SON DAKİKA AZERBAYCAN HABERLERİ

Son Dakika Azerbaycan Haberleri

 • 09:17Ebru Gündeş Eurovision'u Kazanamayan Elnur'a Destek OlduEbru Gündeş Eurovision'u Kazanamayan Elnur'a Destek OlduÜnlü sanatçı, 'O Ses Türkiye' adlı yarışma programında birinci olan ve bu yıl Eurovision'a katılarak 12. sırada kalan Elnur için,"Sen bizim hala şampiyonumuzsun." dedi.
 • 23:41Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Daeş) Terör Örgütüyle Sonuç Odaklı Bir Stratejiyle Mücadele Etmemiz Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)- Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 23:25Taner Yıldız: Taner Yıldız: "Siyasetin Saygınlığını Koruyacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Yıldız'ın Kurtkulağı mahallesine gelmesi- Vatandaşlardan detaylar- Bakan Yıldız'ın konuşması - Bakan Yıldız'ın Sarımazı mahallesine gelmesi- Vatandaşlarlalerle selamlaşması,- Bakan Yıldız'ın konuşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Biz, siyasetin saygınlığını koruyacağız. Biz, bir şey diyorsak sözümüze, kendimize güvenilir ve ancak yapabileceklerimizi konuşan bir iktidar olacağız"- "Biz, makamlarımız, mevkilerimiz, önümüzde yazan bir tabela için koşturmuyoruz.
 • 23:08Bakü'de Galatasaray SevinciBakü'de Galatasaray SevinciAzerbaycan'da Galatasaray taraftarı gol sevinci yaşadı.
 • 22:5719 Mayıs Uluslararası Gençlik Wushu Kungfu ŞampiyonasıSamsun'un Bafra ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Uluslararası Gençlik Wushu Kungfu Şampiyonası yapılan törenle sona erdi.
 • 21:30Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, siyasetin saygınlığını koruyacaklarını belirterek, "Biz, bir şey diyorsak sözümüze, kendimize güvenilir ve ancak yapabileceklerimizi konuşan bir iktidar olacağız" dedi.
 • 21:18Bahçeli: Bahçeli: "Endişeye Gerek Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması-Halka karanfil dağıtması-Bahçeli'nin miting alanından ayrılması MHP'nin Ankara mitingi- Genel Başkan Bahçeli: (2)"Dikkat ediniz, 3 milyar 300 milyon liraya 'çerez parası' diyen bir kiralık şahıs, Maliye Bakanlığı koltuğunu işgal etmektedir.
 • 19:19MHP'nin Ankara MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Dikkat ediniz, 3 milyar 300 milyon liraya 'çerez parası' diyen bir kiralık şahıs, Maliye Bakanlığı koltuğunu işgal etmektedir.
 • 18:07Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 14:23Çin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduÇin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduMuşlu işadamı Abdullah Avcı, 10 yıl çalıştığı Çin'de biriktirdiği parayla 4 yıl önce memleketinde çanta ve bavul üretim atölyesi açtı.
 • 10:35Eurovision'un Galibi İsveç OlduEurovision'un Galibi İsveç OlduAvusturya’da düzenlenen 60. Eurovision Şarkı Yarışmasında İsveç temsilcisi Mans Zelmerlow en yüksek puanı alarak yarışmanın galibi oldu.
 • 10:24Elnur Hüseynov - Hour Of The WolfElnur Hüseynov - Hour Of The WolfAvusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen Eurovision 2015 finalini Mans Zelmerlow'un seslendirdiği 'Heroes' şarkısı ile İsveç kazandı.
 • 10:04Mans Zelmerlow - HeroesMans Zelmerlow - HeroesAvusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen Eurovision 2015 finalini Mans Zelmerlow'un seslendirdiği 'Heroes' şarkısı ile İsveç kazandı.
 • 09:54Eurovision'un Galibi İsveç OlduAvusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nın birincisi İsveç oldu.
