SON DAKİKA ÇANKAYA HABERLERİ

Son Dakika Çankaya Haberleri

 • 12:28Çankaya Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Hız VerdiÇankaya Belediyesi, Kasım ayına kadar sürecek asfalt sezonunda çalışmalarına hız verdiNisan ayında asfalt sezonunu başlatan Çankaya Belediyesi, yaz aylarında asfalt çalışmalarına hız verdi.
 • 12:19Çankaya'da Çocuklar Eğlenerek ÖğreniyorÇankaya Belediyesi’nin yaz tatilindeki çocuklara yönelik düzenlediği Yaz Çocuk Atölyeleri’ne katılan çocuklar, gitar, dans, drama gibi derslerin yanı sıra oyun oynayarak bilimsel terimleri de öğreniyorlar.
 • 12:14Atatürk anıtının çelenkleri kırıldıZafer Meydanı'nda bulunan Mareşal Atatürk Anıtının çelenklerinin kırıldığını bildiren Mimarlar Odası Ankara Şubesi, anıtın eski haline getirilmesi için yetkilileri göreve davet etti.
 • 01:03Başbakan Yıldırım Ntv-Star Tv Ortak Yayınında: (4)Başbakan Binali Yıldırım, kapatılan eğitim kurumları, vakıflar ve derneklere ilişkin "Kriter tamamen FETÖ ile ilişkili, ilgili ve iltisaklı bütün kurum ve kuruluşları kapatmak, bunları devletin teslim almasıdır ama bu şu anlama gelmiyor.
 • 00:06Başbakan Yıldırım Atv-A Haber Ortak Yayınında (5)Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a rehin alındığı sırada darbeci askerlerin "Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim" diye teklifte bulunduğunu ancak Akar'ın "bu teklifi kabul etmediğini" kendisine aktardığını söyledi.
 • 00:02Başbakan Yıldırım: MİT Müsteşarından Tatmin Edici Cevap AlamadımBaşbakan Yıldırım: MİT Müsteşarından Tatmin Edici Cevap AlamadımBaşbakan Binali Yıldırım darbe girişimi sonrası "MİT Müsteşarı'na, Genelkurmay Başkanımıza 'Neden önceden haber vermediniz?' diye sordum, tatmin edici cevap alamadım" dedi.
 • 23:11Başbakan Yıldırım: Başbakan Yıldırım: "Tanklar Yolumuzu Kesmek İstedi, Aracımıza Ateş Açıldı"Başbakan Binali Yıldırım, 15 temmuz gecesi Ankara’ya giderken, tankların önlerini kesmek istediğini, aracına ateş edildiğini söyledi.
 • 13:57Karabük AK Parti'li Şahin: Cumhurbaşkanı Çankaya'da Olsaydı Amaçlarına UlaşabilirlerdiKarabük AK Parti'li Şahin: Cumhurbaşkanı Çankaya'da Olsaydı Amaçlarına UlaşabilirlerdiAk Parti'li Şahin: Cumhurbaşkanı Çankaya'da olsaydı amaçlarına ulaşabilirlerdiAK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Cumhurbaşkanı, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde değil de Çankaya'da daha önceki cumhurbaşkanları gibi cumhurbaşkanlığı yapmış olsaydı, büyük bir ihtimalle bu darbe teşebbüsü onun Çankaya'da bulunduğu bir gün ya da gece olurdu ve amaçlarına çok kolaylıkla ulaşabilirlerdi" dedi.
 • 11:47Kritik YAŞ Toplantısı İlk Kez Çankaya'da 28 Temmuz'da YapılacakKritik YAŞ Toplantısı İlk Kez Çankaya'da 28 Temmuz'da YapılacakYAŞ toplantısının tarihi 28 Temmuz perşembe günü olarak açıklandı. Yüksek Askeri Şura ilk kez Genelkurmay değil Çankaya'da yapılacak.
 • 13:36CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Cumhuriyet Tarihinin En Kanlı Darbe Girişimi"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi yaşananların, Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimi olduğunu söyledi.
 • 03:24AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Meydandaki Akhisarlılara SeslendiAK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Meydandaki Akhisarlılara SeslendiFETÖ’nün darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan Akhisarlılar, Milli Egemenlik Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdürüyor.
