SON DAKİKA BAHÇESARAY HABERLERİ

Son Dakika Bahçesaray Haberleri

 • 10:55Bölge İllerinde Göç ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, TRB2 bölgesinde göçlerin arttığını belirterek, “Van ilinin en çok göç aldığı il Hakkari olurken, en çok göç verdiği il İstanbul oldu” dedi.
 • 17:26Aksaray Belediyesinden Haşere MücadelesiAksaray Belediyesinden Haşere MücadelesiAksaray Belediyesi, Hamidiye-Alaca bölgesinde çevre ve insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı mücadele başlattı.
 • 11:15Van-Bahçesaray Karayolu Ulaşıma AçıldıVan'da kar yağışı, tipi ve çığ düşmesi nedeniyle 20 gündür ulaşıma kapalı olan Van-Bahçesaray yolu ulaşıma açıldı.
 • 09:38Van Bahçesaray Yolu Ulaşıma AçıldıVan-Bahçesaray karayolu 20 gün aradan sonra kontrollü olarak ulaşıma açıldı.
 • 15:41Dondurucu SoğuklarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Karla kaplanmış evler Buz tutmuş çamaşırlar Vatandaşlar ile röportaj Karla kaplı ağaçlar Doğu'da kış Bölgede etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de 232 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van'da 43 mahalle, 56 mezra, Muş'ta 87 köy, Bitlis'te 44 köy, Hakkari'de 2 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:31Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van'da 43 mahalle, 56 mezra, Muş'ta 87 köy, Bitlis'te 44 köy, Hakkari'de 2 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 • 12:07Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van'da 95 mahalle, 78 mezra, Bitlis'te 65 köy, Hakkari'de 6 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 • 14:27Doğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıDoğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıKarayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde çetin geçen kış şartlarında toplam 2 bin 789 kilometrelik yolda 533 personel ve 208 iş makinesi ile karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • 12:39Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van, Bitlis ve Hakkari'de 52 yerleşim yeriyle halen ulaşım sağlanamıyor.
 • 19:58Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, Yol Açma Çalışmalarını İncelediBakan Yardımcısı Coşkunyürek, Yol Açma Çalışmalarını İncelediGörüntü Dökümü: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek'in yol açma çalışmalarını izlemesi Ekiplere baklava ikramı yapması Yüksel Coşkunyürek'in konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, Van'da: "Kentteki çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.
 • 19:06Van- Bahçesaray Yolunda Kar MücadelesiVan- Bahçesaray Yolunda Kar MücadelesiVan- Bahçesaray yolunda kar mücadelesi Kardan bir aydır kapalı olan Van- Bahçesaray karayolunun açılması için çalışan ekiplere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile Van Valisi İbrahim Taşyapan tatlı ikram etti.
 • 17:29Bakan Yardımcısı Coşkunyürek Van'daBakan Yardımcısı Coşkunyürek Van'daUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, yaklaşık 1 aydır yolu kapalı olan Van’ın Bahçesaray ilçesi Karapet Geçidi’nde yol açma çalışmalarını yerinde izledi.
 • 17:02Van- Bahçesaray Yolunda Kar MücadelesiVan- Bahçesaray Yolunda Kar MücadelesiKARDAN bir aydır kapalı olan Van- Bahçesaray karayolunun açılması için çalışan ekiplere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile Van Valisi İbrahim Taşyapan tatlı ikram etti.
 • 16:57Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, Van'da AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Van-Bahçesaray karayolundaki 3 bin rakımlı Karapet Geçidi'nde yapılan yol açma çalışmalarını inceleyerek, ekiplere baklava ikramında bulundu.
 • 11:43Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de 68 yerleşim yeriyle halen ulaşım sağlanamıyor.
 • 13:14Van'da 12 Aylık Nüfus İşlemleriVan'da 12 Aylık Nüfus İşlemleriVan Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Mehmet Seven, 2015 yılı içerisinde 10 bin 316 evliliğin gerçekleştiğini, 367 çiftin ise boşandığını belirtirken, 31 bin 365 doğumun, 4 bin 523 kişinin ise yaşamını yitirdiğini söyledi.
 • 10:49Doğuda KışVan, Bitlis, Muş ve Hakkari'de kar yağışı ve tipi, 248 yerleşim yerinde ulaşımın aksamasına neden oldu.
 • 12:16Doğu'da KışBölgede etkili olan kar yağışı ve tipi, Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'taki 402 yerleşim yerinde ulaşımın aksamasına neden oldu.