 • 09:52Eurovision'un Galibi İsveç OlduAvusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nın birincisi, İsveç oldu.
 • 09:50Enerjinin Kalbi Antalya'da AtacakEnerjinin Kalbi Antalya'da AtacakAntalya’da düzenlenecek 38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı, enerji kaynaklarının tüm boyutlarıyla el alınacağı 74 oturum ve 2 çalıştaya ev sahipliği yapacakTürkiye, son dönemlerde attığı adımlarla yeni bir enerji hub’u olma yolunda hızla ilerlerken, ev sahipliği yaptığı organizasyonlarda da enerji piyasasının marka değerlerini bir araya getirmeye devam ediyor.
 • 09:47Çin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduÇin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduMuşlu iş adamı, 10 yıldan bu yana çalıştığı Çin'de biriktirdiği parayla 4 yıl önce memleketinde çanta ve bavul üretim atölyesi açtı. Atölyede 45 işçi çalışıyor.
 • 09:47Eurovision'un Kazananı Belli OlduEurovision'un Kazananı Belli OlduAvusturya'nın başkenti Viyana'da bu yıl 60'ıncısı düzenlenen ve 27 ülkenin yarıştığı "2015 Eurovision Şarkı Yarışması''nı İsveç kazandı.
 • 05:292015 Eurovision Şarkı Yarışması'nı İsveç Kazandı2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nı İsveç KazandıAvusturya'da düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın birincisi İsveç oldu. Türkiye'nin de destek verdiği Azerbaycan temsilcisi Elnur 12. sırada kaldı.
 • 05:202015 Eurovision Şarkı Yarışması2015 Eurovizyon Şarkı Yarışması İsveç Temsilcisi Mans Zelmerlow, " "Birinci olmak gurur ve mutluluk verici" dedi.
 • 00:59İzmir Sivil Toplum Kuruluşları BuluşmasıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İzmir özgürlükler şehridir doğru ama İzmir tek boyutlu bakanların şehri de olmamalı. Her şeye açık olmalı İzmir. Her düşünceye açık olmalı ama 'şu fikir şu kişiden, partiden geliyorsa karşı çıkalım, şu kişiden, partiden geliyorsa destekleyelim' dediğinizde asıl orada fikir özgürlüğüne sınır koyuyorsunuz demektir" dedi.
 • 00:41Davutoğlu: Davutoğlu: "Muhalifimin Onuru da Benim Onurumdur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması, İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: - "İzmir özgürlükler şehridir doğru ama İzmir tek boyutlu bakanların şehri de olmamalı. Her şeye açık olmalı İzmir. Her düşünceye açık olmalı ama 'şu fikir şu kişiden, partiden geliyorsa karşı çıkalım, şu kişiden, partiden geliyorsa destekleyelim dediğinizde asıl orada fikir özgürlüğüne sınır koyuyorsunuz demektir"- "Bu yasakların hepsini 12 yılda biz kaldırdık.
 • 22:41Davutoğlu: Davutoğlu: "Bunlar Osmanlı'dan Utanır, Selçuklu'yu Bilmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Davutoğlu'nun konuşması,- Miting alanından görüntüler, AK Parti'nin Kocaeli mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Biz Osmanlı ile onur duyarız, onur.
 • 20:54AK Parti'nin Kocaeli MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz Osmanlı ile onur duyarız, onur.
 • 17:51Kırgız Öğrencilerden Kırgız Öğrencilerden "Türk Kına Gecesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Günleri Tanıtım Gecesi'nden detaylar- Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Balcı'nın konuşması- Öğrencilerden kına geleneği canlandırılması- Halk oyunların oynanması- Türkülerin söylenmesi Kırgızistan'da öğrencilerden "Türk kına gecesi" Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinde (KTMÜ) düzenlenen Türkiye Günleri Tanıtım Gecesi'nde, üniversite öğrencileri "Türk kına gecesi" ritüelini sahneledi.
