SON DAKİKA ARDAHAN HABERLERİ

Son Dakika Ardahan Haberleri

 • 13:16Kuzeydoğu Anadolu'nun İklim TarihiKuzeydoğu Anadolu'nun İklim TarihiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çıldır gölü ve Aktaş Gölünden genel görüntü Röportaj GÜNAY NUH - Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünce Çıldır ve Aktaş göllerinde yapılan çalışma, Kuzeydoğu Anadolu ve Kafkasya coğrafyasının binlerce yıl önceki iklimsel özellikleri ve doğal örtüsü hakkında bilgilere ulaşılmasını sağladı.
 • 12:44Zonguldak, Borçları Ödemede En Başarısız İl OlduZonguldak, Borçları Ödemede En Başarısız İl OlduBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Zonguldak, 2015 yılında borçları geri ödemede en başarısız il oldu.
 • 10:54Borcuna En Sadık İl ArdahanBorcuna En Sadık İl ArdahanArdahan, yüzde 1,72 olan takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranıyla, geçen yıl borcuna en sadık il oldu.
 • 17:39Yalnızçam'da Hafta Sonu YoğunluğuArdahan'daki Yalnızçam Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.
 • 13:31Kredi Ödemesinde En Başarılı İl ArdahanKredi Ödemesinde En Başarılı İl ArdahanArdahan, yüzde 1,72 olan takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranıyla geçen yıl borcuna en sadık il oldu. Geçen yıl kredisini geri ödemede en başarısız il ise Zonguldak.
 • 11:08Kar Tünelinin Sonunda Çardakta Çay KeyfiKar Tünelinin Sonunda Çardakta Çay KeyfiGöle Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan çardağa ulaşmak için tünel açtılar.
 • 11:07Erzurum'un Başarılı Bürokratı Görevden AlındıErzurum'un Başarılı Bürokratı Görevden AlındıErzurum'da başarılı çalışmalarıyla tanınan Vakıflar Erzurum Bölge Müdürü Kenan Ünğan, görevinden alındı.
 • 10:44Rekortmen Göleliler, Soğuk Maaşı İstediRekortmen Göleliler, Soğuk Maaşı İstediSıcaklığın eksi 40 dereceyi gördüğü Ardahan'ın Göle ilçesinde vatandaşlar devletten kendilerine kış aylarında soğuk maaşı bağlamasını talep etti.
 • 10:23KardanKardan" Tünel YaptılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tünelden geçenler Tünel çevresinde kar küreme Göle Meslek Yüksekokul Müdürü Bora Topal'ın konuşması Tünelden geçilerek kamelyaya çay getirilmesi Gelen çayların içilmesi Ardahan'da "Kardan" tünel yaptılar Ardahan Üniversitesi'ne (ARÜ) bağlı Göle Meslek Yüksekoklu bahçesinde kardan 7 metre uzunluğunda tünel yapıldı Kar yağışının yoğun olduğu Göle ilçesinde üniversite personeli tarafından kardan tünel yapıldı.
 • 06:57Ardahan - Rekortmen Göleliler, Soğuk Maaşı İstediArdahan - Rekortmen Göleliler, Soğuk Maaşı İstediKış mevsiminin başlamasıyla birlikte geceleri ısının sıfırın altında 40 dereceye kadar düşen ve yaklaşık 2,5 aydır Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimlerinden biri olan Ardahan'ın Göle ilçesinde yaşayanlar devletten soğuk maaşı bağlamasını istedi.
 • 11:21Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
 • 10:29Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu'da Bölgesi'nde bu gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 derece ile Ardahan'da ölçüldü.
 • 16:42Vali Deniz, Sendika Temsilcilerini Kabul EttiArdahan Valisi Ahmet Deniz, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen'in Ardahan temsilcilerini kabul etti.
 • 11:49Doğuda Dondurucu Soğuklar: - Göle 28.4Doğuda Dondurucu Soğuklar: - Göle 28.4Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu'da sıfırın altında 28.4 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesi Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu.
 • 09:58Ardahan Belediyesi Ekipleri Kar ve Buz Temizliğini SürdürüyorArdahan Belediyesi Ekipleri Kar ve Buz Temizliğini SürdürüyorArdahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve şehirde günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • 14:31Kars Gazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıKars Gazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıKars'taki Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından Ardahan'ı Çıldır ilçesindeki Gölde düzenlenen etkinliğe katılan Reuters ve Anadolu Ajansı ile CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu gazeteciler, yüzeyi buzla kaplı gölde kamp kurdu.
 • 12:11CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Suriye'de ABD'nin önceliğinin DAEŞ'in temizlenmesi, Türkiye'nin önceliğinin Esed'in gönderilmesi olduğunu belirterek, "Bu farklılaşma iki ülkeyi farklı eksenlere itti" dedi.
