SON DAKİKA BAĞKUR HABERLERİ

Son Dakika Bağkur Haberleri

 • 13:4440 Yıl Parayla, Son Gün Bedava40 Yıl Parayla, Son Gün BedavaSamsun’un Bafra ilçesinde emekli olan lokanta işletmecisi müşterilerine bedava yemek dağıtarak 40 yıllık mesleğine veda etti.
 • 15:53Konya'da Dolmuş Ücretlerine Zam YapıldıKonya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası, dolmuş ücretlerinin 8 Şubat'tan itibaren zamlanacağını bildirdi.
 • 14:19Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin'i 5 Bin Kişi UğurladıŞehit Uzman Çavuş Göksal Cin'i 5 Bin Kişi UğurladıDiyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu kaldırıldığı hastanede dün sabah şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin, Zonguldak'ın Elvanpazarcık Beldesi'nde, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.
 • 14:19Zonguldak Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin'i 5 Bin Kişi UğurladıZonguldak Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin'i 5 Bin Kişi UğurladıŞehit Uzman Çavuş Göksal Cin'i 5 bin kişi uğurladı Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu kaldırıldığı hastanede dün sabah şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin, Zonguldak'ın Elvanpazarcık Beldesi'nde, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.
 • 16:30Erzincan'daki Kazalar Mobese KameralarındaErzincan'da sürücülerin aşırı hız ve dikkatsizliği sonucu meydana gelen kazalar mobese kameraları tarafından kaydedildi.
 • 12:40Erzincan Trafik Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiErzincan Trafik Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiErzincan'da sürücülerin aşırı hız ve dikkatsizliği sonucu meydana gelen kazalar Mobese kameraları tarafından kaydedildi.
 • 11:29Zonguldak Şehit Uzman Çavuş Göksel Cin'in Zonguldak'taki Baba Evine Ateş DüştüZonguldak Şehit Uzman Çavuş Göksel Cin'in Zonguldak'taki Baba Evine Ateş DüştüŞehit Uzman Çavuş Göksel Cin'in Zonguldak'taki baba evine ateş düştü Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, dün PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralandıktan sonra bu sabah hastanede şehit olan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Göksel Cin'in, Zonguldak'ın Çalca Köyü'ndeki baba evine ateş düştü.
 • 11:02Şehit Uzman Çavuş Göksel Cin'in Zonguldak'taki Baba Evine Ateş DüştüŞehit Uzman Çavuş Göksel Cin'in Zonguldak'taki Baba Evine Ateş DüştüDiyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, dün PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralandıktan sonra bu sabah hastanede şehit olan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Göksel Cin'in, Zonguldak'ın Çalca Köyü'ndeki baba evine ateş düştü.
 • 11:16Kars'ın Tek Sıcak Demir Ustası Çıraksız KaldıKars'ın Tek Sıcak Demir Ustası Çıraksız KaldıKars'ta 64 yaşındaki sıcak demir ustası Maksut Ak, mesleğinin her geçen yıl yok olmaya yüz tuttuğunu, artık çırak dahi bulamadığını söyledi.
 • 10:36Değirmenci Nine Teknolojiye Meydan OkuyorDeğirmenci Nine Teknolojiye Meydan OkuyorMuğla’nın Seydikemer İlçesinde Doğal su değirmencisi 83 yaşındaki değirmenci nine teknolojiye meydan okuyor.
 • 08:47Ne Zaman Emekli Olurum, Ne Kadar Maaş Alırım?Ne Zaman Emekli Olurum, Ne Kadar Maaş Alırım?Çalışanların ve emeklilerin en çok merak ettiği soruların başında maaşlarını nasıl artırabilecekleri var. İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları...
 • 18:06Süleyman Soylu: Süleyman Soylu: "Ülkemin Sokaklarını Kobani'ye Çevirmeye Çalışanlara Fırsat Vermeyiz"Görüntü Dökümü: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun konuşması Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Ülkemin sokaklarını Kobani'ye çevirmeye çalışanlara fırsat vermeyiz.
 • 16:05Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması ProjesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Ülkemin sokaklarını Kobani'ye çevirmeye çalışanlara fırsat vermeyiz.
