SON DAKİKA ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Antalya Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 15:55Manavgat'ta Araç YangınıManavgat'ta Araç YangınıAntalya’nın Manavgat ilçesinde sürücüsünün çalıştırdığı sırada alev alan otomobil kullanılamaz hale geldi.
 • 15:11Asat'tan Kumluca'nın Su Sorununa ÇözümAntalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü Kumluca’nın 41 mahallesinde zayıf, yıpranmış ve yetersiz şebeke hatlarını yeniledi.
 • 17:25Antalya'da Ev YangınıAntalya'da Ev YangınıAntalya’da elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.
 • 17:14Büyükşehirden Kırsal Mahallelere Otobüs DurağıBüyükşehirden Kırsal Mahallelere Otobüs DurağıAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kumluca’da kırsalda bulunan bazı mahallelere yeni modern otobüs durakları yerleştirildi.
 • 15:51Büyükşehir'den Kırsal Mahallelere Otobüs DurağıAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kumluca'da kırsalda bulunan bazı mahallelere modern otobüs durakları yapıldı.
 • 12:58Asat Manavgat'ta Yıpranmış İçme Suyu Hatlarını YeniliyorAsat Manavgat'ta Yıpranmış İçme Suyu Hatlarını YeniliyorAntalya Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri Manavgat ilçesi kırsal mahallelerde yıpranmış içme suyu hatlarını yeniliyor.
 • 12:24Antalya'da AB Projeleri ToplantısıAntalya'da AB Projeleri ToplantısıAntalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Antalya Temsilciliği ile AB projeleri ve yetişkin eğitim programlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 14:12Antalya Okulda Elektrik Panosundan Yangın ÇıktıAntalya Okulda Elektrik Panosundan Yangın ÇıktıAntalya'da bir ilkokulun kütüphanesinde çıkan yangın kısa sürede söndürülürken, öğrenciler tahliye edildi.
 • 13:29Toplu Ulaşımda Nakit Para Dönemi 29 Şubat'ta BitiyorAntalya’da kent içi toplu taşıma sisteminde sıkıntılara yol açan nakit para ile ulaşıma 29 Şubat tarihinde son verileceği ve 01 Mart tarihinden itibaren tamamen kart uygulamasına geçileceği bildirildi.
 • 13:29Başkan Türel, Projelerin İnşaatlarını İncelediAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, inşaat halindeki Antalyaspor tesisleri, makine ikmal, hizmet binası, Doğu Garajı Kültür Merkezi ve nekropol alanı, Altınova yolu, Kurşunlu Mezarlığı, raylı sistem ve Expo-Kundu yolu projelerini inceledi.
 • 12:07Okulda Elektrik Panosundan Yangın ÇıktıOkulda Elektrik Panosundan Yangın ÇıktıAntalya'da bir ilkokulun kütüphanesinde çıkan yangın kısa sürede söndürülürken, öğrenciler tahliye edildi.
 • 10:52İlkokulda Yangın Paniğiİlkokulda Yangın PaniğiAntalya’da sabah saatlerinde bir ilkokulda çıkan yangın paniğe sebep oldu.
 • 17:42Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiAlanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, "MENA ülkeleri, ortak dil ve inanç birlikteliği sayesinde birbiri ile en iyi ilişki kurabilecek yapıya sahip ülkeler topluluğudur.
 • 17:20Belediye Meclisi'ne Ulaşım Kartı Tartışmaları Damga VurduBüyükşehir Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısına, şehir içi ulaşımında kullanılan kart tartışmaları damga vurdu.
 • 16:44Antalya Amatem İnşaatının Yüzde 95'i TamamlandıAntalya Amatem İnşaatının Yüzde 95'i TamamlandıAK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 14:07Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya Zirvesi"Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen "1. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Antalya Zirvesi" kapsamında 4 bin 250 ikili görüşme gerçekleştirildi.
 • 12:33Gazipaşa'da İlaçlama ÇalışmalarıAntalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa'da sineklerle mücadele çalışmaları kapsamında fosseptik çukurları, durgun sular, kanalizasyon ve havuzları ilaçladı.
 • 12:22Demre'de 50 Yıllık Asbestli Borular DeğiştirildiDemre'de 50 Yıllık Asbestli Borular DeğiştirildiAntalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü Demre’de 50 yıllık asbestli boruları değiştirdi.
 • 12:01Kemer Dere Yatağına Bırakılan Atıklar Yangına Neden OlduKemer Dere Yatağına Bırakılan Atıklar Yangına Neden OlduAntalya'nın Kemer İlçesi'nde dere yatağına bırakılmış atıklarda çıkan yangın büyümeden kontrol altına alındı.
