SON DAKİKA ARDAHAN HABERLERİ

Son Dakika Ardahan Haberleri

 • 10:05Gürcistan, Türkiye'den Giden Öğrencileri Kabul EtmediGürcistan, Türkiye'den Giden Öğrencileri Kabul EtmediBizim Ahıska Kültür Derneği ile Ardahan Üniversitesi’nin birlikte hazırladığı bir gençlik programı için Ahıska Üniversitesi’nde düzenlenecek programa giden öğrenciler sınırdan alınmadı.
 • 14:33Duisburg'da Öğrenciler İçin Yardım GecesiDuisburg'da Öğrenciler İçin Yardım GecesiTemel ELCİVAN-DUİSBURG/DHA- Almanya'nın Duisburg kentinde faaliyet gösteren Ardahan Posof Kültür ve Dayanışma Derneği (POYAD), geliri ile Türkiye'de öğrenim gören Posoflu öğrencilere burs vermek amacıyla bir gece düzenlemeye hazırlanıyor.
 • 12:48Soğuk Hava Yüzünden Nehir DonduSoğuk Hava Yüzünden Nehir DonduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kura nehrinde genel görüntü-Vatandaşlar buza taş atarken-Nehir üzerinde dolaşan vatandaş-Vatandaşla röportaj Ardahan'da soğuk hava yüzünden nehir dondu- Gece sıcaklığın sıfırın altında 14 dereceye kadar düştüğü kentte Kura Nehri'nin yüzeyi buz tuttu Ardahan'da hava sıcaklığının gece sıfırın altında 14 dereceye düşmesi sonucu kent merkezinden geçen Kura Nehri dondu.
 • 16:14ARDAFED Başkanlığına Fakir Yılmaz GetirildiARDAFED Başkanlığına Fakir Yılmaz GetirildiÇatısı altında 30'a yakın Ardahan derneğin bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığına gazeteci Fakir Yılmaz getirildi.
 • 14:12Tarihi Köprü Restore EttirilecekTarihi Köprü Restore EttirilecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Köprüde boyama çalışması- Köprü altında çalışma- Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un açıklaması Ardahan'da tarihi köprü restore ettirilecek- Ardahan'da Kura Nehri üzerindeki 20. yüzyıl başlarında yaptırılan tarihi çelik köprü belediye tarafından restore ettirilecek.
 • 11:53Soğuktan Oluşan Buz Sarkıtları Bir Metreyi GeçtiSoğuktan Oluşan Buz Sarkıtları Bir Metreyi GeçtiHava sıcaklığının sıfırın altında 9 derece hissedildiği Kars'ta 1 Metrelik buz sarkıtları oluştu.
 • 11:19Eminevim Elazığ'da Tapu Teslim Töreni GerçekleştirdiEminevim Elazığ'da Tapu Teslim Töreni GerçekleştirdiEminevim Elazığ’da tapu teslim töreni gerçekleştirdi.
 • 09:24Eksi 20 Derecede Türkmen ProtestosuEksi 20 Derecede Türkmen ProtestosuArdahan Ülkü Ocakları, Rusya’nın, Suriye’nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesine gerçekleştirdiği hava harekâtını protesto etti.
 • 14:50Posof Fırtınanın Çatıyı Savurma Anı KameradaPosof Fırtınanın Çatıyı Savurma Anı KameradaŞiddetli kar yağışının etkili olduğu Ardahan'da fırtına sırasında bir apartmanın çatısını savrulduğu anlar kameralar tarafından kaydedildi.
 • 11:57Fırtınanın Çatıyı Savurması KameradaFırtınanın Çatıyı Savurması KameradaArdahan'ın Posof İlçesi'nde önceki gün etkili olan fırtına sırasında bir apartmanın çatısının savrulması, cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • 11:02Gece En Düşük Hava Sıcaklığı Ardahan ve Kars'ta ÖlçüldüGece En Düşük Hava Sıcaklığı Ardahan ve Kars'ta ÖlçüldüArdahan ve Kars'ta Doğu Anadolu Bölgesinde gecenin en düşük hava sıcaklığı ölçüldü. Hava sıcaklığı sıfırın altında 11 dereceyi gösterdi.
