SON DAKİKA CİHAD HABERLERİ

Son Dakika Cihad Haberleri

 • 11:10Almanya'da Radikal İslamcılara OperasyonAlmanya'da Radikal İslamcılara OperasyonAlmanya'nın üç eyaletinde bu sabaha karşı polis radikal İslamcılara yönelik operasyonlar düzenlendi.
 • 14:33Filistin İslami Cihad Hareketi Liderlerinden Hindi AçıklamasıFilistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Birim Üyesi ve Gazze Sorumlusu Muhammed el-Hindi, İntifada'nın Fetih Hareketi'ne, Batı Şeria'da İsrail'e karşı cephe açma fırsatı sunduğunu belirtti.
 • 13:05Her Din Şiddet Yaymak Amacıyla Kullanılabilir'Jessica Stern, IŞİD’in bir diğer özgün özelliği ise yönetiminin pek çok eski savaşçı, yüksek eğitimli askerî personel ve istihbaratçı içermesi. Normalde bir terör grubunda görmediğimiz bir silah ve savaş uzmanlığı düzeyleri var.” Bir dönem ABD Ulusal Güvenlik Ajansı Kitle İmha Silahlarını Engelleme Dairesi’nde görev yapan Profesör Jessica Stern, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde terörizm konulu dersler veriyor.
 • 12:17Terör Profesörü, Işid'in Doğuşunu Böyle AnlattıHarvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde terörizm konulu dersler veren, IŞİD ve terör konusunda kitaplar yazan Profesör Jessica Stern, IŞİD'in, El Kaide'nin Irak'taki grubundan türediğini söyledi.
 • 12:47Yayınlarıyla Kültürlerarası Köprüler KuruyorGörüntü Dökümü: Konferanstan görüntü Logos-A Yayınevinin sahibi Adnan İsmaili'nin AA muhabirine yaptığı açıklamalar Yayınevinin yayınlamış olduğu kitaplardan görüntü Yayınlarıyla kültürlerarası köprüler kuruyor Üsküp'te 25 yıldır faaliyet gösteren yayınevi, Türkçe'den tercüme edip Arnavutça ve Makedonca dillerinde yayınladığı onlarca kitapla kültürlerarası köprüler inşa ediyor Yayınevinin sahibi İsmaili: "Yayınlarımızla ortak kültürümüzü yeniden canlandırmayı ve köprüler inşa etmeyi amaçlıyoruz" CİHAD ALİU - Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 25 yıldır faaliyet gösteren "Logos-A" Yayınevi, Türkçe'den tercüme edip Arnavutça ve Makedonca dillerinde yayınladığı 50'ye yakın kitapla kültürlerarası köprüler inşa ediyor.
 • 12:52Bebeğiyle Işid'e Katılan Anneye CezaBebeğiyle Işid'e Katılan Anneye Ceza26 yaşındaki Tareena Shakil, Suriye'deki cihada katılıp döndükten sonra mahkum edilen ilk İngiliz olacak.
 • 13:41Suriye Barış Görüşmeleri Muhalefetsiz BaşlıyorSuriye Barış Görüşmeleri Muhalefetsiz Başlıyorİsviçre'nin Cenevre şehri, Suriye'nin geleceğinin konuşulacağı ve krize siyasi bir çözüm aranacak üçüncü Cenevre toplantısına ev sahipliği yapıyor.
 • 19:53Heysem Menna: Müslim Davet Edilmezse Cenevre'ye GitmemHeysem Menna: Müslim Davet Edilmezse Cenevre'ye GitmemDemokratik Suriye Konseyi Eş Başkanı Menna PYD Lideri Salih Müslim davet edilmezse kendisinin de müzakere masasına oturmayacağını açıkladı.
 • 17:49Türkmendağı'nda Şehit Olan MHP'li Küçük, Son Yolcuğuna UğurlandıTürkmendağı'nda Şehit Olan MHP'li Küçük, Son Yolcuğuna UğurlandıSuriye'deki Türkmendağı bölgesinde vefat eden MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük, tekbir ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:36Makdisi: Cenevre'ye Davet Aldım Ama İlk Tura KatılmayacağımTürkiye'nin Cenevre görüşmelerine katılmasına karşı çıktığı isimlerden Cihad Makdisi, müzakereler için BM Suriye Özel Temsilcisi Stafan de Mistura'dan davet aldığını açıkladı.
