SON DAKİKA AK PARTİ HABERLERİ

Son Dakika Ak Parti Haberleri

 • 10:00 Abdülkadir Selvi: Erdoğan'la Yıldırım Bir Bakan Üzerinde Anlaşamadı Abdülkadir Selvi: Erdoğan'la Yıldırım Bir Bakan Üzerinde Anlaşamadı Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni kabine kurulurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Başbakan Yıldırım arasında bir isim üzerinde anlaşmazlık yaşandığı ancak problemin çözüldüğünü yazdı.
 • 09:52 AK Parti Myk Toplantısı Yapıldı AK Parti Myk Toplantısı Yapıldı Ak Parti MYK toplantısı yapıldı(Tür: Ankara)
 • 09:44 Erdoğan'a Sürpriz Başdanışman! 1986 Doğumlu, ODTÜ'lü Erdoğan'a Sürpriz Başdanışman! 1986 Doğumlu, ODTÜ'lü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni bir başdanışman atandı. Erdoğan'ın 26. danışmanı olan 1986 doğumlu Zafer Çubukçu, ODTÜ mezunu.
 • 09:29 Semerkand Muhabbet Gecelerinde Şehitler Dualarla Yad Edildi Semerkand Muhabbet Gecelerinde Şehitler Dualarla Yad Edildi AYDIN (İHA) – Aydın’da Semerkand tarafından düzenlenen Muhabbet Geceleri “Kardeşlik ve Aile" teması ile gerçekleştirildi.
 • 09:10 Müsiad'dan 65. Hükümete Kutlama Müsiad'dan 65. Hükümete Kutlama Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz, 65. Hükümet kabinesinin ülkemize hayırlı olmasını diledi.
 • 09:06 Enerjide Berat Albayrak ile Yola Devam Edilecek Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu 65. Hükümetin bakanlar kurulunda 64. Hükümetin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile yola devam kararı çıktı.
 • 09:05 Yeni Hükümetin Gizli Silahı, Ekonomi Ekibi Olacak Yeni Hükümetin Gizli Silahı, Ekonomi Ekibi Olacak Binali Yıldırım'ın Başbakanlığı'ndaki 65. Hükümet'te ekonomi yönetimi piyasaların yakından tanıdığı isimlere emanet. Piyasalara güven veren ekip 65. hükümetin gizli silahı.
 • 08:12 CHP'den Göl Kenarındaki Çöplüğün Mesire Yeri Yapılmasına Tepki CHP'den Göl Kenarındaki Çöplüğün Mesire Yeri Yapılmasına Tepki CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İznik ilçesinde Yeniköy Burun mevkiindeki mesire alanı projesine tepki gösterdi.
 • 07:32 65. Hükümette Hangi Bakan Neden Seçildi 65. Hükümette Hangi Bakan Neden Seçildi 40 saatte kurulan hükümette 13 bakan yerini korudu, 4 bakan yer değiştirdi ve kabineye 9 yeni isim geldi. Kabineye Erdoğan'la uyumlu çalışacak isimlerin seçilmesi dikkat çekti.
 • 07:27 Bakanı Işık'tan Bodur'un Ailesine Taziye Ziyareti Bakanı Işık'tan Bodur'un Ailesine Taziye Ziyareti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Taziye ziyaretinden detaylar Milli Savunma Bakanı Işık, Çanakkale'de Işık ve beraberindeki partililer, yakın zamanda hayatını kaybeden Kale Grubu'nun kurucusu Bodur'un Çan ilçesinde bulunan ailesini ziyaret etti, başsağlığı diledi Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kale Şirketler Grubu'nun kurucusu ve onursal başkanı İbrahim Bodur'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 07:17 İlk Bakanlar Kurulu Saray'da Toplanıyor İlk Bakanlar Kurulu Saray'da Toplanıyor Yeni Bakanlar Kurulu, ilk toplantısını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapacak.
 • 03:24 Milli Savunma Bakanı Işık, Çanakkale'de Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kale Şirketler Grubu'nun kurucusu ve onursal başkanı İbrahim Bodur'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 23:48 Akşener'den Bahçeli'ye Yanıt: Seçimli Kurultay Yapamaz, Tarihi Heyet Belirler Akşener'den Bahçeli'ye Yanıt: Seçimli Kurultay Yapamaz, Tarihi Heyet Belirler MHP Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener, "Bahçeli'nin dediği gibi seçimli kurultay yapılamaz. Kurultay tarihini çağrı heyeti belirleyecek, aksi takdirde hapis yatarlar." dedi.
