19:4900
SON DAKİKA BULGARİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Bulgaristan Haberleri

   

  Etso, Burgaz'daki Plaket Törenine Katıldı

  Bulgaristan Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) organize ettiği Plaket Töreni ve Yeni Yıl Kutlaması etkinliğine, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan katıldı. (Bugün 17:24)

   

  Türkan Bebek Anıtında Anma Töreni Düzenlenecek

  Türkan Bebek Anıtında Anma Töreni Düzenlenecek

  Türkan Bebek anıtında anma töreni düzenlenecek. (Bugün 16:25)

   

  Gazprom, Türkiye'den Geçecek Yeni Hatta İsim Arıyor

  Gazprom, Türkiye'den Geçecek Yeni Hatta İsim Arıyor

  Rusya'nın doğalgaz şirketi Gazprom Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, Güney Akım’la ilgili çalışmaların tamamıyla sonlandırıldığını, yerine inşa edilecek yeni hattın isminin de “Türk Akımı” olması yönünde tekliflerin olduğunu söyledi. (Bugün 15:56)

   

  Enerji Bakanı: Petroldeki Düşüş Vatandaşa Birebir Yansıdı

  Enerji Bakanı: Petroldeki Düşüş Vatandaşa Birebir Yansıdı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dünyada enerji üzerindeki fiyat düşüşünün tüketici ülkelere fayda sağladığını dikkat çekerek, "Bu fiyatlar 'vatandaşımıza yansıdı mı' diye söylenir. Birebir yansıdı. (Bugün 15:03)

   

  İzmir Döviz Bürosundaki Hırsızlık Kamerada

  İzmir Döviz Bürosundaki Hırsızlık Kamerada

  İzmir'de, bir döviz bürosunun duvarını deldikten sonra içeriye girip açtıkları çelik kasadan yaklaşık 700 bin TL çalan, aynı yöntemle İstanbul'da da bir döviz bürosundan hırsızlık yaptıktan sonra yakalanan Bulgaristan uyruklu zanlıların, İzmir'deki hırsızlık anında güvenlik kamerasına takıldıkları ortaya çıktı. (Bugün 14:48)

   

  Enerji Bakanı: Petroldeki Düşüş Vatandaşa Bire Bir Yansıdı

  Enerji Bakanı: Petroldeki Düşüş Vatandaşa Bire Bir Yansıdı

  * Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dünyada enerji üzerindeki fiyat düşüşünün tüketici ülkelere fayda sağladığını dikkat çekerek bu durumun Türkiye'de vatandaşa bire bir yansıdığını açıkladı. (Bugün 14:48)

   

  Lüks Otoda Büyük Vurgun

  Lüks Otoda Büyük Vurgun

  Romanya, Bulgaristan ve Gürcistan gibi ülkelerden yüzde 50 - 60 düşük fiyata toplanan lüks araçlar Türkiye'de çok ucuza satılıyor. Uzmanına göre alanlar büyük tehlikede. (Bugün 11:05)

   

  Sporda 2014 Böyle Geçti

  Sporda 2014 Böyle Geçti

  A Milli Erkek Basketbol Takımı başantrenörlüğüne Ergin Ataman'ın getirildiği mart ayında, NBA'de forma giyen Hidayet Türkoğlu milli takımdan ayrıldığını açıkladı Dünyanın en prestijli spor ödüllerinden Laureus, erkeklerde Alman Formula 1 pilotu Sebastian Vettel'e, kadınlarda ABD'li yüzücü Missy Franklin'e verildi Kadın futbolcuların maçlarda başörtüsü takmasına izin veren FIFA, Kosova'nın da milli takım ve kulüpler bazında özel maç yapmasına imkan tanıyan karara imza attı. (Bugün 10:22)

   

  Sporda 2014 Böyle Geçti

  Sporda 2014 Böyle Geçti

  Almanya'nın şampiyonluğuyla sonuçlanan FIFA Dünya Kupasının damga vurduğu haziran ayında NBA'de sezon şampiyonu San Antonio Spurs oldu. (Bugün 10:19)

   

  Bulgaristan'dan Çerkezköy'e Teşekkür Ziyareti

  Bulgaristan'dan Çerkezköy'e Teşekkür Ziyareti

  Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ruşen Riza’a, Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundu. (Bugün 09:35)

   

  Selçuklu Kardeş Şehir Çernooçene'yi Ağırladı

  Selçuklu Kardeş Şehir Çernooçene'yi Ağırladı

  Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şeb-i Arus törenleri için Konya’da bulunan kardeş şehir Bulgaristan Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman, Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Şabanali Ahmed ve Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Yaşar Gaziömer’den oluşan heyeti makamında ağırladı. (Dün 15:26)

   

