SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 15:30Başkent'te Trafik Kazası: 1 ÖlüBaşkent'te Trafik Kazası: 1 ÖlüBaşkent’te karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir yaya, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 14:39127 Bin Yunanlı 100 Euro ile Geçiniyor127 Bin Yunanlı 100 Euro ile GeçiniyorYunanistan'da binlerce vatandaşın trajik koşulların altında hayat sürdüğü ortaya çıktı.
 • 11:56Meksa Vakfı 12 Bin Kadına Umut OlacakMeksa Vakfı 12 Bin Kadına Umut OlacakMesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) Başkanı Sertaç Işık, Avrupa Birliği’ne sundukları Düşten Gülüşe Mutlu Bir Hayata İlk Adım projesinin kabul edilmesi ile kentte dezavantajlı durumda bulunan 12 bin kadına ulaşacaklarını ve birçoğunu meslek sahibi yapacaklarını söyledi.
 • 10:35Tekrar) - Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Sanatçı Uğur Işılak - TrabzonTekrar) - Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Sanatçı Uğur Işılak - TrabzonTrabzon'da meydanları dolduran vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 10:03TBMM Yabancı Çalışanlara Turkuaz Kart Vermeyi TartışacakTBMM Yabancı Çalışanlara Turkuaz Kart Vermeyi TartışacakUluslararası İşgücü Politikası Danışma Kurulu önerileri ve Bakanlık tarafından başvurusu uygun görülen yabancılara "Turkuaz Kart" verilecek.
 • 00:04Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTrabzon'da meydanları dolduran vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 12:34Kusursuz KafeKusursuz Kafe" Bakanlık Onayından GeçtiDüzce Belediyesi, Düzce Beyazay Derneği ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği (DÜSED) ortaklığı ile hazırlanan “Kusursuz Kafe Projesi” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygun bulundu.
 • 14:07Kayıtdışı İstihdamla Mücadeleye 186 Bin Avroluk DestekKocaeli Üniversitesince (KOÜ) hazırlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma Projesi" ile kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik başta gençler olmak üzere kamuoyunun bilinçlendirileceği faaliyetler gerçekleştirilecek.
 • 10:52Ermenek Faciasının Cezaları Belli OlduErmenek Faciasının Cezaları Belli OlduKaraman'ın Ermenek ilçesinde 18 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili ocağın sahibi Saffet Uyar ve teknik nezaretçi Ali Kurt'a, 13 er yıl 9 ay hapis cezası verildi.
 • 09:42Eğitim Fakültesi Öğrencilerine Staj ÜcretiEğitim Fakültesi Öğrencilerine Staj ÜcretiBir vakıf üniversitesinin eğitim fakültesi öğrencileri, tam zamanlı stajları karşılığında İşkur'dan ücret alacak.
 • 14:08ESM: Bazı Patronlar Çalışanın Maaşını ATM'den Kendi Çekip Eksik VeriyorESM: Bazı Patronlar Çalışanın Maaşını ATM'den Kendi Çekip Eksik VeriyorMaden Kamu Emekçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşvik Veysel Erdoğan, bazı patronların çalışanın maaşını kendisi çekip asgari ücretin altından maaş verdiğini söyledi.
 • 11:59Milli Eğitim Müdürlüğünden Proje Bilgilendirme ToplantısıKahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliğince finanse edilen "Baba, Oğul, Anne, Kız, Hepimiz Okuldayız" ve "Kızlar Okula, Kadınlar İşe" başlıklı projelerin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17:16Kadim, Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele EdecekKadim, Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele EdecekUşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Kayıtlı İstihdamın Teşviki programı kapsamında hazırlamış olduğu Avrupa Birliği projesinde ilk toplantı Uşak’ta yapıldı.
 • 16:45GTÜ, Mesleki Yeterlilik Belgesi VerecekGTÜ, Mesleki Yeterlilik Belgesi VerecekBilimsel ve teknik donanım gerektiren her sektörde üniversite sanayi işbirliğini hedefleyen GTÜ, 40 ayrı meslekte Mesleki Yeterlilik Belgesi verecek.
 • 16:34Yapı Sektöründe Çalışanlara Mesleki Yeterlilik Belgesi VerilecekYapı Sektöründe Çalışanlara Mesleki Yeterlilik Belgesi VerilecekAksaray’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yapı sektöründe çalışan meslek alanlarının, mesleki niteliklerinin geliştirilmesi için Aksaray’da yeterlilik belgesi verilecek.
 • 14:30İzmir Kadro Bekleyen Taşeron İşçiler, İzmir'de Toplandıİzmir Kadro Bekleyen Taşeron İşçiler, İzmir'de ToplandıKadro bekleyen taşeron işçiler, İzmir'de toplandıİZMİR'de, toplam 52 kurumda örgütlenip toplu sözleşme hakkını elde eden HAK İŞ'e bağlı Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba, çalışma şartları ve kadro çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantıları yapmak üzere üyeleriyle biraraya geldi.
