SON DAKİKA BULGARİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Bulgaristan Haberleri

 • 16:40Mustafa Denizli 23 Yıl Sonra Yuvaya DöndüMustafa Denizli 23 Yıl Sonra Yuvaya DöndüG.Saray'da teknik direktörlük görevine getirilen Mustafa Denizli, 23 yıl sonra yuvaya döndü. Denizli, G.Saray'a Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynatmıştı.
 • 04:41Sancaktepe'de Şüpheli Araçtan Polise Ateş AçıldıSancaktepe'de Şüpheli Araçtan Polise Ateş Açıldıİstanbul Sancaktepe'de, bir otomobilden polisin dur ihtarına silahla karşılık verildi. Polis ve şüpheliler arasında çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.
 • 15:50Düşürülen Rus Uçağı Nedeniyle Futbol Takımları Rezervasyonlarını İptal EdiyorDüşürülen Rus Uçağı Nedeniyle Futbol Takımları Rezervasyonlarını İptal EdiyorBüyük çoğunluğunu Rus takımlarının oluşturduğu, devre arası kampı için Antalya'ya gelen kulüpler, düşürülen uçak nedeniyle organizasyonlarını iptal ediyor. Zarar en az 70 milyon euro.
 • 19:43Emniyet Müdürleri Arnavutluk'ta Bir Araya GeldiGüneydoğu Avrupa Emniyet Müdürleri Birliği'nin genel kurul toplantısı, son dönemde dünyada ve bölgede meydana gelen terör saldırılarına yönelik alınabilecek önlemleri görüşmek üzere Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirildi.
 • 15:26Kıyıya Yaklaşan Dev Gemiden Böyle KaçtılarKıyıya Yaklaşan Dev Gemiden Böyle Kaçtılarİstanbul Boğazı'nda dün akşam Crown Emma isimli kuru yük gemisi, Kireçburnu'nda kıyıya oturdu.
 • 14:38Tarihi Eserlere Tarihi Eserlere "Dezenfeksiyon" KatkısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kapıkule'deki dezenfeksiyon sisteminden detay görüntüler- Kamyon şoförleriyle röportajlar- Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in konuşması ve Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan bitkisel ve hayvansal ürünler taşıyan tırlardan alınan dezenfeksiyon ücretinin, tarihi yapıların restorasyonu ve eksikliklerinin giderilmesi için harcandığı bildirildi.
 • 13:58Und Başkanı Nuhoğlu AçıklamasıUluslararası Nakliyeciler Derneği'den (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, "Yarattığı büyük maddi kayıplar nedeniyle uluslararası taşımacılık sektörlerine büyük zarar veren ve mağduriyet yaratan dezenfeksiyon uygulamalarının gerek ülkemizde gerek ise Bulgaristan'da karşılıklı olarak kaldırılmalıdır" değerlendirmesini yaptı.
 • 13:16Meriç Nehri'ne Tahliye KanalıMeriç Nehri'ne Tahliye KanalıGÖRÜNTÜ DETAYI: -Kanal çalışmalarından detaylar-Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in açıklaması Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce, Meriç Nehri'nin taşmasını önlemek amacıyla geliştirilen tahliye kanalının üçte biri tamamlandı.
 • 13:13Taşıyıcıların Dezenfekte İsyanıTaşıyıcıların Dezenfekte İsyanıBulgaristan Hükümeti'nin sınır kapılarında başlattığı ve Türkiye'nin de geçen Mart ayından bu yana 'misilleme' olarak uygulamaya koyduğu dezenfekte ücreti Bulgar ve Türk taşıyıcı birliklerinin tepkisine neden oldu.
 • 12:25Kaçak Otomobiller Jandarmaya TakıldıKaçak Otomobiller Jandarmaya TakıldıBolu’da jandarma ekipleri tarafından yapılan yol kontrolü sırasında bir yolcu otobüsünde 830 paket kaçak sigara yakalanırken, Bulgaristan ve Gürcistan’dan yurda kaçak sokulan iki lüks otomobile de el konuldu.
 • 12:02Tarihi Eserlere "Dezenfeksiyon" KatkısıKapıkule Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan bitkisel ve hayvansal ürünler taşıyan tırlardan alınan dezenfeksiyon ücretinin, tarihi yapıların restorasyonu ve eksikliklerinin giderilmesi için harcandığı bildirildi.
