SON DAKİKA ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Mahkemesi Haberleri

13:32
Oğlu Komada İken Tayin Edilen Hakim Karanfil: Suçumu İtiraf Ediyorum Sulh ceza hâkimliklerinin kaldırılmasını istedikten sonra Zonguldak’a düz hâkim olarak atanan, 10 yaşındaki oğlu komadan yeni çıkan ve bu nedenle tedavisi sürdüğü için atamasının durdurulmasına ilişkin itirazı HSYK tarafından kabul edilmeyen Hakim Kemal Karanfil, "Bana ve aslan oğluma değil, hukuğu yerle bir eden, güç karşısında eğilip bükülen, haklının yanında değil, zalimin yanında duran ve basit dünya menfaatleri için ahiretini berbat eden sahte hukukçular, sahte Müslüman ve sahte
Oğlu Komada İken Tayin Edilen Hakim Karanfil: Suçumu İtiraf Ediyorum
12:44
Erdoğan: Gidenlere, Yolunu Sapıtanlara Uğurlar Olsun TÜMSİAD Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'den istifa eden isimlerle ilgili "Gizli niyetleri olduğunu gördük ve onlarla yolumuzu ayırdık" dedi.
Erdoğan: Gidenlere, Yolunu Sapıtanlara Uğurlar Olsun
12:11
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yurtdışındaki Türk okullarını kapattırılmasına yönelik girişimlerine tepki gösterdi.
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi
01:12
Işık: "Paralel Yapıyla Mücadele, Milli Güvenlik Meselesidir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de- Bakan Işık: "Paralel yapı Türkiye'nin, dışarıdakilerinin yerli taşeronudur.
Işık: 'Paralel Yapıyla Mücadele, Milli Güvenlik Meselesidir'
22:38
Bakan Işık: "Paralel Yapıyla Mücadele Etmek Milli Güvenlik Meselesidir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Eskişehir’de AK Parti Ocak Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.
Bakan Işık: 'Paralel Yapıyla Mücadele Etmek Milli Güvenlik Meselesidir'
22:35
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de Bakan Işık: "Paralel yapı Türkiye'nin, dışarıdakilerinin yerli taşeronudur.
22:16
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: 16 Ayda Değişen Hükümetlerin Olduğu Ülkede İstikrar Olur... Paralel YAPIYLA MÜCADELE ETMEK BİR MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Eskişehir Sanayi Odası'ndan sonra Ak Parti il teşkilatını ziyaret etti.
21:26
Seçimlerde 3. Turda da Çoğunluk Sağlanamadı İtalya'da, 12'nci cumhurbaşkanını belirlemek için yapılan seçimin üçüncü turunda da adayların hiçbiri üçte iki çoğunluğa erişemedi.
Seçimlerde 3. Turda da Çoğunluk Sağlanamadı
20:50
İtalya'da Cumhurbaşkanı Seçimi Üçüncü turunda da sonuç çıkmayan seçim, dördüncü tura kaldı Salt çoğunluğun aranacağı dördüncü turda iktidar partisinin aday göstereceği Matarella'nın kazanabileceği ifade ediliyor.
18:40
Devletten Binlerce Lira Almanın Yolu Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun elektrikte kayıp/kaçak bedelinin faturalarla tahsil edilmesinin hukuka aykırı olduğu kararı üzerine uzmanlar parayı tahsil etmenin yolunu anlattı.
Devletten Binlerce Lira Almanın Yolu
16:57
CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması "Hükümet, kayıt dışı ve kaçak yollarla elde edilen haksız ve yasa dışı gelirleri himaye etmektedir"
16:55
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Seçimin ikinci turundan da sonuç çıkmadı.
16:22
Tahir Canan'ın Bireysel Başvurusu Anayasa Mahkemesi, "siyasi amaçla adam öldürdüğü", örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle 32 yıldır cezaevinde bulunan ve 2013'te "4. Yargı Paketi"nden yararlanarak tahliye edilen Tahir Canan'ın bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu.
16:17
Duygun Yarsuvat: Oda Tv Davası Çökmüştür Oda TV davası, özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından 414 gün sonra yeniden görülmeye başlandı.
15:55
Bitlis Tso Taşımacılık Yapanlara Belge Verebilecek Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Davut Tezcan, il merkezi ve ilçelerinde taşımacılık yapanlara verilen K1, K2, K3 ve K1 özel yetki belgelerini artık oda olarak verebileceklerini söyledi.
14:01
Elektrikte Kayıp/kaçak Bedelleri Nasıl Geri Alınır? Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun elektrikte kayıp/kaçak bedelinin faturalarla tahsil edilmesinin hukuka aykırı olduğu kararı üzerine haklarını aramak üzere vatandaşlar, dağıtım şirketleri ve tüketici hakem heyetlerine başvurdu.
Elektrikte Kayıp/kaçak Bedelleri Nasıl Geri Alınır?
12:47
Levent Gök: İç Güvenlik Yasası Bir Atom Bombasıdır CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "İç güvenlik yasası bir atom bombasıdır.
