22:1600
SON DAKİKA AZERBAYCAN HABERLERİ

Son Dakika Azerbaycan Haberleri

   

  Oğuz Çetin'in Takımı Lidere Yenildi

  Teknik direktörlüğünü Oğuz Çetin'in yaptığı Hazar Lenkeran, Azerbaycan Premier Ligi maçında Karabağ'a 3-2 yenildi. (Bugün 20:10)

   

  Azerbaycan'dan Futbol

  Teknik direktör Oğuz Çetin'in çalıştırdığı Hazar Lenkeran, Karabağ'a 3 2 yenildi. (Bugün 19:55)

   

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Soruları Yanıtladı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Soruları Yanıtladı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç soruları yanıtladı-Sözcü Tanju Bilgiç: "(Avrupa Adalet Divanı'nın Hamas kararı) Bizim açımızdan olumlu bir gelişme" Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Adalet Divanı'nın, AB'nin Hamas'ı terör örgütleri listesinde tutma kararını iptal etmesini değerlendirerek, "Karar bizim açımızdan olumlu bir gelişme. Türkiye'nin Filistin konusuna yaklaşımı açıktır" dedi. (Bugün 19:07)

   

  Yabancı Üniversite Öğrencilerine Alıştırma Gezisi Düzenlendi

  Yabancı Üniversite Öğrencilerine Alıştırma Gezisi Düzenlendi

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından uluslararası öğrencilere yönelik alıştırma gezisi düzenlendi. (Bugün 13:03)

   

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  TÜRKSOY ülkeleri UNESCO'daki işbirliklerini genişletiyor- TÜRKSOY'a üye ülkelerin UNESCO milli komisyonlarının 5. toplantısı Bakü'de başladı- Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov: - "Ortak kültürel mirasımızın korunması, dünyada tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde çalışmalarımızı birleştirmeli ve güçlendirmeliyiz"- Kültür ve Turizm Bakanı Garayev: - "Türk dili konuşan ülkeler olarak, milli servetimizi, değerlerimizi, tarihimizi ortak şekilde korumalı ve bu konuda ortak (Bugün 12:42)

   

  Rotalarını İran'dan Azerbaycan'a Çeviren Tırlar Hazar Geçişinde Sorun Yaşıyor"

  UND İcra Kurulu Başkanı Şener: "İran'la yaşanan tır geçiş krizi sonrasında rotayı Hazar'a çeviren taşımacılar bu sefer Ro Ro duvarına çarptı. (Bugün 12:14)

   

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10'ncu Sırada

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10'ncu Sırada

  Gazetecileri Koruma Komitesi tarafından hazırlanan raporda, Türkiye tutuklu bulunan gazeteci sıralamasında 10. sırada yer aldı. Listede ilk sırada Çin var. (Bugün 11:53)

   

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  TÜRKSOY'a üye ülkelerin UNESCO milli komisyonlarının 5. toplantısı Bakü'de başladı Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov: "Ortak kültürel mirasımızın korunması, dünyada tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde çalışmalarımızı birleştirmeli ve güçlendirmeliyiz" Kültür ve Turizm Bakanı Garayev: (Bugün 11:24)

   

  Türkiye'nin İlk Akıllı Deposu İçin Geriye Sayım Başladı

  Türkiye'nin İlk Akıllı Deposu İçin Geriye Sayım Başladı

  Temesist Raf, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli tam otomatik, tamamen insansız çalışan akıllı deposunu 2015 yılında üretmeye hazırlanıyor. (Bugün 11:08)

   

  Milli Ciritçi Yeni Rekor Peşinde

  Cirit atmada yıldızlar Türkiye rekorunu elinde bulunduran Eda Tuğsuz, başarılarına yenilerini eklemek istiyor. (Bugün 11:07)

   

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10. Sırada

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10. Sırada

  Gazetecileri Koruma Komitesinin bu yıl hazırladığı özel raporunda dünyada, en fazla tutuklu gazeteci bulunduran ülkeler arasında Türkiye 10. sırada yer aldı. (Bugün 01:49)

   

  Erkekler Voleybol Cev Kupası

  Erkekler Voleybol Cev Kupası

  Erkekler Voleybol CEV Kupası 2. tur ilk maçında Fransa’nın Ajaccio takımına deplasmanda 3-2 yenilen Arkas, rövanşı 3-1 kazanarak adını bir üst tura yazdırdı. (Dün 23:39)

   

  İzmir'li Arkaspor CEV Kupasında Bir Üst Tura Yükseldi

  AVRUPA Erkekler Voleybol CEV Kupası 2'nci turda Fransız temsilcisine karşı ilk maçını 3-2 kaybeden Arkasspor, rövanş mücadelesini 3-1 kazanarak bir üst tura yükseldi. (Dün 21:49)

   