 • 11:57Edirne - Taşıyıcıların Dezenfekte İsyanıEdirne - Taşıyıcıların Dezenfekte İsyanıTaşıyıcıların dezenfekte isyanı BULGARİSTAN hükümetinin sınır kapılarında başlattığı ve Türkiye'nin de geçen Mart ayından bu yana 'misilleme' olarak uygulamaya koyduğu dezenfekte ücreti Bulgar ve Türk taşıyıcı birliklerinin tepkisine neden oldu.
 • 11:45Ders Maratonuna Film MolasıDers Maratonuna Film Molası24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenler yoğun ders temposuna film izleyerek ara verdi.
 • 11:12Meriç Nehri'ne Tahliye KanalıDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce, Meriç Nehri'nin taşmasını önlemek amacıyla geliştirilen tahliye kanalının üçte biri tamamlandı.
 • 10:18Balkan Badminton Şampiyonası Karaman'da YapılacakBalkan Badminton Şampiyonası Karaman'da Yapılacak15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 4-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Karaman'da yapılacak.
 • 01:16Sarıyer'de Kuru Yük Gemisi Karaya Oturdu (2)İSTANBUL Boğazı'nda henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkan 'Crown Emma' isimli kuru yük gemisi, Kireçburnu'nda kıyıya oturdu.
 • 00:39İstanbul Boğazı'nda Facianın Eşiğinden Dönüldüİstanbul Boğazı'nda Facianın Eşiğinden Dönüldüİstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlendiği iddia edilen ‘Crown Emma’ isimli kuru yük gemisi, Kireçburnu’nda kıyıya metreler kala karaya oturdu.
 • 23:58İstanbul Boğazı'nda Kargo Gemisi Karaya Oturduİstanbul Boğazı'nda Kargo Gemisi Karaya OturduGemiden detaylar İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi karaya oturdu İstanbul Boğazı'nda, Barbados bandıralı kargo gemisi, karaya oturdu.
 • 23:25İstanbul Boğazı'nda Kargo Gemisi Karaya Oturduİstanbul Boğazı'nda, Barbados bandıralı kargo gemisi, karaya oturdu.
 • 19:02Türk Hava Sahasını İhlal Eden Savaş Uçağının DüşürülmesiBERLİN (AA) – Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Türk hava sahasını ihlal eden uçağın düşürülmesine ilişkin, "İki başkentin doğrudan birbirleriyle diyalog kurmalarını ve reaksiyon ve karşı reaksiyonlara ilişkin hem Ankara hem de Moskova'nın sorumluluklarını bileceklerini ümit ediyorum" dedi.
 • 17:02Polisle Çatışmaya Giren Şahıs, Yakalanarak Adliyeye Sevk EdildiPolisle Çatışmaya Giren Şahıs, Yakalanarak Adliyeye Sevk EdildiSancaktepe’de polisle silahlı çatışmaya giren şahıs, Sancaktepe Asayiş Büro ekipleri tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.
 • 15:26Türkiye-bulgaristan Dostluk Çınarı Mudanya'daTürkiye-bulgaristan Dostluk Çınarı Mudanya'daTürkiye’de 1842 yılında ’Liuboslovie’ adlı ilk Bulgarca dergiyi İzmir’de yayımlayan ve Bulgaristan basının kurucusu olarak nitelendirilen Konstantin Fotinov’un anısına, Bursa’nın Mudanya ilçesinde çınar ağacı dikildi.
 • 14:34Iaee Başkanı Kumbaroğlu: Türkiye 'Kardeş Ülke Rotası' İçin Lobi YapmalıIaee Başkanı Kumbaroğlu: Türkiye 'Kardeş Ülke Rotası' İçin Lobi YapmalıUluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Türk Akımı'nın Avrupa kıtasında yer alacak uzantısıyla ilgili Türkiye'nin aktif bir politika izlemesi gerektiğini söyledi.
 • 13:57Bigasporlu Güreşçiler Madalyayla DöndüBigaspor Güreş Takımı sporcuları Moldova’da düzenlenen ‘Gagavuz Uluslararası Güreş Turnuvası’ndan 2 madalyayla döndü.
 • 12:25Karaman'da Balkan Badminton Şampiyonası DüzenlenecekKaraman'da 8 ülkeden 200'e yakın sporcunun katılacağı 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası düzenlenecek.
 • 12:24Atso Başkanı Çetin'den 'Cuma Hutbesinde İş Ahlakı Anlatılsın' ÖnerisiAtso Başkanı Çetin'den 'Cuma Hutbesinde İş Ahlakı Anlatılsın' ÖnerisiATSO Başkanı Davut Çetin, Kasım ayı olağan meclisinde Cuma hutbesinde tuvalete sağ ayakla mı, sol ayakla mı girilir tartışmaları yerine hutbede ticaret ahlakının, vergi kaçırmamanın ve dürüstlüğün konuşulması gerektiğini iddia etti.