 • 23:43 Meral Akşener: "Aday Olmama 1 Kasım Seçimleri ve MHP'nin Oy Kaybı Etkili Oldu" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, “Bizim partimizde şöyle bir özellik vardır.
 • 23:33 Canikli, Başbakan Yardımcılığı Görevini Akdoğan'dan Devraldı Canikli, Başbakan Yardımcılığı Görevini Akdoğan'dan Devraldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yalçın Akdoğan'ın açıklamaları Nurettin Canikli'nin açıklamaları Devir teslim töreninden detaylar ANKARA - 65. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Nurettin Canikli, Başbakan Yardımcılığı görevini AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'dan devraldı.
 • 23:31 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, AK Parti Mkyk Toplantısı'na Başkanlık Etti AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, AK Parti Mkyk Toplantısı'na Başkanlık Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Başbakan Binali Yıldırım'ın gelişi ve tokalaşması Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'ndan detaylar ANKARA - AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
 • 23:01 Başbakan Yıldırım: 'Hükümetin Temel Önceliği Olan Üretim, Daha Nitelikli Özel Sektör Yatırımlarıyla... Başbakan Yıldırım: 'Hükümetin Temel Önceliği Olan Üretim, Daha Nitelikli Özel Sektör Yatırımlarıyla... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 65. Hükümet programı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet programını sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (4) "Bu dönemde ekonomi alanında bir yandan makro ekonomik istikrar ve kazanımları güçlendirirken, bir yandan da sektörel dönüşümlere odaklanmak suretiyle, büyüme potansiyelini daha yukarıya çekeceğiz" "Merkez Bankası'nın, fiyat istikrarını sağlamak için uygulayacağı para politikası araçlarını doğrudan kendisinin belirlemesi, esas olmaya devam edecektir" "Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere, ülkemizin yatırım açığı bulunan bölgelerinde yeni bir programla devlet eliyle, özel sektör iş birliğiyle yatırımlar hayata geçirilecek, istihdam alanı oluşturulacak.
 • 22:54 Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı Görevini Yılmaz'a Devretti 65. Hükümet’te Avrupa Birliği Bakanlığı’na getirilen Ömer Çelik, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini Cevdet Yılmaz’a teslim etti.
 • 22:44 AK Parti Myk Toplantısı Sona Erdi Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı sona erdi.
 • 22:41 Canikli Görevi Akdoğan'dan Devraldı Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Başbakan Yardımcılığına getirilen Nurettin Canikli, görevi Yalçın Akdoğan'dan devraldı.
 • 22:35 Başbakan Yıldırım: 'Gayret Bizden, Tevfik Cenab-ı Mevla'mdan' - Ankara Başbakan Yıldırım: 'Gayret Bizden, Tevfik Cenab-ı Mevla'mdan' - Ankara GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 65. Hükümet programı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Başbakan Yıldırım 65. Hükümet programını sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (5) "Tıpkı önceki AK Parti hükümetleri gibi yeni dönemde de reformcu bakış açımızı aynen devam ettireceğiz ve ülkenin önündeki ilerlemesini yavaşlatan bütün hukuki ve idari engelleri ortadan kaldıracağız" "AK Parti iktidarları döneminde savunma sanayine yapılan yatırım 30 milyar doları aşmıştır.
 • 21:56 AK Parti Myk Toplantısı Sona Erdi AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.
 • 21:54 Kültür ve Turizm Bakanlığında Devir Teslim Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilen Nabi Avcı, görevi Mahir Ünal'dan devraldı.
 • 21:50 Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu 65. Hükümet programında,"Hükümetimiz, Milli Güvenlik Kurulumuz tarafından 'legal görünümlü illegal yapı' olarak tanımlanan bir terör örgütü olan Paralel Devlet Yapılanması'nın yurtdışındaki bağlantılarıyla kararlı ve etkin bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir.
 • 21:37 Kendini Vuran Vali Yardımcısı İçin Tören Düzenlendi Kendini Vuran Vali Yardımcısı İçin Tören Düzenlendi Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz hafta makam odasında kendini vuran ve tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybeden Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu için resmi tören düzenlendi.
