SON DAKİKA BURDUR HABERLERİ

Son Dakika Burdur Haberleri

 • 23:12Burdur - Mevlüt Çavuşoğlu: Onların İçinden de Bir Yiğit ÇıktıBurdur - Mevlüt Çavuşoğlu: Onların İçinden de Bir Yiğit ÇıktıMevlüt Çavuşoğlu: Onların içinden de bir yiğit çıktı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP'yi eleştirerek, 'Onların içinden de bir yiğit çıktı.
 • 15:18Kazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat Verecek (2)Kazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat Verecek (2)10 AY HASTANEDE BEKLEYİP KALP NAKLİ OLDU Burdur'da trafik kazası nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki Bediha Ceyhan'ın bağışlanan kalbi, 48 yaşındaki Halil İrkören'e nakledildi.
 • 11:49Burdur Kazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekBurdur Kazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekBurdur'da trafik kazasında ağır yaralanarak tedavi gördüğü Burdur Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki Bedia Ceyhan'ın organları 4 kişiye can, 1 kişiye ışık olacak.
 • 10:30Kazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekKazada Ölen Kadın Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekBurdur'da trafik kazasında ağır yaralanarak tedavi gördüğü Burdur Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki Bedia Ceyhan'ın organları 4 kişiye can, 1 kişiye ışık olacak.
 • 04:28Organları Antalya'daki Hastalara Umut OlacakOrganları Antalya'daki Hastalara Umut OlacakBurdur merkez Kurna rampasında geçtiğimiz Pazartesi geçirdiği tek taraflı trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen Bediha Ceyhan’ın organları Antalya’daki hastalara nakledilmek üzere Burdur Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen ameliyatla alındı.
 • 03:45Organlarıyla 5 Kişiye Hayat VerecekOrganlarıyla 5 Kişiye Hayat VerecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastaneden görüntü- Organların taşınmasından görüntü- Organları alan ekipten görüntü- Bedia Ceyhan'ın yakınlarından görüntü- Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören'in açıklamaları Organlarıyla 5 kişiye hayat verecek- Burdur'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen kadının organları, Antalya'da 5 kişiye nakledilecek Burdur'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki kadının organları, 5 kişiye nakledilecek.
 • 15:11Burdur'da Midibüsle Kamyon Çarpıştı: 2 Ölü, 8 YaralıBurdur'da Midibüsle Kamyon Çarpıştı: 2 Ölü, 8 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yaralıların hastaneye getirilme görüntüsü- Yaralı yakınlarının görüntüsü Burdur'da midibüsle kamyon çarpıştı: 2 ölü, 8 yaralı- Tefenni ilçesinde yolcu midibüsü ile kamyonun çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı Burdur'un Tefenni ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 2 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı.
 • 14:16Öğrenci Gideri Bir Yılda Yüzde 14.5 Arttı'Öğrenci Gideri Bir Yılda Yüzde 14.5 Arttı'Türkiye Kamu- Sen Burdur Şube Başkanı Orhan Akın, okul masraflarının son 1 yılda yüzde 14.5 oranında arttığını söyledi Türkiye Kamu- Sen Şube Başkanı Orhan Akın, okulların açılmasıyla ailelerin okul masrafları telaşına düştüğünü belirterek, eğitim masrafları, servis giderleri, kırtasiye ve giyim harcamalarının aile bütçesini zorladığını vurguladı.
 • 13:44Burdur'da Minibüsle Kamyon Çarpıştı: 2 Ölü, 14 YaralıBurdur'da Minibüsle Kamyon Çarpıştı: 2 Ölü, 14 YaralıBurdur'un Tefenni İlçesi'nde yolcu minibüsüyle kamyonun çarpıştığı kazada 2 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
 • 11:37Rehabilitasyon Merkezinin Rehabilitasyon Merkezinin "Kurt Konukları"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yaban hayvanlarından görüntü- Kurtlardan görüntü- Veteriner Öztürk Sarıca ile röportaj Rehabilitasyon merkezinin "kurt konukları"- Afyonkarahisar'da 1,5 yıl önce bir hayvansever tarafından yavru halde bulunup bir süre bakıldıktan sonra Burdur'daki rehabilitasyon merkezine getirilen ve yabanileşemedikleri için doğaya salınamayan iki kurda, 3 ya da 4 yaşına kadar merkezde bakılacak- Veteriner hekim Sarıca: - "Kurtlar yavruyken köpek gibi yetiştirilmişler ve hala köpek gibi davranıyorlar.