 • 11:40Van - Karla Mücadeledeye Soğuk ve Tipi EngeliVan - Karla Mücadeledeye Soğuk ve Tipi EngeliKarla mücadeledeye soğuk ve tipi engeli Osman BEKLEYEN- Behçet DALMAZ- Özcan ÇİRİŞ/VAN- HAKKARİ- BİTLİS, (DHA) - VAN, Hakkari ve Bitlis'te etkili olan kar yağışı sonrası Karayolları, il özel idaresi ve belediye ekipleri kapalı mahalle, köy ve ilçe yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • 11:30Karla Mücadeledeye Soğuk ve Tipi EngeliKarla Mücadeledeye Soğuk ve Tipi EngeliVan, Hakkari ve Bitlis'te etkili olan kar yağışı sonrası Karayolları, il özel idaresi ve belediye ekipleri kapalı mahalle, köy ve ilçe yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • 10:37Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili yağışı ile tipi nedeniyle Van'da 320 mahalle, Bitlis'te 152, Hakkari'de 194 ve Muş'ta 110 köyle ulaşım yapılamıyor.
 • 14:54Yurtta Kış - Bitlis/gaziantep/Yurtta Kış - Bitlis/gaziantep/Görüntü Dökümü: BİTLİS Kar altında kalan araçlar Kar temizleme aracı GAZİANTEP Karda yürüyen vatandaşlar Trafikten görüntü KARAMAN Buzda kayan vatandaşlar Belediye işçisi Yol denetimi yapan polisler Araçlarına lastik takanlar Hayvanlardan görüntü Doğu'da kış Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 579 yerleşim yeriyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 11:11Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 579 yerleşim yeriyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 13:38Yoğun Kar Kırsalda Çileye DönüştüYoğun Kar Kırsalda Çileye DönüştüGörüntü Dökümü: Yukarı Narlıca mahallesinden detay görüntüler Ot taşıyan insanlar Hayvanların görüntüsü Mahalle sakinlerinden Yusuf Yavuz ile röportaj Yoğun kar kırsalda çileye dönüştü Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar, merkezi yerlerde yapılan çalışmalar sayesinde fazla sıkıntıya yol açmazken, kırsalda yaşayan vatandaşların yaşamını kısıtladı Kar kalınlığının metrelerce yüksekliğe ulaştığı Bahçesaray yolu üzerindeki mahallelerde yaşayan vatandaşlar, kardan kaybolan ahır ve evlerinin sadece girişini temizleyebiliyor Mahalle sakini Yavuz: "Sabahtan akşama kadar kar atıyor, damları temizliyor, hayvanlara ot taşıyoruz.
 • 13:05Van'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana GeldiVan'ın Bahçesaray ilçesinde saat 09.53'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • 13:01Yoğun Kar Kırsalda Çileye DönüştüÖZKAN BİLGİN - Doğu Anadolu'da etkili olan çetin kış koşulları nedeniyle özellikle kırsalda büyük güçlük yaşayan vatandaşlar, bir taraftan kar altında kaybolan ev ve ahırlarının yolunu açarken, diğer taraftan da hayvanlarına dışarıda yem verilebilecek alanlar oluşturuyor.
 • 11:31Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 85 yerleşim yeriyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 11:29Van Bahçesaray'da 4.3 Büyüklüğünde DepremVan Bahçesaray'da 4.3 Büyüklüğünde DepremBahçesaray'da 4.3 büyüklüğünde deprem VAN'da bugün merkez üssü Bahçesaray İlçesi olan Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde depremle sallandı.
 • 11:29Van Bahçesaray'daki DepremBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Van'ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin herhangi bir olumsuz ihbarın ulaşmadığı bildirildi.
 • 10:34Bahçesaray'da 4.3 Büyüklüğünde DepremVan'da bu sabah merkez üssü Bahçesaray İlçesi olan Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 10:32Van'da 4.5'lik DepremVan'da 4.5'lik DepremVan'ın Bahçesaray ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 11:19Büyükşehir Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya 6,5 Milyon TL YatırımBüyükşehir Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya 6,5 Milyon TL YatırımVan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılında kentin kırsal kalkınması için 6 milyon 408 bin TL harcama yaptığı belirtildi.
 • 10:40Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 184 yerleşim yeriyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 18:22Terör Mağduru 18 Bin Vanlıya 11 Yılda 500 Milyon Lira ÖdendiTerör Mağduru 18 Bin Vanlıya 11 Yılda 500 Milyon Lira ÖdendiVan Valiliği, ilde yaşanan terör olaylarından mağdur olan 18 bin vatandaşa son 11 yılda 500 milyon lira ödeme yapıldığını açıkladı.
