11:2800
SON DAKİKA BÜYÜKKABACA HABERLERİ

Son Dakika Büyükkabaca Haberleri

   

  15 Yaşındaki Sürücü Öldü, Arkadaşları Yaralı

  15 Yaşındaki Sürücü Öldü, Arkadaşları Yaralı

  Isparta'nın Senirkent İlçesi'nde otomobilin devrilmesi sonucu sürücü 15 yaşındaki Reşat Onur Gündoğan yaşamını yitirdi, araçtaki 5 arkadaşı ise yaralandı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  15 Yaşındaki Sürücü Kaza Yaptı: 1 Ölü, 5 Yaralı

  15 Yaşındaki Sürücü Kaza Yaptı: 1 Ölü, 5 Yaralı

  Isparta'nın Senirkent ilçesinde, 15 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil devrilince, sürücü hayatını kaybetti, 5 arkadaşı yaralandı. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Isparta'da 12 ilçenin 6'sında başkanlığa AK Parti'li adaylar seçildi, MHP ve CHP 2'şer ilçede seçimi kazanırken, DP ve BBP adayları da birer ilçede başarılı oldu Daha önce tamamı AK Parti'li olan merkez ve ilçelerine bağlı 9 beldenin 6'sında AK Parti, 3'ünde ise MHP adayları seçimi kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Isparta'da Seçim Sonuçları

  Isparta'da Seçim Sonuçları

  Isparta ve ilçelerine bağlı 9 belde belediye başkanlığından 6'sını AK Parti, 3'ünü ise MHP adayları kazandı. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  Başkan, Makam Aracı Olarak 'Patpat' Kullanıyor

  Başkan, Makam Aracı Olarak "Patpat" Kullanıyor

  Isparta Büyükkabaca Belde Belediye Başkanı AKP'li Ali İhsan Temurçin, özel yapım üstü açık patpatı yaz döneminde makam aracı olarak kullanıyor. (15 Ekim 2013 Salı )

   

  Başkan, Makam Aracı Olarak Patpat Kullanıyor

  Başkan, Makam Aracı Olarak Patpat Kullanıyor

  Isparta Büyükkabaca Belde Belediye Başkanı AK Parti'li Ali İhsan Temurçin, özel yapım üstü açık patpatı yaz döneminde makam aracı olarak kullanıyor. (15 Ekim 2013 Salı )

   

  SDÜ Büyükkabaca'da Yükseköğretim Hamlesi Yaptı

  SDÜ Büyükkabaca'da Yükseköğretim Hamlesi Yaptı

  Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Büyükkabaca Beldesinde açılması planlanan bölümler hakkında görüşmelerde bulunmak amacıyla, beldede çeşitli ziyaretlerde bulundu. (26 Eylül 2013 Perşembe )

   

  Sdü'de Hidroloji Kongresi

  Sdü'de Hidroloji Kongresi

  Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen 7.Ulusal Hidroloji Kongresi başladı. (26 Eylül 2013 Perşembe )

   

  Sdü, Büyükkabaca'da Bölüm Açacak

  Sdü, Büyükkabaca'da Bölüm Açacak

  Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü (SDÜ) Rektörü Prof.Dr.Hasan İbicioğlu, Senirkent Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak Büyükkabaca beldesinde açılması planlanan bölümler hakkında görüşmelerde bulunmak amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu. (23 Eylül 2013 Pazartesi )

   

  Yeşil Yeşil: Kırkpınar'da Kemerin Sahibi Oluncaya Kadar Güreşi Bırakmayacağım

  Yeşil Yeşil: Kırkpınar'da Kemerin Sahibi Oluncaya Kadar Güreşi Bırakmayacağım

  Antalya'ya 2 defa altın kemer getiren Kırkpınar başpehlivanlarından Mehmet Yeşil Yeşil, üç defa üst üste birinci olup kemerin ebedi sahibi oluncaya kadar yağlı güreş yapmaya devam edeceğini söyledi. (08 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Isparta Dünyaya 'Patpat' Satıyor

