SON DAKİKA CİHAD HABERLERİ

Son Dakika Cihad Haberleri

 • 18:14Akdeniz Belediyeler Birliği Heyeti, Büyükelçi Erginay'ı Ziyaret EttiAkdeniz Belediyeler Birliği Heyeti, Büyükelçi Erginay'ı Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saraybosna Büyükelçiliği binasından dış görünüş- Toplantı salonunda Büyükelçisi Cihad Erginay'ın kabulu- Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay'ın konuşması- AKBB Başkanı ve Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün konuşması Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti Bosna'da- Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Erginay tarafından kabul edildi Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) heyeti, Bosna Hersek ziyareti çerçevesinde Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay tarafından kabul edildi.
 • 16:29Akdeniz Belediyeler Birliği Heyeti Bosna'daAkdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) heyeti, Bosna Hersek ziyareti çerçevesinde Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay tarafından kabul edildi.
 • 14:37AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağı Bakanlar Kurulunun geçici bir hükümet havasında çalışmayacağını belirterek, "Hani 'Bu geçici bir hükümettir, tam da puslu havadır, puslu havalarda meydana çıkalım' diyen çakallar varsa hiç hesap etmesinler biz onlara, o çakallara bırakmayız bu meydanları" dedi.
 • 02:30İsrail'in Gazze'ye Düzenlediği "Koruyucu Hat" OperasyonuGazze'deki İslami Cihad Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in geçen yıl Gazze'ye düzenlediği saldırılar esnasında İsrail ordusuna karşı Refah kentinde düzenlediği operasyonun ayrıntılarının bir kısmını daha açıkladı.
 • 16:26Hamas'tan "Ulusal Konsey Toplantısına Katılmayın" ÇağrısıHamas, 15 Eylül'de yapılması planlanan "Filistin Ulusal Konseyi toplantısına", diğer grupların da katılmamasını istedi.
 • 15:48Fkö Yönetim Kurulundaki İstifalarSiyasi analistler, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Abbas'ın buradaki görevinden istifa ederek, iç politikada "kartların yeniden karılmasını" hedeflediğini öngörüyor.
 • 01:11Kudüs'te İsrail Aracına Molotof İddiasıKudüs'te Filistinli gençlerin, İsrail ordusuna ait bir araca molotofkokteyli attığı iddia edildi.
 • 00:49Kudüs'te İsrail Polisinin BıçaklanmasıHamas, Kudüs'te bir İsrail polisinin Filistinli genç tarafından bıçaklanmasını "kahramanca" bir eylem olarak nitelendirdi.
 • 23:18Kudüs'te İsrail Polisi BıçaklandıKudüs'te bir Filistinlinin, üstünü aramak isteyen bir İsrail polisini bıçakladığı bildirildi.
 • 18:05Fkö'de Yönetim Kurulu DeğişikliğiFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yönetim Kurulu üyesi Vasil Ebu Yusuf, "Ulusal Konseyi"n olağanüstü oturumuna katılması için Hamas'la görüşmelerin sürdüğünü belirtti.
 • 16:59Irak'ta Yolsuzlukla MücadeleIrak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin bir süre önce açıkladığı "yolsuzlukla mücadeleyi" içeren kararların ardından yargılanan bazı üst düzey yetkililerin duruşması yapıldı.
 • 23:59Filistin'in Moskova Büyükelçisi Nufel AçıklamasıFilistin'in Moskova Büyükelçisi Abdulhafiz Nufel, "ABD yönetimi, Filistinlilere, Washington'un iki devletli çözümü ve topraklar üzerinde uzlaşılan değişim ilkesince başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devleti kurulmasını tanıdığını içeren yazılı bir kağıt verdi" dedi.
 • 13:19İsrail'in Yargıdan Kaçış Yöntemi: "İdari Tutuklama"Filistin'deki İngiliz manda yönetimi döneminden kalan "idari tutukamalar", 1967'deki İsrail işgalinden sonra da devam ediyor.
 • 10:07İstanbul'da Elektrik KesintisiÇekmeköy, Üsküdar, Beykoz, Tuzla, Maltepe ve Pendik'in bazı mahallelerinde 25 Ağustos'ta elektrik kesintisi yapılacak.
