SON DAKİKA BEKİR BOZDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Bekir Bozdağ Haberleri

 • 18:44Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı Komisyonda Kabul EdildiKişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı'nın, "Kişisel Verileri Koruma Kurulu'nun dört üyesinin Bakanlar Kurulu, üç üyesinin Cumhurbaşkanınca seçilmesini" öngören madde ile "nelerin kişisel veri sayılacağına" ilişkin maddeye muhalefet karşı çıktı.
 • 22:28Kişisel Verileri Koruma Kurulu GeliyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, kişisel verileri korunması için Kişisel Verileri Koruma Kurulu kurulacağını açıkladı.
 • 22:12Bakan Bozdağ: Kişisel Verileri Koruma Kurulu GeliyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, kişisel verilerin korunması için Kişisel Verileri Koruma Kurulu kurulacağını açıkladı.
 • 21:57Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kişisel Verileri Koruma Kanun Tasarısının görüşmelerinin Adalet Komisyonunda başladığını anımsatarak, "Türkiye, ilk defa konusu sadece kişisel verileri korumak olan müstakil bir kanun çıkarmaktadır" ifadesini kullandı.
 • 18:36TBMM Adalet KomisyonuTBMM Adalet Komisyonunda, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı'nın iki maddesi kabul edildi.
 • 10:42Bilirkişilik Kanunu Tasarısı Meclis'e GönderilecekAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bilirkişilik Kanun Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesinin ardından TBMM’ye gönderileceğini açıkladı.
 • 09:40Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bilirkişilik Kanun Tasarısı'nın, Bakanlar Kurulunda görüşüldükten sonra TBMM'ye gönderileceğini açıkladı.
 • 16:39Fehim Adak, Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cenaze namazı için gelenler İsmail Kahraman'ın gelişi Mustafa Kamalak'ın gelişi Bekir Bozdağ'ın gelişi Recai Kutan'ın gelişi Cenaze namazının kılınması Helallik istenmesi ve dua edilmesi Tabutun omuzlarda götürülmesi Recai Kutan'ın konuşması ANKARA - Eski bakanlardan Fehim Adak, Hacı Bayram Camisi'nde kılınan ikindi namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:06Kocaeli İcra Rekoru Kırıyor"CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, son zamanlarda ödenmeyen borçlar nedeniyle rekora giden Kocaeli’ndeki icra takiplerini TBMM gündemine taşıdı.
 • 10:15Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu ToplandıReformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu toplantısında, Siyasi Etik Kanunu başta olmak üzere kentsel dönüşüm kapsamına girmek şartı ile izinsiz yapılara elektrik ve su bağlanması, emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi fabrika binası yapılması konusunda model geliştirilmesi ve bilirkişilik müessesesinin yeniden ele alınarak müstakil bir kanun tasarısı hazırlanması konuları ele alındı.
 • 10:07Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu ToplantısıReformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu dün Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Başkanlığında toplandı.
 • 15:30Bakan Bozdağ: 387 Hasta Hükümlü ve Tutuklunun 114'ü KanserAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 24 Aralık 2015 tarihi itibarıyla ağır ve sürekli hastalığı sağlık kurulu raporuyla tespit edilen hükümlü ve tutuklu sayısının 387 olduğunu bunların 114'ünün kanser hastası olduğunu belirtti.
 • 20:08Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'taAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Astsubay Nusrat Atmaca'nın Yozgat'taki ailesine taziye ziyaretin bulundu.
 • 14:15Demirtaş'tan Franco'lu Toledo AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Toledo’yu örnek veren Başbakan anlaşılan o ki Franco’ya özenmiş durumda.
 • 11:13Bakan Bozdağ, Fransa'nın Ankara Büyükelçisini Kabul EttiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries'i kabul etti.