 • 16:39Meso Başkanı Çelik: Bağkur Prim Artışı Esnafı Zor Durumda BıraktıMeso Başkanı Çelik: Bağkur Prim Artışı Esnafı Zor Durumda BıraktıManavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Çelik, Bağkur prim artışının esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.
 • 15:19Kahta İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan Çatan,Kahta İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan Çatan,Adıyaman’ın Kahta İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, Bağkur primlerine yapılan yüzde 35 zam ile esnaf’ın, emekliliği mezarda göreceğini söyledi.
 • 09:30Yok Olmaya Yüz Tutan Bir Meslek: Dikiş Makinası TamirciliğiYok Olmaya Yüz Tutan Bir Meslek: Dikiş Makinası TamirciliğiBir zamanlar, gelinlerin çeyizlerinin vazgeçilmezi olan dikiş makineleri artık yük olarak görülüyor.
 • 17:12Karataş: Sigorta Primleri Yeniden Gözden GeçirilmeliKarataş: Sigorta Primleri Yeniden Gözden GeçirilmeliSöke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, sigorta fiyatlarına yüksek ücret talep edilmesi ve BAĞKUR prim ücretlerindeki artışa ilişkin açıklamada bulundu.
 • 18:08Trafik Sigortasındaki Artışa Edirne'den TepkiTrafik Sigortasındaki Artışa Edirne'den TepkiEdirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, trafik sigortasındaki artışla ilgili özellikle son aylarda odaya üye esnaflardan çokça şikayet geldiğine dikkat çekerek sigorta primlerinde düşüşe gidilmesi gerektiğini söyledi.
 • 16:58"İŞ-KUR İstihdamda Önceliği Surlulara Vermeli"Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, İş-Kur'un istihdamda önceliği Sur ilçe halkına vermesi gerektiğini söyledi.
 • 10:10Dtb'den 'Ekonomik Çözüm' RaporuDtb'den 'Ekonomik Çözüm' RaporuDiyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, yeni düzenleme ile hayata geçirilen asgari ücret uygulamasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çalışanların sigorta prim kesintisinin tamamının devlet tarafından karşılanması gerektiğini belirtti.
 • 18:12Çavuşoğlu Antalya'da Muhtarlarla Bir Araya GeldiÇavuşoğlu Antalya'da Muhtarlarla Bir Araya GeldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 52 mahalle muhtarı ve daire amirleriyle bir araya geldi.
 • 16:46Edesob Başkanı İnağ: "Esnaf, Bağkur Primlerinde İyileştirme Bekliyor"Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, hükümetin 2016 yılında yaptığı düzenlemeler içinde esnaf ve sanatkarları sevindiren gelişmeler olduğunu ancak özellikle sosyal güvenlik kesintilerinde iyileştirilme yapılması gerektiğini belirtti.
 • 15:00Gaziantep Ayrı Yaşadığı Eşini Av Tüfeğiyle ÖldürdüGaziantep Ayrı Yaşadığı Eşini Av Tüfeğiyle ÖldürdüAyrı yaşadığı eşini av tüfeğiyle öldürdü GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde 65 yaşındaki Ali Rıza Kuruçay, 3 yıldır ayrı yaşadığı eşi 60 yaşındaki eşi Leyla Kuruçay'ı av tüfeğiyle öldürdü.
 • 14:30Ayrı Yaşadığı Eşini Av Tüfeğiyle ÖldürdüAyrı Yaşadığı Eşini Av Tüfeğiyle ÖldürdüGaziantep'in İslahiye İlçesi'nde 65 yaşındaki Ali Rıza Kuruçay, 3 yıldır ayrı yaşadığı eşi 60 yaşındaki eşi Leyla Kuruçay'ı av tüfeğiyle öldürdü.
 • 14:25AK Parti Dinar İlçe Danışma Meclisi ToplantısıAK Parti Dinar İlçe Danışma Meclisi toplantısı ilçe teşkilat binasında gerçekleştirildi.
 • 13:05Yerli Düşünce Derneği'nden Akademisyenlerin Bildirisine Karşı 'Bizi Bölemeyeceksiniz' BildirisiYerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, akademisyenlerin yayınladığı bildiriyi terörün akademi dünyasındaki kirli yüzünü yansıtması açısından oldukça manidar ve ibret verici bir durum olduğunu belirterek, "Seçilmiş bir Cumhurbaşkanına siyasi, etik ve ahlak dışı hakaret etmeyi maharet sayan ama bununla birlikte bu akıl ve vicdan tutulması olarak gördüğümüz bildiriyi destekleyen ana muhalefet partisini milletimiz ve STK’lar adına kınıyorum" dedi.