 • 23:26Fkö'de Yönetim Kurulu DeğişikliğiFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Abbas ile 9 üyenin Filistin Ulusal Konseyi'nin olağanüstü toplanması için görevinden istifa ettiği bildirildi.
 • 15:43İsrail'in Suriye'ye Yönelik Hava SaldırısıFilistin İslami Cihad Hareketi, Filistin toprakları dışında askeri varlığının bulunduğu yönündeki iddiaları reddetti.
 • 14:39İsrail'den Suriye'ye Hava SaldırısıTEL İsrail ordusunun, dün Suriye topraklarından İsrail'e atılan roketlere karşılık olarak bugün düzenlediği hava saldırısında 4 kişinin öldürüldüğü bildirildi.
 • 12:08İsrail'den Suriye'ye Misilleme: 1 Ölü, 7 YaralıÖzge DÜZGÜN/ DHA- Suriyeli askeri bir yetkili, Suriye devlet televizyonuna yaptığı açıklamada İsrail savaş uçaklarının Suriye'nin güneyindeki Kuneytire iline hava operasyonu düzenlediğini duyurdu.
 • 10:39İsrail'den Suriye'ye Hava Saldırısıİsrail'den Suriye'ye Hava Saldırısıİsrail ordusu, Lübnan sınırı yakınlarındaki Celil kentinde bir köye Golan Tepeleri'nin Suriye kontrolündeki bölümünden atıldığını öne sürdüğü füzelere karşılık verdi.
 • 22:38İsrail'den Suriye Topraklarına Füze Atılmasıİsrail'in, kuzeydeki bölgelerine Suriye tarafından atıldığını öne sürdüğü 4 füzeye karşılık misilleme yaptığı bildirildi.
 • 14:00İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Ağvar bölgesinde, Filistinlilere ait bazı yapıları yıktığı bildirildi.
 • 02:18Hamas-İran İlişkileriHamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Hamas ile İran arasındaki ilişkilerin "yapay gerginlik" aşamasından geçtiğini belirtti.
 • 14:18Rabia Selamı'nın Logosu Belgesele Konu Oldu"Özgürlüğün yeni sembolü" olarak Mısır'da darbe karşıtı gösterilerin yapıldığı Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda ortaya çıkan Rabia Selamı'nın logosu, belgesele konu oldu.
 • 23:49Ramallah'ta Filistinli Tutuklu Allan'a Destek Gösterisiİsrail'in "idari tutuklama" uygulamasını protesto için yaklaşık iki aydan bu yana açlık grevini sürdüren ve geçen cuma komaya giren avukat Muhammed Allan'a Ramallah'ta destek gösterisi düzenlendi.
 • 12:17İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail askerlerinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Ağvar bölgesinde Filistinlilere ait 7 çadırı ve 3 ağılı yıktığı bildirildi.
 • 16:05Mehmet Görmez: Barışa Sadece Ülkemizin Değil, Umutlarını Bu Ülkeye ve Bu Millete Bağlayan Tüm...Mehmet Görmez: Barışa Sadece Ülkemizin Değil, Umutlarını Bu Ülkeye ve Bu Millete Bağlayan Tüm...Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'na katıldı.
 • 14:40Görmez: İslam Beldeleri Selam ve Eman Yurdu Vasfını Kaybettiyse Her Birimizin...Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Suriye'den yaşanan göçlere ve DAİŞ terör örgütüne değinerek, bugün İslâm beldelerinin ekseriyeti itibariyle selam ve eman yurdu vasfını kaybettiğini söyledi.
 • 13:3531. İl Müftüleri İstişare ToplantısıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Daiş ve benzeri hareketler, İslâm’ın farklı yorumlarından oluşan tuhaf ve ilginç bir kolajlamayla Müslümanların bütün dini duyarlılıklarını rehin almış, ürettiği nahoş imajlarla İslâm’ı yeryüzü ölçeğinde kanlı bir din olarak takdim etmekte sınır tanımamıştır.
