SON DAKİKA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ HABERLERİ

Son Dakika Büyük Birlik Partisi Haberleri

 • 14:58Siyasiler Haber Medya'da BuluştuSiyasiler Haber Medya'da BuluştuSamsun’da 10 siyasi partinin il başkanı Haber Medya’da bir araya geldi.
 • 13:21Sp'li Çalışkan: Türkiye, Bölgede Gireceği Bir Savaşla Kendi Sonunu HazırlarSp'li Çalışkan: Türkiye, Bölgede Gireceği Bir Savaşla Kendi Sonunu HazırlarSaadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Suriye'ye yönelik askeri operasyon iddialarıyla ilgili olarak “Türkiye bölgede gireceği herhangi bir savaşla kendi sonunu hazırlamış olur.
 • 12:03Siyasi Parti Temsilcileri 'Sınır Ötesi Harekat' İhtimalini DeğerlendirdiSiyasi Parti Temsilcileri 'Sınır Ötesi Harekat' İhtimalini DeğerlendirdiSivas’ta siyasi parti temsilcileri, Türkiye ile Suriye arasında tampon bölge oluşturmak amacıyla sınır ötesi askeri harekât yapılmasına ilişkin iddiaları değerlendirdi.
 • 18:53BBP Sason İlçe Başkanı Bayralı'nın Tehdit Edildiği İddiasıBBP Sason İlçe Başkanı Bayralı'nın Tehdit Edildiği İddiasıBüyük Birlik Partisi (BBP) Batman’ın Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı, HDP ve PKK partizanları tarafından tehdit edildiğini iddia etti.
 • 09:36AK Parti'nin İktidar Olamamasının Sebebi: ErdoğanAK Parti'nin İktidar Olamamasının Sebebi: ErdoğanMetropoll'un seçim sonucu üzerinden yaptığı araştırmaya göre; AK Parti'nin tek başına iktidar olamama nedenleri arasında ilk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları yer alıyor.
 • 00:05Kamalak: Milli Görüş'ün Bulunmadığı Meclis Ülkenin Problemini ÇözemezKamalak: Milli Görüş'ün Bulunmadığı Meclis Ülkenin Problemini ÇözemezSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Milli görüşün bulunmadığı Meclis bu ülkenin bu milletin hiçbir temel problemini çözemez. 4 partiye değil, 550 milletvekilini tek partiye verseniz, içinde Milli Görüş olmadıktan sonra emin olun bu ülkenin tek temel problemini çözemez.” dedi.
 • 15:25Çayır: Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi OlacağızÇayır: Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi OlacağızBBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, şehit liderleri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 dava arkadaşının şehadetiyle ilgili davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.
 • 15:50Bolu'da Semazenli Milli Piyango Çekilişine TepkiBolu'da Semazenli Milli Piyango Çekilişine TepkiBüyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Milli Piyango'nun 29 Haziran çekilişinin Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde semazen gösterisi ve tasavvuf müziği konserinin verileceği gecede yapılacak olmasına tepki gösterdi.
 • 15:19Bolu'da Semazenli Milli Piyango Çekilişine TepkiBolu'da Semazenli Milli Piyango Çekilişine TepkiMilli Piyango'nun 29 Haziran çekilişinin Bolu'da semazen gösterisi ve tasavvuf müziği konserinin verileceği gecede yapılacak olmasına tepki gösterildi.
 • 14:31BBP Genel Başkanı Mustafa Destici AçıklamasıANKARA (İHA) – Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, merhum BBP kurucusu Muhsin Yazıoğlu’nun ölümü ile ilgili davaya ilişkin, “TBMM’nin bir üyesinin bu şekilde şüpheli helikopter kazasında hayatını kaybetmesi ve 6 yıldır bu hadisenin aydınlatılmamış olması, TBMM’nin üzerine düşen görevi tam olarak yerine getirmediğinin göstergesidir” dedi.
 • 14:24Destici: 12 Temmuz'da Partimiz Kurultayını GerçekleştirecekDestici: 12 Temmuz'da Partimiz Kurultayını GerçekleştirecekBüyük Birlik Partisi Eski Genel Başkanı Mustafa Destici, partinin yakın bir zamanda kongreye gitmesi gerektiğini söyleyerek, büyük kurultayın 12 Temmuz’da gerçekleştirileceğini açıkladı.
 • 14:22Eski BBP Genel Başkanı Destici AçıklamasıEski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP'de 12 Temmuz tarihinde kongreye gidileceğini belirterek, yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçileceğini açıkladı.
