16:2500
SON DAKİKA BİNGÖL HABERLERİ

Son Dakika Bingöl Haberleri

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Batman, Bingöl, Siirt, Mardin ve Şırnak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı Siirt'teki törene ülkelerinde iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan bazı Suriyeliler de katıldı Siirt Valisi Tutulmaz: "Çözüm süreci milli birliğimizdir, kardeşliğimizdir. (Dün 14:40)

   

  Bingöl'de Cumhuriyet Bayramı Çeşitli Etkinlikler ile Kutlandı

  Bingöl'de Cumhuriyet Bayramı Çeşitli Etkinlikler ile Kutlandı

  Cumhuriyetin ilanının 91. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Bingöl'de de çeşitli etkinlikler ile kutlandı. (Dün 13:18)

   

  Bombalı Araç İhbarı Asılsız Çıktı (1)

  Bombalı Araç İhbarı Asılsız Çıktı (1)

  Bingöl’de TSK’ya ait 400 kilogram patlayıcı ile kaçırıldığı belirtilen TIR’ın Bursa’da yakalandığı iddiası heyecana sebep oldu. (Dün 10:49)

   

  Bursa'da Patlayıcı Yüklü Kamyon Alarmı

  Bursa'da Patlayıcı Yüklü Kamyon Alarmı

  Geçtiğimiz günlerde PKK tarafından kaçırılan patlayıcı yüklü kamyon, Bursa girişinde plaka sistemine takıldı. Ekipler kamyonda arama yapıyor. (Dün 10:18)

   

  Korucular Yetki İstedi

  Korucular Yetki İstedi

  Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bitlis'te basın toplantısı yaptı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  'TCG Salih Reis' Gemisi Rize'de

  "TCG Salih Reis" Gemisi Rize'de

  Rize'ye gelen "TCG Salih Reis" gemisinin Komutanı Deniz Kurmay Albay Levent Bingöl ve Başçarkçı Deniz Yüzbaşı Serkan Coşkunkan Vali Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  "Hükümet, Barış Sürecini Tıkayan Bir Tutum ve Yönelim İçerisine Girdi"

  Halkların Demokratik Partisi, hükümetin barış sürecini tıkayan bir tutum ve yönelim içerisine girdiğini savundu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Mersin'deki Algı Operasyonu: 3 Emniyet Mensubu Teslim Oldu (1)

  Mersin'deki Algı Operasyonu: 3 Emniyet Mensubu Teslim Oldu (1)

  Mersin'de yasadışı dışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen algı operasyonda eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya ile komiserler İlyas Avcı ve Yavuz Efe emniyete gelerek teslim oldu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Hdp: Arınç'ın Sözleri Sürecin Hükümet Tarafından Bitirileceğinin İması

  Halkların Demokratik Partisi (HDP), Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın “çözüm sürecine mahkûm değiliz” sözlerini, ‘sürecin hükümet tarafından bitirilebileceği iması’ olarak değerlendirdi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Mersin'deki Algı Operasyonu: 23 Kişi Gözaltına Alındı

  Mersin'de yasadışı dışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen operasyonda 23 emniyet mensubu gözaltına alındı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Kayıp Orhan Cinayete mi Kurban Gitti?

  Kayıp Orhan Cinayete mi Kurban Gitti?

  İzmir’in Çeşme ilçesi yakınlarında geçen hafta arkadaşlarıyla balık tutmak için açılan Orhan Bingöl’den hala haber alınamaması üzerine, gencin yakınları şüpheli ölüm gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Açıklaması

  "AOÇ’de yeni bir binaya taşınmak amaç değil, asıl amaç cumhuriyetin kazanımlarını yok etmek, cumhuriyetle özdeşleyen eserleri yok etmektir" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Acil Durumlar İçin Başbakanlık Koordinasyon Merkezi Kurulacak

  Acil Durumlar İçin Başbakanlık Koordinasyon Merkezi Kurulacak

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlık Koordinasyon Merkezi kurulacağını açıkladı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Arınç: Kobani'de Yaşanan Olaylara Kayıtsız Kalamayız

  Arınç: Kobani'de Yaşanan Olaylara Kayıtsız Kalamayız

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'de can ve mal emniyeti olmayacaksa ister çözüm süreci olsun ister başka şey olsun, hiçbir şeyi tartışmayız." dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Arınç: 'Terör Saldırılarına Kesinlikle Müsamaha Gösterilmeyecek'

  Arınç: "Terör Saldırılarına Kesinlikle Müsamaha Gösterilmeyecek"

  Bakanlar Kurulu Toplantısı-Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1)-"Sayın Başbakanımızın imzasıyla bir genelgeyle acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlıkta bir birim oluşturduk. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakanımızın talimatıyla faaliyete geçecek, acil duruma neden olan gelişme ortadan kalkınca da faaliyetlere son verecek"-"(Şırnak'ta patlayıcı yüklü kamyonun kaçırılması) Güçlü bir arama, tarama, yukarıdan insansız hava aracı ve taarruz helikopterleri (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl'de Yol Uygulamasında 3 Gözaltı

