SON DAKİKA AYVALIK HABERLERİ

Son Dakika Ayvalık Haberleri

 • 12:53Burhaniyeli Turcular Bayramı BekliyorBurhaniyeli Turcular Bayramı BekliyorBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ören meydanında stant açan tur acenteleri cazip fiyatlarla gezi biletleri satarken, durgun olan işlerin bayramda açılacağını umut ediyorlar.
 • 01:19Dini Azınlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerine Verilen İftarBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Güney sınırımızda, Suriye sınırımızda ve Irak sınırımızda, hem oradaki insanlık dramlarının bitmesi için mültecileri, oradan gelen kardeşlerimizi en iyi şartlarda karşılamaya devam edeceğiz ama çok güçlü bir siyasi iradeyle eğer Türkiye'nin sınır güvenliğine bir halel gelecek olursa, eğer Türkiye kendisinin, bu huzur bahçesinin tehdit edildiği kanaatine varacak olursa her türlü ihtimale karşı da hazırlıklıdır ve bu hazırlık konusunda gerekli çalışmaların hepsi yapılmıştır" dedi.
 • 16:47Ayvalık'ta Fırınlarda Hijyen ve Gramaj Denetimi YapıldıAyvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede Ramazan pidesi yapan fırınları denetledi.
 • 16:27Gömeç Kaymakamı Yavuz Kelkit'e AtandıGömeç Kaymakamı Naif Yavuz, Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine atandı.
 • 16:19Ayvalık Belediye Başkanvekili Saraçoğlu Çalışmaları İncelediAyvalık Belediye Başkanvekili Saraçoğlu Çalışmaları İncelediBelediye tarafından yürütülen çalışmaları denetleyen Ayvalık Belediye Başkanvekili Dilek Saraçoğlu, ekiplere “Kolay gelsin” diyerek özverili bir çalışma sergiledikleri için de teşekkür etti.
 • 14:44Gömeç Kaymakamı Yavuz Gümüşhane'ye Tayin OlduGömeç Kaymakamı Yavuz Gümüşhane'ye Tayin OlduBalıkesir’in Gömeç ilçesinin başarılı Kaymakamı Naif Yavuz kendi talebiyle mecburi doğu görevini yapmak için Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine tayin oldu.
 • 11:18Ege Kıyılarında Plajlar Bu Yıl da Pırıl PırılEge Kıyılarında Plajlar Bu Yıl da Pırıl PırılEge'de 565 plajdan 552'sinin deniz suyunun 'A kalite', yani mükemmel derecede temiz olduğu ortaya çıktı. İşte Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale plajlarında son durum.
 • 15:22Gündüz Bisiklet Tamircisi Akşam BağlamacıGündüz Bisiklet Tamircisi Akşam BağlamacıDetaylar-Müşteri röportajı-Bisiklet tamircisi röportajı-Kursiyer röportajı-Haydar Gedikli'nin bağlama çalma detayları Ayvalık ilçesinde yaşayan Haydar Gedikli, gündüzleri bisiklet tamirciliği yapıyor, akşamları çocuklara ve gençlere bağlama kursu veriyor.
 • 11:18Balıkesir'de 45 Suriyeli Kaçak Göçmen YakalandıBalıkesir'de 45 Suriyeli Kaçak Göçmen YakalandıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 45 Suriyeli kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerinin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalandı.
 • 11:11Kuzey Ege ve Güney Marmara'da Deniz Suyu Kuzey Ege ve Güney Marmara'da Deniz Suyu "Temiz" ÇıktıBalıkesir'in Ege ve Marmara denizlerine kıyısındaki ilçelerinden ilçelerinden alınan deniz suyu numunelerinin analizlerinde, 88 plajdan 87'sinde denizin yüzmeye elverişli olduğu belirlendi.
 • 10:38Gündüz Bisiklet Tamircisi Akşam BağlamacıAyvalık ilçesinde yaşayan Haydar Gedikli, gündüzleri bisiklet tamirciliği yapıyor, akşamları çocuklara ve gençlere bağlama kursu veriyor.
