SON DAKİKA BURSA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Bursa Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Haberleri

 • 16:35 Emektar Esnaflara Plaket Emektar Esnaflara Plaket Yıldırım ilçesinin ekonomisini güçlendirmek adına esnafın her zaman yanında olan Yıldırım Belediyesi, 30 yılı aşkındır hizmet veren esnafa onur belgesi takdim etti.
 • 16:25 Öğrencilerin Sertifika Sevinci Öğrencilerin Sertifika Sevinci İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi’nde Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı etkinlikleri kapsamında 9 öğrenciye kalfalık, ustalık ve işyeri açma belgeleri verildi.
 • 18:18 Ahilik Haftası Balıkesir'de Kutlandı Ahilik Haftası Balıkesir'de Kutlandı Balıkesir Esnaf Odaları ve Sanatkarları Birliği 85 oda başkanı ile birlikte Ahilik Haftası kutlamalarına Atatürk Anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulunarak başlandı.
 • 17:12 Yunanistan ile Bursa Arasında Ekonomik İşbirliği İçin Adımlar Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ile Halkidiki Ticaret Odası tarafından Yunanistan ile Bursa esnafı arasında ekonomik işbirliğinin güçlenmesi için adımlar atıldı.
 • 12:03 Esnaf Şoku Atlatmaya Çalışıyor Esnaf Şoku Atlatmaya Çalışıyor Bursa'da dün intihar bombası saldırısının meydana geldiği Ulucami çevresindeki polis ekipleri tarafından perdelerle kapatılan bölge bugün saat 08.00'den itibaren yeniden yaya trafiğine açıldı.
 • 11:35 Bursa'da 'Canlı Bomba' Saldırısıyla İlgili 4 İlde 15 Gözaltı (3) Bursa'da 'Canlı Bomba' Saldırısıyla İlgili 4 İlde 15 Gözaltı (3) ESNAF ŞOKU ATLATMAYA ÇALIŞIYORBursa'da dün intihar bombası saldırısının meydana geldiği Ulucami çevresindeki polis ekipleri tarafından perdelerle kapatılan bölge bugün saat 08.00'den itibaren yeniden yaya trafiğine açıldı.
 • 12:22 TESK Genel Başkanı Palandöken Başkan Alparslanı Ziyaret Etti TESK Genel Başkanı Palandöken Başkan Alparslanı Ziyaret Etti Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Edremit Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Alparslan’ı makamında ziyaret etti.
 • 15:33 25 Yıllık Pazar Hasreti Sona Erdi 25 Yıllık Pazar Hasreti Sona Erdi Karesi İlçesi 2.Sakarya Mahallesinde vatandaşların 25. yıllık pazar yeri hasreti sona erdi.
 • 14:06 Dündar'dan İşyeri Açılışı Seval Eczanesi ile Dikkaldırım Mahallesindeki Mis Döner salonunun açılışlarına katılan Başkan Mustafa Dündar, her iki işyeri açılışında yaptığı konuşmada, işyeri sahiplerine ticaret hayatında başarılar diledi.
 • 14:48 1 Milyar Liralık Besob Büyük Sanayi Sitesinde Sona Doğru 1 Milyar Liralık Besob Büyük Sanayi Sitesinde Sona Doğru Bursa tarihinin 1 milyar liralık yatırım bütçesiyle en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan BESOB büyük sanayi sitesinde çalışmalar devam ediyor.
 • 13:54 Palandöken: Trafik Sigortası Enflasyon Kadar Artacak Palandöken: Trafik Sigortası Enflasyon Kadar Artacak Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafik sigortasında artışın enflasyon farkı kadar olacağını söyledi.
 • 13:35 Palandöken'den Trafik Sigortası Açıklaması Palandöken'den Trafik Sigortası Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son dönemde gündemde olan trafik sigortaları ile alakalı konuşarak, “Böyle kandırmaca yok. Daha evvel ne kadarsa, enflasyon oranı üstüne koyulacak, 180 lira ise 200 lira olacak.