  Abdullah Gül Üniversitesi: 64 - Imos Brno: 53

  Abdullah Gül Üniversitesi: 64 - Imos Brno: 53

  Basketbolda, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu yedinci hafta maçında Abdullah Gül Üniversitesi, sahasında Çek Cumhuriyeti'nin Imos Brno takımı 64-53 yendi. (Dün 21:16)

   

  İlham Aliyev'den Karabağ'a Bağışta Bulundu

  İlham Aliyev'den Karabağ'a Bağışta Bulundu

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ'a 1,3 milyon dolar verdi. (Dün 19:20)

   

  Gazetecileri Koruma Komitesi: Dünya Çapında 220 Gazeteci Hapiste

  Gazetecileri Koruma Komitesi, hapisteki gazeteci sayısının dünya çapında 220’ye çıktığını açıkladı. (Dün 18:39)

   

  Erzurum Dünya Gündeminde

  Erzurum Dünya Gündeminde

  Ocak ayında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Buz Tırmanış Festivali uluslararası arenada medyanın gündemi oldu. (Dün 18:27)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 17:23)

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  Azerbaycan ve Norveç saldırıyı kınadı. (Dün 17:21)

   

  Aliyev'den Karabağ Takımına 1,3 Milyon Dolar

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ'a 1,3 milyon dolar verdi Aliyev: "Karabağ zaferi hak ediyordu fakat bu zafer dünyanın gözü önünde takımın elinden alındı" (Dün 17:20)

   

  Türkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya Geldi

  Türkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya Geldi

  Azerbaycan ile Türkiye arasında engelli hizmetleri alanında bilgi ve deneyim paylaşımı yolu ile engelli vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin arttırılması, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler arasında iletişimin arttırılması, güncel ve nitelikli hizmet ve projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Beyazay Derneği işbirliğinde Bakü’de Uluslararası Engelliler Sempozyumu ve Türkiye-Azerbaycan Engellilerin (Dün 15:54)

   

  Karşıyaka'da Şimşek Neşter Vuracak

  Ptt 1'inci Lig'de Denizlispor ve Giresunspor maçlarında 5 puan bırakarak play off hattındaki yerini kaybeden Karşıyaka'nın teknik direktörü Yusuf Şimşek, kadroda operasyona hazırlanıyor. (Dün 15:31)

   

 

  İdris Güllüce: İklim Dostu Bir Büyüme Süreci Yaşadık

  İdris Güllüce: İklim Dostu Bir Büyüme Süreci Yaşadık

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Ülkemiz son 10 yılda ortalama yüzde 5'lik bir büyüme oranı yakalamıştır. (Dün 12:17)

   

  Erzurum'da "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı"

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Uzundere'de 21-25 Ocak 2015'te yapılacak olan "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı" dünya medyasının da ilgisini çekti. (Dün 12:07)

   

  Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 5. Çevre Bakanları Toplantısı

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: "Ülkemiz son 10 yılda ortalama yüzde 5'lik bir büyüme oranı yakalamıştır. (Dün 11:55)

   

  Türkiye'yi Tercih Etmesinde Yaşam Standardı Etkili Oldu

  CÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nde görev yapan Azerbaycanlı Prof. Dr. Naila Mirzayeva: "Türkiye'yi tercih etmemizdeki en büyük etken, buradaki yaşam standardının Avrupa seviyesinde olması" "Türkiye'den ayrılmayı hiç düşünmedim. Öğrencilerim beni seviyor ben de onları seviyorum. (Dün 11:48)

   

  Yabancılar, Türkçe'yi İSMEK'te Öğreniyor

  İstanbul'a gelen yabancı uyruklu yüzlerce kişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında en çok Yabancılar için Türkçe branşını tercih ediyor. (Dün 11:37)

   

  Sunexpress, Dış Hatlarda 16 Yeni Noktaya Uçacak

  Sunexpress, Dış Hatlarda 16 Yeni Noktaya Uçacak

  Sunexpress, 2015 yaz sezonunda dış hatlarda Antalya'dan Paris, Strazburg, Lyon, Nantes, Cenova, Memmingen, Kopenhag, Lüksemburg, Amsterdam ve Stockholm'e, İzmir'den de Brüksel, Roma, Milano, Toulouse, Bakü ve Londra'ya uçmaya başlayacak. (Dün 11:31)

   

  Sunexpress Dış Hatlarda 16 Yeni Noktaya Daha Uçacak

  SunExpress, 2015 yaz sezonunda İzmir ve Antalya'dan dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçmaya başlayacak. (Dün 11:06)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın, bir CHP'li milletvekilinin santral lisansı aldığı iması gerginliğe neden oldu Yıldız: "Aranızdan herhangi bir arkadaşın aldığı rüzgar lisansından, güneş lisansından bahsederek gizem oluşturmaya çalışmıyorum. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Kurtulmuş: Türkiye Bu Geniş Medeniyet Havzasının Kilit Taşıdır

