SON DAKİKA BAHÇESARAY HABERLERİ

Son Dakika Bahçesaray Haberleri

 • 17:36Van'da Çiftçilere Damızlık Koç DağıtımıVan'da Çiftçilere Damızlık Koç DağıtımıVan’da hayvancılığın geliştirilmesi, verimliliğin ve üretimin arttırılması ve ülkenin kırmızı et ihtiyacının karşılanması amacıyla çiftçilere damızlık koç dağıtıldı.
 • 16:33Sündüz Şehitleri Dualarla AnıldıBahçesaray ilçesi Sündüz yaylasında 18 Haziran 1993'te düzenlenen saldırıda şehit edilen 24 kişi için anma töreni düzenlendi.
 • 11:39Milletvekili Erdoğan ile Başkan Özdemir, Arabanlı Vatandaşlarla BayramlaştıMilletvekili Erdoğan ile Başkan Özdemir, Arabanlı Vatandaşlarla BayramlaştıAraban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir’in vatandaşlarla bayramlaşma programına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Arabanlı vatandaşların Ramazan Bayramlarını kutladı.
 • 17:18Vali Taşyapan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlarla İftarda Bir Araya GeldiVali Taşyapan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlarla İftarda Bir Araya GeldiVan Valisi İbrahim Taşyapan, vali yardımcısı ve kaymakamlarla iftarda bir araya geldi.
 • 10:37Bahçesaray'da Kar Kütlesi Altında Kalan Çocuk ÖldüBahçesaray'da Kar Kütlesi Altında Kalan Çocuk ÖldüVan Bahçesaray'da evlerine 200 metre uzaklıktaki kayalıklardan iftar için kar getirmeye giden 13 yaşındaki Rasim Takak, çöken tonlarca kar kütlesinin altında kaldı.
 • 10:08Van'da Kar Kütlesinin Altında Kalan Geçn Hayatını KaybettiVan'da Kar Kütlesinin Altında Kalan Geçn Hayatını KaybettiVan’ın Bahçesaray ilçesinde üzerine kar kitlesi düşen genç, hayatını kaybetti.
 • 10:09Araban'da 500 Kişilik İftarAraban'da 500 Kişilik İftarAraban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ortaklaşa 500 kişilik iftar yemeği verdi.
 • 23:02Kırım Sanayi Politikaları Bakanı Skrınnik Gözaltına AlındıRusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Kırım Sanayi Politikaları Bakanı Andrey Skrınnik'i gözaltına aldı.
 • 14:34Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi Çıktıİçişleri Bakanlığının vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararnamede Van’da 2 vali yardımcısı ile 5 ilçenin kaymakamı değişti.
 • 13:38Kırım Hanlığı'nın Kalbi Kırım Hanlığı'nın Kalbi "Hansaray"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sarayın dış görüntüsü, - İçeriden detay, - Saraydaki camiden detay, - Ezan sesi, - Saray etrafındaki esnaf, Kırım Türkleri detay, - Sarayı anlatan rehber, - Hansaray yetkililerinden Elmira Abibullaheva'nın konuşması, - Zincirli medrese detay, - İsmail Gaspıralı mezarı, Kırım Hanlığı'nın kalbi "Hansaray"- Mengli Giray tarafından Bahçesaray kentinde yaptırılan "Hansaray" ziyaretçilere Kırım Hanlığı'nın gücü hakkında ipuçları veriyor- O dönem hanlığın yönetim merkezi olarak kullanılan Hansaray, bugün dünyanın her yerinden yılda 1,5 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor- Müze görevlilerinden Abibullayeva: - "Kültür ve tarih bakımından Osmanlı'nın yaşayan bir tarafı olarak gördüğümüz saray, Kırım Türklerinin de kalbi gibi" LALE KÖKLÜ - Kırım Hanı Mengli Giray tarafından 1532 yılında Bahçesaray kentinde yaptırılan ve o dönem hanlığın yönetim merkezi olarak kullanılan Hansaray, dünyanın her yerinden yılda 1,5 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor.
 • 12:42Kırım Hanlığı'nın Kalbi "Hansaray"Kırım Hanı Mengli Giray tarafından 1532 yılında Bahçesaray kentinde yaptırılan ve o dönem hanlığın yönetim merkezi olarak kullanılan Hansaray, dünyanın her yerinden yılda 1,5 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor.
