SON DAKİKA BORNOVA HABERLERİ

Son Dakika Bornova Haberleri

11:29
Girişimcilere Bornova Belediyesi Desteği Bornova Belediyesi'nin kendi işinin patronu olmak isteyenler için KOSGEB işbirliği ile başlattığı; "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayan 70 kursiyer, sertifikalarını törenle aldı.
Girişimcilere Bornova Belediyesi Desteği
17:01
Bornova'da Üniversite Belediye İşbirliği Bornova Belediyesi'nin ortak akıl ilkesiyle başlattığı üniversitelerle işbirliği projeleri tüm hızıyla devam ediyor.
13:38
Bornova'da Kutsal Temizlik Bornova Belediyesi'nin ilçedeki ibadet yerlerinde yaptığı temizlik vatandaşların takdirini kazanıyor.
09:41
Bornova Belediyesi'nin 'Dost Eli' Ağrı, Patnos'a Uzandı Dost Kart, Dost Market ve Paylaşım Noktası gibi sosyal projeleri ile tüm Türkiye'ye örnek olan Bornova Belediyesi, Ağrı'nın Patnos'taki ihtiyaç sahibi öğrencilere 1500 parça kıyafet ile 250 adet kitap gönderdi.
09:08
Derelere "Maksimum" Güvenlik İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçedeki 13 dereye 12.3 kilometrelik korkuluk takarak çocuklar ve araçlar için daha güvenli hale getiriyor.
Derelere 'Maksimum' Güvenlik
13:03
İzmir Türkiye'nin Üçüncü Büyüğü Oldu Türkiye İstatistik Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 4 milyon 113 bin 72 kişi ile en çok nüfusa sahip olan üçüncü il İzmir oldu.
İzmir Türkiye'nin Üçüncü Büyüğü Oldu
11:10
İzmir'e Son 24 Saatte 27 Kilogram Yağış Düştü Hafta sonundan bu yana yağışlı havanın hakim olduğu İzmir'de, son 24 saate 27 kilogram yağış kaydedildi.
10:18
Konak Tünellerinde, Deneme Amaçlı Araç Geçişi Başladı İzmir'de, Konak'ta yoğunlaşan trafiği azaltmak için yapımına 2,5 yıl önce başlanan ikiz tüp şeklindeki Konak tünellerinden birinde kazı çalışmaları tamamlandı.
Konak Tünellerinde, Deneme Amaçlı Araç Geçişi Başladı
15:17
11 Kişilik Aile Hazine Arazisi Nedeniyle Evsiz Kaldı İzmir’de, küçük bir gecekonduda 11 kişi yaşayan Sarıkaya ailesi, hazine arazisi olduğu gerekçesiyle satılan evlerinden çıkarılarak sokağa atılacaklarını öne sürdü.
11 Kişilik Aile Hazine Arazisi Nedeniyle Evsiz Kaldı
11:11
11 Kişilik Aile Hazine Arazisi Nedeniyle Evsiz Kaldı İzmir’de, küçük bir gecekonduda 11 kişi yaşayan Sarıkaya ailesi, hazine arazisi olduğu gerekçesiyle satılan evlerinden çıkarılarak sokağa atılacaklarını öne sürdü.
11 Kişilik Aile Hazine Arazisi Nedeniyle Evsiz Kaldı
10:43
EGOD'dan Otomotivcilere Ar-Ge Merkezi İzmir'de bulunan EGOD, Bornova Oto Tamircileri Odası'nın 3. Sanayi Sitesi'nde inşa edilecek ar-ge merkezi ve yeni hizmet binasının yapımına maddi destek sağlayacak.
EGOD'dan Otomotivcilere Ar-Ge Merkezi
21:18
Tire MHP'de Kan Değişimi Büyük bir çekişmeye sahne olan MHP Tire İlçe Kongresi’nde zafer Atakan Duran’ın oldu.
Tire MHP'de Kan Değişimi
18:15
İzmir'de Cimnastik Yarışması İzmir'de düzenlenen Trambolin Cimnastik Yaş Grupları Federasyon Kupası sona erdi.
11:38
Türkiye'nin İlk Akıllı Trafik Sistemi Geliyor Akıllı, çevreci, engelli dostu Tam Adaptif Trafik Yönetim, Denetim ve Bilgilendirme Sistemi’ni Türkiye’de ilk kez İzmir’de devreye sokmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kavşaklarda bekleme sürelerini kısaltacak akıllı trafik sistemi için iki ilçede pilot çalışmalara başladı.
Türkiye'nin İlk Akıllı Trafik Sistemi Geliyor
10:41
Akıllı Kavşaklar İçin Pilot Çalışma Başladı Dünyanın pek çok gelişmiş kentinde uygulanan akıllı, çevreci, engelli dostu 'Tam Adaptif Trafik Yönetim, Denetim ve Bilgilendirme Sistemi'ni Türkiye’de ilk kez İzmir’de devreye almak isteyen Büyükşehir Belediyesi, yapım çalışmalarına başladı.