 • 15:58Meteoroloji'den Marmara, Orta ve Doğu Karadeniz ve Doğu Akdeniz İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Konya, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
 • 14:20Meteoroloji'den İki Bölge İçin Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Konya'da yerel olarak sağanak yağış uyarısı yaparken, Orta ve Doğu Karadeniz'de yarın kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 14:09Burdur'da Uyuşturucu OperasyonuBurdur'da Uyuşturucu OperasyonuBurdur’un Bucak ilçesinde, yasa dışı bitki yetiştirmek, uyuşturucu madde imal ve ticareti suçlamasıyla, bir kişi gözaltına alındı.
 • 18:20Burdur'daki Dev Kabaklar İlgi GörüyorBurdur'daki Dev Kabaklar İlgi GörüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kabaklardan görüntü- Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir ile röportaj- Çiftçi Osman Can ile röportaj Burdur'daki dev kabaklar ilgi görüyor- Burdur'da bir çiftçi, tarlasında ağırlıkları 50-60 kilogram arasında değişen bal kabakları yetiştirdi- Burdur Ziraat Odası Başkanı Demir: - "Bu tarlada gördüğüm kabakları başka bir tarlada görmedim. Ortalama 30-40 kilogram olması gereken kabaklar 50-60 kilograma ulaştı" Burdur'da bir çiftçinin tarlasında yetiştirdiği ve ağırlıkları 50-60 kilograma ulaşan bal kabakları, ilgi çekiyor.
 • 15:03Otomobil Elma Bahçesine DevrildiOtomobil Elma Bahçesine DevrildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Elma bahçesine devrilen otomobilden detaylar-Aracın patlayan hava yastığı detayı- Elma bahçesinden görüntü Burdur'da otomobil elma bahçesine devrildi- Elma bahçesine devrilen otomobildeki kadın, ağır yaralandı Burdur'da otomobilin elma bahçesine devrilmesi sonucu bir kişi ağır yaralandı.
 • 11:53Dev Bal Kabakları İlgi GörüyorDev Bal Kabakları İlgi GörüyorBurdur'da yetiştirilen ve kilosu 70 kiloya kadar ulaşan bal kabakları, boyutlarıyla dikkati çekiyor.
 • 11:33Dev Bal Kabakları İlgi GörüyorDev Bal Kabakları İlgi GörüyorBurdur'da yetiştirilen ve 70 kiloya kadar ulaşan bal kabakları, boyutlarıyla dikkati çekiyor.
 • 16:44Burdur Tedavisi Tamamlanan Hayvanlar Kuş Gözlem Günü'nde Doğaya SalındıBurdur Tedavisi Tamamlanan Hayvanlar Kuş Gözlem Günü'nde Doğaya SalındıBurdur'daki Lisinia Yaban Hayatını Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri tamamlanan puhu, şahin ve angıt Dünya Kuş Gözlem Günü'nde doğal ortamlarına bırakıldı.
 • 16:30Tedavisi Tamamlanan Hayvanlar Kuş Gözlem Günü'nde Doğaya SalındıTedavisi Tamamlanan Hayvanlar Kuş Gözlem Günü'nde Doğaya SalındıBurdur'daki Lisinia Yaban Hayatını Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri tamamlanan puhu, şahin ve angıt Dünya Kuş Gözlem Günü'nde doğal ortamlarına bırakıldı.
 • 11:20Doğaltaş ve Maden İhracatında ArtışDoğaltaş ve Maden İhracatında ArtışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maden ocaklarından detay, - Mermer fabrikasından detay, - BURDOĞTAŞ Başkanı Nasuh Ekinci ile röportaj, Burdur'un doğal taş ve maden ihracatı arttı- BURDOĞTAŞ Başkanı Ekinci: - "Kentin doğal taş ve maden ihracatında geçen yılın 8 ayına göre yüzde 13 artış sağlandı.
 • 11:39Hastalık Şeker Pancarını VurduHastalık Şeker Pancarını VurduBurdur'da yağış nedeniyle ortaya çıkan serkospora (yaprak lekesi hastalığı) şeker pancarı üretimini olumsuz etkiledi.
 • 11:23Burdur Hastalık Şeker Pancarını VurduBurdur Hastalık Şeker Pancarını VurduHastalık şeker pancarını vurdu Burdur'da yağış nedeniyle ortaya çıkan serkospora (yaprak lekesi hastalığı) şeker pancarı üretimini olumsuz etkiledi.
 • 11:03Brunei'den Geldi, Lisinia'da Hayvan Bakıcısı OlduBrunei'den Geldi, Lisinia'da Hayvan Bakıcısı OlduÜlkesi Brunei'den 2 yıl önce dünyayı dolaşmak için ayrılan 29 yaşındaki Freddy Yusof, 12 ülke gezdikten sonra geldiği Burdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde yaralı hayvanların tedavisi için çalışmaya başladı.
