SON DAKİKA AZERBAYCAN HABERLERİ

Son Dakika Azerbaycan Haberleri

 • 17:58Anamur, Azerbeycan'ın Şemkir Belediyesi'yle "Kardeş" OlacakAnamur Belediye Meclisinde yapılan oylamayla Azerbeycan'ın Şemkir Belediyesi ile "Kardeş Kent Protokolü" imzalanmasına karar verildi.
 • 17:27Azerbaycan'da Formula 1'e DoğruAzerbaycan'da Formula 1'e DoğruBüyük spor organizasyonlarına ev sahipliği ile ün kazanan Azerbaycan, bu defa da Formula 1(F1) yarışları için kolları sıvadı.
 • 16:57Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29831 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02222 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,7868 BHD BAHREYN DİNARI 7,6728 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:01Yalçın: "Bayırbucak Türkmenlerinin Yanında Zalimlerin Karşısındayız"Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bayırbucak Türkmenlerinin yanında, zalimlerin karşısındayız" dedi.
 • 15:41İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan Açıklamasıİnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan AçıklamasıRus hükümetinin Türk iş adamlarına yönelik kısıtlama ve zorluklarla ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "Rusya’dan İnegöl’e ciddi bir şekilde tomruk ahşap ürünleri geliyor.
 • 15:28Rusya Krizinde Türk Kamyonları İçin Hazar Transit Koridoru Bir FırsatRusya Krizinde Türk Kamyonları İçin Hazar Transit Koridoru Bir FırsatRus savaş uçağının vurulmasıyla başlayan Türk-Rus diplomatik krizi devam ederken, Türk TIR’larının Rus gümrüğünde yaşadığı sıkıntılar sonrası alternatif güvenli rota arayışları yeniden gündeme geldi.
 • 14:32Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, terör örgütü DAEŞ'in petrol ticaretiyle ilgili ellerinde olduğunu iddia ettiği bilgilerin ispat için kullanılmayacağı mesajını verdi.
 • 14:31Alaplı Ziraat Odası Başkanı Türkoğlu AçıklamasıZONGULDAK (AA) – Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, fındık fiyatlarının önümüzdeki haftalarda tekrar tırmanışa geçeceğini bildirdi.
 • 13:55Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarına HazırAzerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarına HazırAzerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek "Bakutel 2015" fuarı, yarın başlıyor.
 • 13:54Azerbaycan'da Radikal Şii Gruba OperasyonAzerbaycan'ın başkenti Bakü yakınlarındaki Nardaran'da radikal Şii grup üyelerine yönelik operasyon başlatıldı.
 • 13:16Tahran'da Eit'in Kuruluş Yıldönümü ResepsiyonuEkonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça, "Önümüzdeki dönemde EİT bölgesinin önemi daha da artacak gibi görünüyor.
 • 12:2220. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Sona Erdi20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Sona Erdi20. kez izleyicilerle buluşan Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden biri olan TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali sona erdi.
 • 11:54Azerbaycan Gazını Avrupaya Taşıyacak Boru Hattı Çalışmaları Devam EdiyorAzerbaycan Gazını Avrupaya Taşıyacak Boru Hattı Çalışmaları Devam EdiyorAzerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) ilk etap çalışmaları Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent kasabasında tesis edilen şantiye alanında sürüyor.
 • 11:54Türk-Yunan Ortak Bir Gaz Merkezi, Doğalgazda Fiyat BelirleyecekTürk-Yunan Ortak Bir Gaz Merkezi, Doğalgazda Fiyat BelirleyecekMerkezi ABD'de bulunan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği'nin (IAEE) seçilmiş ilk Türk başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Yunanistan ile Türkiye sınırında kurulabilecek ortak bir gaz merkezi (hub), farklı kaynaklardan bölgeye gelecek doğalgazın fiyatlandırılmasında rol oynayabileceğini öne sürdü.
 • 11:50Çanakkale'de 386 Kaçak Göçmen KurtarıldıÇanakkale'de 386 Kaçak Göçmen KurtarıldıÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli adasına gitmeye çalışan 386 kaçak göçmen kurtarıldı.