 • 16:54Hamas ve İslami Cihad, "İsrail'le Ateşkesi" GörüştüGazze'deki Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin, İsrail ile ateşkes anlaşması çabaları konusunda yapılan uluslararası görüşmeleri ele almak için toplantı düzenlediği bildirildi.
 • 14:37Pakistan Askeri İstihbarat Servisinin Eski Başkanı Gül'ün VefatıPakistan'da dün geçirdiği beyin kanaması sonucu 79 yaşında yaşamını yitiren askeri istihbarat servisinin eski başkanı Korgeneral Hamid Gül, Sovyetler Birliği'nin Afganistan'ı 10 yıllık işgali sırasında bölgede önemli bir rol oynayan ve Afgan direnişinin mimarı olarak tanınan bir isimdi.
 • 23:13Gazze'de Filistinli Tutuklu Allan'a Destek GösterisiGazzeliler, İsrail hapishanesinde iki aydan bu yana açlık grevi yapan ve dün komaya girdiği açıklanan avukat Muhammed Allan'a destek yürüyüşü düzenledi.
 • 11:55Fransız Sosyolog Touraine: Büyük Kürdistan'ın Oluşacağına İnanmıyorumFransız Sosyolog Touraine: Büyük Kürdistan'ın Oluşacağına İnanmıyorumÜnlü Fransız sosyolog Alain Touraine, Orta Doğu'da yaşanan krizin sonunda bir 'Büyük Kürdistan' kurulmasına ihtimal vermediğini söyledi. Touraine'nin iki gerekçesi var.
 • 10:43Gazze'de Filistinli Tutuklu Allan'a Destek GösterisiGazze'de Filistinli Tutuklu Allan'a Destek GösterisiGazzeliler, İsrail'deki bir hapishanede yaklaşık 2 aydır açlık grevi yapan ve dün komaya giren Filistinli tutuklu Avukat Muhammed Allan'a destek gösterisi düzenledi.
 • 10:32Işid'in Dini Temellere Dayanmadığı Okullarda Anlatılmalı; Alimler Ortaya KoymalıIşid'in Dini Temellere Dayanmadığı Okullarda Anlatılmalı; Alimler Ortaya Koymalıİlahiyatçı yazar Dr. Ali Ünsal, terör örgütü IŞİD’in, özellikle gençleri kadın, para ve cennet vaat ederek kandırdığını söyledi.
 • 00:23Gazze'de Filistinli Tutuklu Allan'a Destek GösterisiGazzeliler, İsrail'deki bir hapishanede yaklaşık 2 aydır açlık grevi yapan ve dün komaya giren Filistinli tutuklu Avukat Muhammed Allan'a destek gösterisi düzenledi.
 • 23:05Batı Şeria'da Filistinli Tutuklu Allan'a Destek GösterisiBatı Şeria'da, İsrail'deki bir hapishanede 2 aydır açlık grevi yapan ve komaya giren Filistinli tutuklu avukat Muhammed Allan için destek yürüyüşü düzenlendi.
 • 20:54Saraybosna Büyükelçi Müsteşarı Eralp'a Veda ResepsiyonuSaraybosna Büyükelçi Müsteşarı Eralp'a Veda ResepsiyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Veda resepsiyonundan detaylar- Yasemin Eralp'in konuşması Saraybosna Büyükelçi Müsteşarına veda resepsiyonu- Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Müsteşarı Yasemin Eralp'in Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne atanması sebebiyle Saraybosna Büyükelçiliği'nde veda resepsiyonu düzenlendiSARAYBOSNA (AA) – Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Müsteşarı Yasemin Eralp'in Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne atanması sebebiyle Saraybosna Büyükelçiliği'nde veda resepsiyonu düzenlendi.
 • 20:44Seraya El-Kudüs'ten Ateşkesi Bitirme Tehdidiİslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Seraya el-Kudüs (Kudüs Seriyyeleri), İsrail'deki bir hapishanede açlık grevi yapan ve bugün komaya girdiği açıklanan Filistinli tutuklu Muhammed Allan'ın ölmesi durumunda İsrail'le ateşkese bağlı kalmaya son vereceğini duyurdu.