  Bingöl'de Yol Uygulamasında 3 Gözaltı

  Karlıova ilçesinde yapılan yol uygulamasında, şüpheli 3 kişi, beraberindeki 2 el bombası ve 4 uzun namlulu silah şarjörüyle yakalandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Her Gün Çözüm Süreci Gibi Ağzımızda Sakız Edecek Bir Meta Yok'

  "Her Gün Çözüm Süreci Gibi Ağzımızda Sakız Edecek Bir Meta Yok"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'de can ve mal emniyeti olmayacaksa ister çözüm süreci olsun ister başka şey olsun, hiçbir şeyi tartışmayız." dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1) "Sayın Başbakanımızın imzasıyla bir genelgeyle acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlıkta bir birim oluşturduk. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakanımızın talimatıyla faaliyete geçecek, acil duruma neden olan gelişme ortadan kalkınca da faaliyetlere son verecek" "(Şırnak'ta patlayıcı yüklü kamyonun kaçırılması) Güçlü bir arama, tarama, yukarıdan insansız hava aracı ve taarruz helikopterleri ile dağa varmadan (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Çelik, Şehit Er Ramazan Köse'nin Babasını Ziyaret Etti

  Bakan Çelik, Yüksekova'da şehit olan Ramazan Köse'nin babasını ziyaret ederek taziye dileklerini iletti, acılı babayı Başbakan Davutoğlu ile telefonda görüştürdü. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  CHP'li Oran: İktidar Olmak Hamaset Değil Cesaret İşidir

  CHP'li Oran: İktidar Olmak Hamaset Değil Cesaret İşidir

  Chp İstanbul Milletvekili Umut Oran, İzmir'in Çeşme İlçesi'nde parti teşkilatına yaptığı ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tanrıkulu: Muhalefet Dışlanarak Barış Olmaz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Kürt meselesi AKP'nin elinde rehin olmuştur. demokrasi ile sigortalamalıyız. Diğer siyasi partiler dışlanmamalıdır" dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "(Yüksekova'da üç askerin şehit edilmesi) Güçlü delillerle bu operasyonlar ve takipler neticesinde ilgili şahıslar şu anda gözaltındalar" "Yüksekova'da askerlerimizi şehit edenler, yapılan takiplerle yakalandılar ve adalete teslim edildiler. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Yüksekova'da şehit olan jandarma er Ramazan Köse'nin babasını ziyaret ederek taziye dileklerini iletti, acılı babayı Başbakan Davutoğlu ile telefonda görüştürdü Bakan Çelik: "Bu iş Kürt Türk meselesi değil, bu iş terörist meselesi. Teröriste Kürt'üyle Türk'üyle hep birlikte karşı durmamız gerekiyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya

  -CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "1375 yıl önce Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının, akrabalarının katledildiği bir dönem ve 1375 yıl sonra da hala 21. yüzyılda mezhep savaşlarının sürdüğü bir dönemi yaşıyoruz ve bundan insanlık adına utanç duyuyoruz"ANKARA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, "1375 yıl önce Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının, akrabalarının katledildiği bir dönem ve 1375 yıl sonra da hala 21. yüzyılda mezhep savaşlarının sürdüğü bir dönemi yaşıyoruz ve bundan (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şehit Er Ramazan Köse, Borçka'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

  Şehit Er Ramazan Köse, Borçka'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, şehit Ramazan Köse'nin evini ziyaret etti, şehidin babası Begcan Köse'ye başsağlığı dileğinde bulundu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Açıklaması

  "(IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler) Hizbullah ile PKK arasında bir çatışma isteyenlere rağmen halkın sokakta bir sağduyusu var. Bir daha eski günlere geri dönmeme konusunda bu halkın sağlam bir iradesi var. Kimse bu irade ile oynamasın" "(Çözüm süreci) Biz 2 yıldır hiçbir negatif siyaset yapmadan, negatif siyaset dili kullanmadan, insanların ölmediği bu süreci hep önemsedik, daha da geliştirilmesini istedik. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan: Çözüm Süreci Kamu Düzeninin Alternatifi Değildir

  Başbakan: Çözüm Süreci Kamu Düzeninin Alternatifi Değildir

  Başbakan ahmet Davutoğlu bugün İstanbul'dan Ankara'ya giderken Atatürk Havalimanı VİP Salonu girişinde yaptığı açıklamada Hakkari Yüksekova'da önceki gün şehit edilen 1 uzman çavuş ve 2 eri şehit eden kişilerin yakalanıp gözaltına alındığını belirterek, " Çözüm süreci, kamu düzeninin alternatifi değildir" dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğu: Askerlerimizi Şehit Edenler Gözaltında

  Davutoğu: Askerlerimizi Şehit Edenler Gözaltında

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari’de 3 askerin şehit edilmesi ile ilgili olayın faillerinin gözaltına alındığını söyledi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şehit Yılmaz'ın Babası: Artık Bu Ateşe Çare Bulunsun

