SON DAKİKA ARDAHAN HABERLERİ

Son Dakika Ardahan Haberleri

 • 17:17 Ardahan Balık Tutmaya Çalışırken Baraj Suyunda Kayboldu Ardahan Balık Tutmaya Çalışırken Baraj Suyunda Kayboldu Balık tutmaya çalışırken baraj suyunda kaybolduArdahan'da Kura Nehri üzerinde yapımı devam eden Doğankaya barajında balık tutmaya çalışan Yunus Aydoğdu (30) baraj suyuna kapılarak kayboldu.
 • 17:13 Bektemur, Bektemur, " Bir Olalım,diri Kalalım" Çıldırlı İş Adamı ve 23 ve 24. dönem Ak Parti Ardahan Milletvekili Aday adayı Hamza Bektemur Posoflular Derneğinin Ankarada düzenlemiş olduğu piknik etkinliğine katıldı.
 • 15:52 Balık Tutmaya Çalışırken Baraj Suyuna Düşüp Kayboldu Balık Tutmaya Çalışırken Baraj Suyuna Düşüp Kayboldu Ardahan'da Kura Nehri üzerinde yapımı devam eden Doğankaya Barajı'nda balık tutmaya çalışan kamyon şoförü 30 yaşındaki Yunus Aydoğdu, suya düşüp kayboldu.
 • 15:50 Ardahan'da Baraj Gölüne Düşen Kişi Ardahan'da Baraj Gölüne Düşen Kişi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Baraj bölgesinden görüntü Kurtarma çalışmaları Kaybolan Yunus Aydoğdu'nun Ağabeyi Murat Aydoğdu ile röportaj Ardahan'da baraj gölüne düşen kişi Balık tutmaya çalışırken düştüğü baraj gölünde kaybolan Aydoğdu'yu arama çalışmalarına devam edildi Ardahan'da balık tutmaya çalışırken düştüğü baraj gölünde dün kaybolan kişiyi arama çalışmaları bugün de sürdürüldü.
 • 13:25 Ardahan'da Baraj Gölüne Düşen Kişi Ardahan'da balık tutmaya çalışırken düştüğü baraj gölünde dün kaybolan kişiyi arama çalışmaları bugün de sürdürüldü.
 • 19:01 Serka, 15 Milyon Liranın Üzerinde Hibe Desteği Verecek Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), bu yıl içinde teklife çıktığı üç mali destek programı kapsamında başarılı bulunan 59 projeye 15.3 milyon lira hibe desteği sağlayacak.
 • 17:40 Baraj Gölüne Düşen Kişi Kayboldu Ardahan'da bir kişi, balık tutmaya çalışırken düştüğü baraj gölünde kayboldu.
 • 14:26 Serka Genel Sekreteri Kapu: Kars Merkezli Büyük Projeler Var Serka Genel Sekreteri Kapu: Kars Merkezli Büyük Projeler Var Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 • 14:10 Balık Tutmaya Çalışırken Nehre Düştü Balık Tutmaya Çalışırken Nehre Düştü Ardahan’da Kura Nehri’nde balık tutmaya çalışan bir kişi, nehre düşerek kayboldu.
 • 13:04 Kars-Ardahan ve Iğdır Dernekleri İzmir'de Buluştu Kars-Ardahan ve Iğdır Dernekleri İzmir'de Buluştu Başkanlığını Belgin Zal'ın yaptığı Bornova Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen toplantıya kentin önde gelenleri ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin katıldı.
 • 09:49 Ardahan'da Kuzey Yıldızı Otelinin Açılışı Yapıldı Ardahan'da Kuzey Yıldızı Otelinin Açılışı Yapıldı Ardahan kent merkezinde hizmete giren Kuzey Yıldızı Oteli’nin açılışı yapıldı.
 • 09:48 Ardahan'da Ardahan'da "4006 Tübitak" Bilim Fuarı TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu’nda düzenlenen Bilim Fuarı’nda öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi.
 • 20:20 Serka 2016 Yılı Proje Sonuçlarını Açıkladı Serka 2016 Yılı Proje Sonuçlarını Açıkladı Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 27 Ocak 2016 tarihinde kamuoyuna duyurulan 'İktisadi Gelişme Mali Destek Programı-6, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Kentsel Altyapıya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı' başlıklı mali destek programları için başvuruların 25 Mart 2016 tarihinde sona erdiğini açıkladı.
 • 19:17 Tarihi Şapel Yağışlarda Zarar Gördü Tarihi Şapel Yağışlarda Zarar Gördü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şapeldeki tahribat İl Kültür ve Turizm Müdürü Efsal Alantar'ın, Kars Müze Müdürlüğünden gelen ekiple incelemelerde bulunması Alantar'ın açıklamaları Ardahan'da etkili olan sağanak nedeniyle Atatürk Mahallesi'ndeki tarihi şapelde hasar oluştu.