 • 09:25Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara iftar verecek.
 • 19:42Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin Dava - 6 Ekim'e Ertelendi - K.Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin Dava - 6 Ekim'e Ertelendi - K.GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gülefer Yazıcıoğlu ve diğer vefat edenlerin yakınları - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin açıklaması - Avukat Kemal Yavuz'un konuşması Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dava- Eski BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin Kahramanmaraş'ta görülen davanın duruşması, 6 Ekim'e ertelendi Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin hakkında "görevi kötüye kullanma" suçundan dava açılan dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen'in yargılanmasına devam edildi.
 • 18:49Yazıcıoğlu Davasının 5. Duruşması GörüldüYazıcıoğlu Davasının 5. Duruşması GörüldüBüyük Birlik Partisi(BBP) kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümüne ilişkin dönemin Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Müdür Yardımcısı Dursun Özmen hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla açılan davanın 5. duruşması görüldü.
 • 18:32Kahramanmaraş Yazıcıoğlu'nun Ölümü Davasında 5?inci Duruşma YapıldıKahramanmaraş Yazıcıoğlu'nun Ölümü Davasında 5?inci Duruşma YapıldıYazıcıoğlu'nun ölümü davasında 5'inci duruşma yapıldı BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 6 yıl önce Kahramanmaraş'tan Yozgat'taki mitinge gittiği helikopterin Göksun İlçesi'nde düşmesi sonucu 5 kişi ile birlikte ölümünde, dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı olan Dursun Özmen hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla açılan davanın duruşmasına devam edildi.
 • 18:20Yazıcıoğlu'nun Ölümü Davasında 5'inci Duruşma YapıldıYazıcıoğlu'nun Ölümü Davasında 5'inci Duruşma YapıldıBbp'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 6 yıl önce Kahramanmaraş'tan Yozgat'taki mitinge gittiği helikopterin Göksun İlçesi'nde düşmesi sonucu 5 kişi ile birlikte ölümünde, dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı olan Dursun Özmen hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla açılan davanın duruşmasına devam edildi.
 • 18:13Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin DavaEski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin hakkında "görevi kötüye kullanma" suçundan dava açılan dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen'in yargılanmasına devam edildi.
 • 17:39Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin DavaYazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin DavaBüyük Birlik Partisi’nin (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölümüne ilişkin, eski emniyet amiri Dursun Özmen hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçuyla açılan davanın 5. duruşmasına devam edildi.
 • 12:53Yalçın Topçu ve Yerli Düşünce Derneği'nden Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e ZiyaretYalçın Topçu ve Yerli Düşünce Derneği'nden Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e ZiyaretYerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mhemet Görmez’e bir ziyarette bulundu.
 • 09:30Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yeni milletvekilleri yemin törenine katılacak.
 • 15:27Rize'deki Usulsüz Dinleme OperasyonuErzurum Cumhuriyet Başsavcılığının, "usulsüz dinleme" iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırladığı iddianame, 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, "yetkisizlik" kararıyla Rize'ye gönderildi.
 • 17:58Alperen Ocakları Boğaziçi Köprüsü'nü Yazıcıoğlu İçin Trafiğe KapattıAlperen Ocakları Boğaziçi Köprüsü'nü Yazıcıoğlu İçin Trafiğe KapattıAlperen Ocakları üyeleri, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili 3 gün sonra yapılacak mahkeme öncesi Boğaziçi Köprüsü'nü trafiğe kapatarak eylem yaptı.
 • 19:07Seçmen, Sandıkta İktidarın Bütün Hukuksuzluklarına 'Yeter Artık' DediSeçmen, Sandıkta İktidarın Bütün Hukuksuzluklarına 'Yeter Artık' Dedi"BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, seçmenin 7 Haziran'da siyasi iktidarı hukuksuz uygulamalarına sandıkta 'yeter artık' dediğini net bir şekilde dile getirdiğini söyledi.
 • 17:19Destici: Destici: "Samimi Bir Hükümet Kurulacaksa AK Parti ile MHP Arasında Olmalıdır"Cenaze namazının kılınması ve Mustafa Destici konuşması - "Aslında bize göre, samimi bir hükümet kurulacaksa, şu anda bunun en doğal olanının AK Parti ile MHP arasında kurulabileceğini görüyoruz" Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Aslında bize göre, samimi bir hükümet kurulacaksa, şu anda bunun en doğal olanının AK Parti ile MHP arasında kurulabileceğini görüyoruz" dedi.