 • 16:47İran Azerileri, İran'ı Protesto Ettiİranlı Azeri aktivistler, "ayrımcı" politikalarından dolayı İran'ı protesto etti.
 • 16:32Dünya Ozanı Aşık Veysel Kültür ve Sanat Günleri"Sivas'ta Dünya Ozanı Aşık Veysel Kültür ve Sanat Günleri kapsamında "Dünya Sanatçılarının Penceresinden Aşık Veysel" dinletisi sunuldu.
 • 14:24Göztepe'ye Hüseyin'den MesajPtt 1'inci Lig'de yer alacağı yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını yurt içi ve dışında sürdüren Göztepe'ye Şanlıurfaspor'un stoperi Hüseyin Tok'tan mesaj geldi.
 • 13:422015 Eurovision Şarkı Yarışması Finale Hazır2015 Eurovision Şarkı Yarışması Finale Hazır2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nda final için geri sayım başladı.
 • 13:3824 Ülkeden 500 Güreşçi Antalya'da Mindere Çıktı24 Ülkeden 500 Güreşçi Antalya'da Mindere ÇıktıAntalya'da düzenlenen 18'inci Uluslararası Mithat Bayrak- İsmet Atlı Güreş Turnuvası'nda Türkiye'den 170 olmak üzere 24 ülkeden 500 sporcu Avrupa ve dünya şampiyonasına katılmak için mindere çıktı.
 • 12:10Uluslararası Wushu Şampiyonası Bafra'da BaşladıUluslararası Wushu Şampiyonası Bafra'da BaşladıSamsun’un Bafra ilçesinde birincisi düzenlenen "19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Şampiyonası” açılış töreni Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 11:0319 Mayıs Uluslararası Gençlik Wushu Kungfu Şampiyonası BaşladıBafra ilçesinde "19 Mayıs Uluslararası Gençlik Wushu Kungfu Şampiyonası" başladı.
 • 10:44Dünya Devleri Manisa'da BuluştuDünya Devleri Manisa'da BuluştuManisa Genç İşadamları Derneği tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ‘Dünya Devleri Manisa’da Buluşuyor’ adlı etkinliğin ikincisi gerçekleştirildi.
 • 10:36Baib Azerbaycan'daBaib Azerbaycan'daBAİB, Batı Akdeniz’in yaş sebze meyve, gıda ve tarım makineleri ürünlerini tanıtmak için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen fuara katıldı.
 • 02:01Rusya: Doğu Ortaklığı, Rusya Karşıtı Jeopolitik Projeye DönüştüRusya: Doğu Ortaklığı, Rusya Karşıtı Jeopolitik Projeye DönüştüAvrupa Birliği’nin Ukrayna, Belarus, Moldova, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan’ın yer aldığı Doğu Ortaklığı zirvesi, Moskova’nın tepkisine neden oldu.
 • 00:46Barışa Uzanan YolBarışa Uzanan Yol" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı- Etkinlikten detaylar ve konuşmalar Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü- Azerbaycan'da, Çanakkale savaşlarını konu alan "Barışa Uzanan Yol" adlı konferans düzenlendi Azerbaycan'da, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı düzenlendi.
 • 22:04Avrupa Birliği Doğu Ortaklığı ZirvesiAvrupa Birliği Doğu Ortaklığı ZirvesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Devlet Başkanlarının gelişi fotoğraf çekimi- Genel görüntüler AB'nin Doğu Ortaklığı Zirvesi- AB, doğu komşularına kapıyı aralamadı AB liderlerinin Ukrayna, Moldova, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle buluştuğu Doğu Ortaklığı Zirvesi, katılımcı ülkelerin AB'den beklentilerini karşılamadı.
 • 21:37Kırgızistan'da Öğrencilerden "Türk Kına Gecesi"Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinde (KTMÜ) düzenlenen Türkiye Günleri Tanıtım Gecesi'nde, üniversite öğrencileri "Türk kına gecesi" ritüelini sahneledi.