 • 18:24Ziraat Odaları Milli İradenin YanındaZiraat Odaları Milli İradenin YanındaAfyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, Ziraat Odaları olarak darbenin karşısında, milli iradenin yanında yer aldıklarını belirtti.
 • 15:56Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Amacımız Ohal'i Mümkün Olduğu Kadar Kısa Tutmak" - Ankara (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 15:42Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Millete Karşı Değil, Devlet İçin Yapılmış Bir Ohal'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 15:11Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 11:53Marmaris Saldırısı'na Katılan Astsubay Selman Çankaya, Korkunç Planı AnlattıMarmaris Saldırısı'na Katılan Astsubay Selman Çankaya, Korkunç Planı Anlattı'Marmaris saldırısı'na katılan Astsubay Selman Çankaya, korkunç planı anlattı.
 • 10:14Ali Yazıcı kimdir? Yazıcı beni idam etsinler dediAli Yazıcı kimdir? Yazıcı beni idam etsinler dediAli Yazıcı kimdir? Yazıcı beni idam etsinler dedi. Darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan Cumhurbaşkanı'nın Başyaveri'nin savcılıktaki ifadesinde, "Cumhurbaşkanı'nın bineceği uçağın kodunu sorduysam beni idam etsinler" demiş.
 • 05:45Cumhurbaşkanı Başyaveri: Uçağın Kodunu Sorduysam Beni İdam EtsinlerCumhurbaşkanı Başyaveri: Uçağın Kodunu Sorduysam Beni İdam EtsinlerDarbe girişimi soruşturmasında tutuklanan Cumhurbaşkanı'nın Başyaveri'nin savcılıktaki ifadesinde, "Cumhurbaşkanı'nın bineceği uçağın kodunu sorduysam beni idam etsinler" demiş.
 • 04:36'Marmaris Saldırısı'na Katılan Askerler: Darbeyi Bilmiyorduk'Marmaris Saldırısı'na Katılan Askerler: Darbeyi BilmiyordukCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırıya katılan iki astsubay, darbe girişimi ve planın içeriğinden sonradan haberdar olduklarını söyledi.
 • 04:28Marmaris SaldırısıMarmaris Saldırısı"Na Katılan Askerler Korkunç Planı Anlattı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Astsubay Selman Çankaya'nın ifadeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırıya katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan MAK Timi'nde görevli iki astsubayın ifadelerinin yer aldığı görüntüler ortaya çıktı Astsubay Elçi: "Özel kuvvetler ekibi önden girdi.
 • 03:14Marmaris Saldırısı"Na Katılan Askerler Korkunç Planı AnlattıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırıya katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında konuşlu Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Birliğinde görevli Astsubaylar Serkan Elçi ve Selman Çankaya'nın ifadelerine ilişkin görüntüler ortaya çıktı.
 • 16:19Darbeciler Kur'ana El Basarak Gizlilik Yemini EtmişDarbeciler Kur'ana El Basarak Gizlilik Yemini EtmişDarbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı'ın oteline saldıran darbeci astsubay, darbeyi hareket geçtiklerinde öğrendiğini ve darbeyi planlayanların Kur'ana el basıp gizlilik yemini ettiklerini söyledi.
 • 15:16Grafikli - Kamuda Görevden Almalar SürüyorFETÖ'nün darbe girişimi sonrası aralarında Başbakanlık, TBMM ve bakanlıkların da bulunduğu pek çok kamu kurum ve kuruluşunda görevden alma ve uzaklaştırma işlemi gerçekleştirildi.
 • 15:12Marmaris'te Vatandaşlara Darbeci Askerlerin Fotoğrafları GösteriliyorMarmaris'te Vatandaşlara Darbeci Askerlerin Fotoğrafları GösteriliyorErdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yakalanması için tüm çalışmalar sürüyor. Polis, vatandaşlara fotoğrafları göstererek destek istiyor.
 • 15:04Bakan Özhaseki Darbe Girişimini Habertürk'te DeğerlendirdiBakan Özhaseki Darbe Girişimini Habertürk'te DeğerlendirdiÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 15 Temmuz yaşanan darbe girişimini HaberTürk'te değerlendirdi. Özhaseki darbe girişimini Kayseri'ye giderken öğrendiğini açıkladı.