 • 13:25 TOKİ Başkanı: İstanbul'un Anadolu Yakasında Sosyal Konut Alanı Ürettik TOKİ Başkanı: İstanbul'un Anadolu Yakasında Sosyal Konut Alanı Ürettik TOKİ Başkanı Ergün Turan, Anadolu Yakası'nda sosyal konut için yeni alanlar üretmeye devam ettiklerini belirterek, "Ancak nerede olacağını söylemeyeceğim. Spekülasyonla fiyatlar artırılıyor." dedi.
 • 17:52 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını belirterek, "Esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası'ndan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan kredilerin bakiyesi, Ocak 2016 sonu itibariyle 16,5 milyar liraya ulaşmış durumda" dedi.
 • 17:31 Bursa Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız Bursa Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız Bakan Tüfenkçi: Gümrük kapılarında tedbirleri yoğunlaştıracağız (3) ESNAF 14 YILDA 50 MİLYAR KREDİ KULLANDI Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:28 Esnafa Rekor Kredi Esnafa Rekor Kredi Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:23 Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız (3) Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız (3) Esnaf 14 YILDA 50 MİLYAR KREDİ KULLANDI Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:17 90 Bin Esnafın Aidat Borcu 20 Milyon Lirayı Aştı Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( BESOB) Başkanı Arif Tak, odalara kayıtlı 90 bin esnafın aidat borcunun 20 milyon lirayı aştığını belirtti.
 • 16:46 Bursa'da 90 Bin Esnafın Aidat Borcu 20 Milyon Lirayı Aştı Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, odalara kayıtlı 90 bin esnafın geriye dönük aidat borçlarının 20 milyon lirayı aştığını belirterek, Bursa esnafına çağrıda bulundu.
 • 12:41 İgiad'da Özdemir Dönemi İgiad'da Özdemir Dönemi İnegöl Genç İşadamları Derneği’nin (İGİAD) 13. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Bahadır Bayraktar, bayrağı Hakan Özdemir’e teslim etti.
 • 21:38 İnegöllü Mobilyacıların 50. Gurur Yılı İnegöllü Mobilyacıların 50. Gurur Yılı İnegöl Mobilyacılar Odası’nın 50. kuruluş yıldönümü kutlanırken, gecede 119 emektar mobilyacı plaket ile onöre edildi.
 • 14:04 Bursa Yeni Stadıyla Spor Turizmine Açılacak" Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 21 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak yeni stadyumun kentte spor turizmine de büyük katkı sağlayacağını bildirdi.
 • 13:48 Recep Altepe: Stadyum ile Bursa Esnafı Kazanacak Recep Altepe: Stadyum ile Bursa Esnafı Kazanacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kapalı Çarşı Alt Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.
 • 13:12 Stadyum ile Bursa Esnafı Kazanacak Stadyum ile Bursa Esnafı Kazanacak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kapalı Çarşı Alt Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.
 • 10:24 Elektrik Direğine Çıkan Vatandaş Boğazına Bıçak Dayadı Elektrik Direğine Çıkan Vatandaş Boğazına Bıçak Dayadı Bursa'da kamyonuna haciz gelen Öztürk Kuzgun elektrik direğine çıkarak boğazına bıçak dayadı. Kuzgun bir saatin sonunda üşüdüğünü söyleyerek direkten indi.
 • 17:17 Bursa'da "Engelli Dostu Bayan Kuaförü" Açıldı Bursa'da, engelli kadınlar için "engelli dostu bayan kuaförü" açıldı Merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi'nde bir iş hanında kuaförün açılışına, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şevket Barca, Bayan Kuaförler Oda Başkanı İlker Hüseyin Tan, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, Bursa Gülen Kadınlar Derneği Başkanı Songül Çelik ile davetliler katıldı.
 • 14:50 Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası'ndan Aşure Hayrı Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası'ndan Aşure Hayrı Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası, Hicri muharrem Ayı dolayısıyla ve vefat eden oda üyeleri için aşure hayrı düzenledi.
