05:3500
SON DAKİKA ALİAĞA HABERLERİ

Son Dakika Aliağa Haberleri

   

  Sağlık-Sen'de Başkan Atçı Güven Tazeledi

  Sağlık-Sen'de Başkan Atçı Güven Tazeledi

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası İzmir Şube Başkanlığına Opr. Dr. Recep Atçı yeniden seçildi. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Pınar Karşıyaka'da Lawal'nın Durumu Belirsiz

  Pınar Karşıyaka'da Lawal'nın Durumu Belirsiz

  Pınar Karşıyaka, Batista'nın Panathinaikos'a gitmesiyle başladığı pivot arayışında Gani Lawal'ın durumu belirsizliğini koruyor. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Muğla Ormanspor Gürgen'e Emanet

  Muğla Ormanspor Gürgen'e Emanet

  Muğla’nın Basketbol 3. Ligdeki tek temsilcisi Muğla Ormanspor, Aliağa Petkimspor’un antrenörlüğünü yapan Hamdi Burç Gürgen ile anlaştı. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Pınar Karşıyaka Ceyhun Altay'ı Kadrosuna Kattı

  Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı geçen sezon Aliağa Petkim'de forma giyen Ceyhun Altay'ı renklerine bağladı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Başkan Kocaoğlu'ndan Ankara'ya 6 Büyük Mesaj

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin de katıldığı 'İzmir Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 3 yıldır hiçbir gelişme sağlanamayan 6 önemli kent sorununu dile getirip İzmir'e "samimi" destek istedi. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Ceyhun Altay Pınar Karşıyaka'da

  Ceyhun Altay Pınar Karşıyaka'da

  Yeni sezonda Basketbol 1'inci Ligi, Eurocup ve Türkiye Kupası'nda yine zirve hedefiyle mücadele etmeye hazırlanan Pınar Karşıyaka, Aliağa'dan ayrılan Ceyhun Altay'la anlaştı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Tarih Ödülleri'nde Son Hafta Heyecanı

  Tarih Ödülleri'nde Son Hafta Heyecanı

  Bu yıl 12. kez düzenlediği "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri"ne başvurmak isteyenlere son uyarı: Bir haftanız kaldı! (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  ABD'li Pilot Ağabeyi İçin 46 Yıl Sonra Çelenk Bıraktı

  ABD'li Pilot Ağabeyi İçin 46 Yıl Sonra Çelenk Bıraktı

  Abd vatandaşı Marian Starr, 1968 yılında Libya'dan havalanan uçağı ile Ege Denizi'ne düşerek kaybolan kardeşi Raymond Williamson için İzmir'in Aliağa İlçesi'nde denize 'Lest we forget' (Unutulmasın) yazılı çelenk bıraktı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İzmir'in Tarih Ödüllerine Başvuru İçin Son Hafta

  İzmir'in Tarih Ödüllerine Başvuru İçin Son Hafta

  İzmir Belediyesinin tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla düzenlediği "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri" yarışmasına başvurmak isteyenlerin 1 haftası kaldı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Yangında 15 Hektarlık Makilik Alan Zarar Gördü

  Yangında 15 Hektarlık Makilik Alan Zarar Gördü

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yanında 15 hektarlık makilik alan zarar gördü. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Petkim'de İş Bırakma Eylemi

  Aliağa Petrol İş Sendikasına bağlı işçiler, Petkim de tasarruf adı altında yapılan uygulamaları doğru bulmadıkları gerekçesiyle 1 saatlık iş bıraktı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Petkim'de İşçiler İş Bıraktı

  Petkim'de İşçiler İş Bıraktı

  Türkiye'nin petrol devi Petkim'de işçiler, ucuz işçiliği protesto için 1 saat iş bırakarak, yürüyüş yaptı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Ege'nin 3 Temsilcisi Ligden Çekildi

  Ege'nin 3 Temsilcisi Ligden Çekildi

  Ege'nin basketboldaki üç temsilcisi, yeni sezon öncesi ligden çekildi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  HDP'li Yüksekdağ: Hükümet IŞİD'e Yardım Ediyor

  HDP'li Yüksekdağ: Hükümet IŞİD'e Yardım Ediyor

  İzmir'in Aliağa ilçesini ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti hükümetini IŞİD'e yardım etmekle ve iki yüzlülükle suçladı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İso "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu"Nu Açıkladı

  İkinci 500 Büyük kapsamındaki kuruluşlarda kar edenlerin sayısı 417’den 377’ye geriledi, zarar eden kuruluşların sayısı ise 83’ten 123’e çıktı 2013 yılında en fazla kar eden ilk iki kuruluş isminin açıklanmasını istemezken, Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat San. Tic. A.Ş 2013 yılında en fazla kar elde eden üçüncü kuruluş ve en çok ihracat gereçekleştiren kuruluş oldu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Alp Gürkan'ın Dinlenmesine Sağlık Engeli