 • 17:13Eskişehir - Destici Koalisyonun En Doğal, En Tabii Olanı AK Parti ile MHP Arasında OlanıEskişehir - Destici Koalisyonun En Doğal, En Tabii Olanı AK Parti ile MHP Arasında OlanıDestici Koalisyonun en doğal, en tabii olanı Ak Parti ile MHP arasında olanı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Dışişleri Konutu ile Başbakanlık konutları altında bir bağlantı yolu olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun buradan geçip biraraya gelerek koalisyon konularını görüştüklerini öne sürdü.
 • 16:47Destici, Eskişehir'de Cenaze Törenine KatıldıDestici, Eskişehir'de Cenaze Törenine KatıldıBüyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Mustafa Destici, yakınlarına, sevenlerine ve millete başsağlığı dilediği 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Türk siyasi tarihinin en renkli ve en önemli simalarından biri olduğunu belirterek, "Keşke 28 Şubat’ta dik durabilmiş olsaydı dedi.
 • 16:25Destici: Koalisyonun En Doğal, En Tabii Olanı AK Parti ile MHP Arasında OlanıDestici: Koalisyonun En Doğal, En Tabii Olanı AK Parti ile MHP Arasında OlanıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Dışişleri Konutu ile Başbakanlık konutları altında bir bağlantı yolu olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun buradan geçip biraraya gelerek koalisyon konularını görüştüklerini öne sürdü.
 • 15:54Eski BBP Genel Başkanı Destici AçıklamasıEski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Aslında bize göre, samimi bir hükümet kurulacaksa, şu anda bunun en doğal olanının AK Parti ile MHP arasında kurulabileceğini görüyoruz" dedi.
 • 15:02Yalova'dan Kısa KısaAK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.
 • 11:47Eski BBP Genel Başkanı Topçu AçıklamasıEski BBP Genel Başkanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, milletin sandıkta AK Parti ile MHP arasında koalisyon istediğini belirterek, taraflara koalisyon hükümetini bir an önce kurmaları çağrısında bulundu.
 • 11:30CHP'li Seçmenin Yüzde 57'si AK Parti İle Koaliyon İstiyorCHP'li Seçmenin Yüzde 57'si AK Parti İle Koaliyon İstiyorPolitic's Araştırma Şirketi, 12 ilde yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre; CHP'li seçmenin yüzde 57,14'ü AK Parti ile koalisyon istiyor.
 • 17:26Milli İttifak'ta Seçim ÇatlağıMilli İttifak'ta Seçim ÇatlağıSeçimlere ’Milli İttifak’ adı altında girip, yüzde 2,2’lik oy alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) ilk çatlak BBP’de yaşandı.
 • 13:31AK Partili Eski Belediye Başkanı TutuklandıAK Partili Eski Belediye Başkanı TutuklandıTufanbeyli'nin önceki dönem AK Partili Belediye Başkanı Recep Balı, "Zincirleme olarak zimmetine mal geçirdiği" iddiasıyla tutuklandı.
 • 17:42Trafik Kazalarına Dikkati Çekmek İçin Tabuta GirdiTrafik Kazalarına Dikkati Çekmek İçin Tabuta GirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşların tabutu taşıması- Tabutun yere konması- Tabutun içinden BBP İl Başkanı Mahmut Alan'ın çıkması-Tabutun başında dua edilmesi- Tabutun yetkililerin yanına taşınması- BBP İl Başkanı Mahmut Alan'ın yetkililerle konuşması Trafik kazalarına dikkati çekmek için tabuta girdi- BBP Bolu İl Başkanı Alan, D-100 karayolunun Çaydurt köyü mevkisinde üst geçidin yetersizliğinin kazalara neden olduğunu iddia ederek, "tabutlu" eylem yaptı- Köy meydanından karayoluna kadar yaklaşık 150 metre tabutta taşınan Alan, yetkililerle görüşerek soruna çare bulmasını istedi BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, D-100 karayolunun Çaydurt köyü mevkisindeki trafik kazalarına dikkati çekmek amacıyla tabuta girerek eylem yaptı.
 • 17:15D-100 Kenarında Tabutlu EylemD-100 Kenarında Tabutlu EylemBolu'nun Çaydurt Köyü'nde vatandaşlar yaşanan kazalara dikkat cekmek için yol kenarında tabutun basında dua ederken, alt geçit yapılmasını istediler.