12:36
Üretici Birliklerinin Yolu Açık Hayvan ıslahı ve hayvan yetiştirici birliklerinin kuruluşunu düzenleyen 5596 Sayılı Veteriner Hizmetleri Yasası’nda yapılan değişiklikle, Türkiye genelinde 2 milyon çiftçiyi temsil eden yetiştirici birlikleri yasal kimlik kazandı.
Üretici Birliklerinin Yolu Açık
11:50
Anayasa Mahkemesinin "Kitap Kurdu" Hükümlü Kararı Yüksek Mahkeme, cezaevindeki bir hükümlünün odasında 10 kitaptan daha fazla kitap bulundurması talebinin reddedilmesinin ifade özgürlüğünü ihlal etmediğine hükmetti.
11:11
Ft: Türkiye'de Sosyal Medya Basın Özgürlüğü İçin Ana Mücadele Alanına Dönüştü Financial Times gazetesinde, Türkiye’nin sosyal medya alanı Twitter’ı yasaklayacak bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığına dair bir haber yer alıyor.
Ft: Türkiye'de Sosyal Medya Basın Özgürlüğü İçin Ana Mücadele Alanına Dönüştü
10:37
Üretici Birliklerinin Yolu Açık! Hayvan ıslahı ve hayvan yetiştirici birliklerinin kuruluşunu düzenleyen 5596 Sayılı Veteriner Hizmetleri Yasası'nda yapılan değişiklikle, Türkiye genelinde 2 milyon çiftçiyi temsil eden yetiştirici birlikleri yasal kimlik kazandı.
10:06
Siyasi Parti Mali Denetimleri İşçi Partisinin bazı yıllara ait kesin hesaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesi, "partinin amaçlarına uygun olmayan, parti tüzel kişiliği adına yapılmış harcama olarak kabulü mümkün görülmeyen" 13 bin lira karşılığı parti mal varlığının Hazine'ye gelir kaydedilmesine karar verdi.
01:11
İtalya'da İlk Turda Cumhurbaşkanı Seçilemedi İtalya'da 12. Cumhurbaşkanını belirlemek için yapılan seçimlerin ilk tur oylamasında hiçbir isim için aranan çoğunluk sağlanamadı.
İtalya'da İlk Turda Cumhurbaşkanı Seçilemedi
23:34
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Seçimin ilk turundan sonuç alınamadı Anayasa Mahkemesi yargıçlarından Matarella ismi öne çıktı.
22:03
Torba Kanun" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı, internet suçları, İGDAŞ'ın özelleştirilmesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulması, Kızılay ve Yeşilay ile ilgili düzenlemeleri de içeren teklifin ilk 4 maddesi kabul edildi.
20:40
İtalya'da Cumhurbaşkanı Seçimi İçin Süreç Başladı İtalya'da cumhurbaşkanı seçimi için süreç başladı- Yeni cumhurbaşkanını seçecek Büyük Seçici Meclis'in ilk tur oylamasında sonuç çıkması beklenmiyor- Başbakan Renzi, seçimin başlamasına saatler kala adaylarının Anayasa Mahkemesi yargıçlarından eski siyasetçi Sergio Matarella olduğunu açıkladı- Başbakan Renzi, milletvekili olmadığı için oy kullanamıyorROMA (AA) – İtalya'da cumhurbaşkanını seçen "Büyük Seçici Meclis", ülkenin 12'inci cumhurbaşkanının belirleneceği seçimin ilk turu için bugün
İtalya'da Cumhurbaşkanı Seçimi İçin Süreç Başladı
18:28
25 Aralık Soruşturmasına İtiraza Ret İzmirli avukat Arif Ali Cangı ile Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin, 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin soruşturmada verilen takipsizlik kararına yaptıkları itiraz, başvuranların suçtan zarar gören sıfatı bulunmadığı gerekçesiyle İstanbul 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.
25 Aralık Soruşturmasına İtiraza Ret
16:41
Adli Sicil Kanunu'nda Değişiklik Teklifi CHP'li Oran'ın TBMM Başkanlığı'na sunduğu teklife göre, Anayasa Mahkemesi'nin, "adil yargılanma hakkının ihlali" kararı verdiği mahkumiyet kararına ilişkin adli sicil ve arşiv kaydı tamamen silinecek.
12:11
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor İtalya'da Giorgio Napolitano'nun iki hafta önce görevi bırakmasının ardından yeni Cumhurbaşkanını belirleyecek seçimin ilk turu bugün yapılacak.
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor
10:33
AYM, Özlük Hakkı Ayrımcılığı Başvurusunu 'Kabul Edilemez' Buldu Anayasa Mahkemesi, adli yargıda çalışan bir mübaşirin özlük haklarında ayrımcılık yapıldığı hususundaki başvuruyu 'kabul edilemez' buldu.