 • 16:43Hdp'li Sarıyıldız'dan Adalet Bakanı Bozdağ'a CevapHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın bugün kamuoyuna yansıyan ifadesinde 'Teröristlere yardım ve yataklık etmektedir' diyerek şahsını hedef aldığını belirterek, yazılı bir açıklama yaptı.
 • 16:22Selam Tevhid'de Kumpas" Davası"Selam Tevhid'de kumpas" davasının ilk duruşmasında, firari sanık Fethullah Gülen'in avukatlarının celse arasında reddi hakim talebinde bulundukları ve bu talebin diğer taleplerle birlikte değerlendirileceği belirtildi.
 • 13:47Bekir Bozdağ: HDP'li Vekil Faysal Sarıyıldız, PKK'ya Yardım EdiyorBekir Bozdağ: HDP'li Vekil Faysal Sarıyıldız, PKK'ya Yardım EdiyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız'ı PKK'ya yardım ve yataklık yapmakla suçladı.
 • 11:23Adalet Bakanı'ndan Savcıya Tepki: İdeolojisi, Anlamasını EngellemişAdalet Bakanı'ndan Savcıya Tepki: İdeolojisi, Anlamasını EngellemişAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, ortaokulda başörtüsü serbestliğinin iptali hakkında görüş sunan Danıştay savcısına tepki göstererek "İdeolojisi, anlamasını engellemiş." dedi.
 • 23:58Adalet Bakanı Bozdağ'dan Başörtü AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliğini getiren yönetmeliğin iptalini isteyen Danıştay Başsavcılığı’na tepki gösterdi.
 • 23:34Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Danıştay savcısının "Ortaöğretimde başörtüsü serbestliği getiren yönetmelik hükmünün iptali" isteminin Anayasa ve Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğunu bildirdi.
 • 12:24Bakan Bozdağ, İngiltere Büyükelçisini Kabul EttiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore'u kabul etti.
 • 20:14Ergenekon ve Balyozda Verilen Yanlış Kararların Karşısında Durmamız LazımErgenekon ve Balyozda Verilen Yanlış Kararların Karşısında Durmamız Lazım"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ergenekon ve Balyoz davalarında değişen mahkeme heyetlerinin birinin müebbet ceza verirken diğerinin beraat vermesine anlam veremediğini söyledi.
 • 20:12Bakan Bozdağ Hükümetimiz Kıdem Tazminatı Fonu'nu Hayata GeçirecekBakan Bozdağ Hükümetimiz Kıdem Tazminatı Fonu'nu Hayata GeçirecekHaber Özgür ALTUNCU - Kamera Yaşar KAÇMAZ İstanbul DHA İstanbul Sanayi Odası'nın Tepebaşı'ndaki yönetim binasında düzenlenen Aylık Olağan Meclis Toplantısı'na katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sanayicilerin sorunlarını dinledi, yönelttikleri soruları yanıtladı.
 • 20:10Bozdağ: Bozdağ: "Yargıya Gitmeden Uyuşmazlıkların Çözümünü Sağlayan Yeni Mekanizmalar Kuracağız"Görüntü Dökümü: Toplantıdan detaylar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşması İSO Meclis Toplantısı Adalet Bakanı Bozdağ: "İş mahkemelerinde 'işçiler dava açtığı anda yüzde 70 haklı pozisyonunda' gibi bir algı var Türkiye'de.
 • 20:08Bakan Bozdağ: "Sendikaların İşçinin Menfaatine Olan Bir Düzene Karşı Çıkmalarını Anlamış Değilim"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ocak ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada, “Sendikaların kıdem tazminatı fonu kurulmasına, işçinin menfaatine olan bir düzene neden karşı çıkıyorlar anlamış değilim” dedi.
 • 20:03Bakan Bozdağ: Hükümetimiz Kıdem Tazminatı Fonu'nu Hayata Geçirecekİstanbul sanayi Odası'nın Tepebaşı'ndaki yönetim binasında düzenlenen Aylık Olağan Meclis Toplantısı'na katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sanayicilerin sorunlarını dinledi, yönelttikleri soruları yanıtladı.