 • 21:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya Gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya Gitti Haber-Kamera Hüseyin ASLIYÜCE İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel CBK uçağıyla saat 21.20'de Ankara'ya hareket etti.
 • 21:32 Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "65. Hükümet icraatta kalite ve hızın artacağı, halkımızın beklediği çalışmaların geciktirilmeden yapılacağı, gerekli adımların atılacağı bir hükümet olacak.
 • 21:27 Kahramanmaraş-Vali Yardımcısının Cenazesi Törenle Memleketine Uğurlandı Kahramanmaraş-Vali Yardımcısının Cenazesi Törenle Memleketine Uğurlandı Başına ateş eden vali yardımcısı kurtarılamadı (2)CENAZESİ TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDIKahramanmaraş Valiliği'ndeki makam odasında başına ateş ederek intihara kalkışan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu'nun cenazesi, Valilik bahçesinde düzenlenen törenin ardından memleketi Isparta'ya gönderildi.
 • 21:17 Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Sundu Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Sundu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Genel Kurul Salonu'na alkışlar eşliğinde girmesi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile bazı MHP'li ve CHP'li milletvekilleriyle de tokalaşması -AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım 65. Hükümet programını sunmaya başladı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 65. hükümet programını TBMM Genel Kurulu'nda sunmaya başladı.
 • 21:15 AK Parti Myk'da Devir Teslim Avrupa Birliği Bakanlığına atanan Ömer Çelik, AK Parti Sözcülüğü ve Medya Tanıtım İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Cevdet Yılmaz'a devretti.
 • 21:14 Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Ekonomi alanında bir yandan makro ekonomik istikrar ve kazanımları güçlendirirken, bir yandan da sektörel dönüşümlere odaklanmak suretiyle büyüme potansiyelini daha yukarıya çekeceğiz.
 • 21:11 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, "İsimleri tartışmak yerine hedeflere kilitlenmiş bir siyasi misyonun mensuplarıyız. Sağlıkta da hedefleri olan bir ülkeyiz, bakanlar aracıdır.
 • 21:03 Başbakan Yıldırım: Başbakan Yıldırım: "Tüm Terör Örgütleriyle Mücadelemiz Kararlılıkla Deva Edecek" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım 65. Hükümet programını sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi de dahil olmak üzere, yeni yönetim sistemini de belirleyecek değişiklik behemehal 26. Yasama Döneminde AK Parti Hükümeti olarak bizim en öncelikli konularımız arasında yerini alacaktır" "İlk defa millet iradesiyle gerçekleştirilecek bu anayasanın yapımında diğer siyasi partilerin de yanımızda yer almasını bekliyoruz.
 • 20:49 Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu - Dış Politika, Eğitim, Ekonomi Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu - Dış Politika, Eğitim, Ekonomi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım 65. Hükümet programını sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi de dahil olmak üzere, yeni yönetim sistemini de belirleyecek değişiklik behemehal 26. Yasama Döneminde AK Parti Hükümeti olarak bizim en öncelikli konularımız arasında yerini alacaktır" "İlk defa millet iradesiyle gerçekleştirilecek bu anayasanın yapımında diğer siyasi partilerin de yanımızda yer almasını bekliyoruz.
 • 20:40 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın Kim Olduğunu Merak Eden İnternete Girdi Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın Kim Olduğunu Merak Eden İnternete Girdi 65. Hükümetin 1981 doğumlu en genç ve tek kadın bakanı olan "Fatma Betül Sayan Kaya'nın ismi listenin açıklamansının ardından Google'de en çok aranan kelimeler arasında yer aldı.
 • 20:37 AK Parti Myk Toplandı AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
 • 20:32 65. Hükümetin Ekonomi Programında Güneydoğu'ya İstihdam Müjdesi 65. Hükümetin Ekonomi Programında Güneydoğu'ya İstihdam Müjdesi Yıldırım, "Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere, ülkemizin yatırım açığı bulunan bölgelerinde yeni bir programla devlet eliyle özel sektör işbirliğiyle yatırımlar hayata geçirilecek" dedi.
 • 20:29 Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesiyle birlikte ortaya çıkan fiili durumun anayasayla resmi ve hukuki bir statüye kazandırılması bir zaruret haline gelmiştir.