 • 12:14Van'ın Yüksek Kesimlerinde Kardelenler Doğayı SüslüyorVan'ın Bahçesaray ilçesinin karla kaplı yüksek kesimlerinde çiçek açan kardelenler, güzel bir görüntü oluşturdu.
 • 17:04Kırım Türkleri, Tepreş Şenliğinde BuluştuPolatlı'da yaşayan Kırım Türkleri, geleneksel Tepreş Şenliğinde buluştu.
 • 08:53HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 22:105. Fakiye Teyran5. Fakiye Teyran"I Anma Programı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van Valisi İbrahim Taşyapan ile eşi Nesibe Taşyapan'ın okul ziyareti- Feqiye Teyran türbesi ziyareti- Mahalleli ile sohbet- Festival açılışı- Valinin konuşması- Feqiye Tayran'ın su kasidesinin okunması "5. Fakiye Teyran"ı Anma Programı"- Van Valisi Taşyapan: - "Fakiye Teyran, bu topraklarda kendini manevi olarak yetiştirmiş, Allah'ın kendisine verdiği fırsatların farkına vararak, bunları değerlendirmiş ve deyişleriyle 300, 400 yıl öncesinden günümüze kadar gelmiştir" Bahçesaray ilçesinde bu yıl?5'incisi düzenlenen programla Fekiye Teyran anıldı.
 • 18:005. Fakiye Teyran"I Anma Programı"Bahçesaray ilçesinde bu yıl?5'incisi düzenlenen programla Fekiye Teyran anıldı.
 • 17:335'nci Feqiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali5'nci Feqiye Teyran Kültür ve Sanat FestivaliVan'ın Baçesaray İlçesi'nde bu yıl Feqiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali'nin 5'incisi düzenlendi.
 • 16:335. Fegiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali5. Fegiye Teyran Kültür ve Sanat FestivaliVan’ın Baçesaray ilçesinde son 4 yıldır düzenlenen Fegiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 5.’si düzenlendiFestival kapsamında ilçe merkezine gelen Vali İbrahim Taşyapan ile eşi Nesibe Taşyapan, ilçenin bağlı Kartal Mahallesi’ndeki Kartal İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı.
 • 12:15Van 85 Yaşında İkiz Çocuk Sahibi OlduVan 85 Yaşında İkiz Çocuk Sahibi OlduVan'ın Bahçesaray İlçesi'nin İslam Mahallesi'nde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç'in, ikinci eşi 46 yaşındaki Mihrinaz Sevinç'ten ikiz çocuğu oldu.
 • 12:04Van'da 85 Yaşındaki Şahıs İkiz Babası OlduVan'da 85 Yaşındaki Şahıs İkiz Babası OlduVan’ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç’in, 15 yıl önce evlendiği ikinci eşinden ikiz çocuğu oldu.
 • 11:2285 Yaşında İkiz Çocuk Sahibi Oldu85 Yaşında İkiz Çocuk Sahibi OlduVan'ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç, 46 yaşındaki eşi Mihrinaz Sevinç'ten ikiz çocuk sahibi oldu.
 • 17:05Van 2015 seçim sonuçları, Van ilçeleri genel seçimVan 2015 seçim sonuçları, Van ilçeleri genel seçimVan 2015 genel seçim sonuçları. Van ili ve ilçeleri 2015 genel seçim sonuçları. Geçtiğimiz seçimlerde 8 milletvekili çıkaran Van'da 2015 seçimleri.
 • 19:31Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, manşetleriyle siyaseti dizayn etmeye alışık darbeci medyanın ve faiz batağındaki devleti hortumlayan çevrelerin son 12 yılda Türkiye'nin başarılarını sindiremediğini, hazmedemediğini dile getirerek, "Son 12 yılımıza bir bakın, her seçimde farklı formüllerle farklı kılıflar altında bize karşı bir çetenin oluşturulduğunu görürsünüz. Oyuncuları değişir, figüranlar değişir, senaryo değişir, ama hedef değişmez" dedi.
 • 15:01Haziran Ayında Metrelerce Kar Kütlesi VarHaziran Ayında Metrelerce Kar Kütlesi VarTürkiye’nin batısında haftalar önce deniz sezonu başlarken, doğusundaki Van’ın Bahçesaray ilçesinin yol kenarlarında halen metrelerce yükseklikte kar kütleleri bulunuyor.
