SON DAKİKA BALIKESİR MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Balıkesir Merkez Haberleri

 • 14:59Albayrakların Enerji Santraline Karşı İmza Kampanyası BaşlatıldıAlbayrakların Enerji Santraline Karşı İmza Kampanyası BaşlatıldıBalıkesir merkez Paşaköy Mahallesi sakinleri, Yeni Şafak gazetesinin sahibi Albayrak ailesi tarafından yapılan termik elektrik santralinin durdurulması için imza kampanyası başlattı.
 • 17:11Baski Araç Sayısını 365'e YükselttiBaski Araç Sayısını 365'e YükselttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), araç parkını güçlendirdi.
 • 16:56BASKİ Gücüne Güç KatıyorBalıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), araç parkını güçlendirdi.
 • 14:26Akkaya Menba Suyu Bigadiçlilerin Hayrı OlduAkkaya Menba Suyu Bigadiçlilerin Hayrı OlduBalıkesir’in Bigadiç ilçesinde, yaklaşık 25 yıl önce getirilen Akkaya suyu yoğun ilgi gördü.
 • 17:55Balıkesir'de Stadyumların Reklam İhaleleri YapıldıBalıkesir'de Stadyumların Reklam İhaleleri YapıldıBalıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki bulunan stadyumların 2015-2016 sezonu müsabakalarında yayınlanacak reklam panoları ihaleleri gerçekleştirildi.
 • 15:24Belediyeden Yaşlılara Mezarlıkta Golf Arabası HizmetiBelediyeden Yaşlılara Mezarlıkta Golf Arabası HizmetiBalıkesir merkez Karesi Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlar için golf arabası tahsis etti.
 • 23:31Başbakan Yardımcısı Arınç: Hükümetsizlik İyi Bir Şey DeğildirBaşbakan Yardımcısı Arınç: Hükümetsizlik İyi Bir Şey DeğildirBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 7 Haziran'da yapılan seçimlerin ardından 4 partinin parlamentoya girdiğini belirterek, "Umuyoruz ki sayın Cumhurbaşkanımızın dünkü görevlendirmesi ile de sayın Başbakanımız bir hükümet kurmaya muvaffak olacaktır.
 • 22:59Başbakan Yardımcısı Arınç Balıkesir'de AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hükümetsizlik iyi bir şey değildir.
 • 11:44Marmara'nın Güneyine Deprem UyarısıMarmara'nın Güneyine Deprem UyarısıBalıkesir'de peş peşe yaşanan depremlerin ardından deprem araştırmacısı Ahmet Yakut, "Ekim'de de deprem bekliyoruz eğer olmaz ise 2016 Türkiye için riskli geçecek." dedi.
 • 15:39Hayırsever Mehmet Bolluk Spor Salonu Yapımı Protokolüne İmza AttıHayırsever Mehmet Bolluk Spor Salonu Yapımı Protokolüne İmza AttıBalıkesir Merkez Altıeylül İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesinde yer alan Gülser Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi bahçesine kapalı spor salonu binası yapımı protokolü, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Edremit Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Gülser Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Bektaş, Hayırsever Mehmet Bolluk’ un katılımıyla Edremit Altınoluk Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 10:13Küçüksan'dan Geleneksel İftarKüçüksan'dan Geleneksel İftarBalıkesir Merkez Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (Küçüksan) tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirin iftar yemeği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 19:01Öğrenciler 2035'te Nasıl Bir Doğa Beklediklerini AnlattıTEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği tarafından Balıkesir merkez Altıeylül ve Karesi ilçelerindeki okullara yönelik düzenlenen "2035 yılında yurdumuzda nasıl bir doğa bekliyorsunuz?" konulu resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.
 • 17:24Öğrenciler 2035'te Nasıl Bir Doğa Beklediklerini AnlattıÖğrenciler 2035'te Nasıl Bir Doğa Beklediklerini AnlattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TEMA Vakfı genel görünüm- TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Korhan Yakut konuşması- Ödül töreni- Toplu fotoğraf çekimi - TEMA Vakfı genel görünüm. TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Korhan Yakut konuşması. Ödül töreni. Toplu fotoğraf çekimi.TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği tarafından Balıkesir Merkez Altıeylül ve Karesi ilçelerindeki okullara yönelik düzenlenen "2035 yılında yurdumuzda nasıl bir doğa bekliyorsunuz?" konulu resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.