 • 14:26 Edremit'te Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Aşure Hayrı Yaptı Edremit'te Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Aşure Hayrı Yaptı Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Edremit Kurşunlu Camii bahçesinde aşure hayrı yaptı.
 • 17:43 Yeşil Halk Otobüsleri, Çevreci Araçlarla Yenileniyor Yeşil Halk Otobüsleri, Çevreci Araçlarla Yenileniyor Bursa’da 10 numara yağ kullanılması ve araçların eski olması gibi nedenle sürekli şikayet konusu olan özel halk otobüsleri, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle çevreci olarak bilinen Euro5 motora sahip araçlarla yenileniyor.
 • 16:44 Güneydoğu'da Esnafının Seçim Sonrası Beklentisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Talat Kara ile röp. Güneydoğu'da esnafının seçim sonrası beklentisi- Terör olayları nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan bölge esnafı, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını bekliyor- DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "Acilen Çözüm Süreci'ne dönülmeli, aksi takdirde iş yerlerinde işçi çıkarmalar başlayacak"- ŞESOB Başkan Vekili Haşimoğlu: "İnşallah 1 Kasım'dan sonra çatışmalı ortam son bulacak ve Çözüm Süreci kaldığı yerden devam edecek" Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 5 ayda yaşanan terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını istiyor.
 • 13:38 Güneydoğu'da Esnafının Seçim Sonrası Beklentisi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 5 ayda yaşanan terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını istiyor.
 • 14:20 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "(Bu bayrak İzmir'de nasıl güçlü dalgalanıyorsa Tunceli'de de öyle dalgalanmalı) diyebilirsen, ulusu kucaklamış olursun. Bir taraftan 'Ben Tunceli'nin çocuğuyum, Dersim çocuğuyum' dersen, Tunceli'yi bırakıp İzmir'e gidersen bu kolaycılık olur" dedi.
 • 13:16 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gelişen, büyüyen ve dünya ile yarışan bir Türkiye’de laikliğe karşı odak olmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.
 • 11:31 Tümbüldek'te Dev Kamulaştırma Tümbüldek'te Dev Kamulaştırma Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde termal turizmin göz bebeği olan Tümbüldek Kaplıcaları yeni bir sosyal tesise daha kavuşuyor.
 • 14:35 Suriyeli Çocuklar Gecede Buluştu Suriyeli Çocuklar Gecede Buluştu Bursa’da Suriyeli çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 22:15 Bursa Efkan Ala'nın Bursa Ziyaretleri Bursa Efkan Ala'nın Bursa Ziyaretleri Efkan Ala'nın Bursa ziyaretleri İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala, geçtiğimiz hafta tarihi Kapalı Çarşı'da çıkan yangında işyerleri zarar gören 52 esnafa Başbakanlık tarafından gönderilen ödemeyi dağıttı.
 • 22:10 Eski İçişleri Bakanı Ala Eski İçişleri Bakanı Ala GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala'nın BESOB ziyareti- Yangında işletmesi zarar gören esnaflara zarar tespit belgelerini teslim etmesi- Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ı ziyaret etmesi- Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu'nu (BEDFE) ziyareti Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, "Türkiye'nin alması gereken çok yol var. Kat ettiği ve aldığı çok yol var, yaptığı çok iş var ama yapacağı daha çok fazla işler var. Bu yürek ve emek birliği, o hedeflere varma imkanını sunacaktır" dedi.
 • 21:43 Eski İçişleri Bakanı Ala Açıklaması Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, "Türkiye'nin alması gereken çok yol var. Kat ettiği ve aldığı çok yol var, yaptığı çok iş var ama yapacağı daha çok fazla işler var. Bu yürek ve emek birliği, o hedeflere varma imkanını sunacaktır" dedi.
 • 21:27 Efkan Ala'nın Bursa Ziyaretleri Efkan Ala'nın Bursa Ziyaretleri İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala, geçtiğimiz hafta tarihi Kapalı Çarşı'da çıkan yangında işyerleri zarar gören 52 esnafa Başbakanlık tarafından gönderilen ödemeyi dağıttı.