 • 11:37Moskovalılar Yaptırımlara Ne Diyor?Moskovalılar Yaptırımlara Ne Diyor?Rusya, savaş uçağını düşüren Türkiye'ye karşı ekonomik yaptırımlarını sertleştiriyor.
 • 11:35Tokat'a İthal ÇobanTokat'a İthal ÇobanTokat’ta 3 bin TL’ye istediği şartlarda çalışan çoban bulamayan iş adamı Gürcistan’dan çoban getirdi.
 • 11:15Deli Fidan"Dan Yıllık 3 Milyon Lira GelirBursa'nın İnegöl ilçesinde kurulu Cerrah Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin 60 üyesi, Düzce, Bolu ve Tokat gibi illerde toplanan yabani ağaçların çekirdeklerinden ürettikleri aşılanmaya hazır "deli fidan"lardan yıllık 3 milyon lira gelir elde ediyor.
 • 10:07Davutoğlu, KKTC'nin Ardından Azerbaycan'a GidecekBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümetin güvenoyu almasının ardından ikinci ziyaretini Azerbaycan’a gerçekleştirecek.
 • 09:33Davutoğlu, Azerbaycan'ı Ziyaret EdecekBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 3 Aralık'da çeşitli temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a gelecek.
 • 03:17İtalya-Azerbaycan Dostluk ve İşbirliği Derneği Tanıtıldıİtalya-Azerbaycan Dostluk ve İşbirliği Derneği TanıtıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tanıtım gecesinden detay görüntüler- Sırasıyla dernek başkanı Dündar Keşaplı, başkan yardımcısı Rashad Gurbanov ve Azerbaycan'ın Roma Büyükelçiliği Müsteşarı Vügar Hacıyev'in açıklamaları İtalya-Azerbaycan Dostluk ve İşbirliği Derneği tanıtıldı İtalya ve Azerbaycan arasında kültür ve spor başta olmak üzere pek çok alanda işbirliğini artırmayı hedefleyen dostluk derneğinin İtalya'da tanıtımı yapıldı.
 • 02:21İtalya-Azerbaycan Dostluk ve İşbirliği Derneği Tanıtıldıİtalya ve Azerbaycan arasında kültür ve spor başta olmak üzere pek çok alanda işbirliğini artırmayı hedefleyen dostluk derneğinin İtalya'da tanıtımı yapıldı.
 • 23:55Erdoğan: Erdoğan: "Biz Daha İlk Günden Putin ile Görüşme İsteğimizi İfade Ettik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te- Erdoğan: - (Putin'in petrol iddiası) Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 23:48Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ben Bu Makamda Durmam Ama Sayın Putin'e Diyorum, 'Sen O Makamda...Paris'teki BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında Fransa'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 23:33Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daeş'ten Petrol Alacak Kadar Haysiyetsiz Değiliz21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı için Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırı ihlali sonucu Rus uçağının düşürülmesi ve sonrasında Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye yönelik petrol iddialarına cevap vererek, “İftira at, tutmazsa iz bırakır tavrı onların zaten geleneğinde var, iftiralarla böyle şeyler yürümez. Ve burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım, böyle bir şey ispat edildiği anda ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e soruyorum ‘Sen o makamda durur musun?’ Bu kadar açık bunu konuşuyorum ve bugün bunu buradaki bazı liderlerle de paylaştım” dediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris’te devam eden Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı'nda (COP21) basın mensuplarının sorularını cevaplayarak, konferans ve konferans kapsamında gerçekleştirdiği ikili görüşmeler ile gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunduCOP-21’e dünyadaki yaklaşık 180’e yakın ülkenin devlet ve hükûmet başkanlarının katıldığı çok büyük bir katılım sağlandığını, Türkiye olarak sunumlarını yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmeleri kapsamında da Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldiklerini söyledi.
 • 23:04Erdoğan: "Sayın Putin'e Diyorum, Sen O Makamda Durur Musun?"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’nin DAİŞ’ten petrol aldığı iddialarıyla alakalı olarak, " Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e diyorum: Sen o makamda durur musun? Bu kadar açık bunu konuşuyorum" dedi.
