SON DAKİKA ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Mahkemesi Haberleri

 • 14:10Emine Erdoğan'ın Yakın Arkadaşı Bakan OlduEmine Erdoğan'ın Yakın Arkadaşı Bakan OlduYeni kabinede iki kadın bakan yer aldı. Emine Erdoğan'ın yakın arkadaşı Sema Ramazanoğlu Aile Bakanı, Adana vekili Fatma Güldemet Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu.
 • 10:19Brezilya'daki Yolsuzluk SkandalıRIO DE Brezilya'da kamuya ait petrol şirketi Petrobras'taki yolsuzluk skandalında, Senatör Delcidio do Amaral ve ülkenin en zengin iş adamlarından Andre Esteves gözaltına alındı.
 • 09:33Mısır Parlamento SeçimleriMısır'ın 13 vilayetinde 22 ve 23 Kasım'da yapılan parlamento seçimlerinin ikinci aşamasının ilk turunda Mısır Sevgisi İçin Koalisyonu, parti listelerine ayrılan koltukların tamamını elde etti.
 • 19:3664. Hükümet Programı Meclis'e SunulduAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir yandan parlamenter sistemin yol açtığı siyasal istikrarsızlıklar diğer yandan yeni Türkiye vizyonlarının ihtiyaç duyduğu etkin ve dinamik yönetim dolayısıyla başkanlık sisteminin daha uygun olduğuna inandıklarını söyledi.
 • 18:26Başbakan Davutoğlu, 156 Sayfalık Hükümet Programı AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümet programını Meclis Genel Kurulu’nda açıkladı.
 • 13:49Danıştay 11. Dairesi Başkanı Yet'in VefatıHayatını kaybeden Danıştay 11. Dairesi Başkanı Asuman Yet'in (61) cenazesi, toprağa verildi.
 • 11:28Burundi'de SaldırıBurundi'de bir eğlence merkezine düzenlenen saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.
 • 15:5964. Hükümet'in KurulmasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. Hükümet'in kabinesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sema Ramazanoğlu'nun annesi Gülseren Bostancı, kızının bakan olmasını öğrendiğinde çok sevindiğini belirterek, "Ben onları çok emekle büyüttüm. Çok emek verdik, onlar da emeklerini zayi etmediler, hamdolsun" dedi.
 • 15:34Partinin Kurucu Üyeliğinden BakanlığaAK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, 64. Hükümete Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu.
 • 15:30Gerçek Babam Kim?Gerçek Babam Kim?Federal Anayasa Mahkemesi'nin gündeminde 65 yaşındaki Inge Lohmann'ın hayatı boyunca cevabını aradığı bir soru var: Gerçek babam o mu? Inge Lohmann'ı gerçek babasının kim olduğu sorusu aklından hiç çıkmamış.
 • 15:15Anayasa Mahkemesi'nden Seçme ve Seçilme KararıAnayasa Mahkemesi (AYM), kişinin işlemiş bulunduğu suç dolayısıyla mahkûm olduğu hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar seçme ve seçilme ehliyetini kullanamayacağını öngören düzenlemeyi iptal etti.
 • 14:54Burundi'deki OlaylarBurundi'de Devlet Başkanı Pierre Nkrunziza'nın 3'üncü kez göreve gelmesine karşı çıkan 10 derneğin faaliyetini askıya aldığı bildirildi.
 • 12:43Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Ardından, İdare Mahkemesi de Ankara...Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Ardından, İdare Mahkemesi de Ankara...Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne karşı açtığı davalar bir bir reddedilen TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası’na bir cevap da Ankara 17. İdare Mahkemesi’nden geldi.
 • 19:53ABD, Burundili Bazı Yetkililere Yaptırım UygulayacakABD yönetimi Burundi'deki karışıklıkta rolleri bulunduğu gerekçesiyle aralarında 1 bakan ile üst düzey güvenlik yetkilisi de bulunan 4 kişi hakkında yaptırım kararı aldı.
 • 17:02Özdebir'in 18. Olağan Genel Kurulu ToplantısıÖzel Dershaneler ve Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, "Sistem ne kadar değişirse değişsin, sınav gerçeği değişmeyecektir, dolayısıyla dershanelere olan ihtiyaç kesinlikle ortadan kalkmayacaktır" dedi.
 • 16:21Burundi'deki OlaylarBurundi'de, Devlet Başkanı Pierre Nkrunziza'ya karşı olduğu iddia edilen 10'a yakın derneğin ve 3 sivil toplum kuruluşu liderinin banka hesabının dondurulduğu belirtildi.
 • 09:55Burundi'de ÇatışmaBurundi'de güvenlik güçleri ve silahlı kişiler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti.
 • 16:01Yargı, Validebağ Göstericileri için Devletten Hoşgörü İstediYargı, Validebağ Göstericileri için Devletten Hoşgörü İstediÜsküdar Validebağ'daki olaylarla ilgili olarak 15 kişinin beraat ettiği davada, gerekçeli karar açıklandı. Kararda, "Devlet sabır ve hoşgörü göstermelidir" denildi.