  Şehit Yılmaz'ın Babası: Artık Bu Ateşe Çare Bulunsun

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lıların silahlı saldırısında şehit olan 20 yaşındaki Yunus Yılmaz'ın babası, "Artık bu ateşe bir çare bulunsun" dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  '3 Askerin Şehit Edilmesi Olayının Zanlıları Yakalandı'

  "3 Askerin Şehit Edilmesi Olayının Zanlıları Yakalandı"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari'de 3 askerin şehit edilmesi olayının zanlılarının yakalandığını açıkladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Diyarbakır'da

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Diyarbakır'da

  Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere memleketi Diyarbakır’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bazı olaylarla ilgili yayın yasağı konulmasının vatandaşları ürküttüğünü belirtti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türk Kızılayı, Midyat'ta İki Günde 62 Ünite Kan Toplayabildi

  Türk Kızılayı, Midyat'ta İki Günde 62 Ünite Kan Toplayabildi

  Türk Kızılayı Diyarbakır Kızılay Kan Merkezi, kan ihtiyacını karşılamak için Mardin'in Midyat ilçesinde iki gündeki çalışmalarında 62 ünite kan toplayabildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Çözüm Sürecini ve Kürt Sorununu Elinde Rehin Tutan Bir Hükümet Var'

  Çözüm Sürecini ve Kürt Sorununu Elinde Rehin Tutan Bir Hükümet Var"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, hükümetin çözüm sürecini ve Kürt meselesini elinde rehin olarak tuttuğunu söyledi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu Gençlik Kurultayı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "1375 yıl önce Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının, akrabalarının katledildiği bir dönem ve 1375 yıl sonra da hala 21. yüzyılda mezhep savaşlarının sürdüğü bir dönemi yaşıyoruz ve bundan insanlık adına utanç duyuyoruz" (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  PKK Siirt'te 3 Kişiyi Kaçırdı, Bingölde İş Makinası Yaktı

  PKK Siirt'te 3 Kişiyi Kaçırdı, Bingölde İş Makinası Yaktı

  Karlıova'ya 5 kilometre mesafede bulunan özel bir firmaya ait taş ocağına dün gece gelen kimliği belirsiz kişiler, iş makinasını ateşe verdikten sonra kaçtı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Tanrıkulu: Muhalefeti Dışlayarak Yüzde 50 ile Barışı Sağlayamazsınız

  CHP'li Tanrıkulu: Muhalefeti Dışlayarak Yüzde 50 ile Barışı Sağlayamazsınız

  Chp Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, çözüm sürecini ve bölgede yaşanan son olayları değerlendirirken, "Her şeye rağmen bu halkın eski günlere dönmeme konusunda sağduyu iradesi var. Meclis'te anayasa dışında ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bizi yani muhalefeti dışlayarak yüzde 50 ile barışı sağlayamazsanız. Diğer yüzde 50'yi nasıl ikna edeceksiniz? (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  MHP'li Başkanın Kamyonu Yakıldı

  MHP'li Başkanın Kamyonu Yakıldı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl’ün Genç İlçe Başkanı M. Ali Karayel’e ait park halindeki kamyon, kimliği belirsiz kişilerce molotof kokteylli atılarak yakıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türk Kızılayı Midyat'ta İki Günde 62 Ünite Kan Topladı

  Türk Kızılayı Midyat'ta İki Günde 62 Ünite Kan Topladı

  Türk Kızılayı Diyarbakır Kızılay Kan Merkezi, kan ihtiyacını karşılamak için Mardin’in Midyat ilçesinde iki gündeki çalışmalarında 62 ünite kan toplayabildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Karlıova'da Silahlı Bir Grup İş Makinesini Yaktı

  Karlıova'da Silahlı Bir Grup İş Makinesini Yaktı

  Bingöl'ün Karlıova ilçesinde silahlı bir grup, özel bir şirkete ait iş makinesini yaktı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Akdoğan: Süreci Zehirliyorlar

  Akdoğan: Süreci Zehirliyorlar

  Hükümet, Yüksekova'da üç askerin şehit edildiği olayın ardından HDP ile görüşmeleri gözden geçirme eğiliminde. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl'de Konut Satışları Arttı

  Bingöl’de Eylül ayında konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 oranında artarak 52’ye yükseldi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  PKK Siirt'te 3 Kişiyi Kaçırdı, Bingöl'de İş Makinası Yaktı

  PKK Siirt'te 3 Kişiyi Kaçırdı, Bingöl'de İş Makinası Yaktı

  Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'lı teröristler, köy muhtarı Esat Sevik ve 2 kişiyi de alarak kayıplara karıştı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl Şehidini Kürtçe Ağıtlarla Uğurladı

  Bingöl Şehidini Kürtçe Ağıtlarla Uğurladı

  Yüksekova'da sokak ortasında şehit edilen 20 yaşındaki jandarma er Yunus Yılmaz'ın cenazesinde yakılan Kürtçe ağıtlar yürekleri dağladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl'de İş Makinesi Yakıldı

  Bingöl'de İş Makinesi Yakıldı

  Bingöl'ün Karlıova ilçesinde iş makinesi yakıldı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.10.2014 16:25:19. #1.11#