SON DAKİKA ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Mahkemesi Haberleri

 • 11:04Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (2)Resmi Gazete yayımlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname"ye göre, olağanüstü halin devamı süresince gözaltı süresi, şüphelinin yakalama yerine en yakın hakim veya mahkemeye gönderilmesi için zorunlu süre hariç, yakalama anından itibaren 30 günü geçemeyecek.
 • 09:24Ohal'de İlk KararnameOhal'de İlk KararnameTürkiye'de OHAL uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 09:19Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (1)Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon ile 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı.
 • 09:13Ohal'de İlk KararnameOlağanüstü Hal (OHAL) ilanından sonraki ilk kararname yayımlandı.
 • 08:54Ohal KararnamesiOlağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin ilk kanun hükmünde kararname çıkarıldı.
 • 08:18OHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 AyOHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 Ayİlk KHK ile yüzlerce kurum kapatıldı. Gözaltı süresi yakalama anından itibaren 30 gün oldu, ifadeler ise polis tarafından alınacak. Avukat-müvekkil görüşmesi kayıt altına alınabilecek.
 • 22:16Polonya'da Anayasa Mahkemesi TartışmasıPolonya'da milletvekilleri Anayasa Mahkemesinin yapısında değişiklik öngören yasa tasarısının son aşamasını onayladı.
 • 21:22Fetö'nün Darbe Girişimi Soruşturmasında Tutuklu Sayısı 3 Bin 290Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında Türkiye genelinde yargı mensubu, asker, polis ve diğer kamu görevlilerinden gözaltındakilerin sayısı 8 bin 10 olurken, tutuklu sayısı 3 bin 290'a ulaştı.
 • 16:15Tutuklu Aym Üyesi Tercan Mağdur Olduğunu İddia EttiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Anayasa Mahkemesi Üyesi Erdal Tercan, meşru hükümet dışında hak yahut yetki kullanmayı düşünebilecek her türlü illegal yapının ülkeye, hukuka zarar verdiğini düşündüğünü belirterek, "FETÖ/PDY terör örgütünün de suçlarının ortaya çıkarılıp, suçluların cezalandırılmalarını istiyorum.
 • 11:48Demokratik Kongo'daki OlaylarBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el Hüseyin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) göstericilere "çifte standart uygulandığını" savundu.
 • 07:41Kumpas Mağdurlarına 'Acil Görev' EmriKumpas Mağdurlarına 'Acil Görev' EmriBalyoz, Askeri Casusluk gibi davalar nedeniyle 3-4 yıl cezaevinde yatan kurmay subaylar, darbe girişiminin ardından "acil" koduyla göreve çağrılıp kritik ve önemli konumlara yerleştirildi.
 • 18:52CHP'li Başkanlar İzmir'de Demokrasi Mitingi Öncesi ToplandıCHP'li Başkanlar İzmir'de Demokrasi Mitingi Öncesi Toplandıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel başkanlığında 15 Temmuz darbe kalkışması, olağanüstü hal (OHAL) ilanı ve CHP tarafından pazar günü organize edilecek İstanbul’daki Demokrasi Mitingi’ni konuşmak üzere toplantı yaptı.
 • 18:45İzmir CHP'den Ohal Değerlendirmesiİzmir CHP'den Ohal DeğerlendirmesiCHP'den OHAL değerlendirmesiCUMHURİYET Halk Partisi İzmir İl Teşkilatı'nda, il, ilçe yöneticileriyle belediye başkanlarının katıldığı toplantıda İl Başkanı Alaattin Yüksel, 15 Temmuz darbe girişimi, Olağanüstü Hal (OHAL) ve İstanbul'da düzenlenmesi planlanan Demokrasi Mitingi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 17:05Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aym Başkanı Arslan'la GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Aym Başkanı Arslan'la GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, AYM Başkanı Arslan'la görüştü(Tür: Ankara)
 • 16:18Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.
