11:0300
SON DAKİKA BURDUR HABERLERİ

Son Dakika Burdur Haberleri

  Batı Akdeniz'den İhracat 1,3 Milyar Doları Aştı

  Batı Akdeniz'den İhracat 1,3 Milyar Doları Aştı

  BAİB Başkanı Satıcı: "BAİB üzerinden yapılan ihracat 1,3 milyar doları aştı, kasım ve aralık aylarını hesaba kattığımızda büyük bir aksilik olmazsa yıl sonu hedefimiz olan 1,8 milyar doları yakalayacağız" "Kimsede Rusya Federasyonu her türlü ürünü alacak gibi bir beklenti oluşmasın. (Dün 11:33)

   

  Dış Ticaret İstatistikleri, Eylül 2014 Verileri Açıklandı

  Dış Ticaret İstatistikleri, Eylül 2014 Verileri Açıklandı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre Türkiye’de ihracatın 2014 yılı Eylül ayında, 2013 yılının aynı ayına göre yüzde 4,6 artarak 13 milyar 660 milyon dolar, ithalatın ise yüzde 0,2 azalarak 20 milyar 585 milyon dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi. (Dün 11:29)

   

  MAKÜ Kampüsü Ağaçlandırmaya Hazır

  MAKÜ Kampüs Ağaçlandırmasında Arazi Hazırlıkları Tamamlandı. (Dün 10:55)

   

  Eroğlu, "Su Yılı"Nı Değerlendirdi

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: (1) "İstanbul'da su için endişe edecek hiçbir şey yok. Çünkü İstanbul'da 800 milyon metreküp biriktirme kapasitesi var, Melen'le birlikte 700 milyon daha geliyor, 1,5 milyar metreküpe çıkarıyoruz. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Anadolu Gençlik Zirvesi Antalya'da Başladı

  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ve Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Anadolu Gençlik Zirvesi, Antalya'da başladı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yeşilova'da Fener Alayı Coşkusu

  Yeşilova'da Fener Alayı Coşkusu

  Yeşilova Belediye Başkanı Özbek, "Ülkemizin bölünmemesi için, Türk bayrağının her tarafta dalgalanabilmesi için hep birlikte olalım" dedi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  700 Kişiyle Atatürk'ün İmzası Oluşturuldu

  700 Kişiyle Atatürk'ün İmzası Oluşturuldu

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karabük Şubesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte yaklaşık 700 kişiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası oluşturuldu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yeşilova Belediye Başkanı Özbek, Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

  Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, vatandaşlarla bir araya geldi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Selimoğlu: Türkiye Büyük Bir Mesafe Katedecektir

  Karamanlı Belediye Başkanı Selimoğlu, "Türkiye, çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir mesafe katedecektir" dedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Burdur'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Karamanlı ilçesindeki etkinlikler kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Burdur'da Cumhuriyet Bayramı Töreni Düzenlendi

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Burdur'da tören düzenlendi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazinin Evinin Temizlenmesine Yakınları Tepki Gösterdi

  Gazinin Evinin Temizlenmesine Yakınları Tepki Gösterdi

  Burdur'da yaşayan 1930 doğumlu Kore Gazisi Mehmet Emin Ağan'ın evine yardım için gelen ekipler, yaşanan tartışmanın ardından gazinin yakınları tarafından içeri alınmadı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Bucak OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

  Bucak OSB Müdürü Özdemir "Çalışmalarımız tamamlandığı zaman organize sanayi bölgemizin görünümü ve altyapısı daha güzel ve yatırım yapılabilir hale gelecek." dedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Vali Kürklü'den Bayram Mesajı

  Vali Kürklü'den Bayram Mesajı

  Burdur Valisi Kürklü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Semerkand Vakfı'ndan İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes

  Semerkand Vakfı, Bucak ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Burdur Belediye Başkanı Ercengiz: "Cumhuriyet, bağımsız ve başı dik bir ulus olarak yaşama kararlılığımızın tüm dünyaya ilanıdır" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Yardım İçin Gelen Ekipler, Kore Gazisi'nin Evine Alınmadı

  Yardım için gelen ekipler, Kore Gazisi'nin evine alınmadı- Burdur'da eşiyle yaşayan, bakıma muhtaç olduğunu belirten Kore Gazisi Mehmet Emin Ağan'ın evine yardım için gelen belediye ekipleri ve Burdur Muharip Gaziler Derneği Başkanı Öztürk, gazinin yakınları ile aralarındaki tartışmanın ardından içeri alınmadı- Öztürk: - "Ev eskiden içeri girilecek gibi değildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Yardım İçin Gelen Ekipler, Kore Gazisi'nin Evine Alınmadı

  Burdur'da eşiyle yaşayan, bakıma muhtaç olduğunu belirten Kore Gazisi Mehmet Emin Ağan'ın evine yardım için gelen belediye ekipleri ve Burdur Muharip Gaziler Derneği Başkanı Öztürk, gazinin yakınları ile aralarındaki tartışmanın ardından içeri alınmadı Öztürk: "Ev eskiden içeri girilecek gibi değildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Burdur'da Kaçak Kazı İddiası

  Burdur'da Kaçak Kazı İddiası

  Tefenni ilçesine bağlı Yuvalak köyünde kaçak kazı yaptığı iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kaçak Kazıya Jandarma Baskını

  Kaçak Kazıya Jandarma Baskını

  Burdur İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Tefenni İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Yuvalak köyü Çeşmetepe mevkisinde düzenlenen operasyonda, kaçak kazı yapan 2’si Suriyeli 8 kişi gözaltına alındı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antalya'da Uyuşturucu Madde Pazarlayan 7 Kişi Yakalandı

  Antalya'da Uyuşturucu Madde Pazarlayan 7 Kişi Yakalandı

  Antalya’ya uyuşturucu madde sevk ederek pazarlayan 7 şüpheli yakalandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  600 Polisli Uyuşturucu Operasyonunda 82 Tutuklama

  600 Polisli Uyuşturucu Operasyonunda 82 Tutuklama

  Isparta'da 600 polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 100 şüpheliden 82'si tutuklandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Çanakkale Müzesi'ne Büyük İlgi

  Çanakkale Müzesi'ne Büyük İlgi

  Burdur Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yıldönümü kapsamında Burdur’a davet edilen Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi düzenlenen bir törenle açıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Burdur'da Cumhuriyet Koşusu

  Burdur'da Cumhuriyet Koşusu

  Cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yıldönümü sebebiyle Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Cumhuriyet Koşusu" düzenlendi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gezici Çanakkale Müzesi'nin 162.'si Burdur'da Açıldı

  Burdur'da Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Gezici Çanakkale Müzesi’nin açılışı yapıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Burdur'da

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Burdur'da

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Burdur'da ziyarete açıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Isparta'daki Uyuşturucu Operasyonu

  Adliyeye sevk edilen 51 şüpheliden 44'ü daha tutuklandı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Tarımsal Yatırım Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği

  Kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin bazı yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği verilecek (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Muğla, Isparta ve Burdur'da Sağanak Bekleniyor

  Meteoroloji, Muğla, Isparta ve Burdur genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak beklendiğini bildirdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Uyuşturucu Operasyonunda 29 Tutuklama

  Isparta İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapıldığı bilgisi üzerine eş zamanlı düzenlediği operasyonda 86 kişiyi gözaltına aldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu: 29 Tutuklama

  Isparta'daki uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 86 kişiden 35'i adliyeye sevk edilirken, 29'u tutuklandı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bucak'ta Kaçak Makaron ve Sigara Operasyonu

  Yaklaşık 500 kutu makaron ve bir miktar sigaranın ele geçirildiği operasyonda, bir kişi gözaltına alındı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bucak'ta Kaçak Sigara Operasyonu