 • 12:16Van-Bahçesaray Yolunda Metrelerce Kar KütlesiVan-Bahçesaray Yolunda Metrelerce Kar KütlesiVan - Bahçesaray karayolundaki metrelerce kar görenleri şaşırtıyor.
 • 10:21Van Bahçesaray Yolundaki Metrelerce Kar Kütlesi ErimediVan Bahçesaray Yolundaki Metrelerce Kar Kütlesi ErimediVan Bahçesaray Karayolu'ndaki metrelerce erimeyen kar kütlesi görenleri şaşırtıyor.
 • 10:14Hız Yapan Sürücüler Yaban Hayvanlara Zarar VeriyorHız Yapan Sürücüler Yaban Hayvanlara Zarar VeriyorVan-Bahçesaray karayolunda hız yapan bazı sürücüler, yolda aniden karşılarına çıkan yaban hayvanların ölümüne neden olduğu belirtildi.
 • 11:35Liseli Kız, Mezuniyet Törenine Giderken Derede Boğuldu!Liseli Kız, Mezuniyet Törenine Giderken Derede Boğuldu!Van'ın Bahçesaray İlçesi'nde mezuniyet törenine giden 18 yaşındaki lise öğrencisi Kader Yabalak, Bahçesaray Deresi'ne düşüp boğularak yaşamını yitirdi.
 • 18:11Bahçesaray Kaymakamı Açıkgöz'ün Ev ZiyaretleriBahçesaray Kaymakamı Açıkgöz'ün Ev ZiyaretleriVan’ın Bahçesaray Kaymakam Tarık Açıkgöz, beraberindeki kurum amirleri ile birlikte ev ziyaretleri devam ediyor.
 • 12:56Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'un semtlerini dahi bilmeyen ama şehreminlik için aday olanın akıbetini biliyorsunuz. İstanbulluların vurduğu sillenin etkisini halen üzerinden atamadı.
 • 10:10Esnaf Ziyaretine Giden AK Parti Van Milletvekili Alpaslan Demir DövdüEsnaf Ziyaretine Giden AK Parti Van Milletvekili Alpaslan Demir DövdüEsnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığı yaparken esnaf ve halkla birlikte olduğu gibi, siyasette de birlikte olacağını söyleyen AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, “Esnafımıza hizmet etmek, halkımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza sahip çıkmaktır” dedi.
 • 10:26Berivan'lar Yaylalara ÇıktıBerivan'lar Yaylalara ÇıktıVan’da havaların ısınmasıyla birlikte mahalleliler, sürüleriyle birlikte yaylalara çıkarken, berivanlar ise yılın ilk sütünü sağdı.
 • 17:45Van'da Yüksek Dağlar Halen Kar AltındaVan'da Yüksek Dağlar Halen Kar AltındaHava sıcaklığının 25 derecenin üzerine ulaştığı batı illerinde deniz sezonunu açılırken, Van-Bahçesaray karayolunda erimeyen metrelerce kar kütleleri, vatandaşa zor anlar yaşatıyor.
 • 21:45Kırım Tatarları Sürgününün 71. YılıKırım Tatarları sürgünü kurbanları için 1990'ların başından bu yana her yıl yapılan matem mitingine bu yıl izin verilmedi.
 • 14:1571 Yıl Önce Yaşanan Zulmü Adeta Yaşattılar71 Yıl Önce Yaşanan Zulmü Adeta YaşattılarKırım Tatar Sürgünü'nün 71'inci yılında Eskişehir'de gerçekleştirilen canlandırma, gerçeğini aratmadı.
 • 13:39Ytb, Kırım Tatarlarının Milli Davasını Dünyaya DuyuracakYtb, Kırım Tatarlarının Milli Davasını Dünyaya DuyuracakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fragman ve röportajlar, YTB, Kırım Tatarlarının milli davasını dünyaya duyuracak-Yurtdıs¸ı Türkler ve Akraba Topluluklar Bas¸kanlıgˆınca "1944 Kırım Tatar Sürgünü Sözlü Tarih Çalıs¸ması" ve "Kırım Tatar Tarihi Eserleri Envanteri Projesi" gerçekleştirdi-Sözlü tarih çalışması kapsamında, 430 bin Kırım Tatarı'nın maruz kaldığı 1944 sürgününün son tanığı 246 kis¸iyle yapılan mülakatlarla tarihçilerin, bilim adamlarının, belgesel ve haber programı yapımcılarının istifade edebilecegˆi bir ars¸iv olus¸turuldu- YTB Başkanı Bülbül: -"Sürgünü yaşayanlarla bire bir görüşerek acıların kayıt altına alınmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını istedik.
