SON DAKİKA BURSA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Bursa Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Haberleri

 • 09:59Bir Hayırsever, Ayakkabı Boyacısına Umre Hediye EttiBir Hayırsever, Ayakkabı Boyacısına Umre Hediye EttiBursa'da bir ayakkabı boyacısı, kutsal topraklara gitmek için kumbarada para biriktirirken, tanıştığı bir hayırsever umre hediye etti.
 • 15:39Bolu'da İş Yerleri Sahura Kadar Açık KalacakBolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Tahir Gayret, ramazan ayında kentteki iş yerlerinin sahura kadar açık kalacağını bildirdi.
 • 14:46Bölgenin Yeni Kurulacak Meclisten Talebi Net AçıklamasıBölgenin Yeni Kurulacak Meclisten Talebi Net AçıklamasıBölgedeki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, yeni kurulacak Meclis ve hükümetin öncelikli olarak çözüm sürecini nihayete erdirecek çalışma yapmasını istedi.
 • 15:30Esnaflardan Başkan Kurtulan'a TeşekkürEsnaflardan Başkan Kurtulan'a TeşekkürMustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, esnafların ekonomisini canlandırmak için yapılan çalışmaların hizmetlerin en büyüğü olduğunu söyledi.
 • 15:27Büyükataman: Kaçak Sarayı Yaptırırken Bir Milyar 370 Milyonu Nereden BuldunBüyükataman: Kaçak Sarayı Yaptırırken Bir Milyar 370 Milyonu Nereden BuldunMHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin ‘asgari ücret bin 400 lira olacak’ maddesi için “kaynağı nereden bulacaksınız?” sorusunu Bursa'dan cevaplandırdı.
 • 10:59MHP'lilerin Esnaf Odası ÇıkarmasıMHP'lilerin Esnaf Odası ÇıkarmasıMilliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili adayları, esnaf odasını ziyaret etti.
 • 16:51Tümgeneral Seyfullah Saldık'tan Besob'a Ahilik Haftası ZiyaretiTümgeneral Seyfullah Saldık'tan Besob'a Ahilik Haftası ZiyaretiBursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Ahilik Haftası dolayısıyla esnaf teşkilatının merkezi olan Bursa Esnaf Sanatkarlar Odası Birliğini (BESOB) ziyaret etti.
 • 16:01Karlık, Esnaf ve Yabancı Öğrencileri AğırladıKarlık, Esnaf ve Yabancı Öğrencileri AğırladıAhilik Haftası dolayısıyla esnaflar ile İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği heyeti Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 15:36Karlık, Esnaf Ve Yabancı Öğrencileri AğırladıAhilik Haftası etkinlikleri kapsamında BESOB Başkan Arif Tak ve beraberindeki heyet ile İpekyolu Uluslararası Öğrenci Heyeti, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 14:29Ahilik Haftası' Kutlamaları BaşladıAhilik Haftası' Kutlamaları BaşladıBursa Valisi Münir Karaloğlu, esnafın toplumun bel kemiği olduğunu söyledi.
 • 14:04'AHİLİK Haftası' Kutlamaları Başladı Vali Karaloğlu: "Esnaf toplumun bel kemiğidir, ana direğidir." dedi.
 • 16:28Bozbey: Bozbey: "Esnafımızı Ayakta Tutmak Zorundayız"Bursa Berberler Odası’nın düzenlediği toplantıya katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, esnafın her zaman güçlü olmasın gerektiğini belirterek, “Esnafımızı desteklemezsek Türkiye’de her şey yerle bir olur” dedi.
 • 11:12Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin "paralel yapı" soruşturmaları kapsamında usulüz ve yasaya aykırı bir şekilde verdiği tahliye kararına ilişkin, "Hukuken hiçbir izahı olmadığı halde serbest bırakma kararı veriyor bazı mahkemelerimiz. Bu süreçleri de bu ülke, bu millet atlatacak" dedi.
 • 09:02Gündem/ 26 Nisan 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan'da miting düzenleyecek.
 • 00:03Gündem Özeti/ 26 Nisan 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan'da miting düzenleyecek.
