SON DAKİKA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ HABERLERİ

Son Dakika Büyük Birlik Partisi Haberleri

 • 14:20Şehidin Evine Asılan Tük Bayrağı Geri AlınmışŞehidin Evine Asılan Tük Bayrağı Geri AlınmışGeçtiğimiz ay Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terhisine iki gün kala şehit düşen Doğan Acar'ın evine asılan Türk bayrağının geri alındığı ortaya çıktı.
 • 15:14Şehit Ailesinden Bayrağın Geri Alınmasına TepkiŞehit Ailesinden Bayrağın Geri Alınmasına TepkiŞırnak’ta şehit düşen Doğan Acar’ın evine ziyarete giden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, evin önüne asılan Türk bayrağının geri alındığını öğrenince, arabasındaki Türk bayrağını aileye teslim etti.
 • 14:53Destici - MHP ile İttifak Yapılacağı İddialarıDestici - MHP ile İttifak Yapılacağı İddialarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - BBP Genel Başkanı Destici'nin toplantıs salonuna gelişi, - Basın toplantısından detaylar, - BBP Genel Başkanı Destici'nin açıklamaları ve gazetecilerin sorularını yanıtlaması, BBP Genel Başkanı Destici, Denizli'de- (MHP ile ittifak yapılacağı iddiaları) Şu ana kadar böyle bir teklif gelmiş değil, görüşme yapmış değiliz. Eğer ülkemizin ve milletimizin menfaatine bir sonuç çıkacağını görürsek değerlendiririz"- (Yalçın Topçu'nun Kültür ve Turizm Bakanı olması) Bizden istifa etmiş gitmiş, bizimle ilgisi olmayan bir kişi ile ilgili bir yorum yapmam. Büyük Birlik Partisi ile adı anılan şahsın bir ilgisi yoktur" Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP ile ittifak kurulacağına yönelik iddialarla ilgili kendilerine şu ana kadar bir teklifin gelmediğini belirterek, "Eğer ülkemizin ve milletimizin menfaatine bir sonuç çıkacağını görürsek değerlendiririz" dedi.
 • 14:10BBP Lideri Destici: AKP ve Sp'nin İttifak Görüşmeleri SürüyorBBP Lideri Destici: AKP ve Sp'nin İttifak Görüşmeleri SürüyorBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran seçimlerine birlikte girdikleri Saadet Partisi'nin (SP) 1 Kasım seçimleri öncesi bu kez AKP ile temasa geçerek ittifak görüşmeleri yaptığını, görüşmelerin halen sürdüğünü ve sonucun beklendiğini söyledi.
 • 14:09Denizli - BBP Lideri Destici'den 7 Haziran'daki Ortakları Sp'yle İlgili AçıklamaDenizli - BBP Lideri Destici'den 7 Haziran'daki Ortakları Sp'yle İlgili AçıklamaBBP Lideri Destici'den 7 Haziran'daki ortakları SP'yle ilgili açıklama "AKP- Saadet flörtü sürüyor" BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran seçimlerine birlikte girdikleri Saadet Partisi'nin (SP) 1 Kasım seçimleri öncesi bu kez AKP ile temasa geçerek ittifak görüşmeleri yaptığını, görüşmelerin halen sürdüğünü ve sonucun beklendiğini söyledi.
 • 12:38BBP Genel Başkanı Destici'den 'İttifak' AçıklamasıBBP Genel Başkanı Destici'den 'İttifak' AçıklamasıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran seçimlerinde ittifak yaptıkları Saadet Partisi’nin bu seçim için AK Parti ile görüştüğünü belirterek, bu görüşmelerin sonucunu beklediklerini söyledi.
 • 12:10MHP'li Korkmaz: Davasını Yolda Bırakanlardan Medet BeklenmezMHP'li Korkmaz: Davasını Yolda Bırakanlardan Medet BeklenmezMHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, MHP’nin kurucusu merhum Alpaslan Türkeş ve BBP kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili yapılan açıklamalar tepki gösterdi.
 • 20:57Bakan Topçu'ya Memleketinde Coşkulu KarşılamaBakan Topçu'ya Memleketinde Coşkulu KarşılamaBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı geçici seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanan Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, ilk resmi ziyaretini yaptığı memleketi Ardahan'da coşkulu biçimde karşılandı.
 • 20:09Bakan Topçu'ya Memleketinde Coşkulu KarşılamaBakan Topçu'ya Memleketinde Coşkulu KarşılamaBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı geçici seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanan Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, ilk resmi ziyaretini yaptığı memleketi Ardahan'da coşkulu biçimde karşılandı.