 • 17:13BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Tabuta Girerek Eylem YaptıBBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Tabuta Girerek Eylem YaptıBüyük Birlik Partisi (BBP) Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, D-100 karayolunun Çaydurt geçişinde sık sık yaşanan ölümlü trafik kazalarına tepki göstererek, tabuta girdi.
 • 16:37D-100 Kenarında Tabutlu EylemD-100 Kenarında Tabutlu EylemBolu menkeze bağlı Çaydurt Köyü'nde oturanlar, kazalara dikkat çekmek için yol kenarında eylem yaptı.
 • 16:25BBP'li Alan Trafik Kazalarına Dikkati Çekmek İçin Tabuta GirdiBBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, D-100 karayolunun Çaydurt köyü mevkisindeki trafik kazalarına dikkati çekmek amacıyla tabuta girerek eylem yaptı.
 • 13:59Bakan Yılmaz: Suriye'de Etnik Temizliğe Türkiye Destek VermemeliBakan Yılmaz: Suriye'de Etnik Temizliğe Türkiye Destek VermemeliMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin Suriye sınırında kapılarını kapatmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Suriye'de etnik temizliğe kolaylık sağlayacak bir politikaya Türkiye'nin destek vermemesi gerekir" dedi.
 • 13:29Eski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici AçıklamasıEski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "AKP, CHP ve MHP'ye çağrımız biran önce bir araya gelip koalisyon hükümetini kursunlar.
 • 12:56Destici: AK Parti'nin İçinde Olmayacağı Koalisyon Mümkün GözükmüyorDestici: AK Parti'nin İçinde Olmayacağı Koalisyon Mümkün GözükmüyorEski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, seçimden birinci çıkmış AK Parti’nin içinde olmayacağı koalisyonun şu anda mümkün gözükmediğini belirterek, “AK Parti, MHP, CHP üçlü bir koalisyon kursunlar.
 • 09:28Eski Tufanbeyli Belediye Başkanı TutuklandıEski Tufanbeyli Belediye Başkanı TutuklandıAdana’nın Tufanbeyli ilçesinin eski Belediye Başkanı Recep Balı, "zincirleme olarak zimmetine mal geçirdiği" iddiasıyla tutuklandı.
 • 12:31Nilüfer Belediyesi Çalışanları 28. Kuruluş Yıldönümünü KutladıNilüfer Belediyesi Çalışanları 28. Kuruluş Yıldönümünü KutladıNilüfer Belediyesi’nin 28. kuruluş yıldönümü kutlandı.
 • 11:57Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak AçıklamasıSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, milletvekili genel seçimine ilişkin, "Şu bir gerçek, beklediğimiz sonucu alamadık.
 • 15:15Destici: HDP Mitingindeki Patlamayı PKK Organize EttiDestici: HDP Mitingindeki Patlamayı PKK Organize EttiEski BBP lideri Mustafa Destici, HDP mitingindeki patlamanın, seçimin sonucunu manipüle etmek adına PKK tarafından organize edildiğini söyledi.
 • 14:35Yozgat Tso Başkanı Özışık, Yozgat Tso Başkanı Özışık, "İş Dünyası Siyasi Partilerden Uzlaşı Bekliyor"Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Özışık, 7 Haziran genel seçimlerinin Yozgat’ta büyük bir demokratik olgunlukla tamamlanmış olmasının iş dünyası açısından olumlu olduğunu söyledi.
 • 14:28Destici: En Geç Eylül Ayı İçerisinde Erken Seçime GidilmeliDestici: En Geç Eylül Ayı İçerisinde Erken Seçime GidilmeliSaadet Partisi milletvekili olarak seçime katılan eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkenin önünü açacak uyumlu koalisyonlar çıkmayacağına işaret ederek, Ağustos ayının sonunda en geç Eylül ayında erken seçime gidilmesini istedi.
 • 13:35Eski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici AçıklamasıEski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "'Terörle mücadele edilir, müzakere edilmez' dedik, 'Etmeyin eylemeyin PKK'ya, İmralı'ya, Kandil'e, HDP'ye meşruiyet transfer ediyorsunuz' dedik, 'Bak göreceksiniz bu proje yüzünden önce siz, sonra Türkiye kaybedecek' dedik, ne faşistliğimiz ne ırkçılığımız ne de paralelciliğimiz kaldı" dedi.
 • 13:34BBP Genel Başkanı Destici'den Seçim DeğerlendirmesiBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Biz bugüne kadar aldığımız her kararı yetkili kurumlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde aldığımız gibi, seçim sonrası da bu istişare mekanizmalarına başvuracağız” dedi.