SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri

 • 08:35İşte Hükümetin 100 Günlük Programlarıİşte Hükümetin 100 Günlük Programları64. Hükümetin öncelikli gündemi arasında 1300 liralık asgari ücret, bütçe, taşeron işçilerin kadroya alınması,emekliye yıllık 1200 lira zam, polise ek gösterge var.
 • 16:06Ekonomi Yönetiminde Saray ve Çankaya Uzlaştı'Ekonomi Yönetiminde Saray ve Çankaya Uzlaştı'Davutoğlu'nun açıkladığı yeni kabinede ekonomi yönetiminin kilit ismi Ali Babacan yer almadı.
 • 14:10Babacan Kabine Dışı, Şimşek Başbakan YardımcısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kabineyi açıkladı.
 • 14:03Yeni Kabinede 8 İsim Çizik YediYeni Kabinede 8 İsim Çizik YediCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Bakanlar Kurulu'nu onayladı. Ali Babacan'ın kabinede yer almaması sürpriz olarak yorumlandı. Babacan'la birlikte 7 isim daha listede yer almadı.
 • 12:03Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!Erdoğan Babacan'ı Davutoğlu Albayrak'ı istemiyor. Hükümet kulislerinde yeni iddia: Ekonomi üçüncü bir isime emanet edilebilir!
 • 13:20Meclis'te 'Oda' Sorunu Yaşanıyor! Kurada 37 Vekil Açıkta KaldıMeclis'te 'Oda' Sorunu Yaşanıyor! Kurada 37 Vekil Açıkta KaldıTBMM'de, 7 Haziran'ın ardından olduğu gibi 1 Kasım seçimleri sonrasında da vekiller için 'oda' sorunu yaşanıyor. Kurada 37 vekil açıkta kaldı.
 • 11:29AK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti hükümetleri döneminde en uzun süre bakanlık yapan isim Ali Babacan oldu.
 • 09:02Ekonomi Yönetimi Bilinmiyor Ama Programı Kimlerin Yazdığı BelliEkonomi Yönetimi Bilinmiyor Ama Programı Kimlerin Yazdığı BelliEkonomi yönetiminde kimin olacağı bilinmiyor. Ekonomi programını kimlerin yazdığı belli. Ekonomi programını yazan ekip, AK Parti'nin ilk iktidar dönemindeki eski DPT mensupları.
 • 07:38Kabinede Gözler Bu İsimlerdeKabinede Gözler Bu İsimlerdeAK Partililerin dile getirdiği senaryolara göre, kabine listesinde asıl görüşme, Binali Yıldırım, Ali Babacan, Nurettin Canikli, Berat Albayrak, Süleyman Soylu, Mustafa Şentop gibi isimler üzerinden yapılacak.
 • 14:32Ali Babacan'ın Yengesi Vefat EttiAli Babacan'ın Yengesi Vefat EttiEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, babası Hilmi Babacan'ın amcası Recep Babacan'ın eşi Meliha Babacan'ın cenaze törenine katıldı.
 • 13:15Ali Babacan'ın Acı GünüAli Babacan'ın Acı GünüEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, vefat eden babasının amcasının eşi 83 yaşındaki Meliha Babacan’ın Antalya’da düzenlenen cenaze törenine katıldı.
 • 07:57Yeni Kabinede Sürpriz İsimlerYeni Kabinede Sürpriz İsimlerAk Parti'de gözler, 64. Hükümet'in Bakanlar Kurulu'na çevrildi. Kabinede sürpriz isimler var.
 • 08:17G20 Zirvesi'nde En Sık Sorulan Soru: Babacan Nerede?G20 Zirvesi'nde En Sık Sorulan Soru: Babacan Nerede?G20'nin yan toplantıları, B20'de Ali Babacan yer almadı. İşadamları kendi aralarında "Ali Babacan neden yok" yorumları yaptı. Yabancılar Türk temsilcilerine Babacan'ı sordu.
 • 14:59Ali Babacan Meclis'e Kaydını YaptırdıAli Babacan Meclis'e Kaydını YaptırdıAK Parti Ankara Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 26. Dönem için Meclis’e gelerek kaydını yaptırdı.
 • 14:54Ali Babacan Milletvekili Kaydını Yaptırdı1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, 26. dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM'de kayıt işlemleri devam ediyor.
 • 10:36Yeni Hükümetin Gündemi: EkonomiYeni Hükümetin Gündemi: Ekonomi1 Kasım seçimlerinin ardından, gözler Davutoğlu hükümetinin ekonomide uygulayacağı yeni programda.
 • 08:23Yeni Hükümette En Çok Ekonomi Yönetimi Merak EdiliyorYeni Hükümette En Çok Ekonomi Yönetimi Merak EdiliyorYeni hükümetin parti yönetiminde olduğu gibi Cumhurbaşkanı'nın talep ve önerileri ile hazırlanması bekleniyor. En çok merak edilen Babacan'ın ekonominin başında olup olmayacağı.
