02:3800
SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri


ALİ BABACAN

1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.1990 yılında Fulbright bursu kazanarak, ABD'ye gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da... Devamı

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Sadece sanayiyi daha cazip hale getirmek değil gayrimenkuldeki bu ölçüsüz işlemleri de önleyici adımlar atmak lazım. Biz bunları söyledikçe de bazı tepkiler oluştu, bundan sonra da tepkiler olacaktır. (Dün 01:05)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi Sona Erdi

  Bu yıl 5. si düzenlenen ve 2 gün süren İstanbul Finans Zirvesi sona erdi. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  İmalat Sanayii İhmal Edilemez'

  İmalat Sanayii İhmal Edilemez"

  Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (ANASİAD) Genel Başkanı Eyüp Kutlucan, Türkiye’de 2004-2013 yılları arasındaki 10 yıllık dönemde, bankaların imalat sanayiine yönelik kredileri yarı yarıya azaltırken, konut kredilerini ise iki katına çıkarmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Türkiye Hak Ettiği Nota Sahip mi

  Türkiye Hak Ettiği Nota Sahip mi

  Ekonomi yönetiminden gelen eleştirilerin ardından, analistler Türkiye'nin hak ettiği notu alıp almadığını değerlendirdi. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakan Şimşek'in Açıklamaları (2)

  Bakan Şimşek'in Açıklamaları (2)

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bütçe noktasında bu sene hedeflerimizi tutturacağız. Zor bir yıl, öngörmediğimiz birçok şok yaşadık” dedi. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan Önemli Açıklamalar

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan Önemli Açıklamalar

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Finans Zirvesi’nde konuştu. (16 Eylül 2014 Salı )

   

 

  Gündem / 16 Eylül 2014

  Gündem / 16 Eylül 2014

  ANADOLU AJANSI. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  İstanbul Finans Zirvesi'nin İlk Günü Tamamlandı

  Zirvenin ikinci gününe Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katılacak (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Gündem Özeti / 16 Eylül 2014

  Gündem Özeti / 16 Eylül 2014

  ANADOLU AJANSI. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  İstanbul Finans Zirvesi'nin İlk Günü Tamamlandı

  Zirvenin ikinci gününe Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katılacak. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı'nda Konuştu

  Güler Sabancı Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı'nda Konuştu

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı, "Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı"nın açılış konuşmasını yaptı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı Açıklaması

  "Geleceğin teknolojilerini göz önüne alan, iş gücü ve vergi politikalarını atılım yapmamızı sağlayacak şekilde düzenleyen yeni bir sanayi politikasını içeren çalışmayı dört gözle bekliyoruz" "Yeni Brisa fabrikası 300 milyon dolar yatırım ile hayata geçecek. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı'nda Konuştu

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı"nın açılış konuşmasını yaptı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı: Sanayiye Öncelik Açıklamaları Umut Verici (2)

  Güler Sabancı: Sanayiye Öncelik Açıklamaları Umut Verici (2)

  (fotoğraf eklendi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı: Sanayiye Öncelik Açıklamaları Umut Verici

  Güler Sabancı: Sanayiye Öncelik Açıklamaları Umut Verici

  Güler Sabancı, hükümetin sanayiye öncelik verileceğine ilişkin açıklamalarını umutla karşıladıklarını söyledi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güler Sabancı: Davutoğlu ve Babacan'ın Açıklamalarını Umutla Karşılıyoruz

  Güler Sabancı: Davutoğlu ve Babacan'ın Açıklamalarını Umutla Karşılıyoruz

  "sayın Başbakan Davutoğlu'nun yaptığı açıklamaları ve Sayın Ali Babacan'ın sanayiye, önem ve öncelik atfeden açıklamalarını umutla karşılıyoruz" "Sayın Davutoğlu'nun Türkiye ekonomisi ile ilgili konulara uzun vadeli bakış açısına sahip olduklarını söylemesi, hükümet programında önümüzde ki 2015-2018 dönemine yönelik sanayi strateji çalışmasının öngörülmesi bizi çok memnun etti" "Toplumsal barış, hukuk reformu, yeni anayasa ve birlik beraberlik içinde yarınına güvenen bir ülke olmamız tabi ki (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  1güler Sabancı Davutoğlu ve Babacan'ın Açıklamalarını Umutla Karşılıyoruz

  1güler Sabancı Davutoğlu ve Babacan'ın Açıklamalarını Umutla Karşılıyoruz

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Sayın Başbakan Davutoğlu'nun yaptığı açıklamaları ve Sayın Ali Babacan'ın sanayiye, önem ve öncelik atfeden açıklamalarını umutla karşılıyoruz" "Sayın Davutoğlu'nun Türkiye ekonomisi ile ilgili konulara uzun vadeli bakış açısına sahip olduklarını söylemesi, hükümet programında önümüzde ki 2015-2018 dönemine yönelik sanayi strateji çalışmasının öngörülmesi bizi çok memnun etti" "Toplumsal barış, hukuk reformu, yeni anayasa ve birlik (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi Başladı

  Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu ve küresel finansın liderlerini buluşturan 5. İstanbul Finans Zirvesi başladı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi Başladı

  Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu ve küresel finansın liderlerini buluşturan "5. İstanbul Finans Zirvesi" başladı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  First lady'leri, Osmanlı motifleriyle buluşturan 'modacı' -

  First lady'leri, Osmanlı motifleriyle buluşturan "modacı" -

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı bakanların eşlerine Osmanlı motiflerinden kıyafetler diken Kütahyalı modacı Cemile Gül'ün tasarlayıp ürettiği kaftanlar, adeta o dönemin ihtişamını yansıtıyor. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  First Lady"Leri Osmanlı Motifleriyle Buluşturan Modacı

  Kütahya ve Bursa'daki iş yerlerinde çalışmalarını sürdüren modacı Cemile Gül, geleneksel Osmanlı kaftanlarını geçmişten geleceğe taşımayı hedefliyor Gül: "Kütahyalılar çok büyük destek vermesine rağmen en büyük şansımız; Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bazı bakanlarımızın eşlerinin, ileri gelen ailelerin, kıyafetlerimizi taşımasıyla işlerimiz daha ciddi boyutlara geldi" "Yaptığımız iş sayesinde, yanımızda çalışan personelin de yeni iş yerleri açmasıyla Kütahya'da 17 atölye oluştu. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Küresel Finansın Liderleri Yarın İstanbul'da Bir Araya Gelecek

  Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu ve küresel finansın liderlerini buluşturacak "5. İstanbul Finans Zirvesi" yarın İstanbul'da başlayacak Zirvenin bu yılki konuşmacıları arasında, Gelişen Pazarlarda 20 Küresel Düşünce Lideri’nden biri olarak seçilen İngiliz MRL Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Cornelia Meyer, Bahreyn Uluslararası Yatırım Bankası Üst Yöneticisi (CEO) Aabed Al Zeera da bulunacak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Erdem (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "Büyük bir hazinedir İstanbul. Tarihi doku hiçbir yerde yok. Bunları koruyacağız. Bunları korumak bizim tarihi mekana olan borcumuz" "Bunları korurken İstanbul'un küresel bir şehir olmasını engelleyebilir miyiz veya durdurmamız gerekir mi? O da hayır. İstanbul dünyanın en büyük havalimanına sahip olacak. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "Bizde doğalgaz kaynakları, ekonomik kaynaklar olmadığına göre, geçmiş dönemden sömürgeci bir devlet olupta bugüne intikal etmiş bir kapital birikim olmadığına göre, elimizdeki en önemli sermaye insan. İnsan kaynağını çok iyi değerlendirmemiz lazım. Onun niteliğini değiştirmemiz lazım" "Bizim yarıştığımız. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  "Vergi alacaklarıyla ilgili af niteliğinde bir husus yoktur. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Başbakanlık'ta Makroekonomi Toplantısı

  Başbakanlık'ta Makroekonomi Toplantısı

  Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşar Vekili Cavit Dağdaş, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu, Başbakanlık Başmüşavirleri Ali Sarıkaya ile Taha Özhan'ın katıldığı belirtildi. (11 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Başbakanlık'ta Makro Ekonomi Toplantısı Başladı

  Başbakanlık'ta Makro Ekonomi Toplantısı Başladı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, makro ekonomi sunumunun yapılacağı toplantı başladı. (11 Eylül 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Oran, Babacan'a "10 Bankanın İzlenmesi Talimatını Verdiniz Mi?" Diye Sordu

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a hafta başında ekonomi üst yönetimi ile bir toplantı yaparak 10 bankanın yakından izlenmesi talimatını verip vermediğini sordu. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Oran: Fed'in Ziraat Bankası'na Yönelik Lisans İptali Söz Konusu Mu?

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, "ABD Merkez Bankası'nın (FED) Ziraat Bankası'na yönelik herhangi bir lisans iptali söz konusu mudur? (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İdris Bal'dan, Babacan'a Soru Önergesi

  Kütahya Milletvekili İdris Bal, Ali Babacan tarafından cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Küresel Finansın Liderleri İstanbul'da Buluşacak

  İstanbul Finans Zirvesi'nin (IFS) bu yılki konuşmacıları arasında, Gelişen Pazarlarda 20 Küresel Düşünce Lideri’nden biri olarak seçilen İngiliz MRL Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Cornelia Meyer, Bahreyn Uluslararası Yatırım Bankası CEO'su Aabed Al Zeera da bulunacak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın katılımının da beklendiği zirvede, yerli ve yabancı finans piyasalarının önde gelen temsilcileri çeşitli sunumlar gerçekleştirecek. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.09.2014 02:38:37. #1.11#