SON DAKİKA ÇANKAYA HABERLERİ

Son Dakika Çankaya Haberleri

 • 22:30Gül: Gül: "(Demirtaş) Senin Ağabeyin Kandil'de Türk Askerine Silah Sıkıp Namlu Doğrultan Kişi Değil Mi?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık-Sen yazısı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ve katılımcılar - Gül'ün konuşması- Fotoğraf çekimi - "Bu HDP liderine kimse sormuyor, yahu senin ağabeyin Kandil'de Türk askerine silah sıkıp namlu doğrultan kişi değil mi? Bunun cevabını vermeden nasıl oy istiyorsun"- "Kılıçdaroğlu, asgari ücretle ilgili vaatlerde bulunuyor ama CHP'de 96 kişi asgari ücretle çalışıyor.
 • 21:52Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toplu Açılış Törenine Katıldı - DetaylarCumhurbaşkanı Erdoğan, Toplu Açılış Törenine Katıldı - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aydın İstasyon Meydanında toplu açılış töreni düzenlendi- Meydanı dolduran kalabalıktan detaylar- Minarede özel hareket polisi ve bayrak detayı- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan'ın alana gelişi- Halkı selamlamaları- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın konuşması- Rabia işareti yapan bir kadın elindeki parmaklarda Tek millet, Tek bayrak, Tek vatan,Tek devlet yazısı- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın açılış kurdelasını kesişi- Erdoğan'ın satranç dağıtması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da- Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu: (2)- "Bugün de ülkemizin Doğu ve Güneydoğu illerinde bölücü terör örgütünün güdümündeki partiye oy vermeyecek olanları alçakça tehdit ediyorlar.
 • 21:46Erdoğan, Aydın'da Muhalefet Partilerine YüklendiErdoğan, Aydın'da Muhalefet Partilerine YüklendiCumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada muhalefet partilerine yüklendi.
 • 20:54Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'a 391 Milyon TL'lik 89 Projenin Açılışını YaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'a 391 Milyon TL'lik 89 Projenin Açılışını YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sonunuz Menderes gibi olacak’ diyorlar.
 • 20:51Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün de ülkemizin Doğu ve Güneydoğu illerinde bölücü terör örgütünün güdümündeki partiye oy vermeyecek olanları alçakça tehdit ediyorlar.
 • 20:04AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, "Bu HDP liderine kimse sormuyor, yahu senin ağabeyin Kandil'de Türk askerine silah sıkıp namlu doğrultan kişi değil mi? Bunun cevabını vermeden nasıl oy istiyorsun" dedi.
 • 18:17Erdoğan: Demokrasi Sancağı 7 Haziran'da Daha Yüksek Bir Burca DikilecekErdoğan: Demokrasi Sancağı 7 Haziran'da Daha Yüksek Bir Burca DikilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak Cumhuriyet Meydanı'nda 27 Mayıs'ın yıldönümünde toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bir yiğitten alınan demokrasi sancağı sizlerin desteğiyle 7 Haziran'da daha yüksek bir burca dikilecek.
 • 14:59Şiir Şöleni'nde Ödüller Sahiplerini BulduAltındağ Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 7. Ankara Şiir Şöleni’nde ödüller sahiplerini buldu.
 • 11:54Yenimahalle 7 Ayrı Kategoride Ödül AldıAnkara’nın en büyük spor sitesi Klasspor’un bu yıl ilk kez düzenlediği 2015 Spor Ödülleri’nde Ankara’nın en başarılı spor insanları ödüllendirildi.
 • 01:28Cumhurbaşkanı Erdoğan: (7)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Akıncı ile Anastasiadis arasındaki olay bir peşrev olabilir.
 • 01:25Cumhurbaşkanı Erdoğan: (6)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Paralel Yapı"ya ilişkin, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yoktur tezinin doğru olduğuna da inanmıyorum.
 • 01:08Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güzergahında Bomba AlarmıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güzergahında Bomba AlarmıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçiş güzergahı üzerinde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı önündeki şüpheli paket paniğe sebep oldu.
