13:1500
SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri


ALİ BABACAN

1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.1990 yılında Fulbright bursu kazanarak, ABD'ye gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da... Devamı

  Başbakan Yardımcısı Babacan(3/son): Sanayi Üretiminin Milli Gelirdeki Payının Düşmeye Başlaması...

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, son yıllarda sanayi üretiminin milli gelirdeki payının düşmeye başladığını vurgulayarak, "Bu tehlikeli bir trend. Özel sektör sabit sermaye harcamalarına baktığınızda da bu trendler çok iç açıcı değil. Bu hem bugünkü büyümemizi biraz baskı altında tutuyor hem de geleceğin büyümesi hakkında da bizi kaygılandırıyor" dedi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Babacan: Lüks Tüketim Türkiye'yi Sıkıntıya Sokar

  Babacan: Lüks Tüketim Türkiye'yi Sıkıntıya Sokar

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Üretmeden dışarıdan sağlanan krediyle lüks alışveriş, lüks konut Türkiye'yi çıkmaza sokabilir" uyarısında bulundu. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Babacan'dan Önemli Açıklamalar

  Babacan'dan Önemli Açıklamalar

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonrasını değerlendiren Babacan ülke ve ekonomi gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "2015'ten 2019'a kadar Türkiye seçimsiz bir dönemi yaşıyor, 2019'dan 2023'e kadar da yine seçimsiz bir dönem yaşanıyor" "(Bu dönemler) Türkiye'nin biraz daha yapısal sorunlarına eğilebildiği, özellikle yasal düzenlemeler ve eğer mümkün olursa yeni anayasa açısından önemli bir fırsat" "Türkiye, bu fırsatı iyi kullanırsa 2023 hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ama o fırsat kaçırılırsa da gerçekten yazık olur ve 2023 hedefleri de zora girebilir" "(Cumhurbaşkanlığı seçimi) Anketler gayet güzel (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "12 yıllık başarılı bir başarılı süreç varsa burada Merkez Bankası'nın katkısı da çok çok büyük. Başarısız bir Merkez Bankasıyla, başarılı bir ekonomik sonuç oluşmaz" "Biz kredi alan taraftan, veren taraf olmakla kalmadık, IMF tarafından yönetilen ülke olmaktan, yöneten ülkeler masasına oturmuş olduk" (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan: Olağanüstü Bir Şey Olmazsa, Seçim İyi Bir Neticeyle Tamamlanacak

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik kamuoyu yoklamalarındaki anketlerde gayet güzel sonuçlar elde edildiğini vurgulayarak, "Eğer olağanüstü bir şey olmazsa, birinci turda da iyi bir neticeyle seçim tamamlanacak gibi görünüyor. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Tim: Temmuz Ayında İhracat Yüzde 9.7 Arttı

  Tim: Temmuz Ayında İhracat Yüzde 9.7 Arttı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Irak ve diğer çevre pazarlarda yaşanan sorunlara rağmen, Temmuz ayında ihracatın yüzde 9.7 artttığını söyledi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tim Başkanı Büyükekşi: Temmuz Ayında İhracatta Yüzde 10 Artış Var

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), yeni yönetim kurulu ile ilk Ankara temasını bugün gerçekleştirerek bazı bakanlar ile beklentilerini paylaştı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan TİM Heyetini Kabul Etti

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki konsey üyelerini kabul etti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan TİM heyetini kabul etti -

  Başbakan Yardımcısı Babacan TİM heyetini kabul etti -

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki konsey üyelerini kabul etti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Atso Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

  Atso Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

  TOBB Başkan Yardımcısı Budak: "(İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları) Bu kadar şiddet içeren konularda Türkiye'nin duyarsız kalması söz konusu olamaz ama tepkilerin de aslında ayarı olması gerekiyor" "500 yıl önce Türkiye'ye yerleşmiş Museviler var, bu insanların İsrail hükümeti ile eşdeğer tutulmaması. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Budak, Ali Babacan'a Seslendi: 'Tesellinize İhtiyacımız Var'

  Budak, Ali Babacan'a Seslendi: "Tesellinize İhtiyacımız Var"

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Ali Babacan: Zulümlere Dünya Kayıtsız Kalıyor

  Ali Babacan: Zulümlere Dünya Kayıtsız Kalıyor

  Ali Babacan, dünyanın zulümlere kayıtsız kaldığını belirterek, "Bir yunusun hayatı için gösterilen çaba insanlar, çocuklar ve kadınlar için gösterilmiyor." dedi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 13:15:39. #1.12#