 • 10:00Kartepe'den Bosna'ya Yardım EliKartepe'den Bosna'ya Yardım EliKartepe Belediyesi’nin desteği ile Bosna Hersek’in Zenica kentindeki Kanton Hastanesi’nin Kadın Doğum ve Çocuk bölümü baştan sona yenilendi.
 • 07:46Putin'in Aradığı Elazığlı Komutan Meydan OkuduPutin'in Aradığı Elazığlı Komutan Meydan OkuduDüşürülen Rus uçağının pilotunu vurduğu gerekçesiyle Ruslar tarafından aranan Elazığlı Alparslan Çelik, Rusya'ya ağır şekilde yüklenerek, "Attığınız o bombaların hesabı sorulacaktır" dedi.
 • 21:19Türkiye'den Bosna Hersek'e Sağlık YardımıTürkiye'den Bosna Hersek'e Sağlık YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yardımların Zenica Kanton Hastanesine teslimi dolayısıyla düzenlenen törenden detaylar.
 • 19:29Türkiye'den Bosna Hersek'e Sağlık YardımıZENİCA (AA) - Bosna Hersek'in Zenica kentindeki kanton hastanesinin Kadın Hastalıkları, Perinatoloji ve Neonatoloji Bölümü, Kocaeli'nin Kartepe Belediyesi ve ilçede faaliyet gösteren bir otomotiv firmasının bağışlarıyla yenilendi.
 • 20:53Filistinli Gruplar "İntifadaya" Desteklerini YinelediFilistinli gruplar, "Batı Şeria ve Kudüs'te İsrail işgaline karşı İntifadaya yönelik desteklerini" yineledi.
 • 18:49Ordu'da Elektrik Akımına Kapılan Kişi ÖldüOrdu'nun Gölköy ilçesinde elektrik akımına kapılan kişi hayatını kaybetti.
 • 21:06Koalisyon Işid'in Bankalarını Hedef AldıKoalisyon Işid'in Bankalarını Hedef AldıUluslararası koalisyonun Irak'ın kuzeyindeki IŞİD hedeflerine dönük hava harekatı devam ediyor.
 • 20:20Diyanet İşleri Başkanlığı Engelli Öğrencileri Umreye GönderecekDiyanet İşleri Başkanlığı Engelli Öğrencileri Umreye GönderecekGörüntü Dökümü: Diyanet İşleri Başkanlığı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in açıklamaları Diyanet İşleri Başkanlığı engelli öğrencileri umreye gönderecek Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Size bir söz verdim, Allah da beni size mahcup etmedi hamdolsun. Bugün sizi umreye uğurluyoruz" "Kabe sizi çok özlemiştir.
 • 17:52Diyanet İşleri Başkanlığı Engelli Öğrencileri Umreye GönderecekDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, engelli öğrencilere verdikleri umre sözünü yerine getirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, "Kabe sizi çok özlemiştir.
 • 10:54Lord Maclennan: Hizmet'in Radikalizme Çözüm Önerileri Tüm Dünyaya DuyurulmalıLord Maclennan: Hizmet'in Radikalizme Çözüm Önerileri Tüm Dünyaya Duyurulmalıİngiliz Lord Maclennan of Rogart, radikal tehditlerin dünya genelinde çok ciddi seviyeye ulaştığını belirterek, Hizmet Hareketi’nin bu mücadelede “harika bir iş” çıkardığını söyledi.
 • 18:30İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriGörüntü Dökümü: Hamaslı yetkililerden İsmail Rıdvan'ın konuşması İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid el-Bataş'ın konuşması Hamas ve İslami Cihad, "Kudüs intifadası"na (ayaklanma) destek için Gazze'de etkinlik düzenledi.
 • 17:31İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriHamas ve İslami Cihad, "Kudüs intifadası"na (ayaklanma) destek için Gazze'de gösteri düzenledi.
 • 15:50Siirt'te Materyal Tasarım SergisiSiirt Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi, İlköğretim Sosyal Bilgiler ve Matematik öğretmenliği bölümleri tarafından Eğitim Fakültesinde "İlköğretim Bölümü Materyal Tasarım Sergisi" düzenlendi.