Akıllı Kavşaklar İçin Pilot Çalışma Başladı
15:30
Mübadil Aile Öyküleri Bornova'da Anlatıldı 'Hasretin İki Yakası' Bornova'da bir araya geldi
14:24
Gedizli Genç Tasarımcılardan Sosyal Yaşam İçin Çalışmalar İzmir'de, Gediz Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileri, sosyal yaşama renk katacak çalışmalara imza atıyor.
12:08
İzmir'de Ağrı'ya Ödül Yağdı. Kaya Haber Ajansının düzenlemiş olduğu "yılın en iyileri" ödül töreni gerçekleşti.
12:30
Çocuk Dostu Şehirler Projesi UNICEF ve Yüreğir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ''Çocuk Dostu Şehirler Projesi''nin Yüreğir Çocuk Eylem Planı Çalıştayı başladı.
12:11
Öğrenciler Geceleri Bisikletle Çorba Dağıtıyor Soğuk kış geceleri, başta evsizler olmak üzere dışarıda çalışmak zorunda kalanlar, “Çorbada Senin de Tuzun Olsun” kampanyası ile ısınıyor.
Öğrenciler Geceleri Bisikletle Çorba Dağıtıyor
11:31
İzmir Soğuk Akşamların İyilik Melekleri Soğuk akşamların iyilik melekleri İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Ece Altınörs ile Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Öğrencisi Sibel Arslan, soğuk kış akşamlarında İzmir sokaklarını bisikletleriyle gezerek, başta evsizler olmak üzere dışarıda çalışmak zorunda kalanlara sıcak çorba dağıtıyor.
İzmir Soğuk Akşamların İyilik Melekleri
11:06
Soğuk Akşamların İyilik Melekleri İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Ece Altınörs ile Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Öğrencisi Sibel Arslan, soğuk kış akşamlarında İzmir sokaklarını bisikletleriyle gezerek, başta evsizler olmak üzere dışarıda çalışmak zorunda kalanlara sıcak çorba dağıtıyor.
Soğuk Akşamların İyilik Melekleri
15:18
Cimnastik Trambolin Cimnastik Yas¸ Grupları Federasyon Kupası hafta sonu İzmir'de düzenlenecek.
Cimnastik
09:59
Bornova'da Kadınlara İş Garantili Meslek Kursu Bornova Belediyesi, İzmir'in en büyük moda, tekstil ve konfeksiyon üreticilerinin biraraya geldiği Altındağ'daki MTK Tekstilciler Sitesi ve Ege Üniversitesi ile işbirliği yaparak iş garantili meslek edindirme kursu açtı.
16:58
Dünya Takımlarının Katılacağı Turnuvada Bornova Da Var Bornova Belediyesi, Altınordu'nun projelendirdiği, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği U12 İzmir Cup'ta Bornova'daki amatör kulüplerden seçilecek oyunculardan kurulu karma takımla mücadele etme kararı aldı.
10:18
Kadının Çantasını Zorla Almaya Çalışanları Polis Engelledi İzmir’in Bornova ilçesinde, bir kadının çantasını omuzundan alan kapkaççı A.K., vatandaşlar tarafından engellenirken kadının düşürdüğü telefonu çalıp kaçan suç ortağı A.Ö. polise yakalandı.
Kadının Çantasını Zorla Almaya Çalışanları Polis Engelledi
14:39
Avm Değil Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri Yapılacak Bornova’da bulunan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ait taşınmazların bir yerlere bağışlanacağı ya da söz konusu bu taşınmazlar üzerine AVM yapılacağı şeklinde çıkan haberlere İzmir Valiliğinden yalanlama geldi.
17:00
Bornova'da Diş Sağlığı Eğitimi İzmir Bornova Belediyesi'nin evde bakım hizmetleri kapsamında, Ege Üniversitesi ve İzmir Diş Hekimleri Odası işbirliğindeki Gebe Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi tamamlandı.
15:15
İzmir'de Uyuşturucu Operasyonları İzmir'de düzenlenen 5 ayrı operasyonda 5,5 kilogram bonzai, 9 kilo esrar ele geçirilirken gözaltına alınan 11 kişiden 7'si tutuklandı.
İzmir'de Uyuşturucu Operasyonları
13:18
İzmir Polisi Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmadı İzmir polisi, beş operasyonda beş buçuk kilo bonzai, 9 kilo esrar ele geçirirken, olayla ilgili yakalanan 11 kişiden 7’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İzmir Polisi Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmadı
19:33
Nöbette Arkadaşı Tarafından Vurulan Askerin Yakınları Şehit Statüsü İstiyor Hakkari'de vatani görevini yaparken nöbet sırasında iddiaya göre, arkadaşı tarafında öldürülen 22 yaşındaki Özgür Bedir'in şehit statüsünde olmayacağını belirten amcaoğlu Şehmuz Bedir, ''Görev sırasında öldürüldü.