 • 11:17İstanbul'daki Silahlı ÇatışmaSancaktepe'de polisle silahlı çatışmaya girdikten sonra yakalanan şüphelinin saklandığı evde Kaleşnikof marka tüfek, buna ait şarjör ve 7 fişek ele geçirildi.
 • 09:23İstanbul'daki Silahlı ÇatışmaSancaktepe'de şüphe üzerine durdurulan otomobilden polise ateş edilmesi ve çıkan çatışma sonrası kaçan bir kişi polis tarafından yakalandı.
 • 09:17Türkiye-Bulgaristan Dostluk Çınarı Mudanya'daTürkiye-Bulgaristan Dostluk Çınarı Mudanya'daTürkiye’de 1842 yılında 'Liuboslovie' adlı ilk Bulgarca dergiyi İzmir’de yayımlayan ve Bulgaristan basının kurucusu olarak nitelendirilen Konstantin Fotinov’un anısına, Bursa’nın Mudanya ilçesinde çınar ağacı dikildi.
 • 05:53Sancaktepe'de Durdurulan Otomobilde Bir Kişi Polise Ateş AçtıSancaktepe'de Durdurulan Otomobilde Bir Kişi Polise Ateş AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Polisin ateş açılan Bulgaristan plakalı araçta arama yapması- Durdurulan bir taksinin ve sürücüsünün aranması- Polisin çevrede kontrol yapması İstanbul'da silahlı çatışma- Sancaktepe'de durdurulan otomobildeki kişinin polise ateş açması sonucu çatışma çıktı- Çatışma sırasında kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı Sancaktepe'de şüphe üzerine durdurulan otomobildeki kişinin polise ateş açması üzerine silahlı çatışma çıktı.
 • 05:09Sancaktepe'de Polise Uzun Namlulu Silahla Ateş AçıldıSancaktepe'de durdurulan şüpheli bir araçtan polis ekiplerine uzun namlulu silahla ateş açıldı.
 • 04:57İstanbul'da Silahlı ÇatışmaSancaktepe'de şüphe üzerine durdurulan otomobildeki kişinin polise ateş açması üzerine silahlı çatışma çıktı.
 • 04:33Sancaktepe'de Silahlı ÇatışmaSancaktepe'de Silahlı ÇatışmaSancaktepe’ de şüpheli olarak aranan Bulgaristan plakalı bir otomobilin polisin ‘dur ‘ ihtarına uymaması sonucu çatışma çıktı.
 • 04:29Sancaktepe'de Polisin 'Dur' İhtarına Silahla Karşılık VerdilerSancaktepe'de Polisin 'Dur' İhtarına Silahla Karşılık VerdilerSancaktepe'de şüpheli olarak aranan Bulgaristan plakalı bir otomobilden polisin 'dur ihtarına silahla karşılık verildi.
 • 18:00Milli Judocu Kalp Krizinden ÖldüMilli Judocu Kalp Krizinden ÖldüAntalya İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcusu 29 yaşındaki Gökhan Sarı, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 17:41Bulgar Hikayeci Çudomir Bursa'da TanıtılacakBulgar Hikayeci Çudomir Bursa'da TanıtılacakBulgaristan Şumnu Stiliyan Çilingirov İl Kütüphanesi tarafından farklı ülkelerle birlikte yürütülen ‘Edebiyat Sınır Tanımıyor’ projesi Bursa’da da başlıyor.
 • 16:51İşkur, Kamu İstihdam Kurumlarını Bir Araya GetirdiTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Nusret Yazıcı, WAPES Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
 • 16:44İşkur Kamu İstihdam Kurumlarını Sofya'da Bir Araya GetirdiTürkiye İş Kurumu Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Dr.Nusret Yazıcı ve beraberindeki heyet, 16 Kasım tarihinde Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen WAPES Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
 • 15:37Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali BaşladıUluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali BaşladıBursa'da bu yıl 16. sı düzenlenen Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali başladı.
 • 15:19İşitme Engelli Milli Judocu Hayatını Kaybettiİşitme engelli Milli Judocu Gökhan Sarı, Antalya'da geçirdiği kalp krizi sonucu 29 yaşında hayatını kaybetti.
 • 10:27Tügiad Ankara Şubesi Başkanı Naslı: "Ar-Ge'ye Daha Fazla Kaynak Ayırmalıyız"TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, ülke olarak Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine yapılan toplam harcamanın Türkiye’nin 2023’te en büyük 10 ekonomi arasına girme hedefini destekler düzeyde olmadığını bildirdi.