 • 13:36DOLARIN DA DÜŞÜŞ DEVAM EDER Mİ?Genel seçimler sonrası tek parti iktidarı Türk varlıklarına destek oldu. 7 haziran seçimlerinde koalisyon sonucu ile değer kaybeden ardından toparlanan Türk varlıkları bu seçimde sonuçların farklı çıkarak yeniden tek partili iktidar getirmesi Türk Lirasının ve borsanın değerlenmesine sebep oldu.
 • 08:02Ekonomi Yönetiminde Kimler Olacak?Ekonomi Yönetiminde Kimler Olacak?1 Kasım'da tam kadro seçilen ekonomi ekibinden Babacan, Zeybekci, Yıldız ile Eker'in eski görevlerine dönmesi, Albayrak, Ağbal ile Altunyaldız'ın da kabineye girmesi bekleniyor
 • 16:31Asgari Ücret Ocak Ayında Bin 300 TL Olacak mıAsgari Ücret Ocak Ayında Bin 300 TL Olacak mıPartilerin 1 Kasım seçim vaatleri içinde en dikkat çekenlerinden biri de 'asgari ücret' olmuştu. Davutoğlu'nun vaadine göre asgari ücret ocak ayında 1.300 TL olacak.
 • 13:56AK Parti 17 İlde Adaylarının Tamamını Meclis'e GönderdiAK Parti, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 23 milyon 669 bin 933'ünü alarak yüzde 49,48 ile 317 milletvekili adayını Meclis'e taşıdı.
 • 07:59Yeni AK Parti Hükümetinde Ekonominin Dümenine Aday İki İsimYeni AK Parti Hükümetinde Ekonominin Dümenine Aday İki İsimYeni hükümette ekonominin başına önceki hükümetlerde olduğu gibi Ali Babacan'ın mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın mı geçeceği merak konusu oldu.
 • 23:23Ali Babacan: "Pkk, Pyd ve Daeş Aynı Şebekedir"Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Bir ülkede demokrasi güçlendiyse, o ülkede terörün barınması mümkün değil. PKK, PYD ve DAEŞ burada aynı şebekedir.
 • 11:14Babacan'dan Kayyum Açıklaması: Herkesin Aklına 'Acaba' Kuşkusu DoğabiliyorBabacan'dan Kayyum Açıklaması: Herkesin Aklına 'Acaba' Kuşkusu DoğabiliyorAK Parti Milletvekili Adayı Ali Babacan Koza Holding'e kayyum atanmasıyla ilgili, "Güven bunalımı yaşandığı için herkesin aklına 'acaba' kuşkusu doğabiliyor." dedi.
 • 00:43Ali Babacan: Anketlerde Tablo Bizim Açımızdan Rahat GörünmüyorAli Babacan: Anketlerde Tablo Bizim Açımızdan Rahat GörünmüyorEski başbakan yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, 1 Kasım seçimlerine ilişkin anketleri değerlendirirken, "Bizim açımızdan çok rahat görünmüyor" dedi.
 • 21:09Eski Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanmasına ilişkin, "Bunlar hukukta yeri olan uygulamalar.
 • 02:20Eski Başbakan Yardımcısı BabacanEski Başbakan Yardımcısı BabacanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detaylar- Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması- Fotoğraf çekimi Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Bu seçim 2023 Türkiye'sinin kaderini belirleyecek bir seçim olacak" Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimin, 2023 Türkiye'sinin kaderini belirleyecek bir seçim olacağını söyledi.
 • 21:21Babacan: Demokrasi Güçlendiyse Terörün Barınması Mümkün DeğilBabacan: Demokrasi Güçlendiyse Terörün Barınması Mümkün DeğilEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, halkın huzur istediğini belirterek "Bir ülkede demokrasi güçlendiyse, o ülkede terörün barınması mümkün değil." dedi.
 • 01:48AK Parti Van BuluşmasıAK Parti Van BuluşmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan genel görüntüler- Katılımcılardan detay görüntüler- Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması- Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Van milletvekili adayı Beşir Atalay'ın konuşması AK Parti Van Buluşması- Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Bugünün Türkiye'sinde artık PKK diye bir terör örgütü olamaz, barınamaz. Eğer söylenecek bir söz varsa, eğer bir hak ve hukuk arayışı varsa, bunun yeri TBMM'dir.
 • 23:03Eski Başbakan Yardımcısı Babacan Van'daEski Başbakan Yardımcısı Babacan Van'daEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, terörle mücadele ile çözüm sürecinin birbirini destekleyen kavramlar olduğunu belirterek, “Hukuk ve kardeşlik tam anlamıyla tesis edilene kadar çözüm süreci devam edecek.
 • 16:47Ali Babacan: "Türkiye Şu Anda 3 Önemli Meydan Okumayla Karşı Karşıya"ANKARA (İHA) –AK Parti Ankara milletvekili adayı ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Türkiye şu anda 3 önemli meydan okumayla karşı karşıya, 3 tane önemli zorluk alanımız var. Bunlardan birincisi küresel ekonomik konjonktür, ikincisi ülkemizi çevreleyen coğrafyadaki güvenlik sorunları, üçüncüsü de Türkiye’nin kendi içinden geçmekte olduğu iç siyasi belirsizlik ortamıdır” dedi.