 • 10:20Burdur Brunei'den Geldi, Lisinia'da Hayvan Bakıcısı OlduBurdur Brunei'den Geldi, Lisinia'da Hayvan Bakıcısı OlduÜlkesi Brunei'den 2013'te dünyayı dolaşmak için ayrılan Freddy Yusof, dünyayı gezmeye başladı.
 • 15:15Semih Pala ve Eşi Hilal Son Yolculuğuna UğurlandıSemih Pala ve Eşi Hilal Son Yolculuğuna UğurlandıAntalya'dan tatil dönüşü Burdur'da trafik kazasında yaşamını yitiren Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ile eşi Hilal Pala son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:00Burdur'da 43 Bin 449 Öğrenci Dersbaşı YaptıBurdur'da 43 Bin 449 Öğrenci Dersbaşı YaptıBurdur'da yeni eğitim öğretim yılında 43 bin 449 öğrenci ve 3 bin 142 öğretmen için ilk ders zili çaldı.
 • 11:10Şampiyon, Yeni Öğrenciler YetiştirecekŞampiyon, Yeni Öğrenciler YetiştirecekTürkiye Satranç Şampiyonu Orhan Eminov, Burdur'da Çallıca Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde açılan Satranç Eğitim Merkezi'nde öğrencilere eğitim verecek.
 • 18:35Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kaza ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kaza ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve eşi Hilal Pala, Antalya'dan tatil dönüşü Burdur'da trafik kazasında yaşamını yitirdi.
 • 18:19Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kazada Öldü (2)Yaralılar HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ Eşi Hilal Pala ile birlikte Antalya tatilinden dönen Bursa Kent Konseyi Başkanı ve Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Genel Koordinatörü Semih Pala'nın yönetimindeki 16 HS 952 plakalı otomobil, saat 14.30 sıralarında Burdur'un Bucak İlçesi'ne bağlı Elsazı Köyü yakınlarında, karşı yönden gelen Aşur Gökçe'nin kullandığı 42 AEY 03 plakalı hafif ticari araçla kafa kafaya çarpıştı.
 • 18:10Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kazada ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kazada ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve eşi Hilal Pala, bayram tatili için gittikleri Antalya'dan dönüşte Burdur'da geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti.
 • 18:09Bayram Dönüşü Feci Kaza: 3 Ölü, 3 YaralıBayram Dönüşü Feci Kaza: 3 Ölü, 3 YaralıBurdur karayolunda bayram tatilinden dönenleri otomobilin başka bir otomobille çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
 • 17:23Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kaza ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Eşi Kaza ÖldüBursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve eşi Hilal Pala, Antalya'dan tatil dönüşü Burdur'da trafik kazasında yaşamını yitirdi.
 • 13:58Lisinia'nın Zorunlu MisafirleriLisinia'nın Zorunlu MisafirleriBurdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri tamamlanan bazı kuşlar, doğaya salınamadıkları yaşamlarını burada sürdürüyor.
 • 13:23Lisinia'nın Zorunlu MisafirleriLisinia'nın Zorunlu MisafirleriBurdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri tamamlanan bazı kuşlar, doğaya salınamadıkları yaşamlarını burada sürdürüyor.
 • 13:17Burdur Köydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineBurdur Köydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineBurdur'da yeterli antrenman sahası olmadığı için oturduğu köyde antrenman yapan 18 yaşındaki Yasemin Zengin, kısıtlı imkanlara rağmen dağ koşusunda milli takımla dünya şampiyonu oldu.
 • 11:54Köydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineKöydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineDha SPOR-Köydeki antrenman sahasından dünya birinciliğine Burdur'da yeterli antrenman sahası olmadığı için oturduğu köyde antrenman yapan 18 yaşındaki Yasemin Zengin, kısıtlı imkanlara rağmen dağ koşusunda milli takımla dünya şampiyonu oldu.
 • 11:20Köydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineKöydeki Antrenman Sahasından Dünya BirinciliğineBurdur'da yeterli antrenman sahası olmadığı için oturduğu köyde antrenman yapan 18 yaşındaki Yasemin Zengin, kısıtlı imkanlara rağmen dağ koşusunda milli takımla dünya şampiyonu oldu.
 • 23:13Bakan Gürcan: Bakan Gürcan: "Türkiye Siyasetine Kadın Eli Değdikçe Siyasete Letafet Gelecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Gürcan'ın vatandaşlarla bayramlaşması - Bakan Gürcan'ın çocuklarla ilgilenmesi - Bakan Gürcan'ın konuşması - Bakan Gürcan'ın engelli çocuk ve ailesi ile sohbeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan Burdur'da: - Bakan Gürcan: - "Türkiye siyasetine kadın eli değdikçe siyasete letafet gelecektir.