 • 15:26Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye "Evladı Fatihan Beratı"Uluslararası Balkan Federasyonunun Balkan ülkelerine katkıda bulunmuş önemli şahsiyetlere verdiği "Evladı Fatihan Beratı"nın dördüncü sahibi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe oldu.
 • 15:14Bulgaristan Heyetinden Samsun'a ÖvgüSamsun Ticaret ve Sanayi Odas ı(STSO)’nun Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürüttüğü Ur-GE projeleri kapsamında Bulgaristan’dan gelen mobilya ve gıda sektöründen 20 kişilik heyet, kentten mutlu ayrıldı.
 • 14:46Avrupa'daki Sığınmacılar EndişeliAvrupa'daki Sığınmacılar EndişeliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Suriyeli sığınmacı Velid el-Ganim'in konuşması- Suriye'nin doğusundan kaçıp Köln'e gelen Salim ez-Zarzur'un konuşması Avrupa'daki sığınmacılar endişeli- Avrupa'daki binlerce sığınmacının, Paris'teki saldırıların ardından "kötü muamele ve geri gönderilme" korkusu arttı- Afganistanlı mülteci Abdul: - "İki gündür sınırda bekletiliyoruz.
 • 14:15Bulgaristan'dan Gelen Heyetin ZiyaretleriBulgaristan'dan Gelen Heyetin ZiyaretleriSamsun TSO’nun Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürüttüğü Ur-GE projeleri kapsamında Bulgaristan'dan gelen mobilya ve gıda sektöründen 20 kişilik heyet, 3 gün boyunca bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.
 • 13:14Evlad-ı Fatihan Beratı'nın 4. Sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe OlduEvlad-ı Fatihan Beratı'nın 4. Sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe OlduMerkezi İzmir’de bulunan Uluslararası Balkan Federasyonu’nun Balkan ülkelerine katkıda bulunmuş önemli şahsiyetlere verdiği Evlad-ı Fatihan Beratı’nın 4. sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe oldu.
 • 12:25Dört Patili Bulgar "Gümrükçü"Ye Başarı ÖdülüSOFYA (AA) – Bulgaristan Gümrükler Ajansı'nın "Gerard" adlı eğitimli köpeği, gümrüklerdeki başarısından dolayı uluslararası alanda ödül aldı.
 • 12:14Yastıklar ÜstündeYastıklar Üstünde" Klasik MüzikGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konser öncesi izleyicilerin salondaki yerlerinin alması - MODO Sanat Müdürü Veneta Neynski'nin açıklaması - Çocukların müzik aletleri ile tanışması - Konserde sunulan eserlerden örnekler "Yastıklar üstünde" klasik müzik- Küçük yaştaki çocuklara klasik müziği sevdirmek isteyen müzisyenler, yastıklar, notalı çizim defterleri ve ödüllerle, miniklere sanatın sırlarını eğlenceli ortamda anlatıyor- MODO Sanat Müdürü Neynska: -"Bebekler bile, uygun bir yaklaşımla sunulan eserlerden zevk alarak dikkatle klasik müzik dinleyebiliyorlar"SOFYA (AA) – İHVAN RADOYKOV - Klasik müzik eserlerini çocuklara sevdirmeye çalışan MODO adlı bir Sivil Toplum Örgütü, ilginç yöntemlerle sanat ruhunu çocuklara aşılamaya çalışıyor.
 • 11:28Avrupa'daki Sığınmacılar EndişeliAvrupa'daki Sığınmacılar EndişeliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Viyana "Südbahnhof" tren istasyonundan dış detaylar-Sığınmacılardan ve çocuklarından detaylar-Sığınmacılar ile röportajlar-Yerlerde yatanlar, yemek dağıtım istasyonundan yiyecek alanlar-Yemek yiyen insanlar Avrupa'daki sığınmacılar endişeli- Avrupa'daki binlerce sığınmacının, Paris'teki saldırıların ardından "kötü muamele ve geri gönderilme" korkusu arttı- Afganistanlı mülteci Abdul: - "İki gündür sınırda bekletiliyoruz.
 • 09:08Karadeniz'de Hamsi Bereketi Yaşanırken Palamut KaybolduKaradeniz'de Hamsi Bereketi Yaşanırken Palamut KaybolduKaradeniz'de hamsi avında son yılların en bereketli dönemi gerçekleşirken, palamut çok düşük seviyelerde avlandı.