SON DAKİKA BEKİR BOZDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Bekir Bozdağ Haberleri

 • 12:04 Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dokunulmazlıklarla ilgili anayasaya madde ekleyen düzenleme, yasama faaliyeti olduğundan bireysel başvuru konusu yapılamaz. Buna rağmen bireysel başvuru yapılırsa, Anayasa Mahkemesi'nin 'kabul edilmezlik' kararı vereceğini söylemek için hukukçu olmaya gerek yok. CHP'yi HDP'ye vagon yapan CHP yönetimine Atatürk, sağ olsaydı ne derdi?
 • 11:26 Adalet Bakanı Bozdağ'dan, Dokunulmazlık Konusunda Kılıçdaroğlu'na Eleştiri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dokunulmazlıklar konusunda CHP’nin tavrını eleştirerek, "CHP Genel Başkanı ve milletvekillerinin kafası, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda karışık. Halkın,"dokunulmazlıklar kalksın" iradesi ile CHP’li vekillerin dokunulmazlıklar kalkmamalı iradesi, CHP’yi ikircikli bir siyasete zorluyor" dedi.
 • 16:14 Düzeltme"Bozdağ, Üçüncü Kez Adalet Bakanı" Başlıklı Haberimizdeki "Üçüncü Kez" İbaresi, "Dördüncü... Adalet Bakanlığına, 61. Hükümet'te 17-25 Aralık operasyonlarının ardından yapılan kabine revizyonunda getirilen, 62 ve 64. Hükümet'te yeniden Adalet Bakanı olan Bozdağ, yeni hükümette de görevine devam eden isimler arasında yer aldı.
 • 13:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümeti Kurmakla Görevlendirdiği Binali Yıldırım'ı Kabul Etti (5) Aynı KOLTUKTA KALAN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orman Bakanı Veysel Eroğlu.KABİNEYE YENİ GİREN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan.YERİ DEĞİŞENLERBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kalkınma Bakanı oldu.
 • 12:25 Bozdağ, Üçüncü Kez Adalet Bakanı Adalet Bakanlığına, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından yapılan kabine revizyonunda göreve getirilen ve 64. Hükümette yeniden Adalet Bakanı olan Bozdağ, yeni hükümette de görevine devam eden isimler arasında yer aldı.
 • 15:52 İstinaf Temel Eğitim Programı" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Gelecek kararnamelerle istinafa atanmak isteyenler, HSYK'nın kapısına gelecek.
 • 15:23 Türkiye Adalet Akademisi'nden 'İstinaf Temel Eğitim Programı' Türkiye Adalet Akademisi'nden 'İstinaf Temel Eğitim Programı' Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk yargısının bundan sonraki dönemde ana omurgası istinaf olacaktır, çok açık" dedi.
 • 18:39 Binali Yıldırım'dan Teşekkür Konuşması Binali Yıldırım'dan Teşekkür Konuşması Bin 405 delegenin oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı seçilen Binali Yıldırım, partililere teşekkür konuşması yaptı.
 • 16:19 Binali Yıldırım 1405 Oyla AK Parti Genel Başkanı Seçildi AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi Divan Başkanı Bekir Bozdağ, Binali Yıldırım'ın 1405 oyla AK Parti Genel Başkanı seçildiğini açıkladı.
 • 13:59 Binali Yıldırım Erdoğan'a Söz Verdi: Yolun Yolumuz Davan Davamızdır Binali Yıldırım Erdoğan'a Söz Verdi: Yolun Yolumuz Davan Davamızdır AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde konuşan genel başkan adayı Binali Yıldırım, "Sayın cumhurbaşkanım söz veriyoruz sevdan sevdamız davan davamız yolun yolumuzdur." dedi.
 • 13:28 AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Divan Başkanlığına seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dünya markası AK Parti, büyük bir ustalık işi, büyük bir usta eseridir.
 • 13:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gönderdiği Mesajı Bozdağ Okudu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi için gönderdiği mesajı, Bekir Bozdağ okudu.
 • 12:58 AK Parti Yeni Genel Başkanını Seçiyor (4) Bekir BOZDAĞ: AK PARTİ, TAYYİP'İN PARTİSİDİRKongrede Divan Başkanı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi olduğunu söyledi.
 • 09:08 AK Parti'de 2. Olağanüstü Büyük Kongre AK Parti, bugün yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre sonrası, yeni Genel Başkanını ilan edecek.
 • 14:50 Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına Aday Gösterilmesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesine ilişkin, "Türkiye'yi havadan, karadan, raydan ve denizden birbirine bağlayan Yıldırım, Başbakan olarak daha büyük proje, eser, hizmetlere imza atacaktır.
 • 14:45 Bakan Bozdağ: "Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım'ı Canı Gönülden Tebrik... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ı canı gönülden tebrik ediyorum.
 • 17:01 Bekir Bozdağ: CHP'nin Tutumunun Özeti; Gizli Oy, Açık Yalan Bekir Bozdağ: CHP'nin Tutumunun Özeti; Gizli Oy, Açık Yalan Adalet Bakanı Bozdağ, Meclis'te yapılan dokunulmazlık oylaması ile ilgili CHP'yi topa tuttu: HDP ve CHP dayanışması deşifre oldu. CHP'nin tutumunun özeti: Gizli oy, açık yalan.
