SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri

 • 11:16Ali Babacan'ın Eski Danışmanı: Ak Saray Müslümanlığa SığmazAli Babacan'ın Eski Danışmanı: Ak Saray Müslümanlığa SığmazCumhurbaşkanlığı Sarayı'na, Ali Babacan'ın 4 yıl danışmanlığını yapan bürokrat Şeref Efe'den çok sert eleştiri geldi.
 • 16:159. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatının ardından, Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretleri sürüyor.
 • 14:40Ali Babacan Taziye Ziyaretinde BulunduAli Babacan Taziye Ziyaretinde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın taziye evine gelmesi, - Ali Babacan'ın açıklamaları, ANKARA - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı sonrası Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, taziye sonrası açıklama yaptı.
 • 14:13Babacan'dan Demirel Yorumu: Adeta Yaşayan Bir TarihtiBabacan'dan Demirel Yorumu: Adeta Yaşayan Bir TarihtiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ilgili duygularını aktardı.
 • 13:599. Cumhurbaşkanı Demirel'in Vefatı9. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan ve eski Bakanlardan Mehmet Ağar, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’taki evine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Bakanlar Kurulu toplantısı başladı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin ardından ilk toplantısını yapıyor.
 • 17:45Finansal İstikrar Komitesi'nin 22. Toplantısı YapıldıFinansal İstikrar Komitesi’nin 22. toplantısı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında, Hazine Müsteşar Vekili, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 15:41Finansal İstikrar Komitesi ToplantısıFinansal İstikrar Komitesi'nin 22'nci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 12:05Ali Babacan: Dış Talebin Zayıf Seyri Büyümeyi SınırlandırdıEkonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, dış talebin zayıf seyrinin büyümeyi sınırlandırdığını söyledi.
 • 18:40Ali Babacan Oy Sayımında GörüntülendiAli Babacan Oy Sayımında GörüntülendiAli Babacan Çankaya'daki İlçe Seçim Kurulu'nda yapılan oy sayımı sırasında görüntülendi.
 • 14:00Başbakan Yardımcısı Babacan Oyunu KullandıBaşbakan Yardımcısı Babacan Oyunu KullandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi ve çocukları ile oyunu kullanacağı Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'na gelişi- Başbakan Yardımcısı Babacan'ın oyunu kullanması- Babacan'ın çıkışı ANKARA – Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, oyunu Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda kullandı.
 • 19:47Babacan: Babacan: "Yüzde 35 ile Tek Başına İktidar Olunmaz Ki"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan- Babacan, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu'nda sanayicilerle bir araya geldi- Babacan'nın konuşması- İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin'in Babacan'a hediye vermesi- Gültekin'in konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Millet olarak, istikrarımıza ve güven ortamımıza sahip çıkarsak Türkiye'nin yolu açık"- "Anamuhalefet, 'yüzde 35'i hedefliyorum' diyor.
 • 17:45Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Millet olarak istikrarımıza ve güven ortamımıza sahip çıkarsak Türkiye'nin yolu açık" dedi.
 • 17:31Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Son haftalarda anketler, kamuoyu yoklamaları biraz böyle koalisyonu işaret ettiği zaman dolar çıkıyor, faiz çıkıyor.
 • 13:31Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasa oyuncularının en çok bekledikleri senaryonun yeniden tek parti hükümeti olduğunu belirtti.
 • 08:55Ali Babacan: Türkiye'ye Ancak Bu Kadar Zarar VerilebilirAli Babacan: Türkiye'ye Ancak Bu Kadar Zarar VerilebilirBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, MİT TIR'larıyla ilgili, "Bu Türkmenlere bir yardımdı. Türkiye'ye ancak bu kadar zarar verilebilir." dedi.
 • 08:49Başbakan Yardımcısı Babacan: (1)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "İktisatta bir kriz tanımı vardır, kriz terminolojisi hangi ortamda kullanılır bu çok açıktır.
 • 00:01Gündem Özeti/ 5 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Japonya'da Alt ve Üst Meclisleri ziyaret edecek ve Başbakan Şinzo Abe ile görüşecek.
 • 14:17Babacan: Babacan: "Karekodlu Çek, Türkiye'de ve Dünyada Bir İlk Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması Çekler karekodla daha güvenilir olacak- Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Karekodlu çek, Türkiye'de ve dünyada bir ilk olacak.
 • 13:06Çeklerde Karekod Dönemi BaşlıyorÇeklerde Karekod Dönemi BaşlıyorAdeta patlayan karşılıksız çek oranına karşı adım geldi. 15 Haziran'da ilk kez Türkiye`de uygulanacak karekodlu çek ile karşılıksız çek riskinin azaltılması hedefleniyor.
 • 12:38Karekodlu Çek Uygulaması 15 Haziran'dan Sonra BaşlayacakKarekodlu Çek Uygulaması 15 Haziran'dan Sonra BaşlayacakBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, karşılıksız çek riskinin azaltılması ve iç piyasada ticaretin daha sağlıklı yapılabilmesi amacıyla geliştirilen karekodlu çek uygulamasının fiili olarak 15 Haziran 2015 itibarıyla başlayacağını bildirdi.
