10:1400
SON DAKİKA BULGARİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Bulgaristan Haberleri

  Avrupa Komisyonu Bulgaristan'ı 4 Alanda Uyardı

  Avrupa Komisyonu, dört alanda Brüksel’in talimatlarına uymayan Bulgaristan’a ceza prosedürleri uygulanabileceğine dair uyarı içeren mektuplar yolladı. (Dün 19:02)

   

  Mudanya Gazeteciler Derneği AB'li Oldu

  Mudanya Gazeteciler Derneği AB'li Oldu

  Mudanya Gazeteciler Derneği’nin 15 ay sürecek olan “Yerel Medyanın AB ile Uyumu” adlı projesi Avrupa Birliği’nden sağladığı destekle hayata geçti. (Dün 18:57)

   

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (2)

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı- Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildiİZMİR (AA) - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen "Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı"nda, tespit edilen mayın imha edildi. (Dün 18:11)

   

  Unesco'dan Türkiye'ye Lavaş Şoku: Lavaş Ermenistan Mutfağının Ayrılmaz Parçası

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), lavaş ekmeğini Ermenistan'da geleneksel yiyecek olarak Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne aldı. (Dün 18:09)

   

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (1)

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (1)

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı- Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildiİZMİR (AA) - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen "Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı"nda, tespit edilen mayın imha edildi. (Dün 18:03)

   

  Kaçakların Avrupa Hayali Yanlış Tır?a Binince, Başlamadan Bitti

  Kaçakların Avrupa Hayali Yanlış Tır?a Binince, Başlamadan Bitti

  Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde, gümrük işlemleri için parkta bekleyen bir TIR'a binerek yasa dışı olarak Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 13 Suriye uyruklu kaçak yakalandı. (Dün 17:33)

   

  Edirne'de 200 Kaçak Göçmen Yakalandı

  Edirne’de güvenlik göçlerinin yaptığı kontrollerde 200 kaçak göçmen yakalandı. (Dün 17:32)

   

  Tır'a Gizli Binen 13 Kaçak Yakalandı

  Tır'a Gizli Binen 13 Kaçak Yakalandı

  Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde, gümrük işlemleri için parkta bekleyen bir TIR'a gizlice binerek Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 13 Suriye uyruklu kaçak, sürücünün dikkati sayesinde yakalandı. (Dün 17:24)

   

  Mayın Tatbikatı Nefes Kesti

  Mayın Tatbikatı Nefes Kesti

  İzmir Körfezi ve Ege Denizi'nde, 21 Kasım'da başlayan, 30 Kasım tarihine kadar da devam edecek olan Nusret 2014 Mayın Harp Tatbikatı için, basın turu düzenlendi. (Dün 16:57)

   

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildi. (Dün 16:42)

   

  Ege'de Gövde Gösterisi

  Ege'de Gövde Gösterisi

  Geçen yıl Çanakkale açıklarında icra edilen Nusret Davet Tatbikatı, bu yıl İzmir Körfezinde düzenleniyor. (Dün 16:14)

   

  Bulgaristan'da Papaz ve Müftü ile Aşure Dağıttılar

  Bulgaristan'da Papaz ve Müftü ile Aşure Dağıttılar

  Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi'nin Bulgaristan'ın Kırcaali şehrinde gerçekleştirdiği geleneksel aşure etkinliği, farklı din ve dilden insanları bir araya getirdi. (Dün 16:08)

   

  Türk Mayın Avlama Filosu, Nusret-2014'te Güven Verdi

  Türkiye’nin evsahipliğinde, 12 ülkenin 19 gemiyle katıldığı Nusret-2014 Davet Tatbikatı, İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında devam ediyor. (Dün 15:22)

   

  Ege'de Nusret 2014 Mayın Harbi Tatbikatı

  Ege'de Nusret 2014 Mayın Harbi Tatbikatı

  İzmir Körfezi ve Ege Denizi'nde, 21 Kasım'da başlayan, 30 Kasım tarihine kadar da devam edecek olan Nusret 2014 Mayın Harp Tatbikatı için, basın turu düzenlendi. (Dün 15:13)

   

  Nusret-2014 Nefes Kesti

  Geçen yıl Çanakkale açıklarında icra edilen Nusret Davet Tatbikatı, bu yıl İzmir Körfezinde düzenleniyor. (Dün 15:10)

   

  Mudanya'ya AB'den Medya Hibesi

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde faaliyet gösteren Mudanya Gazeteciler Derneği'nin hazırladığı 'Yerel Medyanın AB ile Uyumu' adlı proje hayata geçti. (Dün 15:06)

   

