SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri

 • 14:27Atso Başkanı Çetin: Ekonomi Kötü, Babacan Ortada YokAtso Başkanı Çetin: Ekonomi Kötü, Babacan Ortada YokAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ekonomi ve siyasetteki belirsizliğe rağmen ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın uzun zamandır ortada olmadığını söyledi.
 • 15:45Başbakan Yardımcısı Babacan'dan Aa'ya Değerlendirme (2) - AddisBaşbakan Yardımcısı Babacan'dan Aa'ya Değerlendirme (2) - AddisGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'nın AA'ya değerlendirmesi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu Etiyopya'da "Kamu özel sektör ortaklığı konusunda Türkiye önemli bir deneyime sahip öncü ülkedir" dedi.
 • 12:50BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası KonferansıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu Etiyopya'da "Kamu özel sektör ortaklığı konusunda Türkiye önemli bir deneyime sahip öncü ülkedir" dedi.
 • 00:56Sürdürülebilir Altyapının FinansmanıSürdürülebilir Altyapının Finansmanı" Konulu Panel - AddisPanele katılanlar- Panele katılan konuşmacılar- Ali Babacan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kamu altyapı yatırımları için daha fazla özel sektör ilgisi ve yatırımına ihtiyaç olduğunu söyledi.
 • 00:10BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası KonferansıADDİS Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kamu altyapı yatırımları için daha fazla özel sektör ilgisi ve yatırımına ihtiyaç olduğunu söyledi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 14 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Genel Kurulu'nda boşalan RTÜK üyelikleri için seçim yapılacak.
 • 19:25BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası KonferansıADDİS Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin G20 başkanlığı sırasındaki önceliklerini "kapsayıcılık", "yatırım" ve "uygulama" olarak 3 başlık altında anlatarak, "Söz konusu bu öncelikler küresel kalkınma gündemi ile yakından ilgilidir" dedi.
 • 19:25Başbakan Yardımcısı Ali Babacan - AddisBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan - AddisGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konferans salonuna gelişi- Babacan'ın salondakilerle selamlaşması- Babacan'ın konuşması- Salondan detay planlar BM Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası Konferansı'na Türkiye'yi temsilen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan katıldı.
 • 09:37Babacan Etiyopya'ya GidecekBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınmanın Finansmanı 3. Uluslararası Konferansı"na katılmak üzere yarın Etiyopya'ya gidecek.
 • 01:18Müsiad Ankara Şubesi ATO Congresium'da İftar VerdiMüsiad Ankara Şubesi ATO Congresium'da İftar VerdiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Biz koalisyon turlarına başladığımız zaman her şeyi konuşmak istiyoruz" dedi.
 • 00:38Babacan: Gerçekten Samimi Olarak Bir Koalisyon Arayışında OlacağızBabacan: Gerçekten Samimi Olarak Bir Koalisyon Arayışında OlacağızBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "AK Parti olarak zihnimizi ve gönlümüzü açtık ve gerçekten samimi olarak bir koalisyon arayışında olacağız." dedi.
 • 00:15Gündem Özeti/ 10 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programına katılacak.
 • 01:09Ali Babacan: Her An Seçime Gidecekmiş Gibi Hazır OlmalıyızAli Babacan: Her An Seçime Gidecekmiş Gibi Hazır OlmalıyızPartisinin il teşkilatlarına seslenen Başbakan Yardımcısı Babacan, "Türkiye'yi bekleyen hararetli günler var. Her an seçime gidecekmiş gibi hazır olmalıyız" dedi.
 • 00:28Babacan: Babacan: "Türkiye'yi Hükümetsiz Bırakmayız"Aksaray'da Ak Parti İl Başkanlığı'nın iftar yemeğine katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Seçimlerin tekrarlanması ile halkın iradesine tekrar başvurulacak.
 • 23:56Babacan: Türkiye'yi Hükümetsiz ve İktidarsız BırakmayızBabacan: Türkiye'yi Hükümetsiz ve İktidarsız BırakmayızBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Aksaray İl Teşkilatınca düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 21:58Başbakan Yardımcısı Babacan Aksaray'daBaşbakan Yardımcısı Babacan Aksaray'daBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aksaray’da protokol üyeleriyle birlikte iftarını yaptı.
