SON DAKİKA BÜYÜKKABACA HABERLERİ

Son Dakika Büyükkabaca Haberleri

 • 10:42 Mhp'nin Birleştirici Gücü, Isparta'yı Kucaklıyor Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Milletvekili A. Adayı A. Ziya Nuhoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiborlu Şube Başkanı Halil Üstündağ'ın daveti üzerine ziyarette bulundu.
 • 18:21 15 Yaşındaki Sürücü Öldü, Arkadaşları Yaralı 15 Yaşındaki Sürücü Öldü, Arkadaşları Yaralı Isparta'nın Senirkent İlçesi'nde otomobilin devrilmesi sonucu sürücü 15 yaşındaki Reşat Onur Gündoğan yaşamını yitirdi, araçtaki 5 arkadaşı ise yaralandı.
 • 16:46 15 Yaşındaki Sürücü Kaza Yaptı: 1 Ölü, 5 Yaralı 15 Yaşındaki Sürücü Kaza Yaptı: 1 Ölü, 5 Yaralı Isparta'nın Senirkent ilçesinde, 15 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil devrilince, sürücü hayatını kaybetti, 5 arkadaşı yaralandı.
 • 13:36 2014 Yerel Seçim Sonuçları Isparta'da 12 ilçenin 6'sında başkanlığa AK Parti'li adaylar seçildi, MHP ve CHP 2'şer ilçede seçimi kazanırken, DP ve BBP adayları da birer ilçede başarılı oldu Daha önce tamamı AK Parti'li olan merkez ve ilçelerine bağlı 9 beldenin 6'sında AK Parti, 3'ünde ise MHP adayları seçimi kazandı.
 • 22:38 Isparta'da Seçim Sonuçları Isparta'da Seçim Sonuçları Isparta ve ilçelerine bağlı 9 belde belediye başkanlığından 6'sını AK Parti, 3'ünü ise MHP adayları kazandı.
 • 11:02 Başkan, Makam Aracı Olarak Başkan, Makam Aracı Olarak "Patpat" Kullanıyor Isparta Büyükkabaca Belde Belediye Başkanı AKP'li Ali İhsan Temurçin, özel yapım üstü açık patpatı yaz döneminde makam aracı olarak kullanıyor.
 • 10:30 Başkan, Makam Aracı Olarak Patpat Kullanıyor Başkan, Makam Aracı Olarak Patpat Kullanıyor Isparta Büyükkabaca Belde Belediye Başkanı AK Parti'li Ali İhsan Temurçin, özel yapım üstü açık patpatı yaz döneminde makam aracı olarak kullanıyor.
 • 17:32 SDÜ Büyükkabaca'da Yükseköğretim Hamlesi Yaptı SDÜ Büyükkabaca'da Yükseköğretim Hamlesi Yaptı Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Büyükkabaca Beldesinde açılması planlanan bölümler hakkında görüşmelerde bulunmak amacıyla, beldede çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 14:24 Sdü'de Hidroloji Kongresi Sdü'de Hidroloji Kongresi Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen 7.Ulusal Hidroloji Kongresi başladı.
 • 19:39 Sdü, Büyükkabaca'da Bölüm Açacak Sdü, Büyükkabaca'da Bölüm Açacak Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü (SDÜ) Rektörü Prof.Dr.Hasan İbicioğlu, Senirkent Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak Büyükkabaca beldesinde açılması planlanan bölümler hakkında görüşmelerde bulunmak amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 18:12 Yeşil Yeşil: Kırkpınar'da Kemerin Sahibi Oluncaya Kadar Güreşi Bırakmayacağım Yeşil Yeşil: Kırkpınar'da Kemerin Sahibi Oluncaya Kadar Güreşi Bırakmayacağım Antalya'ya 2 defa altın kemer getiren Kırkpınar başpehlivanlarından Mehmet Yeşil Yeşil, üç defa üst üste birinci olup kemerin ebedi sahibi oluncaya kadar yağlı güreş yapmaya devam edeceğini söyledi.
 • 11:14 Isparta Dünyaya 'Patpat' Satıyor Isparta Dünyaya 'Patpat' Satıyor Isparta'nın Senirkent İlçesi'nde üretilen ve 'patpat' diye adlandırılan tarımda taşıma amacıyla kullanılan araçlar, Rusya başta olmak üzere Irak, Moldova ve Gürcistan'a ihraç ediliyor.
 • 16:54 Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6) Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6) Foto.Budak.ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi konusunda yaptığı açıklamada, "Oda ve borsalarımız için hizmet esas, seçim teferruattır" dedi.