 • 15:44Yargıda 'Validebağ Eylemcileri' FarkıÜsküdar Validebağ'daki olaylarla ilgili 15 kişinin 7.5'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıp beraat ettiği davada mahkeme gerekçeli kararını açıkladı.
 • 13:10Aym'den 39 Yıldır Süren Davaya 25 Bin TL TazminatAnayasa Mahkemesi (AYM), kadastro tespitine itiraz ilişkin 39 yıldır önce açılan davanın halen sonuçlanmamasına hak ihlali kararı verdi.
 • 21:15Mısır'daki Erken Seçim ÇağrısıGüçlü Mısır Partisi Başkanı Abdulmunim Ebu'l Futuh hakkında Devlet Yüksek Güvenlik Mahkemesi savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.
 • 11:03Casusluk Davası" Mağdurundan Anayasa Mahkemesine Başvuruİzmir merkezli 18 ildeki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonuyla yeniden gündeme gelen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 kişi hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada tutuksuz yargılanan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilen Hava Astsubay Engin Aşlakçı, Anayasa Mahkemesine (AYM) başvurdu.
 • 09:23Anayasa Mahkemesinden İfade Özgürlüğü KararıAnayasa Mahkemesi, ceza infaz kurumunda yapılan aramada ele geçen ve örgüt dokümanı kabul edilen kitapçık nedeniyle hücreye koyma disiplin cezası verilen kişinin, ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiğine hükmetti.
 • 21:00Fetö, Darbeye Teşebbüs Edecek Kadar Arsız ve Bela Bir ÖrgütFetö, Darbeye Teşebbüs Edecek Kadar Arsız ve Bela Bir Örgüt"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Emekli Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un açıklamaları Kamuoyunda "hipnoz davası" olarak bilinen davada yargılanmasıyla tanınan emekli Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, 2009'da askeri savcılık yaptığı dönemde Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) gün yüzüne çıkardığını, örgütün gerçek yüzünün ise yeni ortaya çıkmaya başladığını bildirdi.
 • 19:29Fetö, Darbeye Teşebbüs Edecek Kadar Arsız ve Bela Bir Örgüt"Kamuoyunda "hipnoz davası" olarak bilinen davada yargılanmasıyla tanınan emekli Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, 2009'da askeri savcılık yaptığı dönemde Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) gün yüzüne çıkardığını, örgütün gerçek yüzünün ise yeni ortaya çıkmaya başladığını bildirdi.
 • 18:54Mısır'da Erken Seçim ÇağrısıMısır'da eski Cumhurbaşkanı adaylarından Abdulmunim Ebu'l Futuh liderliğindeki muhalif Güçlü Mısır Partisi erken cumhurbaşkanlığı seçimi çağrısı yaptı.
 • 14:54Aym'den 'Plastik Mermi' Soruşturmasında İhlal KararıAnayasa Mahkemesi (AYM) gözüne plastik mermi isabet kişinin soruşturmasının usul bakımından etkili yürütülmediğini belirterek, 15 bin TL tazminat ödenmesine karar verdi.
 • 14:52Karasu'da Cep Telefonları ile Görüşmeler 2 Gün Sonra Yeniden BaşladıKarasu'da Cep Telefonları ile Görüşmeler 2 Gün Sonra Yeniden BaşladıKarasu'da cep telefonları ile görüşmeler 2 gün sonra yeniden başladı SAKARYA'nın Karasu İlçesi'nde Karasu Belediyesi'nin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle 21 baz istasyonunu devre dışı bırakmasıyla, duran cep telefonu görüşmeleri, dün akşamdan itibaren yeniden yapılmaya başlandı.
 • 11:46Yök, Disiplin Yetkilerini DevrediyorYÖK Başkanlığı, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na disiplin hükümlerinin eklenmesine ilişkin kanun çalışması hakkında bilgilendirme yaptı.
 • 03:33Anayasa Mahkemesi'nden Örnek Olacak Anayasa Mahkemesi'nden Örnek Olacak "Plastik Mermi" KararıAnayasa Mahkemesi, Diyarbakır'da 2011 tarihinde, plastik mermi ile gözünden yaralanan vatandaşa 15 bin TL manevi tazminat ödenmesine karar verdi.
 • 02:09Filistin Yargısından İsrail'e Karşı Destek ÇağrısıFilistin, İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği suçların ve insan hakları ihlallerinin belgelenmesi için Arap adalet bakanlarından yardım istedi.
 • 15:54Vodafone: Çekim Noktalarımız Hiçbir Yargı Kararı Olmadan MühürlendiVodafone Türkiye'nin, Sakarya’ya bağlı Karasu Belediyesi’nde bulunan çekim noktaları, Karasu Belediyesi tarafından mühürlenerek devre dışı bırakıldı.
 • 15:43Karasu'da Belediye Kaçak Olduğunu İddia Ettiği Baz İstasyonunu Devre Dışı BıraktıKarasu'da Belediye Kaçak Olduğunu İddia Ettiği Baz İstasyonunu Devre Dışı BıraktıSAKARYA'nın Karasu İlçesi'nde belediye, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Vodafone ait baz istasyonlarını devre dışı bıraktı.