 • 11:50Babacan: Piyasalar Tek Partiyi FiyatlıyorBabacan: Piyasalar Tek Partiyi FiyatlıyorBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasaların seçim sonuçlarıyla ilgili gördüğü en kuvvetli ihtimalin tek parti hükümeti olduğunu belirterek, "Piyasalar onu görüyor, onu fiyatlandırmış durumda" dedi.
 • 11:42Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasaların seçim sonuçlarıyla ilgili gördüğü en kuvvetli ihtimalin tek parti hükümeti olduğunu belirterek, "Piyasalar onu görüyor, onu fiyatlandırmış durumda" dedi.
 • 12:55Yabancılar Türkiye Pozisyonunu Gözden GeçiriyorYabancılar Türkiye Pozisyonunu Gözden Geçiriyor"Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bir TV kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • 12:55Ekonominin Patronu"Ndan 7 Haziran UyarısıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "7 Haziran seçimleri Türkiye’deki istikrarın bozulacağı bir tabloyu önümüze koyarsa ekonomimizin çarklarını çevirmek çok zor olur, refahımızı finanse edemeyiz.
 • 12:50Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Seçimler, Türkiye'nin istikrarının bozulacağı bir tabloyu önümüze koyarsa, siyasi istikrar ortamı bozulduğu anda bizim ekonomimizin çarklarını çevirmek cari açık sebebiyle çok çok zor olur.
 • 12:14Başbakan Yardımcısı Babacan: (1)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, siyasi istikrardaki en ufak bir şüphenin ekonomide darboğaza neden olabileceğini söyledi.
 • 11:25Bank Asya'nın TMSF'ye DevriBank Asya'nın TMSF'ye DevriBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bank Asya’nın TMSF’ye devriyle ilgili, "Bağımsız kurullarımızın almış olduğu kararlar, atmış olduğu adımlar üzerine çok fazla yorum yapmamız doğru olmaz. Biz konuştukça o kurumlarımızın bağımsızlığına zarar getirmiş oluruz.
 • 12:08Babacan: Bu Seçimler Enteresan OlacakBabacan: Bu Seçimler Enteresan OlacakKararsız seçmen sayısının yüksek olduğuna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Ali Babacan "Bu seçimler enteresan olacak" dedi.
 • 09:39Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, işveren örgütlerinin muhalefet partilerinin taleplerine yaklaşımına ilişkin, "Hem sonuçlarından olumsuz etkilenecek taraf ol hem de 'nasıl olsa birileri bizim için mücadele ediyor' deyip, sessiz, bir köşede bekle. Bu doğru değil. Bir yol kazası olup da başlarına gelirse o zaman 'yandım Allah' diyecekler ama iş işten geçmiş olacak" dedi.
 • 09:26Babacan: Bank Asya'nın TMSF'ye Devri Siyasi DeğilBabacan: Bank Asya'nın TMSF'ye Devri Siyasi DeğilBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine ilişkin, "Siyasi bir şey olsa 1,5 sene niye beklensin de bugün yapılsın?" dedi.
 • 12:46Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (2)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 12:41Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (3)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 12:20Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (1)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması- Detaylar Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 09:28Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak" dedi.
 • 23:12Babacan, Ekonomi Kulübü Üyeleriyle BuluştuBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Kulübü üyeleriyle bir araya geldi.
 • 06:43Başbakan Yardımcısı Babacan Ekonomiyi DeğerlendirdiBaşbakan Yardımcısı Babacan Ekonomiyi DeğerlendirdiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, İzmir’de katıldığı Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)’ın toplantısında Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirdi.
 • 23:01Babacan, Müsiad İzmir Şubesi'nin Düzenlediği Toplantıya KatıldıBabacan, Müsiad İzmir Şubesi'nin Düzenlediği Toplantıya KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İzmir Swissotel'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesi- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Güven ve istikrar ortamı olmayınca, Allah korusun, dışarıdan ne kadar para bulursanız bulun, Merkez Bankası ne kadar para basarsa bassın, büyüme, istihdam ve refahın artması da mümkün değil" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Güven ve istikrar ortamı olmayınca, Allah korusun, dışarıdan ne kadar para bulursanız bulun, Merkez Bankası ne kadar para basarsa bassın, büyüme, istihdam ve refahın artması da mümkün değil" dedi.
 • 22:18Babacan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni Ziyaret EttiBabacan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ali Babacan'ın İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyareti-İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile sohbetleri-Toplantı salonundan ve dinleyicilerden detaylar-Konuşması-Plaket sunumu-Birlikten ayrılması İZMİR - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti.