  Ergene'den Kısa Kısa

  HÖH Genel Başkan Yardımcısı Rıza, Ergene Belediyesini ziyaret etti. (Dün 13:33)

   

  41 Ülke Vatandaşı Hüm Türk Kültürünü Tanıdı Hem Kültürlerini Tanıttı

  41 Ülke Vatandaşı Hüm Türk Kültürünü Tanıdı Hem Kültürlerini Tanıttı

  Bursa Kent Konseyi (BKK-Bursa City Council) tarafından bu sene 3.’sü düzenlenen ‘Bursa Yabancılar Gecesi (Bursa Foreigners Night), şehirde yaşayan 41 farklı ülkenin vatandaşını biraraya getirdi. (Dün 10:56)

   

  'Artık Güçlü Türkiye Var'

  "Artık Güçlü Türkiye Var"

  AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, "17 ve 25 Aralık yargı darbesi girişimi, kayıt dışı siyasetin yani millete sandıkta hesap vermeyenlerin girişimleridir." dedi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti Genel Sekreteri İpek Açıklaması

  "17 ve 25 Aralık yargı darbesi girişimi, kayıt dışı siyasetin yani millete sandıkta hesap vermeyenlerin girişimleridir" (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ormanda Kaybolan Suriyelı Kaçakları Afad Kurtardı

  Ormanda Kaybolan Suriyelı Kaçakları Afad Kurtardı

  Kırklareli'nin Dereköy Sınır Kapısı yakınlarındaki ormanlık alanda, yurt dışına yasa dışı yollardan gitmek isterken kaybolan 10 Suriyeli kaçak, AFAD ekiplerince 3 saatlik arama sonucu bulundu. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İpek'ten 'Güçlü Türkiye' Açıklaması

  İpek'ten "Güçlü Türkiye" Açıklaması

  AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, partisinin Zonguldak Merkez İlçe Teşkilatı’nda konuştu. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Gülen Hakkındaki Yakalama Kararı

  Eski Cumhuriyet Başsavcısı Petek: "Kırmızı bülten çıkarılsa da kararın uygulanıp uygulanmaması konusu siyasi bir tavır. Gerek ABD, gerek batı ülkeleri, yakalama kararı verilen suçun siyasi nitelikte olup olmadığına bakıyor. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Badmintonda Hedef Büyütüldü

  Badmintonda Hedef Büyütüldü

  Malatya’da iki sporcunun badmintonda Balkan Şampiyonu olarak dönmesinden sonra olimpiyatlarda derece elde edilmesi için çaba gösterileceği bildirildi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

 

  İki Ülkenin Ortak Değerleri Restore Edilecek

  "İki Komşu Ülkenin Ortak Değerlerinin Korunması" projesi kapsamında Kırklareli'nde bir kilise, Bulgaristan'da ise Osmanlı eseri restore edilecek Kırklareli Kültür ve Turizm Müdür Vekili Macit: "Proje tamamlandığında Türkiye ve Bulgaristan'daki iki yapıyı turizme kazandıracağız" (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Türsab'ın Kış Turizmi Raporu

  Türsab'ın Kış Turizmi Raporu

  Rapordan: "Türkiye'de 10 yıl önce aralık ocak şubat aylarında 2,7 milyon ziyaretçi ağırlanırken, bu rakam 2014 itibarıyla 4,8 milyon kişiyi aştı" (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün son çeyreğinde ABD, Rusya, Ortadoğu ve Pakistan başta olmak üzere dünyada önemli gelişmeler yaşandı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Tenis: PTT Ankara Cup 2014

  Çiftlerde Ekaterine Gorgodze Nastja Kolar şampiyon oldu Teklerde Akgül Amanmuradova ve Aleksandra Krunic rakiplerini yenerek, finale yükseldi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  İşbirliği Yapılırsa Hem Eskişehir Hem de Litvanya Kazançlı Çıkar'

  İşbirliği Yapılırsa Hem Eskişehir Hem de Litvanya Kazançlı Çıkar"

  Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler ve Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas ile bir araya gelerek, karşılıklı ticareti değerlendirdiler. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sırbistan Dışişleri Bakanı Daçiç, Moskova'da

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Sırp mevkidaşı Daçiç'le Güney Akım projesinin iptalinden sonra enerji işbirliği ve ekonomik konularını değerlendirdi Lavrov: "Ekonomi alanındaki işbirliğinin genişletilmesi, enerji alanındaki işbirliği, Sırbistan'ın Avrupa'ya olası yeni sevkiyat güzergahına ilişkin ilgisi üzerine konuştuk" Daçiç: "Güney Akımın iptal edilmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bulgaristan'da Mermi Fabrikasında Patlama