 • 09:04Bağkurlular Devletten Katkı BekliyorBağkurlular Devletten Katkı Bekliyor"Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Övüç, asgari ücretlilere verilen 110 TL’lik yardımın Bağkurlulara da verilmesini istediklerini söyledi.
 • 10:13Fındığa Müdahale GeliyorFındığa Müdahale GeliyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, serbest piyasada fındıkta fiyatın 14 lira 80 kuruşlardan 9 lira 50 kuruşa indirilmesinin üreticiyi mağdur ettiğini belirtti.
 • 10:10Tzob: Fındıkta Fiyat İndirimi Üreticiyi Mağdur EttiTzob: Fındıkta Fiyat İndirimi Üreticiyi Mağdur EttiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, serbest piyasada fındığın fiyatının 14 lira 80 kuruşlardan 9 lira 50 kuruşa indirilmesinin üreticiyi mağdur ettiğini bildirdi.
 • 17:00Bağkur Primlerine Yapılan Zamma Tepkiler SürüyorBağkur Primlerine Yapılan Zamma Tepkiler SürüyorBakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Tatar, Bağkur primlerinin yüksek olduğunu söyledi.
 • 13:33Çiftçilerden, Sgk Tarım Bağkuru Prim Artışlarına TepkiÇiftçilerden, Sgk Tarım Bağkuru Prim Artışlarına TepkiYüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, asgari ücrete bağlı olarak SGK tarım Bağkur’u primlerinde yaşanan yüzde 35.2’lik artışa tepki gösterdi.
 • 14:31Bağkur Zammının Geri Alınması İsteniyorBağkur Zammının Geri Alınması İsteniyorKilis Kasaplar ve Kebapçılar Odası Şevket Memiler, 1 Ocak tarihinden itibaren Bağkur’a yüzde 30 oranında zam yapıldığını, esnafın mağdur edildiğini, yapılan zammın geri alınmasını istediklerini söyledi.
 • 11:04Tzob Genel Başkanı Bayraktar AçıklamasıGMK Bulvarı No: 25 06440 Demirtepe/ANKARATel: (312) 231 63 00 Fax: (312) 231 30 77 www.tzob.org.tr 10.01.2016 -Bu primlerle tarımda kayıt dışılık azalmaz...-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -"SGK prim artışı çiftçimizi zorlayacak"-"Asgari ücret artışı ve prim gün sayısının 22'den23'e çıkması, çiftçimizin SGK primini yüzde 35,2yükseltti"-"Kendi kendine zor yeten, tarımda destekleme olmadan ayakta duramayan, mevcut SGK priminibile ödemekte zorlanan çiftçimiz, bu yükün altındankalkamaz, bunu ödemesi mümkün değildir"-"Asgaride bile aylıkta 435 lira 63 kuruşa, yıllıkta5 bin 227 lira 56 kuruşa yükselen tarım Bağkur'u sigortası prim artışının bir kısmı, SSK çalışanlarındaişverene verilecek desteğe benzer şekilde devlet tarafından karşılanmalıdır" -"Bu şekilde bir düzenleme yapılmazsa, muafiyet kapsamına girmek istemeyen ve prim ödeyerek emekli olmak isteyen çiftçilerimiz, emeklilik hakkını elde etmekte zorlanacaktır"-"Tarımda çok yüksek olan sigorta kayıt dışılık oranı, bu sorun çözülmezse düşürülemez" Ankara – 10.01.2016 – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, SGK tarım Bağkur'u prim artışının çiftçiyi zorlayacağını bildirerek, "asgari ücret artışı ve prim gün sayısının 22'den 23'e çıkması, çiftçimizin SGK primini yüzde 35,2 yükseltti.
 • 10:49Çiftçilerin Sgk Primi, Yüzde 35,2 Oranında ZamlandıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, SGK tarım Bağkur'u prim artışının çiftçiyi zor durumda bırakacağını bildirdi.