 • 11:50Gazipaşa'da Sinekle Mücadele ÇalışmalarıGazipaşa'da Sinekle Mücadele ÇalışmalarıAntalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa ilçesi’nde sinekle mücadele çalışmaları kapsamında fosseptik çukurları, durgun sular, kanalizasyon ve havuzları ilaçlıyor.
 • 14:23Belediye Başkanlarının Sosyal Medya Karneleri ÇıkartıldıDijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi'ne göre sosyal medyada dijital varlıkları en fazla kullanan 5 belediye başkanı; Kocaeli, Şanlıurfa, Rize, Adana ve Gaziantep başkanları oldu.
 • 13:59Avrupa Konseyinden Antalya'ya ÖdülAntalya Büyükşehir Belediyesi'nin Avrupa Konseyince "12 yıldız şehri" ödülüne layık görüldüğü bildirildi.
 • 13:3412 Yıldız Şehri' Payesi Antalya'nın12 Yıldız Şehri' Payesi Antalya'nınAntalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’yı kapsayan, ana teması ‘Çok kültürlü toplumlarda birlikte yaşamak: saygı, diyalog ve etkileşim’ olan, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (European Local Democracy Week-ELDW) kapsamında ‘12 Yıldız Şehri’ payesi aldıAntalya’ya, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Otoriteler Kongresi tarafından Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (European Local Democracy Week-ELDW) kapsamında ’12 Yıldız Şehri’ payesi verildi.
 • 12:54Başkan Sözlü, Facebook ve Youtube'da Türkiye BirincisiBaşkan Sözlü, Facebook ve Youtube'da Türkiye BirincisiDijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi’ne göre, Adana Büyükşehir, Türkiye’nin en dijital belediyeleri sıralamasında 4’üncü, Başkan Hüseyin Sözlü dijital varlıkları en iyi kullanan il belediye başkanı sıralamasında üçüncü oldu.
 • 10:132 Bin 600 Lirasına El Konulan Kadın Dilenci Gözyaşlarına Boğuldu2 Bin 600 Lirasına El Konulan Kadın Dilenci Gözyaşlarına BoğulduAntalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından cami önlerinde yapılan denetimlerde yakalanan Suriyeli kadın dilencinin üzerinden 2 bin 600 lira para çıktı.
 • 20:03Başkan Türel Aksu Çayı Tehneli Köprü İnşaatını İncelediBaşkan Türel Aksu Çayı Tehneli Köprü İnşaatını İncelediAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Devlet Su İşleri(DSİ) Antalya 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür ile Aksu Çayı Tehneli Köprüsü inşaat alanında incelemelerde bulundular.
 • 16:39Uluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiUluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Zirveden detay -İkili görüşmelerden detay Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere ile röportaj Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile röportaj Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen zirve kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirildi BAKA Antalya Koordinatörü Saraydere: "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 15:18Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 12:32Ailesine Kızıp Evden Kaçan Çocuk 29 Saat Sonra DöndüAntalya'nın Kemer İlçesi'nde ailesiyle tartıştıktan sonra evlerinin yakınındaki ormanlık alana giren ve kaybolduğu sanılarak 70 kişilik bir ekibin aradığı 14 yaşındaki Mustafa Şevik, yaklaşık 29 saat sonra evine döndü.
 • 23:27Kemer Evden Kaçan Çocuk Ormanda AranıyorKemer Evden Kaçan Çocuk Ormanda AranıyorEvden kaçan çocuk ormanda aranıyor Antalya'nın Kemer İlçesi'nde ailesiyle tartıştığı için evlerinin yakınındaki ormanlık alana kaçarak bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki Mustafa Şevik'in bulunması için arama çalışması başlatıldı.
 • 17:39Evden Kaçan Çocuk Ormanda AranıyorEvden Kaçan Çocuk Ormanda AranıyorAntalya'nın Kemer İlçesi'nde ailesiyle tartıştıktan sonra dün evlerinin yakınındaki ormanlık alana gittikten sonra bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki Mustafa Şevik'in bulunması için arama çalışması başlatıldı.
 • 17:33Türkiye'nin En Dijital BelediyeleriDijital Araştırmalar Derneği, 81 il ve İstanbul'un 39 belediyesi ve belediye başkanını dijital ve sosyal medya üzerinden inceleyerek en aktif olanlarını belirledi.
 • 17:14Antalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıAntalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı 1'nci Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDA) desteği, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Serik Belediyesi ana organizasyonunda Belek Rixos Premium Hotel'de bugün başladı.