 • 12:23Burhaniye'de Postacı Camii'ne Yeni İmamBurhaniye'de Postacı Camii'ne Yeni İmamBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Şaban Aygördü’nün emekliye ayrılmasıyla boşalan Hürriyet Mahallesi, Postacı Cami’ne Hasan Karakış atandı.
 • 19:40Balıkesir'de Oy Sayımı SürüyorBalıkesir'de Oy Sayımı SürüyorBalıkesir’de, 2015 genel seçimleri kapsamında oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi.
 • 11:45Kimi Vatandaşlar, Oy Kullanmaya Bebekleri ile GeldiKimi Vatandaşlar, Oy Kullanmaya Bebekleri ile GeldiBalıkesir'de vatandaşlar, 25. dönem milletvekillerini seçmek için erken saatlerden itibaren sandık başlarına gitti.
 • 16:3611 Yaşındaki Ayvalıklı Güreşçi Türkiye İkincisi Oldu11 Yaşındaki Ayvalıklı Güreşçi Türkiye İkincisi OlduRomen Güreş İl Birinciliği şampiyonasına Ayvalık’tan katılan 11 yaşındaki Kemal Alganer, mindere çıktığı karşılaşmalarda rakiplerini yenerek Türkiye 2. si oldu.
 • 17:15Milletvekili Adayı Canbey: Milletvekili Adayı Canbey: "Balıkesir'i Önümüzdeki 10 Yılda Parlayan Yıldız Yaparız"AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey'in açıklaması Genel seçime doğru- AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Canbey: - "Balıkesir'i Meclis'te daha fazla temsil edebilirsek derdimizi Ankara'ya anlatabilirsek, inşallah Balıkesir'i önümüzdeki 10 yıl parlayan yıldız yaparız" AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Balıkesir'i Meclis'te daha fazla temsil etmeleri durumunda ili önümüzdeki 10 yıl parlayan yıldız yapabileceklerini ifade etti.
 • 16:11Genel Seçime DoğruAK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Balıkesir'i Meclis'te daha fazla temsil etmeleri durumunda ili önümüzdeki 10 yıl parlayan yıldız yapabileceklerini ifade etti.
 • 12:55Balıkesir Çevresinde Sağanak Yağış UyarısıBalıkesir çevrelerinde kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışla birlikte lokal dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar bekleniyor.
 • 12:20Ege ile Marmara'nın Güneyinde Kuvvetli Yağış, Rüzgar ve DoluMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege ile Marmara'nın güneyinde kuvvetli yağış, Balıkesir çevrelerinde kısa süreli kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte lokal dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar, İzmir ve Manisa çevrelerinde kısa süreli kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte lokal dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı.
 • 12:15CHP Korsan Olarak Dağıtılan Gazeteye Tepki GösterdiCHP Korsan Olarak Dağıtılan Gazeteye Tepki GösterdiCHP Altıeylül İlçe Başkanlığı, Balıkesir merkez ve köylerde elden dağıtılan bir gazetenin dağıtımının durdurulması için İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.
 • 13:35Balıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BASKİ tarafından İçme Suyu Arıtma Tesislerine alınan jeneratörler düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 17:21Bursa Uyuşturucu Hap Kullandığı Öne Sürülen 2 Üniversite Öğrencisi ÖldüBursa Uyuşturucu Hap Kullandığı Öne Sürülen 2 Üniversite Öğrencisi ÖldüBursa'da, uyuşturucu hap kullandığı öne sürülen Uludağ Üniversitesi öğrencileri; 24 yaşındaki İsmail Erduman ile 23 yaşındaki Göksel Karabulut kaldırıldıkları ıp Fakültesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.
 • 11:47Üniversiteli Gençlerin Uyuşturucu Alemi Acı BittiÜniversiteli Gençlerin Uyuşturucu Alemi Acı BittiBursa'da Uludağ Üniversitesi'nde okuyan iki genç kaldıkları evde uyuşturucu kullandıktan sonra öldü.