 • 15:25Gaziantep Kilis Tabipler Odasından Aşı AçıklamasıGaziantep Kilis Tabipler Odasından Aşı AçıklamasıGaziantep Kilis Tabipler Odası, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan zorla aşılama yapılamayacağına ilişkin kararına rağmen aşılamanın sürdürüleceğini açıklayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na destek verdi.
 • 15:16Vodafone ile Belediye Arasında Baz İstasyonu AnlaşmazlığıSakarya’nın Karasu ilçesinde, belediyenin çekim noktasını mühürlediği Vodafone ile Karasu Belediyesi arasında karşılıklı suçlamalar sürüyor.
 • 14:25PYD'li Aziz Güler'in Cenazesi Başbakanlık İzniyle GetirildiPYD'li Aziz Güler'in Cenazesi Başbakanlık İzniyle GetirildiSuriye'de IŞİD militanlarının yerleştirdiği mayına basarak yaşamını yitiren Aziz Güler'in 2 aydır Suriye'de bekletilen cenazesi, Başbakan'ın izniyle Türkiye'ye getirildi.
 • 12:13Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği, Resmi Gazete'deYÖK Başkanlığı, askıya çıkarılan ‘Vakıf Yükseköğretim Yönetmeliği Değişiklik Taslağı’ ile bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan ‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Değişiklik Yönetmeliği’ ve 'Vakıf Yükseköğretim Kurulu Yönetmeliği' hakkında basın bilgi notu paylaştı.
 • 22:51Mazlum-Der, Hükümete Samanyolu Grubu Konusunda Ayetli Uyarıda Bulunduİnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, Samanyolu Grubuna bağlı medya kuruluşlarının hukuksuz bir kararla uydudan çıkarılmasına ilişkin açıklama yayınladı.
 • 20:17Vodafone'dan Karasu AçıklamasıVodafone'dan Karasu AçıklamasıKarasu Belediyesi'nin mobil iletişimi kesmesinin ardından Vodafone'dan konuyla ilgili bir açıklama geldi.
 • 19:41Karasu'da Vodafone Çekim Noktaları Devre Dışı BırakıldıVodafone Türkiye, Karasu'da bulunan Vodafone çekim noktalarının, Karasu Belediyesi tarafından hiçbir yargı kararı olmadan mühürlenerek devre dışı bırakıldığını bildirdi.
 • 15:40Kosova'da Muhalifler Yine Polisle ÇatıştıKosova'da Muhalifler Yine Polisle ÇatıştıKosova'da meclis salonuna göz yaşartıcı gaz atan muhalif milletvekilleri Albin Kurti, Albulena Haciu, Faton Topalli ve Donaka Kaday-Buyupi'nin tutuklanmaları kararı üzerine muhalif parti taraftarları polis çatıştı.
 • 01:0126. Dönem Milletvekilleri Yemin EttiTBMM Genel Kurulu'nda, 26. Dönem milletvekillerinin yemini tamamlandı.
 • 16:09Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TBMM Genel Kurulu'nda, 26. Dönem 1. Yasama Yılı başladı.
 • 15:05Yetersiz Soruşturmaya 20 Bin Lira TazminatAnayasa Mahkemesi, ölümü kayıtlara intihar olarak geçen gencin ailesinin yaptığı başvuruda, maktulün öldürülmüş olma ihtimalinin soruşturulmadığı gerekçesiyle yeniden soruşturma yapılması kararı verdi.
 • 14:38CHP Kayseri İl Başkanı'na, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten 1 Yıl 5 Ay HapisCHP Kayseri İl Başkanı'na, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten 1 Yıl 5 Ay HapisChp Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada, 1 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 14:16CHP Kayseri İl Başkanına Cumhurbaşkanına Hakaretten 1 Yıl 5 Ay Hapis CezasıCHP Kayseri İl Başkanına Cumhurbaşkanına Hakaretten 1 Yıl 5 Ay Hapis CezasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı mahkemede, 1 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 14:00Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan "Aşı" AçıklamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun açıklaması - "(Aşı kararı) Anayasa Mahkemesi keşke bu anlamda bilim kurullarının görüşlerini alarak bu kararı verseydi.
 • 13:30Bakan Müezzinoğlu'ndan Anayasa Mahkemesi'ne Bakan Müezzinoğlu'ndan Anayasa Mahkemesi'ne "Aşı" TepkisiAYM'nin "ailenin rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılması anayasa aykırı" kararına tepki gösteren Sağlık Bakanı, "Keşke bilim kurullarının görüşlerini alsaydılar" dedi.
 • 13:27Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan çocuklara zorunlu aşı yapılmayacağı yönündeki kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi keşke bu anlamda bilim kurullarının görüşlerini alarak bu kararı verseydi.
 • 12:36Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Aşı Programı Aynen Devam EdecekSağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan zorla aşılama yapılamayacağına ilişkin kararının aşı programlarını etkilemeyeceğini, aşılama programlarının uygulanmasına aynen devam edileceğini söyledi.