 • 00:53Erdoğan'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun paralel örgütün muhalefetle ittifak yaptığı yönündeki açıklamalarını değerlendirerek, "O kesin.
 • 22:11Erdoğan, Hacı Bayram Camisi Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı Açılış Törenine Katıldı -...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in gelişi ve selamlaşmaları- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın gelişi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi, selamlaşması - Protokoldeki görüntüleri - Erdoğan'nın yanında oturan küçük kız ile konuşması - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a uzatılan tabloyu imzalaması - Erdoğan'ın yanına gelen Türkiye Boks Federasyonu temsilcileri ile fotoğraf çektirmesi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında oturan küçük kızdan çiçek alması ve ceketinin cebine koyması Hacı Bayram Camisi Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı açılış töreni- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Bu ülkede, millete 'göbeğini kaşıyan adamlar, bidon kafalılar' diyenler, 'baldırı çıplak' diyenler, kılığına kıyafetine bakarak insanımızı Sıhhiye'nin ötesine almayanlar, insanlarımızın gönül dünyasında ciddi kırılmalara yol açtı"- "Hatta öyle ileri gittiler ki, 'Kabe Arap'ın olsun, bize Çankaya yeter' diyenler, Hacı Bayram Veli'yi, yani gercek Ankara'yı hafızamızdan silmek, kazımak istediler.
 • 22:09Erdoğan'dan Bahçeli'ye: Sen Kimsin Ya! Haddini BilErdoğan'dan Bahçeli'ye: Sen Kimsin Ya! Haddini BilCumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Diyanet İşleri Başkanı'na söylediği sözler için "Sen kimsin ya! Haddini bil." dedi.
 • 20:46Erdoğan: Erdoğan: "(Chp'nin 1+8+4 Vaadi) Kılıçdaroğlu, Tereciye Tere Satma"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılış alanına toplanan vatandaşların görüntüsü - Protokolden görüntüler- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması - Hacı Bayram Veli Camii detayları Hacı Bayram Camisi Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı açılış töreni- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Bu ülkede, millete 'göbeğini kaşıyan adamlar, bidon kafalılar' diyenler, 'baldırı çıplak' diyenler, kılığına kıyafetine bakarak insanımızı Sıhhiye'nin ötesine almayanlar, insanlarımızın gönül dünyasında ciddi kırılmalara yol açtı"- "Hatta öyle ileri gittiler ki, 'Kabe Arap'ın olsun, bize Çankaya yeter' diyenler, Hacı Bayram Veli'yi, yani gercek Ankara'yı hafızamızdan silmek, kazımak istediler.
 • 20:22Hacı Bayram Camisi Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede, millete "göbeğini kaşıyan adamlar, bidon kafalılar, baldırı çıplak" diyenlerin, kılığına kıyafetine bakarak insanları Sıhhiye'nin ötesine almayanların, insanların gönül dünyasında ciddi kırılmalara yol açtığını söyledi.
 • 20:14Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bayram'da Açılışa KatıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bayram'da Açılışa KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Cami çevre düzenlemesi ve kitapçılar çarşısı açılışında, “Kabe Arap’ın olsun, bize Çankaya yeter diyenler, Hacı Bayram Veli’yi yani, gerçek Ankara’yı hafızamızdan silmek istediler” dedi.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Terör örgütünü arkasına alan bir parti çıktı.
 • 14:20Başkentte Sahte İçki ve Kaçak Sigara OperasyonuAnkara'da düzenlenen sahte içki ve kaçak sigara operasyonlarında bir haftada 128 bin 500 paket kaçak sigara ile 500 şişe sahte içki, 440 litre alkol ve 2 bin 600 sahte TAPDK bandrolü ele geçirildi.
 • 13:26Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütünü arkasına alan bir parti çıktı.