  Isparta Dünyaya 'Patpat' Satıyor

  Isparta'nın Senirkent İlçesi'nde üretilen ve 'patpat' diye adlandırılan tarımda taşıma amacıyla kullanılan araçlar, Rusya başta olmak üzere Irak, Moldova ve Gürcistan'a ihraç ediliyor. (11 Şubat 2013 Pazartesi )

   

  Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6)

  Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (6)

  Foto.Budak.ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi konusunda yaptığı açıklamada, "Oda ve borsalarımız için hizmet esas, seçim teferruattır" dedi. (29 Ocak 2013 Salı )

   

 

  İlköğretim Okulları Bilgi Yarışmasını Büyükkabaca İlköğretim Okulu Kazandı

  İlköğretim Okulları Bilgi Yarışmasını Büyükkabaca İlköğretim Okulu Kazandı

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde İlköğretim Okulları Arasında Bilgi Yarışması Düzenlendi. (24 Mart 2011 Perşembe )

   

  Isparta'da Soğuk Hava Deposunda Yangın

  Isparta'nın Senirkent İlçesi ile Büyükkabaca Beldesi Arasında Bulunan Güler Soğuk Hava Deposu'nda Yangın Çıktı. (17 Mart 2011 Perşembe )

   

  Çatıdan Düşerek Hayatını Kaybetti

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Onarım Yapan İşçileri Kontrol Eden Çatı Ustası, Beton Zemine Düşerek Hayatını Kaybetti (01 Ocak 2011 Cumartesi )

   

  Senirkentliler Aşure Yemeklerinde Buluştu

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Her Yıl Muharrem Ayında Tekrarlanan Aşure Yemeği Bu Yıl da Senirkent Beşir Dede Tekkesi ile Gençali Köyünde Verildi. (26 Aralık 2010 Pazar )

   

  Vali Öner Senirkent'te Helallik İstedi

  Kırklareli Valiliği'ne Atanan Vali Ali Haydar Öner Senirkent'e Veda Ziyaretinde Bulundu. (24 Aralık 2010 Cuma )

   

  Senirkent'te Uyuşturucu Operasyonu

  Senirkent'in Büyükkabaca Beldesinde Uyuşturucu Ticareti Yaptığı Öne Sürülen Kişi Yakalandı (20 Aralık 2010 Pazartesi )

   

  Oyunu Kullandıktan Sonra Kamyonun Çarptığı Yaşlı Adam Öldü

  Isparta'nın Senirkent İlçesi Büyükkabaca Beldesinde Oy Vermeden Dönen Gözleri Az Gören Yaşlı Adam, Kamyonun Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti. Pazar Yolundaki Kavşakta Meydana Gelen Olayda; Büyükkabaca Anaokulu'nda Oyunu Kullanan 'Kör Mehmet' Lakaplı Yaşar Yiğit (75), Yolu Karşıdan Karşıya Geçerken Mustafa C. (12 Eylül 2010 Pazar )

   

  Veli Baba Sultanı Anma Töreni ve 24. Pilav Festivali Yapıldı

  Isparta'nın Senirkent İlçesi Uluğbey Beldesinde Geleneksel Hale Gelen ve Bu Yıl 24'üncüsü Gerçekleştirilen Seyyit Veli Baba Sultanı Anma Töreni ve Pilav Festivali Yapıldı. Her Sene Olduğu Gibi Bu Yılda Festival Panayır Havası İçerisinde Çeşitli Sergiler Açılarak Halkın Hizmetine Sunuldu. (08 Ağustos 2010 Pazar )

   

  Senirkent'te Atıl Bina Onarılarak Gençlik Merkezi'ne Dönüştürüldü

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Tarafından Büyükkabaca Beldesine 100 Bin Tl Maliyetinde Gençlik Merkez Yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Ait Hayvan Sağlık Teknisyenliği ve Lojman Olarak Kullanılan Bina, Birkaç Yıldır Kullanılmadığı İçin Atıl Olarak Bekletiliyordu. (05 Ağustos 2010 Perşembe )