 • 17:08Asgari Ücretin Bin 300 Lira OlmasıSivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, asgari ücretin artmasıyla esnafın ödediği bağkur primlerinin de arttığını belirtti.
 • 11:37Bağkur Emeklisine Maaş ŞokuBağkur Emeklisine Maaş ŞokuMersin'de 28 yıllık Bağkur emeklisi Süleyman Çınar her ay aldığı maaşının bu ay bankaya yatmadığını öğrenince şok yaşadı.
 • 09:45Palabıyık: Palabıyık: "Ne Söz Verdiysek O!"AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, seçim öncesi verilen vaatlerin birer birer yerine getirildiğini belirterek, "Sözlerimizi tutuyoruz.
 • 14:00AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık Genelgesi taslağı hazırlandığını bildirdi.
 • 09:36Son Mübadil, Doğduğu Preveze'den Gelen Zeytin Dalı ile Toprağa VerildiSon Mübadil, Doğduğu Preveze'den Gelen Zeytin Dalı ile Toprağa VerildiBursa'nın Gemlik İlçesi'ne mübadele ile 5 yaşındayken Yunanistan'ın Preveze kentinden gelen Selami Atar, 97 yaşında vefat etti.
 • 14:58Sgk Mağduru Hemodiyaliz Hastalarına Ücretsiz Sağlık HizmetiSgk Mağduru Hemodiyaliz Hastalarına Ücretsiz Sağlık HizmetiŞifa Hastanesi, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) tek taraflı sözleşmeyi feshi ile mağdur olan hemodiyaliz hastalarına ücretsiz sağlık hizmeti sunuyor.
 • 17:19Emekliye 100 Liralık Zam YürürlükteEmekliye 100 Liralık Zam YürürlükteSSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına Ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını da içeren kanun yürürlüğe girdi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması sonuçlandı.
 • 15:08Emekliye Zam YürürlükteSSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını da içeren kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 16:25Ak Partili Kumbaracı, 2015 Yılını DeğerlendirdiAk Partili Kumbaracı, 2015 Yılını DeğerlendirdiAK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı, 2015 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:42İtibarları Kolayca Harcayan Bir Türkiye Döneminin Artık Son Bulması Gerekiyorİtibarları Kolayca Harcayan Bir Türkiye Döneminin Artık Son Bulması Gerekiyor"CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, iktidardan iade edilmesi gerekmeyecek adımlar atmasını istedi.
 • 13:51CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı "üçüncü yol" çözüm önerilerinin siyaset ve toplumu sisteme dahil eden öneri olduğunu belirterek, "Bugün bölgede çocuğuna ekmek, sağlık hizmeti alamayan, okulların ve hastanelerin yakıldığı ve eğitimden mahrum bırakılmış çocuklar ile geleceğinden vazgeçilen Türkiye tablosu var. Bizim bugün bu yaraya merhem olmamız gerekiyor" dedi.
 • 12:41Palandöken: "Bağ-Kur Primlerinin de 5 Puanı Devlet Tarafından Karşılanmalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücretin bin 300 TL’ye çıkmasıyla sadece çalışanın değil esnafın kendi priminin de arttığını belirterek, “İşçi için yapılan teşvik ve destekler işveren durumundaki esnaf için de yapılmalı” dedi.
 • 12:41Bağ-Kur'lunun Sgk Prim Yüküne Destek TalebiTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücretin 1.300 TL’ye çıkmasıyla sadece çalışanın değil esnafın kendi priminin de arttığını belirterek, "İşçi için yapılan teşvik ve destekler işveren durumundaki esnaf için de yapılmalı.” dedi.
 • 15:45Süleyman Soylu, Disk Genel Başkanı Kani Beko'yu Kabul Etti (2)Süleyman Soylu, Disk Genel Başkanı Kani Beko'yu Kabul Etti (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Masadan genel görüntü- DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun konuşması- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması- Kani Beko'nun Süleyman Soylu'ya dosya vermesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: - "Asgari ücret rakamıyla ilgili son değerlendirmeleri yapıyoruz.
 • 15:08AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, SSK ve BAĞKUR emeklilerine ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını da içeren tasarının kabul edilmesine ilişkin, "Partimizin yıllardır izlediği başarı grafiğinin en önemli sebebi, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri hayata geçirmemizdir" değerlendirmesinde bulundu.