SON DAKİKA BORNOVA HABERLERİ

Son Dakika Bornova Haberleri

 • 17:17Çağlayanırmak Bronz Madalyayla DöndüÇağlayanırmak Bronz Madalyayla Döndüİzmir’de düzenlenen Mehmet Bülent Torpil Kulüplerarası Skeet Türkiye Şampiyonası’nda Manisa Büyükşehir Belediyespor’u temsil eden Mehmet Can Çağlayanırmak, 12 kulüpten 34 sporcunun mücadele ettiği turnuvadan önemli başarıyla döndü.
 • 17:12Çağlayanırmak Bronz Madalyayla DöndüÇağlayanırmak Bronz Madalyayla DöndüFarklı branşlarda elde ettiği başarılarla adından sık sık söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyespor, atıcılık branşında da farkını gösterdi.
 • 15:46Marmaris'te Aranan Darbecilerden 7'si YakalandıMarmaris'te Aranan Darbecilerden 7'si YakalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci 17 askerden 3'ü kontrol noktasında, 4'ü ise canlı yayında süren bir operasyonda sığındıkları menfezde yakalandı.
 • 15:21Erdoğan'a Yönelik Marmaris'teki Suikast GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için başlatılan arama çalışmaları hava, deniz ve karadan sürdürülüyor.
 • 12:53İzmir'i Korkutan Yangın -Gündüz Görüntüleriİzmir'i Korkutan Yangın -Gündüz Görüntüleriİzmir'i korkutan yangınİZMİR'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'ne yakın askeri bölge sınırlarındaki otluk alanda bir kaç noktada başlayan ve rüzgar nedeniyle hızla büyüyen yangın, yaklaşık 10 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • 11:58İzmir'i Korkutan Yangınİzmir'i Korkutan Yangınİzmir'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'ne yakın askeri bölge sınırlarındaki otluk alanda bir kaç noktada başlayan ve rüzgar nedeniyle hızla büyüyen yangın, yaklaşık 10 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • 11:55Marmaris'e 300 Kişilik Komando Takviyesi15 Temmuz 2016 tarihinde, FETÖ/PDY tarafından kalkışılan darbe sırasında, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otelden ayrılmasının ardından, saldırı düzenleyen FETÖ'cü askerleri yakalamak için dağlık ve ormanlık alana helikopterlerle özel eğitimli asker gönderildi.
 • 00:04İzmir Yangın Kontrol Altına Alındıİzmir Yangın Kontrol Altına AlındıOtluk alanda başlayan yangın ormana sıçradı (EK)YANGIN KONTROL ALTINA ALINDIİzmir'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'nde otluk alanda başlayan, ardından ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı.
 • 22:32Buca'da Otluk Alanda Başlayan Yangın Yerleşim Birimlerini Tehdit Ediyor - (Yeniden)İzmir'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'nde otluk alanda başlayan yangın ormanlık alana sıçradı.
 • 20:05Havada, Denizde ve Karada AranıyorlarHavada, Denizde ve Karada AranıyorlarFethullahçı terör örgütü tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yapılan saldırı sonrası firar eden ve halen bulunamayan 17 darbeci askerin arama çalışmaları devam ediyor.
 • 17:43AtıcılıkTürkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Mehmet Bülent Torpil Kulüplerarası Skeet Türkiye Şampiyonası, İzmir'de düzenlendi.
 • 16:39Havadan, Karadan ve Denizden AranıyorlarHavadan, Karadan ve Denizden AranıyorlarFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için başlatılan arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden sürüyor.
 • 16:09Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yönelik Marmaris'teki Suikast GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için başlatılan arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden sürüyor.
 • 16:02İzmir'de 3 Üniversite ile 41 Özel Okul Kapatıldıİzmir'de 3 Üniversite ile 41 Özel Okul Kapatıldıİzmir'de 3 üniversite ile 41 özel okul kapatıldıİZMİR'de, darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında alınan tedbirlere yönelik çıkartılan ve Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile, 3 üniversite, 41 özel okul, 62 dernek, 8 vakıf ve 2 sağlık kuruluşu hakkında kapatma kararı verildi.
 • 15:46İzmir'de 3 Üniversite ile 41 Özel Okul Kapatıldıİzmir'de 3 Üniversite ile 41 Özel Okul Kapatıldıİzmir'de, darbe girişimi ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında alınan önlemlere yönelik çıkartılan ve Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile, 3 üniversite, 41 özel okul, 62 dernek, 8 vakıf ve 2 sağlık kuruluşu hakkında kapatma kararı verildi.