 • 12:23Kadro Bekleyen Taşeron İşçiler, İzmir'de ToplandıKadro Bekleyen Taşeron İşçiler, İzmir'de Toplandıİzmir'de, toplam 52 kurumda örgütlenip toplu sözleşme hakkını elde eden HAK İŞ'e bağlı Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba, çalışma şartları ve kadro çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantıları yapmak üzere üyeleriyle bir araya geldi.
 • 18:483 Bini Aşkın İş Danışmanı Sahaya İniyor3 bini aşkın iş danışmanı, 81 ilde Mesleki Yeterlilik Belgesi'nin önemini anlatacak.
 • 18:32Memur-Sen İl Başkanı Öz, Teşkilata Teşekkür EttiMemur-Sen İl Başkanı Öz, Teşkilata Teşekkür EttiMemur-Sen Kastamonu İl Başkanı aynı zamanda Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, Memur-Sen’in 956 bin 32 üyeye ulaştığını belirterek, emekleri geçen teşkilatlara teşekkür etti.
 • 15:153 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sahaya İniyor3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sahaya İniyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğunu ülke genelinde işverenlere, çalışanlara ve iş arayanlara, 3 bin 707 iş ve meslek danışmanıyla birlikte anlatacak.
 • 13:353 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sahaya İniyor3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sahaya İniyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunu ülke genelinde işverenlere, çalışanlara ve iş arayanlara 3 bin 707 iş ve meslek danışmanıyla anlatacak.
 • 17:00'Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli' Projesi Adana'da Hayata Geçecek'Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli' Projesi Adana'da Hayata GeçecekSeyhan Belediyesi 'Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli' isimli proje ile fakir, yardıma muhtaç yaşlı veya hasta olduğu için başka birinin bakımına muhtaç 20 vatandaşın bakım ve temizlik hizmetini yapacak.
 • 12:09Seyhan'dan Seyhan'dan "Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli" ProjesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 programı kapsamında hazırlanan “Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” projesi Seyhan Belediye Meclisinin Temmuz ayı 2. oturumda gündeme geldi.
 • 16:05Diyarbakır'daki Anlaşmalı Boşanma Hikayeleri Hayrete DüşürüyorDiyarbakır'daki Anlaşmalı Boşanma Hikayeleri Hayrete DüşürüyorSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürlüğü, anlaşmalı olarak boşanan çiftlere göz açtırmamaya devam ediyor.
 • 11:58Bakan Soylu, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na Katılmak İçin Pekin'e GittiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun, G20 2016 Çin Dönem Başkanlığı kapsamında düzenlenecek olan G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Pekin’e gittiğini bildirdi.
 • 11:42G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları ToplantısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Çin'in başkenti Pekin'de G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na katılacak.
 • 18:01İzinsiz Mülteci Çalıştıran İşverene Cezaİzinsiz Mülteci Çalıştıran İşverene CezaSuriye'den Türkiye'ye gelen mültecilerin izinsiz çalıştırılamayacağını açıklayan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Isparta İl Müdürü Hüseyin Ergin, izinsiz mülteci çalıştıran işverenlere 8 bin 848 lira para cezası kesildiğini söyledi.
 • 13:31Vekilleri Yoğun Mesai BekliyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Ramazan Bayramı nedeniyle bir hafta ara verdiği yoğun mesaisine devam edecek.
 • 11:44Kocaeli'de "Kayıtdışı İstihdama" Karşı SeferberlikKocaeli Üniversitesince (KOÜ) hazırlanan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" Projesi ile kayıtdışı istihdamın yol açtığı zararlar konusunda toplum bilinçlendirilecek.
 • 09:53TBMM'de Bu HaftaMeclis, Ramazan Bayramı nedeniyle bir hafta ara verdiği yoğun mesaisine devam edecek.
 • 14:586 Ayda 5 Bin 500 Suriyeliye Çalışma İzni6 Ayda 5 Bin 500 Suriyeliye Çalışma İzniÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın verilerine göre yılın ilk yarısında 5 bin 502 Suriyeli sığınmacıya çalışma izni verildi.
 • 11:59Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu - Yeni Ekonomi PaketiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu - Yeni Ekonomi PaketiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "(Yeni ekonomi paketi) Bir ülke için fedakarlık yapan şehitlerimiz, gazilerimiz ile ilgili önemli adımlar atıyoruz.
 • 11:32Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 38 Bin Yabancıya Çalışma İzni VerdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 38 Bin Yabancıya Çalışma İzni VerdiTürkiye'de çalışma için farklı uyruklardan 45 bin 375 kişi başvurdu. Bakanlık, 38 bin 261 yabancıya çalışma izni verirken, bin 395 başvuruyu çeşitli gerekçelerle reddetti.