 • 11:09Arı Kovanları Kar Altında KaldıArı Kovanları Kar Altında KaldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karlar içinde kalmış arı kovanları, - Arıcıların kovanları içeri alması, - Üreticilerden Cengiz Taşçı'nın açıklaması, Ardahan'da arı kovanları kar altında kaldı- Ardahan'da geçen hafta aniden bastıran kar yağışı, arıcıları hazırlıksız yakaladı Ardahan'da geçen hafta aniden bastıran kar yağışına hazırlıksız yakalan arıcıların kovanları, kar altında kaldı.
 • 10:04Soğuk Havayla Birlikte Kura Nehri Buzla KaplandıSoğuk Havayla Birlikte Kura Nehri Buzla KaplandıArdahan’da etkili olan soğuk hava nedeniyle kent merkezinden geçen Kura Nehri’nin yüzeyi buzla kaplandı, sera ve tarlalar zarar gördü.
 • 11:28Kardan Yol Kapandı, Sürücüler Mahsur KaldıKardan Yol Kapandı, Sürücüler Mahsur KaldıArdahan ile Artvin'in Şavşat İlçesi arasındaki Sahara Geçidi, 3 metreyi aşan karla kapandı.
 • 10:54Kura Nehri'nin Yüzeyi Donmaya BaşladıKura Nehri'nin Yüzeyi Donmaya BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kura Nehri'nden görüntü- Vatandaşlarla röportaj ARDAHAN - Ardahan'da etkili olan soğuk havadan dolayı kent merkezinden geçen Kura Nehri'nin yüzeyi donmaya başladı.
 • 15:04Kars'ta Tipiye Yakalanan 8 Çobandan Biri Hayatını KaybettiKars'ta Tipiye Yakalanan 8 Çobandan Biri Hayatını KaybettiDoğu'da kışın birden bastırmasıyla Ardahan'ın Göle ilçesinden Iğdır'a koyun götüren 8 çoban, 4 bin koyunla birlikte tipiye yakalandı.
 • 14:41Ilgar Dağı Geçidinde Kar ve Tipi Nedeniyle 4 Gündür MahsurlarIlgar Dağı Geçidinde Kar ve Tipi Nedeniyle 4 Gündür MahsurlarArdahan'ın Posof ilçesindeki kar ve fırtına nedeniyle deniz seviyesinden 2 bin 550 metre yükseklikteki Ilgar Dağı geçidinde yaklaşık 180'e yakın TIR, yolcu otobüsü ve otomobil 4 gündür bekliyor.
 • 11:09Fırtına Posof'u Felç EttiFırtına Posof'u Felç EttiArdahan’ın Posof ilçesinde gece başlayan kar yağışıyla beraber etkili olan fırtına çok sayıda binanın çatısını uçurdu, onlarca ağaç ve elektrik direği devrildi.
 • 09:33Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Rize, Artvin ve Ardahan ile gece saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:35Şiddetli FırtınaŞiddetli FırtınaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatısı uçan evler- Devrilen elektrik direği- Vatandaşlarla röportaj Ardahan'da üç gündür aralıklarla devam eden kar ve şiddetli rüzgar, yaşamı olumsuz etkiliyor.
 • 18:48Posof'ta Jandarma Lojmanlarında YangınPosof'ta Jandarma Lojmanlarında YangınArdahan'ın Posof ilçesi Jandarma Bölük Komutanlığına ait lojmanların çatı katında yangın çıktı.
 • 18:17Ardahan'da Fırtına Çatıları Uçurdu, Elektrikleri KestiArdahan'da Fırtına Çatıları Uçurdu, Elektrikleri KestiArdahan'da fırtına çatıları uçurdu, elektrikleri kesti ARDAHAN ve ilçelerinde saatteki hızı 55 kilometreyi bulan rüzgar hayatı olumsuz yönde etlikiyor.
 • 16:59Kar Yağışı Yüzünden Ulaşıma Kapanan Yolda Mahsur Kalan Sürücüler Yolu Açmaya Çalışan Görevlilerle...Kar Yağışı Yüzünden Ulaşıma Kapanan Yolda Mahsur Kalan Sürücüler Yolu Açmaya Çalışan Görevlilerle...Artvin’de yoğun kar yüzünden kapanan yolda 3 gündür mahsur kalan sürücüler yolu açmaya çalışan görevlilerle tartıştı.