 • 16:25Antalya'da Sazlık YangınıAntalya'da Yamansaz Gölü kıyısındaki sazlıklarda çıkan yangın söndürüldü.
 • 16:03Büyükşehir Bandosu'ndan Barış Manço'yu Anma KonseriBüyükşehir Bandosu'ndan Barış Manço'yu Anma KonseriAntalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin gönlünde taht kuran unutulmaz sanatçı Barış Manço’yu ölümünün 17. yılında, şarkıları ile andı.
 • 15:39Antalya'da Sazlık YangınıAntalya'da Sazlık YangınıAntalya’nın turizm bölgesi Kemerağzı’nda otellere yaklaşık 500 metre mesafede çıkan sazlık yangını korkuttu.
 • 14:45Antalya Büyükşehir'den Dijital TakipAntalya Büyükşehir'den Dijital TakipAntalya Büyükşehir Belediyesi hizmet alanının genişlemesiyle birlikte vatandaştan gelen talep ve yapılan yatırımları yakından takip etmek için iş takip performans programını geliştirdi.
 • 14:37Antalya'da 'Başkanlık ve Yeni Türkiye' KonuşulacakAntalya'da 'Başkanlık ve Yeni Türkiye' KonuşulacakAntalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği Yeni Türkiye Buluşmaları’na Star Gazetesi’nden Halime Gökçe, Prof.Dr. Faruk Bilir ve Prof. Dr. Haluk Alkan konuk olacak.
 • 13:41Antalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiAntalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı.
 • 12:36Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, "Türkiye sadece bölgesinin değil aynı zamanda Asya'nın, Afrika'nın ve Avrupa'nın kesişim noktası olması anlamında demokrasisiyle milletiyle tarihiyle coğrafyasıyla bir güven adası bir istikrar adası olmaya devam edecektir" dedi.
 • 09:44Boğaçayı Islah ÇalışmalarıBoğaçayı Islah ÇalışmalarıDSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile birlikte Antalya Boğaçay’da DSİ tarafından yürütülen makineli taşkın riski azaltma çalışma alanlarında incelemelerde bulundu.
 • 02:52Antalya'da Mobilya Atölyesinde YangınAntalya'da Mobilya Atölyesinde YangınAntalya’da gece saatlerinde mobilya atölyesinde meydana gelen yangında maddi hasar meydana geldi.
 • 17:35Dünyada Her Yıl 14 Milyon Kişi Kansere YakalanıyorDünyada Her Yıl 14 Milyon Kişi Kansere YakalanıyorDünya Kanser Kontrol Örgütü Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyada her yıl 14 milyon kişinin kansere yakalandığını ifade ederek, 2011 yılında kanser ölümlerinin diğer ölümleri geçerek birinci sıraya oturduğunu söyledi.
 • 15:40Sosyal Medyayı En Etkili Kullanan Belediye Başkanı Menderes TürelDijital Araştırmalar Derneği'nin yaptığı, "Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi" araştırma sonuçları açıklandı.
 • 14:21DSİ'nin Alanya Yatırım ZiyaretleriDSİ'nin Alanya Yatırım ZiyaretleriDSİ 13.Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile birlikte Alanya’ya giderek DSİ’nin ilçedeki yatırımları hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulundu.
 • 14:10Büyükşehir Afet Yardımlarını SürdürüyorBüyükşehir Afet Yardımlarını SürdürüyorAntalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’de meydana gelen hortum sonrası, vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.
 • 12:47Asat'tan Gazipaşa'ya 6 Ayda 22 Kilometre İçme Suyu HattıAsat'tan Gazipaşa'ya 6 Ayda 22 Kilometre İçme Suyu HattıAntalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), tarafından Gazipaşa’da 2015’in son 6 aylık döneminde toplam 22 bin 500 metre içme suyu hattı döşendiği bildirildi.
 • 12:06Demre'deki Hortumun Yaraları SarılıyorAntalya Büyükşehir Belediyesi, Demre'de hortumun zarar verdiği 17 evin tadilatını gerçekleştirecek.
 • 11:47Büyükşehir Belediyesi Afetten Zarar Gören 17 Evi OnaracakBüyükşehir Belediyesi Afetten Zarar Gören 17 Evi OnaracakAntalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’de meydana gelen hortum sonrası yardımları sürdürüyor.
 • 10:59Çanakkale Tır'ı 7'den 70'e İlgi GördüÇanakkale Tır'ı 7'den 70'e İlgi GördüAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin Demre halkıyla buluşturduğu ve içerisinde 4 bin savaş malzemesinin sergilendiği ‘Çanakkale Gezici Müzesi TIR’ına ilgi büyük oldu.