 • 16:57 Ardahan'daki Tarihi Şapel Yağışlarda Zarar Gördü Ardahan'da etkili olan sağanak nedeniyle Atatürk Mahallesi'ndeki tarihi şapelde hasar oluştu.
 • 13:55 Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali'nde Gazeteci Yazar Bekir Coşkun'a Yoğun İlgi Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali'nde Gazeteci Yazar Bekir Coşkun'a Yoğun İlgi Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl 26’ncısını düzenlediği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne katılan Gazeteci Yazar Bekir Coşkun, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
 • 09:40 Rize, Kars ve Iğdır Valilerinden Vali Deniz'e Ziyaret Rize, Kars ve Iğdır Valilerinden Vali Deniz'e Ziyaret Rize, Kars ve Iğdır Valileri, Ardahan Valisi Ahmet Deniz’i makamında ziyaret etti.
 • 09:40 Serka Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Ardahan'da Gerçekleştirildi Serka Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Ardahan'da Gerçekleştirildi Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 47’nci Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Ardahan Valisi Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 22:23 Ardahan'da Fetö/pdy Operasyonu: 2 Tutuklama Ardahan merkezli 8 ilde, ’Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 2’si tutuklanırken, 7’si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 • 19:26 Ardahan Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Ardahan merkezli 8 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı.
 • 15:24 Ardahan Merkezli 8 İldeki Fetö/pdy Operasyonu Ardahan Merkezli 8 İldeki Fetö/pdy Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlıların görüntüsü Ardahan merkezli 8 ildeki FETÖ/PDY operasyonu Soruşturmada gözaltına alınanların sayısı 9'a yükseldi Ardahan merkezli 8 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında 1 kişi daha gözaltına alındı.
 • 18:06 Sarıkamış ve Selim'e Hayvan Pazarı Sarıkamış ve Selim'e Hayvan Pazarı Kars'ın, Sarıkamış ve Selim ilçelerine, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) projesi kapsamında hayvan pazarı yapılacak.
 • 17:21 Ardahan Merkezli 8 İldeki Fetö/pdy Operasyonu Ardahan merkezli 8 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında 1 kişi daha gözaltına alındı.
 • 17:15 Selim ve Sarıkamış'a Hayvan Pazarı İçin Protokol Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında, Sarıkamış ve Selim ilçelerinde yapılacak hayvan pazarı için protokol imzalandı.
 • 16:46 Kars'ta Hayvan Pazarı Yapımı Protokolü İmzalandı Kars'ta Hayvan Pazarı Yapımı Protokolü İmzalandı Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında Sarıkamış ve Selim ilçelerinde yapılacak olan hayvan pazarı protokolünün imza töreni yapıldı.
 • 15:56 Ardahan'da Elektrik Direği Leyleklere "Tahsis Edildi" Ardahan'ın Karagöl Mahallesi'nde leylek yuvası bulunan elektrik direğindeki enerji hattı, kuşların telef olmaması için başka bir direğe aktarıldı.
 • 13:47 Ardahan'da Ardahan'da "4006 Tübitak" Bilim Fuarı TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle 23 Şubat Ortaokulu’nda düzenlenen Bilim Fuarı’nda öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi.
 • 09:55 Doğu Anadolu'da Sağanak ve Dolu Uyarısı Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.
 • 08:57 Ardahan'da Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi Ardahan'da Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) ev sahipliğinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri yapıldı.
 • 08:57 Ardahan Strateji ve Eylem Planı Çalıştayı Yapıldı Ardahan Strateji ve Eylem Planı Çalıştayı Yapıldı Ardahan’ın her alanda kalkınmasına yönelik mevcut potansiyelleri görmek ve geleceğe dönük yol haritası ortaya koymak amacıyla hazırlanan “Strateji ve Eylem Planı” taslağının değerlendirilmesi ve şekillendirilmesi amacıyla çalıştay düzenlendiÖğretmenevi’nde düzenlenen çalıştay’a, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, SERKA Genel Sekreteri, kurum müdürleri, STK ve Siyasi Parti temsilcileri katıldı.
 • 19:28 Ardahan'da Fetö/pdy Operasyonu Ardahan’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 7’si kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alındı.
 • 18:52 Ardahan'da Fetö/pdy Operasyonu: 8 Gözaltı Yönelik düzenlenen operasyonda, 8 kişi gözaltına alındı.
 • 18:30 Ardahan Merkezli 8 İlde Fetö/pdy Operasyonu Ardahan merkezli 8 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 7'si kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alındığı bildirildi.
 • 17:40 Farklı Yörelerden Ezgiler Aynı Sahnede Buluştu Farklı Yörelerden Ezgiler Aynı Sahnede Buluştu Öğrencilerin kültürüne karşı duyarlı bireyler olarak yetişmesini amaçlayan ve Türkiye'nin farklı bölgelerinde eğitim gören öğrencilerin emeklerini ortaya koydukları kültür projesi "Anadolu Rüyası", 4 farklı yaş grubunu aynı gösteride bir araya getirdi.
