SON DAKİKA BURSA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Bursa Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Haberleri

 • 16:27Demokrasi Nöbeti SürüyorDemokrasi Nöbeti SürüyorBalıkesir’de demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar Milli İrade Meydanı’nı doldurmaya devam ediyor.
 • 15:01Uğur Uğur "Eskiden Ohal'de Sokağa Çıkmak Yasaktı Şimdi Eve Girmek Yasak"Balıkesir'de Demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar Milli İrade Meydanı'nı doldurmaya devam ediyor.
 • 09:14Modern Dolmuş Taksiler YollardaModern Dolmuş Taksiler YollardaBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, şehrin toplu ulaşımda konfor sağlayan yeni dolmuş taksileri inceledi.
 • 14:11Bursa İş Dünyası Demokrasi İçin Tek Ses, Tek Yürek OlduBursa İş Dünyası Demokrasi İçin Tek Ses, Tek Yürek Olduİş dünyasının temsilcileri milli irade ve demokrasiye sahip çıkmak adına yapılan toplantıda ortak bildiri yayınladı.
 • 14:01Esnaf Odaları Birliği: Sorunlar Demokratik Yollarla ÇözülmeliEsnaf Odaları Birliği: Sorunlar Demokratik Yollarla ÇözülmeliBatman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, yaptığı basın açıklamasında darbe girişimi kınandı.
 • 13:48Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi ProjesiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdülhakimoğulları, Türkiye'de hayat boyu öğrenime katılanların oranının yüzde 4,6 olduğunu belirterek, AB'nin 2020 için belirlediği yüzde 15 hedefine ulaşabilmek için çok çaba sarfetmek gerektiğini kaydetti.
 • 14:11Garnizonda Anlamlı İftarGarnizonda Anlamlı İftarBursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi.
 • 14:53Deri OSB Yönetimi Yüzlerce Sektör Temsilcisini İftarda Buluşturdu Bursa Deri Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, düzenlediği İftar programı ile Bursa protokolünü, yönetim kurulunu, üyelerini ve yüzlerce sektör çalışanını bir araya getirdi.
 • 14:54Nilüfer Ailesi 29. Yıldönümünde İftarda BuluştuNilüfer Ailesi 29. Yıldönümünde İftarda BuluştuNilüfer Belediyesi’nin 29’uncu kuruluş yıl dönümünde çalışanlar düzenlenen iftarda bir araya geldi.
 • 15:29Batmanda 60 Kişiye Girişimcilik Kursu VerilecekBatmanda 60 Kişiye Girişimcilik Kursu VerilecekBatmanda kendi işini kurmak isteyen 60 kişiye Batman Esnaf Odaları Birliği ve KOSGEB Batman İl Müdürlüğünce Girişimcilik Kurslarında eğitim verilecek.
 • 13:41Komandatura Eğitimiyle Meslek Sahibi OldularKomandatura Eğitimiyle Meslek Sahibi OldularNilüfer Belediyesi, Uludağ Soroptimist Kulübü ve Bursa Tuhafiyeciler Odası işbirliğiyle düzenlenen Komandatura (Tamir Terziciliği) Eğitimi’ne katılan kursiyerler sertifikalarını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den aldı.
 • 09:01Balıkesir, Yarımdağ'ın Hayrında BuluştuBalıkesir, Yarımdağ'ın Hayrında BuluştuBalıkesir’in tanınmış iş adamlarından M. Baki Yarımdağ’ın sahibi olduğu Hü-Dağ Metal İnşaat Ltd.Şti tarafından Yeni Sanayi Bölgesinde bulunan iş yerlerinin önünde bin 500 kişiye lokma hayrı düzenlendi.
 • 16:44Ayvalık'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sona ErdiAyvalık'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sona ErdiBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB), Balıkesir İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde 70 saat süren girişimcilik eğitimi tamamlandı.
 • 13:33Ayvalık'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sona ErdiAyvalık'ta, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB), Balıkesir İş-Kur ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde 70 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamlandı.
 • 16:35Emektar Esnaflara PlaketEmektar Esnaflara PlaketYıldırım ilçesinin ekonomisini güçlendirmek adına esnafın her zaman yanında olan Yıldırım Belediyesi, 30 yılı aşkındır hizmet veren esnafa onur belgesi takdim etti.
 • 16:25Öğrencilerin Sertifika SevinciÖğrencilerin Sertifika Sevinciİbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi’nde Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı etkinlikleri kapsamında 9 öğrenciye kalfalık, ustalık ve işyeri açma belgeleri verildi.
 • 18:18Ahilik Haftası Balıkesir'de KutlandıAhilik Haftası Balıkesir'de KutlandıBalıkesir Esnaf Odaları ve Sanatkarları Birliği 85 oda başkanı ile birlikte Ahilik Haftası kutlamalarına Atatürk Anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulunarak başlandı.
 • 17:12Yunanistan ile Bursa Arasında Ekonomik İşbirliği İçin AdımlarBursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ile Halkidiki Ticaret Odası tarafından Yunanistan ile Bursa esnafı arasında ekonomik işbirliğinin güçlenmesi için adımlar atıldı.
