SON DAKİKA ANADOLU AJANSI HABERLERİ

Son Dakika Anadolu Ajansı Haberleri

 • 08:14Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Van/ Adıyaman/ Şanlıurfa/Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Van/ Adıyaman/ Şanlıurfa/Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı "demokrasi nöbeti" sürüyor.
 • 23:22Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerVan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı "demokrasi nöbeti" sürüyor.
 • 22:18Aa'nın Hazırladığı Darbe Girişimi Kitabına Yoğun İlgiAnadolu Ajansı'nın (AA), FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitabı, Kısıklı'da ücretsiz dağıtıldı.
 • 15:23Analiz - 15 Temmuz Kalkışması ve Mısır'daki Askeri DarbeAskeri darbeyle ilk tanışmam Mısır'da oldu.
 • 14:52Filistin'de Gözaltına Alınan Aa Serbest HabercisiFilistin güvenlik güçlerinin, Batı Şeria'da gözaltına aldığı Anadolu Ajansı (AA) serbest habercisi Muhammed Abdullah Habisa'yı serbest bıraktığı bildirildi.
 • 10:17Filistin'de Aa Serbest Habercisine GözaltıFilistin'de Aa Serbest Habercisine GözaltıFilistin güvenlik güçlerinin Anadolu Ajansı'na (AA) serbest haberci olarak haber sağlayan Muhammed Abdullah Habisa'yı gözaltına aldığı belirtildi.
 • 08:20Nazlı Ilıcak, Gözaltına AlındıNazlı Ilıcak, Gözaltına AlındıHakkında yakalama kararı çıkartılan gazeteci Nazlı Ilıcak, Bodrum'da gözaltına alındı.
 • 07:53Hulusi Akar'ın Cevaplamadığı SorularHulusi Akar'ın Cevaplamadığı Sorular15 Temmuz gecesi olup bitenlere dair söyleyecekleri en çok merak edilen isim Genelkurmay Başkanı Akar'dı. Ancak ifadesinde temel soruların cevabı yok.
 • 00:09Her Yerde Aranan Nazlı Ilıcak'ın İzine Ankara'da RastlandıHer Yerde Aranan Nazlı Ilıcak'ın İzine Ankara'da RastlandıFETÖ/PDY terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Nazlı Ilıcak'ın akşam saatlerinde Bodrum'dan Ankara'ya geçtiği öğrenildi.
 • 20:55Arşiv) - Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık Vefat EttiArşiv) - Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık Vefat EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Anadolu Ajansı Arşiv görüntüleri Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık ANKARA - Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 100 yaşında hayatını kaybetti.
 • 16:49Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Fetö, Işid ve PKK'dan Daha Tehlikeli"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, FETÖ/PDY’nin, IŞİD ve PKK’dan daha tehlikeli olduğunu söyledi.
 • 13:14Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: (1)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türk milletinin farkındalık düzeyi ve eşiğinin her geçen gün yükseldiğine dikkati çekerek, "Türkiye'de tehdit olgusu uzun bir süre bitmeyecek.
 • 10:53Oturmatik Projesine İETT'den Yeşil IşıkOturmatik Projesine İETT'den Yeşil IşıkYaşlı, engelli, hamile ve gazilerin, kalabalık alanlarda ayakta kalmasına tedbir olarak geliştirilen Oturmatik Projesi hayata geçiyor.
 • 07:37Darbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıDarbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıFethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da halk tarafından bastırılan darbe girişiminin başarılı olması durumunda TSK'da hayata geçirmeyi planladığı 'atama listesi' de ortaya çıktı.
 • 17:43Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerKalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, "Bingöl her zaman darbelere karşı dik duruşuyla bilinen bir yerdir.
 • 15:36Aa Muhabirlerine ÖdülMuğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği'nin 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla düzenlediği yarışmada, Anadolu Ajansı muhabirleri üç dalda ödül aldı.
 • 01:10Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAydın'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor.
 • 23:20Aa'nın, Darbe Girişimi Kitabı DağıtıldıAnadolu Ajansı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitabını, Taksim'de ücretsiz dağıtmaya başladı.
 • 19:24Kaynak Holding'e, Fetö'den Çok Uluslu Siber SaldırıFetullahçı terör örgütü ile bağları kesilerek, mahkeme kararıyla yönetimine el konulan ve 17 Kasım 2015'te kayyuma devredilen Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, çok uluslu siber saldırı altında olduklarını bildirdi.
 • 15:40GATA'ya FETÖ Operasyonu! 3 Tuğgeneral GözaltındaGATA'ya FETÖ Operasyonu! 3 Tuğgeneral GözaltındaGATA'da, FETÖ'cü hekimlerin usulsüz sağlık raporları verdiği gerekçesiyle düzenlenen operasyonda, 3 tabip tuğgeneral gözaltına alındı.