 • 12:54Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konakladığı Otele Yapılan SaldırıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırıya katıldığı belirtilen askerlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
 • 12:53İzmir'de Toplam Tutuklu Sayısı 63 Olduİzmir’de, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında dün adliyeye sevkedilen 42 askeri personelden 38’i tutuklanırken, biri savcılıktan 4 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest kaldı.
 • 12:38Özhaseki: Üst Düzey Görevlilerin Yarısının İlişiği KesiliyorÖzhaseki: Üst Düzey Görevlilerin Yarısının İlişiği KesiliyorÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kamu kurumlarındaki görevden almalara ilişkin, "Bizde üst düzey görevli arkadaşların yarısının bugün ilişiği kesiliyor." dedi.
 • 12:15İzmir'de 23 Asker Daha Tutuklandıİzmir'de 23 Asker Daha Tutuklandıİzmir'de, darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonda gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen 42 askerden, ilk etapta 15'i tutuklandı, 4'ü serbest bırakıldı.
 • 11:49Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında İzmir'de adliyeye sevk edilen ve aralarında askeri hakimlerin de bulunduğu 23 şüpheli tutuklandı.
 • 10:53Kayıp Olan 4 Helikopterin Akıbeti Belli OlduKayıp Olan 4 Helikopterin Akıbeti Belli OlduErdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen 4 helikopterden birinin İzmir'de ikisinin ise Bodrum'da yakalandığı ortaya çıktı. Diğer helikopterin ise Yunanistan'a kaçan helikopter olduğu öğrenildi.
 • 09:52Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Bozyazı, Erdemli, Mezitli, Silifke ve Toroslar ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:14Erdoğan'ın Kaldığı Otelin Sahibi: Ailesiyle HelalleştilerErdoğan'ın Kaldığı Otelin Sahibi: Ailesiyle HelalleştilerErdoğan'ın darbe girişimi sırasında kaldığı otelin sahibi Serkan Yazıcı, o anlarda neler yaşandığını anlattı: Cumhurbaşkanımız ve yanında olan herkes ölümü göze almıştı. Ailece helalleştiler.
 • 04:32Aralarında Albay ve Yarbayların da Olduğu 15 Asker TutuklandıAralarında Albay ve Yarbayların da Olduğu 15 Asker TutuklandıDarbe kalkışmasının ardından adliyeye sevk edilen 42 asker iki guruba ayrılarak savcı karşısına çıktı.
 • 04:04Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe GirişimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gözaltına alınanların görüntüsü FETÖ'nün darbe girişimi İzmir'de adliyeye sevk edilen 42 şüpheliden, Çiğli 2. Ana Jet Üs Kurmay Başkanı Albay Elmas ile Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanı Kurmay Albay Yılmazarslan'ın da aralarında bulunduğu 6 albay, 4 yarbay, bir binbaşı, bir yüzbaşı, bir üsteğmen, bir teğmen ve bir astsubay tutuklandı, aralarında onbaşının da olduğu 4'ü serbest bırakıldı 23 şüphelinin savcılıktaki sorgusu sürüyor İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınan 18 şüpheliden, aralarında Çiğli 2. Ana Jet Üs Kurmay Başkanı Albay Ramazan Elmas'ın da bulunduğu 6 albay, 4 yarbay, bir binbaşı, bir yüzbaşı, bir üsteğmen, bir teğmen ve bir astsubayın bulunduğu 15'i tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.
 • 03:5115 Asker Tutuklandı, 23 Askerde Tutuklanmak İstemiyle Hakim Karşısında15 Asker Tutuklandı, 23 Askerde Tutuklanmak İstemiyle Hakim KarşısındaDarbe kalkışmasının ardından adliyeye sevk edilen 42 askerden, ilk etapta hakim karşısına çıkan 18 kişiden 15’i tutuklanırken, 23 askerde savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmak istemiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 03:31Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınan 18 şüpheliden, aralarında Çiğli 2. Ana Jet Üs Kurmay Başkanı Albay Ramazan Elmas'ın da bulunduğu 6 albay, 4 yarbay, bir binbaşı, bir yüzbaşı, bir üsteğmen, bir teğmen ve bir astsubayın bulunduğu 15'i tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.