 • 00:04Babacan: Babacan: "Ak Parti Olarak, Samimi Bir Çaba İçinde Olacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan- Kemalpaşa Belediyesince Adnan Menderes Rekreasyon Alanı- Gazi ve şehit aileleri onuruna düzenlenen iftar- İftara katılan Gazi ve Şehit ailelerinden detaylar- Babacan İftara katılan aileleri selamladı, ailelere hitap etti- Babacan, Şehit ailelerine çiçek verdi Başbakan Yardımcısı Babacan İzmir'de- "(Koalisyon görüşmeleri) AK Parti olarak, en yüksek oyu almış parti olarak samimi bir çaba içinde olacağız"- "Baktık ki uzlaşma, anlaşma yok, o zaman genel seçimlerin yenileneceği bir döneme gireceğiz.
 • 00:01Gündem Özeti/ 8 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK Toplantısı'na katılacak, Sefaköy'de iftar programına iştirak edecek.
 • 23:06Başbakan Yardımcısı Babacan: Samimi Bir Çaba İçinde OlacağızBaşbakan Yardımcısı Babacan: Samimi Bir Çaba İçinde Olacağızİzmir'de, Kemalpaşa Belediyesi tarafından gazi ve şehit aileleri onuruna düzenlenen iftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Koalisyon görüşmelerinde biz AK Parti olarak, en yüksek oyu almış parti olarak, samimi bir çaba içinde olacağız" dedi.
 • 22:52İzmir Başbakan Yardımcısı Babacan: Samimi Bir Çaba İçinde Olacağızİzmir Başbakan Yardımcısı Babacan: Samimi Bir Çaba İçinde OlacağızBaşbakan Yardımcısı Babacan: Samimi bir çaba içinde olacağız İzmir'de, Kemalpaşa Belediyesi tarafından gazi ve şehit aileleri onuruna düzenlenen iftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Koalisyon görüşmelerinde biz AK Parti olarak, en yüksek oyu almış parti olarak, samimi bir çaba içinde olacağız" dedi.
 • 22:03Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, önümüzdeki haftaların koalisyon arayışlarının olacağı bir hafta olacağını belirterek, “Türkiye’yi nasıl iktidarsız bırakmayız, bunun mücadelesini vereceğiz.
 • 11:16Ali Babacan'ın Eski Danışmanı: Ak Saray Müslümanlığa SığmazAli Babacan'ın Eski Danışmanı: Ak Saray Müslümanlığa SığmazCumhurbaşkanlığı Sarayı'na, Ali Babacan'ın 4 yıl danışmanlığını yapan bürokrat Şeref Efe'den çok sert eleştiri geldi.
 • 16:159. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatının ardından, Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretleri sürüyor.
 • 14:40Ali Babacan Taziye Ziyaretinde BulunduAli Babacan Taziye Ziyaretinde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın taziye evine gelmesi, - Ali Babacan'ın açıklamaları, ANKARA - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı sonrası Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, taziye sonrası açıklama yaptı.
 • 14:13Babacan'dan Demirel Yorumu: Adeta Yaşayan Bir TarihtiBabacan'dan Demirel Yorumu: Adeta Yaşayan Bir TarihtiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ilgili duygularını aktardı.
 • 13:599. Cumhurbaşkanı Demirel'in Vefatı9. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan ve eski Bakanlardan Mehmet Ağar, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’taki evine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Bakanlar Kurulu toplantısı başladı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin ardından ilk toplantısını yapıyor.
 • 17:45Finansal İstikrar Komitesi'nin 22. Toplantısı YapıldıFinansal İstikrar Komitesi’nin 22. toplantısı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında, Hazine Müsteşar Vekili, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 15:41Finansal İstikrar Komitesi ToplantısıFinansal İstikrar Komitesi'nin 22'nci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 12:05Ali Babacan: Dış Talebin Zayıf Seyri Büyümeyi SınırlandırdıEkonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, dış talebin zayıf seyrinin büyümeyi sınırlandırdığını söyledi.
 • 18:40Ali Babacan Oy Sayımında GörüntülendiAli Babacan Oy Sayımında GörüntülendiAli Babacan Çankaya'daki İlçe Seçim Kurulu'nda yapılan oy sayımı sırasında görüntülendi.
 • 14:00Başbakan Yardımcısı Babacan Oyunu KullandıBaşbakan Yardımcısı Babacan Oyunu KullandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi ve çocukları ile oyunu kullanacağı Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'na gelişi- Başbakan Yardımcısı Babacan'ın oyunu kullanması- Babacan'ın çıkışı ANKARA – Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, oyunu Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda kullandı.
 • 19:47Babacan: Babacan: "Yüzde 35 ile Tek Başına İktidar Olunmaz Ki"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan- Babacan, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu'nda sanayicilerle bir araya geldi- Babacan'nın konuşması- İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin'in Babacan'a hediye vermesi- Gültekin'in konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Millet olarak, istikrarımıza ve güven ortamımıza sahip çıkarsak Türkiye'nin yolu açık"- "Anamuhalefet, 'yüzde 35'i hedefliyorum' diyor.