 • 16:17 65. Hükümet'in Kurulması Binali Yıldırım başbakanlığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti'nde, Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması, memleketi Kars'ın yanı sıra komşu il Ardahan'da da sevinçle karşılandı.
 • 15:58 Bakan Ahmet Arslan'a Stk'lardan Destek Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, 21 yıl sonra Kars’a yeniden bakanlık verildiği ve Ahmet Arslan’ın bakan olarak kente önemli katkılarının olacağını belirtti.
 • 15:55 7 Bölge 7 Renk Ve Ezgilerle Büyük Türkiye'yi Resmetti! Türkiye'nin 7 bölgesinden 250 Uğur Okulları öğrencisinin hayata geçirdiği "Anadolu Rüyası"-Kültürler Buluşması gösterisi, TİM Show Center'da 21 Mayıs Cumartesi günü (dün)gerçekleşti. Anadolu ve Türk folklorunun tüm dünyaya öğretilmesi hedefiyle hayata geçen "Anadolu Rüyası", kültür elçisi misyonuyla Türkiye'nin kültürel zenginliklerini muhteşem bir gösteri ve orkestra ile sahneye taşıdı.
 • 15:33 Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer, İl Ticaret Müdürü Gönül Cengiz, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Esnaf Odası Başkanı İsmail Kahya ve beraberinde ki heyeti makamında kabul etti.
 • 12:42 Nisan Ayında 106 Bin 348 Konut Satıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2016 Nisan ayında konut satışları yüzde 10,9 gerileme ile 106 bin 348 oldu.
 • 11:09 Nisan Ayında 106 Bin 348 Konut Satıldı Nisan Ayında 106 Bin 348 Konut Satıldı TÜİK Konut Satış İstatistikleri, Nisan 2016 verileri açıklandı.
 • 10:37 Nisan Ayında 106 Bin 348 Konut Satıldı Nisan Ayında 106 Bin 348 Konut Satıldı Türkiye’de 2016 Nisan ayında 106 bin 348 konut satıldıTürkiye genelinde konut satışları 2016 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,9 oranında azalarak 106 bin 348 oldu.
 • 10:37 Yapı İzin İstatistikleri Açıklandı Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü yüzde 31,6 arttıBelediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen yapıların 2016 yılının ilk üç ayında bir önceki yıla göre, bina sayısı yüzde 28,0, yüzölçümü yüzde 31,6, değeri yüzde 38,5, daire sayısı yüzde 34,7 oranında arttı.
 • 10:35 Grafikli - Konut Satış İstatistikleri Türkiye genelinde nisanda 106 bin 348 konut satıldı.
 • 10:13 2 Bin 581 Metre Yükseklikte Kebap Yapıyorlar 2 Bin 581 Metre Yükseklikte Kebap Yapıyorlar Ardahan ile Artvin'in Ardanuç ilçesi arasında, deniz seviyesinden 2 bin 581 metre yükseklikteki Bülbülan Yaylası'nda kebapçı kasaplar, yılın ilk kuzularını kesmeye başladı.
 • 15:45 Prof. Dr. Engin Özkan Rektör Adaylığını Açıkladı Prof. Dr. Engin Özkan Rektör Adaylığını Açıkladı Yükseköğretim Kurulu'nun 37 üniversitenin rektör adayı belirleme seçimi takvimini açıklaması ardından rektör adayları, adaylıklarını açıklamaya başladı.
 • 14:13 Arü'de Rektörlük Seçimine Doğru Ardahan Üniversitesinde (ARÜ) rektör adayları, 26 Temmuz'da yapılması planlanan seçim öncesi adaylıklarını açıklamaya başladı.
 • 14:01 Arü Rektör Adayı Özkan, Basınla Buluştu Arü Rektör Adayı Özkan, Basınla Buluştu Ardahan Üniversitesi Rektör adaylarından Prof. Dr. Engin Özkan, basın mensupları ile kahvaltıda buluşarak adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 07:42 Karakuş; Karakuş; "Ardahan'ı 2023'e Hazırlamalıyız! Haydi Gençler Gelin Köyümüze Geri Dönelim" Ardahanlı iş adamı Aziz Gökhan Karaku, Ardahan’ın yeni dönemde layık olduğu yere gelebilmesi için tüm kesimleri elbirliğiyle, omuz omuza çalışmaya davet etti.
 • 19:39 Ardahan'da Etkili Sağanak ve Dolu Ardahan kent merkezinde sağanak ve dolu etkili oldu.
 • 14:37 Erdoğan Yıldırım'ın Berat Kandili Mesajı Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.