 • 19:37Saraybosna Büyükelçi Müsteşarına Veda ResepsiyonuSARAYBOSNA (AA) – Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Müsteşarı Yasemin Eralp'in Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne atanması sebebiyle Saraybosna Büyükelçiliği'nde veda resepsiyonu düzenlendi.
 • 15:33Saadet'ten Hükümete İncirlik Tepkisi: Cinayetlere Ortak OluyorlarSaadet'ten Hükümete İncirlik Tepkisi: Cinayetlere Ortak OluyorlarSaadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, yaşanmakta olan terör ve işgallerin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) çerçevesinde gerçekleştiğini ifade ederek, BOP'un Türkiye'deki en önemli ayak sesinin Suruç’ta duyulduğunu söyledi.
 • 14:46Diyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip ÇıktıDiyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip ÇıktıDiyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, bazı medya organlarında cami görevlileri hakkında asılsız iddialarda bulunulduğunu belirterek, iddialara cevap verdi.
 • 19:01Filistin Yasama Meclisi'nden Unrwa'ya TepkiFilistin Yasama Meclisi, Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'nın (UNRWA) yardımlarını azaltma planlarının mülteciler arasında insani yıkıma yol açabileceği uyarısında bulundu.
 • 16:01Filistin Yasama Meclisi ToplantısıFilistin Yasama Meclisi ToplantısıToplantıya katılanlar- Ahmed Bahr'ın konuşması - Halid el-Batş'ın konuşması Filistin Yasama Meclisi, Gazze'deki Yasama Meclisi Binası önünde toplandı.
 • 08:10Adıyaman Ekibi! İşte 16 Kişilik Canlı Bomba ListesiAdıyaman Ekibi! İşte 16 Kişilik Canlı Bomba ListesiAdıyaman'daki IŞİD yapılanmasıyla ilgili yapılan incelemelerden sonra canlı bomba eylemcisi olabilecek 16 kişilik bir liste tüm kentlere gönderildi.
 • 12:24CHP'den "Adıyaman" RaporuCHP heyetinin hazırladığı "Adıyaman" raporunda, "Sınır güvenliği, emniyet ve istihbarat zafiyeti, yetkililerin IŞİD ile mücadele etmekte ihmalkar davranması ve örgütlenmesine göz yumması neticesinde IŞİD, örgütlenmesinde mesafe katetmiştir.
 • 11:51İsrail Hapishanelerindeki Filistinli Tutuklularİsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların, cezaevi idaresinin, "koğuşlarına düzenlenen ani baskın ve aramalar, tutukluların zorla nakli, tecrit" gibi uygulamalarını protesto amacıyla geçen çarşamba günü başlattığı açlık grevine 28 kişinin daha katıldığı belirtildi.
 • 10:38Diyarbakır Bombacısı: Patlamayı Yarım Saat Sonra ÖğrendimDiyarbakır bombacısı olduğu belirtilen Orhan G., mitingden bir hafta önce Diyarbakır'a geldiğini belirterek mitinge Kürt olduğu için destek amaçlı gittiğini söyledi.
 • 09:07CHP'nin Raporu: IŞİD'e Katılmaya Gidenler 20 TL'ye Sınırdan GeçiyorCHP'nin Raporu: IŞİD'e Katılmaya Gidenler 20 TL'ye Sınırdan GeçiyorCHP heyetinin IŞİD'e en yüksek katılımın olduğu yer olarak dikkati çeken Adıyaman'daki temaslarının ardından hazırlanan raporda çarpıcı bilgiler yer aldı.
 • 10:39Mali: Otele Düzenlenen Saldırıda En Az Sekiz ÖlüMali: Otele Düzenlenen Saldırıda En Az Sekiz ÖlüMali'nin Sevare yerleşim biriminde Birleşmiş Milletler'e bağlı askeri gücün kaldığı otele, Cuma sabahı kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi.
 • 18:39Işid Alman Müslümanları Cezbetmek İstiyor'Işid Alman Müslümanları Cezbetmek İstiyor'Terör örgütü IŞİD'in son propaganda videosunda Almanca mesajlar veriliyor.