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Çok alanda henüz dünyanın birinci ligine çıkmamış olmamıza rağmen, insani yardımlar bakımından dünyanın birincisi olan bir ülkeyiz." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Muğla'da Uluslararası Öğrenci Buluşması

  Muğla'da uluslararası öğrenci buluşması- Muğla'da düzenlenen 1. Uluslararası Öğrenci Buluşması programında, MSKÜ'de öğrenim gören 20 ülkeden yaklaşık 200 öğrenci ülkelerinin kültürlerini tanıttı Muğla'da düzenlenen 1. Uluslararası Öğrenci Buluşması programında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde (MSKÜ) öğrenim gören 20 ülkeden yaklaşık 200 öğrenci ülkelerinin kültürlerini tanıttı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  "Afrika Ülkeleri TİKA'yı Çağırdı"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'nin yaptığı kalkınma yardımlarının 2013 rakamları itibariyle 4.3 milyar dolara çıkmış olmasının övünç vesilesi olduğunu söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 5. Çevre Bakanları Toplantısı İstanbul'da Düzenlenecek

  Türkiye’nin de üye olduğu Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 5. Çevre Bakanları Toplantısı, İstanbul’da düzenlenecek. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  60 Ressam Beylikdüzü'nde Sanatını Konuşturuyor

  Trakya Ressamlar Derneği Tred 4. Uluslararası Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi, Beylikdüzü'nde sanatseverlerle buluştu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Çavuşoğlu-Brende Ortak Basın Toplantısı

  Norveç Dışişleri Bakanı Brende: "(Rusya'nın Güney Akım projesini iptal etmesi) Bu tabii ki önemli bir geçiş ülkesi olması dolayısıyla Türkiye için de bazı yeni fırsatları beraberinde getirebilir" (16 Aralık 2014 Salı )

   

  1. Glorıa Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası Antalya'da

  105 bin metrekare alana kurulu Gloria Sports Arena’nın açılışı birbirinden güçlü takımların mücadele edeceği ’GLORIA CUP’ organizasyonu ile yapılacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  60 Ressam Beylikdüzü'nde Sanatını Konuşturuyor

  60 Ressam Beylikdüzü'nde Sanatını Konuşturuyor

  Trakya Ressamlar Derneği Tred 4. Uluslararası Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi, Beylikdüzü'nde sanatseverlerle buluştu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  763 Tarihi Eser Türkiye'ye Getirildi

  763 Tarihi Eser Türkiye'ye Getirildi

  AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, çalınarak yurt dışına çıkarıldığı iddia edilen 763 tarihi eserin Türkiye’ye getirildiğini belirterek "Yıllarca depolarda kilitli kalmış, bakımsız bırakılmış, binlerce vakıf kültür varlığı artık yeni açılan vakıf müzelerinde gün yüzüne çıkarılarak sergilenmeye başlanmıştır" dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Bakan Çavuşoğlu'nda AB'ye Sert Cevap

  Bakan Çavuşoğlu'nda AB'ye Sert Cevap

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB'den gelen açıklamaya bakınca bir hukuki süreç başlatıldı." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Muğla'da Uluslararası Öğrenci Buluşması

  Muğla'da düzenlenen 1. Uluslararası Öğrenci Buluşması programında, MSKÜ'de öğrenim gören 20 ülkeden yaklaşık 200 öğrenci ülkelerinin kültürlerini tanıttı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Türk Dünyası '2.6'dan Büyüktür!

  Türk dünyasındaki ekonomik işbirliğini artırmak amacıyla kurulan Avrasya Genç Girişimciler Derneği (AVGİD), ilk toplantısını İstanbul'da düzenledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Haliliye Belediyespor Kulübü Kuruldu

  Haliliye Belediyespor Kulübü Kuruldu

  Şanlıurfa'nın Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 5 branştan oluşan Haliliye Belediye Spor Kulübü'nün kurulduğunu açıkladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Ayakkabı Yaz Fuarı Sektörü Memnun Etti

  Ayakkabı Yaz Fuarı Sektörü Memnun Etti

  Gelecek Yıl Shoexpo Fuarı adıyla Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek Ayakkabı Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 14-17 Eylül 2015 tarihlerinde son kez düzenlendi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Arkas Spor Tur Peşinde

  Erkekler Voleybol CEV Kupası 2. tur ilk karşılaşmasında Fransız ekibi GFC Ajaccio'ya mağlup olan Arkas Spor, rövanş maçında yarın rakibiyle İzmir'de karşılaşacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Bitlisli Sporcu, Balkan Şampiyonu Oldu

  Bitlisli Sporcu, Balkan Şampiyonu Oldu

  Bitlisli Muaythai Sporcusu Mehmet Yalçın ,4. Balkan Açık Çocuklar Muaythai Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde ederek Balkan Şampiyonu oldu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 22:16:10. #1.13#