 • 17:45Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Millet olarak istikrarımıza ve güven ortamımıza sahip çıkarsak Türkiye'nin yolu açık" dedi.
 • 17:31Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Son haftalarda anketler, kamuoyu yoklamaları biraz böyle koalisyonu işaret ettiği zaman dolar çıkıyor, faiz çıkıyor.
 • 13:31Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasa oyuncularının en çok bekledikleri senaryonun yeniden tek parti hükümeti olduğunu belirtti.
 • 08:55Ali Babacan: Türkiye'ye Ancak Bu Kadar Zarar VerilebilirAli Babacan: Türkiye'ye Ancak Bu Kadar Zarar VerilebilirBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, MİT TIR'larıyla ilgili, "Bu Türkmenlere bir yardımdı. Türkiye'ye ancak bu kadar zarar verilebilir." dedi.
 • 08:49Başbakan Yardımcısı Babacan: (1)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "İktisatta bir kriz tanımı vardır, kriz terminolojisi hangi ortamda kullanılır bu çok açıktır.
 • 00:01Gündem Özeti/ 5 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Japonya'da Alt ve Üst Meclisleri ziyaret edecek ve Başbakan Şinzo Abe ile görüşecek.
 • 14:17Babacan: Babacan: "Karekodlu Çek, Türkiye'de ve Dünyada Bir İlk Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması Çekler karekodla daha güvenilir olacak- Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Karekodlu çek, Türkiye'de ve dünyada bir ilk olacak.
 • 13:06Çeklerde Karekod Dönemi BaşlıyorÇeklerde Karekod Dönemi BaşlıyorAdeta patlayan karşılıksız çek oranına karşı adım geldi. 15 Haziran'da ilk kez Türkiye`de uygulanacak karekodlu çek ile karşılıksız çek riskinin azaltılması hedefleniyor.
 • 12:38Karekodlu Çek Uygulaması 15 Haziran'dan Sonra BaşlayacakKarekodlu Çek Uygulaması 15 Haziran'dan Sonra BaşlayacakBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, karşılıksız çek riskinin azaltılması ve iç piyasada ticaretin daha sağlıklı yapılabilmesi amacıyla geliştirilen karekodlu çek uygulamasının fiili olarak 15 Haziran 2015 itibarıyla başlayacağını bildirdi.
 • 11:50Babacan: Piyasalar Tek Partiyi FiyatlıyorBabacan: Piyasalar Tek Partiyi FiyatlıyorBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasaların seçim sonuçlarıyla ilgili gördüğü en kuvvetli ihtimalin tek parti hükümeti olduğunu belirterek, "Piyasalar onu görüyor, onu fiyatlandırmış durumda" dedi.
 • 11:42Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasaların seçim sonuçlarıyla ilgili gördüğü en kuvvetli ihtimalin tek parti hükümeti olduğunu belirterek, "Piyasalar onu görüyor, onu fiyatlandırmış durumda" dedi.
 • 12:55Yabancılar Türkiye Pozisyonunu Gözden GeçiriyorYabancılar Türkiye Pozisyonunu Gözden Geçiriyor"Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bir TV kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • 12:55Ekonominin Patronu"Ndan 7 Haziran UyarısıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "7 Haziran seçimleri Türkiye’deki istikrarın bozulacağı bir tabloyu önümüze koyarsa ekonomimizin çarklarını çevirmek çok zor olur, refahımızı finanse edemeyiz.
 • 12:50Başbakan Yardımcısı Babacan: (2)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Seçimler, Türkiye'nin istikrarının bozulacağı bir tabloyu önümüze koyarsa, siyasi istikrar ortamı bozulduğu anda bizim ekonomimizin çarklarını çevirmek cari açık sebebiyle çok çok zor olur.
 • 12:14Başbakan Yardımcısı Babacan: (1)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, siyasi istikrardaki en ufak bir şüphenin ekonomide darboğaza neden olabileceğini söyledi.
 • 11:25Bank Asya'nın TMSF'ye DevriBank Asya'nın TMSF'ye DevriBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bank Asya’nın TMSF’ye devriyle ilgili, "Bağımsız kurullarımızın almış olduğu kararlar, atmış olduğu adımlar üzerine çok fazla yorum yapmamız doğru olmaz. Biz konuştukça o kurumlarımızın bağımsızlığına zarar getirmiş oluruz.
 • 12:08Babacan: Bu Seçimler Enteresan OlacakBabacan: Bu Seçimler Enteresan OlacakKararsız seçmen sayısının yüksek olduğuna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Ali Babacan "Bu seçimler enteresan olacak" dedi.