 • 22:34Burdur Şehidin Yeğenine Tablet Hediye EttiBurdur Şehidin Yeğenine Tablet Hediye EttiBakan Gürcan: Hizmet kalitemizi artırarak üretmeye devam edeceğiz (ek) ŞEHİDİN YEĞENİNE TABLET HEDİYE ETTİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Burdur programı kapsamında Bucak İlçesi'nde Bucak Oğuzhan Kent Ormanı'ndaki bir restoranda sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların yer aldığı toplantıya katıldı.
 • 22:23Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan AçıklamasıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan AçıklamasıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Vefa Yemeği ve Bayramlaşma Töreni’ne katıldı.
 • 22:07Bakan Gürcan: Hizmet Kalitemizi Artırarak Üretmeye Devam Edeceğiz (2)Bakan Gürcan: Hizmet Kalitemizi Artırarak Üretmeye Devam Edeceğiz (2)Şehidin YEĞENİNE TABLET HEDİYE ETTİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Burdur programı kapsamında Bucak İlçesi'nde Bucak Oğuzhan Kent Ormanı'ndaki bir restoranda sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların yer aldığı toplantıya katıldı.
 • 17:59Bakan Gürcan Burdur'daBakan Gürcan Burdur'daAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Burdur’un Çeltikçi ilçesinde ilçe halkıyla bayramlaştı.
 • 16:1930 Yıldır Müzik Aleti Biriktiriyor30 Yıldır Müzik Aleti BiriktiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Eski müzik aletlerinden görüntü-Burdur Arkeoloji Müzesinde memur olarak çalışan 49 yaşındaki müzisyen Mehmet Bedel ile röportaj 30 yıldır müzik aleti biriktiriyor- Burdur'da bir müzisyen, 30 yıldır aralarında 100 yıllık müzik aletlerinin de olduğu yaklaşık 60 enstrümanın koleksiyonunu yaptı- Eski müzik aletlerinin arasında alüminyum sürahi ve motosiklet fren telinden yapılmış kemane, kartal kanadının kemiğinden yapılmış çığırtma da bulunuyor.
 • 15:16Burdur Bakan Gürcan: Hizmet Kalitemizi Artırarak Üretmeye Devam EdeceğizBurdur Bakan Gürcan: Hizmet Kalitemizi Artırarak Üretmeye Devam EdeceğizBakan Gürcan: Hizmet kalitemizi artırarak üretmeye devam edeceğiz AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, bakanlık olarak insan ve aile odaklı hizmet üretmeye devam edeceklerini belirterek, "Hizmet kalitemizi artırarak üretmeye devam edeceğiz" dedi.
 • 14:36Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı GürcanAile ve Sosyal Politikalar Bakanı GürcanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Gürcan'ın toplantının düzenlendiği salona gelişi - Bakan Gürcan'ın konuşması- Çocuklara hediye vermesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan Burdur'da: - "Başta Türkiye olmak üzere bütün İslam dünyasının gerçek bayramlara erişebilmesi için huzura, barış, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var"- "Hepimizin ortak hedefi bu ülkenin kalkınmışlığı, birliği ve bütünlüğüdür.
 • 14:16Bakan Gürcan, Burdur'daBakan Gürcan, Burdur'daAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Kurban Bayramı programını Burdur’a ayırdı.
 • 16:24Şehit Aktürk'ün İsimi Burdur'da ÖlümsüzleştiŞehit Aktürk'ün İsimi Burdur'da ÖlümsüzleştiTunceli’de tuzaklanan bombanın patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün adı, Burdur’da çocukluğunun geçtiği caddeye verildi.
 • 15:42Burdur Belediyesi, Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Adını Caddeye VerdiBurdur Belediyesi, Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Adını Caddeye VerdiBurdur Belediyesi, Siirt'te bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Burdurlu Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün adını Özgür Mahallesi'ndeki bir caddeye verdi.
 • 15:14Burdur'da Şehidin Adı Caddeye VerildiBurdur'da Şehidin Adı Caddeye VerildiBurdur'da şehidin adı caddeye verildi*- SİİRT'in Pervari İlçesi'nde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün adı Burdur'da çocukluğunun geçtiği caddeye verildi.
 • 13:15Organik Köy, 2 Milyon Ton Su Tasarrufu SağladıOrganik Köy, 2 Milyon Ton Su Tasarrufu SağladıBurdur Gölü'nün kurumasını engellemek ve su tüketimini azaltmak için 670 dekar alanda hayata geçirilen 'Lavanta Deresi Projesi' kapsamında lavantadan sonra adaçayı ve kekik hasadına başlandı.