 • 21:46Yıldırım ve Kvirikaşvili İkili Antlaşmalara İmza AttıYıldırım ve Kvirikaşvili İkili Antlaşmalara İmza AttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Heyetlerarası imzaların atılması Başbakan Binali Yıldırım ile Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili'nin ikili anlaşmalar imza atması Tokalaşma ANAKRA - Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret için Ankara'da bulunan Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile Çankaya Köşkünde bir araya geldi.
 • 19:45Yıldırım-Kvirikashvili Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Binali Yıldırım, vatandaşına silah doğrultana, tankları üzerlerine sürenlere, bombalar yağdıranlara merhamet gösterilmeyeceğini söyledi.
 • 19:39Yıldırım-Kvirikashvili Ortak Basın ToplantısıTürkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısı Başbakan Binali Yıldırım ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili’nin eşbaşkanlıklarında Başbakanlık Çankaya Köşkünde yapıldı.
 • 19:31Açığa Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorAçığa Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorTürkiye'de darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonların kapsamı genişletildi.
 • 18:34Kamuda Görevden Alınanların Sayısı: 49 Bin 321 KişiKamuda Görevden Alınanların Sayısı: 49 Bin 321 KişiDarbe girişiminin ardından bakanlıklar ve kamu kurumlarında görevden alınan personel sayısı toplamda 49 bin 321 kişiye ulaştı.
 • 18:26Fetö'nün Darbe Girişimi - Adliyesi İçinde ve Dışında Güvenlik ÖnlemleriFetö'nün Darbe Girişimi - Adliyesi İçinde ve Dışında Güvenlik ÖnlemleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliyenin içinde ve dışında güvenlik önlemleri - İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 42 askeri personelin savcılık ifadeleri alınmaya başlandı İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 42 askeri personel, cumhuriyet savcılarına ifade vermeye başladı.
 • 17:14İzmir Adliyede Sıkı Güvenlik Tedbiriİzmir Adliyede Sıkı Güvenlik TedbiriAdliyede sıkı güvenlik tedbiriİZMİR'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyenlerden Astsubay Selman Çankaya ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Sahil Güvenlik Kurmay Albay Murat Yılmazarslan'ın da yer aldığı 42 askerin sevk edildiği Bayraklı Adliye Sarayı'nda, bugüne kadar görülmemiş sıkı güvenlik tedbiri alındı.
 • 16:16İzmir Darbe Gecesi, Cumhurbaşkanının Kaldığı Otele Baskın Yapan Askerin İfadesiİzmir Darbe Gecesi, Cumhurbaşkanının Kaldığı Otele Baskın Yapan Askerin İfadesiDarbe gecesi, Cumhurbaşkanının kaldığı otele baskın yapan askerin ifadesi: Devlet büyüğünü almaya gittiğimizi anladımTSK içinde Fethullah Gülen Cemaatine yakın askerlerin gerçekleştirmek istediği darbe sonrasında İzmir'de gözaltına alınan askerlerden 42'si, adliyeye gönderildi.
 • 16:11Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 42 askeri personel, cumhuriyet savcılarına ifade vermeye başladı.
 • 15:26Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili Ankara'daResmi bir ziyarette bulunmak için Türkiye’ye gelen Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Başbakanlık Çankaya Köşkünde Başbakan Binali Yıldırım tarafından resmi bir tören ile karşılandı.
 • 15:05Hukukçulardan Adaletli Ceza ÇağrısıHukukçu sivil toplum kuruluşu temsilcileri, darbe girişiminde bulunanlara mevcut hukuk sisteminde hakkıyla verilecek ceza olmadığını bildirerek, TBMM ve hükümete adaletin tesisine yönelik her türlü tedbiri alması için çağrıda bulundu.
 • 14:43Darbe Girişiminde Otele Baskın Yapan Askerlerin İfadesi Ortaya ÇıktıDarbe Girişiminde Otele Baskın Yapan Askerlerin İfadesi Ortaya ÇıktıErdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele operasyon düzenleyen askerlerden Selman Çankaya'nın ifadesi ortaya çıktı. Salman, "Devlet büyüğünü almaya gittiğimizi sonradan anladık" dedi.
 • 14:00257 Başbakanlık Personeli Görevden Uzaklaştırıldı257 Başbakanlık personeli görevden uzaklaştırıldı ve kimliklerine el konuldu.