 • 14:51Amerikalı Yazar Cook, Darbe Girişimini Aklamaya ÇalıştıAmerikalı yazar Steven Cook imzasıyla The Atlantic dergisinde yayımlanan makalede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı darbe girişiminin "Türkiye'deki demokrasinin sonunu getirmeyeceği" ileri sürülerek, darbeye direnmek için sokaklara dökülen milyonlar görmezden gelindi.
 • 13:19Bakan Albayrak O Geceyi Anlattı" Haberinde DüzeltmeEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananları bir televizyon kanalında anlatmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın süreci çok kontrollü ve sakin bir şekilde yönettiğini söylemişti.
 • 20:55Aa, Darbe Girişiminin Kitabını HazırladıAnadolu Ajansı (AA), FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitap hazırladı.
 • 18:41Fetö'nün Mısır'daki FaaliyetleriFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mısır'ın farklı şehirlerindeki faaliyetlerini devam ettirdiği belirtildi.
 • 18:39Aa'ya Yapılan Siber Saldırılar ÖnlendiAnadolu Ajansı'nın (AA) web servislerine, haber yayınını ve kamuoyunu bilgilendirmesini engellemek amacıyla siber saldırılarda bulunuldu ancak bu saldırılar, alınan güvenlik önlemleriyle engellendi.
 • 17:40Bakan Albayrak O Geceyi AnlattıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın süreci çok kontrollü ve sakin bir şekilde yönettiğini söyledi.
 • 15:50Kıtaları Kulaçlarla Birleştiren Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın Tanıtım Toplantısı...Kıtaları Kulaçlarla Birleştiren Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın Tanıtım Toplantısı...Kıtaları kulaçlarla birleştiren Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldıKıtaları kulaçlarla birleştiren Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı2000'den fazla sporcu Asya'dan Avrupa'ya yüzecekDünyaca ünlü eski yüzücü Shelley Taylor-Simith Dünyaya bu etkinliği tanıtacağıma söz veriyorumDedelerimin yüzdüğü sularda da yüzmek istiyorumTMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta Hiçbir sorun ve güvenlik endişesi olmadan daha önce planlanan şekilde yarışları yapacağızYarışa 60 değişik ülkeden katılımcı var, 1243 Türk yüzücü 916 yabancı yüzücü olacakDoğan Grubu'na 4 ödül birdenMustafa AKIN, İstanbul-DHAİstanbul Boğazı'nda 28'incisi 24 Temmuz Pazar günü düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı.
 • 14:48İhaİha" Yılın Haber Ajansı SeçildiSamsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda basın ödüllerinde İhlas Haber Ajansı yılın haber ajansı seçildi.
 • 14:39Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın Tanıtım Toplantısı ve Ödül Töreni YapıldıSamsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın Tanıtım Toplantısı ve Ödül Töreni Yapıldı: Ekspres Gazetesi - Ramazan ŞanıvarYabancı Basın Ödülü: Xinghua Çin Haber Ajansı - Doğanay KonalıJüri Özel Ödülü: Doğan Haber Ajansı (Uğur Demirkırdı)Samsung Özel Ödülü: Hürriyet Gazetesi - Serkan OcakHaber Ajansı Ödülü: İhlas Haber Ajansı (Mustafa Karagöl)YAZILI BASIN KATEGORİSİ: En İyi Yazılı Haber:
 • 12:26Aa Muhabiri Kırıcı Baba OlduAnadolu Ajansı (AA) Balıkesir Bürosu'nda görevli muhabir Seyhan Kırıcı baba oldu.
 • 17:51Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerŞarkı sözü yazarı Sezen Cumhur Önal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstererek, "Atatürk ve silah arkadaşlarının kurdukları genç cumhuriyetin gazi Meclis'ine kimse bomba atamaz" dedi.
 • 14:42Azerbaycan'daki 'Gülen' Okulu KapandıAzerbaycan'daki 'Gülen' Okulu KapandıAzerbaycan Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kafkas Üniversitesi kurucusu, bakanlığa başvurarak üniversitenin kapandığına dair karar alındığını bildirdi.
 • 04:57Fetö'nün Darbe Girişimi - Türkiye'nin Roma Büyükelçisi SezginFetö'nün Darbe Girişimi - Türkiye'nin Roma Büyükelçisi SezginGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin'in açıklamaları FETÖ'nün darbe girişimi Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Sezgin: "P2 belki daha ekonomik çıkar amaçlı bir kuruluştu.
 • 02:05Fetö'nün Darbe GirişimiTürkiye'nin Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, İtalya'da bir dönem skandallarla gündeme gelen P2 Locası'na benzettiği Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), bu oluşuma göre daha fazla hakimiyet, güç ve iktidar arayışına ağırlık veren bir yapıda olduğunu söyledi.