 • 16:07Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de iklim değişikliğinin söz konusu olmadığını kaydederek, “Türkiye’de 7 yılda bir kısmi kuraklık oluyor, ama bu sene yağışlar fazlaydı, bu yüzden barajlar dolu" dediBakan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında dün geldiği memleketi Afyonkarahisar, bugün partisinin Sandıklı ilçesindeki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
 • 10:31- Van'da Mayıs Ayında Karla Mücadele- Van'da Mayıs Ayında Karla MücadeleVan’da mayıs ayı ortalarında Bahçesaray karayoluna yağan kar yağışı sonrası Karayolları 11.Bölge Müdürlüğü ekipleri, yol temizleme çalışmalarını yürütüyor.
 • 12:17Sağlık Ekiplerinden Hasta Kurtarma OperasyonuVan’ın Bahçesaray ilçesi Güneyyamaç mahallesinde ikamet eden göğüs hastası vatandaşı almaya giden sağlık ekipleri, çamurlu yolları aşarak mahalleye ulaştı.
 • 16:03Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tika'nın Toplu Açılış Töreni'ne Katıldı (2)Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tika'nın Toplu Açılış Töreni'ne Katıldı (2)"siz KİMİN BAĞINDAN KİMİ KOVUYORSUNUZ YA?" İstanbul'un fethinden önce Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış ve fethin müjdesi olan tarihi Rumeli Hisarı'na dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin olarak şunları söyledi: "Ecdadımız yaptırdığı her güzel eserde olduğu gibi, bu hisarın bünyesinde de orada görev yapanlara hizmet için güzel bir mescit inşa etmiş.
 • 15:11Tika Projeleri Toplu Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ana muhalefetle bölücü örgütün güdümündeki parti el ele vermiş, inanç hassasiyetlerini, etnik hassasiyetleri, ideolojik hassasiyetleri tahrik ederek seçimde sonuç almanın peşine düşmüş durumdalar" dedi.
 • 12:15Bahçesaray'da Sürü Yönetimi Sertifika TöreniBahçesaray'da Sürü Yönetimi Sertifika TöreniVan’ın Bahçesaray ilçesinde“Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi kapsamında açılan kursu başarıyla tamamlayan 19 kursiyere sertifikaları verildi.
 • 14:10Doğuda Kar Batıda Deniz KeyfiHava sıcaklığının 24 dereceye ulaştığı Antalya’da vatandaşlar denize girerken, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Van-Bahçesaray karayolunda metrelerce kar kütleleriyle mücadele ediyor.
 • 12:00Rusya İstedi, Türk Heyeti Kırım'a Moskova Üzerinden GittiRusya İstedi, Türk Heyeti Kırım'a Moskova Üzerinden GittiRusya ve Türkiye arasında Kırım’a yapılacak gayri resmi ziyaretle ilgili sorun çözüldü.
 • 13:04Bahçesaray Yolunda Mahsur Kalanlar KurtarıldıVan-Bahçesaray karayolunda kar ve fırtınadan dolayı mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.
 • 12:49Bitmeyen Kış Bugünden İtibaren Yerini Bahara BırakıyorBitmeyen Kış Bugünden İtibaren Yerini Bahara BırakıyorTürkiye, nisan ayında adeta kışı yaşadı. Bitmeyen kışla ilgili müjdeyi meteoroloji verdi. Havalar bugünden itibaren ısınıyor ve Türkiye bahara kavuşuyor.
 • 12:329 İlçeye 50 Kilometrelik Yeni İçme Suyu Hattı Çekilecek9 İlçeye 50 Kilometrelik Yeni İçme Suyu Hattı ÇekilecekVan Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, 9 ilçeye 50 kilometrelik yeni içme suyu hattı çekmek için kolları sıvadı.
 • 11:57Doğu'daki Kar YağışıDoğu Anadolu Bölgesi'nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Van-Bahçesaray karayolunda ulaşım sağlanamıyor.
 • 11:00Van?a Nisan Karı YağdıVan?a Nisan Karı YağdıVan'da bugün erken saatlerden itibaren kar yağışı etkili oldu.