 • 10:28Ayvalık'ta Suriyeli 45 Kaçak YakalandıAyvalık'ta Suriyeli 45 Kaçak YakalandıBalıkesir'in Ayvalık İlçesi'nden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adasına gitmek isteyen Suriye uyruklu 45 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerce yakalandı.
 • 23:15Balıkesir'de Kaçak OperasyonuBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan 45 Suriyeli yakalandı.
 • 21:35Ayvalık'ta Kaçak OperasyonuAyvalık'ta Kaçak OperasyonuKaçaklardan detaylar BALIKESİR - Ayvalık'da yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adasına geçmek isteyen Suriye uyruklu 45 kaçak yakalandı.
 • 14:59Gece Pazarı Esnafıyla Bir Araya GeldilerGece Pazarı Esnafıyla Bir Araya GeldilerAyvalık Belediyesi ilçede yaz sezonunda düzenli olarak kurulan “Gece Pazarı” için bir değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 14:15Ayvalık'ta Unesco Bilgilendirme Toplantısı YapıldıAyvalık'ta Unesco Bilgilendirme Toplantısı YapıldıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, UNESCO Kültür Mirası arasında yer alması için Ayvalık Belediyesince başlatılan çalışmalar kapsamında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
 • 14:102. Ayvalık Uluslararası Güneş-kum Festivalinde Renkli Görüntüler Oluştu2. Ayvalık Uluslararası Güneş-kum Festivalinde Renkli Görüntüler OluştuBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ve İnternational Folk Dance Organizasyon tarafından organize edilen “Ayvalık Uluslararası Güneş ve Kum Festivali” ile Ramazan etkinlikleri birleştirilerek 23-25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmeye başlandı.
 • 15:46Ayvalık'ta Unesco Bilgilendirme Toplantısı YapıldıAyvalık'ın UNESCO Kültür Mirası arasında yer alması için Ayvalık Belediyesince başlatılan çalışmalar kapsamında bilgilendirme toplantıları düzenlendiği bildirildi.
 • 15:44Ayvalık Uluslararası Güneş ve Kum Festivali" BaşladıAyvalık Belediyesi ile İç Anadolu Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen "Ayvalık Uluslararası Güneş ve Kum Festivali" yurt dışından katılan ekiplerin folklor gösterileriyle başladı.
 • 15:27Ayvalık'ta Unesco Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.Ayvalık'ın UNOSCO Kültür Mirası arasında yer alması için Ayvalık Belediyesince başlatılan çalışmalar kapsamında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
 • 10:36Ayvalık Ödüllü 8. Yaz Satranç Turnuvasına HazırlanıyorAyvalık Ödüllü 8. Yaz Satranç Turnuvasına HazırlanıyorBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Satranç Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen ve artık bir gelenek olan Yaz Satranç Turnuvasının sekizincisi bu yıl Ayvalık Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleşecek.
 • 10:15Saatli Cami İftarları İlgi GörüyorSaatli Cami İftarları İlgi GörüyorBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Saatli Camii Cemaatinin Ramazan ayının ilk gününden bu yana düzenlediği iftar yemekleri tüm hızıyla sürüyor.
 • 18:39Turizm İşletmelerinde E-Pazarlama EğitimiTurizm İşletmelerinde E-Pazarlama Eğitimi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Palandöken Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nce hazırlanan ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen Turizm Altyapısı Teknik Eğitim Projesi kapsamında, Yakutiye Gençlik Merkezi'nde görüntü- Detaylar- Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökdeniz'in konuşması- Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın konuşması "Turizm İşletmelerinde e-Pazarlama Eğitimi"- Erzurum'da turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ve KUDAKA tarafından desteklenen proje kapsamında, turizm işletme sahipleri ile çalışanlarına, sosyal medya ve internet üzerinden pazarlama yöntemleri anlatıldı- Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökdeniz: - "Sosyal medya üzerinden turizm faaliyetlerini pazarlamak, masrafsız ve zahmetsiz bir pazarlama yöntemidir.