 • 10:29Ardahan'da Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime 1 Gün Ara VerildiArdahan'da Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime 1 Gün Ara VerildiKar yağışı Ardahan'da yaşamı olumsuz etkiliyor. Merkez ve merkeze bağlı köyler ile Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır ilçelerinde okullar tatil edildi.
 • 09:46Rize, Artvin ve Ardahan'da Kuvvetli YağışMeteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğleden sonra Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistem ile akşam ve gece saatlerinde Rize ile Artvin ve Ardahan'da kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75mm) yağışın beklendiğini açıkladı.
 • 09:25Ardahan'da Ulaşıma Kar EngeliArdahan'da Ulaşıma Kar EngeliArdahan'da kar yağışı özellikle ulaşımda aksamalara yol açıyor.
 • 04:14Çobanlar Tipiye Yakalandı: 7 Kişi Kurtarıldı, 1 Kişi KayıpÇobanlar Tipiye Yakalandı: 7 Kişi Kurtarıldı, 1 Kişi KayıpŞiddetli kar yağışının etkili olduğu Ardahan'da Iğdır'a koyun götüren çobanlar Kars'ın Boğatepe köyü mevkiinde tipiye yakalandı. 1 çobanın kaybolduğu olayda bin 500 koyun da telef oldu.
 • 12:37Ardahan'da Yoğun Kar YağışıArdahan'da Yoğun Kar YağışıArdahan’ın Damal ve Hanak ilçeleri ile Ardahan merkeze bağlı köylerindeki taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
 • 11:48Ardahan'da okullar tatil mi? Eğitime kar engeliArdahan'da okullar tatil mi? Eğitime kar engeliArdahan'da okullar tatil mi? Eğitime kar engeli. Ardahan'da yoğun kar yağışı nedeniyle bazı bölgelerde 12 Kasım günü okullar tatil edildi.
 • 10:08Ardahan'da Yoğun Kar YağışıArdahan'da Yoğun Kar YağışıArdahan'da yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.
 • 09:14Ardahan'da Eğitime Kar EngeliArdahan'da Eğitime Kar EngeliArdahan'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle merkeze bağlı köyler ile birlikte Damal, Hanak ve Göle ilçelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.
 • 17:27Eski Musul Başkonsolosu Yılmaz, Milletvekili Kaydını YaptırdıEski Musul Başkonsolosu Yılmaz, Milletvekili Kaydını Yaptırdı1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, 26. dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM'de kayıt işlemleri devam ediyor.
 • 14:58Ardahan'da Kar YağışıArdahan'da Kar YağışıArdahan kent merkezinde kar yağışı etkili oldu.
 • 16:49Erzurum Doğu'ya Kar YağdıErzurum Doğu'ya Kar YağdıPastırma sıcaklarının ardından Doğu Anadolu'da deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikteki yerleşim birimleri ile dağlara kar yağdı.
 • 16:13Doğu'ya Kar Yağdı (2)Meteoroloji UYARDI: ERZURUM, AĞRI, KARS, ARDAHAN'DA TİPİ VE DON OLACAK Erzurum Valiliği, Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı tahmin ve uyarıyı dikkate alarak kaymakamlıklar, özel, kamu kuruluşlarla vatandaşları tipi ve don olayları için uyardı.
 • 11:53Doğu'ya Kar YağdıDoğu'ya Kar YağdıPastırma sıcaklarının ardından Doğu Anadolu'da yüksek kesimlerdeki yerleşim birimleri ile dağlara kar yağdı.
 • 09:10Ardahan, Kars ve Erzurum'da Kar Yağışı BaşladıArdahan, Kars ve Erzurum'da Kar Yağışı BaşladıArdahan ve Kars'ın Sarıkamış ilçesi ile Erzurum'a yılın ilk karları yağdı. Kar kalınlığı 5 cm'ye kadar ulaştı.
 • 15:25Ramazan Tabyası'na YürüyüşRamazan Tabyası'na YürüyüşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ramazan Tabyası'na yürüyüş- Vali Deniz'in açıklamaları Ardahan'da Ramazan Tabyası'na yürüyüş düzenlendi- Vali Deniz ve beraberindekiler, 2 bin 180 metre yüksekliğindeki tabyaya tırmanarak, zirveye Türk bayrağı dikti Ardahan'ın tarihi ve doğal güzelliklerine dikkati çekmek amacıyla Ramazan Tabyası'na yürüyüş düzenlendi.