 • 12:03Esnaf Şoku Atlatmaya ÇalışıyorEsnaf Şoku Atlatmaya ÇalışıyorBursa'da dün intihar bombası saldırısının meydana geldiği Ulucami çevresindeki polis ekipleri tarafından perdelerle kapatılan bölge bugün saat 08.00'den itibaren yeniden yaya trafiğine açıldı.
 • 11:35Bursa'da 'Canlı Bomba' Saldırısıyla İlgili 4 İlde 15 Gözaltı (3)Bursa'da 'Canlı Bomba' Saldırısıyla İlgili 4 İlde 15 Gözaltı (3)ESNAF ŞOKU ATLATMAYA ÇALIŞIYORBursa'da dün intihar bombası saldırısının meydana geldiği Ulucami çevresindeki polis ekipleri tarafından perdelerle kapatılan bölge bugün saat 08.00'den itibaren yeniden yaya trafiğine açıldı.
 • 12:22TESK Genel Başkanı Palandöken Başkan Alparslanı Ziyaret EttiTESK Genel Başkanı Palandöken Başkan Alparslanı Ziyaret EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Edremit Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Alparslan’ı makamında ziyaret etti.
 • 15:3325 Yıllık Pazar Hasreti Sona Erdi25 Yıllık Pazar Hasreti Sona ErdiKaresi İlçesi 2.Sakarya Mahallesinde vatandaşların 25. yıllık pazar yeri hasreti sona erdi.
 • 14:06Dündar'dan İşyeri AçılışıSeval Eczanesi ile Dikkaldırım Mahallesindeki Mis Döner salonunun açılışlarına katılan Başkan Mustafa Dündar, her iki işyeri açılışında yaptığı konuşmada, işyeri sahiplerine ticaret hayatında başarılar diledi.
 • 14:481 Milyar Liralık Besob Büyük Sanayi Sitesinde Sona Doğru1 Milyar Liralık Besob Büyük Sanayi Sitesinde Sona DoğruBursa tarihinin 1 milyar liralık yatırım bütçesiyle en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan BESOB büyük sanayi sitesinde çalışmalar devam ediyor.
 • 13:54Palandöken: Trafik Sigortası Enflasyon Kadar ArtacakPalandöken: Trafik Sigortası Enflasyon Kadar ArtacakTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafik sigortasında artışın enflasyon farkı kadar olacağını söyledi.
 • 13:35Palandöken'den Trafik Sigortası AçıklamasıPalandöken'den Trafik Sigortası AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son dönemde gündemde olan trafik sigortaları ile alakalı konuşarak, “Böyle kandırmaca yok. Daha evvel ne kadarsa, enflasyon oranı üstüne koyulacak, 180 lira ise 200 lira olacak.
 • 13:25TOKİ Başkanı: İstanbul'un Anadolu Yakasında Sosyal Konut Alanı ÜrettikTOKİ Başkanı: İstanbul'un Anadolu Yakasında Sosyal Konut Alanı ÜrettikTOKİ Başkanı Ergün Turan, Anadolu Yakası'nda sosyal konut için yeni alanlar üretmeye devam ettiklerini belirterek, "Ancak nerede olacağını söylemeyeceğim. Spekülasyonla fiyatlar artırılıyor." dedi.
 • 17:52Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını belirterek, "Esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası'ndan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan kredilerin bakiyesi, Ocak 2016 sonu itibariyle 16,5 milyar liraya ulaşmış durumda" dedi.
 • 17:31Bursa Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri YoğunlaştıracağızBursa Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri YoğunlaştıracağızBakan Tüfenkçi: Gümrük kapılarında tedbirleri yoğunlaştıracağız (3) ESNAF 14 YILDA 50 MİLYAR KREDİ KULLANDI Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:28Esnafa Rekor KrediEsnafa Rekor KrediBursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:23Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız (3)Bakan Tüfenkçi: Gümrük Kapılarında Tedbirleri Yoğunlaştıracağız (3)Esnaf 14 YILDA 50 MİLYAR KREDİ KULLANDI Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni (BESOB) ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, hükümetleri döneminde esnaf ve sanatkarların devlet destekli kullandığı kredilerin rekor seviyelere ulaştığını hatırlattı.
 • 17:1790 Bin Esnafın Aidat Borcu 20 Milyon Lirayı AştıBursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( BESOB) Başkanı Arif Tak, odalara kayıtlı 90 bin esnafın aidat borcunun 20 milyon lirayı aştığını belirtti.
 • 16:46Bursa'da 90 Bin Esnafın Aidat Borcu 20 Milyon Lirayı AştıBursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, odalara kayıtlı 90 bin esnafın geriye dönük aidat borçlarının 20 milyon lirayı aştığını belirterek, Bursa esnafına çağrıda bulundu.
