SON DAKİKA AHMETLİ HABERLERİ

Son Dakika Ahmetli Haberleri

 • 17:35Manisa'da Üzüm Bağları Koruma Altına AlınıyorSarıgöl ilçesinin Sultaniye cinsi dünyaca ünlü çekirdeksiz sofralık üzümünün sezon sonuna kadar doğa olaylarından korunması için çalışmalar başladı.
 • 15:39Sarıgöl Üzüm Bağları Örtünmeye HazırlanıyorSarıgöl Üzüm Bağları Örtünmeye HazırlanıyorManisa’nın Sarıgöl ilçesinde dünyaca ünlü çekirdeksiz sofralık Sultaniye üzümlerinin yetiştiği bağlarda, dolu, çiy, kırağı, toz, iri yağmura ve sıcaklara karşı önlemler alınmaya başlandı.
 • 12:58Ahmetli'deki Su Depoları da YenileniyorAhmetli'deki Su Depoları da YenileniyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki sağlıklı içme suyu temini çalışmaları kapsamında Ahmetli’deki 3 mahallenin su depolarını yeniliyor.
 • 12:19Salihli Bakkallar Odası'ndan İftar ProgramıSalihli Bakkallar Odası'ndan İftar ProgramıSalihli Bakkallar Esnaf Odası yönetimi oda üyeleriyle birlikte iftarda buluştu.
 • 17:12Maski'den Geçici Atık Depolama SahalarıManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinde oluşacak atıklar için bertaraf edilmeden önce geçici depolanma alanları yapılıyor.
 • 16:45Ahmetli'de Hafriyatçılar BilgilendirildiAhmetli'de Hafriyatçılar BilgilendirildiManisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ahmetli’de hafriyat işi yapan firmalarla toplantı gerçekleştirdi.
 • 15:59Ahmetli'de Hafriyatçılara BilgilendirmeAhmetli'de Hafriyatçılara BilgilendirmeMANİSA Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ahmetli'de hafriyat işi yapan firmalarla toplantı gerçekleştirdi.
 • 11:47Sıcak Havada Yılan PaniğiSıcak Havada Yılan Paniğiİzmir’in Torbalı ilçesinde sıcak hava sebebiyle yuvalarından çıkan yılanlar ev ve iş yerlerini mesken tuttu.
 • 11:42Başkan Kayda, Şehit Aileleri ve Gazileri İftar Sofrasında AğırladıBaşkan Kayda, Şehit Aileleri ve Gazileri İftar Sofrasında AğırladıSalihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, şehit ailelerini ve gazileri iftar sofrasında ağırladı.
 • 15:29İlçeler Kaysü Bedelleri Hakkında Bilgilendiriliyorİlçeler Kaysü Bedelleri Hakkında BilgilendiriliyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, katı atıkların bertaraf edilmesi için abonelerden tahsil edilecek KAYSÜ bedelleriyle ilgili, ilçe belediyeleri ile toplantı düzenledi.
 • 12:55Ahmetli'deki 39 Mezarlıkta Bakım Çalışmaları YapılıyorAhmetli'deki 39 Mezarlıkta Bakım Çalışmaları YapılıyorManisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını Ramazan Bayramı’nda daha ferah ve huzurlu bir ortamda ziyaret etmeleri için il genelindeki tüm kabristanlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.
 • 16:47Şehit Anıl Eruluç'un İsmi Anaokuluna VerildiŞehit Anıl Eruluç'un İsmi Anaokuluna VerildiTerör örgütü PKK tarafından 18 Eylül 2012 yılında, Bingöl-Muş karayolu üzerinde içinde sivil askerlerin bulunduğu otobüse yönelik saldırıda şehit olan Er Anıl Eruluç’un ismi memleketi Manisa’nın Salihli’deki 75. Yıl Anaokulu’na verildi.