 • 11:32Uyuşturucu Hap Kullandığı Öne Sürülen 2 Üniversite Öğrencisi ÖldüUyuşturucu Hap Kullandığı Öne Sürülen 2 Üniversite Öğrencisi ÖldüBursa'da, uyuşturucu hap kullandığı öne sürülen Uludağ Üniversitesi öğrencileri; 24 yaşındaki İsmail Erduman ile 23 yaşındaki Göksel Karabulut kaldırıldıkları ıp Fakültesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.
 • 22:0311. Uluslararası Balıkesir Yörük Türkmen Şöleni Başladı11. Uluslararası Balıkesir Yörük Türkmen Şöleni BaşladıBalıkesir merkez Altıeylül Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen '11. Uluslararası Balıkesir Yörük Türkmen Şöleni' Karesi Türbesi'nde okunan dualarla başladı. Ardından temsili Yörük göçü gerçekleştirildi.
 • 18:10AK Parti Adayından Bedava Köfte EkmekAK Parti Adayından Bedava Köfte EkmekAk Parti Balıkesir 1. sıra milletvekili adayı Av. Mahmut Poyrazlı, Edremit’te pazar yerinde vatandaşa köfte ekmek dağıttı.
 • 18:24Altın Ok Sahibini BulduAltın Ok Sahibini BulduBalıkesir merkez Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca renkli görüntülere sahne olan Uluslararası Altın Ok Atlı Okçuluk ve Sanat Sanatları Festivali ödül töreniyle son buldu.
 • 21:00Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali'nde Renkli GörüntülerAtlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali'nde Renkli GörüntülerBalıkesir merkez Karesi Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Altın Ok Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali'nin üçüncü günü de renkli görüntülere sahne oldu.
 • 19:06Balıkesir'de Uluslararası Altın Ok, Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali BaşladıBalıkesir'de Uluslararası Altın Ok, Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali BaşladıBalıkesir merkez Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek Uluslararası Altın Ok, Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali başladı.
 • 19:57İspanya'da Boğulan Balıkesirli Engelli Öğrencinin Baba Evine Ateş Düştüİspanya'da Boğulan Balıkesirli Engelli Öğrencinin Baba Evine Ateş Düştüİspanya'nın Malaga şehrinde denizde boğularak ölen 3 işitme engelliden Serdar Fidan'ın Balıkesir'deki baba ocağına ateş düştü.
 • 11:43Sokak Sütü Market Sütüne KarşıUlusal Süt Konseyinin geçen yıl belirlediği, litre bazında 1,15 lira olan üreticiden alış çiğ süt fiyatının bu sene aynı kalmasına karşın market ve sokak sütünde fiyatlar yükseldi.
 • 13:259. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Finali Fethiye'de Yapıldı9. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Finali Fethiye'de YapıldıDin Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencilerinin ilgi ve kabiliyetlerini artırmak özgüven duygularını geliştirmek amacıyla düzenlenen 9. bölge Hafızlık ve Ezan Okuma finali Fethiye’de yapıldı.
 • 14:21Manyas'taki Dereden Köpük ve Kızıl Su AkıyorManyas'taki Dereden Köpük ve Kızıl Su AkıyorBalıkesir’in Manyas ilçesinin kırsal mahallelerinden Boğazpınar’da (Mürvetler) bulunan ve mahallenin adını alan derenin yüzeyini kaplayan köpük ve suyun renginin kızıl renk alması köy halkını tedirgin etti.
 • 09:19Balıkesirliler Güne Depremle UyandıBalıkesirliler güne, 3.8 büyüklüğündeki depremle uyandı.
 • 23:40Balıkesir'de DepremBalıkesir’de 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • 10:01AK Parti İlçe Başkanı Kayaalp'den 3 Müjdeli HaberAK Parti İlçe Başkanı Kayaalp'den 3 Müjdeli HaberBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’den 3 ayrı müjde geldi.
 • 16:19Cemevlerinin Bakımı Önergesi AK Parti'li Üyeler Tarafından RededildiCemevlerinin Bakımı Önergesi AK Parti'li Üyeler Tarafından RededildiBalıkesir merkez Karesi Belediyesi'nin mart ayı meclis toplantısında, CHP'li üyelerin cemevlerinin bakım ve onarımlarıyla ilgili verdiği önerge, AK Parti'li üyelerin oylarıyla reddedildi.
