SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri


ALİ BABACAN

1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.1990 yılında Fulbright bursu kazanarak, ABD'ye gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da... Devamı

15:03
Türkiye Başkanlığı'nda G20 Gündemi" Uluslararası Finans Enstitüsü'nün (IIF) düzenlediği "Türkiye Başkanlığı'nda G20 Gündemi" Konferansı İstanbul'da gerçekleştirilecek.
11:49
Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması “Geçen 10 yıla oranla gelişmekte olan ekonomilerin ortalama büyüme hızları bu dönemde (gelecek on yıllık dönemde) azalacak” “Fakat bu düşük büyüme oranları bile gelişmiş ekonomilerin ortalama büyüme hızlarından daha yüksek olacak” “Türkiye açısından petrol fiyatlarındaki düşüş ve ihracat pazarımızı çeşitlendirmek.
21:09
Çözüm Süreci Toplantısı Sona Erdi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan, 2015 yılının ilk çözüm süreci toplantısı sona erdi.
20:35
Çözüm Süreci Toplantısı Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki Çözüm Süreci Toplantısı sona erdi.
18:58
Çözüm Süreci Toplantısı Başladı Başbakan Davutoğlu başkanlığında Çözüm Süreci Toplantısı yapılıyor.
18:41
Başbakanlık'ta Çözüm Süreci Toplantısı 2015 yılının ilk çözüm süreci toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında başladı.
16:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "Şu anda bunlar paralel yapının bir oyuncağı. Paralel yapı, bunları, CHP'yi, anamuhalefet partisini parmağında oynatıyor.
16:10
Başbakan Yardımcısı Babacan, Düşük Gelirli Ülkelerin Büyükelçileri ile Bir Araya Geldi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin G-20 başkanlığı döneminde G-20’nin 6 çalışma gücünü belirlediklerini belirterek, “Krizden sonra ülkelerin mali problemleri ortaya çıktı.
15:54
Babacan - Düşük Gelirli Ülkelere Ulaşılacak Düşük gelirli ülkelere ulaşılacak- Başbakan Yardımcısı Babacan, "G-20 dönem başkanlığımız süresince düşük gelirli gelişmekte olan ülkelere ulaşmaya karar verdik" dedi.
Babacan - Düşük Gelirli Ülkelere Ulaşılacak
14:58
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur" "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim.
14:30
Davutoğlu: "Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi" Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1)- Davutoğlu: - "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur"- "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim ama Merkez Bankası kendi çalışma sistemini bu anlamda uygulayacak"-"Son faiz indirim kararı doğru bir karardır, Sayın Başçı'nın dün yaptığı
Davutoğlu: 'Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi'
14:19
Başbakan Davutoğlu Yapısal Dönüşüm Programının Son Bölümünü Açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nitelikli insan gücü için çalışma izni turkuaz kart sistemi ile özellikle gelmelerini arzu ettiğimiz kişiler için ara alan oluşturacağız. Türkiye’de rahat kalacaklar, vatandaş olmadan belli haklardan istifade ederek, böylece en kaliteli insan unsurunun Türkiye’ye gelişini temin edeceğiz" dedi.
17:24
Central Bank: Inflation Seen To Move Towards 5 Pct. Target İn 2015 Central Bank of Turkey (CBOT), said expected the inflation to display a notable decline and move towards the 5.0 percent target in 2015, after missing the 2014 target by 3.17 points. CBOT sent a letter to the government, to describe how and why it missed the inflation target in 2014, due to the Article.
16:50
Babacan, G20 Üyesi Ülkelerin Büyükelçileriyle Buluşacak Başbakan Yardımcısı Babacan "Dünyada ilk defa KOBİ'ler için küresel bir ses oluşacak." dedi.