 • 20:12Ytb Heyeti Brüksel'e GidiyorYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ve beraberindeki heyet, “Güvenlik Endişeleri ve İslamofobya Arasında Avrupa’daki Müslüman Topluluklar” paneline katılmak üzere Brüksel’e gidiyor.
 • 19:07Riga'da Sürpriz: 'Doğu Ortaklığı'ndan Ukrayna'nın Toprak Bütünlüğüne DestekLitvanya’nın başkenti Riga’da yapılan Doğu Ortaklığı zirvesinde, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve bağımsızlığının da desteklendiği sonuç bildirgesi kabul edildi.
 • 17:51Canik'ten Türk Kızılayı'na Yeni BinaCanik'ten Türk Kızılayı'na Yeni BinaCanik Belediyesi tarafından yapılarak Türk Kızılayı Canik Şubesi’ne tahsis edilen bina, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 17:24Ipı'den Hürriyet'e Destek "Karalama Kampanyasını Kınıyoruz"Dünyanın en köklü ve yaygın gazetecilik örgütlerinden olan Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), "Türkiye'de Doğan Medya Grubu'na ve Hürriyet'e karşı sürdürülen karalama kampanyasının derhal durdurulması" çağrısı yaptı.
 • 16:34Diaspora Toplantısında Konuşan Aktivist Mutafyan, BM'nin 'Yukarı Karabağ' Kararını Hatırlatan Azeri...Diaspora Toplantısında Konuşan Aktivist Mutafyan, BM'nin 'Yukarı Karabağ' Kararını Hatırlatan Azeri...Dha DIŞ HABER - Diaspora toplantısında konuşan aktivist Mutafyan, BM'nin 'Yukarı Karabağ' kararını hatırlatan Azeri kadına hakaretler etti Fransa başkenti Paris'in 5. Bölge belediye binasında aşırı milliyetçi ve ırkçı Ermeniler tarafından, Azerbaycan'ın toprağı olan Yukarı Karabağ işgalini haklı göstermek için yapılan toplantıda Azerbaycan vatandaşının sorduğu soru çok büyük tepki aldı.
 • 16:30Ermeni Diasporasından Mutafyan, 'Yukarı Karabağ' Gerçeğini Hatırlatan Azeri Kadına Hakaretler EttiErmeni Diasporasından Mutafyan, 'Yukarı Karabağ' Gerçeğini Hatırlatan Azeri Kadına Hakaretler EttiFransa başkenti Paris'in 5. Bölge belediye binasında aşırı milliyetçi ve ırkçı Ermeniler tarafından, Azerbaycan'ın toprağı olan Yukarı Karabağ işgalini haklı göstermek için yapılan toplantıda Azerbaycan vatandaşının sorduğu soru çok büyük tepki aldı.
 • 16:11Boksta Avrupa Oyunları MesaisiAzerbaycan'da düzenlenecek Avrupa Oyunları'ndan madalyalarla dönmeyi hedefleyen Boks Milli Takımı, hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarındaki ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 15:58Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28907 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02054 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4855 BHD BAHREYN DİNARI 6,8785 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:28Çanakkale Savaşları'nın 100. Yıl DönümüAzerbaycan'da, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı düzenlendi.
 • 15:09Ab-doğu Ortaklığı Zirvesi Riga'da BaşladıAB’nin Ermenistan ve Azerbaycan dahil altı ülkeyle oluşturduğu Doğu Ortaklığı Riga’da toplandı.
 • 14:58Fadıl Kara ile Atletizm Sporu Bitlis'te Çığır AçtıFadıl Kara ile Atletizm Sporu Bitlis'te Çığır AçtıBitlis’te yaklaşık 15 yıldır milli takım antrenörlüğü yapan Fadıl Kara, 20’nin üzerinde milli takıma sporcu göndererek dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonlukları el etti.