  Tbmm Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu, Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'ı daha önce 23 Temmuz tarihinde dinleyeceğini duyurmuştu. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Soma Faciası Araştırma Komisyonu

  Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın komisyona davet edilmesi Ekim ayına ertelendi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İzmir'de İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değişti

  Mart ayında çıkan 6528 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile eğitim uzmanı olan ilçe milli eğitim müdürleri yerine görevlendirmeler yapıldı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Aliağa Ticaret Odası'ndan Üyelere Ekap Uyarısı

  Aliağa Ticaret Odası'ndan Üyelere Ekap Uyarısı

  İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, kamu ihale mevzuatında yapılan değişikliği hatırlatarak, ihaleye gireceklerin Elektronik Kamu Alımları Platformu'na (EKAP) kayıt zorunluluğu olduğunu söyledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Yılmaz Atandı

  Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Yılmaz Atandı

  Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevine Abdullah Yılmaz atandı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Aranan 3 Kişi Yakalandı

  İzmir’de aranan 3 kişi yakalandı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İzmir'de Haklarında Hapis Kesinleşen 3 Kişi Yakalandı

  İzmir'de polisin yaptığı operasyonlarda, çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 3 kişi yakalandı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İzmir'de, Aranan 3 Kişi Yakalandı

  İzmir'de uzun süredir aranan va haklarında kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 3 kişi yakalandı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İzmir'de Çevreci Atık Yönetimi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçelerde yaptırılan atık su arıtma tesislerinden çıkan çamuru ekonomik değere dönüştürecek "solar çamur kurutma tesisilerinin" ilkini Menderes'te kurdu. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Goldmansachs, Petlim'e Ortak Oluyor

  Goldmansachs, Petlim'e Ortak Oluyor

  Petkim, yüzde 100 iştiraki olan Petlim Limancılık A.Ş.’de sahip olduğu hisselerin devri hususunda GoldmanSachs'a münhasıran müzakere hakkı tanıdığını açıkladı. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

  Goldman Sachs, Petlim'e Ortak Oluyor

  Goldman Sachs, Petlim'e Ortak Oluyor

  Petkim'in yüzde 100 iştiraki olan Petlim Limancılık A.Ş.'ye dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs ortak oluyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Petkim, Goldman Sachs'a Limanının Yüzde 30 Hissesini Satacak

  Petlim Limancılık AŞ, hisselerin yüzde 30'unu 250 milyon dolar ile Goldman Sachs’a satmayı planlıyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  TOBB ve EBSO'dan Gıda Yardımı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ege Bölgesi Sanayi Odası, 1127 aileye 50 bin liralık gıda yardımında bulundu. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  TOBB ve Ebso'dan Bayram Öncesi Gıda Yardımı

  TOBB ve Ebso'dan Bayram Öncesi Gıda Yardımı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), muhtaç aileleri ramazanda gıda yardımlarıyla sevindirdi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Yıldız: Kuzey Irak'taki Petrol Sevkiyatı Geçici Olarak Durduruldu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Irak’tan Türkiye üzerinden yapılan petrol ihracatında toplam 6.2 milyon varillik bir sevkiyat yapıldığını, bunların 4.1 milyon varillik bir kısmının tankerlerle beraber gittiğini belirtti. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Irak'tan Petrol Sevkiyatı Depoların Dolu Olması Dolayısıyla Durdu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Halk Bankası’na yatan Irak petrolünün gelirlerinin yüzde 83’ünü Bağdat yönetiminin, yüzde 17’sinin ise Kuzey Irak yönetiminin aldığını belirterek, “Şuanda depoların dolu olması sebebiyle Irak’tan sevkiyatın geçici olarak durdurulmuştur. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Foçalı Minikler Dostluk Turnuvasında Tecrübe Kazandı

  Foçalı Minikler Dostluk Turnuvasında Tecrübe Kazandı

  Foça'da gençlere her yaşta spor yaptırabilmek için çalışmalar olanca hızıyla sürüyor. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yıldız Soruları Yanıtladı Açıklaması

  "Şu anda depo dolduğu için, bizdeki tanklar dolduğu için Kuzey Irak'tan sevkıyat geçici olarak durdurulmuştur. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yıldız: Kuzey Irak'tan Petrol Akışı Durdu

  Bakan Yıldız: Kuzey Irak'tan Petrol Akışı Durdu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Türkiye'de tanklar dolduğu için Kuzey Irak'tan petrol akışının geçici olarak durduğu bilgisini verdi. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Petkim, Aliağa'dan Desteğini Çekti, Belediye Kulübün Ofisini Boşalttı