  Patlamada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Hak ve Özgürlükler Partisi'nden Ergene Belediye Başkanı Yüksel'e Ziyaret

  Hak ve Özgürlükler Partisi'nden Ergene Belediye Başkanı Yüksel'e Ziyaret

  Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e nezaket ziyaretinde bulundu. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Hamzabeyli'de Kaçak Telefon ve İçki Operasyonu

  Hamzabeyli'de Kaçak Telefon ve İçki Operasyonu

  Edirne'nin Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda bir TIR'da yapılan aramada 2 bin 983 cep telefonu, 205 telsiz telefon ve 167 şişe alkollü içki ele geçirildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bulgaristan, Güney Akım İçin Ön Çalışmalara İzin Verecek

  Başbakan Borisov: "Projeyle ilgili bu aşamadaki gerekli izinleri vermeliyiz, yoksa ikili anlaşmaları ihlal etmiş oluruz ve tüm masrafları biz ödemek zorunda kalırız" (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çağla Büyükakçay Ankara Cup'a Veda Etti

  Profesyonel Kadınlar Tenis Turnuvası PTT Ankara Cup 2014'te dördüncü gün müsabakaları tamamlandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PTT Ankara Cup 2014'te 4. Gün Müsabakaları Tamamlandı

  Profesyonel Bayanlar Tenis Turnuvası PTT Ankara Cup 2014'te 4. gün müsabakaları tamamlandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Fenerbahçe Avrupa'da İkinci

  Fenerbahçe Avrupa'da İkinci

  Fenerbahçe Avrupa kulüpleri arasında en yaşlı ikinci kadroya sahip. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy'a Ziyaret

  Bulgaristan'ın Nessebar Belediye Başkan Yardımcısı Stoyko Stoyonof, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Sınırlarda, 11 17 Aralık tarihleri arasında yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 897 kişi yakalandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Balkanlılar 'Göç'Ü Konuştu

  Balkanlılar "Göç"Ü Konuştu

  Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 23’üncü kuruluş yıl dönümümü dolayısıyla düzenlenen programda göç konusu ele alındı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hulusi Kentmen, 20 Aralık'ta Anılacak

  Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Hulusi Kentmen, ölümünün 21. yıl dönümü nedeniyle 20 Aralık'ta düzenlenen bir törenle anılacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bulgar Gazeteciler Birliği: İfade Özgürlüğü Kısatlamaları Zevale Mahkumdur

  Bulgar Gazeteciler Birliği (SBJ), Türkiye'de polisin medyaya karşı düzenlediği operasyona yönelik deklarasyon yayınladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Avrupalı İzmir'e Tebrik Yağıyor

  Avrupalı İzmir'e Tebrik Yağıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, "Avrupa Konseyi Şeref Plaketi" ile ödüllendirilmesi kardeş kentlerde de heyecan yarattı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bulgaristan, Rusya'dan "Güney Akım Açıklaması" Bekliyor

  Bulgaristan Enerji Bakanlığı, Güney Akım projesinin iptalinin duyurulmasıyla ilgili nihai çözüm talep edileceğini açıkladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Edremit Körfezi'nde "Yılbaşı" Hareketliliği

  Kuzey Ege'nin turizm merkezlerinden Edremit Körfezi'ndeki otellerde yılbaşına yaklaşık iki hafta kala rezervasyonlarda yoğunluk yaşanıyor Bulgaristan'dan 150 kişilik grubun yeni yıla gireceği körfezin Akçay, Altınoluk ve Güre mahallelerindeki otellerin 31 Aralık gecesi için doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'nin İlk Akıllı Deposu İçin Geriye Sayım Başladı

  Türkiye'nin İlk Akıllı Deposu İçin Geriye Sayım Başladı

  Temesist Raf, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli tam otomatik, tamamen insansız çalışan akıllı deposunu 2015 yılında üretmeye hazırlanıyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türk Atletizmi "İlkler"İ Yaşadı

  Avrupa Kros Şampiyonası'nda madalya sıralamasında 2. sırada yer alan Türkiye, 21 yıldır düzenlenen şampiyonada bir çok "ilk"i bir arada yaşadı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Denkova Stavıskı Cup Yarışmasına Türk Sporcular Damgasını Vurdu

  Bulgaristan’da 10-14 Aralık 2014 tarihleri arasında Artistik Buz Pateni Denkova-Staviski Cup yarışmasına katılan Türk sporcular 14 madalya kazanarak adeta turnuvaya damga vurdular. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PTT Ankara Cup 2014'te 3. Gün Müsabakaları Tamamlandı

  Profesyonel Bayanlar Tenis Turnuvası PTT Ankara Cup 2014'te 3. gün müsabakaları tamamlandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 19:49:51. #1.12#