13:4300
SON DAKİKA ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Mahkemesi Haberleri

  Snowden'a 'Geri Dön' Tavsiyesi

  Snowden'a 'Geri Dön' Tavsiyesi

  Amerikan istihbarat servisinin gizli belgelerini ifşa eden Edward Snowden'ın Rusya'daki oturma izni yakında bitiyor. (Bugün 12:54)

   

  Irak Kürdistanı Petrolü Teksas'a Ulaştı

  Irak Kürdistanı Petrolü Teksas'a Ulaştı

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından Türkiye'ye gönderilen petrolün, Ceyhan Limanı'ndan ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan Galveston Limanı'na ulaştığı belirtildi. (Bugün 12:04)

   

  Chp-Hdp Bayramlaştı

  Chp-Hdp Bayramlaştı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), Ramazan Bayramı sebebiyle bayramlaşma başladı. (Bugün 11:10)

   

  Derleme<br/>-Gün İçinde Geçtiğimiz 'Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu' Başlıklı...

  Derleme<br/>-Gün İçinde Geçtiğimiz "Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu" Başlıklı...

  Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" soruşturmasında, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen şüpheli polislerden 16'sının sorgusu tamamlanırken, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 33 kişinin sorgusu devam ediyor Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin "Bu başlayan süreç, elde edilecek bilgiler çerçevesinde daha da yoğun bir şekilde devam edecektir. (Dün 16:13)

   

  Oğlunun Askerde Ölümünü AİHM'e Taşıdı

  Oğlunun Askerde Ölümünü AİHM'e Taşıdı

  Ankara'da 2008 yılında vatani görevini yaparken, bulunduğu askeri aracın kaza yapması sonucu yaşamını yitiren Jandarma Onbaşı Çağrı Kurt, kaza raporlarına 'şoför' olarak yazıldığı için şehit sayılmadı. (Dün 12:45)

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Türkiye, 1950 yılı temmuz ayı sonunda Kore'ye asker gönderme kararı aldı. (Dün 08:54)

   

  Polis Eşleri Haşim Kılıç'ı Göreve Çağırdı

  Polis Eşleri Haşim Kılıç'ı Göreve Çağırdı

  Adliyede sorgusu süren polislerin eşleri ve aileleri gazetecilere açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek ve AYM Başkanı Kılıç'ı göreve çağırdılar. (Dün 01:26)

   

  Emniyette 'paralel yapı' operasyonu - Eski İçişleri Bakanı Şahin -

  Emniyette "paralel yapı" operasyonu - Eski İçişleri Bakanı Şahin -

  Eski İçişleri Bakanı, bağımsız Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, "Bu adalet sarayları 17-25 Aralık'ta güvenilmezdi de bugün güvenilir mi? Bizim için bu adalet sarayları hala güvenilir. Ben de bir gün buraya geleceğim, İstanbul Belediyesi'ndeki dosyalarım, Oslo ve İmralı için buraya geleceğim" dedi. (Dün 01:10)

   

  Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  Eski İçişleri Bakanı Şahin: "Bu adalet sarayları 17 25 Aralık'ta güvenilmezdi de bugün güvenilir mi? Bizim için bu adalet sarayları hala güvenilir. Ben de bir gün buraya geleceğim, İstanbul Belediyesi'ndeki dosyalarım, Oslo ve İmralı için buraya geleceğim" (Dün 00:38)

   

  Polis Eşleri, Devletin Zirvesini ve İnsan Hakları Örgütlerini Göreve Çağırdı

  Sahur vakti gözaltına alınan ve hala 49'unun sorgusu devam eden polislerin eşleri, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere devletin zirvesini ve insan hakları örgütlerini göreve çağırdı. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş; Soma'yı Ziyaret Etti (2)

  Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş; Soma'yı Ziyaret Etti (2)

  "(erdoğan) SINIF BAŞKANI BİLE OLAMAZ" Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, seçim otobüsünün üzerinden halka seslendiği Manisa'da rakibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenip, "Halkın karşısına çıkıp diğer adaylarla tartışmayı göze alamayan halkın başkanı olamaz. Bırakın halkın başkanı sınıf başkanı bile olamaz" dedi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Demirtaş: 'Nar gibi olacağız'' -

  Demirtaş: "Nar gibi olacağız'' -

  Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, toplumun tüm kesimlerinin anadilde eğitim ve ibadet hakkının savunucusu olduklarını belirterek, "Nar gibi olacağız, bizi birleştiren kabuk tek olacak ama içini açtığında binlerce tane olacak. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Demirtaş: "Nar gibi olacağız, bizi birleştiren kabuk tek olacak ama içini açtığında binlerce tane olacak. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Nükleer Atıkların Gömülmesiyle İlgili Kamu Görevlileri İçin Takipsizlik Verildi