 • 15:22Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aym Başkanı Arslan'la GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Aym Başkanı Arslan'la GörüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 15:04Cumhurbaşkanı Erdoğan Aym Başkanı Arslan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Aym Başkanı Arslan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
 • 11:06Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saat 14.00'te Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı...IHAAW105845-SIY/21-07-2016 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00’te Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edecek.
 • 10:59Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan ile GörüşecekErdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan ile GörüşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 14.00'te Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'la bir araya gelecek.
 • 10:57Erdoğan Aym Başkanı Arslan'ı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00'de Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul edecek.
 • 10:53FlaşDha ANKARA: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 14.00'te Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek.
 • 10:37Şimşek'ten Ohal Açıklaması: Normal Vatandaşlarımız Müsterih OlsunŞimşek'ten Ohal Açıklaması: Normal Vatandaşlarımız Müsterih Olsun.
 • 09:49Mustafa Demir halkla birlikte darbeye karşı sokaklarda!Mustafa Demir halkla birlikte darbeye karşı sokaklarda!Paralel Yapı'nın 17 Aralık'ta yolsuzluk kumpası kurduğu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir 15 Temmuz darbe girişine karşı halk ile birlikte sokaklara çıktı, yaralıları ziyaret edip, şehit yakınlarına destek verdi.
 • 06:42Sanatçılar Kızılay'da Demokrasi NöbetindeSanatçılar Kızılay'da Demokrasi NöbetindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri Kızılay'da Kızılay'da "demokrasi nöbeti" devam ediyor Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Tankın karşısına geçip göğsünü siper eden, tankın altına yatan, uzanan hatta bu uğurda şehit olan milletimizin feraseti, cesareti sayesinde o darbeye Türk milleti darbe yapmıştır çok şükür" "(Olağanüstü hal) Milletimizin özgürlüğünü, milletimizin güvenliğini garanti altına almak için bunu ilan ettik. İnşallah bu teröristlerden hep birlikte devlet olarak, yargı olarak, millet olarak hesabını soracağız" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Allah milletimizden razı olsun. Eğer bugün demokrasi işliyorsa, eğer bugün TBMM açık ve işliyorsa, eğer bugün Cumhurbaşkanlığı makamı işliyorsa, eğer bugün Türkiye yarınına yeniden umutla bakabilmeyi sağlıyorsa onu sağlayan, hiçbir şey düşünmeden bu ülkenin yarını için bedenini tankın altına atan bu yiğit insanlardır, başka hiçbir şey değil" Kızılay Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepkilerini sürdürdü.
 • 03:31Kızılay'da "Demokrasi Nöbeti" Devam EdiyorANKARA (AA) - Kızılay Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepkilerini sürdürdü.
 • 21:54Yüksek Yargı Üyelerine TutuklamaAnayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de aralarında bulunduğu 112 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi, "Türkiye genelinde hükümeti devirmeye ve Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebbüs etmek" suçundan tutuklandı.
 • 21:14Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı TutuklandıDarbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında gözaltı kararı verilen Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı tutuklandı.
 • 21:14Yüksek Yargı Üyelerine TutuklamaAnayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de aralarında bulunduğu 112 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı.
 • 20:55113 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi TutuklandıFETÖ'nün darbe girişimi kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Anayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile Yargıtay 9. Ceza Dairesi eski Başkanı, Yargıtay üyesi Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 20:54Anayasa Mahkemesi Üyeleri Altan ve Tercan TutuklandıAnayasa Mahkemesi üyeleri Alpaslan Altan ve Erdal Tercan tutuklandı.
 • 20:52112 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi Tutuklandı112 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi TutuklandıAralarında AYM üyesi ve Danıştay Daire Başkanı ve HSYK üyelerinin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı. Sadece 1 kişi hastalığı nedeniyle adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.
 • 20:44Aralarında Anayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK Üyeleri Mahmut Şen, Ahmet...Aralarında Anayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı.
 • 20:02Görev Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorGörev Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorTürkiye'de darbe girişimi sonrasında görevden uzaklaştırılan ve gözaltına kamu personelinin sayısı büyüyor.