 • 21:20Babacan: Babacan: "Hukuki Güvenlik, Ekonomik Büyümenin Temelidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İzmir Ticaret Odasının Genişletilmiş Meclis Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Başbakan Yardımcısı Babacan, İzmir'de- Babacan (2): -"Şimdi bakıyorsunuz malum biraz da seçim dönemi öyle şeyler duyuyoruz ki hele hele bazı siyasi partilerden. Türkiye'yi bugün olmazsa 2-3 sene sonra Yunanistan'ın durumuna düşürecek vaatler"- "Sahip olduğumuz en önemli varlık, en önemli değer istikrar ve güven. Bazen bu varken kıymetini bilemeyebiliyoruz"- "12 yıllık dönem, özellikle dar gelirli kesim için paranın satın alma gücünün arttığı dönem oldu" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, seçimler öncesinde bazı siyasi partilerin "Türkiye'yi bugün olmazsa bile 2-3 sene sonra Yunanistan'ın durumuna düşürecek" vaatlerde bulunduğunu söyledi.
 • 20:43İzmir Babacan: Muhalefetin Vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın Durumuna Düşürürİzmir Babacan: Muhalefetin Vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın Durumuna DüşürürBabacan: Muhalefetin vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın durumuna düşürür Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İzmirli işadamlarına konuştu, 'siyasi istikrar' ve 'güven' vurgusu yaptı.
 • 19:47Babacan: Babacan: "Siyasi İstikrar Zemininin Gevşek Olduğu, Bir Ülkede Ekonomik Başarıyı Elde Etmek Mümkün...Görüntü Dökümü: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan İzmir Ticaret Odası'ndaki genişletilmiş meclis toplantısına katıldı- Toplantıdan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın açıklamaları Başbakan Yardımcısı Babacan, İzmir'de- Babacan: (1) "Eğer bir ülkede siyasi istikrar varsa, zemini kuvvetliyse o ülkenin ekonomisini ilerletmek daha kolay oluyor.
 • 19:28Babacan: Babacan: "Türkiye'yi Yunanistan'ın Durumuna Düşürecek Vaatler"Görüntü Dökümü: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan İzmir Ticaret Odası'ndaki genişletilmiş meclis toplantısına katıldı- Toplantıdan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın açıklamaları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, seçimler öncesinde bazı siyasi partilerin "Türkiye'yi bugün olmazsa bile 2-3 sene sonra Yunanistan'ın durumuna düşürecek" vaatlerde bulunduğunu söyledi.
 • 18:59Babacan: Muhalefetin Vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın Durumuna DüşürürBabacan: Muhalefetin Vaatleri Türkiye'yi Yunanistan'ın Durumuna DüşürürBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, İzmirli işadamlarına konuştu, 'siyasi istikrar' ve 'güven' vurgusu yaptı.
 • 18:27Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan Açıklaması3 sene sonra Yunanistan durumuna getirecek vaatler.
 • 16:54CHP'li Budak: Hukuk Kalmadı, İşadamı Korkuyor, Bu Nasıl İstikrar?CHP'li Budak: Hukuk Kalmadı, İşadamı Korkuyor, Bu Nasıl İstikrar?Antalya iş dünyasından iktidarlarına destek isteyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a CHP'li aday, eski ATSO Başkanı Çetin Osman Budak'tan cevap geldi.
 • 16:48Başbakan Yardımcısı Babacan: Başbakan Yardımcısı Babacan: "Siyasi İstikrar Her Şeyin Zemini"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Çeşme Devlet Hastanesi'nin yeni hizmet binası açılış töreni-Hastane detayları -Bakanın karşılanması ve dinleyicilerden detaylar-Konuşması-Kurdele kesimi-Hastane odalarını ve ameliyathanesini gezmesi-Hastaneden ayrılışı - Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Ekonominin sıhhatli olması için memlekette siyasi istikrar lazım. Siyasi istikrar her şeyin zemini. Siyasi istikrarı bozulup da ekonomisi sağlam bir ülke dünyada gösteremezsiniz"- "Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin gösterdiği başarının devamı çok önemli" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Ekonominin sıhhatli olması için memlekette siyasi istikrar lazım. Siyasi istikrar her şeyin zemini. Siyasi istikrarı bozulup da ekonomisi sağlam bir ülke dünyada gösteremezsiniz" dedi.
 • 13:07Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere gittiği Kuveyt'te İranlı mevkidaşı Cevad Zarif ve Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid el-Sabah ile görüştü.
 • 12:08Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, otomotiv işçilerinin eylemine yönelik, "Bugün için sevindirici olan, her kesimin sağduyusu ile belli bir noktada bu konunun uzlaşma ile tamamlanmasıdır.
 • 11:20Babacan, Davutoğlu'na Babacan, Davutoğlu'na "Danışman Olacak mısınız" Sorusunu GeçiştirdiAli Babacan, seçimlerin ardından Başbakan danışmanı olacağı iddiasına ilişkin, "Önemli olan, AK Parti'nin kurumsal olarak önümüzdeki dönemde neler yapacağıdır." dedi.