  Bucak'ta Kaçak Sigara Operasyonu

  Burdur'un Bucak İlçesi'nde, Suriye uyruklu B.T.'nin evine operasyon düzenleyen polis, 2 kamyonet dolusu kaçak sigara ve makaron ele geçirdi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Suriyelilerin Kaldığı Evde Kaçak Sigara ve Makaron Ele Geçirildi

  Suriyelilerin Kaldığı Evde Kaçak Sigara ve Makaron Ele Geçirildi

  Burdur’un Bucak ilçesinde Suriyelilerin kaldığı evde onlarca kutu gümrük kaçağı sigara ve makaron ele geçirildi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimler ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Tuvaletten Uyuşturucu Çıktı

  Tuvaletten Uyuşturucu Çıktı

  Isparta'da gerçekleştirilen operasyonda polis ekipleri, bazı zanlıların sakladığı uyuşturucu maddeyi tuvaletten çıkardı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Şakayıkların Korunması İçin Dilekçe Verdiler

  Şakayıkların Korunması İçin Dilekçe Verdiler

  Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Kaş Platformu Sözcüsü Gündüz: "Hisarçandır Ekizce Yaylası'na birkaç kilometre mesafede bulunan kayalık alanda, baharda açmış şakayıkların kuru dallarının da halen bulunduğu alanda mermer ocağı açılmak istenmektedir" "EXPO'nun sembol çiçeği şakayığın yok olması ülkemizin. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Uyuşturucuyu Tuvaletten Çıkardılar

  Isparta'da 600 polisle gerçekleştirilen operasyonda polis, bazı şüphelilerin sakladığı uyuşturucu maddeyi tuvaletin içinden çıkardı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu: 86 Gözaltı

  Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu: 86 Gözaltı

  Isparta’da, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyonda 86 kişi gözaltına alındıEdinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapıldığı bilgisi üzerine sabah 06.30’da eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Antalya'da Satılan Konutların Yüzde 10'unu Yabancılar Aldı

  Antalya'da, bu yılın 9 ayında yabancılara en fazla konut satılan il oldu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başkan Tütüncü, Batı Akdeniz'deki Bazı Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

  Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) Hakan Tütüncü, Batı Akdeniz'deki bazı ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Doğaltaş İhracatını Artıracak Proje Başladı

  Doğaltaş İhracatını Artıracak Proje Başladı

  BAİB, Ekonomi Bakanlığının desteği ile Antalya, Burdur ve Isparta'da maden ihracatını geliştirmek için Batı Akdeniz Maden İhracatını Geliştirme Projesi başlattı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Burdur'da 'Tek' Kişilik Protesto

  Burdur'da 'Tek' Kişilik Protesto

  Burdur Belediye Meclisi’nin 2 Ekim 2014’te onayladığı içkili yer bölgelerine tepki gösteren bir iş adamı, hazırlattığı çiçekli siyah çelenkle protesto yaptı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  600 Polisle Uyuşturucu Operasyonu

  600 Polisle Uyuşturucu Operasyonu

  Isparta'da 600 polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla 86 kişi gözaltına alındı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu

  Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu

  Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen kişilere yönelik 600 polisle düzenlenen operasyonda 86 kişi yakalandı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Burdur'daki Bazı Belediyelere Ödenek Ayrıldı

  Burdur'daki Bazı Belediyelere Ödenek Ayrıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Burdur'un Kemer, Karamanlı, Altınyayla ve Kocaaliler belediyelerine alt yapı, park ve çevre düzenlemesi için ödenek ayırdığı bildirildi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bucak, Model Orman Ağına Aday Oldu

  Bucak, Model Orman Ağına Aday Oldu

  Bucak Model Orman Derneği Başkanı Mehmet Karabacak, ilçenin Model Orman Ağına katılmak için adaylık belgesi aldığını söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 11:03:17. #1.11#