 • 19:54Bozdağ - İş MahkemeleriBozdağ - İş MahkemeleriGörüntü Dökümü: Toplantıdan detaylar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşması İSO Meclis Toplantısı Adalet Bakanı Bozdağ: "İş mahkemelerinde 'işçiler dava açtığı anda yüzde 70 haklı pozisyonunda' gibi bir algı var Türkiye'de.
 • 15:51Cem Yılmaz'a Destek İçin İmza KampanyasıDünyanın en büyük imza kampanyası platformu change.org'da Cem Yılmaz'a destek için imza kampanyası başlatıldı.
 • 14:28Yeni Anayasa İçin Hep Birlikte" ToplantısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Maalesef muhalefetin sesini yükseltmediği konuda, Türk milleti sesini yükseltiyor.
 • 14:33Kişisel Verilerin Korunması Kanunu TasarısıTBMM Adalet Komisyonu, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısını alt komisyona sevk etti.
 • 13:30Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Kanun TasarısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun Tasarısı ile yaygın olarak kullanılan kişisel veriler için evrensel kurallara uygun koruma getirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Kamuoyunda bazı çevreler tarafından art niyetli olarak 'fişleme yasası' diye nitelenen tasarı, iddia edildiğinin tam aksine fişlemenin önlenmesi tasarısıdır, fişlemenin panzehiridir" dedi.
 • 12:43Kişisel Verilerin Korunması ile İlgili Kanun Tasarısı Adalet Komisyonu'ndaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, kişisel verilerin korunması ile ilgili kanun tasarısının kamuoyunda bazı çevreler tarafından art niyetle "fişleme yasası" olarak nitelendirildiğini belirterek, tasarının tam aksine fişlemenin önlenmesi, kişisel verileri korumaya mahsus bir tasarı olduğunu söyledi.
 • 11:59Adalet Bakanı: Bu Tasarı Fişlemenin PanzehiridirAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı'nın fişleme değil, fişlemenin önlenmesi yasası olduğunu söyledi.
 • 18:00AK Parti'den, Kişisel Verilerin Korunması Tasarısına İlişkin Bilgi NotuAK Parti TBMM Grubu, Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı hakkında partisinin milletvekillerine gönderdiği bilgi notunda, tasarının; AK Parti'nin güçlü toplum hedefinin gerektirdiği en mühim kriterlerden biri olan mahremiyet güvenliğini düzenlediğini belirtti.
 • 11:26Adalet Bakanlığı "Alevilik" ile İlgili Çalışma Grubu KurduAdalet Bakanlığı bünyesinde "Alevilik" ile ilgili çalışma yapmak ve Alevi temsilcilerinin görüşlerini almak üzere çalışma grubu oluşturulduğu öğrenildi.
 • 21:16Adalet Bakanlığından AçıklamaAdalet Bakanlığı, Bakan Bekir Bozdağ'ın, terör saldırısının yapıldığı Sultanahmet Meydanı'ndaki açıklamasının bir haber ajansı tarafından "çarpıtıldığını" bildirdi.
 • 16:17Adalet Bakanı Bozdağ Sultanahmet Meydanı'ndaAdalet Bakanı Bozdağ Sultanahmet Meydanı'ndaİbrahim AKTÜRK, İstanbulDHA Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sultanahmet meydanı'nda saldırıda ölenleri andı.
 • 15:52Bozdağ - Kişisel Verilerin İşlenmesiBozdağ - Kişisel Verilerin İşlenmesiGörüntü Dökümü: Bekir Bozdağ'ın konuşması Bilirkişilik Sempozyumu Adalet Bakanı Bozdağ: (2) "Sivil insanlar zarar görmesin diye kılı kırk yararcasına büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde terör örgütüne ve teröristlere karşı, hukuk içerisinde ve hukuka uygun biçimde bir operasyon yürütülmektedir.