 • 22:22Yurtta Kar, Ayvalık'ta BaharYurtta Kar, Ayvalık'ta BaharYurtta kar, Ayvalık'ta bahar- Hava sıcaklığının güneş altında 10 derecenin üzerine çıktığı Ayvalık'ta vatandaşlar, park ve çay bahçelere adeta akın etti Hava sıcaklığının 10 derecenin üzerine çıktığı Ayvalık ilçesinde vatandaşlar, park ve çay bahçelerde güneşin ve ılık havanın keyfini çıkardı.
 • 17:50Yurtta Kar, Ayvalık'ta BaharHava sıcaklığının 10 derecenin üzerine çıktığı Ayvalık ilçesinde vatandaşlar, park ve çay bahçelerde güneşin ve ılık havanın keyfini çıkardı.
 • 17:34Yol Açma Çalışmaları SürüyorYol Açma Çalışmaları SürüyorYurtta kış- Balıkesir'i Kütahya ve Soma'ya bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunun açılması için çalışmalar sürüyor- AFAD ve Kepsut Belediyesi ekipleri, Kütahya yolunda bekleyen sürücü ve yolculara kumanya dağıttı Kar yağışı, tipi ve zemindeki buzlanma nedeniyle Balıkesir'i Kütahya ve Manisa'nın Soma ilçesine bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunu açma çalışmaları aralıksız yürütülüyor.
 • 16:19Yol Açma Çalışmaları SürüyorYol Açma Çalışmaları SürüyorYurtta kış- Balıkesir'i Kütahya ve Soma'ya bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunun açılması için çalışmalar sürüyor- AFAD ve Kepsut Belediyesi ekipleri, Kütahya yolunda bekleyen sürücü ve yolculara kumanya dağıttı Kar yağışı, tipi ve zemindeki buzlanma nedeniyle Balıkesir'i Kütahya ve Manisa'nın Soma ilçesine bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunu açma çalışmaları aralıksız yürütülüyor.
 • 13:06Yurtta KışKar yağışı, tipi ve zemindeki buzlanma nedeniyle Balıkesir'i Kütahya ve Manisa'nın Soma ilçesine bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunu açma çalışmaları aralıksız yürütülüyor.
 • 09:36Yurtta KışYurtta KışYoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir'i Kütahya ile Manisa'nın Soma ilçesine bağlayan karayolu kapandı, İstanbul ve İzmir karayollarında ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 00:34Balıkesir'de Eğitime Kar EngeliBalıkesir merkez ile Balya ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
 • 12:12Yoğun Kar Yağışı, Ulaşımı Olumsuz EtkiliyorYoğun Kar Yağışı, Ulaşımı Olumsuz EtkiliyorYurtta kış- İstanbul ve Bursa'yı İzmir'e bağlayan Balıkesir çevre yolunda etkisini sürdüren kar yağışı ve zeminin buzla kaplanması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor- Kayan araçlar yüzünden bazı noktalarda tıkanan ulaşım, ekiplerin yoğun çalışmasıyla tek şeritten kontrollü sağlanıyor İstanbul ve Bursa'yı İzmir'e bağlayan Balıkesir çevre yolunda etkisini sürdüren kar yağışı ve zeminin buzla kaplanması nedeniyle bazı araçların kayarak yolun bir bölümünü kapatması, ulaşımda aksamalara yol açıyor.
 • 10:14Yurtta Kışİstanbul ve Bursa'yı İzmir'e bağlayan Balıkesir çevre yolunda etkisini sürdüren kar yağışı ve zeminin buzla kaplanması nedeniyle bazı araçların kayarak yolun bir bölümünü kapatması, ulaşımda aksamalara yol açıyor.
 • 12:05Gmka'ya İlk Proje Başvurusu Balıkesir'den YapıldıGmka'ya İlk Proje Başvurusu Balıkesir'den YapıldıBalıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)'nın 31 Aralık 2014 tarihinde ilan ettiği üç mali destek programı için ilk başvurular yapıldı.
 • 12:51Balıkesir'de Karla Mücadele ÇalışmalarıBalıkesir'de Karla Mücadele ÇalışmalarıBalıkesir'de ulaşıma kapanan 211 köy yolu açılmaya çalışılırken, 37 mahalleye elektrik verilemiyor.