  Petkim, Aliağa'dan Desteğini Çekti, Belediye Kulübün Ofisini Boşalttı

  Beko Basketbol Ligi'nden düştükten sonra 7 milyon TL'ye yaklaşan borç yüküne rağmen Federasyon'a 2'nci Lig'e katılacağını bildiren Aliağa'ya sponsor olan Petkim, desteğini çekti, Aliağa Belediyesi de kulübün Enka Spor Salonu'ndaki ofisini boşalttı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  En Başarılı Anadolu Lisesi Belli Oldu

  En Başarılı Anadolu Lisesi Belli Oldu

  İzmir Atatürk Lisesi, kentteki anadolu liselerinin 2014 YGS başarı sıralamasında ilk sırada yer aldı İzmir'deki anadolu liselerinin ortalaması 244,995 puan oldu. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Konak'a Potada Şok

  Konak Belediyespor, erkek voleybol ve kadın hentbol takımlarının ardından Kadınlar Ligi'ndeki basketbol takımını da ligden çekti. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Konak Belediyespor ve Aliağa Petkim'den Müjde

  Basketbolda yeni sezonda liglere katılıp katılmayacakları belirsiz olan Konak Belediyespor ve Aliağa Petkim, başvurularını son gün yaptı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Aliağa'da Petkim İşçileri Sütaş Ürünlerinin Kullanılmamasını İstedi

  Aliağa'da Petkim İşçileri Sütaş Ürünlerinin Kullanılmamasını İstedi

  İzmir'in Aliağa ilçesindeki Petkim'de çalışan işçiler, Sütaş'ın işçi çıkarmalarını protesto etmek amacıyla Petkim'de Sütaş ürünleri kullanılmamasını istedi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Aliağa Petkim, Liglere Katılım Payını Henüz Yatırmadı

  Konak Belediyespor ve geçen sezon Beko Basketbol Ligi'nden düşen Aliağa Petkim, yeni sezon öncesi liglere katılım payını hala yatıramadı. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Uluslararası Aliağa Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi'nin İkincisi Düzenlenecek

  Uluslararası Aliağa Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi'nin İkincisi Düzenlenecek

  İzmir'in Aliağa ilçesinde, 23 ve 24 Ekim 2014 tarihlerinde 2. Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi düzenlenecek. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Turizmde 'Kişiye Özel Tur' Dönemi

  Turizmde "Kişiye Özel Tur" Dönemi

  İzmirli iş kadını Ayşe Akın, kültür turlarında VİP dönemi başlattı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  İZSU "Hızır Gibi" Yetişti

  Özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çeken yerleşimlere yönelik yoğun bir çalışma programı izleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, eskiyen şebekeleri peşpeşe yeniliyor. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Türkiye Basketbol 2. Ligi

  Türkiye Basketbol 2. Ligi

  Bu sene Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde (TB2L) mücadele edecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde hedef Play-off'lara kalmak. (10 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Örnek madenciye 'duygusal' iş teklifi -

  Örnek madenciye "duygusal" iş teklifi -

  EFSUN YILMAZ - Soma'daki maden faciasından sonra getirildiği hastaneden ayrılırken sedye kirlenmesin diye "çizmelerimi çıkarayım mı?" diye soran ve tüm Türkiye'ye duygulandıran Murat Yalçın, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan SOCAR Türkiye'den sürpriz iş teklifi aldı. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Soma'daki Örnek Madenciye "Duygusal" İş Teklifi

  Soma'daki maden faciasında sedye kirlenmesin diye "Çizmelerimi çıkarayım mı?" diye soran madenci Murat Yalçın'a sürpriz iş teklifi geldi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İşçiler Yemekten Zehirlendi

  İzmir'in Aliağa ilçesindeki bir demir çelik fabrikasında yaklaşık 100 işçi yemekten zehirlendi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Habaş'ta Gıda Zehirlenmesi

  Habaş'ta Gıda Zehirlenmesi

  İzmir Aliağa'da bulunan Habaş Demir Çelik Fabrikası'nda gıda zehirlenmesi şüphesiyle çok sayıda işçinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Aliağa'da İşçiler Yemekten Zehirlendi

  Aliağa'da İşçiler Yemekten Zehirlendi

  İzmir'in Aliağa ilçesindeki bir demir çelik fabrikasında çalışan yaklaşık 100 işçi, yemekten zehirlendi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimi

  Gümrük kapılarındaki sandık kurullarında üye olarak görev yapacak devlet memuru sayısı 2'den 1'e indirildi, siyasi parti temsilcisi sayısı 2'den 3'e çıkarıldı. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.07.2014 05:35:53. #1.13#