  Bulgaristan'da Papaz ve Müftü ile Aşure Dağıttılar

  Bulgaristan'da Papaz ve Müftü ile Aşure Dağıttılar

  Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi'nin Bulgaristan'ın Kırcaali şehrinde gerçekleştirdiği geleneksel aşure etkinliği, farklı din ve dilden insanları bir araya getirdi. (Dün 14:40)

   

  Denizlispor'da Yordanov'a Uyarı

  Denizlispor'da Yordanov'a Uyarı

  Denizlispor'da geçen sezon devre arasında Bulgaristan'ın Levski Sofya takımından transfer edilen Yordanov'a sert uyarı geldi. (Dün 14:37)

   

  Bolu'nun Güzelliklerini Tuvale Yansıtıyor

  Bolu'nun Güzelliklerini Tuvale Yansıtıyor

  Bolu'da 'Dünya ressamları Bolu'da buluşuyor' etkinliğine katılan 21 ressam, kentin güzelliklerini tuvallerine yansıtıyorlar. (Dün 14:37)

   

  Bolu'nun Güzelliklerini Tuvale Yansıtıyor

  Bolu'nun Güzelliklerini Tuvale Yansıtıyor

  Bolu'da 'Dünya ressamları Bolu'da buluşuyor' etkinliğine katılan 21 ressam, kentin güzelliklerini tuvallerine yansıtıyorlar. (Dün 14:25)

   

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı- Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde, mayın harbi konusunda birlik ve komutanlıkların eğitimini artırmak amacıyla 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde yapılan tatbikat devam ediyor- Tatbikatın 6'ncı gününde Karaburun açıklarında mayın imhası gerçekleştirilecekİZMİR (AA) - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde, mayın harbi konusunda birlik ve komutanlıkların eğitimini artırmak amacıyla 6 ülkeden deniz gücünün (Dün 13:28)

   

  Vali Şahin:Türkiye'de Çalışanların Yarısı Kadın Olmalı

  Vali Şahin:Türkiye'de Çalışanların Yarısı Kadın Olmalı

  Edirne Valisi Şahin "Türkiye'de çalışanların yarısı kadın olmalı. Hanımların erkeğin arkasından gider tavırları yüzyıl öncede kaldı." dedi. (Dün 12:55)

   

 

  Ermenistan'da 2 Azerinin Rehin Tutulması

  Bazı sivil toplum kuruluşları, Ermenistan'da rehin tutulan Azerbaycan Türkleri Dilgem Esgerov ve Şahbaz Guliyev'in serbest bırakılmasını istedi. (Dün 12:44)

   

  Başkan Dündar, Papazla Birlikte Aşure Dağıttı

  Başkan Dündar, Papazla Birlikte Aşure Dağıttı

  Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde aşure dağıttı. (Dün 12:41)

   

  Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde, mayın harbi konusunda birlik ve komutanlıkların eğitimini artırmak amacıyla 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde yapılan tatbikat devam ediyor Tatbikatın 6'ncı gününde Karaburun açıklarında mayın imhası gerçekleştirilecek. (Dün 10:57)

   

  4. Avrupa İşitme Engelliler Futsal Şampiyonası

  İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı, Belarus'u 3 1 yenerek yarı finale yükseldi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  İlbank Bir Üst Tura Yükseldi

  voleybolda Kadınlar Challenge Kupası 2. tur rövanş maçında İlbank, deplasmanda karşılaştığı Bulgaristan'ın Levski Sofya takımını 3-0 mağlup ederek, bir üst tura yükseldi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Karadeniz Haber Ajansları Birliği 7. Genel Kurulu Yapıldı

  Erivan'da yapılan genel kurulda, AA'nın da yer aldığı birlik üyeleri, aralarındaki işbirliğini güçlendirmeyi ele aldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Atletler,Ömer Besim'de Koştu

  Bu yıl, Kros koşularında alt yapıda başarılı sonuçlar elde eden Büyükşehirli atletler,final öncesi son koşusunu gerçekleştirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Türkiye'ye Gelen Ziyaretçi Sayısı Arttı

  Türkiye'ye Gelen Ziyaretçi Sayısı Arttı

  2014 yılı Ekim ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,09 artış gösterdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  ABD'de Türkiye'ye Sığınan Mülteciler Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

  ABD'deki Washington Büyükelçiliğinde bugüne kadar Türkiye'ye sığınan mültecilerle ilgili, Güvenli Liman Türkiye adlı fotoğraf sergisi açıldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Karadeniz'in Sahil Güvenliği İstanbul'da Konuşuldu

  Karadeniz ülkesinde gerçekleştirilen "Karadeniz'e Sahildar Ülkeler Sınır/Sahil Güvenlik Teşkilatları İşbirliği Forumu Liderler Toplantıları"nın 15.si İstanbul'da yapıldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Bakan Ala 'Bscf Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreni'Nde Konuştu

  Bakan Ala "Bscf Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreni"Nde Konuştu

