SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 24 Ekim 2016 16:30Bir Engelli Bin Değerli" ProjesiTrabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) "Bir Engelli Bin Değerli" Projesinin imza törenin Ankara'da gerçekleştirildiği bildirildi.
 • 24 Ekim 2016 15:57Bartın Üniversitesi'nin Hayat Boyu Öğrenme Projesi Devam EdiyorBartın Üniversitesi'nin Hayat Boyu Öğrenme Projesi Devam EdiyorBartın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) tarafından yürütülen “Hayat Boyu Öğrenmede Milenyum Sınıfları” Avrupa Birliği (AB) Projesi devam ediyor.
 • 24 Ekim 2016 15:36Çtso Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam EdiyorÇtso Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam EdiyorÇanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ahşap kalıpçı, duvarcı, seramik karo kaplamacı ve inşaat işçisi mesleklerine yönelik sınavlar düzenledi.
 • 24 Ekim 2016 12:54Pertek'te "Kırsaldan Umutlar Filizleniyor" ProjesiTunceli'nin Pertek ilçesinde, dezavantajlı vatandaşlara yönelik hazırlanan "Kırsaldan Umutlar Filizleniyor" projesinin hibe sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.
 • 23 Ekim 2016 17:46Ztso Başkanı Demir, Beü Rektörü Özer'i Ziyaret EttiZtso Başkanı Demir, Beü Rektörü Özer'i Ziyaret EttiZonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir; projelerine verdiği destekten dolayı BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür etti.
 • 23 Ekim 2016 10:29Engelsiz Adana'ya Adım AdımEngelsiz Adana'ya Adım AdımAdana Büyükşehir Belediyesi’nin “Adana’da Engelsiz Yaşam Merkezi” projesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın, “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” hibe programından yararlanma hakkı elde etti.
 • 23 Ekim 2016 10:12Engellilere Yönelik Proje Hibe Desteği AldıAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi", Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığının, "Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile i·stihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi" hibe programından yararlanma hakkı elde etti.
 • 22 Ekim 2016 13:25Romanlara Müzik Eğitimi Çalışmasına AB'den 96 Bin Euro'luk DestekRomanlara Müzik Eğitimi Çalışmasına AB'den 96 Bin Euro'luk Destekİzmir’de, Romanların müzik eğitimi alması için Buca Belediyesi tarafından hazırlanan proje, Avrupa Birliği programından 96 bin 346 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.
 • 22 Ekim 2016 12:01AB'den Buca'ya 96 Bin Euro Hibe DesteğiAB'den Buca'ya 96 Bin Euro Hibe DesteğiBuca Belediyesi, Avrupa Birliği'nden 96 Bin Euro'luk hibe desteği kazandı.
 • 21 Ekim 2016 12:04Uyuşturucu ile MücadeleUyuşturucu ile Mücadele" Üniversite Müfredatına GiriyorKapıcıoğlu, YÖK'te 19 Ekim'de TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, İŞKUR, Yeşilay, TÜSEB ve TÜBİTAK'tan yetkililer ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen "Uyuşturucu ile Mücadelede Üniversitelerin Rolü ve Kurumlararası İşbirliği" toplantısında görüş birliğine varılan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 21 Ekim 2016 10:21Engelli Bireyler Bünyan Halısını YaşatacakEngelli Bireyler Bünyan Halısını YaşatacakBünyan Belediyesi, fabrika üretimi karşısında her geçen gün biraz daha unutulan el emeği Bünyan Halısını yaşatacak bir projeye imza attı.
 • 20 Ekim 2016 22:16Incirlik ve ABD Askeri Iş Yerlerinde Grev KararıIncirlik ve ABD Askeri Iş Yerlerinde Grev KararıTürk Harb-İş, örgütlü olduğu Adana, Ankara ve İzmir'deki yabancı askeri iş yerlerinde çalışan bin 336 üyesini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve gitme kararı aldı.
 • 20 Ekim 2016 19:52İncirlik ve ABD Askeri İş Yerlerinde Grev Kararıİncirlik ve ABD Askeri İş Yerlerinde Grev KararıTürk Harb-İş, örgütlü olduğu Adana, Ankara ve İzmir'deki yabancı askeri iş yerlerinde çalışan bin 336 üyesini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve gitme kararı aldı.