 • 12:41İgiad'da Özdemir Dönemiİgiad'da Özdemir Dönemiİnegöl Genç İşadamları Derneği’nin (İGİAD) 13. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Bahadır Bayraktar, bayrağı Hakan Özdemir’e teslim etti.
 • 21:38İnegöllü Mobilyacıların 50. Gurur Yılıİnegöllü Mobilyacıların 50. Gurur Yılıİnegöl Mobilyacılar Odası’nın 50. kuruluş yıldönümü kutlanırken, gecede 119 emektar mobilyacı plaket ile onöre edildi.
 • 14:04Bursa Yeni Stadıyla Spor Turizmine Açılacak"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 21 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak yeni stadyumun kentte spor turizmine de büyük katkı sağlayacağını bildirdi.
 • 13:48Recep Altepe: Stadyum ile Bursa Esnafı KazanacakRecep Altepe: Stadyum ile Bursa Esnafı KazanacakBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kapalı Çarşı Alt Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.
 • 13:12Stadyum ile Bursa Esnafı KazanacakStadyum ile Bursa Esnafı KazanacakBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kapalı Çarşı Alt Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.
 • 10:24Elektrik Direğine Çıkan Vatandaş Boğazına Bıçak DayadıElektrik Direğine Çıkan Vatandaş Boğazına Bıçak DayadıBursa'da kamyonuna haciz gelen Öztürk Kuzgun elektrik direğine çıkarak boğazına bıçak dayadı. Kuzgun bir saatin sonunda üşüdüğünü söyleyerek direkten indi.
 • 17:17Bursa'da "Engelli Dostu Bayan Kuaförü" AçıldıBursa'da, engelli kadınlar için "engelli dostu bayan kuaförü" açıldı Merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi'nde bir iş hanında kuaförün açılışına, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şevket Barca, Bayan Kuaförler Oda Başkanı İlker Hüseyin Tan, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, Bursa Gülen Kadınlar Derneği Başkanı Songül Çelik ile davetliler katıldı.
 • 14:50Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası'ndan Aşure HayrıEdremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası'ndan Aşure HayrıEdremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası, Hicri muharrem Ayı dolayısıyla ve vefat eden oda üyeleri için aşure hayrı düzenledi.
 • 14:26Edremit'te Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Aşure Hayrı YaptıEdremit'te Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Aşure Hayrı YaptıEdremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Edremit Kurşunlu Camii bahçesinde aşure hayrı yaptı.
 • 17:43Yeşil Halk Otobüsleri, Çevreci Araçlarla YenileniyorYeşil Halk Otobüsleri, Çevreci Araçlarla YenileniyorBursa’da 10 numara yağ kullanılması ve araçların eski olması gibi nedenle sürekli şikayet konusu olan özel halk otobüsleri, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle çevreci olarak bilinen Euro5 motora sahip araçlarla yenileniyor.
 • 16:44Güneydoğu'da Esnafının Seçim Sonrası BeklentisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Talat Kara ile röp. Güneydoğu'da esnafının seçim sonrası beklentisi- Terör olayları nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan bölge esnafı, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını bekliyor- DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "Acilen Çözüm Süreci'ne dönülmeli, aksi takdirde iş yerlerinde işçi çıkarmalar başlayacak"- ŞESOB Başkan Vekili Haşimoğlu: "İnşallah 1 Kasım'dan sonra çatışmalı ortam son bulacak ve Çözüm Süreci kaldığı yerden devam edecek" Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 5 ayda yaşanan terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını istiyor.
 • 13:38Güneydoğu'da Esnafının Seçim Sonrası BeklentisiGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 5 ayda yaşanan terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf, 1 Kasım'daki Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından Çözüm Süreci'nin yeniden başlatılmasını istiyor.
 • 14:20Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "(Bu bayrak İzmir'de nasıl güçlü dalgalanıyorsa Tunceli'de de öyle dalgalanmalı) diyebilirsen, ulusu kucaklamış olursun. Bir taraftan 'Ben Tunceli'nin çocuğuyum, Dersim çocuğuyum' dersen, Tunceli'yi bırakıp İzmir'e gidersen bu kolaycılık olur" dedi.
 • 13:16Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gelişen, büyüyen ve dünya ile yarışan bir Türkiye’de laikliğe karşı odak olmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.
 • 11:31Tümbüldek'te Dev KamulaştırmaTümbüldek'te Dev KamulaştırmaBursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde termal turizmin göz bebeği olan Tümbüldek Kaplıcaları yeni bir sosyal tesise daha kavuşuyor.
 • 14:35Suriyeli Çocuklar Gecede BuluştuSuriyeli Çocuklar Gecede BuluştuBursa’da Suriyeli çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 22:15Bursa Efkan Ala'nın Bursa ZiyaretleriBursa Efkan Ala'nın Bursa ZiyaretleriEfkan Ala'nın Bursa ziyaretleri İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala, geçtiğimiz hafta tarihi Kapalı Çarşı'da çıkan yangında işyerleri zarar gören 52 esnafa Başbakanlık tarafından gönderilen ödemeyi dağıttı.