AYM, Özlük Hakkı Ayrımcılığı Başvurusunu 'Kabul Edilemez' Buldu
09:52
Kayıp Kaçak Bedeli Yasalaşabilir AHİM Yolu Göründü Hükümetin Meclis'e yolladığı "Elektrik Piyasası" taslağının yasalaşması durumunda, tüketici örgütleri "kayıp-kaçak" bedellerini yasallaştıracağını savundu.
Kayıp Kaçak Bedeli Yasalaşabilir AHİM Yolu Göründü
09:43
Sendika Çağrısına Uyup İşe Gitmeyen Öğretmenlere Uyarı Cezası Aym'den Döndü Üyesi oldukları sendikanın çağrısına uyarak göreve gitmediği gerekçesiyle disiplin cezası (uyarı) verilen öğretmenlere Anayasa Mahkemesi'nden (AYM) müjdeli haber geldi.
Sendika Çağrısına Uyup İşe Gitmeyen Öğretmenlere Uyarı Cezası Aym'den Döndü
06:47
1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: ''Türkiye ve Ermenistan’ın yeni bir başlangıç yapması için tabuları yıkmanın zamanı geldi''
1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları
23:41
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi Merkezi ABD'nin başkenti Washington D.C.'de bulunan düşünce kuruluşu Özgürlük Evi (Freedom House), yıllık raporunda Türkiye'ye ciddi eleştiriler yöneltti.
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi
23:17
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi Merkezi ABD'nin başkenti Washington D.C.'de bulunan düşünce kuruluşu Özgürlük Evi (Freedom House), yıllık raporunda Türkiye'ye ciddi eleştiriler yöneltti.
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi
23:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması "Anayasa'nın ruhu, Anayasa'nın temel problemidir.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması
20:58
İtalya'da Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru Seçimin yarın yapılacak ilk tur oylaması öncesi öne çıkan bir aday bulunmuyor.
19:39
Elektrik Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Transit petrol boru hattı projelerinin inşa ve modernizasyonunu gerçekleştirenlere 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yapılan tüm teslim ve hizmetler katma değer vergisinden müstesna olacak TSK'ya ait araziler, harekat ve savunma amaçlı yerlerde ve özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde, rafineri, petrokimya tesisleri ve eklentileri ile milletlerarası andlaşma hükümleri uyarınca yapılması öngörülen tesisler hakkında Kıyı Kanunu'nun sınırlayıcı hükümleri uygulanmayacak Enerji ve Tabii
17:50
Hdp'den "Torba Teklif" İtirazı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun HDP'li üyeleri, komisyonda görüşmeleri devam eden torba teklifteki bazı maddelerin anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle TBMM Başkanlığı'na başvurdu.
17:19
TBMM Genel Kurulu MHP'li Korkmaz, Başbakan Davutoğlu için "Bakanlar Kurulu Genel Sekreteri" dedi AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: "Kimseyi tahkir edemezsiniz.
16:57
Haşim Kılıç: "Devletin Yönetiminde Gerginlik Olmaz" Devletin yönetiminde gerginlik olmaz- Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, devletin yönetiminde gerginliğin olmayacağını belirterek, devletin geleceği ve devletin hizmetinin önemli olduğunu söyledi.
Haşim Kılıç: 'Devletin Yönetiminde Gerginlik Olmaz'
16:14
Haşim Kılıç Seçimlerde Aday Olacak Mı? Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, seçimlerde aday olup olmayacağı sorusuna 'Şu an herhangi bir düşüncem yok' şeklinde cevap verdi.
Haşim Kılıç Seçimlerde Aday Olacak Mı?
15:42
Haşim Kılıç : Devletin Yönetiminde Gerginlik Olmaz (1) Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki öğle yemeğinin ardından açıklamalarda bulundu.
15:31
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Torba Yasa Teklifi'nin geneli üzerindeki görüşmeler sürüyor.
15:24
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil devletin geleceği ve devletin kamu hizmeti önemlidir.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması
15:19
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman, geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil, devletin geleceği ve devletin hizmeti, kamu hizmeti önemlidir"
14:51
Haşim Kılıç: Siyasete Girmek Gibi Bir Düşüncem Yok Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, emekli olduktan sonra siyasete atılacağı yönündeki iddiaları yalanlayarak "Öyle bir düşüncem yok" dedi.
Haşim Kılıç: Siyasete Girmek Gibi Bir Düşüncem Yok
14:47
Erklerin Buluşması Ne Demek ? Erkler Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erklerin buluşması bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı sarayında yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğindeki yemeğe, yasama adına Cemil Çiçek, yürütme adına Başbakan Davutoğlu ve yargı adına da yüksek mahkeme başkanları katıldı.
Erklerin Buluşması Ne Demek ? Erkler Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda
14:31
Erdoğan'dan Yasama, Yürütme ve Yargı Organlarının Başkanlarına Yemek Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yüksek yargı organlarının başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.
14:06
Yasama, Yürütme ve Yargı Başkanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Buluştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı başkanları ile yemekte buluştu.
Yasama, Yürütme ve Yargı Başkanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Buluştu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 13:38:34. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]