 • 11:58Öztürk Yılmaz: Hükümetin Yerinde Olsam 3 Milyar Euro'yu İade EderimÖztürk Yılmaz: Hükümetin Yerinde Olsam 3 Milyar Euro'yu İade EderimChp Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Almanya Başbakanı Angelina Merkel'in mülteciler için Türkiye'ye 3 milyar Euro yardım yapacakları açıklamasını eleştirerek "Kimsenin Türkiye'yi böyle aşağılamaya hakkı yok. Hükümetin yerinde olsam 3 milyar Euro'yu iade ederim" dedi.
 • 11:47Amerika'nın Önceliği Işid, Türkiye'nin Önceliği Esad'ın Gönderilmesi"CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Suriye'de Esed'in devrilmesi konusunda Amerika'nın perde arkasından Türkiye'ye tırnak içinde çok gaz verdiğini savundu.
 • 11:39Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 21 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
 • 14:53Ardahan'da Kar Nedeniyle Tribün Çatısı ÇöktüArdahan'da Kar Nedeniyle Tribün Çatısı ÇöktüArdahan’ın Göle ilçesinde etkili olan kar yağışı, sentetik sahanın tribün çatısının çökmesine neden oldu.
 • 21:15Ardahan ve Tunceli'de Eğitime Kar EngeliArdahan'ın Göle ve Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı dolayısıyla yarıyıl tatilinin ardından eğitim öğretime bir gün gecikmeli başlanacak.
 • 21:40Kılıçdaroğlu, Nikah Şahitliği YaptıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 21. Dönem Ardahan Milletvekili Faruk Demir'in oğlunun nikah törenine katıldı.
 • 13:41CHP Genel Başkanı Yardımcısı YılmazCHP Genel Başkanı Yardımcısı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Genel Başkanı Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın açıklamaları CHP Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz: CHP Genel Başkanı Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin turizm gelirinin düşmemesi için güvenlik meselesinin çözülmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin güneşi, doğası, her şeyi mükemmel. Ama güvenlik sorunun mutlaka iyi anlatılması gerekiyor" dedi.
 • 12:53Aç Kalan Kurtlar Kent Merkezine İndiArdahan’da soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandığı için köylere inen kurtlar, cep telefonuyla görüntülendi.
 • 11:54Buz İçinde Çalışan Araba YıkamacısıBuz İçinde Çalışan Araba YıkamacısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Araba yıkama işi yapan Tuncay Felek'in dükkanın önü Buzları kırması Buzla kaplı dükkan Arabanın yıkanması Ardahan'da kış Ardahan'da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
 • 11:5020 Yeni Korucu Yemin Ederek Göreve Başladı20 Yeni Korucu Yemin Ederek Göreve BaşladıArdahan'ın kırsal alanlarında görev yapacak 20 yeni geçici köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin ederek göreve başladı.
 • 11:38CHP Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz AçıklamasıCHP Genel Başkanı Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin turizm gelirinin düşmemesi için güvenlik meselesinin çözülmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin güneşi, doğası, her şeyi mükemmel. Ama güvenlik sorunun mutlaka iyi anlatılması gerekiyor" dedi.
 • 11:03CHP'li Öztürk Yılmaz, Ardahan'da Tipiye TutulduCHP'li Öztürk Yılmaz, Ardahan'da Tipiye Tutuldu1 Kasım seçimlerinden sonra ilk kez gittiği Ardahan'da tipiye tutulan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın imdadına vatandaşlar yetişti.
 • 10:27Ardahan'da KışArdahan'da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
 • 06:17Ardahan'da 2 Haftalık Askeri Eğitim Gören 20 Korucu, Yemin EttiArdahan'da 2 Haftalık Askeri Eğitim Gören 20 Korucu, Yemin EttiArdahan'ın kırsal alanlarında görev yapacak 20 yeni geçici köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin ederek, göreve başladı.
 • 17:48Mozeret Tüneli'nde İhale Aşamasına GelindiArdahan Valisi Ahmet Deniz, Çıldır ilçesinden Gürcistan'a gidilen yolda yapımı planlanan Mozeret Tünelinde ihale aşamasına gelindiğini bildirdi.
 • 16:06Orman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü Koordinasyon ToplantısıOrman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü'nün 2 gün sürecek koordinasyon toplantısı Ardahan'da başladı.
 • 17:05Tkf Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak YarışlarıTürkiye Kayak Federasyonu (TKF) Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak Yarışları, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yapıldı.
 • 14:36CHP Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz Ardahan'daCHP Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz Ardahan'daCHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Ardahan’ın ekonomisinin büyümesi için Ardahan’da bir yatırım konferansının yapılmasına öncülük edeceklerini" söyledi.
 • 10:52Ardahan'da Yaban Ördekleri İçin Yem BırakıldıKış şartlarının yaşamı olumsuz etkilediği Ardahan'da, Kura Nehri civarında tespit edilen yaban ördekleri için yem bırakıldı.