 • 13:11Erdoğan: Sen Ne Zamandan Beri Amerika'dan Buraya El Uzatmaya BaşladınErdoğan: Sen Ne Zamandan Beri Amerika'dan Buraya El Uzatmaya BaşladınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Çıkmış New York Times benimle ilgili, 'Erdoğan'ın Türkiye'sinde baskı var, şu var, bu var...'. Ne baskısı var? Neye dayanarak bunu söylüyorsun. Sen bir defa haddini bil ya... Haddini bil" "Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın.
 • 12:50Erdoğan: Erdoğan: "Sen Ne Zamandan Beri Amerika'dan Buraya El Uzatmaya Başladın. Haddini Bil" (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.
 • 12:46Tübitak 4006 Bilim Fuarı SergisiÇankaya Hürriyet Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi, ilgi gördü.
 • 12:12Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sen Nasıl Bu Ülkede Müftü OlmuşsunCumhurbaşkanı Erdoğan: Sen Nasıl Bu Ülkede Müftü OlmuşsunErdoğan, HDP'den aday olan eski müftü Erdoğmuş'a sert sözlerle yüklendi: "Partimin dini zerdüştlük olsa yine aday olurdum' diyor. Sen nasıl bu ülkede müftü olmuşsun!"
 • 21:28Erdoğan: Erdoğan: "Pensilvanya'daki Zat Hadi Gel ya Niye Gelmiyorsun"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pensilvanya’daki zat hadi gel ya niye gelmiyorsun. Şimdi Türkiye’den kaçıp gelenlere ev sahipliği mi yapıyorsun. Hepsi kaçıp gidiyor.
 • 20:59Sultanbeyli'de Tapu Devir TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eskiden biz CHP'yi bilirdik 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyorlardı.
 • 20:00Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri" PaneliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz dertliyiz.
 • 17:45Başkentte Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden OlduBaşkentte sağanak yağış ve dolu su baskınlarına neden oldu.
 • 12:18"İzmir, Haşhaşilerin başkenti" Diyen AK Partili Vekile, Partisinden TepkiAK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "İzmir, Haşhaşilerin başkenti" diyen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in sözlerine tepki gösterdi, "Doğru bulmuyorum" dedi.
 • 11:34Hallaçlı Kültür Merkezine KavuştuGölbaşı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hallaçlı Kültür Merkezi’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 11:30Rektör Battal Hemşirelerle Bir Araya GeldiRektör Battal Hemşirelerle Bir Araya GeldiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üniversitede çalışan yaklaşık 300 hemşireyle yemekte bir araya gelerek, uzun yıllar hizmet etmiş olanlara teşekkür plaketi verdi.
 • 10:46Yaşar, Sanayicilerle Kahvaltıda BuluştuAnadolu Organize Sanayi Bölgesi’nin her yıl düzenlediği ve bu yıl 6’sı gerçekleştirilen “Anadolu OSB Geleneksel Katılımcı Kahvaltısı” çok sayıda sanayici, iş adamı ve siyasetçiyi bir araya getirdi.
 • 15:00Hallaçlı Kültür Merkezi AçıldıGölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Hallaçlı Kültür Merkezinin açılışı yapıldı.
 • 22:59Erdoğan: Erdoğan: "Halkımla Benim Arama Girmeye Kimsenin Gücü Yetmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, - Erdoğan: (2)- "Halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez. Bu ülke bir hukuk devletidir.
 • 21:13Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu’na ’Cumhurbaşkanı meydana inmesin’ diye yapılan başvuruların reddedildiğini belirterek, “Adana’ya gideceğim orada da müracaat etmişler.
 • 20:58Erdoğan: Halkımla Benim Arama Girmeye Kimsenin Gücü Yetmez (2)Erdoğan: GELECEK ZAMAN KİPİNDE KONUŞMADIK, YAPTIKLARIMIZI ANLATIYORUM Antalya'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentin 30 Mart yerel seçimlerinin üzerinden geçen 1 yıl içinde, sadece 4 aylık bir zaman zarfı içinde 3 köprülü kavşak kazandığını belirterek, "Ana muhalefetin başındaki zat, söylediklerine inanıyor musunuz? Kardeşlerim bunlar dil bilgisinde gelecek zaman kipi, 'cek cak'la konuşuyorlar.
