SON DAKİKA BOZKIR HABERLERİ

Son Dakika Bozkır Haberleri

 • 11:55Anadolu'da Konar Göçerliğin Son Temsilcileri: SarıkeçililerAnadolu'da Konar Göçerliğin Son Temsilcileri: SarıkeçililerTürkiye'de sosyal ve ekonomik şartların değişmesiyle yerleşik hayata geçen Yörüklerin kültürünün son temsilcileri Sarıkeçililer, varlıklarını sürdürmeye çalışıyor.
 • 11:48Anadolu'da Konar Göçerliğin Son Temsilcileri: SarıkeçililerTürkiye'de sosyal ve ekonomik şartların değişmesiyle çoğunluğu yerleşik hayata geçen Yörüklerin kültürünün son temsilcileri Sarıkeçililer, varlıklarını sürdürmeye çalışıyor.
 • 14:05Ankara'dan Giden Bürokratlardan Konya'da İncelemeAnkara'dan Giden Bürokratlardan Konya'da İncelemeAnkara'dan giden üst düzey bürokratlar, Konya'da ve bazı ilçelerinde incelemelerde bulundu.
 • 15:08Konyalı'nın Sağlıklı Suya Kavuşması İçin 82 Kuyu AçılacakKonyalı'nın Sağlıklı Suya Kavuşması İçin 82 Kuyu AçılacakKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da bulunan tüm yerleşim birimlerinin suya kavuşması amacıyla, toplam uzunluğu 14 bin 380 metre olan 82 kuyunun açımını gerçekleştirip yerleşim birimlerini standartlara uygun hale getireceklerini söyledi.
 • 13:58Yeşildere Köyü, Yunus Emre Festivali'ne HazırlanıyorKaraman'ın Yeşildere köyünde bu yıl ilk kez Yunus Emre Festivali düzenlenecek.
 • 16:33Zengibar Kalesi Turizme Kazandırılacak"Anadolu'nun Efes"i olarak adlandırılan Bozkır ilçesindeki Zengibar Kalesi'nin turizme kazandırılması için çalışma yapılacağı bildirildi.
 • 14:29Anadolu'nun Efes'i Anadolu'nun Efes'i "Zengibar Kalesi"Anadolu'nun Efes'i olarak adlandırılan Zengibar Kalesi, turizme kazandırılması için, bir yıldır hummalı bir çalışma neticesinde sona gelindi ve çalışmalar daha da hızlandı.
 • 16:44Ramazan Bayramı KutlanıyorKonya'nın Seydişehir, Kulu, Karapınar. Bozkır, Beyşehir ve Ereğli ilçesinde, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde bayramlaşma töreni düzenlendi.
 • 12:37Seydişehir'de 3 Ayrı Kazada: 2'si Ağır, 7 YaralıSeydişehir'de 3 Ayrı Kazada: 2'si Ağır, 7 YaralıKonya'nın Seydişehir İlçesi'nde meydana gelen 3 kazada 2'si ağır, 7 kişi yaralandı.
 • 12:19Seydişehir'de 3 Ayrı Kazada: 2'si Ağır, 7 YaralıSeydişehir'de 3 Ayrı Kazada: 2'si Ağır, 7 YaralıKonya'nın Seydişehir İlçesi'nde meydana gelen üç ayrı kazada 2'si ağır 7 kişi yaralandı.
 • 08:43Seydişehir'de Trafik Kazaları: 2'si Ağır 7 YaralıSeydişehir'de Trafik Kazaları: 2'si Ağır 7 YaralıKonya’nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen 3 ayrı trafik kazasında 2’si ağır 7 kişi yaralandı.
 • 12:30Ziya Altunyaldız Bozkır'ın Mahallelerini Ziyaret EttiAK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Bozkır'ın mahallelerini ziyaret etti.
 • 11:02Rahmet Akşamları'nda Ensar Kardeşler Sahne AldıKonya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Rahmet Akşamları, Ensar Kardeşler konseriyle devam etti.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı Külliye içerisinde bulunan kuzey ve güney idari binaları basına tanıtıldı Mimarisinde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk dönem yapılarının sentezi bulunan külliyede "E form" şeklinde yapılmasıyla maksimum kullanım alanını minimum yerde çözme amaçlandı Toplam bin 150 odanın bulunduğu külliyede odaların bin 24'ü kuzey ve güney idari binalarında yer alıyor Külliyede 65 bin metrekarelik bir alanda yapılan peyzaj uygulamasında 5 bin 600 yetişkin, 72 bin adet de çalı grubu ağaç dikilirken, 3 anıt ağaç bulunuyor Vatandaşların Cumhurbaşkanlığına yaptığı günlük bin 500 civarı başvuru, incelenerek ilgili kurumlara yönlendiriliyor (10.04) 2- Başbakan Davutoğlu Konya'da Teravih namazını Hacıveyszade Camisi'nde kılan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Kültür Park'ta gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 12:48Büyükşehir'den Hadim ve Taşkent'te İftar ProgramıKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe iftarlarını Hadim ve Taşkent'te sürdürdü.