 • 15:16Maski'den İlçelerdeki Çalışmalara Yakın TakipMaski'den İlçelerdeki Çalışmalara Yakın TakipManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede başlattığı altyapı yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • 14:52Valiler KararnamesiValiler Kararnamesi ile Niğde Valiliği'ne atanan Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, düzenlenen törenle Manisa'dan uğurlandı.
 • 14:25Salihli Kaymakamı, Niğde Valiliğine UğurlandıSalihli Kaymakamı, Niğde Valiliğine UğurlandıValiler Kararnamesi ile Niğde Valisi olan Manisa’nın Salihli ilçesi Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, kaymakamlık binası önünde düzenlenen törenle Niğde’ye uğurlandı.
 • 11:08Başkan Kayda'dan Kaymakam Peynircioğlu İçin İftar YemeğiBaşkan Kayda'dan Kaymakam Peynircioğlu İçin İftar YemeğiSalihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Valiler Kararnamesi ile Niğde Valiliğine atanan Kaymakam Ertan Peynircioğlu onuruna iftar yemeği verdi.
 • 16:35Gökkaya ve Gökçeköy'ün Altyapısı YenilenecekGökkaya ve Gökçeköy'ün Altyapısı YenilenecekManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerin içme suyu sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor.
 • 10:53Peynircioğlu Veda EttiPeynircioğlu Veda EttiValiler Kararnamesiyle Niğde Valiliği’ne atanan Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, düzenlenen iftar yemeğiyle veda etti.
 • 13:28Altyapısı Tamamlanan Karaköy'ün Yolları da YapıldıAltyapısı Tamamlanan Karaköy'ün Yolları da YapıldıManisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli’nin Karaköy Mahallesinde MASKİ Genel Müdürlüğü’nün içme suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarının ardından bozulan yollarda kilit parke döşeme çalışmasına başladı.
 • 11:52Ahmetli'deki Çalışmalara Yakın TakipAhmetli'deki Çalışmalara Yakın TakipManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Ahmetli’de 95 mahalle projesi kapsamında yapılan çalışmaları denetledi.
 • 10:37Arı Yetiştiriciliği Büyükşehirle Hayat BuluyorArı Yetiştiriciliği Büyükşehirle Hayat BuluyorManisa Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiriciliğinin güçlendirilmesi ve bal veriminin artırılması amacıyla Turgutlu, Ahmetli, Salihli ve Kula’da 66 üreticiye 330 Ana Arı Dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 20:53Manisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesinde yapımı tamamlanan 560 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük tam otomasyonlu otoparkı törenle hizmete açıldı.
 • 11:50Vatandaş Susuz Kalmasın Diye ÇalışıyorlarVatandaş Susuz Kalmasın Diye ÇalışıyorlarManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde arızalanan su pompalarını ve su kuyularından içme suyu taşınan eskimiş borulara anında müdahale ederek yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor.
 • 11:44Daire Başkanları Muhtarlarla BuluştuDaire Başkanları Muhtarlarla BuluştuManisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık, Kırsal Kalkınma ve Kaynak Geliştirme Daire Başkanları Ahmetli’de muhtarlarla bir araya geldi.
 • 13:37Yunusemre'de Her Gün Bin 500 Kişiye İftar VerilecekYunusemre'de Her Gün Bin 500 Kişiye İftar VerilecekYunusemre Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan’ı karşılamaya hazırlanıyor.
 • 10:10Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür YardımcılarıDr. M.Ertuğrul Eğin, Dr. Ömer Faruk Erbay ve Sağlık Hizmetleri Planlama Daire Başkanı Avşar Arslan Manisa'nın devam eden hastane inşaatları ve mevcut hastaneleri üzerine incelemelerde bulundular.
 • 16:41Alahıdır ve Gökkaya'nın Asfalt Çalışmaları BaşladıMANİSA Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli'ye bağlı Alahıdır ve Gökkaya Mahallelerini birbirine bağlayan yolda asfaltlama çalışmalarına start verdi.