 • 15:08 Isparta Çöpten Enerji Üretecek Isparta Çöpten Enerji Üretecek Göller Bölgesi Belediyeler Birliği Düzenli Çöp Depolama Alanı Tesisleri'nde çöpten enerji ve gaz üretimi sağlayacak proje için ihale aşamasına gelindi.
 • 17:00 Sdü, Büyükkabaca Beldesinde Bölüm Açacak Sdü, Büyükkabaca Beldesinde Bölüm Açacak Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Senirkent'e bağlı Büyükkabaca beldesinde bölümler açacak.
 • 16:16 Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6) Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6) Foto.Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, norm kadro fazlası öğretmenlerin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla sendika binasında toplantı düzenledi.'4+4+4' adı verilen kademeli eğitim sistemi ile...
 • 14:22 Sdü Beldelerde Bölüm Açacak Sdü Beldelerde Bölüm Açacak Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Senirkent ilçesine bağlı Büyükkabaca beldesinde bölümler açmayı planlıyor.
 • 09:55 Vali Oğuz'dan Gülbudak Tarım İşletmesine Ziyaret Vali Oğuz'dan Gülbudak Tarım İşletmesine Ziyaret Vali Memduh Oğuz, Gülbudak Tarım İşletmesini ziyaret ederek başarılar diledi.
 • 09:08 Tarım Bakanı Eker İlimizi Ziyaret Etti Tarım Bakanı Eker İlimizi Ziyaret Etti Eker, süt sığırı dağıtım töreni ve soğuk hava deposu açılışına katılmak üzere ilimizi ziyaret etti.
 • 19:20 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Isparta'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Isparta'nın Gelendost ilçesinde devlet ve vatandaş işbirliğiyle yapılan 5 bin tonluk soğuk hava deposunun açılışını gerçekleştirdi.
 • 14:28 Milli Güreşçi Yeşil Yeşil Beden Eğitimi Öğretmeni Oldu Milli Güreşçi Yeşil Yeşil Beden Eğitimi Öğretmeni Oldu 2006 Avrupa Güreş Şampiyonası ikincisi, aynı yıl yapılan müsabakalarda dünya üçüncüsü ve tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2009 ve 2010 yıllarının baş pehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, beden eğitimi öğretmeni oldu.
 • 14:58 Isparta Senirkent İlçesinde Karpuz 10 Kuruşa Kadar İndi Isparta'nın Senirkent ilçesinde, önceki haftalarda 50 kuruştan alıcı bulan karpuz, Büyükkabaca beldesinde çıkmaya başlayınca 20 ve 10 kuruşa kadar indi.
 • 17:40 "Ayaklarımdan Vuruldum" Diyerek Sahte İhbarda Bulunan Kişi Gözaltına Alındı Isparta'nın Senirkent ilçesinde jandarmayı arayarak, "Ayaklarımdan vuruldum, kayboldum" diye ihbarda bulunan kişi, 8 saat süren aramanın ardından sağlıklı halde bulununca, gözaltına alındı.
 • 12:50 Senirtent'te 157 Kursta Elde Edilen Ürünler Sergilendi Senirtent'te 157 Kursta Elde Edilen Ürünler Sergilendi Isparta'nın Senirkent ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ( HEM) Müdürlüğü tarafandan 19 dalda açılan 157 kurs tamamlandı.
 • 16:25 İmamlar Teşekkür Belgesiyle Ödüllendirildi İmamlar Teşekkür Belgesiyle Ödüllendirildi Isparta'nın Senirkent ilçesi Büyükkabaca beldesinde görev yapan imamlar teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.
 • 16:05 Senirkent'te Patpat Kazası Senirkent'te Patpat Kazası Isparta'da patpat adı verilen tarım aracının yol açtığı kazada, 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yararlandı.
 • 15:30 Uluğbey'de Hıdrellez Şenliklerinde Anneler de Unutulmadı Uluğbey'de Hıdrellez Şenliklerinde Anneler de Unutulmadı Isparta'nın Senirkent ilçesi Uluğbey Beldesi Belediye Başkanlığı, Anneler Günü ve Hızır İlyas Pikniği düzenledi.
 • 13:00 Prof. Dr. Toprak, 'peygamber Ahlakı'nı Anlattı Prof. Dr. Toprak, 'peygamber Ahlakı'nı Anlattı Isparta'nın Senirkent ilçesine bağlı Büyükkabaca beldesinde kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsımında bir konferans düzenlendi.
 • 16:09 İlköğretim Okulları Bilgi Yarışmasını Büyükkabaca İlköğretim Okulu Kazandı İlköğretim Okulları Bilgi Yarışmasını Büyükkabaca İlköğretim Okulu Kazandı Isparta'nın Senirkent İlçesinde İlköğretim Okulları Arasında Bilgi Yarışması Düzenlendi.
