20:2100
SON DAKİKA ALİ BABACAN HABERLERİ

Son Dakika Ali Babacan Haberleri


ALİ BABACAN

1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.1990 yılında Fulbright bursu kazanarak, ABD'ye gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da... Devamı

   

  Başbakan Davutoğlu: Son Büyüme Rakamları Beklentilerimizin Altında Geldi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu '10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları'nı açıkladı. (Bugün 14:01)

   

  TÜRKONFED'in 10. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

  TÜRKONFED'in 10. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

  FIRATSİFED Başkanı Yahya Alper Bektaş, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu toplantısının son derece yararlı geçtiğini söyledi. (Bugün 13:50)

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

  Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Hiçbir konuda ekonomi yönetimimiz, hükümetimiz bir panik halinde ya da var olan dengeleri etkileyecek bir yola girmemiştir, girmeyecektir" "Hiçbir kesimin, herhangi bir şekilde, bir tereddüt yaşamasını gerektirecek bir durum yok. Uluslararası piyasaların Türkiye ekonomisine güveni tam" "Genel dengeleri ilgilendiren ek tedbir almaya ihtiyaç hissetmiyoruz. (Bugün 13:10)

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, plaket ve hediyelerle ciddi bir israf alanının oluştuğunu söyledi. (Bugün 12:10)

   

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları - Davutoğlu (1)

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti açısından büyük bir sınavdan sürekli geçiyoruz"- "Muhtemelen bu çalışmalar (yapısal dönüşüm programları) tamamlandığı zaman mart, nisan gibi (Bugün 11:59)

   

  Hakan Ülken, Business 20 Toplantılarına Katıldı

  Hakan Ülken, Business 20 Toplantılarına Katıldı

  TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı Hakan Ülken, TOBB Başkanlığı nezdinde düzenlenen bir dizi toplantı ve ziyaret için Ankara ve İstanbul'da temaslarda bulundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan: Eğer Güven Yoksa...

  Babacan: Eğer Güven Yoksa...

  Başbakan yardımcısı Ali Babacan, "Eğer güven yoksa yatırımcı duruyor, bankalar duruyor, tüketici ve ekonomi duruyor" dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan Eğer Güven Yoksa

  Babacan Eğer Güven Yoksa

  * Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Eğer güven yoksa yatırımcı duruyor, bankalar duruyor, tüketici ve ekonomi duruyor" "Maliye politikalarıyla ekonomiyi ne kadar canlandırmaya çalışırsanız çalışın, merkez bankaları para politikalarında ne kadar genişlemeci çizgi izlerse izlesin eğer güven yoksa bir ülkede, büyümede, istihdam da mümkün değil" Haber-Kamera: Enver ALAS - İstanbul / DHA G-20'nin iş dünyası ayağı olan B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  B20 Türkiye Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Babacan: (1) "Bugün itibariyle dünya ekonomisinin önündeki en büyük problem bütçe açıkları değil kredibilite açığıdır" "Kredibilite açığı ne kadar çabuk kapatılırsa güven o kadar hızlı oluşur ve bu oluşan güven güçlü ve sürdürülebilir bir büyümeyi arkasından getirir" "Biz istiyoruz. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  B20 Türkiye Toplantısı - Başbakan Yardımcısı Babacan (2)

  B20 Türkiye Toplantısı - Başbakan Yardımcısı Babacan (2)

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, G20'nin iş dünyası ayağı B20'nin Türkiye'deki ilk toplantısında konuşma yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ali Babacan: 'Dünya Ekonomisinin En Büyük Engeli Kredibilite Açığıdır'

  Ali Babacan: "Dünya Ekonomisinin En Büyük Engeli Kredibilite Açığıdır"

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul’da gerçekleştirilen B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı’na katıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan: Küresel Ekonomi Özel Sektör Yatırımıyla Büyür

  Babacan: Küresel Ekonomi Özel Sektör Yatırımıyla Büyür

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, küresel ekonomide büyümenin olması için özel sektörün daha çok yatırım yapması gerektiğini söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  B20 Türkiye Toplantısı

  B20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu: "G20 Türkiye dönem başkanlığı ana amacını 'Kapsayıcı ve Sağlam Büyüme' yani 'Inclusive and Robust Growth' olarak belirledi" "Türk iş dünyasının alanında uzman iş insanları, ticaret, altyapı ve yatırımlar, büyümenin finansmanı, istihdam ve yolsuzlukla. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  'G20 Türkiye Dönem Başkanlığı Bir Milat'

  "G20 Türkiye Dönem Başkanlığı Bir Milat"

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "G20'nin iş dünyası kanadı olan B20'yi daha da güçlendirmeliyiz." dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  G20 Sherpa Toplantısı

  Başbakan Yardımcı Babacan: "Bizim performansımızın başarısı, yapılacak olan destekler ve iş birliğine bağlıdır. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ali Babacan: 2014, Türkiye İçin Kolay Bir Yıl Olmadı

  Ali Babacan: 2014, Türkiye İçin Kolay Bir Yıl Olmadı

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partisinin Kırşehir Merkez İlçe Olağan Kongresi'ne katıldı. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Kongresi

  Başkanlığa Mehmet Şahin, seçildi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Babacan: 'Türkiye Demokrasisi ve Ekonomisiyle Güçlü Bir Ülke'

  Babacan: "Türkiye Demokrasisi ve Ekonomisiyle Güçlü Bir Ülke"

  Başbakan Yardımcısı Babacan, Kırşehir'de- Babacan: "İçerideki bütün teşebbüslere rağmen, dışarıdaki bütün zorluklara rağmen hamdolsun ülkemiz yoluna devam ediyor, demokrasimiz yoluna devam ediyor"- "Çiftçimize ve esnafımıza hizmet veren Ziraat Bankası ve Halk Bankası, çiftçimiz ve esnafımızla alakalı yaptığı işleri bundan sonra kuracakları katılım bankaları eliyle faizsiz sistemle de yapabilecek"- "Artık öyle 10 yılda bir darbelerle ya da darbe tehditleriyle baş başa kalan bir ülke yok. Artık (14 Aralık 2014 Pazar )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 20:21:59. #1.12#