 • 17:52Bursa Oda Aidat Borcuna Kızan Kamyoncu Çatıya ÇıktıBursa Oda Aidat Borcuna Kızan Kamyoncu Çatıya ÇıktıOda aidat borcuna kızan kamyoncu çatıya çıktı BURSA'da, üyesi olduğu Kamyoncular ve Kamyonetciler Esnaf Odası'na olan aidat borcunun istenmesine sinirlenen 52 yaşındaki Öztürk Uzun, 5 katlı binanın çatısına çıktı.
 • 17:35Oda Aidat Borcuna Kızan Kamyoncu Çatıya ÇıktıOda Aidat Borcuna Kızan Kamyoncu Çatıya ÇıktıBursa'da, üyesi olduğu Kamyoncular ve Kamyonetciler Esnaf Odası'na olan aidat borcunun istenmesine sinirlenen 52 yaşındaki Öztürk Uzun, 5 katlı binanın çatısına çıktı.
 • 17:04Borcu Yüzünden Bir Haftada İki Kez Çatıya ÇıktıBorcu Yüzünden Bir Haftada İki Kez Çatıya ÇıktıBursa’da, Kamyoncular Odası’na borcunu ödeyemeyen şahıs, esnaf sarayının çatısına çıkıp intihar etmek istedi.
 • 17:03Yenişehirli Bin 500 Kadına Girişimcilik EğitimiYenişehirli Bin 500 Kadına Girişimcilik EğitimiBursa’nın Yenişehir ilçesinde, Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İŞ-KUR ile bin 500 kadına girişimcilik eğitim verecek.
 • 16:59Akçalar Yeni Pazar Yerine KavuştuAkçalar Yeni Pazar Yerine KavuştuMakamını bir günlüğüne Akçalar’a taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yapımı tamamlanan pazar yerini hizmete açtı.
 • 19:26Stk'lar Öcalan'ın Nevruz Mesajını Olumlu KarşıladıStk'lar Öcalan'ın Nevruz Mesajını Olumlu KarşıladıÖcalan'ın nevruz mesajı- DİSİAD Başkanı Baysal: "Şiddet olaylarının bundan sonra sona ereceğini düşünüyoruz.
 • 16:57Öcalan'ın Nevruz MesajıGüneydoğu'daki sivil toplum kuruluşları, İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'daki nevruzda okunan mesajını çözüm süreci açısından olumlu buldu.
 • 18:47AK Parti Aday Adayı Coşkun Ziyaretlerini SürdürüyorAK Parti Aday Adayı Coşkun Ziyaretlerini SürdürüyorAk Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Ali Coşkun ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.
 • 15:16Bozbey: Bozbey: "Avm Yasası Biran Önce Çıkarılmalı"Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak’ı makamında ziyaret etti.
 • 13:04Yeni Yıldırım Esnafın YanındaYeni Yıldırım Esnafın YanındaBölgesel Esnaf Buluşmaları programı kapsamında BESOB’a bağlı oda başkanları ve kooperatif başkanları ile bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vergisini ödeyen, şehrin ekonomisine can veren esnafların kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.
 • 15:46Taşeron İşçiler Nasıl Kadrolu Olur? Taşeron GündemiTaşeron İşçiler Nasıl Kadrolu Olur? Taşeron GündemiTaşeron işçi yasası ile ilgili haberler oldukça çok merak edilirken, müjde bekleyen işçiye kadro verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Taşeron işçi son dakika haberleri ve tüm gelişmeler haberler.com adresinde.
 • 12:08Başkan Dündar, Esnaf Temsilcileri ile BuluştuBaşkan Dündar, Esnaf Temsilcileri ile BuluştuOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak ve oda başkanları ile bir araya gelerek esnafın sıkıntılarını dinledi.
 • 23:02Arınç: Arınç: "Ailenin Korunmasıyla İlgili Gerekli Tedbirleri Alacağız"Başbakan Yardımcısı Arınç: - "(Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi) Böyle bir varlığı vahşice katleden, ona karşı şiddet kullanan, ona eziyet eden, onun haysiyetini, onurunu yerlerde sürükleyen vahşiler ve katillerin aramızda dolaşıyor olması, bizi çok üzüyor.
 • 22:59Arınç: Arınç: "Vahşilerin ve Katillerin Aramızda Dolaşıyor Olması, Bizi Çok Üzüyor"Başbakan Yardımcısı Arınç: - "(Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi) Böyle bir varlığı vahşice katleden, ona karşı şiddet kullanan, ona eziyet eden, onun haysiyetini, onurunu yerlerde sürükleyen vahşiler ve katillerin aramızda dolaşıyor olması, bizi çok üzüyor.