 • 22:44Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'ten petrol satın aldığı" yönündeki iddiasına ilişkin, "Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 21:38Tahran'da Eit'in Kuruluş Yıldönümü ResepsiyonuEkonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça, "EİT üyesi ülkelerin bir araya gelişini tarihsel, kültürel, coğrafi, dinsel inanç ve geleceğe bakış açısına dair birçok ortak noktayı paylaşan, daha büyük bir ailenin bir araya gelişi olarak değerlendiriyoruz" dedi.
 • 20:27Kapsayıcı ve İyimser Yeni Avrupa" SempozyumuToplumsal Bütünlük İçin Avrupalı Müslümanlar İnisiyatifi (EMISCO) Genel Sekreteri Bashy Quraishy, "Avrupa'nın, kültürler ve etnik gruplar arası bir kıta olduğunu kabul etmesi gerekiyor.
 • 19:07Türk Öğretmenden Azerbaycanlı Engellilere DestekTürk Öğretmenden Azerbaycanlı Engellilere DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk öğretmenden Azerbaycanlı engellilere destek- Konferanstan detaylar- Engelli ile röprotaj- Bakü Türk Anadolu Lisesi öğretmeni ve yazar Hayri Ataş'ın konuşması Türk öğretmenden Azerbaycanlı engellilere destek- Bakü Türk Anadolu Lisesi öğretmeni Ataş, engellilere destek için "Yalnızlık Ömür Boyu" adlı bir kitap yazdı- Kendisi de engelli olan Ataş'ın kitabın geliriyle satın aldığı 13 tekerlekli sandalye Azerbaycanlı engellilere dağıtıldı Bakü Türk Anadolu Lisesi öğretmeni ve yazar Hayri Ataş, son kitabının satışından elde ettiği gelirle Azarbaycanlı engellilere tekerlekli sandalye aldı.
 • 16:43Türk Cumhuriyetleri Futbol Turnuvası Göz DoldurduTürk Cumhuriyetleri Futbol Turnuvası Göz DoldurduAnkara’da ilk defa Çubuk’ta düzenlenen ‘Türk Cumhuriyetleri Futbol Turnuvası’na yoğun katılım olurken, oynanan futbol teknikleriyle göz doldurdu.
 • 16:07Rus Gümrüğünde Bekleyen Tır'lar Kazakistan Üzerinden Azerbaycan'a GidecekRus Gümrüğünde Bekleyen Tır'lar Kazakistan Üzerinden Azerbaycan'a GidecekAK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımıcısı Nejat Koçer, Rusya’nın gümrükte beklettiği Türkiye’ye ait TIR’ların Kazakistan üzerinden Azerbaycan’a gönderileceğini açıkladı.
 • 16:04Türk Öğretmenden Azerbaycanlı Engellilere DestekBakü Türk Anadolu Lisesi öğretmeni ve yazar Hayri Ataş, son kitabının satışından elde ettiği gelirle Azarbaycanlı engellilere tekerlekli sandalye aldı.
 • 15:45Trakya'da En Yüksek İhracat Yapan İl Tekirdağ OlduTrakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayımlanan ihracat rakamlarına göre Tekirdağ'ın, bu yılın ekim ayında 63,5 milyon dolarlık ihracatla bölge illeri arasında ilk sırada yer aldığını bildirdi.
 • 15:43Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,30020 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02232 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,7716 BHD BAHREYN DİNARI 7,7214 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:38Cephe Hattında Çatışma: Azerbaycanlı Bir Asker Şehit OlduAzerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmada bir Azerbaycan askeri şehit oldu.
 • 15:29Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında ÇatışmaErmenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir asker hayatını kaybetti.
 • 15:27Türkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorTürkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorAVM yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2015, 3-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde kapılarını açıyor.
 • 15:24Milletvekili Muradova: Türkiye ve Rusya Arasında Yaşananlara Kayıtsız KalamayızMilletvekili Muradova: Türkiye ve Rusya Arasında Yaşananlara Kayıtsız KalamayızAzerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcısı, Milletvekili Bahar Muradova, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gelişmelere kayıtsız kalamayacaklarını dile getirdi.
