SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 22 Şubat 2017 18:30 Mevsimlik İşçi Olarak Çalıştırılan Çocuklar İçin Çalıştay Yapıldı Mevsimlik İşçi Olarak Çalıştırılan Çocuklar İçin Çalıştay Yapıldı Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen proje kapsamında Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde istişare toplantısı yapıldı.
 • 22 Şubat 2017 16:45 Benim İşim Benim Geleceğim" Projesi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, "Ülkemizde üniversite mezunları işsizler bulunurken, üretim gücünün vazgeçilmezi olan tekniker düzeyinde çalışan bulunamıyoruz.
 • 22 Şubat 2017 15:57 Mersin Romanların Hasır Örme Üretim Atölyesi Örnek Çalışma Mersin Romanların Hasır Örme Üretim Atölyesi Örnek Çalışma Mersin'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği öncülüğünde 12 belediyenin yürütmeye hak kazandığı İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamında Toroslar Belediyesi'nin Roman vatandaşlar için açtığı 'Hasır Örme Üretim Atölyesi' Türkiye'ye rol...
 • 22 Şubat 2017 15:53 Romanların Hasır Örme Üretim Atölyesi Örnek Çalışma MERSİN'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği öncülüğünde 12 belediyenin yürütmeye hak kazandığı İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamında Toroslar Belediyesi'nin Roman vatandaşlar için açtığı 'Hasır Örme Üretim Atölyesi' Türkiye'ye rol...
 • 22 Şubat 2017 15:36 Çağatay Kılıç: Çağatay Kılıç: "Hırsınıza Yenik Düşerseniz Varacağınız Nokta Başarı Değildir" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa Birliği ile bir türlü bitmeyen aşkımız var, daha doğrusu bir türlü nikah masasında sonuçlanmayan aşkımız.
 • 22 Şubat 2017 15:21 Bakan Kılıç Gençlerle Bir Araya Geldi Bakan Kılıç Gençlerle Bir Araya Geldi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, düzenlenen gençlik panelinde öğrencilere hitap etti.
 • 22 Şubat 2017 15:13 Ankara) Bakan Çağatay Kılıç, Gençlerle Bir Araya Geldi Ankara) Bakan Çağatay Kılıç, Gençlerle Bir Araya Geldi (ANKARA) Bakan Çağatay Kılıç, gençlerle bir araya geldi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: "Bizim Avrupa Birliği ile bir türlü bitmeyen bir aşkımız var. Daha doğrusu bir türlü nikah masasında sonuçlanmayan ilişkimiz.
 • 22 Şubat 2017 14:41 AB Kendi Değerleriyle Çelişiyor" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa Birliği ile bir türlü bitmeyen aşkımız var, daha doğrusu bir türlü nikah masasında sonuçlanmayan aşkımız.
 • 22 Şubat 2017 13:26 Benim İşim Benim Geleceğim' Projesi Tamamlandı Benim İşim Benim Geleceğim' Projesi Tamamlandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın Genç İstihdamının Desteklenmesi Programı kapsamında gerçekleştirilen ‘Benim İşim Benim Geleceğim’ projesinin kapanış ve değerlendirme toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk...
 • 22 Şubat 2017 13:15 Romanların Hasır Örme Üretim Atölyesi Örnek Çalışma Romanların Hasır Örme Üretim Atölyesi Örnek Çalışma MERSİN'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği öncülüğünde 12 belediyenin yürütmeye hak kazandığı İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamında Toroslar Belediyesi'nin Roman vatandaşlar için açtığı 'Hasır Örme Üretim Atölyesi' Türkiye'ye rol...
 • 22 Şubat 2017 13:13 Dha Yurt Bülteni-8 Dha Yurt Bülteni-8 CUMHURBAŞKANINA SUİKAST TİMİ DAVASI1)SAT'ÇI ÜSTTEĞMEN SARIBEY: ÖLÜM MAKİNASI OLARAK YETİŞTİRİLDİMCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1'i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 47 kişinin yargılanmasına...
 • 22 Şubat 2017 11:48 Başkan Özkök'den, Başkan Özkök'den, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Çağrısı Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" projesi kapsamında borsa üyelerine ve iş adamlarına çağrıda bulunarak, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” dedi.
 • 22 Şubat 2017 11:20 Borsa Başkanı Özkök'ten İstihdam Seferberliğine Destek Borsa Başkanı Özkök'ten İstihdam Seferberliğine Destek Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesine ilişkin, "Borsa olarak daha çok üretip katma değer sağlamak, istihdama katkıda bulunmak amacıyla ülke genelinde başlayan istihdam seferberliğine üye ve halkımızın yer almasını istiyoruz.