 • 17:04Yeni Minibüslerdeki Engelli Rampaları Tepki ÇekiyorYeni Minibüslerdeki Engelli Rampaları Tepki ÇekiyorBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, yenilenen Ayvalık Birlik Minibüsçüler Kooperatifi bünyesindeki 19 araç arasındaki minibüslerde konuşlandırılan engelli rampaları engellilerin tepkisini çekiyor.
 • 15:47Turizm İşletmelerinde E-Pazarlama Eğitimi"Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Gökdeniz, son yıllarda "sosyal medya" üzerinden pazarlama stratejilerinin yaygınlaştığını söyledi.
 • 12:39Tatilci Ailenin Duyarlılığı Kedi Yavrusunun Hayatını KurtardıTatilci Ailenin Duyarlılığı Kedi Yavrusunun Hayatını KurtardıOtomobildeki kediyi çıkarma çalışması- Aracın tamponuna saklanan yavru kediye ait detaylar- Bayram Çakıcıyılmaz ile röportaj- Ailenin akaryakıt istasyonundan uzaklaşması SUAT SALGIN - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bir otomobilin çamurluk davlumbazına giren kedi yavrusu, tatilci aileye zorlu 3 saat yaşattı.
 • 12:11Tatilci Ailenin Duyarlılığı Kedi Yavrusunun Hayatını Kurtardıİzmir'de yaşayan Çakıcıyılmaz ailesinin Ayvalık tatili dönüşü araçlarının çamurluk kısmına giren kedi yavrusu, sürücünün çabasıyla telef olmaktan kurtuldu.
 • 10:22Ayvalık Plaj ve Sokakları Atlı Timlere EmanetAyvalık Plaj ve Sokakları Atlı Timlere EmanetBalıkesir'in Ayvalık İlçesi'ndeki Küçükköy Mahallesi ve Sarımsaklı plajlarında güvenliği sağlayacak atlı jandarma timi göreve başladı.
 • 16:16Yabancı Konuklar Başkan Gençer'i Ziyaret EttiYabancı Konuklar Başkan Gençer'i Ziyaret EttiAyvalık’ta bu yıl 22-26 Haziran arasında 2. kez gerçekleştirilecek olan “Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum festival” ve Ramazan etkinlikleri için Ayvalık’a gelen yabancı ülkelerin ekipleri Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret etti.
 • 14:30Ayvalık Belediyesinden Yeni Bir Kültürel Etkinlik Daha.Ayvalık Belediyesinden Yeni Bir Kültürel Etkinlik Daha.2. kez düzenlenen "Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum festival" ile Ramazan etkinlikleri 21-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
 • 13:402. Ayvalık Uluslararası Güneş-kum Festivali Başladı2. Ayvalık Uluslararası Güneş-kum Festivali BaşladıBu yıl Ayvalık Belediyesi ve İnternatıonal Folk Dance Organizasyon tarafından Kültür etkinlikleri çerçevesinde 2. kez düzenlenen “Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum Festivali” ile Ramazan etkinlikleri 21-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
 • 17:29Semazenler Ayvalıklılar İçin DöndüSemazenler Ayvalıklılar İçin DöndüBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla hem yürekleri, hem de mideleri fetheden ‘Memleketten Geldik’ geleneksel ürünlerin teşhir edildiği Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Ayvalık halkı ilk kez semazenlerle buluştu.
 • 16:53Edremit Körfezi'nde Ramazan EtkinlikleriHavran'da halkın ramazan kutlaması Hacivat-Karagöz oyunlarıyla yapıldı.
 • 16:45Ayvalık'ta Sema Gösterisi YapıldıAyvalık Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen, geleneksel ürünlerin teşhir edildiği "Memleketten Geldik" adlı pazarın kurulduğu Cumhuriyet Meydanı'nda sema gösterisi yapıldı.
 • 16:41Ayvalık Belediyesi "Hassas Terazi Kontrol Noktası" Uygulaması BaşlattıAyvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaz sezonunun başlaması ve Ramazan ayı dolayısıyla pazar yerlerinde "Hassas Terazi Kontrol Noktaları" kurdu.
 • 15:44Yanlış Tartan Esnaf YandıYanlış Tartan Esnaf YandıAyvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaz sezonunun başlaması ve ramazan ayı dolayısıyla pazaryerlerinde Hassas Terazi Kontrol Noktaları kurdu.