 • 20:57Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez. Bu ülke bir hukuk devletidir.
 • 18:26Bozdağ: Bozdağ: "Bunun İçin Meclis'ten Kanun Çıkarmaya İhtiyaç Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bozdağ'ın açıklamaları, Eski Adalet Bakanı Bozdağ: - "(Asgari ücret) Bunun için Meclis'ten kanun çıkarmaya ihtiyaç yoktur.
 • 14:55Bekir Bozdağ: Bekir Bozdağ: "Yüzyılın Projesi Dedikleri Yüzyılın Fiyaskosu"Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı projesini eleştirerek, “Yüzyılın projesi diye milletin dikkatini üzerine çekmek istedikleri proje yüzyılın fiyaskosu, yüzyılın hırsızlığı olarak ortaya çıktı.
 • 14:47Eski Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Asgari ücret) Bunun için Meclis'ten kanun çıkarmaya ihtiyaç yoktur.
 • 18:33Ordu-giresun Havalimanı'nın AçılışıOrdu-giresun Havalimanı'nın AçılışıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Yüzyılın Projesi" olarak adlandırdığı ve 20 yılda 200 milyar dolarlık yatırım hedeflediği mega projesiyle ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış projeler açıklıyor.
 • 17:57Erzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak için, 10 ortaokula 185 bisiklet dağıtıldı.
 • 17:53Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sırtında Küfe de Yok, Çok Rahat AtıyorOrdu-Giresun Havaalanı'nın açılışında muhalefeti hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış projeler açıklıyor.
 • 17:43Ordu-Giresun Havalimanı AçıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Siz şahsımın resmini kalkıp da hurriyet.com.tr'ye koyup altına da 'şok haber, yüzde 52'ye idam' yazısını yazıp, tepkiler gelmeye başlayınca, bunu niye kaldırdınız sosyal medyanızdan? Niye kaldırdınız? Ondan sonra 'biz onu demek istemedik.
 • 17:16Erzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak için, 10 ortaokula 185 bisiklet dağıtıldı.
 • 16:47Ordu - Girusun Havalimanı Açılış Töreni 5Ordu - Girusun Havalimanı Açılış Töreni 5Ordu - Girusun havalimanı açılış töreni 5 ( Cumhurbaşkanı Erdoğan) Erdoğan: Kılıçdaroğlu çıkmış 30 yıl sonrasına yönelik projeler açıklıyor kim öle kim kala (1) "Sayın Bahçeli ben sana hakaret etmeyeceğim Muhatabım da değilsin" "Bunlar geriden biliyorsunuz nal topluyorlar" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Giresun Havalimanı açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dün açıkladığı "yüzyılın projesi" diye nitelediği Merkez Türkiye Projesi'ni eleştirerek, "Kılıçdaroğlu çıkmış 30 yıl sonrasına yönelik projeler açıklıyor.
 • 16:02Obezite ile Mücadele ve Fiziksel Aktivite İçin Öğrencilere Bisiklet DağıtıldıObezite ile Mücadele ve Fiziksel Aktivite İçin Öğrencilere Bisiklet DağıtıldıErzurum’da obezite ile mücadele ve fiziksel aktivite etkinlikleri kapsamında 185 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
 • 15:49Erdoğan ve Davutoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nı Birlikte AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nı Birlikte Açtı50 yıllık rüya olan 'Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışını bugün Erdoğan ile Davutoğlu birlikte yaptı. Davutoğlu, "İnşallah Rize'de de aynısını yapacağız" diyerek müjdeyi verdi.
 • 15:15Ak Partili Şentop: Ak Partili Şentop: "Dertleri Seçim Kazanmak Değil, AK Parti'yi Zayıflatmak"AK Parti İstanbul Milletvekili adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, muhalefet partilerinin seçimi kazanmak gibi bir dertleri olmadığını, tek dertlerinin AK Parti’yi zayıflatmak olduğunu söyledi.