 • 16:38 Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekili dokunulmazlıkları konusundaki açık beyanları ve komisyondaki 'evet'in tersi olarak CHP'lilerin TBMM Genel Kurulunda ret oyu kullanmasını, "siyasi iki yüzlülük" olarak değerlendirerek, bunun HDP ve CHP dayanışmasını deşifre ettiğini belirtti.
 • 15:54 Bakan Bozdağ: CHP-HDP Dayanışması Deşifre Oldu Adalet Bakanı Bozdağ, "TBMM Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılmaması için CHP'lilerin ret oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir.
 • 07:44 AK Parti'de, Bakanlar ve Milletvekilleri de 'Binali Yıldırım' Dedi AK Parti'de, Bakanlar ve Milletvekilleri de 'Binali Yıldırım' Dedi "AK Parti'nin yeni genel başkanı kim olsun?" sorusu, yarın ya da cuma yanıtını bulacak. Milletvekili ve bakanlar arasında yapılan temayül yoklamasında öne çıkan isim yine Binali Yıldırım oldu.
 • 02:15 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hükümetleri döneminde hiçbir hükümet yetkilisinin, hiçbir valiye, emniyet gücüne "şurada terör örgütü hendek kazarken sen seyret" diye talimat vermediğini kaydetti.
 • 00:28 Bakan Bozdağ'dan Adana Demirspor'u Şehirden Kovan Valiye Tepki Bakan Bozdağ'dan Adana Demirspor'u Şehirden Kovan Valiye Tepki Valiliğin Adana Demirspor'u güvenlik gerekçesiyle Malatya'yı terk etmesini istemesine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tepki gösterdi.
 • 23:45 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Kılıçdaroğlu’nun bugün yaptığı konuşma, bir genel başkana yakışan bir konuşma mıdır?
 • 23:28 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri sürüyor.
 • 23:28 Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı ifadelere ilişkin, "Eminim Sayın Kılıçdaroğlu'nun ağzından çıkan kelimeler ve cümleler dahi Kılıçdaroğlu'nun ahlaki ve fikri iflasından rahatsızdır.
 • 21:22 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Genel Kurulunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Acaba muhalefetten bazı milletvekilleri suç işlemekte bu kadar niye iştahlı davranıyorlar.
 • 20:42 Adalet Bakanı Bozdağ'dan CHP'li Topal'a Tepki: Sen Esad'ın Temsilcisi Misin? Adalet Bakanı Bozdağ'dan CHP'li Topal'a Tepki: Sen Esad'ın Temsilcisi Misin? Adalet Bakanı, CHP Hatay vekili Topal'ın 'Suriye'deki çocuklar kesiliyor, Aleviler katlediliyor' sözlerine yönelik, "Sen Hataylıların temsilcisi misin, Esad'ın temsilcisi misin?" dedi.
 • 20:21 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin geneli üzerinde görüşmeler tamamlandı.
 • 16:48 Akşener: Akşener: "Ne Yaparsanız Yapın, Bu Milli İrade Hareketinin Önüne Geçemeyeceksiniz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski MHP Milletvekili Meral Akşener'in partililere hitap etmesi MHP'de olağanüstü kurultay tartışmaları Muhaliflerden Akşener: -"Bugün buradan Yargıtaya seslenmek istiyorum.
 • 16:24 Akşener: Akşener: "Yargıtaya Seslenmek İstiyorum. Bu Kaosun Sorumlusu Sizsiniz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski MHP Milletvekili Meral Akşener'in partililere hitap etmesi MHP'de olağanüstü kurultay tartışmaları Muhaliflerden Akşener: -"Bugün buradan Yargıtaya seslenmek istiyorum.
 • 15:53 MHP'de Olağanüstü Kurultay Tartışmaları MHP'li muhaliflerden Meral Akşener, "Bugün buradan Yargıtaya seslenmek istiyorum.
 • 19:48 Akşener, Adalet Bakanı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Akşener, Adalet Bakanı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Eski MHP Milletvekili Akşener, MHP'de tartışmalara neden olan kongre sürecine ilişkin, Adalet Bakanı Bozdağ, Ankara Valisi Kılıçlar ve Ankara Emniyet Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 17:05 MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan Açıklaması MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, “Türkiye’de hukuk ve adalet ayaklar altında adaletin adaleti gitmiş bakanlığı kalmış” dedi.
 • 15:25 MHP'deki Olağanüstü Kongre Tartışmaları Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Ankara Valisi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İl Emniyet Müdürü hakkında hem delegelerimiz hem ben suç duyurusunda bulunacağız. Kurultayımızın yapılamayacağına yönelik bize yazılı bir emir sunamadılar" dedi.
 • 15:21 Akşener'den Kurultay Değerlendirmesi MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, "Çağrı heyetimiz ve delegelerimizin avukatları yazılı bir emir talep ettiler, henüz yazılı emir bize gösterilmedi" dedi.