 • 22:05Başbakan Yardımcısı Arınç AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin, "Böyle bir varlığı vahşice katleden, ona karşı şiddet kullanan, ona eziyet eden, onun haysiyetini, onurunu yerlerde sürükleyen vahşiler ve katillerin aramızda dolaşıyor olması, bizi çok üzüyor.
 • 21:32Bursa - Arınç Ekonomi Emin Ellerde, İstikrar Devam EdecekBursa - Arınç Ekonomi Emin Ellerde, İstikrar Devam EdecekArınç Ekonomi emin ellerde, istikrar devam edecek (2) ARINÇ VAHŞİLER ARAMIZDA DOLAŞIYOR Bursa gezisini sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESOB) tarafından düzenlenen törene katılarak, mikrokredi kullanarak başarılı olan kadınlara teşekkür belgesi verdi.
 • 21:24Arınç: Ekonomi Emin Ellerde, İstikrar Devam Edecek (2)Arınç: Ekonomi Emin Ellerde, İstikrar Devam Edecek (2)Arınç: VAHŞİLER ARAMIZDA DOLAŞIYOR Bursa gezisini sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESOB) tarafından düzenlenen törene katılarak, mikrokredi kullanarak başarılı olan kadınlara teşekkür belgesi verdi.
 • 21:05Arınç: Kadın Cinayetlerinde Sizin Bildiğiniz Varsa Söyleyin Onu da YapalımArınç: Kadın Cinayetlerinde Sizin Bildiğiniz Varsa Söyleyin Onu da YapalımBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç,Özgecan Aslan’ın katledilmesiyle ilgili “Böyle bir varlığı vahşice katleden, ona karşı şiddet kullanan, onun haysiyetini, onurunu yerlerde sürükleyen vahşiler ve katillerin aramızda dolaşıyor olması bizi çok üzüyor.
 • 21:03Arınç: Arınç: "(Kadın Cinayetleri) Bunları Yapanlara En Ağır Cezaları Vermek Lazım"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kadın cinayetlerine değinerek, “Bunları yapanlara en ağır cezaları vermek lazım. Biz bunları yapıyoruz aklımızın erdiği tüm tedbirleri alıyoruz ama ne var ki bunlar hala devam ediyor.
 • 16:47Esnafın Sorunlarına Yıldırım ÇözümEsnafın Sorunlarına Yıldırım Çözümİlçe ekonomisinin can damarının esnaflar olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her zaman esnafının yanında olarak en büyük destekçi olacaklarını söyledi.
 • 16:18ESNAFIN Sorunlarına Yıldırım ÇözümESNAFIN Sorunlarına Yıldırım Çözümİlçe ekonomisinin can damarının esnaflar olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her zaman esnafının yanında olarak en büyük destekçi olacaklarını söyledi.
 • 14:46Büyükşehir 'Marka Kent Bursa' Yolculuğunda Esnafla El EleBüyükşehir 'Marka Kent Bursa' Yolculuğunda Esnafla El EleBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, marka kent Bursa'yı bütün değerleriyle geleceğe taşırken, esnafla iş birliğini sürdüreceklerini söyledi.
 • 13:46Büyükşehir 'Marka Kent Bursa' Yolculuğunda Esnafla El EleBüyükşehir 'Marka Kent Bursa' Yolculuğunda Esnafla El EleBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) üyeleriyle bir araya geldi.
 • 16:28Balıkesir'de 2014 Yılında 4 Bin 59 Esnaf Yeni İş Yeri AçtıBalıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, kentte 2014 yılında 4 bin 59 esnafın yeni iş yeri açtığını bildirdi.