 • 20:19 Başbakan Yıldırım TBMM Genel Kurulu'nda 65. Hükümet Programını Okudu (Son) Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü tarafından Van'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda 4 askerin şehit olduğu haberini TBMM Genel Kurulu'nda 65. Hükümet programını okuduğu sırada aldı.
 • 20:16 Van'daki Terör Saldırısı Milli Savunma Bakanlığı görevini devreden İsmet Yılmaz, Van'daki terör saldırısına ilişkin, zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerce döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 5 askerin şehit olduğunu bildirdi.
 • 20:13 Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "İş güvenliği ve kıdem tazminatı hususları tüm sosyal taraflarla görüşerek çalışanın hak ve hukuku gözetilmek suretiyle birlikte çözüme kavuşturulacaktır.
 • 20:13 Bakan Kaya'nın Memleketinde Sevinç Yaşanıyor Bakan Kaya'nın Memleketinde Sevinç Yaşanıyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Vatandaşların davul zurna ile yürüyüşü Vatandaşların oyun oynaması Bakan Kaya'nın amcası Ömer Sayan'ın konuşması Muhtar Nural Kaya'nın açıklaması Bakan Kaya'nın yengesi Fatmana Sayan'ın konuşması Bakan Kaya'nın memleketinde sevinç yaşanıyor AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilmesi, memleketi Muğla'nın Seydikemer ilçesinde davul zurnayla kutlandı AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilmesi, memleketi Muğla'nın Seydikemer ilçesinde sevinçle karşılandı.
 • 20:04 Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Okudu Başbakan Binali Yıldırım, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı 2023’e giderken önceliğimiz, ülkemizin çoğulcu, özgürlükçü, demokratik, sivil, milli ve hukukun üstünlüğüne dayanan bir yeni anayasaya sahip olmasıdır” dedi.
 • 20:01 Binali Yıldırım Genel Kurul'da Hükümet Programını Açıkladı 8 Binali Yıldırım Genel Kurul'da Hükümet Programını Açıkladı 8 Başbakan Yıldırım, 65'inci Hükümet programını açıkladıÜmit KOZAN - Bahar DEMİREL / ANKARA, (DHA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 65'inci Hükümet programını okudu.
 • 19:59 Başbakan Yıldırım 65. Hükümet Programını Sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi de dahil olmak üzere, yeni yönetim sistemini de belirleyecek değişiklik behemehal 26. Yasama Dönemi'nde AK Parti Hükümeti olarak bizim en öncelikli konularımız arasında yerini alacaktır.
 • 19:49 Müsiad Başkanı Çakmak; Müsiad Başkanı Çakmak; "Ülkemiz Adına Hayırlı Olsun" MÜSİAD Düzce Başkanı İsmail Çakmak “Yeni Kabine” ile ilgili yazılı bir masaj yayınladı.
 • 15:38 AK Parti MYK Açıklandı! İşte Binali Yıldırım'ın A Takımı AK Parti MYK Açıklandı! İşte Binali Yıldırım'ın A Takımı AK Parti'de MKYK listesinin kongre günü belli olmasının ardından bugün de MYK listesi açıklandı.
 • 15:09 Faruk Özlü'nün Ablası, Kardeşinin Bakan Olduğunu Pazarda Öğrendi Faruk Özlü'nün Ablası, Kardeşinin Bakan Olduğunu Pazarda Öğrendi 65. hükümetin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı seçilen Faruk Özlü'nün ablası, kardeşinin bakan olduğunu yetiştirdiği ürünleri sattığı pazar yerinde öğrendi.
 • 14:57 Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Koltuğunu Esprilerle Devretti Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Koltuğunu Esprilerle Devretti Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini Ahmet Arslan'a devrederken "bu bakan başbakan oldu diye torpil yapıldığını düşünme. Torpil yok hizmet var." dedi.
 • 14:51 Kılıçdaroğlu: Yumurta Atanlar PKK İle Görüşenler Kadar Şerefsiz Kılıçdaroğlu: Yumurta Atanlar PKK İle Görüşenler Kadar Şerefsiz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde kendisine yumurta atılmasına tepki göstererek, "Bu yumurta atanlar PKK ile görüşenler kadar şerefsiz" dedi.