16:42
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup "Geçen yıl enflasyonun hedefin üzerinde gerçekleşmesinde döviz kuru ve gıda fiyatlarındaki gelişmeler ile yönetilen fiyatlardaki ayarlamalar belirleyici olmuştur" "2014 yılının ikinci yarısından başlayarak petrol fiyatlarının aşağı yönlü bir eğilim sergilemesi 2015 yılında enflasyonda öngörülen düşüş sürecini destekleyecek önemli bir gelişme olmuştur" "Bu yıl enflasyonun kayda değer bir düşüş sergileyerek, yüzde 5’lik hedefle uyumlu düzeylerde gerçekleşmesi beklenmektedir.
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup
15:45
İnşaat Sektörü Zirvesi Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinatörlüğünde düzenlenen İnşaat Sektörü Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla başladı.
İnşaat Sektörü Zirvesi
15:20
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak Merkez Bankası, enflasyon hedefini tutturamadığı için hükümete yolladığı mektupta, 2014 yılında alınan tüm önlemlere yüksek düzeyde kalan enflasyonun, 2015 yılında "hedefler ile uyumlu düzeylerede" gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.
MB'nin Hükümete Enflasyon Mektubu: 2015'te Hedefle Uyumlu Olacak
15:12
Babacan, Kral Abdullah İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı Başbakan Yardımcısı Babacan, hükümet adına, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliğinde açılan taziye defterini imzaladı.
Babacan, Kral Abdullah İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı
14:41
Babacan, Suudi Kralın Taziye Defterini İmzaladı Başbakan Yardımcısı Babacan, hükümet adına, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini imzaladı.
Babacan, Suudi Kralın Taziye Defterini İmzaladı
09:55
Ağaoğlu'ndan Hükümete Şoke Eden Sözler, Ağaoğlu'dan Ağır Eleştiri Ali Ağaoğlu hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi. Son günlerde tartışma konusu olan rant vergisiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Ali Ağaoğlu, "Yapılan tüm düzenlemeler ekonomiyi baltalamak için yapılıyor" dedi.
Ağaoğlu'ndan Hükümete Şoke Eden Sözler, Ağaoğlu'dan Ağır Eleştiri
09:38
Ağaoğlu'ndan Hükümete Şoke Eden Sözler Son günlerde tartışma konusu olan rant vergisiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Ali Ağaoğlu, "Yapılan tüm düzenlemeler ekonomiyi baltalamak için yapılıyor" dedi.
Ağaoğlu'ndan Hükümete Şoke Eden Sözler
18:23
AK Parti Batman 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Türkiye, bütün bu çalkantılar içinde bir istikrar adası. Biz bunu her şeyden önce kardeşliğimize borçluyuz. Biz bunu demokrasimize borçluyuz. Biz bunu atalarımızdan aldığımız kültüre borçluyuz" "Milletimiz, Türkiye'de kardeşliğin arkasında durduğu gibi Çözüm Süreci'nin de arkasında durdu.
17:28
Çalık: "Faizleri Düşürdük, Kredileri Artırdık" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram’ı ziyaret etti.
Çalık: 'Faizleri Düşürdük, Kredileri Artırdık'
09:24
Türkiye'den Davos'a G-20 Damgası Türkiye’nin altı sene sonra yeniden Başbakan seviyesinde Dünya Ekonomi Forumu’na (WEF) katılmasının yanı sıra bu yıl Türkiye’nin G 20 dönem başkanlığını da yürütüyor olması, forum katılımcıları arasında ilgiyle karşılandı.
23:12
Davos Toplantıları Tamamlandı İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen ve dünyadaki pek çok sorunun ele alındığı, Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) 45. Davos Yıllık Toplantıları sona erdi Toplantılarda, G 20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılan Başbakan Davutoğlu ile birlikte 40'dan fazla lider yer aldı.
11:14
Erdoğan'ın Hedefindeki Başçı'ya Babacan'dan Destek Geldi Başbakan Yardımcısı Babacan, "Merkez Bankası'nın başta aldığı bu kararlar, turizm Türkiye'ye döviz kazandırabilen bir sektör olduğu için isabetli" dedi.