 • 15:16Uludağ Üniversitesi'nde 89 Ülkeden 800 Civarında Öğrenci OkuyorUludağ Üniversitesi'nde 89 Ülkeden 800 Civarında Öğrenci OkuyorBursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, bu yıl 104 ülkeden yaklaşık 5 bin öğrencinin Uludağ Üniversitesi'nde okumak için başvurduğunu belirterek, “Kontenjanımız ölçüsünde ancak 89 ülkeden 800 civarında öğrenci alabildik.
 • 15:05Rusya'nın Türkiye'ye Buğdaya Satmayacağı EndişesiUçak düşürme krizi sonrası Türkiye’den giden başta yaş sebze ve meyveyi almayan Rusya’nın Türkiye’ye buğday satışını da askıya alacağı duyumları firmaları düşündürüyor.
 • 11:33Atık Lambalardaki Atık Lambalardaki "Civa" Geri Dönüşümle EngelleniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Floresan ve tasarruflu lambaların geri dönüşümünden detaylar- Tesisten detaylar- Geri dönüşüm firması genel müdürü Ilgar'la röportaj Atık lambalardaki "civa" geri dönüşümle engelleniyor- TÜBİTAK destekli projeyle Türkiye'de ilk defa floresan ve tasarruflu ampul atıklarının ekonomiye geri kazandırılması amacıyla kurulan tesisle, lambaların kırılmasıyla açığa çıkan civanın insan sağlığına ve çevreye zarar vermesi engelleniyor- Geri dönüşüm firması genel müdürü Ilgar: - "Türkiye'deki 4 bin ton atıl lambadan maalesef 300-400 tonu toplanabiliyor.
 • 11:15Atık Lambalardaki "Civa" Geri Dönüşümle EngelleniyorTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli projeyle kurulan tesisle, Türkiye'de ilk defa floresan ve tasarruflu ampul atıkları ekonomiye geri kazandırılarak çevreye ve insan sağlığına zararları önleniyor.
 • 11:11Memmedyarov NATO Toplantısında KatılacakAzerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Brüksel'de düzenlenecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.
 • 10:1912. Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası İzmir'de Yapılacakİzmir, 12. Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.
 • 10:11Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası İzmir'de YapılacakYangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası İzmir'de Yapılacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, 25 Eylül-1 Ekim 2016 arasında düzenlenecek 12. Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası’na evsahipliği yapacak.
 • 09:54Türkiye'nin Rusya'ya Karşı 15 Milyar Dolarlık PlanıTürkiye'nin Rusya'ya Karşı 15 Milyar Dolarlık PlanıRusya'nın ekonomik yaptırım hamlesinden sonra gözler Ankara'ya çevrildi. Kriz yönetim komitesi kuran Türkiye, iki ülkenin toplam 15 milyar dolarlık yatırımı için planlar hazırladı.
 • 09:30Trakyaka Genel Sekreteri Şahin, Ekim Ayı Ekonomi Verilerini DeğerlendirdiTrakyaka Genel Sekreteri Şahin, Ekim Ayı Ekonomi Verilerini DeğerlendirdiTrakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ’ın bölge illeri arasında en yüksek ihracatı yapan il olduğunu söyledi.
 • 09:26İzmir'i Seçtilerİzmir Büyükşehir Belediyesi, 25 Eylül-1 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek 12. Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.
 • 09:21Stockholm'de Türkmendağı ProtestosuStockholm'de Türkmendağı ProtestosuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askerlerden görüntü- Parlamento önünde bir araya gelen İsveç Türkmeneli Federasyonu üyelerinin pankartlı eylemi- İsveç Türkmeneli Federasyonu Başkanı Suham Arslan'ın konuşması Stockholm'de Türkmendağı protestosu- İsveç Türkmeneli Federasyonu Başkanı Suham Arslan: - "Zalim Rusya'yı, katil Esed'i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelik saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyoruz" İsveç'in başkenti Stockholm'de parlamento önünde bir araya gelen İsveç Türkmeneli Federasyonu üyeleri, Rus ve Suriye rejim güçlerinin Türkmendağı'na yönelik saldırılarını protesto etti.