  Nükleer Atıkların Gömülmesiyle İlgili Kamu Görevlileri İçin Takipsizlik Verildi

  İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde, eski kurşun fabrikası arazisine nükleer atıkların gömülmesine izin verdikleri, atıkların tehlikeli olduğunun ortaya çıkmasına rağmen görevlerini yapmadıkları ve işletmeye çeşitli nedenlerle ruhsat verdikleri gerekçesiyle dört bakan ile kamu görevlileri hakkında çevrecilerin yaptığı suç duyurusuna, savcılık takipsizlik kararı verdi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, oyuncak bebek yakılarak protesto edildi "Soykırım Karşıtı Yahudiler" grubu üyesi Abend: “Bugün bir katliam için ihtiyaç duyulan tek şey, bir ekran ve bir düğme. İşte yüksek teknolojinin bize yaptığı iyilik bu” (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Milletvekili İdris Bal: 'Bu Bir Burun Sürtme Operasyonudur'

  Milletvekili İdris Bal: "Bu Bir Burun Sürtme Operasyonudur"

  22 Temmuz Operasyonu'nda gözaltına alınan polislerin mahkemedeki işlemleri sürerken, dışarıda bekleyen aileleri de slogan atarak destek verdi. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 22 Temmuz Operasyonu'nda Gözaltına Alınan Polislerin...

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 22 Temmuz Operasyonu'nda Gözaltına Alınan Polislerin...

  Haber-kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA 22 Temmuz Operasyonu'nda gözaltına alınan polislerin mahkemedeki işlemleri sürerken, dışarıda bekleyen aileleri de slogan atarak destek verdi. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Anayasa Mahkemesi'nden Kentsel Dönüşüme "Anayasa" Vurgusu

  Anayasa Mahkemesi, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'un bazı hükümlerini Anayasa'ya aykırı buldu. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'a Kısmi İptal

  Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Aym'den Btk'nın Gizli Yetkisine Tırpan: Anayasa Kişisel Verileri Kamu Makamlarının Keyfi...

  Anayasa Mahkemesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna elektronik haberleşme sektörüyle ilgili kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliğinin korunmasına ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisi veren kanun hükmünü, "kişisel verilen korunması hakkının anayasal güvenceye bağlandığı ve böylece kamu makamlarının keyfi müdahalelerine karşı koruma altına alındığı" gerekçesiyle iptal etti. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi Açıklaması

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi Açıklaması

  Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, "İstikrarın bozulmaması için devleti tanıyan, devletin içerisinden gelen, halkı tanıyan, halkın içinden olan 3 dönemde eksikleri de hataları da olabilir ama yüzde 50'ye yakın vatandaşın teveccühüne haiz olmuş bir adaya karar verdik" dedi. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi: "İstikrarın bozulmaması için devleti tanıyan, devletin içerisinden gelen, halkı tanıyan, halkın içinden olan 3 dönemde eksikleri de hataları da olabilir ama yüzde 50'ye yakın vatandaşın tevehcühüne haiz olmuş bir adaya karar verdik" "Cumhurbaşkanlığı makamının sadece onay ve tasdik makamı olmadığına inanıyoruz. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç : Kelepçe Takılması Hoşuma Gitmedi

  Başbakan Yardımcısı Arınç : Kelepçe Takılması Hoşuma Gitmedi

  Arınç paralel yapı operasyonunda gözaltına alınanlarla ilgili, "5 kişiyi öldürmüş, cinayet zanlısı gibi ellerinden kelepçelenip küçük düşürülmesi hoşuma gitmedi." dedi. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Endonezya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Endonezya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Hile karıştırıldığı gerekçesiyle cumhurbaşkanlığı seçiminden çekildiğini açıklayan Subianto, seçimin sonuçlarına Anayasa Mahkemesi'nde itiraz etti. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, 8 kişinin tutuklanmasına gerekçe olarak, birçok kişinin takma isimlerle dinlenildiği belirtilen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği'nin raporlarını gösterdi Bu raporlarda, aralarında siyasetçi, milletvekili, gazeteci, yazar, yargı mensubu, emniyet müdürü, jandarma görevlisi, kanaat önderleri, sanatçılar, iş adamları, siyasetçiler, akademisyenlerin de bulunduğu çok sayıda kişinin "Ergenekon, organize suç örgütü ve illegal faaliyet gösteren şahıslarla (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  CHP'li Yılmaz'dan, Tutuklu Albaylara Özgürlük İstemi