 • 00:49Fetö Darbe Girişimine TepkilerRefah ve Adalet Derneği (REFAHDER) ile RE-SEN Emekliler Derneği (RE-DER) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 23:35Darbenin Planlayıcısı Albay Muharrem Köse TutuklandıDarbenin Planlayıcısı Albay Muharrem Köse TutuklandıGenelkurmay Başkanlığı Eski Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.
 • 20:00Alman Gazeteciler Birliği'nden TepkiAlman Gazeteciler Birliği'nden TepkiAlman Gazeteciler Birliği Türkiye'deki darbe girişimi sonrasında 24 radyo ve televizyon kanalının lisansının iptal edilmesine tepki gösterdi.
 • 23:16Akın Öztürk ve 25 General TutuklandıAkın Öztürk ve 25 General TutuklandıDarbenin planlayıcısı olduğu iddia edilen Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi Akın Öztürk ve 25 general tutuklandı.
 • 17:37Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası sosyal medyada yer alan haberler, bu mecranın insanları yanlış yönlendirmesi konusunu yeniden gündeme getirdi.
 • 16:17Cemil Candaş kmidir? Candaş'ı kim vurdu?Cemil Candaş kmidir? Candaş'ı kim vurdu?Cemil Candaş kmidir? Candaş'ı kim vurdu? Cemil Candaş makamında vuruldu.Şişli Belediyesi'nde silah sesleri üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken olay yerine sağlık ekipleri de sevk edildi.
 • 15:46AK Parti'li Ünal, Darbe Girişiminde Yaşadıklarını Kaleme Aldı AçıklamasıAK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Meclise atılan bombanın büyük bir patlamaya neden olduğunu ancak hiç kimsenin korkmadığını belirterek, "Kimse ne salonu, ne Meclisi terk etti.
 • 15:06'Yanlış Alarm' Meclis'te Panik Yarattı'Yanlış Alarm' Meclis'te Panik YarattıTBMM'ye giriş çıkışlar durduruldu. Milletvekillerinin odaları da boşaltılmaya başlandı. Ancak Meclis'in 'yanlış alarm' sonucu boşaltıldığı anlaşıldı.
 • 13:27Yaklaşık 8 Bin Polis Görevden UzaklaştırıldıYaklaşık 8 Bin Polis Görevden Uzaklaştırıldıİçişleri Bakanlığı'na bağlı 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı.
 • 13:19MİT'e Yapılan Saldırıların Görüntüleri Ortaya ÇıktıMİT'e Yapılan Saldırıların Görüntüleri Ortaya ÇıktıDarbe girişiminde bulunulduğu gece MİT'e gerçekleştirilen saldırıların görüntüsü, yaşanan dehşeti gözler önüne serdi.
 • 12:59TMSF Bank Asya'nın Faaliyetlerini DurdurduTMSF Bank Asya'nın Faaliyetlerini DurdurduTasarruf Mevduatı Sigorta Bank Asya'nın faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasına karar verdi.
 • 12:586 Soruda 15 Temmuz Darbe Girişimi6 Soruda 15 Temmuz Darbe GirişimiTürkiye tarihinde 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra ilk askeri darbe girişimi olan 15 Temmuz'da neler yaşandı?
 • 09:3627. Afrika Birliği Liderler ZirvesiRuanda'nın başkenti Kigali'de düzenlenen 27. Afrika Birliği Liderler Zirvesi kapsamında, Anadolu Ajansı'na (AA) başarılı yayınından ötürü teşekkür plaketi verdi.
 • 07:52Nyt: İncirlik Üssü'nün Türk Komutanı ABD'ye Sığınmak İstediNyt: İncirlik Üssü'nün Türk Komutanı ABD'ye Sığınmak İstediNew York Times haberinde, "Pazar günü ordudaki tasfiye devam ederken, tutuklanan generallerden biri de İncirlik Hava Üssü'nün komutanı Bekir Ercan Van'dı.
 • 00:31Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerNEW İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin Türk tarihinde kara bir leke olarak kayda geçtiğini söyledi.
 • 17:49Prof. Dr. Varank Son Yolculuğuna UğurlandıProf. Dr. Varank Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tabutu omzunda taşıması Demokrasi şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor Bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimini protesto ettikleri sırada hayatlarını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ile İbrahim Yılmaz, Halil Kantarcı, Yunus Emre Ezer, Erkan Pala, Ömer Cankatar için Fatih Camisi'nde tören düzenlendi Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, 11. Cumhurbaşkanı Gül ve eski Başbakanlardan Davutoğlu da katıldı Bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimini protesto ettikleri sırada hayatlarını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ile İbrahim Yılmaz, Halil Kantarcı, Yunus Emre Ezer, Erkan Pala ve Ömer Cankatar son yolculuklarına uğurlandı.