 • 10:02Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Ceyhan ve Sarıçam ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 07:57Pakistan'dan ABD'ye TepkiPakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Dış İlişkiler Danışmanı Sertaç Aziz, Güney Asya'daki istikrarsızlıktan ABD'nin sorumlu olduğunu belirtti.
 • 12:56Türkiye'ye Sığınan Suriyelilere YardımSalihli İlçe Müftülüğü personeli tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar bölgede yaşayan Suriyelilere dağıtıldı.
 • 11:55Irak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım CihadIrak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım CihadGörüntü Dökümü: Irak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım Cihad ile röportaj Irak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım Cihad, petrol fiyatlarındaki düşüşün ülke ekonomisine etkisi, Bağdat ile Erbil arasındaki petrol anlaşması ve Basra petrolü hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
 • 11:21Petrol Fiyatlarındaki Düşüşten Dolayı Ülke Gelirimizin Yüzde 70'ini Kaybettik"Irak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım Cihad, son günlerde petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Irak ekonomisini büyük ölçüde etkilediğini belirterek,"Petrol fiyatlarındaki düşüşten dolayı ülke gelirimizin yüzde 70'ini kaybettik" dedi.
 • 23:45İran'ın "200 Bin Silahlı Genci"Yemen hükümeti, İran Devrim Muhafızlarının, Yemen ve diğer birkaç ülkede İran ile ortak hedefler doğrultusunda 200 bine yakın silahlı gencin hazır olduğuna yönelik açıklamalarını, "İran'ın Yemen'in topraklarına müdahalesinin itirafı" olarak nitelendirdi.
 • 22:09Irak'taki ÇatışmalarIrak ordusunun, Enbar'ın merkezi Ramadi kentinin kuzeyindeki El-Buise bölgesinde kontrolü sağladığı bildirildi.
 • 14:06Derleme - "Sultanahmet'teki Terör Saldırısına Tepkiler" Haberlerimizi Derleyerek Yeniden...İstanbul'un en önemli turistik merkezlerinden Sultanahmet'te dün düzenlenen ve aralarında turistlerin de bulunduğu 10 kişinin ölümüne neden olan saldırıya dünyadan tepki yağdı.
 • 13:335 Baro Başkanından Sultanahmet Saldırısına KınamaAdana, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Osmaniye baro başkanları İstanbul Sultanahmet'te meydana gelen terör saldırısını ortak açıklamayla kınadı.
 • 13:25Baro Başkanları: İktidar Olayları Önlemek Yerine Sadece KınıyorDün İstanbul Sultan Ahmet Meydanı’ndaki bombalı saldırının ardından açıklama yapa Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Hatay ve Mersin baro başkanları, 2013 yılında gerçekleşen Reyhanlı saldırısından bugüne Türkiye’nin ardı ardına bombalı saldırılarla karşı karşıya kaldığını belirtti.
 • 20:26İran'ın "5 Ülkede 200 Bin Silahlı Genci"İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, İran'la ortak hedefler doğrultusunda 5 ülkede 200 bine yakın silahlı gencin hazır olduğunu ve bölgede yaşananların Mehdi'nin gelişine zemin hazırladığını söyledi.
 • 18:44Sultanahmet'teki Terör SaldırısıMüslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Sultanahmet'teki terör saldırısını kınadı.
 • 14:48Mersin İdmanyurdu'nda Yönetim Görev Bölümü YaptıMersin İdmanyurdu'nda Yönetim Görev Bölümü YaptıMersin İdmanyurdu’nda dün yapılan olağanüstü genel kurul sonrası göreve gelen yeni yönetim, görev bölümü yaptı.
 • 13:30Mardin'de Yatırım ToplantısıMardin'de Yatırım ToplantısıHalkın 90’larda devlet, 2015’te ise terör örgütü PKK zulmünden kaçıp, yerinden yurdundan olduğunu belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap, bölgenin ekonomisinin de çok gerilediğini kaydetti.