Nöbette Arkadaşı Tarafından Vurulan Askerin Yakınları Şehit Statüsü İstiyor
19:18
Arkadaşı Tarafından Öldürülen Asker Şehit Sayılmamış Hakkari’de vatani görevini yaparken nöbet sırasında iddiaya göre arkadaşı tarafından öldürülen jandarma er Özgür Bedir’in cenazesi İzmir’e getirildi.
Arkadaşı Tarafından Öldürülen Asker Şehit Sayılmamış
08:13
'Abla, Ağabey, Kardeş' Projesine Bornova Desteği İzmir'de, üniversiteli gençlerin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine derslerinde yardımcı olmasına aracı olan 'Abla, Ağabey Kardeş' projesi Bornova'da büyük ilgi görüyor.
18:15
Baz İstasyonunda Hırsızlık Yapan Şahıs Suçüstü Yakalandı İzmir’de baz istasyonundan hırsızlık yapan bir kişi Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
13:19
Aselsan Mühendisi Erdem Uğur'un Cenazesi Yakınları Tarafından Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan Alındı Evinde ölü bulunan ASELSAN mühendisi Erdem Uğur’un cenazesi yakınları tarafından Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.
Aselsan Mühendisi Erdem Uğur'un Cenazesi Yakınları Tarafından Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan Alındı
17:59
Öğretmenlerden Okullara Mescit Uygulamasına Tepki İzmir'in Bornova ilçesinde, öğretmenler okullara mescit açılmasını protesto etti.
Öğretmenlerden Okullara Mescit Uygulamasına Tepki
17:52
Banyoda Ölen Hamile Kadın Defnedildi İzmir’in Buca ilçesinde, doğuştan karaciğer hastası dört aylık hamile Sevde Keyvan, banyoda düşerek hayatını kaybederken cenazesi gözyaşları arasında defnedildi.
Banyoda Ölen Hamile Kadın Defnedildi
17:25
Vakıfbank, Bozoğlu İnşaat ve Emlak Konut'a Alacak Davası Açtı Vakıfbank, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar’ın dünürü olan Çağlar Mesut Bozoğlu’na ait Bozoğlu İnşaat ve Emlak Konut aleyhine, 46,4 milyon liralık alacak davası açtı.
10:49
MHP İl Başkanı Karataş: AKP Gibi Tek Adaylı, Düzmece Kongre Yapmıyoruz MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, partisinin ilçe kongrelerini değerlendirdi.
MHP İl Başkanı Karataş: AKP Gibi Tek Adaylı, Düzmece Kongre Yapmıyoruz
15:05
Bornova'da Kedilere Sıcak Yuva İzmir'de Bornova Belediyesi, sokak kedilerin aşırı soğuklardan etkilenmemesi için 'Kedi Evi' yaptı.
Bornova'da Kedilere Sıcak Yuva
14:59
Şirket Haberleri Türkiye’nin dünya pazarlarındaki en başarılı yağ markalarından Orkide ve Ekiz’in bağlı olduğu Küçükbay Grup, artan ihracat ve ciro oranlarıyla 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30’luk büyüme sağladı.
Şirket Haberleri
11:57
Küçükbay Ciroda 1 Milyar Dolar'a Ulaştı Orkide ve Ekiz'in bağlı olduğu Küçükbay Grup, artan ihracat ve ciro oranlarıyla 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30'luk büyüme sağladı.
11:11
TOKİ'den Arsa Yatırımcısına 2015'in İlk Fırsatı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), arsa yatırımcısına 2015’in ilk fırsatını sunuyor.
15:56
İzmir 'Buz' Kesti Ölçülen En Düşük Sıcaklık -6.8°C' ye kadar düştü.
14:36
Başkan Kocaoğlu'ndan "Çifte Mesaj" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin gündeminde yer alan stat ve İnciraltı Planı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
14:10
Küçükbay Orkide Ve Ekiz'le 2015'Te De Rakipsiz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, Orkide'nin yanı sıra markaları arasına kattığı Ekiz Yağ ile yurt ve dünya pazarlarındaki paylarını ikiye katına çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.
21:10
Hedef; Pırıl Pırıl Bir Bornova Bornova Belediyesi temizlik hizmetlerini daha kaliteli ve sorunsuz verebilmek için yatırımlarını sürdürüyor.
Hedef; Pırıl Pırıl Bir Bornova
16:15
Bornova'da Temizlikten Taviz Yok 1445 yeni konteyner dağıtımı başladı
14:33
İzmir İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları ve Seralar Dondu İzmir soğuk rekoru kırdı, süs havuzları ve seralar dondu İZMİR'de, son yılların en soğuk gecesinde sıcaklık - 7 dereceye kadar düştü.
İzmir İzmir Soğuk Rekoru Kırdı, Süs Havuzları ve Seralar Dondu
13:39
Son 51 Yılın En Sert Kışını Yaşayan İzmir Buz Kesti Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası İzmir’de de kendini gösterdi, son 51 yılın en soğuk günü yaşandı.
Son 51 Yılın En Sert Kışını Yaşayan İzmir Buz Kesti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 09:10:10. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BORNOVA HABERLERİ
[Hata Bildir]