 • 15:08 Akşener; Delegelerimizin Orada Olduğunu ve Kongrenin Yapılacağını Herkese Göstereceğiz 1 Akşener; Delegelerimizin Orada Olduğunu ve Kongrenin Yapılacağını Herkese Göstereceğiz 1 Dha Ankara - Akşener Delegelerimizin orada olduğunu ve kongrenin yapılacağını herkese göstereceğizMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, muhalif genel başkan adaylarıyla birlikte yarın delege ve hazirun cetveliyle kongrenin yapılacağı alandaki güvenlik noktasına kadar gideceklerini duyurarak, İlle de salonda toplantı yapmaya gerek yoktur.
 • 14:40 Akşener: Delegelerimizin Orada Olduğunu ve Kongrenin Yapılacağını Herkese Göstereceğiz Mhp Genel Başkan Adayı Meral Akşener, muhalif genel başkan adaylarıyla birlikte yarın delege ve hazirun cetveliyle kongrenin yapılacağı alandaki güvenlik noktasına kadar gideceklerini duyurarak, "İlle de salonda toplantı yapmaya gerek yoktur.
 • 14:15 Bozdağ'dan 'Mhp Kongresine Müdahale' İddialarına Tepki: Adalet Bakanlığı ve Şahsımın Müdahale... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP kongresiyle ilgili hukuki süreçlere Bakanlığın ve AK Parti'nin müdahale ettiği iddialarına ilişkin "MHP Büyük Kongresiyle ilgili hukuki süreçlere; Ak Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsımın müdahale ettiği iddiaları, büyük bir iftiradır.
 • 14:12 MHP'deki Olağanüstü Kongre Tartışmaları Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP'deki olağanüstü kongreye ilişkin hukuki süreçlere AK Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsının müdahale ettiği iddialarının büyük bir iftira olduğunu belirterek, "Parti içi rekabette, delege ve kamuoyunda daha güçlü olmak için AK Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsımın isminin kullanılması ahlaksızlıktır.
 • 14:03 Bozdağ'dan MHP Kongresi Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP Büyük Kongresiyle ilgili hukuki süreçlere, AK Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsımın müdahale ettiği iddialarının büyük bir iftira olduğunu açıkladı.
 • 21:47 Nizami'nin İdam Edilmesine Tepkiler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bangladeş'te Cemaat-i İslami partisinin lideri Motiur Rahman Nizami'nin idamını "Adaletin tecellisi değil, hukuk kullanılarak mahkeme kararıyla işlenmiş tartışmasız bir cinayet" olarak değerlendirdi.
 • 17:17 Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun Sözlerine İlişkin Açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Kılıçdaroğlu’na rağmen millet sevgiyle, saygıyla başkanlık sistemine geçecek.
 • 17:03 10. Dönem İdari Yargı Hakim Adayları Kura Töreni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcı sayısı konusunda Türkiye'nin bugün, Avrupa Birliği standartlarında olmadığını belirterek, "Önümüzdeki süreç içerisinde hakim ve savcı sayımızı CEPEJ'in (Avrupa Adaletin Etkinliği Komisyonu) raporunda ifade ettiği rakamlara çıkarmak için önemli adımlar atacağız. Önümüzdeki süreçte önemli sayıda hakim ve savcı alacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim." dedi.
 • 16:51 Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Başkanlık sistemi Türkiye'ye, Türk milletinin iradesiyle gelecektir, anayasayla gelecektir.
 • 16:04 Yozgat'ta, Başbakanlık Yolunda Bozdağ?a Destek Yozgat'ta, Başbakanlık Yolunda Bozdağ?a Destek Yozgat'ta, Başbakanlık yolunda Bozdağ'a destekAK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için ismi geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a memleketi Yozgat'tan destek geldi.
 • 16:00 İdari Hakim Adayları Kura Töreni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Şuanda Türkiye’de hakim ve savcı sayımız 14 bin 661’dir. 2002’de bu rakam hakim ve savcı sayımız 9 bin 349’dur. Bugün 14 bin 661, artış oranı yüzde 57’dir. İdari yargıda halen bin 112 hakim ve savcı görev yapmaktadır.
 • 14:55 Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özışık Açıklaması Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, particilik, ben sen kavgası ya da başka noktalara çekerek, tartışmak yerine, Yozgatlı olduğu için Bekir Bozdağ'ı başbakan olarak görmek istediklerini söyledi.
 • 14:43 Yozgat'taki Stk'lardan Bozdağ'a Tam Destek Yozgat'taki Stk'lardan Bozdağ'a Tam Destek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklamasıyla birlikte 22 Mayıs'ta yapılacak olan AK Parti kongresinde, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın adının başbakan adayları arasında yer alması Yozgat'ta bulunan STK'ları bir araya getirdi.
 • 14:35 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a Hemşehrilerinden Tam Destek Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a Hemşehrilerinden Tam Destek AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için ismi dillendirilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a memleketi Yozgat’tan destek geldi.
 • 11:05 Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemiyle ilgili sözlerine tepki göstererek, "Başkanlık Türkiye'ye kanla değil, Türk milletinin iradesiyle gelecektir, anayasayla gelecektir.