 • 20 Ekim 2016 18:03Zonguldak Tso'nun AB Projesi İmzalandıZonguldak Tso'nun AB Projesi İmzalandıT.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından 2014 yılında açılan ‘’Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı’’na Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ‘’Karaelmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında ‘’ projesi ile başvuruda bulundu.
 • 20 Ekim 2016 15:01Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' Projesinin Eğitim Hazırlıkları SürüyorTarımsal Nüfus Gençleşiyor' Projesinin Eğitim Hazırlıkları SürüyorBartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçi kursları 2017 yılı planlama toplantısı yapıldı.
 • 20 Ekim 2016 12:38Aleyna Tilki, Üç Bakanlığı Harekete GeçirdiAleyna Tilki, Üç Bakanlığı Harekete GeçirdiLise öğrencisi Aleyna Tilki'nin, kanunen yasak olmasına rağmen geceleri içkili mekanlarda sahneye çıkması Aile, İçişleri ve Çalışma bakanlıklarını harekete geçirdi.
 • 18 Ekim 2016 17:03Osd'den Diğer Sanayi Kollarına Bilgi DesteğiOtomotiv Sanayii Derneği (OSD) bünyesinde sürdürülen iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin İSG Çalışma Grubu faaliyetleri, sosyal sorumluluk projesine dönüştürülerek üyelerin İSG konusunda yapmış olduğu çalışmalar ve iyi uygulamalar diğer paydaşlara aktarılıyor.
 • 18 Ekim 2016 16:03Anadolu Yakası Belediye Başkanları, Başbakan Yıldırım ve Bakanlarla GörüştüAnadolu Yakası Belediye Başkanları, Başbakan Yıldırım ve Bakanlarla Görüştüİstanbul Anadolu Yakası Belediye Başkanları, Başbakan Binali Yıldırım ve kabineden 5 bakanla görüştü.
 • 18 Ekim 2016 10:37Menderes AB Hibesini Almaya Hak KazandıMenderes AB Hibesini Almaya Hak KazandıMenderes Belediyesi, İzmir’in Avrupa Birliği (AB) tarafından gerçekleştirilen hibe programından yararlanmaya hak kazanan tek belediyesi oldu.
 • 18 Ekim 2016 08:18Menderes AB Hibesini Almaya Hak KazandıMenderes AB Hibesini Almaya Hak KazandıMenderes Belediyesi, Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilen hibe programından yararlanmaya hak kazanan İzmir'den tek belediye oldu.
 • 16 Ekim 2016 14:26Geleceğine Kayıtsız KalmaGeleceğine Kayıtsız Kalma"Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kayıt dışı istihdamın azaltılması için harekete geçti.
 • 15 Ekim 2016 13:25Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin büyüdüğünü belirterek, "Türkiye yılın birinci çeyreğinde 4,8 oranında büyüdü.
 • 14 Ekim 2016 12:444. Çalışma Hayatının Değerlendirilmesi Toplantısı Kocaeli'de Yapıldı4. Çalışma Hayatının Değerlendirilmesi Toplantısı Kocaeli'de YapıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kocaeli’de düzenlenen Dördüncü Çalışma Hayatının Değerlendirilmesi Toplantısı’na başkanlık etti.
 • 13 Ekim 2016 14:44850 Öğrenci Okula Kazandırıldı850 Öğrenci Okula KazandırıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Hibe Programı kapsamında Kahramanmaraş İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen projenin koordinatörü Hilmi Kişi, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 • 13 Ekim 2016 13:29Mustafa Kapı Okuluna 600 Bin Lira KazandırdıMustafa Kapı Okuluna 600 Bin Lira KazandırdıDHAMesleki eğitimin geliştirilmesi hedefiyle; Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İstanbul Sanayi Odası'nın imzaladıkları protokolle pilot bölge olarak İstanbul'da hayata geçen "Okul-Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli" projesine ilk destek veren sivil toplum örgütü olan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) proje kapsamında; Levski Sofya maçında sahaya çıkarak sarı-kırmızılı takımın en genç oyuncusu olarak tarihe geçen ve tüm dünyada haber konusu olan 14 yaşındaki Mustafa Kapı'nın da okuduğu okul olan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 600 bin TL değerinde plastik işleme makinesi ve ekipman bağışı ile ikinci büyük katkısını yaptı.