 • 18:31 Yangınzede Esnaflara Zarar Tespit Belgelerini Ala Dağıttı Yangınzede Esnaflara Zarar Tespit Belgelerini Ala Dağıttı Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Kapalıçarşı’da çıkan yangında dükkanları yanan zarar esnafa zarar tespit belgelerini teslim etti.
 • 20:27 Besob Büyük Sanayi Sitesi'nin Temeli Atıldı Besob Büyük Sanayi Sitesi'nin Temeli Atıldı Bursa’da şehir içinde dağınık olarak faaliyet gösteren küçük esnafın, kent dışında bir çatı altında toplanmasını amaçlayan BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin tüm altyapısını kapsayan 77 milyonluk yatırımın temeli atıldı.
 • 20:03 77 Milyon Liralık Altyapının Temeli Atıldı 77 Milyon Liralık Altyapının Temeli Atıldı BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin tüm altyapısını kapsayan 77 milyonluk yatırımın temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.
 • 19:58 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Görüntü Dökümü: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun tören alanına gelişi- Mehter takımından detaylar - Kılıç kalkan ekibinin gösterisinden detaylar - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın konuşması- Müezzinoğlu ve diğer katılımcıların ilk betonun dökülmesi için butona basmaları- Müezzinoğlu'nun bir esnafa konuk olup çay içmesi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Bu ülkenin güçlü yürüyüşüne çelme takmak, engel olmak isteyenler var. Kardeşçe birlikte güçlü yolculuk yapmamızdan rahatsız olan, kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Ama kim ne yaparsa yapsın, hangi hain tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak"- "Sevmeye ve omuz omuza yürümeye ihtiyacımız var. Bunu nasıl Çanakkale'de başardıysak, yine hep beraber başaracağız. Her kesimiyle birlik ve beraberliğimizi, 78 milyon insanımızın kardeşliğini merkeze alan, güç odaklarına teslim olmadan yürüyeceğiz"- "Bu yürüyüşteki en büyük güç, millettir, milli iradedir, sandıktır, sandığın gücüdür.
 • 19:33 Bursa Bakan Müezzinoğlu: Hangi Hain, Hangi Tuzağı Kurarsa Kursun, Bu Milletin Kardeşliğini... Bursa Bakan Müezzinoğlu: Hangi Hain, Hangi Tuzağı Kurarsa Kursun, Bu Milletin Kardeşliğini... Bakan Müezzinoğlu: Hangi hain, hangi tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Ama kim ne yaparsa yapsın, hangi hain, hangi tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak" dedi.
 • 19:04 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Açıklaması Türkiye’deki kardeşliği bozmak isteyenlerin olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ama kim ne yaparsa yapsın, hangi hain hangi tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak” diye konuştu.
 • 18:57 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu ülkenin güçlü yürüyüşüne çelme takmak, engel olmak isteyenler var. Kardeşçe birlikte güçlü yolculuk yapmamızdan rahatsız olan, kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Ama kim ne yaparsa yapsın, hangi hain tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak" dedi.
 • 18:37 Bakan Müezzinoğlu: Hangi Hain, Hangi Tuzağı Kurarsa Kursun, Bu Milletin Kardeşliğini Bozamayacak Bakan Müezzinoğlu: Hangi Hain, Hangi Tuzağı Kurarsa Kursun, Bu Milletin Kardeşliğini Bozamayacak Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Ama kim ne yaparsa yapsın, hangi hain, hangi tuzağı kurarsa kursun, bu milletin kardeşliğini bozamayacak" dedi.
 • 09:03 Gündem / 2 Ekim 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Enerji Bakanları Toplantısı'na katılacak.
 • 00:02 Gündem Özeti / 2 Ekim 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Adalet Bakanı Kenan İpek, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki 12. İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı'nın açılışına iştirak edecek.
 • 14:31 Bayburt Sivil Toplum Kuruluşları Bayburt Üniversitesi'ne Teklifte Bulundu Bayburt Sivil Toplum Kuruluşları Bayburt Üniversitesi’ne tarihi bir teklifte bulundu.