 • 11:45Büyükşehir ve Hükümetten Sulama Projelerine Büyük DestekBüyükşehir ve Hükümetten Sulama Projelerine Büyük DestekKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iftarın Hadim ve Taşkentlilerle açtı.
 • 10:52"Konya Gezi Rehberi" Tüm Seçkin Kitapçılarda! Antik çağlardan itibaren pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Konya, ülkemizdeki kültür ve inanç turizminin en önemli merkezlerinden biri.
 • 15:30Büyükşehir'den Ramazan'da Rahmet Akşamları EtkinliğiBüyükşehir'den Ramazan'da Rahmet Akşamları EtkinliğiKonya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının ruhuna uygun coşkuyla yaşanması için Rahmet Akşamları etkinlikleri düzenliyor.
 • 13:31Göller Diyarı Burdur Doğaseverleri BekliyorAntalya, Isparta, Konya, Afyonkarahisar ve Burdur illerini kapsayan göller yöresindeki irili ufaklı pek çok göl, doğaseverlere alternatif turizm olanakları sunuyor.
 • 08:53HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 11:34Selçuk, Dünyaca Ünlü Cerrah Mustafa Öz'ü AğırlayacakSelçuk, Dünyaca Ünlü Cerrah Mustafa Öz'ü AğırlayacakSelçuk Üniversitesi (SÜ), 1925 yılında Konya’nın Bozkır ilçesinde dünyaya gelip Tıp Fakültesi tahsilinin ardından ABD’de 45 yıl akademik kariyer ve cerrahlık yapan ve uluslararası tıp camiasında büyük saygınlık elde eden dünyaca ünlü göğüs, kalp-damar cerrahı Prof. Dr. Mustafa Öz’e ‘Tıp’ ve ‘Girişimcilik’ alanlarında fahri doktora payesi vermeye hazırlanıyor.
 • 16:52Konya Selçuklu 2015 genel seçim sonuçları (Selçuklu sandıkları)Konya Selçuklu 2015 genel seçim sonuçları. Konya Selçuklu İlçesi genel seçim oy dağılımı. Selçuklu 2015 genel seçim sonuçları sonrası detaylı oy dağılımı. 7 Haziran Pazar akşamı bölgeden sıcak gelişmeler.
 • 16:46Konya genel seçim sonuçları, 2015 Konya il ve ilçe sonuç ekranı Konya genel seçim sonuçları, 2015 Konya il ve ilçe sonuç ekranıKonya ili ve ilçeleri genel seçim sonuçları. Türkiye'nin yüzölçümü en büyük illerimizden biri olan Konya'da seçim sonuçları. Konya ili ve ilçelerine ayrılmış Türkiye genel seçim sonuçları için bizden ayrılmayın.
 • 12:11MHP Adayı Gönen Bozkır'daMHP Adayı Gönen Bozkır'daMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Adayı Sait Gönen, seçim çalışmaları kapsamında Bozkır ilçesinde Pazar ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
 • 16:21Bozkır'da DSİ'den "Boya ve İzotop" TestiBozkır ilçesinde Sarıot Gölü ile Aygırdibi kaynağı arasındaki hidrolik ilişki, Devlet Su İşleri Konya Bölge Müdürlüğünce "Boya ve İzotop" deneyi ile tespit edildi.
 • 16:20MHP'li Kalaycı Bahar ŞenliğindeMHP'li Kalaycı Bahar Şenliğinde7 Haziran Genel seçimlerine 1 hafta kala partiler seçim çalışmalarına devam ediyor.
 • 09:02Gündem/ 28 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu'na katılacak.
 • 00:10Gündem Özeti/ 28 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pursaklar ve Keçiören'de vatandaşlarla buluşacak, partisinin Aydın mitingine katılacak, İzmir Ticaret Borsası'nda konuşacak.
 • 14:12MHP'den Ak Partili Ünal'a MHP'den Ak Partili Ünal'a "Erkek" TepkisiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “AKP, Tansu Çiller hanımefendi kadar erkekçe davranamamıştır” dedi.
 • 15:42AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Bozkır'daAK Parti Grup Başkanvekili Ünal Bozkır'daKonya’nın Bozkır ilçesinde partisinin düzenlediği mitinge katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, şöyle konuştu: “Dün New York Times dedi ki, ‘NATO ve ABD, Türkiye’deki seçimlere müdahale etmelidir’ Ben size soruyorum, sizin o yüksek ferasetinize, irfanınıza, vicdanınıza soruyorum.
 • 11:30Konya'nın 4 Hastanesi Sınıf AtladıAK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya’nın 4 hastanesi ile ilgili sınıf değişikliği kararı alındığını açıkladı.