 • 15:24Akçapınar Köyündeki İftara Yoğun İlgiAkçapınar Köyündeki İftara Yoğun İlgiAyvalık Belediyesi her gün bir başka köyde iftar geleneğini Akçapınar köyünde sürdürdü.
 • 14:40Ayvalık'ta Ayvalık'ta "Memleketten Geldik" Ürünlerine İlgi Yoğun OlduBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla hem Yürekleri, hem de Mideleri Fetheden “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliği Ayvalıklılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
 • 13:14Balıkesir Haftayı Yağışlı GeçirdiBalıkesir il merkezine, bir haftada aylık ortalamanın 2,7 katı yağış düştü.
 • 09:45Vali Yaman Balıkesir Körfez Platform Üyeleri İle İftarda BuluştuBaşarıları, etkin faaliyetleri, yeni ve farklı uygulamaları ile sürekli gündem oluşturan Balıkesir valisi hemşerimiz Mustafa Yaman Balıkesir Körfez Çorumlular Platformu üyeleri ile iftarda bir araya geldi.
 • 16:59Ege Denizinde Kaçak 1083 Göçmen KurtarıldıSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ekipleri, Ege’de Umut Harekatı kapsamında son 3 günde bin 83 sığınmacıyı kurtardıSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığının kaçakların geçişlerinin önlenmesi amacıyla yürüttüğü Ege’de Umut Harekatı kapsamında, son 3 günde bin 83 kaçağın kurtarıldığı, yakalanan 1 göçmen kaçakçısının da yakalandığı bildirildi.
 • 14:58Ayvalık Sarımsaklı Sular Altında KaldıAyvalık Sarımsaklı Sular Altında KaldıBalıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Sarımsaklı mevkinde, dün akşam saatlerinden beri devam eden yağmur hayatı felç etti.
 • 14:34Ayvalık'ta Sağanak YağışBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz yönde etkiledi.
 • 13:14Keçiören Belediyesi Asfalt ve Tretuvar Çalışmaları SürüyorKeçiören Belediyesi Asfalt ve Tretuvar Çalışmaları SürüyorKeçiören Belediyesi, asfalt ve tretuvar çalışmalarıyla Keçiören’in cadde ve sokaklarını adım adım yenilemeye devam ediyor.
 • 12:23İzmir'de Yaz Yağmuru Hayatı Felç Ettiİzmir'de Yaz Yağmuru Hayatı Felç Ettiİzmir'de haziran ayında yağan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 05:44İzmir, Manisa ve Balıkesir İçin Sağanak Uyarısıİzmir, Manisa ve Balıkesir İçin Sağanak UyarısıMeteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü; İzmir, Manisa ve Balıkesir için sağanak uyarısında bulundu.
 • 18:46Sarımsaklı Plajları Atlı Jandarmalara EmanetBalıkesir'in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları'nda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından konuşlandırılan atlı jandarma timi göreve başladı.
 • 17:35Başkan Gençer'den Kick Boksçulara ÖdülBaşkan Gençer'den Kick Boksçulara ÖdülAyvalık Küçükköy Kick Boks MMA Spor Kulübü Başkanı ve Takımın Teknik Direktörü Milli Sporcu Tuncay Talay, beraberinde Balıkesir İl Şampiyonu olan sporcularıyla birlikte Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i ziyaret ederek sevinçlerini paylaştılar.
 • 14:31Lösev İyilik Tırı Eskişehir'deLösev İyilik Tırı Eskişehir'deLösev’in Anadolu’ya "Tır dolusu Lösev yardımı" projesi kapsamında iyilik tırı Eskişehir’ geldi.
 • 11:14Mesut Ergin, Chpli Belediye Başkanlarını Aynı Sofrada BuluşturduMesut Ergin, Chpli Belediye Başkanlarını Aynı Sofrada BuluşturduBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Bütünşehir Yasası kapsamında kapatılan Küçükköy Belediyesi’nin son Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı ve dostluk kurduğu CHP’li mevkidaşlarıyla düzenlediği bir akşam yemeğinde bir araya geldi.