 • 18:09 Yanan Soğuk Hava Deposunda Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor Yanan Soğuk Hava Deposunda Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor Isparta'nın Senirkent İlçesinde Bulunan Güler Soğuk Hava Deposu'nda Dün Çıkan Gece Saatlerinde Kontrol Altına Alınan Yangınla İlgili Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor.
 • 17:30 Isparta'da Soğuk Hava Deposunda Yangın Isparta'nın Senirkent İlçesi ile Büyükkabaca Beldesi Arasında Bulunan Güler Soğuk Hava Deposu'nda Yangın Çıktı.
 • 12:46 Çatıdan Düşerek Hayatını Kaybetti Isparta'nın Senirkent İlçesinde Onarım Yapan İşçileri Kontrol Eden Çatı Ustası, Beton Zemine Düşerek Hayatını Kaybetti
 • 17:21 Senirkentliler Aşure Yemeklerinde Buluştu Isparta'nın Senirkent İlçesinde Her Yıl Muharrem Ayında Tekrarlanan Aşure Yemeği Bu Yıl da Senirkent Beşir Dede Tekkesi ile Gençali Köyünde Verildi.
 • 17:01 Vali Öner Senirkent'te Helallik İstedi Kırklareli Valiliği'ne Atanan Vali Ali Haydar Öner Senirkent'e Veda Ziyaretinde Bulundu.
 • 14:46 Senirkent'te Uyuşturucu Operasyonu Senirkent'in Büyükkabaca Beldesinde Uyuşturucu Ticareti Yaptığı Öne Sürülen Kişi Yakalandı
 • 15:48 Oyunu Kullandıktan Sonra Kamyonun Çarptığı Yaşlı Adam Öldü Isparta'nın Senirkent İlçesi Büyükkabaca Beldesinde Oy Vermeden Dönen Gözleri Az Gören Yaşlı Adam, Kamyonun Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti. Pazar Yolundaki Kavşakta Meydana Gelen Olayda; Büyükkabaca Anaokulu'nda Oyunu Kullanan 'Kör Mehmet' Lakaplı Yaşar Yiğit (75), Yolu Karşıdan Karşıya Geçerken Mustafa C.
 • 12:37 Veli Baba Sultanı Anma Töreni ve 24. Pilav Festivali Yapıldı Isparta'nın Senirkent İlçesi Uluğbey Beldesinde Geleneksel Hale Gelen ve Bu Yıl 24'üncüsü Gerçekleştirilen Seyyit Veli Baba Sultanı Anma Töreni ve Pilav Festivali Yapıldı. Her Sene Olduğu Gibi Bu Yılda Festival Panayır Havası İçerisinde Çeşitli Sergiler Açılarak Halkın Hizmetine Sunuldu.
 • 17:08 Senirkent'te Atıl Bina Onarılarak Gençlik Merkezi'ne Dönüştürüldü Isparta'nın Senirkent İlçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Tarafından Büyükkabaca Beldesine 100 Bin Tl Maliyetinde Gençlik Merkez Yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Ait Hayvan Sağlık Teknisyenliği ve Lojman Olarak Kullanılan Bina, Birkaç Yıldır Kullanılmadığı İçin Atıl Olarak Bekletiliyordu.
 • 01:07 MHP Grup Başkan Vekili Vural: Anayasayı Seçimden Sonra Hep Beraber Yapalım MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Anayasanın Seçimden Sonra Kurulacak Hükümet ile Birlikte Yapılması Teklifinde Bulundu. Vural Isparta'nın Senirkent İlçesinde Önceki Yıllar 'Gençlik Kurultayı', Bu Sene İse İlk Defa Festival Olarak Kutlanan Etkinliklere Katıldı.
 • 16:17 Senirkent de Çatak Projesi Kapsamına Alındı Isparta'nın Senirkent İlçesi de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Çevre Amaçlı Tarımsal Alanların Korunması (Çatak) Projesi Kapsamına Alındı. Uygulama ile Eğirdir Gölü Havzasında Bulunan Arazilerin Bilinçsiz Bir Şekilde Sulanma ve Aşırı Derecede İlaçlama Yapılmasını Önlemek ve Çevreyi Koruması Amaçlanıyor.
 • 15:37 Kirazdan Sonra Kaysı Alımına da Başlandı Senirkent İlçe Merkezi, Büyükkabaca Beldesi ve Karip Köyünde Kiraz Alımı Devan Ederken Kaysı Alımına da Başlandı. İhracata Uygun Kayısılar 1 Tl ile 1.5 Tl, Suluk Kayısılar İse 03.5 Tl ile 04 Tl Arasında Satın Alınıyor. İlçe Tarım Müdürü V. Hikmet Aslan, "İlçemizde 4 Bin Dekar Kaysı Dikili Arazimiz Var.