   

  MHP Grup Başkan Vekili Vural: Anayasayı Seçimden Sonra Hep Beraber Yapalım

  MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Anayasanın Seçimden Sonra Kurulacak Hükümet ile Birlikte Yapılması Teklifinde Bulundu. Vural Isparta'nın Senirkent İlçesinde Önceki Yıllar 'Gençlik Kurultayı', Bu Sene İse İlk Defa Festival Olarak Kutlanan Etkinliklere Katıldı. (01 Ağustos 2010 Pazar )

   

  Senirkent de Çatak Projesi Kapsamına Alındı

  Isparta'nın Senirkent İlçesi de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Çevre Amaçlı Tarımsal Alanların Korunması (Çatak) Projesi Kapsamına Alındı. Uygulama ile Eğirdir Gölü Havzasında Bulunan Arazilerin Bilinçsiz Bir Şekilde Sulanma ve Aşırı Derecede İlaçlama Yapılmasını Önlemek ve Çevreyi Koruması Amaçlanıyor. (13 Temmuz 2010 Salı )

   

  Kirazdan Sonra Kaysı Alımına da Başlandı

  Senirkent İlçe Merkezi, Büyükkabaca Beldesi ve Karip Köyünde Kiraz Alımı Devan Ederken Kaysı Alımına da Başlandı. İhracata Uygun Kayısılar 1 Tl ile 1.5 Tl, Suluk Kayısılar İse 03.5 Tl ile 04 Tl Arasında Satın Alınıyor. İlçe Tarım Müdürü V. Hikmet Aslan, "İlçemizde 4 Bin Dekar Kaysı Dikili Arazimiz Var. (09 Temmuz 2010 Cuma )

   

  Senirkent İkinci Halı Sahaya Kavuştu

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Endüstri Meslek Lisesi'nin Bahçesine Yeni Bir Halı Saha İnşa Edildi. (08 Temmuz 2010 Perşembe )

   

  Senirkent'te Yaz Kur'an Kurslarında Bilgisayar Ortamında Eğitim Veriliyor

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Camilerde Öğrencilere Bilgisayar Ortamında Kur'an-ı Kerim Öğretiliyor. İlçe Müftüsü Kemal Bal, Merkez ve Büyükkabaca Beldesinde Toplam 15 Kursta Öğrencilere Kur'an Eğitimi Verildiğini Söyledi. Türkiye'de Olduğu Gibi Senirkent'te de Yaz Kur'an Kursları Hizmet Vermeye Başladı. (24 Haziran 2010 Perşembe )

   

  Kaymakam Erten, Kursiyer Aşçıların Yaptığı Yemekleri Beğendi

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Halk Eğitim Merkezi (Hem)'nin Açtığı Kurslara Katılan Kadınların El Emeği Göz Nuru ile Yaptığı Eserler Sergilendi. Aşçılık Kursuna Katılanların Hazırladığı Yemekleri Yiyen Protokol Üyeleri de, Kursiyerleri Başarılı Buldu. (16 Haziran 2010 Çarşamba )

   

  Babasını Darp Eden Adam Çıktığı Kayalıklardan Yuvarlandı

  Isparta'da Yaşayan M.a. Aralarında Çıkan Tartışmada Babasını Darp Etti. Ardından Keklik Yumurtası Toplamak İçin Çıktığı Kayadan Yuvarlanan M.a'nın Vücudunda Kırıklar Oluştu. Isparta'nın Senirkent İlçesine Bağlı Büyükkabaca Beldesinde Yaşayan M.a Babasını Darp Ettikten Sonra Çıktığı Kayalıklardan Düşerek Yaralandı. (29 Mayıs 2010 Cumartesi )

   