 • 15:37Alahıdır ve Gökkaya'da Asfalt Çalışmaları BaşladıAlahıdır ve Gökkaya'da Asfalt Çalışmaları BaşladıManisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli’ye bağlı Alahıdır ve Gökkaya mahallelerini birbirine bağlayan yolda asfaltlama çalışmalarına başladı.
 • 13:28Maski'den Su Depolarına Türk BayrağıMaski'den Su Depolarına Türk BayrağıManisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda Alahıdır Mahallesi’nde bulunan su deposuna Türk Bayrağı dikti.
 • 13:19Çöllü'den Ahmetli'nin Mahallelerine ZiyaretÇöllü'den Ahmetli'nin Mahallelerine ZiyaretManisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Cem Çöllü, Ahmetli’ye bağlı Karaköy, Dereköy, Bahçecik ve Hacıköseli Mahallerini ziyaret etti.
 • 09:10İstanbul'da Elektrik Kesintisiİstanbul'un 11 ilçesinin bazı bölgelerine yarın elektrik verilemeyecek.
 • 19:41Başkan Ergün Büyükşehirdeki İkinci Yılını DeğerlendirdiBaşkan Ergün Büyükşehirdeki İkinci Yılını DeğerlendirdiManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’nın büyükşehir olma süreci ve geçen 2 yılda yaptıkları hizmetlerle ortaya koydukları projeleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
 • 17:10Yunusemre'den Ahmetli'ye Araç DesteğiYunusemre'den Ahmetli'ye Araç DesteğiYunusemre Belediyesi, maddi imkanları nedeniyle sıkıntılar yaşayan Ahmetli Belediyesi’ne araç desteği verdi.
 • 13:46Çapalayıp Hasat Ederek Hastalıklarını YeneceklerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin Ahmetli ek ünitesinden genel ve detay görüntüler Hastaların tarımla uğraşı görüntüleri Hastaların kuzu ve koyunlarla uğraşı görüntüleri Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer'in konuşması Çapalayıp hasat ederek hastalıklarını yenecekler Dünyada psikiyatri hastalıklarının tedavisinde deneme çalışmaları devam eden tarımsal terapi, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin Ahmetli ünitesindeki 40 dönümlük alanda uygulanmaya başlandı Terapiye katılan şizofreni teşhisi konulan 156 hasta, ilaç ve grup tedavilerinin yanı sıra 3 ay süreyle günde 40 dakikalık iyi tarım uygulamaları kapsamında sulama, dikim, çapalama, hasat ile koyun ve kümes hayvanı besiciliği yapacak Çalışma sonunda elde edilen ürünler hastane mutfağında kullanılacak Başhekim Dr. Ayer: "Tarımsal terapinin hastaların iyileşme sürelerini kısalttığını, ilaç kullanımını azalttığını, saldırgan davranış bozukluklarını ilişki kurma yönüne kaydırdığını gözlemledik" TURGAY DUYAR - Akıl hastalıklarının tedavisinde dünya genelinde deneysel çalışmaların devam ettiği tarımsal terapi konusunda Türkiye'de ilk kez Manisa'da bilimsel program başlatıldı.
 • 13:16Büyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki GerçekleştirdiBüyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki GerçekleştirdiManisa Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiriciliğinin güçlendirilmesi ve bal veriminin artırılması amacıyla Salihli’nin Çamurhamam Mahallesi’nde çiftçilere Ana Arı Dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 12:55Manisa'da 24 Bin Dekarlık Arazi Modern Sulamaya KavuşuyorManisa'da 24 Bin Dekarlık Arazi Modern Sulamaya KavuşuyorAK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’da inşa edilen Ahmetli Kelebek Barajı’nda gövde dolgusuna başlandığını, projenin tamamlanmasıyla birlikte 24 bin 270 dekar zirai arazinin modern sulama sistemine kavuşacağını söyledi.