 • 15:03Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen 3 üniversite, 41 özel okul, 8 vakıf, 61 dernek ve 2 sağlık merkezi kapatıldı.
 • 12:32İzmir'de 3 Özel Üniversite KapatıldıResmi Gazete yayımlanan ’Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’ ile; 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yüksek öğretim kurumu kapatıldı.
 • 10:34Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amirallerin sayısı 133, tutuklu sayısı ise 126 oldu.
 • 20:59Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yönelik Marmaris'teki Suikast GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için başlatılan çalışmalar havadan, karadan ve denizden sürdürülüyor.
 • 18:56Dağlık ve Ormanlık Alana Helikopterlerle Bir Tabur Özel Eğitimli Asker GönderildiDağlık ve Ormanlık Alana Helikopterlerle Bir Tabur Özel Eğitimli Asker GönderildiAskerlerin Helikopterlere binişi - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otele düzenlenen saldırının ardından ormanlık alana kaçan darbeci askerleri arama çalışmaları devam ediyor Ekiplere takviye olarak özel eğitimli yaklaşık 300 asker Marmaris'e geldi İlçe stadında toplanan askerler, helikopterlerle 10'ar kişi halinde alınarak Marmaris ile Datça arasındaki ormanlık ve dağlık alanlara bırakıldı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için dağlık ve ormanlık alana helikopterlerle bir tabur özel eğitimli asker gönderildi.
 • 18:03Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kaldığı Otele Yapılan SaldırıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için dağlık ve ormanlık alana helikopterlerle bir tabur özel eğitimli asker gönderildi.
 • 16:05Darbeci Teröristleri Arama Çalışmaları Devam EdiyorDarbeci Teröristleri Arama Çalışmaları Devam Ediyor-Marmaris'in çıkış noktasındaki uygulamalardan görüntüler.
 • 15:16Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kaldığı Otele Yapılan SaldırıLEVENT KİŞİ/SABRİ KESEN - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için sık ormanlık alanlardaki arama çalışmalarında askeri teknolojinin son imkanları kullanılıyor.
 • 09:53Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 125 general ve amiralden 119'u tutuklanırken, bir tümgeneral ve 3 tuğgeneral salıverildi.
 • 09:50Bornova en güzel balkon ve bahçesini seçiyor Bornova Belediyesi'nce bu yıl ikincisi düzenlenen " Güzel Balkon –Güzel Bahçe Yarışması" başvuruları başladı.
 • 08:336 Yıl Önce Yanan İzmir'in Akciğerleri Küllerinden Yeniden Doğdu6 Yıl Önce Yanan İzmir'in Akciğerleri Küllerinden Yeniden Doğdu17 Temmuz 2009 Tarihinde İzmir'in akciğerlerinden biri olan, Bornova Çiçekli Ormanların'da çıkan yangın şiddetli rüzgârın etkisiyle büyümüş yakınlarındaki yerleşim birimlerini bile tehdit etmişti.
 • 16:45Antalya'da Zeytincilik ve Zeytinyağı Sektör Analiz ToplantısıAntalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Şen, Türkiye'de 8 milyon 369 bin dekar zeytinlik alanın, 166 bin dekarının Antalya'da bulunduğunu belirterek, "Zeytin alan varlığında yüzde 2'lik bir paya sahibiz, ama il ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir zeytincilik sektörümüz var." dedi.
 • 16:35Antalya'da Zeytincilik Göz Ardı EdilemezAntalya'da Zeytincilik Göz Ardı EdilemezAntalya Ticaret Borsası (ATB) zeytinin geleceğini görüştü.
 • 09:44Amerikan Basketbol Ligleri için seçmeler Bornova'daAmerikan Basketbol Ligleri için seçmeler Bornova'daGerçekleştirdiği spor projeleriyle fark yaratan Bornova Belediyesi, NCAA (Amerikan Kolej Sporları Kurumu) basketbol seçmelerini uluslararası katılımla Bornova'da gerçekleştirecek.
 • 09:30Buca Kaynaklar'da 10.8 milyon TL'lik yatırım başladıBuca Kaynaklar'da 10.8 milyon TL'lik yatırım başladıİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Buca'nın Kaynaklar, 29 Ekim, Gökdere ve Zafer mahallelerini sağlıklı kanal alt yapısına kavuşturmak için çalışmalara başladı.