  Karadeniz'de deniz güvenliği ve seyir emniyetinin sağlanmasına katkıda bulunmak maksadıyla Türkiye'nin girişimi ve öncülüğünde 2000 yılında başlatılan ve her yıl sırasıyla Karadeniz'e sahildar bir ülkede gerçekleştirilen "Karadeniz'e Sahildar Ülkeler Sınır/Sahil Güvenlik Teşkilatları İşbirliği Forumu (BSCF) Liderler Toplantıları"nın 15'incisi Beşiktaş'taki Deniz Müzesi'nde gerçekleştirildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Bakan Ala 'Bscf Liderler Toplantısı'Nda Kouştu

  Bakan Ala "Bscf Liderler Toplantısı"Nda Kouştu

  * İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bu sistem sayesinde, Karadeniz'de meydana gelebilecek her türlü yasa dışı faaliyetin önlenmesine yönelik olarak, ikili ve çoklu ortamda etkin bir bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulmasını da son derece yararlı görüyoruz" Haber-Kamera: Erhan TEKTEN İstanbul DHA Karadeniz'de deniz güvenliği ve seyir emniyetinin sağlanmasına katkıda bulunmak maksadıyla Türkiye'nin girişimi ve öncülüğünde 2000 yılında başlatılan ve her yıl sırasıyla Karadeniz'e sahildar bir ülkede (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yabancı Turist Sayısı 10 Ayda Yüzde 5.57 Arttı

  Yabancı Turist Sayısı 10 Ayda Yüzde 5.57 Arttı

  Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist sayısı yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.57 artışla 33 milyon 528 bin kişiye yükseldi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Kon-Tek A.Ş.'nin 20. Yıl Gururu

  KON-TEK AŞ'ten 20 .yılında Güneş Enerjisine Büyük Yatırım (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Edirne Otomobilin Arka Koltuğunun Altından Kaçak Çıktı

  Edirne Otomobilin Arka Koltuğunun Altından Kaçak Çıktı

  Edirne'de Pazarkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen otomobilin arka koltuğunun altından Suriye uyruklu 1 kaçak yakalandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi' Sergisi

  Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi" Sergisi

  "Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi" sergisi- Sergi, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde açıldıWASHINGTON (AA) - "Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi" sergisi Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde açıldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Otomobilin Arka Koltuğunun Altından Suriyeli Kaçak Çıktı

  Otomobilin Arka Koltuğunun Altından Suriyeli Kaçak Çıktı

  Edirne'de Pazarkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen otomobilin arka koltuğunun altından Suriye uyruklu kaçak çıktı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Bulgaristan'daki Bazı Türk İş Dünyası Temsilcileri Birleşti

  Bulgaristan'da faaliyet gösteren, Türk ve Bulgar iş adamları tarafından kurulan iki dernek ile bir oda kuruluşu tek çatı altında faaliyet gösterme kararı aldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi' Sergisi

  Güvenli Liman Türkiye: Umudun Yeşertilmesi" Sergisi

  Sergi, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde açıldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  AB Bakanı Bozkır: "Bugün artık Türkiye refah veya mali imkanlara kavuşmak için AB'ye üye olmak istemiyor; AB'nin değerlerine, standartlarına; demokrasi ve insan haklarında, hukuka saygılı devlette, çevrede, gıda güvenliğinde, fasılların her alanında Avrupa standartlarına erişebilmek için bu hedefi önünde tutuyor" "Tarihe kafamızı takmadan işimize bakalım. Daha demokratik, hukuka ve insan haklarına daha saygılı bütün fasıllar itibariyle daha iyi noktalara gelmiş bir Türkiye'ye ulaşalım. Ondan (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kırklareli'nde Kar Yağışı

  Kırklareli'nde Kar Yağışı

  Kırklareli'nin yüksek kesimlerine yağan kar, etkili oldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yaklaşık İki Milyon Çalışanın Saat Ücreti 5 Euro'nun Altında

  Yaklaşık 40 milyon insanın çalıştığı Almanya’da 2 milyon insanın saat başına 5 Euro’nun altında çalıştığı haber verildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dereköy'de Kar Yağışı

  Dereköy'de Kar Yağışı

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giren Kırklareli'nin Dereköy İlçesi'nde kar yağışı başladı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Sanatçı Selda Alkor: 'İstanbul'u Satın Alırdım'

  Sanatçı Selda Alkor: "İstanbul'u Satın Alırdım"

  Sinema Sanatçısı Selda Alkor, “Amerika, Fransa, İtalya’da bu işi yapsaydım, İstanbul’u satın alırdım. İstanbul’da sadece bir dairem var” dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dereköy?de Kar Başladı

  Dereköy?de Kar Başladı

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giren Kırklareli'nin Dereköy İlçesi'nde kar yağışı başladı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 10:14:55. #1.13#