 • 11:28Bin Genç Bin İşveren İstihdam Buluşması" ProjesiBatman Üniversitesi'deki öğrencilerin ders dışındaki zamanlarında çeşitli kurumlarda çalışmasını öngören protokol düzenlenen törenle imzalandı Rektör Prof. Dr. Uluçam: "Avrupa genç nüfusun azlığından endişe ederken biz ise hazinenin farkında değiliz. Bu nedenle gençlerimizi hayata kazandırmalıyız"
 • 16:10Çelik: Çelik: "Taşeronla İlgili Sıkıntıların Tümünü Bitirmiş Oluyoruz"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Şimdi herkese sağlık hizmeti, ilaçları veriyoruz, sonuna kadar kapıları açtık ama diğer taraftan da emeklilik yaşı 50. Şu anda 50. Böyle bir Türkiye. Bir tane örnek yoktur, dünyada vatandaşını 50 yaşında emekli yapan bir ülke yoktur"- "Türkiye'ye haksızlık etmeyelim, Türkiye'nin geleceğine taş koymayalım. Burada popülizm olmaz. Bu siyaset yapılmayacak bir iştir.
 • 16:05Çelik: Çelik: "Dünyada Vatandaşını 50 Yaşında Emekli Yapan Bir Ülke Yoktur"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Şimdi herkese sağlık hizmeti, ilaçları veriyoruz, sonuna kadar kapıları açtık ama diğer taraftan da emeklilik yaşı 50. Şu anda 50. Böyle bir Türkiye. Bir tane örnek yoktur, dünyada vatandaşını 50 yaşında emekli yapan bir ülke yoktur"- "Türkiye'ye haksızlık etmeyelim, Türkiye'nin geleceğine taş koymayalım. Burada popülizm olmaz. Bu siyaset yapılmayacak bir iştir.
 • 14:44Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması"Şimdi herkese sağlık hizmeti, ilaçları veriyoruz, sonuna kadar kapıları açtık ama diğer taraftan da emeklilik yaşı 50. Şu anda 50. Böyle bir Türkiye. Bir tane örnek yoktur, dünyada vatandaşını 50 yaşında emekli yapan bir ülke yoktur" "Türkiye'ye haksızlık etmeyelim, Türkiye'nin geleceğine taş koymayalım. Burada popülizm olmaz. Bu siyaset yapılmayacak bir iştir.
 • 14:41Bakan Çelik'ten 'Erken Emeklilik' AçıklamasıBakan Çelik'ten 'Erken Emeklilik' AçıklamasıBursa'da esnaflarla buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, erken yaşta emeklilik bekleyenlere yönelik açıklamada bulundu.
 • 13:22Bakan Çelik - MİT Müsteşarı Fidan'ın İstifasıBakan Çelik - MİT Müsteşarı Fidan'ın İstifasıMİT Müsteşarı Fidan'ın istifası- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Devleti bilen, tanıyan bir arkadaşımız.
 • 13:03MİT Müsteşarı Fidan'ın İstifasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Devleti bilen, tanıyan bir arkadaşımız.
 • 19:15Raylı Sistem Lodosta Durdu, Vatandaş Minibüslere YöneldiRaylı Sistem Lodosta Durdu, Vatandaş Minibüslere YöneldiBursa’da etkili olan şiddetli lodosta hafif raylı sistemin iflas ettiğini belirten Gürsu Minibüsçüler Odası Başkanı Recep Kaya, minibüsçüler olarak kentin merkezinden uzaklaştırılmak istenmelerinin yanlışlığının daha iyi anlaşıldığını belirtti.
 • 19:43Bolu Valisi Yeni Sanayi Sitesi İçin Noktayı KoyduBolu Valisi Yeni Sanayi Sitesi İçin Noktayı KoyduBolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Yeni sanayi sitesinden dönüş yok. Esnaflarımızın mahkemeye başvurmalarına gerek yok. Mahkeme kararıyla projeden çıkanların proje tamamlanınca işyeri almalarına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 • 11:41Bursa'da Mahalle Arasında Tamirhane, Atölye KalmayacakBursa'da Mahalle Arasında Tamirhane, Atölye KalmayacakYeniden ihaleye çıkacak olan ve 2016 sonunda tamamlanması planlanan Bursa Büyük Sanayi Sitesinde, 22 ayrı iş kolu faaliyet gösterecek.
 • 15:06Buskad, Kadınları Hayatın İçinde TutacakBuskad, Kadınları Hayatın İçinde TutacakBursa Aktif Kadınlar Derneği (BUSKAD) tarafından kadınların her alanda fark oluşturmasının amaçlandığı ‘Kadın Girişimciliğinde Fark Yaratmak’ etkinliği düzenlendi.