 • 09:18Gözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıGözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıDarbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 1 tümgeneral ve 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.
 • 00:59Fetö'nün Darbe GirişimiFETÖ'nün darbe girişimi üzerine İzmir'de oluşturulan kriz masasında 15 Temmuz gecesi ilk işlem olarak emniyet ve yargı teşkilatının alarma geçirildiği ve "darbecilere yönelik genel gözaltı kararı" çıkartıldığı, Foça'dan İzmir'e hareket eden savaş gemilerinin ise "darbeye karşı devletin yanında" olduklarını kriz masasına ileten komutanların emirleriyle geri döndürüldüğü öğrenildi.
 • 18:16Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amiral sayısı 124'e çıktı.
 • 12:15İzmir'de 23 Asker Daha Tutuklandıİzmir'de 23 Asker Daha Tutuklandıİzmir'de, darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonda gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen 42 askerden, ilk etapta 15'i tutuklandı, 4'ü serbest bırakıldı.
 • 09:28Darbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaDarbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 18:12İzmir'deki Kadın Cinayeti Davasıİzmir'in Bornova ilçesinde, eşinin kuzeni Duygu Şen'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 17:23Bornova Kolejinin LYS başarısıEğitimde başarıdan başarıya koşan Bornova Koleji LYS'de (Lisans Yerleştirme Sınavı) bir kez daha farkını ortaya koydu.
 • 16:16İzmir Darbe Gecesi, Cumhurbaşkanının Kaldığı Otele Baskın Yapan Askerin İfadesiİzmir Darbe Gecesi, Cumhurbaşkanının Kaldığı Otele Baskın Yapan Askerin İfadesiDarbe gecesi, Cumhurbaşkanının kaldığı otele baskın yapan askerin ifadesi: Devlet büyüğünü almaya gittiğimizi anladımTSK içinde Fethullah Gülen Cemaatine yakın askerlerin gerçekleştirmek istediği darbe sonrasında İzmir'de gözaltına alınan askerlerden 42'si, adliyeye gönderildi.
 • 15:11Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konakladığı Otele Yapılan SaldırıMuğla Valisi Amir Çiçek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırıya katıldığı belirtilen askerlerin yakalanması için operasyonun sürdüğünü söyledi.
 • 14:50Marmaris'te Sıkı Güvenlik TedbirleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İlçe giriş çıkışında arama ve denetleme çalışmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otele yapılan saldırı FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yakalanması için hem ilçe merkezi hem de ilçeye giriş ve çıkışlarda denetimler sürüyor Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırıya katıldığı belirtilen askerlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
 • 14:43Darbe Girişiminde Otele Baskın Yapan Askerlerin İfadesi Ortaya ÇıktıDarbe Girişiminde Otele Baskın Yapan Askerlerin İfadesi Ortaya ÇıktıErdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele operasyon düzenleyen askerlerden Selman Çankaya'nın ifadesi ortaya çıktı. Salman, "Devlet büyüğünü almaya gittiğimizi sonradan anladık" dedi.
 • 11:37Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konakladığı Otele Yapılan SaldırıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırıya katıldığı belirtilen askerlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
 • 09:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 20:15Muğla'da 34 Kamu Görevlisi Açığa AlındıMuğla Valiliği, il genelinde yürütülen darbe soruşturması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele yönelik saldırının ardından başlatılan operasyonlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 18:50Gözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıGözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıTürkiye genelinde başlatılan soruşturmalar kapsamında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 18:28Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırıyı gerçekleştirdikten sonra, kaçan askerlerin yakalanması için bölgeye Bornova 2. Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan komando ekipleri sevk edildi.
 • 18:14Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 17:52Otele Yapılan Saldırının Faillerinin Bulunması İçin Kriz Masası OluşturulduOtele Yapılan Saldırının Faillerinin Bulunması İçin Kriz Masası OluşturulduMuğla'da darbeye destek veren kamu görevlilerinin belirlenmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırının sorumlularının bulunması amacıyla kriz masası oluşturuldu.
 • 17:35Muğla'da 3 Hakim Tutuklandı, 34 Kamu Görevlisi Açığa AlındıMuğla Valiliği, il genelinde yürütülen darbe soruşturması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele yönelik saldırının ardından başlatılan operasyonlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 17:19İzmir'de Cep Telefonu HırsızlığıBornova'da cep telefonu hırsızlığı yaptığı iddiasıyla yakalanan 1 kişi tutuklandı.