 • 12:45Doğu'da Beyaz Esaretle Mücadele Devam EdiyorDoğu'da Beyaz Esaretle Mücadele Devam EdiyorGörüntü Dökümü: Belediye ve karayolları ekiplerinin temizleme çalışmaları Kar savurma makinelerinden detay Köy yolunu açan ekip Greyder operatörü Remzi Dağcı'nın açıklamaları Yurtta kış Van, Hakkari, Muş ve Bitlis'te etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 506 yerleşim birimiyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi Van'da kapanan yollar, karla mücadele ekiplerinin zorlu çalışmaları sonucu tekrar ulaşıma açılıyor Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 267 mahalle, Hakkari'de 8 köy 18 mezra, Muş'ta 110 ve Bitlis'te de 103 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 10:54Yurtta KışDoğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 267 mahalle, Hakkari'de 8 köy 18 mezra, Muş'ta 110 ve Bitlis'te de 103 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 10:48Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta, bin 191 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.
 • 12:06Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 585 mahalle ve 64 mezra, Bitlis'te 171, Muş'ta 150, Hakkari'de 10 köy ve 34 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 • 15:41Bahçesaray'da Trafik Kazası; 4 YarlıVan’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 21:23Van-bahçesaray Yolu Ulaşıma AçıldıVan-bahçesaray Yolu Ulaşıma AçıldıVan-Bahçesaray karayolu 18 gün aradan sonra kontrollü olarak tek şeritten ulaşıma açıldı.
 • 10:43Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 118 mahalle, Muş ve Bitlis'te de 134 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 12:06Karayolları Ekiplerinin Zorlu MücadelesiKarayolları Ekiplerinin Zorlu MücadelesiKarayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü ekiplerinin zorlu mücadelesi altında Van-Bahçesaray karayolunu açma çalışmaları 16 gününe girdi.
 • 10:25Van'da Kar Yağışı Hayatı Felç EttiVan'da Kar Yağışı Hayatı Felç EttiVan’da etkili olan kar yağışı hayatı felç etti.
 • 11:38İşte Çığ Altında Kalan İş Makineleriİşte Çığ Altında Kalan İş MakineleriVan Bahçesaray kara yoluna çığ düşmesi sonucu kar altında kalan arkadaşlarını kurtaran işçiler, daha sonra tehlikeli bölgede nasıl çalıştıklarını böyle görüntülediler.
 • 17:38Van - Çığ Altında Kalan Kepçe Operatörü Açık Kalan Far Sayesinde KurtulduVan - Çığ Altında Kalan Kepçe Operatörü Açık Kalan Far Sayesinde KurtulduÇığ altında kalan kepçe operatörü açık kalan far sayesinde kurtuldu VAN-Bahçesaray karayoluna düşen çığın altında kalan 2 iş makinesi 24 saatlik bir çalışmanın ardından çıkarıldı.
 • 17:25Çığ Altında Kalan Kepçe Operatörü Açık Kalan Far Sayesinde KurtulduÇığ Altında Kalan Kepçe Operatörü Açık Kalan Far Sayesinde KurtulduVan-bahçesaray karayoluna düşen çığın altında kalan 2 iş makinesi 24 saatlik bir çalışmanın ardından çıkarıldı.
 • 16:47Çığ Altında Kalan İş Makineleri İçin ÇalışmaGörüntü Dökümü: Karayolundan detaylar Çığ düşen mevkiden detaylar 8 metreyi bulan kalınlıktaki mevkiden detaylar Araçların çalışmasından detaylar Çalışan personelin kar yığınından geçmesi Ekip şefi Çeliker ile röportaj Çığ altında kalan operatör ile röportaj Van'da çığ altında kalan iş makineleri için çalışma Karapet geçidinde kapanan yol için çalışma yapılırken üzerine çığ düşen kepçedeki görevlilerin kurtarılmasının ardından araçların da çıkarılması için harekete geçildi Van'da kapanan yolda çığ altında kalan iş makinelerinin çıkarılması için çalışma yürütülüyor.
 • 14:46Van'da Çığ Altında Kalan İş Makineleri İçin ÇalışmaVan'da kapanan yolda çığ altında kalan iş makinelerinin çıkarılması için çalışma yürütülüyor.
 • 20:35Çığ Altında Kalan Kepçe Operatörü YaralandıVan'ın Bahçesaray İlçesi'nde yola düşen çığı temizlemek isteyen kepçenin üzerine çığ düştü.
 • 19:34Davutoğlu'dan Terör Operasyonlarına İlişkin AçıklamaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün gazetelerde, dünkü bazı toplantılarımızda süre verildiğine dair haberler var, terörle mücadele bağlamında.