 • 20:16AK Parti - Saadet Partisi İttifak Görüşmeleri BaşladıAK Parti - Saadet Partisi İttifak Görüşmeleri BaşladıBaşbakan Davutoğlu ile SP Genel Başkanı Kamalak'ın ittifaka yeşil ışık yakmasından sonra iki parti yetkilileri arasında liste görüşmelerinin başladığı öğrenildi.
 • 17:43BBP Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları BaşladıBBP Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları BaşladıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, milletvekili aday adaylığı başvuru süresinin başladığını açıkladı.
 • 16:18BBP'de Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları BaşladıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, milletvekili aday adaylığı başvuru süresinin başladığını söyledi.
 • 15:19Başbuğumuza Darbeci Diyenler, Oy İçin Mezarı Başında Sulama Pozu Verdi'MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, partileri ile ilgili AK Parti milletvekillerinden gelen açıklamalara sert tepki göstererek, “Daha 3-4 ay önce AKP mitinglerinden Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e “Darbeci” diye seslenen Ahmet Davutoğlu’nun oy uğruna Başbuğ Türkeş’in mezarında sulama pozu verdi” dedi.
 • 13:56Bürokrasiden Saadet'e Sürpriz AdayBürokrasiden Saadet'e Sürpriz AdayMilletvekili genel seçimlerinde Meclis’te grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP’den aday adayı olabilmek için bürokraside yaşanan istifalarda bir sürpriz de Saadet Partisi’nde yaşandı.
 • 12:40Yurtdışında Seçim Maratonu Başlıyor1 Kasım Erken Genel Seçimleri için yurtdışında seçim maratonu 2 Eylül’den itibaren, Yurtdışı Seçim Kütükleri’nin yenilenmesiyle başladı.
 • 08:28Son Seçim Anketi: AK Parti Yüzde 43.9, CHP Yüzde 26.2Son Seçim Anketi: AK Parti Yüzde 43.9, CHP Yüzde 26.2Varyans Araştırma Direktörü Recep Sazkaya, erken seçim kararı sonrası ilk araştırma sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre MHP ve HDP'nin oyları düşüyor.
 • 19:31Basın Özgürlüğü Olmayan Bir Ülkede Demokrasiden Söz Edilemez'BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, medya özgürlüğünün olmadığı bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini söyledi.
 • 16:27Eskişehir'in Kurtuluş Yıl DönümüBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir'in kurtuluş yıl dönümünü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 13:50Destici'nin 2 Eylül MesajıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 93. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
 • 00:12Yeni Adli Yıl Açılış ResepsiyonuKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "HDP'nin temsilcilerinin Bakanlar Kurulundaki o davranışları ve görüntüleri, mensup oldukları partinin kurmaylarında olsa, Türkiye'nin hayrına olur, Türkiye partisi olurlar o zaman" dedi.
 • 23:01Bakan Topçu: Şaraplı, Minderli Konsere İzin VermemBakan Topçu: Şaraplı, Minderli Konsere İzin VermemKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Şaraplı minderli konsere izin vermem" dedi.
 • 21:26Mustafa Destici: Operasyonlar Hukuki Olmaktan Çok SiyasiMustafa Destici: Operasyonlar Hukuki Olmaktan Çok SiyasiBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonun hukuki olmaktan çok siyasi olduğunu, kamuoyunun da bu operasyonları bu şekilde algıladığını söyledi.
 • 21:181 Kasım Genel Seçimleri'ne DoğruBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Millet dersin küçüğünü 7 Haziran'da verdi, büyüğünü 1 Kasım'da verecek.
 • 15:07BBP'li Şenliler: Ticari Kurumlara Polisiye Baskınları Doğru BulmuyoruzBBP'li Şenliler: Ticari Kurumlara Polisiye Baskınları Doğru BulmuyoruzBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Koza- İpek Medya Grubu’na yönelik başlatılan polis baskınlarına tepki gösterdi.
 • 13:04Remzi Çayır: Bu Operasyonları Yapanlar Hiçbir Zaman Rahmetle AnılmadıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonu eleştirerek, olayı ara rejim ve darbe dönemlerini hatırlattığını söyledi.
 • 12:35Mustafa Destici: Bu Operasyon Yıldırma, Yok Etme ve Susturma OperasyonudurBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Koza- İpek Grubu’na yönelik başlatılan operasyona tepki gösterdi.
