de Havza Kalkınma İstişarete ToplantısıBeyşehir'de Havza Kalkınma İstişarete ToplantısıKonya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir, Seydişehir, Hüyük, Derebucak ve Derbent ilçelerinin bulunduğu Havza Kalkınma İstişare toplantısı gerçekleştirildi.
 • 28 Şubat 2016 12:39Müsiad Konya Şubesi'nde Cuma Konferansları SürüyorMüsiad Konya Şubesi'nde Cuma Konferansları SürüyorMÜSİAD Konya Şubesi tarafından mutat olarak düzenlenen Cuma Konferanslarına bu hafta TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik konuk oldu.
 • 26 Şubat 2016 12:58Kto'da Latin Amerika Ticari Fırsatlar PaneliKto'da Latin Amerika Ticari Fırsatlar PaneliKonya Ticaret Odası (KTO) üyelerine yeni pazarların tanıtılması çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • 17 Şubat 2016 16:32Konya'da "Ufuk 2020" Eğitimi GerçekleştirildiKonya'da gerçekleşen "Ufuk 2020" eğitiminde konuşan Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman, Ufuk 2020 programından Konya-Karaman Bölgesi'nin en yüksek düzeyde fayda sağlaması için MEVKA olarak çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.