  CHP'li Yılmaz'dan, Tutuklu Albaylara Özgürlük İstemi

  Chp Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz TBMM Genel Kurulu'nda. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  CHP'li Vekilden Casusluk Davası Sanıklarına Dövizli Destek

  CHP'li Vekilden Casusluk Davası Sanıklarına Dövizli Destek

  CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda Casusluk Davası kapsamında tutuklanan Albay Necmi Yıldırım, Albay Koray Eryaşa, Yarbay Tamer Çetin ve Astsubay Adnan Yılmaz’ın fotoğraflarını göstererek tutuklu kalmalarına tepki gösterdi. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Paralel Yapı Soruşturmasında 8 Polis Tutuklandı

  Paralel Yapı Soruşturmasında 8 Polis Tutuklandı

  Paralel yapıya yönelik operasyonun yasadışı dinlemelerle ilgili ayağında Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklandı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Makul Sürede Yargılanma Hakkı" İhlallerine Tazminat

  Anayasa Mahkemesi, iki ayrı başvuruda bulunan 3 kişiye, hak ihlali gerekçesiyle 4 bin 150'şer lira tazminat ödenmesine hükmetti. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Emniyet Operasyonunda 8 Polis Tutuklandı

  Emniyet operasyonu kapsamında dün adliyeye sevk edilen 14 polisten 8'i yapılan sorgulamanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Esp'den Anayasa Mahkemesi'nde Eylem

  Esp'den Anayasa Mahkemesi'nde Eylem

  Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP,) Gazi olaylarının tutuklu sanığı Hasan Polat’ın serbest bırakılması için Anayasa Mahkemesi önünde eylem yaptı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Anayasa Mahkemesi Kararı

  Yüksek Mahkeme, CHP'nin "Torba Kanun" olarak bilinen, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren yasanın bazı maddelerinin yürürlüğünün durdurulması ve iptali istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Anayasa Mahkemesi Kararı

  Anayasa Mahkemesi Kararı

  Yüksek Mahkeme, CHP'nin yabancılara mülk satışını düzenleyen kanunun bazı fıkralarının iptali ve yürürlüğünün durdurulması için yaptığı başvuruyu reddetti. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Kılıçdaroğlu: Ben Erdoğan'ın Seçileceğine İhtimal Vermiyorum

  Kılıçdaroğlu: Ben Erdoğan'ın Seçileceğine İhtimal Vermiyorum

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben Erdoğan'ın seçileceğine ihtimal vermiyorum o nedenle noktayı koyuyorum." dedi. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakan Müezzinoğlu: Filistin'in Her Alanda Yanındayız

  Bakan Müezzinoğlu: Filistin'in Her Alanda Yanındayız

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Biz Filistin'in sağlık alanında ve diğer alanlarda hep yanında oluyoruz ama ne yazık ki bölge abluka altında." dedi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Kocaeli'de 20 Fabrika İçin Verilen Yıkım Kararı Sanayiciyi Korkuttu

  Kocaeli'de 20 Fabrika İçin Verilen Yıkım Kararı Sanayiciyi Korkuttu

  Kocaeli'de 20 fabrika için verilen yıkım kararı sanayicileri korkuturken sanayiciler bu alana konut yapılabileceğini ifade ederek, karardan vazgeçilmesini istedi (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Abdullah Cömert Davası Balıkesir'de Görülecek

  Abdullah Cömert Davası Balıkesir'de Görülecek

  Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin ateşlediği gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili polis memuru 29 yaşındaki Ahmet Kuş'un tutuksuz yargılandığı davanın Balıkesir'de görülmesine karar verdi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Fabrikaları Yıkıp Konut Yapacaklar'

  Fabrikaları Yıkıp Konut Yapacaklar'

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinin çeşitli bölgelerinde üretim yapan 20 fabrika hakkında alınan yıkım kararı sanayicilerde endişe ve korkuya neden oldu. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu Açıklaması

  Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu Açıklaması

  Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Ramazan’ı bu yıl büyük oranda buruk geçirdiklerini ifade etti. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Tekirdağ'da Açıklaması

  "Biz Filistin'in sağlık alanında ve diğer alanlarda hep yanında oluyoruz ama ne yazık ki abluka altına alınmış bölge" "Milletin iradesini kapalı kapılar arkasından şekillendirmeye hakları yok, buna AK Parti de millet de müsade etmez" (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Yargıçlar Sendikası'dan "Hsyk Seçimlerinde Cemaatle El Ele" Yorumlarına Tepki

  Yargıçlar Sendikası, HS'YK seçimleri için cemaatle işbirliği yapıldığına yönelik köşe yazılarına tepki göstererek, Basın Konseyi'ne şikayette bulundu. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.07.2014 13:43:57. #1.13#