Erdoğan'ın Hedefindeki Başçı'ya Babacan'dan Destek Geldi
14:06
Bakan İdris Güllüce: İmar Kanunu Yönetmeliği Yenilenecek Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 'İmar Yönetmeliği' yapılacağının müjdesini vererek, rant payı dağıtımı ile ilgili vergilendirmenin de düzenleneceğini söyledi.
Bakan İdris Güllüce: İmar Kanunu Yönetmeliği Yenilenecek
10:31
Twitter'da Sahte "Ali Babacan" Hesabı Uyarısı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın adı kullanılarak, sahte Twitter hesaplarının açıldığı, bu hesaplardan atılan tweetlere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.
04:21
Davutoğlu: "Türkiye'nin İstediği Şey, Eşitlik ve Devletler Arasında Karşılıklı Saygı" Başbakan Davutoğlu Davos'ta- Davutoğlu: (3)- "AB'ye üyelik sürecimiz bizim stratejik hedefimizdir.
Davutoğlu: 'Türkiye'nin İstediği Şey, Eşitlik ve Devletler Arasında Karşılıklı Saygı'
04:02
Başbakan Davutoğlu Davos'ta Davutoğlu: (3) ''AB'ye üyelik sürecimiz bizim stratejik hedefimizdir.
17:18
Geniş Haber) Davutoğlu: Türkiye İdeal Yatırım Noktası, Önemli Olan Bizim Bunu Anlatabilmemiz Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu 45. Davos Yıllık Toplantıları'nın ikinci gününde Davos'ta temaslarına devam ediyor.
Geniş Haber) Davutoğlu: Türkiye İdeal Yatırım Noktası, Önemli Olan Bizim Bunu Anlatabilmemiz
16:35
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması "Vatandaşlarımız sistemden (Bireysel Emeklilik Sistemi) çıkmanın zor olduğunu gördükleri anda sisteme dahil olma konusunda tereddüt yaşıyor, dolayısıyla sistemden çıkışın maliyetlerini biraz düşürmek istiyoruz" "Maalesef Avrupa'da bir yabancı düşmanlığı, aynı zamanda islamofobi, zenofobi bunların hepsi yükseliş eğilimine girmiş durumda" "Avrupa'da şu anda popüler görüşün esiri olmuş, seyrine kapılmış kişiler değil, yön veren, doğruları korkmadan konuşabilen liderler gerekiyor.
16:22
G20 Gündemini Geliştirme Toplantısı B20 Türkiye Yürütme Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos'un yeni fikirler geliştirmek için uygun ortamı sağladığını belirterek, iş adamlarından kapsayıcılık, önerilerin uygulanabilirliği ve büyüme gibi yatırım konularında fikir üretmelerini istedi.
15:45
"Türk İştirakler Avrupalı Bankaların Kurtarıcısı Oldu" Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turhan "Türk iştiraklerin kriz sürecinde birçok Avrupalı bankanın kurtarıcısı olduğunu söyledi.
'Türk İştirakler Avrupalı Bankaların Kurtarıcısı Oldu'
15:10
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması "Avrupa Merkez Bankası ne yaparsa yapsın, belki kısa vadede faydası olacak adımlar olabilir ama sorunları kökten çözmek istiyorsak, mutlaka yapısal reform diyoruz" "Gevşek para politikası Türkiye'nin işine yarar ancak bunun verdiği rehavete asla kapılmamak lazım" "Avrupa'daki siyasi trendler çok yanlış yönlere doğru gidiyor, daha çok içe kapanma, popülizm yükseliyor.
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması
14:59
Ali Babacan: Başbakanımızın Davos'a Katılması Elzemdi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Başbakanımızın Davos'a katılması elzemdi." dedi.
Ali Babacan: Başbakanımızın Davos'a Katılması Elzemdi
14:36
Babacan: Petrol Fiyatlarındaki Düşüşten Rehavete Kapılmayacağız Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle rehavete kapılmayacaklarını ve ihtiyatlı duruşun devam edeceğini söyledi.