 • 16:48 Senirkent İkinci Halı Sahaya Kavuştu Isparta'nın Senirkent İlçesinde Endüstri Meslek Lisesi'nin Bahçesine Yeni Bir Halı Saha İnşa Edildi.
 • 15:07 Senirkent'te Yaz Kur'an Kurslarında Bilgisayar Ortamında Eğitim Veriliyor Isparta'nın Senirkent İlçesinde Camilerde Öğrencilere Bilgisayar Ortamında Kur'an-ı Kerim Öğretiliyor. İlçe Müftüsü Kemal Bal, Merkez ve Büyükkabaca Beldesinde Toplam 15 Kursta Öğrencilere Kur'an Eğitimi Verildiğini Söyledi. Türkiye'de Olduğu Gibi Senirkent'te de Yaz Kur'an Kursları Hizmet Vermeye Başladı.
 • 16:07 Kaymakam Erten, Kursiyer Aşçıların Yaptığı Yemekleri Beğendi Isparta'nın Senirkent İlçesinde Halk Eğitim Merkezi (Hem)'nin Açtığı Kurslara Katılan Kadınların El Emeği Göz Nuru ile Yaptığı Eserler Sergilendi. Aşçılık Kursuna Katılanların Hazırladığı Yemekleri Yiyen Protokol Üyeleri de, Kursiyerleri Başarılı Buldu.
 • 19:56 Babasını Darp Eden Adam Çıktığı Kayalıklardan Yuvarlandı Isparta'da Yaşayan M.a. Aralarında Çıkan Tartışmada Babasını Darp Etti. Ardından Keklik Yumurtası Toplamak İçin Çıktığı Kayadan Yuvarlanan M.a'nın Vücudunda Kırıklar Oluştu. Isparta'nın Senirkent İlçesine Bağlı Büyükkabaca Beldesinde Yaşayan M.a Babasını Darp Ettikten Sonra Çıktığı Kayalıklardan Düşerek Yaralandı.
 • 18:23 Senirkentliler İzmir Pikniğinde Buluştu Senirkentliler İzmir Pikniğinde Buluştu İzmir'de Yaşayan Senirkentliler 40 Yıldır Sürdürdükleri Geleneği Bu Yıl da Bozmadı. Her Yıl İzmir'in Değişik Piknik Alanlarında Bir Araya Gelen Senirkentliler, Hasret Giderdi. Mahalli Sanatçıların da Katıldığı Piknikte, Katılımcılara Etli Pide, Katmer ve Kar Şerbeti İkram Edildi.
 • 18:42 Vali Öner ve Ekibi İncelemelerde Bulundu Vali Öner ve Ekibi İncelemelerde Bulundu Isparta'nın Senirkent İlçesinde Göle Kıyısı Olan Köyleri Ziyaret Eden Vali Öner ve Ekibi, İncelemelerde Bulundu. Isparta Valisi Ali Haydar Öner ve Beraberinde Gelen Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu'ndan İlgililer, Isparta Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden Yetkililer, Tübitak Marmara Araştıma Merkezi'nden Proje Sorumlusu Dr.
 • 13:47 Uluğbey'de Hıdrellez Coşkusu Yaşandı Uluğbey'de Hıdrellez Coşkusu Yaşandı Isparta'nın Senirkent İlçesi Uluğbey Beldesinde Hıdrellez ve Anneler Günü Kutlandı. Erken Saatlerden İtibaren Şenlik Tepesinde Toplanan Vatandaşlar, Bu Yıl 15'ncisi Gerçekleştirilen Hıdrellez Şenliği'ne Katıldı. Anneler Günü'nün de Şenliğe Denk Gelmesiyle Çifte Coşku Yaşayan Uluğbeyliler, Doyasıya Eğlendi.
 • 14:16 Eğirdir Gölü Etrafındaki Köylerde Balıkçılık Eğitimi Veriliyor Eğirdir Gölü Etrafındaki Köylerde Balıkçılık Eğitimi Veriliyor Isparta Eğirdir Gölü'nün Korunmasına Yönelik Köylerde Balıkçılara Eğitim Çalışması Başlatıldı.
 • 14:09 Senirkent'te Kutlu Doğum Haftası Kermesle Başladı Senirkent'te Kutlu Doğum Haftası Kermesle Başladı Isparta'nın Senirkent İlçesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları Başladı.