 • 22 Şubat 2017 11:11 Vanlı İş Adamlarından Vanlı İş Adamlarından "İstihdam Seferberliği" Çağrısına Destek Van iş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "istihdam seferberliği" çağrısına destek için kolları sıvadı.
 • 21 Şubat 2017 17:49 Kayıtlı Istihdamın Teşviki Kayıtlı Istihdamın Teşviki" Çalıştayı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sigorta Primleri Genel Müdürü Ahmet Açıkgöz, çalışma hayatındaki milli seferberlik çalışmalarına ilişkin, "2016 yılı Aralık ayına ilave olarak istihdam edilecek her sigortalının devlete ödenecek tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacak.
 • 21 Şubat 2017 16:55 Romanlar Müzik Eşliğinde Ağaç Budadılar Romanlar Müzik Eşliğinde Ağaç Budadılar - Budama yapan kursiyerler Müzik çalan kursiyerler İlçe Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürü İhsan İnal'ın konuşması Okul Müdürü Mesut Uzun'un konuşması Romanlar müzik eşliğinde ağaç budadılar Hatay'ın Dörtyol ilçesinde dezavantajlı grupların meslek sahibi olabilmesi amacıyla hazırlanan...
 • 21 Şubat 2017 16:41 Kayıtlı İstihdamın Teşviki" Çalıştayı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sigorta Primleri Genel Müdürü Ahmet Açıkgöz, çalışma hayatındaki milli seferberlik çalışmalarına ilişkin, "2016 yılı Aralık ayına ilave olarak istihdam edilecek her sigortalının devlete ödenecek tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacak.
 • 21 Şubat 2017 16:15 Romanlar Müzik Eşliğinde Ağaç Budadılar HATAY (AA ) - Dörtyol ilçesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği'nin desteğiyle Dörtyol Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "Altın Bileziğim Olsun" Projesi kapsamında dezavantajlı gruplara meslek edindirmek için kurs veriliyor.
 • 21 Şubat 2017 15:25 Uşak'ta Uşak'ta "İstihdamda Milli Seferberlik" Kapsamında 20 Kişiye Daha İş İmkanı Uşak’ta sargı bezi ve tıbbi sağlık ürünleri üreten bir firma Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı kapsamında 20 stajyeri daha işbaşı yaptırdı.
 • 21 Şubat 2017 12:14 Kızılay Saldırısının Planlayıcısı, Patlamadan 2 Gün Önce Ablasına Gitmiş Kızılay Saldırısının Planlayıcısı, Patlamadan 2 Gün Önce Ablasına Gitmiş EDİRNE'nin Meriç İlçesi'nde Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 4 FETÖ/PDY şüphelisinden, Kızılay'da 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı olduğu gerekçesiyle aranan PKK'lı Vahit Ayçil'in saldırıdan 2 gün önce ablası araştırma görevlisi Vahide Kütküt ile görüştüğü...
 • 21 Şubat 2017 11:13 Fetö Şüphelisi Bombalı Eylemi Öncesi PKK'lı Kardeşiyle Görüşmüş Fetö Şüphelisi Bombalı Eylemi Öncesi PKK'lı Kardeşiyle Görüşmüş Ankara Kızılay'da bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısına ilişkin aranan şüpheli Vahit Ayçil'in, eylemden 2 gün önce FETÖ şüphelisi akademisyen ablasıyla görüştüğü belirlendi.
 • 21 Şubat 2017 10:49 İstihdam Seferberliği Takibimiz Altında İstihdam Seferberliği Takibimiz Altında AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, ilerleyen günlerde istihdam desteğinin işsizlik rakamları üzerinde pozitif etkilerini görülmeye başlanacağını belirtti.
 • 20 Şubat 2017 18:51 Emine Erdoğan Suriyeli Kadınları Ağırladı Emine Erdoğan Suriyeli Kadınları Ağırladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara'da yaşayan Suriyeli kadınları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.
 • 20 Şubat 2017 18:22 Emine Erdoğan Suriyeli Kadınları Külliyede Ağırladı Emine Erdoğan Suriyeli Kadınları Külliyede Ağırladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara'da yaşayan Suriyeli kadınları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.
 • 20 Şubat 2017 09:54 Büyükanne Maaşı Başvuruları Bu Gece Bitiyor Büyükanne Maaşı Başvuruları Bu Gece Bitiyor Çalışan anneler 425 TL'lik büyükanne maaşına rekor başvuru yaptı. Başvuru sayısı 65 bini geçince, süreç donduruldu. Yoğun ilgi nedeniyle de ek süre verildi. Bu süre bu gece doluyor.