 • 13:19Ardahan, Kars, Erzurum ve Bitlis'te Salı Günü Kar Yağışı BekleniyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, salı günü Ardahan, Kars, Erzurum ve Bitlis’te kar yağışı bekleniyor.
 • 14:05Muhittin Dedenin Kazma Kürekli Yol ÇalışmasıMuhittin Dedenin Kazma Kürekli Yol ÇalışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhittin Altun'un yol çalışmasından detaylar- Muhittin Altun ile röportaj Muhittin dedenin kazma kürekli yol çalışması- Ardahan şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki arazisine ev yaptıran 73 yaşındaki Muhittin Altun, ana yolla evi arasındaki bin 300 metrelik mesafeye kendi imkanlarıyla yol haline getirmeye başladı- Kazma kürekle yol yapımına girişen Altun: - "Resmi kurumlara yazılı talebim olmadı, sadece sözlü talepte bulundum. Resmi olmayınca da bir işlem olmadı.
 • 15:11Şehit Annesinde Yürek Dağlayan Ağıt: Daha Dal Vermedin OğulŞehit Annesinde Yürek Dağlayan Ağıt: Daha Dal Vermedin OğulDağlıca'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Caner Çelik, memleketi Ardahan'dan son yolculuğuna uğurlanırken annesinin ağıdı yürek dağladı.
 • 14:21Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik Memleketi'ne UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Caner Çelik Memleketi'ne UğurlandıHakkari Yüksekova’da sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Ardahan’a gönderildi.
 • 12:19Belediye Engelli Yolunun Üzerine Durak Yaptı, Vatandaş ÇıldırdıBelediye Engelli Yolunun Üzerine Durak Yaptı, Vatandaş ÇıldırdıArdahan Belediyesi'nin, kaldırımlardaki engelli yollarının üzerine durak yaptırması vatandaşların tepkisini çekti.
 • 10:16Mevsimin En Soğuk Gecesi YaşandıMevsimin En Soğuk Gecesi YaşandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Buzlanan araçlardan görüntüler-Araç sürücüsü ile röportaj-Kırağı düşen bitkiler Ardahan'da soğuk hava- Ardahan'da sıfırın altında 2 dereceyle mevsimin bugüne kadar ki en soğuk gecesi yaşandı Ardahan'da gece saatlerinde soğuk hava etkili oldu.
 • 12:31Ardahan'da Batan Güneş Gökyüzünü KızarttıArdahan'da Batan Güneş Gökyüzünü KızarttıSoğukların etkisini iyiden iyiye hisettirdiği Ardahan'da erken batan güneşin yansıması gökyüzünü adeta alev topuna döndürdü.
 • 12:12CHP 1 Kasım Seçimlerinde Oy Oranını Koruyarak 134 Vekil ÇıkardıCHP, 1 Kasım seçimlerinden 7 Haziran seçimlerinde aldığı oy oranını koruyarak yüzde 25,3 oy oranı ile 134 milletvekili çıkardı.
 • 07:47CHP'de 4 Vekil Göz Göre Göre KaybedilmişCHP'de 4 Vekil Göz Göre Göre KaybedilmişDenizli, Erzincan, Aydın ve Ordu'da vekil sayıları, uyarılara rağmen liste ya da sıralama değişikliği yapılmadığı için düşmüş.
 • 14:21CHP 35 İlde Milletvekili ÇıkaramadıCHP, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 12 milyon 108 bin 801'ini alarak, yüzde 25,31 oy oranı ile 134 milletvekili çıkardı.
 • 13:56AK Parti 17 İlde Adaylarının Tamamını Meclis'e GönderdiAK Parti, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 23 milyon 669 bin 933'ünü alarak yüzde 49,48 ile 317 milletvekili adayını Meclis'e taşıdı.
 • 13:11CHP'ye Ardahan'ı Kazandıran Yılmaz, Partililerle Halay ÇektiCHP'ye Ardahan'ı Kazandıran Yılmaz, Partililerle Halay ÇektiCHP Lideri Kılıçdaroğlu tarafından görevinden istifa ettirilerek Ardahan'dan aday gösterilen Öztürk Yılmaz, milletvekili olduğu netleşince partililerle halay çekti.