 • 11:54AK Parti Milletvekili Kemal Tekden AçıklamasıAK Parti Milletvekili Kemal Tekden AçıklamasıAK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden, koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ve yeniden seçim kararının alınması hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “Türkeş ve Yazıcıoğlu yaşasaydı AK Parti’ye destek verirdi” dedi.
 • 09:38Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015-2016 Adli Yılı açılış törenine katılacak.
 • 18:15Tarihi Geçmiş Ürün Satan Marketlere BBP'li Başkandan TepkiTarihi Geçmiş Ürün Satan Marketlere BBP'li Başkandan TepkiBolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetlemelerde, içerisinde bebek mamalarının da bulunduğu tarihi geçmiş ürünlerin bulunmasına Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan tepki gösterdi.
 • 14:56Bolu - BBP'li Başkandan Bozuk Bebek Maması Satan Marketlere Sert TepkiBolu - BBP'li Başkandan Bozuk Bebek Maması Satan Marketlere Sert TepkiBBP'li başkandan bozuk bebek maması satan marketlere sert tepki BOLU'da Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Mahmut Alan, belediye ekiplerinin kent merkezindeki marketlerde yaptığı denetimlerde tarihi geçmiş bebek mamaları ele geçirdiğini hatırlatıp, bu esnafa sert tepki gösterdi.
 • 14:09BBP'li Başkandan Bozuk Bebek Maması Satan Marketlere Sert TepkiBBP'li Başkandan Bozuk Bebek Maması Satan Marketlere Sert TepkiBolu'da Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Mahmut Alan, belediye ekiplerinin kent merkezindeki marketlerde yaptığı denetimlerde tarihi geçmiş bebek mamaları ele geçirdiğini hatırlatıp, bu esnafa tepki gösterdi.
 • 13:29Dha Englısh/ Opınıon - After Hdp, AKP Sets Eyes On MHP VotesPresident Tayyip Erdoğan approved Prime Minister Ahmet Davutoğlu's cabinet for Turkey's first "interim election government" on Aug. 28, 2015. The government was accepted by Erdoğan after his announcement of the re-election (also a first) date as Nov. 1, after Davutoğlu failed to form a coalition government.
 • 08:37İhsan Özkes: Erdoğan Düşmanlığı PKK Dostluğuna Götürüyorsa...İhsan Özkes: Erdoğan Düşmanlığı PKK Dostluğuna Götürüyorsa...7 Haziran seçimlerinden sonra CHP'den istifa eden emekli müftü İhsan Özkes, eski partisine ağır suçlamalar yöneltti: CHP, HDP'nin barajı aşma projesinde baş aktördü. AK Parti ile koalisyonu hiç istemediler. Görüşmeler CHP tiyatrosuydu.
 • 20:42Hanefi Avcı: Hanefi Avcı: "Paralel Yapı'yla Mücadele Etmek, Örgütlerle Mücadeleden Daha Zor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın açıklaması Eski Emniyet Müdürü Avcı: - "Paralel Yapı'yla mücadele etmek, iç güvenliği tehdit eden örgütlerle mücadeleden daha da zor"- "TİKKO ile savaşırsınız, PKK ile mücadele edersiniz çünkü devletin dışında, gayrimeşru ve stratejisi belli ama Paralel Yapı, devletin içinde ve devletle iç içe geçmişler, bunlarla mücadele etmek daha zor" Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Paralel Devlet Yapılanması'yla mücadelenin iç güvenliği tehdit eden örgütlerle mücadeleden daha zor olduğunu söyledi.
 • 18:49Eski Emniyet Müdürü Avcı AçıklamasıEski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Paralel Devlet Yapılanması'yla mücadelenin iç güvenliği tehdit eden örgütlerle mücadeleden daha zor olduğunu söyledi.
 • 16:31Destici: "İnançlı İnsan Önce Kendisini Değil Ülkesini Düşünür"Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye’nin problemi başkanlık sistemi değil, tam demokratik parlamenter sisteme geçememiş olmasıdır.
 • 15:05BBP Genel Başkanı Destici AçıklamasıBüyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "(Eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun Kültür ve Turizm Bakanı olması) İsminin önünde eski Büyük Birlik Partisi olması dışında partimizle ve hareketimizle uzaktan yakından ilgisi yoktur.
 • 14:04Destici'den, Bakanlık Teklifini Kabul Eden Topçu'ya Çok Ağır SözlerDestici'den, Bakanlık Teklifini Kabul Eden Topçu'ya Çok Ağır SözlerBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olan BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu'ya sert eleştiriler yöneltti.