 • 15:27Bekir Bozdağ, Dikilitaş'a Karanfil BıraktıBekir Bozdağ, Dikilitaş'a Karanfil BıraktıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sultanahmet’te 10 Alman turistin hayatını kaybetmesine neden olan canlı bomba saldırının yaşandığı alana karanfil bıraktı.
 • 15:20Adalet Bakanı Bozdağ: Adalet Bakanı Bozdağ: "Caydırıcı Ceza Gerekli" - İstanbulGörüntü Dökümü: Adalet Bakanı Bozdağ'ın konuşması Bilirkişilik Sempozyumu Adalet Bakanı Bozdağ: (1) "Bilirkişilik müessesesinin bütün boyutlarıyla ele alınması, eskilerin deyimiyle zapturapt altına alınması, denetim ve sertifikasyon sisteminin kurulması, etik ilkelerinin belirlenmesi, yaptırımların caydırıcı bir noktada olması, ahbap-çavuş ilişkisine imkan ve zemin hazırlayan yapının tamamen ortadan kaldırılması, herkesin kabul edeceği standartta kurallarla tanzim edilmeye ihtiyacı vardır" "Önümüzdeki günlerde bilirkişilik kanun tasarısını Bakanlar Kurulu'na, oradan da TBMM'ye sevk edeceğiz.
 • 15:18Sultanahmet'teki Terör SaldırısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'da PKK terör örgütünün karne dağıtımı nedeniyle okula saldırmasının kabul edilemez bir vahşet olduğunu belirterek, "Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir eylemi yapan terör örgütüne karşı toleranslı bir yaklaşım olabilir?
 • 15:17Adelet Bakanı Bozdağ: Okula Saldırı Kabul Edilemez VahşettirAdelet Bakanı Bozdağ: Okula Saldırı Kabul Edilemez VahşettirAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sultanahmet saldırısında Alman vatandaşların hayatını kaybettiği Dikilitaş'a karanfil bıraktı.
 • 14:57Şaibeli' Adli Yargı Sınavı'nı Meclis'e TaşındıŞaibeli' Adli Yargı Sınavı'nı Meclis'e TaşındıCHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, Adalet Bakanlığı'nın 'Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü’ yazılı sınavında yüksek not almalarına rağmen sözlü sınavda bırakılmaları ile ortaya çıkan sınav şaibesini Meclis'e taşıdı.
 • 14:36Bilirkişilik SempozyumuAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, terörle mücadele konusunda değinerek, "Sivil insanlar zarar görmesin diye kılı kırk yararcasına büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde terör örgütüne ve teröristlere karşı, hukuk içerisinde ve hukuka uygun biçimde bir operasyon yürütülmektedir.
 • 14:14Bakan Bozdağ: Karne Dağıtılan Okula Bomba Atmak VahşettirBakan Bozdağ: Karne Dağıtılan Okula Bomba Atmak VahşettirAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, patlamanın meydana geldiği Sultanahmet Dikilitaş’a gelerek karanfil bıraktı.
 • 14:02Bozdağ: Türkiye Güvenliğini Sağlamak İçin Uluslararası Çevrelerden İzin AlmazAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, terörle mücadelede sokağa çıkma yasaklarını sivil vatandaşlar için yaptıklarını söyledi.
 • 12:55Bakan Bozdağ: "Vatandaşlar Terör Kurşunuyla Hayatını Kaybediyor"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, vatandaşın terör kurşunuyla hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 12:17Bilirkişilik SempozyumuBilirkişilik Sempozyumu" - BozdağGörüntü Dökümü: -Sempozyumdan detaylar -Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, The Marmara Taksim Otel'de düzenlenen bilirkişilik kurumunun sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı "Bilirkişilik Sempozyumu"nda konuştu.
 • 16:10Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu ToplandıReformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.