SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 16 Ocak 2017 17:55Bakan Müezzinoğlu, Bakan Müezzinoğlu, "İstihdam Seferberliğini Biz Başlatacağız"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gençlerin işbaşı eğitim programlarıyla istihdama kazandırmak istediklerini belirterek, "İşbaşı eğitimlerine katılan gençlerimizin veya çalışanımızın neredeyse yüzde 70’i kalıcı istihdama dönüşüyor, önümüzdeki süreçte artı istihdam da diyoruz.
 • 16 Ocak 2017 17:02Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ekim 2016'ya ait işsizlik oranına ilişkin, "Bunu en kısa zamanda bizim yüzde 10'ların altına indirememiş olmamız, hep birlikte bizim eksiğimiz veya kendimizi güvene almak düşüncemiz olur.
 • 16 Ocak 2017 15:19Oda ve Borsalarda İşkur Hizmet Noktası Kurulması ProtokolüOda ve Borsalarda İşkur Hizmet Noktası Kurulması ProtokolüTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ve İŞKUR'un Türkiye ekonomisinin büyümesini daha da güçlendirecek yeni bir atılım hamlesi başlattıklarını belirterek, "Artık oda ve borsalar, 81 il ve 160 ilçede, İŞKUR faaliyetleri hakkında da işverenleri...
 • 13 Ocak 2017 23:21Çalışma Hayatında Milli SeferberlikÇalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı - Çsgb Müsteşar Yardımcısı AlpayÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, daha güçlü bir Türkiye için çalışma hayatındaki sorunları belirleyecek ve çözüm yollarını birlikte bulacaklarını söyledi.
 • 13 Ocak 2017 21:42Afyonkarahisar'da "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, "Toplantının amacı, işveren, oda başkanı ve esnafların sorunlarının belirlenmesi, Ankara'ya ulaştırılması ve çözümler bulunmasıdır.
 • 13 Ocak 2017 19:20Ekonomi Seferberliği Kırıkkale'den BaşladıEkonomi Seferberliği Kırıkkale'den BaşladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı kapsamında Kırıkkale’ye geldi.
 • 13 Ocak 2017 19:06Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, daha güçlü bir Türkiye için çalışma hayatındaki sorunları belirleyecek ve çözüm yollarını birlikte bulacaklarını söyledi.
 • 13 Ocak 2017 18:07Rakkas Projesi Yoğun Katılım ile TanıtıldıRakkas Projesi Yoğun Katılım ile TanıtıldıZonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye ve Avrupa Birliği’nce ortaklaşa yürütülen RAKKAS projesinin tanıtımı yapıldı.
 • 13 Ocak 2017 17:49Zonguldak'ta Rakkas ProjesiTürkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Roman dernekleri federasyonu ve derneklerine 9 milyon avro katkı sağlandığını belirterek, amacın Romanlar hakkında farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.
 • 13 Ocak 2017 17:39Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı - KırıkkaleÇalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı - KırıkkaleÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım, ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, "Burada tabii ki işverenlerimizin de sıkıntıları var. Bunları yerinde bir kez daha tespit ederek, arkadaşlarımızla bunları nasıl çözebiliriz diye uğraşıyoruz.
 • 13 Ocak 2017 17:09Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Olanların Tercih Başvuru İşlemleri Süresi UzatıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında hak sahibi olanların tercih başvuru işlemleri süresinin 20 Ocak 2017 saat 23.59’a kadar uzatıldığını bildirdi.
 • 13 Ocak 2017 16:40Bartın'da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik BaşlıyorBartın'da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik BaşlıyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan "İşçimizin, işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız" dedi.
 • 13 Ocak 2017 16:26Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, "Çalışma hayatında sorun varsa çözümü için ne üretebiliriz, ona bakacağız. Hizmetlerimizde herhangi bir aksama varsa 'nasıl giderebiliriz' diye kafa yoracağız." dedi.
 • 13 Ocak 2017 15:26Çalışma Hayatında Milli SeferberlikÇalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, "İşçimizin ve işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu, daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız." dedi.
 • 13 Ocak 2017 15:14Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ProgramıÇalışma Hayatında Milli Seferberlik ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım, ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, "Burada tabii ki işverenlerimizin de sıkıntıları var. Bunları yerinde bir kez daha tespit ederek, arkadaşlarımızla bunları nasıl çözebiliriz diye uğraşıyoruz.
 • 13 Ocak 2017 15:08Çalışma Hayatında Milli SeferberlikÇalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıMesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, "İşçimizin, işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız." dedi.
 • 13 Ocak 2017 15:02Afyonkarahisar'da Afyonkarahisar'da "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Kampanyası BaşladıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Muhittin Şahin, iş yerinde çalışanların aralarında statü farkı olmasına rağmen SGK primlerinin aynı miktarda ödenmesine karşın yeni bir çalışma içerisinde olduklarını kaydederek, “Bir genel müdür ile aşağıda bir çaycının aynı prim üzerinden...
 • 13 Ocak 2017 14:59Çalışma Hayatında Milli SeferberlikÇalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Erzurum’da ziyaretlerde bulundu.
 • 13 Ocak 2017 13:551641 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakının Atama Kurası Gerçekleştirildi1641 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakının Atama Kurası GerçekleştirildiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığına bildirilen bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, 13 Ocak 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildiğini bildirdi.
 • 13 Ocak 2017 12:44Çalışma Hayatında Milli SeferberlikÇalışma Hayatında Milli Seferberlik" ProgramıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, "İşçimizin ve işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu, daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız." dedi.
 • 13 Ocak 2017 10:22İşkur Unutulmaya Yüz Tutmuş Mesleklere Can Suyu Olacakİşkur Unutulmaya Yüz Tutmuş Mesleklere Can Suyu OlacakTrabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin, İŞKUR’un unutulmaya yüz tutmuş mesleklere can suyu olacağını ifade ederek imzalanan protokollerle bu meslekleri tekrar hayata geçireceklerini söyledi.
 • 13 Ocak 2017 08:53​Engelli Cam Ustaları Avrupa'da Mağazalaşıyor​Engelli Cam Ustaları Avrupa'da Mağazalaşıyor Yaptıkları üfleme cam eserlerle Ankara'da ilgi odağı haline gelen Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği cam atölyesi üyeleri, gelen talep üzerine Avrupa'da bir dizi mağaza açmak için çalışma başlattı.
 • 12 Ocak 2017 17:35Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları 10 ilde çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
 • 12 Ocak 2017 17:30Kayıtlı İstidamın Desteklenmesi İçin Güç BirliğiKayıtlı İstidamın Desteklenmesi İçin Güç Birliği" ProjesiMuş Ticaret ve Sanayi Odası, "Kayıtlı istihdamın desteklenmesi için güç birliği" projesinin tanıtımını yaptı.
 • 12 Ocak 2017 17:26Muş'ta 'Kayıtlı İstidamın Desteklenmesi İçin Güç Birliği Projesi' TanıtıldıMuş'ta 'Kayıtlı İstidamın Desteklenmesi İçin Güç Birliği Projesi' TanıtıldıMuş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) tarafından yürütülen, Alparslan Üniversitesi ile Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün eş başvuru sahibi olduğu ve İş Kur Muş İl Müdürlüğünün de iştirakçi olduğu ’Muş İlinde Kayıtlı İstidamın Desteklenmesi İçin Güç Birliği Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.