 • 15:45Kayyum Sorusunu Cevaplamayan Babacan: Yargıya Güven En Alt SıradaEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kayyum sorusuna “Biz 13 yıldır böyle ayaküstü soru-cevap yapmadık biliyorsunuz.” karşılığını verdi.
 • 15:26Eski Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, Türkiye'nin küresel konjonktürden, bölgesel güvenlikten ve iç siyasetten kaynaklı zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Tüm olumsuzluklara rağmen ekonominin çarkları dönmeye devam ediyor" dedi.
 • 12:34Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, AK Parti'nin içinden başka bir parti çıkabileceği iddialarının "hayal ürünü" olduğunu söyledi.
 • 11:36Babacan'dan Önemli AçıklamalarAK Parti Ankara Milletvekili Adayı ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Koza İpek’e kayyum atanmasının tüm ekonomiye olumsuz etkisi olacağını düşünmediğini söyledi.
 • 15:06Babacan'dan Önemli AçıklamalarEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bu yıl başından itibaren gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere toplam 540 milyar dolarlık sermaye çıkışı olduğunu söyledi.
 • 14:17Ali Babacan Son Seçim Anketi Sonuçlarını AçıkladıEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, teröre karşı ilkeli ve prensipli bir duruş gerektiğini belirterek, "Biz de bunu müttefiklerimizden özellikle de Batılı dostlarımızdan bekliyoruz" dedi.
 • 14:09Babacan: Türkiye Hukuk Devleti Olmazsa Ekonominin İlerlemesi ZorlaşacakBabacan: Türkiye Hukuk Devleti Olmazsa Ekonominin İlerlemesi ZorlaşacakEkonomi eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aydın iş dünyasıyla kahvaltıda buluştu.
 • 12:38Bülent Arınç: 'Parti Kursalar Ne Olacak? Derlerse Başka Tepki Veririz!AK Parti kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti içerisinde bazı zıpır tipler türediğini ve kendisi ile birlikte Abdullah Gül, Ali Babacan ve Hüseyin Çelik gibi isimleri itibarsızlaştırmaya çalıştığını söyledi.
 • 15:17Eski Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan, "Bir siyasi parti 80 milletvekiliyle Meclis'te olacak ama onun bağlantılı olduğu, onun arkasındaki terör örgütü elinde silah bizim polisimizi, askerimizi öldürmeye kalkacak.
 • 14:31Babacan: Babacan: "Otomobil Satışları Bu Sene Rekor Kıracak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdaki dinleyicilerden görüntüler, - Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması, Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Bu yıl yüzde üç civarında büyüme bekliyoruz.
 • 14:20Eski Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin geçen yıl yüzde iki nokta on büyüdüğünü hatırlatarak, "Bu yıl yüzde üç civarında büyüme bekliyoruz.
 • 15:05Ali Babacan Cami Avlusunda Önlük Takıp Aşure DağıttıAli Babacan Cami Avlusunda Önlük Takıp Aşure DağıttıEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Ali Babacan cami avlusunda vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
 • 14:21Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, "AK Parti'nin seçim taahhütleri ile Meclis'e gönderilen bütçe tam uyumlu. Biz sadece vaat vermedik, bu bütçe ile Orta Vadeli Program'da (OVP) da nasıl mali disiplinden vazgeçmeden bunu yapacağımızı ortaya koyduk" dedi.
 • 13:26Babacan: Tavrımız ABD Gazetesinin Türkiye Manşetini Boşa ÇıkardıBabacan: Tavrımız ABD Gazetesinin Türkiye Manşetini Boşa ÇıkardıAli Babacan, ABD'nin The New York Times'ta yer alan "Türkiye kederde ve sevinçte birleşemeyenlerin ülkesi olma yolunda hızla ilerliyor" manşeti hakkında açıklama yaptı.
 • 13:00Babacan: Kamuoyu Araştırmaları Babacan: Kamuoyu Araştırmaları "Bıçak Sırtı" Sonuçları İşaret EdiyorEski Başbakan Yardımcısı Babacan, "Kamuoyu araştırmalarının 1 Kasım seçimlerinde "bıçak sırtı" çıkacağını işaret ediyor." dedi.
 • 12:47Eski Başbakan Yardımcısı Babacan: (1)Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Bu olayı asla Ortadoğu, başka ülkelerde meydana gelen olaylarla karıştırmamak lazım. Son dönemde biraz o benzetmeler yapıldı, bu doğru değil" dedi.
 • 14:08Ankara'daki PatlamaEski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, "Ankara'da meydana gelen vahşi terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.
 • 08:48Asgari Ücrette 'Tarih' BilmecesiAsgari Ücrette 'Tarih' BilmecesiBaşbakana göre 1300 TL'lik asgari ücret yıl başında, Babacan'a göre yıl sonunda mümkün olacak.
 • 18:00Babacan: Evlerimizi Isıtmak İçin Ele MuhtacızBabacan: Evlerimizi Isıtmak İçin Ele MuhtacızEkonomiden Sorumlu eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye başta Rusya olmak üzere dışa bağımlı durumda. Evlerimizi ısıtmak için ele muhtacız." dedi.