SON DAKİKA AMASYA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Amasya Merkez Haberleri

20:10
Amasya'da Eğitime Kar Engeli Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Amasya'nın ilçelerindeki okullarda perşembe günü de eğitime ara verilecek.
17:56
Amasya'nın İlçelerinde Kar Tatili 1 Gün Uzatıldı Bugün il genelindeki okulların tatil olduğu Amasya’da merkez ilçe hariç olmak üzere, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü ilçelerdeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.
11:53
Yanan Evdeki Baba Kızı İtfaiyeci Muhtar Kurtardı Amasya’da yangın çıkan evdeki baba ile kızını mahallenin muhtarı olan itfaiye çavuşu kurtardı.
Yanan Evdeki Baba Kızı İtfaiyeci Muhtar Kurtardı
11:23
Yanan Evdeki Baba-Kızı İtfaiyeci Muhtar Kurtardı Amasya’da yangın çıkan evdeki baba ile kızını mahallenin muhtarı olan itfaiye çavuşu kurtardı.
Yanan Evdeki Baba-Kızı İtfaiyeci Muhtar Kurtardı
13:00
14 Aralık'ta Hukuk ve Adalete Olan Güven Sarsılmıştır" CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Reşat Karagöz, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının yüzyılın operasyonu olduğunu belirtti.
13:45
Çalınan Av Tüfekleri Bulundu Amasya’da iki evden çalınan av tüfekleri, polisin takibi sonucu bulundu.
Çalınan Av Tüfekleri Bulundu
11:37
Amasya'da Tır Yolun Ortasında Devrildi Amasya'da kontrolden çıkan Tır yolun ortasında devrildi. Yaralanan sürücü, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Amasya'da Tır Yolun Ortasında Devrildi
18:17
Bilal Dümen Yeniden Seçildi AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde başkanlığı parti genel merkezinin ve il yönetiminin desteklediği Bilal Dümen kazandı.
Bilal Dümen Yeniden Seçildi
14:13
Erdemir Eğitim Yatırımlarını Anlattı AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Amasya’nın son 12 yılda eğitim yatırımlarında altın bir dönem yaşadığını belirtti.
Erdemir Eğitim Yatırımlarını Anlattı
10:42
Amasya'da 258 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi Amasya'da polis, durdurduğu bir tırın dorsesinde yaptığı aramada 258 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.
Amasya'da 258 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
15:16
Yeşilırmak'a Kurulan Eğik İskelede Geçim Mücadelesi Türkiye’de son dönemde tedbirsizlik nedeniyle yaşanan iş kazalarındaki işçi ölümleri hafızalarda yerini korurken, Amasya’da bir inşaatta çekilen fotoğraf iş güvenliği unsurunun ciddiye alınmadığını gözler önüne serdi.
13:17
Şehidin 2 Yaşındaki Kızını Bağrına Bastı Bingöl’deki hain saldırıda şehit olan iki polisten Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu’nun memleketi Amasya’daki baba ocağı Şüheda Apartmanı’nda helallik alındı.
Şehidin 2 Yaşındaki Kızını Bağrına Bastı
13:06
Şehidin 2 Yaşındaki Kızını Bağrına Bastı Bingöl’deki hain saldırıda şehit olan iki polisten Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu’nun memleketi Amasya’daki baba ocağı Şüheda Apartmanı’nda helallik alındı.
Şehidin 2 Yaşındaki Kızını Bağrına Bastı
08:58
Şehit Ateşi Amasya'ya Düştü Bingöl'deki hain saldırıda şehit olan Komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun Amasya'da yaşayan anne ve babasına acı haberi Amasya Emniyet Müdürü Artunay ile yakınları verdi.
Şehit Ateşi Amasya'ya Düştü
01:01
Şehit Ateşi Amasya'ya Düştü Bingöl'deki hain saldırıda şehit olan Komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun Amasya'da yaşayan anne ve babasına acı haberi Amasya Emniyet Müdürü Artunay ile yakınları verdi.
Şehit Ateşi Amasya'ya Düştü
22:18
Amasya'da Tren Yayaya Çarptı Amasya’da yük treninin çarptığı yaya, yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Amasya'da Tren Yayaya Çarptı
18:49
Şırnak Belediyesi Sgk Borcundan Dolayı İcralık Oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK'nın alacağı, borçlu belediyeleri ve icraya düşen belediyeleri açıkladı.
Şırnak Belediyesi Sgk Borcundan Dolayı İcralık Oldu
14:35
Sgk, 33 Milyar TL Alacağına Rağmen 4,5 Milyar TL Borcu ile İcralık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK'nın icraya intikal etmiş alacak miktarının 33 milyar 68 milyon 268 bin 65,78 TL, kurumun belediyelerden icraya intikal etmiş olan borç miktarının da 4 milyar 596 milyon 711 bin 725,327 TL olduğunu açıkladı.