 • 17:30Altın Dokunuşlar - İlmek İlmek Konya Sergisi AçıldıAltın Dokunuşlar - İlmek İlmek Konya Sergisi AçıldıKonya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın (KOMEK) Altın Dokunuşlar Genel Sergi, Sanat ve Bilgi Şöleni, “İlmek İlmek Konya” konseptiyle açıldı.
 • 17:26Konya'yı "İlmek İlmek" DokudularAltın Dokunuşlar Sanat ve Bilgi Şöleni kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) kursiyerlerince hazırlanan, Konya kültürüne ait el sanatları, "İlmek İlmek Konya" sergisinde beğeniye sunuldu.
 • 12:00MHP Adayı Gönen, Bozkır'da Hemşehrileri ile BuluştuMHP Adayı Gönen, Bozkır'da Hemşehrileri ile BuluştuMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Adayı Sait Gönen, seçim çalışmaları kapsamında Bozkır ilçesinde hemşehrileri ile buluştu.
 • 09:02Gündem/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCG Salihreis Gemisi'nde Deniz Kurdu-2015 Tatbikatı'nı Sec¸kin Go¨zlemci Gu¨nu¨ faaliyetleri çerçevesinde izleyecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katıldıktan sonra yurda dönecek.
 • 14:32Bimder Yetimlere Burs VerecekKonya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BİMDER), lisede öğrenim gören tüm yetimlere burs verecek.
 • 11:50Türkiye'nin Asırlık Türkiye'nin Asırlık "Mavi Rüyası" Gerçek OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mavi Tünel Projesinin tünellerinden detaylar- Açılış öncesi edilen dua- Mavi Tünel'den akan sular- Devlet Su İşleri (DSİ) Konya 4. Bölge Müdürü Mustafa Uzun ile röportaj Türkiye'nin asırlık "mavi rüyası" gerçek oldu- Türkiye'nin 100 yılı aşan hayali olan, Göksu Nehri'ni Konya Ovası ile buluşturacak Mavi Tünel Projesi'nin tamamlanmasıyla ovaya su verilmeye başlandı- DSİ Konya 4. Bölge Müdürü Uzun: - "Göksu'nun suları Bağbaşı Barajı'nda toplanarak 17 kilometrelik tünelle artık Konya Ovası'na aktarılıyor.
 • 11:20Türkiye'nin Asırlık "Mavi Rüyası" Gerçek OlduTürkiye'nin GAP'tan sonra en büyük sulama yatırımı olan Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında çalışmaları yürütülen "Mavi Tünel" ile Akdeniz'e dökülen sular, ovaya akmaya başladı.
 • 00:20Davutoğlu: Davutoğlu: "Eski Türkiye Partilerinden Hiç Kimseye Fayda Gelmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Eski Türkiye partilerinden hiç kimseye hayır gelmez. Bunlar ittifak yaparlar.
 • 00:02Davutoğlu: Davutoğlu: "Onları Siyaset Çöplüğüne Gömmeye Var Mısınız?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması- Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni- Kurdele kesimi Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Eski Türkiye partilerinden hiç kimseye hayır gelmez. Bunlar ittifak yaparlar.
 • 23:56Davutoğlu: Davutoğlu: "Bu Teleferik Ücretsiz Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Eski Türkiye partilerinden hiç kimseye hayır gelmez. Bunlar ittifak yaparlar.
 • 23:03Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattının Açılış TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Eski Türkiye partilerinden hiç kimseye hayır gelmez. Bunlar ittifak yaparlar.
 • 15:2219 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıKonya'nın Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Kulu, Bozkır ve Sarayönü ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi.
 • 13:15AK Parti Konya Milletvekili Adayları Çalışmalarını SürdürüyorAK Parti Konya Milletvekili Adayları Çalışmalarını SürdürüyorAK Parti Konya Milletvekili Adaylarından Muhammed Uğur Kaleli Bozkır’a giderek, Rüveyde Gülseren Kozak Işık ise Güneysınırlılarla bir araya gelerek vatandaştan destek istedi.
 • 16:00AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız Bozkır ve Taşkent'te Destek İstediAK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız Bozkır ve Taşkent'te Destek İstediAK Parti Konya Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, Bozkır ve Taşkent ilçelerinde ziyaretlerde bulunarak destek istedi.
 • 16:09Lütfi Elvan'dan Muhalefetin Vaatlerine Yunanistan ÖrneğiLütfi Elvan'dan Muhalefetin Vaatlerine Yunanistan ÖrneğiAK Parti Antalya milletvekili adayı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, "Hızlı trenin yapılmasının ardından Konya, Kayseri, Kapadokya bölgelerinden Alanya’ya turist akını olacak" dedi.
 • 11:45MHP Adayları Bozkır'daMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile milletvekili adayı Hüseyin Oprukçu, Konya’nın Bozkır ilçesinde seçmenle bir araya geldi.
 • 14:05Genel Seçime DoğruCumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili adayı Gülsüm Filorinalı, seçim çalışmalarını sürdürüyor.