 • 10:54Büyük Zafer'ı·n 93. Yıl DönümüBüyük Zafer'ı·n 93. Yıl DönümüBüyük Zafer’in 93. yıl dönümü dolayısıyla ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi.
 • 09:35AK Partili Uçum, Tuğrul Türkeş ile İlgili Değerlendirmelerde BulunduAK Partili Uçum, Tuğrul Türkeş ile İlgili Değerlendirmelerde BulunduAK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, MHP'nin tutumunun Türkiye'yi gözeten bir tutum değil, kendi dar parti çıkarlarını öne koyan bir tavır olduğunu ifade etti.
 • 08:40Topçu: MHP Tabanı Türkeş'i DestekliyorTopçu: MHP Tabanı Türkeş'i DestekliyorBBP eski lideri ve geçici hükümette Kültür Bakanı olan Yalçın Topçu, Tuğrul Türkeş'in kararının MHP tabanı tarafından tam destek aldığını söyledi.
 • 19:54Gaziantep Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım?da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerGaziantep Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım?da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da istikrar çıkmazsa Türkiye kısır döngüye girer MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde ortaya çıkacak tablonun ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını söyleyerek, 'Türkiye, güçlü ve reformcu hükümetle yoluna devam etmemesi halinde kamu maliyesi büyük bir tehdit altında olacak" dedi.
 • 19:03Maliye Bakanı ŞimşekMaliye Bakanı ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis toplantı salonunun görüntüsü - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in salona gelmesi ve partililerle selamlaşması-Saygı duruşu- Şimşek'in konuşması- Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) AK Parti'ye geçiş yapan bin kişiye temsilen rozet takılması. Maliye Bakanı Şimşek Gaziantep'te: - "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa, bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız"- "Eğer güçlü ve reformcu bir hükümetle Türkiye yoluna devam edemezse, cari açığı ancak fakirleşerek kontrol altında tutabilecektir"- "Biz terör örgütleriyle anladıkları dilden konuşacağız ama milletimizin kardeşliği, birliği ve beraberliği için, huzuru için, Türkiye'de barış için, demokrasimizin standartlarını, temel hak ve özgürlükleri çok daha ileriye taşıma çabasında olduk. Bu çabamızı, bu iddiamızı, güçlü bir şekilde devam ettireceğiz" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız" dedi.
 • 18:36BBP'li Çayır: Topçu'nun Bakan Yapılması Siyasi Bir Oyun, Bu Oyuna GelmeyeceğizBBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, seçim hükümeti kabinesinde Yalçın Topçu'nun Kültür ve Turizm Bakanı olmasının siyasi bir oyun olduğunu söyledi.
 • 18:35AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan AçıklamasıAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan AçıklamasıAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan bakanlık teklifini kabul ettiği için Tuğrul Türkeş’e teşekkür etti.
 • 18:05Maliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Şimşek: 1 Kasım'da İstikrar Çıkmazsa Türkiye Kısır Döngüye GirerMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde ortaya çıkacak tablonun ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını söyleyerek, "Türkiye, güçlü ve reformcu hükümetle yoluna devam etmemesi halinde kamu maliyesi büyük bir tehdit altında olacak" dedi.
 • 17:51BBP İl Başkanı Özütok'tan 30 Ağustos MesajıBBP İl Başkanı Özütok'tan 30 Ağustos MesajıBüyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 17:48Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Meclis Başkanı Yılmaz'ı Ziyaret EttiKültür ve Turizm Bakanı Topçu, Meclis Başkanı Yılmaz'ı Ziyaret EttiSeçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alan ve aynı zamanda Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı olan Yalçın Topçu, Yerli Düşünce Derneği yönetimi ile birlikte TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’a ziyarette bulundu.
 • 17:36Maliye Bakanı Şimşek Gaziantep'te AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Şunu çok açık ve net olarak söyleyeyim; eğer Türkiye 1 Kasım'da yapılacak seçimden güçlü bir hükümet, reformcu bir hükümet çıkartamazsa bugünleri dahi mumla aramak riskiyle karşı karşıyayız" dedi.
 • 17:20Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun Köyünde SevinçKültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun Köyünde SevinçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Köy sakinlerinden detay görüntüler- Amca Halil Topçu'nun konuşması- Köylülerden Tahsin Gültürk'ün konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun köyünde sevinç- Bakan Topçu'nun amcası Halil Topçu: "Yeğenim adına çok sevinçliyim. Yıllardır Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte oldu.