10:35
Sgk'nın İcraya İntikal Etmiş Alacak Miktarı 33 Milyar Tl, İcraya Verilen Belediye Sayısı 2041 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK'nın icraya intikal etmiş alacak miktarının 33 milyar 68 milyon 268 bin 65,78 TL, Kurumun belediyelerden icraya intikal etmiş olan borç miktarının da 4 milyar 596 milyon 711 bin 725,327 TL olduğunu açıkladı.
Sgk'nın İcraya İntikal Etmiş Alacak Miktarı 33 Milyar Tl, İcraya Verilen Belediye Sayısı 2041
13:08
TZOB: Çiftçi, Haziran'da da Yağış Mağduru Oldu TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin, Haziran ayında da yağış yüzünden zarar gördüğünü söyledi.
TZOB: Çiftçi, Haziran'da da Yağış Mağduru Oldu
12:00
Kazada Ağır Yaralanan Müdür Yardımcısı Hayatını Kaybetti Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Seçkin Altınçağ, 3 gün önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmasının ardından ilk müdahale sonrası ambulans uçakla sevk edildiği Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde hayatını kaybetti.
17:09
Havza'dan Suriye'ye 2 Tır Dolusu Un Gönderildi İHH İnsani Yardım Vakfı Havza Temsilciliği tarafından Suriye’de yaşanan savaşta zarar gören Suriyelilere 2 tır dolusu un gönderildi.
Havza'dan Suriye'ye 2 Tır Dolusu Un Gönderildi
16:06
Suriye'ye 1065 Çuval Un Yardımı Samsun’un Havza İlçesinde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Havza Temsilciliği tarafından Suriye’de yaşanan savaşta zarar gören Suriyelilere 2 TIR yardım gönderdi.
Suriye'ye 1065 Çuval Un Yardımı
11:35
TZOB: Doğal Afetler Tarımı Vurmaya Devam Ediyor 30-31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde yaşanan dolu, bazı bölgelerde tarım ürünlerine büyük zarar verdi.
TZOB: Doğal Afetler Tarımı Vurmaya Devam Ediyor
11:14
Doğal Afetler Tarımı Vurmaya Devam Ediyor Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçinin başının dertten kurtulmadığını, bu üretim sezonunun kuraklık, don, dolu, fırtına, aşırı yağış gibi tabii afetlerle geçtiğini, doğal afetlerin tarımı vurmaya devam ettiğini bildirdi.
09:39
Amasya Belediyesi'nden Ağaç Kesilen Alanla İlgili Açıklama Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’da bir alanda ağaçların kesilmesi üzerine iki gündür süren eyleme ilişkin yaptığı bilgilendirme açıklamasında, "Söz konusu gayrimenkul, belediyemizin bilgisi dışında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 19 Şubat 2014 tarihinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na satışı yapılmıştır" dedi.
Amasya Belediyesi'nden Ağaç Kesilen Alanla İlgili Açıklama
23:20
Başkan Özdemir: Parkı Bilgimiz Dışında TCDD Sattı Amasya Belediye Başkanı Özdemir Hızırpaşa Mahallesi'ndeki park alanının belediyenin bilgisi dışında TCDD tarafından satıldığını söyledi.
Başkan Özdemir: Parkı Bilgimiz Dışında TCDD Sattı
12:27
Amasya'da Yaşlı Adamın Evine Kaya Düştü Amasya'da yalnız yaşayan yaşlı adamın evine düşen kaya parçası paniğe neden oldu.
Amasya'da Yaşlı Adamın Evine Kaya Düştü
16:57
Tgb'li Gençler Amasya'da 19 Mayıs için Samsun’dan Ankara’ya yürümeye başlayan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri Amasya’ya ulaştı.
Tgb'li Gençler Amasya'da
13:48
Amasya'yı Gezen Turist Sayısı 9 Yılda 3,5 Kat Arttı Amasya Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya, Amasya'yı gezen turist sayısının son 9 yılda yaklaşık 3,5 kat arttığını söyledi.
Amasya'yı Gezen Turist Sayısı 9 Yılda 3,5 Kat Arttı
15:49
Bu Benim Eserim" Samsun Bölge Finali Yapıldı İlköğretim öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri kapsamında değerlendirilen projelerin yer aldığı, gençlerin bilimsel düşünceye ve araştırmaya teşvik edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle düzenlenen "Bu Benim Eserim" Projesi'nin Samsun bölge finali yapıldı.
11:40
Tübitak'tan Çocukları Doğayla Buluşturan Projeye İkinci Destek Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. D. Duygu Kılıç'ın hazırladığı "Yeşilırmak Çocukları Doğada Bilimle Buluşuyor" adlı proje TÜBİTAK tarafından ikinci kez desteklendi.