  Vali Öner ve Ekibi İncelemelerde Bulundu

  Vali Öner ve Ekibi İncelemelerde Bulundu

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Göle Kıyısı Olan Köyleri Ziyaret Eden Vali Öner ve Ekibi, İncelemelerde Bulundu. Isparta Valisi Ali Haydar Öner ve Beraberinde Gelen Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu'ndan İlgililer, Isparta Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden Yetkililer, Tübitak Marmara Araştıma Merkezi'nden Proje Sorumlusu Dr. (12 Mayıs 2010 Çarşamba )

   

  Uluğbey'de Hıdrellez Coşkusu Yaşandı

  Uluğbey'de Hıdrellez Coşkusu Yaşandı

  Isparta'nın Senirkent İlçesi Uluğbey Beldesinde Hıdrellez ve Anneler Günü Kutlandı. Erken Saatlerden İtibaren Şenlik Tepesinde Toplanan Vatandaşlar, Bu Yıl 15'ncisi Gerçekleştirilen Hıdrellez Şenliği'ne Katıldı. Anneler Günü'nün de Şenliğe Denk Gelmesiyle Çifte Coşku Yaşayan Uluğbeyliler, Doyasıya Eğlendi. (09 Mayıs 2010 Pazar )

   

  Eğirdir Gölü Etrafındaki Köylerde Balıkçılık Eğitimi Veriliyor

  Eğirdir Gölü Etrafındaki Köylerde Balıkçılık Eğitimi Veriliyor

  Isparta Eğirdir Gölü'nün Korunmasına Yönelik Köylerde Balıkçılara Eğitim Çalışması Başlatıldı. (28 Nisan 2010 Çarşamba )

   

  Senirkent'te Kutlu Doğum Haftası Kermesle Başladı

  Senirkent'te Kutlu Doğum Haftası Kermesle Başladı

  Isparta'nın Senirkent İlçesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları Başladı. (12 Nisan 2010 Pazartesi )

   

  Sigara İçin ve Açıktan Süt Toplayan Kişilere 69'ar Lira Ceza Kesildi

  Isparta'da, Kapalı Mekanda Sigara İçen ve Açıktan Süt Toplayan İki Kişiye Kabahatler Kanunu'na Göre 69'ar Lira Para Cezası Kesildi. (14 Şubat 2010 Pazar )

   

  Başkan Temurçin: Büyükkabaca'nın En Büyük Sorunu Sulama

  Başkan Temurçin: Büyükkabaca'nın En Büyük Sorunu Sulama

  Isparta'nın Senirkent İlçesi'ne Bağlı Büyükkabaca Beldesi Belediye Başkanı A. İhsan Temurçin, Yeraltı Şebekesine Acil İhtiyaç Duyulduğunu Söyledi. (03 Şubat 2010 Çarşamba )

   

  Uluğbey Cem Evi'nde Vatandaşlara Yemek Verildi

  Uluğbey Cem Evi'nde Vatandaşlara Yemek Verildi

  Isparta'nın Senirkent İlçesi Uluğbey Beldesinde Muharrem Ayı Etkinlikleri Çerçevesinde Halka Yemek Verildi. (19 Ocak 2010 Salı )

   

  İzinsiz Kazı Yapanlar Adliyeye Sevk Edildi

  Isparta'nın Senirkent İlçesi Büyükkabaca Keldesi Köyönü Mevkiinde Soğuk Hava Deposu Yakınlarında İzinsiz Kazı Yapan İki Kişi Yakalandı. (22 Aralık 2009 Salı )

   

  Eğirdir Gölü'nü Kirleten Pupa Çayı Islah Edilecek

  Eğirdir Gölü'nü Kirleten Pupa Çayı Islah Edilecek

  Isparta Eğirdir Gölü'nü Kirleten Pupa Çayı'nın Islah Edilmesi İçin Çalışma Başlatılacak. (03 Kasım 2009 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 11:28:20. #1.13#