 • 16:52Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıTunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıGörev süresi dolan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay Atilla Tamer'in yerine, Balyoz davasında tutuklanan ve daha sonra tahliye olan Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez atandı.
 • 15:50Gülen'in Emekli Aylığı Kesildi, Dikkatler Fetö Bağlantılı Vekillerin MaaşındaGülen'in Emekli Aylığı Kesildi, Dikkatler Fetö Bağlantılı Vekillerin Maaşında.
 • 15:26Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında savcılık sorguları tamamlanan ve tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliklere sevk edilen yüksek yargı üyeleri ile hakim ve savcıların ifadelerini 8 nöbetçi sulh ceza hakimi alıyor.
 • 10:46Gözler Ankara'daGözler Ankara'da15 Temmuz darbe girişiminin ardından MGK ilk kez toplanacak.
 • 09:45113 Yüksek Yargı Mensubuna Tutuklama TalebiFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 113 yüksek yargı mensubu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 09:04HSYK ve Yüksek Yargı Üyesi 113 Şüpheli Mahkemeye Sevk EdildiDarbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan HSYK ve yüksek yargı üyesi 113 kişi mahkemeye sevk edildiDarbe girişimine yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Anayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Ahmet Berberoğlu, Mahmut Şen, Şaban Işık, Mustafa Kemal Özçelik ile Danıştay ve Yargıtay üyesi toplam 113 zanlı, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
 • 05:19Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Anayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Ahmet Berberoğlu, Mahmut Şen, Şaban Işık, Mustafa Kemal Özçelik ile Danıştay ve Yargıtay üyesi toplam 113 şüpheli, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
 • 19:05Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Devlet Dediğimiz Kavram Ahlak ve Liyakat Üzerine İnşa Edilir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP TBMM Grup toplantısı -Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) -"21. yüzyıldayız. Hangi gerekçe ile siz darbe yapıyorsunuz? Eğer bir sorun varsa parlamenter rejim içinde biz bu sorunu çözmeye hazırız." -"Bu kadar ağır bedeller ödeyen CHP, nasıl demokrasi mücadelesi vermeyecek?
 • 16:04CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sokağa çıkan vatandaşlardan sağ duyulu hareket etmelerini, taşkınlık yapmamalarını özellikle istirham ediyorum.
 • 14:19Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 Hakim ve Savcı GözaltındaAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında soruşturma başlatılan 110 hakim ve savcıdan 86'sı gözaltına alındı.
 • 10:58Gözaltına Alınan HSYK ve Yüksek Yargı Üyesi Sayısı 83'e YükseldiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan HSYK ve yüksek yargı üyesi sayısı 83'e yükseldi.
 • 21:1515 Temmuz'dan Sonra Türkiye15 Temmuz'dan Sonra TürkiyeTürkiye, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından birdenbire bambaşka bir atmosferle karşı karşıya kaldı.
 • 18:39Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmalarFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde hakim, savcı, asker, polis ve diğer kamu görevlilerinden oluşan 386 kişi tutuklandı.
 • 16:53Anayasa Mahkemesinin İki Üyesi Hakkındaki SoruşturmaAnayasa Mahkemesi Genel Kurulunca, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Alparslan Altan ve Erdal Tercan hakkında başlatılan disiplin soruşturmasında üye Recep Kömürcü muhakkik olarak görevlendirildi.
 • 16:31Anadolu Adalet Sarayı'nda 66 GözaltıAnadolu Adalet Sarayı’nda görevli 42 hakim ile 24 savcının gözaltına alındı.
 • 15:42Fetö'nün Darbe GirişimiAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli hakim ve savcıların sayısı 66'ya yükseldi.
 • 15:27Anadolu Adalet Sarayı'nda 66 Hakim ve Savcı GözaltındaAnadolu cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin 110 hakim ve savcı hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 66 hakim ve savcı gözaltına alındı.