Tübitak'tan Çocukları Doğayla Buluşturan Projeye İkinci Destek
11:33
Amasya'da Trafik Kazası: 4 Yaralı Amasya’da bir otomobilin yol kenarındaki beton bariyere çarpıp şarampole uçtuğu kazada aynı aileden 4 kişi yaralandı.
Amasya'da Trafik Kazası: 4 Yaralı
17:08
Amasya'da Cami İnşaatında Kubbe Çöktü: 3 Yaralı Amasya'da inşa halindeki caminin kubbesinin çökmesi sonucu kubbe üzerinde bulunan 3 işçi yaralandı.
Amasya'da Cami İnşaatında Kubbe Çöktü: 3 Yaralı
16:41
İstanbul'da 174 Bin, Ankara'da 45 Bin Amasyalı Var TÜİK raporlarına dikkat çeken Samsun Bölge Müdürü Harun Çiçek, İstanbul'da 174 bin, Ankara'da 45 bin Amasyalı olduğunu söyledi.
İstanbul'da 174 Bin, Ankara'da 45 Bin Amasyalı Var
14:20
Fanatik Hırsız Amasya’da bir eve giren hırsızın eşyalar arasından sadece Galatasaray formalarını ve ürünlerini çalması fanatik Galatasaraylı olan ev sahibini çıldırttı.
Fanatik Hırsız
16:20
Vali Çomaktekin'den Afad'da İnceleme Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun faaliyetleri hakkında brifing aldı.
Vali Çomaktekin'den Afad'da İnceleme
16:00
Amasya'nın Mikro Kredi Başarısı Yüzde 100 Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, kredilerde geri dönüş oranının yüzde 100 olarak gerçekleştiğini söyledi.
Amasya'nın Mikro Kredi Başarısı Yüzde 100
12:31
CHP Adayının Basın Toplantısı CHP Amasya Belediye Başkan Adayı İlyas Ayık, “Biz çılgın projeden ziyade mantıklı projeler üzerinde çalışıyoruz” dedi.
CHP Adayının Basın Toplantısı
16:10
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yeni Düzenlemeler Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Faruk Tonga, "Amacımız hasta va hasta yakınları ile personelimizin kendilerini evlerinde gibi temiz ve konforlu hissettirmek" dedi.
09:55
Amasya OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Yapıldı Amasya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı, Vali İ. Halil Çomaktekin'in başkanlığında yapıldı.
16:53
CHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Aday Sayısı 746 CHP'nin 746 belediye başkan adayının kesinleştiği bildirildi.
CHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Aday Sayısı 746
14:40
Amasya'da Tarım Aleti Hırsızlığından 3 Kişi Tutuklandı Amasya'da 15'ten fazla adresten tarım aleti hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Amasya'da Tarım Aleti Hırsızlığından 3 Kişi Tutuklandı
13:22
Amasya ASKF Tertip Komitesi, Suluova'da Toplandı Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)Tertip Komitesi Suluova'da toplandı.
14:55
Okulda Yangın Tüpü Patladı Amasya'da bir okulda öğrenci velisinin kazara çarpması sonucu yere düşen yangın tüpünün patlaması üzerine okul tatil edildi.
Amasya merkez Atatürk İlkokulu'nda bir kadın velinin zemin katta duvarda monteli yangın tüpüne kazara çarpması...
Okulda Yangın Tüpü Patladı
13:22
Kamyondaki Hurdaların Altından 160 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı Amasya'da polisin arama yaptığı bir hurda yüklü kamyonda 160 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerinin Amasya merkez Alpaslan Türkeş...
Kamyondaki Hurdaların Altından 160 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı
15:47
Amasya'da 4.5 Kilo Esrar Yakalandı Amasya polisinin İstanbul'dan Ağrı istikametine giden bir yolcu otobüsünde yaptığı aramada 4.5 kilo esrar ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Ağrı'ya uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı ihbarı alan Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve...
Amasya'da 4.5 Kilo Esrar Yakalandı
17:19
Amasya'da Kom Ekiplerinden Operasyon Amasya'da polisin yaptığı operasyonlarda piyasa değeri 380 bin liralık 75 bin 958 paket kaçak sigara ve 350 bin liralık 2 bin 275 adet kaçak ve klonlandığı tespit edilen cep telefonuna el konuldu.
Amasya'da Kom Ekiplerinden Operasyon
15:38
Toplum Yararına Çalışma Programı İŞKUR Amasya İl Müdürü Yılmaz: "Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, bin kişiyi istihdam edeceğiz"
10:52
Kaportacıda Çıkan Yangında 5 Otomobil Hurdaya Döndü Amasya’da bir kaporta atölyesinde çıkan yangında 5 araç yanarak hurdaya döndü.
Kaportacıda Çıkan Yangında 5 Otomobil Hurdaya Döndü
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 16:25:25. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AMASYA MERKEZ HABERLERİ
[Hata Bildir]