 • 10:30Ardahan Valiliğinden "Dolandırıcılık" UyarısıArdahan Valiliği, telefonla valiliğin adı kullanılarak yapılan yardım taleplerine itibar etmemeleri uyarısı yapıldı.
 • 15:09Damızlık Boğa Dağıtımı İçin Kura Çekimi YapıldıDamızlık Boğa Dağıtımı İçin Kura Çekimi YapıldıArdahan’da 114 baş damızlık boğa dağıtımı için başvuru sırası gelen ve evraklarını tamamlayan yatırımcıların belirlenmesi amacıyla kura çekimi yapıldı.
 • 10:38Suriye'nin Maliyetine Katlanan Türkiye Ama Şimdi Denklemden Dışlanıyor"CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin rejim değişikliği gibi büyük konularda bir başkasının planını değil kendi öz siyasetini takip etmesi gerektiğini söyledi.
 • 15:00Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor - Erzincan/Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor - Erzincan/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ERZİNCAN Kaza yapan araçlardan görüntüler Ulaşımdaki aksamalar ve karayolundaki araçlar Karayolları ekiplerinin kar temizlemesi Kaza yapan aracın kurtarılması Sürücü ile röportaj AĞRI Karla kaplı araçlardan görüntüler Karda yürüyen vatandaşlardan görüntüler Kar yağışından görüntüler Kar küreme çalışmalarından görüntüler Doğu Anadolu'da kış Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Ardahan'da kaydedildi Erzincan, Tunceli ve Erzurum'da 566 köy ve mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor Bölge illerinde dün akşam saatlerinde yeniden başlayan kar yağışı şehir yaşamını da güçleştirdi Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
 • 12:09Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
 • 11:08Sınırdan Sınıra Uzanan Şefkat EliSınırdan Sınıra Uzanan Şefkat EliArdahan'ın Gürcistan sınırındaki Posof İlçesinde Kaymakamlık tarafından başlatılan 'İnsanlığımız Kıyıya Vurmasın' kampanyasında, Suriyeliler için toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi, mültecilerin barındığı Gaziantep'teki kampa gönderildi.
 • 11:05Ardahan'da Kar ve TipiArdahan'da Kar ve TipiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çıldır gölü üzerinde vatandaşlar Kent merkezinde tipi esinti İnsanların sokakta yürümeye çalışmaları Trafikten görüntü Ardahan'da kar ve tipi Ardahan'da kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 05:30Posof - Sınırdan Sınıra Uzanan Şefkat EliPosof - Sınırdan Sınıra Uzanan Şefkat EliArdahan'ın Posof ilçesinde Kaymakamlık tarafından başlatılan 'İnsanlığımız Kıyıya Vurmasın' kampanyasında Suriyeli için toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi mültecilerin barındığı Gaziantep'teki kampa gönderildi.
 • 13:07Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Kars ve Ardahan'da ölçüldü.
 • 12:28Ardahan'a Kırağı DüştüArdahan'a Kırağı DüştüArdahan’da soğuk hava yaşamı olumsuz etkilerken kente düşen kırağı hayran bıraktı.
 • 15:36Donmak Üzereyken Bulunan Alaca Sansar Koruma Altına AlındıDonmak Üzereyken Bulunan Alaca Sansar Koruma Altına AlındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sansarın alandaki bir barakanın önüne bırakılması Orman ve su İşleri Şube Müdürlüğü Ekiplerini sansarı koli içinde alan getirmesi Sansarın kolideki görüntüsü Bırakılan sansardan genel görüntü Donmak üzereyken bulunan alaca sansar koruma altına alındı Alaca sansarın Ardahan'da ilk kez görülmesi nedeniyle Ardahan Üniversitesi konuyla ilgili bilimsel çalışma yapacak Doğal yaşam ortamı olmamasına karşın Ardahan'da donmak üzereyken vatandaşlar tarafından bulunan alaca sansar, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünde koruma altına alındı.
 • 13:43Donmak Üzereyken Bulunan Alaca Sansar Doğaya BırakıldıArdahan'da daha önce hiç rastlanılmayan ve 3 gün önce donmak üzereyken bulunan alaca sansar, bakım ve tedavisinin yapılmasının ardından doğaya bırakıldı.
 • 13:19Doğu'da KışDoğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesinde kar ve tipi nedeniyle kapanan yollar, karayolları ve kırsal kalkınma hizmetleri başkanlığı ekiplerince yeniden ulaşıma açılmaya başlandı.
 • 11:54Sibirya Soğukları Gitti Doğu IsınıyorSibirya Soğukları Gitti Doğu IsınıyorSibirya soğuklarının bölgeyi terketmesi sonucu Doğu Anadolu'da hava, geceleri 15- 20 derece arasında ısındı.