14:33
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması "Petrol fiyatlarının düşük seyretmesi halinde yüzde 5 seviyelerinde enflasyon sürpriz olmaz" "(17 25 Aralık operasyonları) Bir yıl sonra, dediklerimizin hepsinin gerçekleşmiş olduğunun rahatlığıyla buradayız" "2015 yılı Türkiye için 2014 yılından daha iyi olacak" "Sayın Başbakanımızın burada olması Türkiye'nin.
Başbakan Yardımcısı Babacan Davos'ta Açıklaması
14:31
Türk İştirakler Avrupalı Bankaların Kurtarıcısı Oldu" Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turhan: “Türk iştirakler kriz sürecinde birçok Avrupalı bankanın kurtarıcısı oldu”
Türk İştirakler Avrupalı Bankaların Kurtarıcısı Oldu'
14:27
Babacan: Başbakanımızın Davos'a Katılması Elzemdi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Başbakanımızın Davos'a katılması elzemdi." dedi.
Babacan: Başbakanımızın Davos'a Katılması Elzemdi
12:58
Başbakan Davutoğlu, Davos'ta Davutoğlu, "Borsa İstanbul: Yatırımcılar için Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul" başlıklı toplantının kapanışında konuştu Başbakan Davutoğlu: "Biz, her zaman yatırımcılara açığız. Eğer yatırımcılar herhangi bir engelle karşılaşırlarsa yatırım yapma yolunda, Hükümetim ve ben kişisel olarak, gelsinler biz, bu konuda onlara her türlü yardımı sağlayacağız. Önünüze herhangi bir engel çıkarsa, küçük de olsa, bize haber verin.
12:47
G20'de En Kapsamlı Reform Ajandası Türkiye'nin Başbakan Yardımcısı Babacan: “G20 içinde 2018’e kadar en kapsamlı reform ajandasını açıklayan ülke olduğumuzu düşünüyorum” “Son derece şeffaf ve hesap verebilir şekilde ülkenin yapısal reformları konusunda ne yapacağımızı vatandaşlarımıza ve piyasaya açıklıyoruz”
12:16
Babacan - "Borsa İstanbul: Yatımcılar İçin Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul?" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Borsa İstanbul: Yatımcılar İçin Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul?" başlıklı toplantıda konuştu.
Babacan - 'Borsa İstanbul: Yatımcılar İçin Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul?'
21:12
Davutoğlu, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile Görüştü Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsviçre'nin Davos kasabasındaki ikili temasları kapsamında Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile bir araya geldi.
19:34
Dünya Ekonomik Forumu Davos Toplantıları Başbakan Davutoğlu "Türkiye'nin G 20 Vizyonu"nu anlattı: (3) "Türkiye'nin ayrımcılık yapmayan prensiplere sahip olan çabalarıyla hangi krizleri çözmek için ne yardımlarda bulunduğunu listeleyebilirim. Hepimiz uluslararası sistemde ortak değerlerimiz çerçevesinde sığınmacılar gibi insanlık trajedilerini çözmek için, kim tarafından yapıldığı önemsiz teröristler ya da başka kaynaklar olsun bunlara karşı birlikte çalışmalıyız" "Biz, Türkiye olarak 2 milyon sığınmacıyı ülkemizde şu anda
17:25
Başbakan Davutoğlu İsviçre'ye Geldi Davutoğlu, Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılacak.
16:56
Davutoğlu, Londra'dan Ayrıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu, İngiltere temaslarının ardından başkent Londra’dan ayrıldı.
Davutoğlu, Londra'dan Ayrıldı
16:42
Davutoğlu, Londra'dan Ayrıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu, İngiltere temaslarının ardından başkent Londra’dan ayrıldı.
15:55
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu Fuat Avni yeni hesabını duyurdu. @fuatavnifuat hesabına erişimin mahkeme kararıyla yasaklanmasının ardından Fuat Avni yeni hesabını takipçilerine duyurdu. ''Güzel insanlar, yedek hesabım @fuataliavni dir'' tweeti atan Twitter fenomeninin takipçi sayısı hızla artıyor.
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 09:06:20. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ
[Hata Bildir]