 • 11:21Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bir ülke için fedakarlık yapan şehitlerimiz, gazilerimiz ile ilgili önemli adımlar atıyoruz.
 • 23:27Soylu, Of İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya GeldiSoylu, Of İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun detay görüntüleri Kur'an-ı Kerim okunması Dua edilmesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'da Bakan Soylu, Of ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Of ilçesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 21:32Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Of ilçesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 15:23Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Üzerimizden çok sıkıntılar geçti ama Allah'a şükürler olsun, bugün bir elini Suriye'ye, diğer bir elini Myanmar'a, Somali'ye, sadece elini değil, gönlünü ve kalbini Gazze'ye, Filistin'e uzatmış ve büyük bir ecdadın bugün yattıkları yerlerden onurla beraber izledikleri aziz bir milletin parçasıyız." dedi.
 • 12:05Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye etrafındaki coğrafyanın serinlik ağacı gibidir.
 • 11:47Bakan Soylu, Şehitliği Ziyaret Ederek Vatandaşlarla BayramlaştıBakan Soylu, Şehitliği Ziyaret Ederek Vatandaşlarla BayramlaştıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun şehitlik ziyareti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'da Bakan Soylu, şehitliği ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da şehitlik ziyaretinde bulunup, vatandaşlarla bayramlaştı.
 • 10:05Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da şehitlik ziyaretinde bulunup, vatandaşlarla bayramlaştı.
 • 08:21Hükümetten Yatırım BayramıHükümetten Yatırım BayramıBaşbakan Binali Yıldırım, ülke genelinde, her sektörde yatırımları canlandıracak 'Ekonomik Müjdeler Paketi'ni açıkladı. Yıldırım, paketin 'mali disiplini' bozmayacağını vurguladı.
 • 13:57Ekonomik Müjdeler Paketi"Başbakan Binali Yıldırım, "Şehit yakınlarına devlette iş verme konusu yılda 2 sefer oluyordu, bunu kaldırdık.
 • 13:48Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Paketlerini Açıkladı AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım, "Her nüshadan damga vergisini kaldırıyoruz.
 • 10:39İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yıl Sonuna Kadar Cezai Müeyyide Yokİş Sağlığı ve Güvenliğinde Yıl Sonuna Kadar Cezai Müeyyide YokKonya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, İş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırma zorunluluğunun, kamu ve özel sektör ayrımı olmadan tüm iş yerleri için 1 Temmuz 2016 tarihinde yürürlüğe girdiğini fakat 2016 yılı sonuna kadar herhangi bir cezai müeyyidenin uygulanmayacağını söyledi.
 • 23:34Tügva İl Temciliği AçıldıTügva İl Temciliği AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Detaylar AK Parti Trabzon Milletvekili ve MKYK üyesi Ayşe Sula Köseoğlu'nun konuşması Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un konuşması Açılışın gerçekleşmesi TÜGVA Trabzon İl Temciliği açıldı AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu: "Türkiye'nin her tarafında yapılanmasını gerçekleştiren, maneviyattan güç alarak ilimle, irfanla, teknolojiyle bu ülkenin geleceğine katkı sunmak adına 'ben de varım' diyen TÜGVA'nın Trabzon'da da çok başarılı ve hayırlı işlere imza atacağına inancımız tamdır" AK Parti Trabzon Milletvekili ve MKYK üyesi Ayşe Sula Köseoğlu, "Türkiye'nin her tarafında yapılanmasını gerçekleştiren, maneviyattan güç alarak ilimle, irfanla, teknolojiyle bu ülkenin geleceğine katkı sunmak adına ben de varım diyen Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Trabzon'da da çok başarılı ve hayırlı işlere imza atacağına inancımız tamdır.
 • 21:58Turizm Sektörüne İşkur DopingiTurizm Sektörüne İşkur DopingiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokoller kapsamında bir İŞKUR desteği daha işverenlerle buluşuyor.
 • 20:47Tügva Trabzon İl Temciliği AçıldıAK Parti Trabzon Milletvekili ve MKYK üyesi Ayşe Sula Köseoğlu, "Türkiye'nin her tarafında yapılanmasını gerçekleştiren, maneviyattan güç alarak ilimle, irfanla, teknolojiyle bu ülkenin geleceğine katkı sunmak adına ben de varım diyen Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Trabzon'da da çok başarılı ve hayırlı işlere imza atacağına inancımız tamdır.
 • 17:31"Çalışma Hayatında Yeni Dönem "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyledir:
 • 15:41Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri BaşlıyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle, tüm kamu iş yerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale gelecek.
 • 15:24Yeşilyurt Belediye Meclisi ToplandıYeşilyurt Belediye Meclisi ToplandıYeşilyurt Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda gündeme alınan maddeleri tek tek görüşüp, karara bağladı.