 • 11:54Çapalayıp Hasat Ederek Hastalıklarını YeneceklerAkıl hastalıklarının tedavisinde dünya genelinde deneysel çalışmaların devam ettiği tarımsal terapi konusunda Türkiye'de ilk kez Manisa'da bilimsel program başlatıldı.
 • 14:55Büyükşehir Ahmetlili Muhtarlarla BuluştuBüyükşehir Ahmetlili Muhtarlarla BuluştuManisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Ahmetli’de mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
 • 14:03Genel Sekreter Halil Memiş'ten Ahmetli'ye ZiyaretGenel Sekreter Halil Memiş'ten Ahmetli'ye ZiyaretManisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.
 • 13:57Büyükşehirden Kırsala 3 Yeni ProjeBüyükşehirden Kırsala 3 Yeni ProjeManisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmet Daire Başkanlığı uygulamaya aldığı 3 yeni projeyle il genelinde çiftçilere ve arıcılara destek olmaya devam ediyor.
 • 14:57Ahmetli Mezarlıklarında Hummalı ÇalışmaAhmetli Mezarlıklarında Hummalı ÇalışmaManisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını daha ferah ve huzurlu bir ortamda ziyaret etmeleri için il genelindeki tüm kabristanlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.
 • 14:02Ahmetli Kelebek Barajı'nda Çalışmalar Devam EdiyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa'da inşa edilen Ahmetli Kelebek Barajı'nda gövde dolgusuna başlandı.
 • 13:41Maski Çocuklara Suyun Önemini AnlatıyorMaski Çocuklara Suyun Önemini AnlatıyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Su Tasarrufu Eğitim Projesi ilçelerdeki seminerlerine devam ediyor.
 • 17:55Ahmetlili Çocuklar Yeni Eğitim YuvalarındaAhmetlili Çocuklar Yeni Eğitim YuvalarındaManisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, minik öğrencilere eğitim vermeye başladı.
 • 11:24Yörük Şenliği, Şehitleri Anma Etkinliği OlduYörük Şenliği, Şehitleri Anma Etkinliği OlduTorbalı’da düzenlenen geleneksel Yörük Şenliği, Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri üzerine şehitleri anma etkinliğine dönüştü.
 • 17:22Salihli, Kodla(Ma)nisa Atölyesine KavuştuSalihli, Kodla(Ma)nisa Atölyesine KavuştuManisa Valisi Erdoğan Bektaş öncülüğünde il genelinde başlatılan ‘Kodla(Ma)nisa Projesi, Ahmetli, Kırkağaç, Turgutlu, Alaşehir, Demirci, Gördes, Soma ve Saruhanlı’dan sonra Salihli’de de hayat buldu.
 • 13:4226 Takım Masa Tenisi Turnuvasında Kıyasıya Yarıştı26 Takım Masa Tenisi Turnuvasında Kıyasıya YarıştıMüsabakalar sonucu Turgutlu TOKİ Şehit Komando Onbaşı Ömer Balkan Ortaokulu kız ve erkek kategorilerinde takım halinde birinci oldu.
 • 11:16Kavşak Çalışmalarına Vatandaştan DestekKavşak Çalışmalarına Vatandaştan DestekManisa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı’nda 5 ilçeye yapılacak kavşak projeleriyle ilgili çalışmalarda gelinen aşama hakkında meclis üyelerine bilgi verildi.
 • 15:15Saruhanlı ve Ahmetli'den Büyükşehir'e Onay Çıktı?Saruhanlı ve Ahmetli'den Büyükşehir'e Onay Çıktı?Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Saruhanlı ve Ahmetli ilçelerine yapmayı planladığı Kent Geçişi Katlı Kavşak Projeleri vatandaşların onayından geçti.
 • 16:31Ahmetli'ye Kanalizasyon HamlesiAhmetli'ye Kanalizasyon HamlesiManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, merkez ve 15 ilçedeki kanalizasyon alt yapısı sorunları olan mahallelerin sorunlarını bir bir çözüyor.