 • 09:50Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Seyhan, Karataş, Pozantı, Sarıçam, Ceyhan ve Yüreğir ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:59Zeytinburnulu Gençler, Sualtı Arama ve Kurtarma Eğitimi AlıyorZeytinburnulu Gençler, Sualtı Arama ve Kurtarma Eğitimi AlıyorTozkoparan Yüzme Havuzu’nda sualtı arama ve kurtarma eğitimi alan gençler, eğitimlerini tamamladıktan sonra olası bir sel ve su baskını gibi durumlarda harekete geçip, vatandaşlara yardımcı olmayı hedefliyor.
 • 15:38Turgutluspor-Birlik Nakliyat Düzyurtspor: 0-2Stat: 7 Eylül HAKEMLER: Necati Selçuk Şahin (xx), Fikret Ünal (xx), İbrahim Utku Erdoğan (xx) TURGUTLUSPOR: Fatih (x)- Özkan (x), Hüseyin (xx), Mustafa Serkan (x), Fırat (x) (Dk.69 Ulaş xx), Hasan Engin (xx), Kerem (xx), Abdülsamet (x), Ahmet Buğrahan (x) (Dk.71 Cihad x), Okan (x) (Dk.55 Çağdaş x), Ferdi (x) BİRLİK NAKLİYAT DÜZYURTSPOR: Mustafa Hoşoğlu (xxx)- Samet Aydın (xx), Erdinç (xxx), Hakan Macit (xxx), Sadi (xx), Raif (xxx), Serdar (xx), Coşkun (xx) (Dk.64 Emrah xxx), Reha (xxxx) (Dk.87 Hakan Aydın), Mehmet Ayaz (xx), Aykut (xxx) (Dk.78 Murat xx) GOLLER: Dk.63 Reha, Dk.66 Emrah (Birlik Nakliyat Düzyurtspor) SARI KARTLAR: Hasan Engin, Özkan, Cihad (Turgutluspor), Coşkun, Serdar (Birlik Nakliyat Düzyurtspor) SPOR Toto 3'üncü Lig 1'inci Grup'ta Turgutluspor, ikinci yarının ilk sınavında evinde Birlik Nakliyat Düzyurtspor'a 2-0 mağlup olmaktan kurtulamadı.
 • 14:30Trump, Başörtülü Kadını Salondan AttırdıTrump, Başörtülü Kadını Salondan AttırdıDonald Trump, müslüman kadını salon mitinginden kovdu. Trump daha önce Müslümanların ABD'ye girişinin engellenmesi çağrısı yapmıştı.
 • 09:54Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Yüreğir, Karaisalı, Karataş, Ceyhan ve Sarıçam ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:10Adana'nın Kurtuluşu Mehter Takımıyla KutlandıAdana'nın Kurtuluşu Mehter Takımıyla KutlandıAdana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümünde, Akdeniz Mehter Takımı, Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde konser verdi.
 • 08:58Adana'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Mehter Takımıyla KutlandıAdana'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümünde, Akdeniz Mehter Takımı, Adana Optimum Alışveriş Merkezi'nde konser verdi.
 • 14:44Tunuslu Tarihçi Prof. Dr. Cait AçıklamasıTunuslu tarihçi-düşünür Prof. Dr. Hişam Cait, Osmanlı Devleti'nin yıkılışına dek İslam dünyasının siyasal ve medeniyet anlamında varlığını güçlü olarak sürdürdüğünü belirtti.
 • 23:52İsrail'in Filistinlilere Yönelik Gözaltılarıİsrail güçlerinin gözaltına aldığı İslami Cihad Hareketi'nin önde gelen isimlerinden Hıdır Adnan'ı serbest bıraktığı bildirildi.
 • 09:13Işid İngiltere'yi Tehdit EttiIşid İngiltere'yi Tehdit EttiTerör örgütü IŞİD, yayınladığı bir video görüntüsünde beş İngiliz "ajanı" öldürdüklerini iddia etti.
 • 22:09Agd'den Mekke'nin Fethi ProgramıAgd'den Mekke'nin Fethi ProgramıAnadolu Gençlik Derneği(AGD) Samsun Şubesi, Mekke’nin Fethi’nin 1385. yıl dönümü münasebetiyle bir program düzenledi.
 • 12:36Lübnan'ın 2015'i Krizlerle GeçtiTarihinde kanlı ve uzun bir iç savaşa sahip Lübnan, komşusu Suriye'de beş yıldır süren savaşın neden olduğu mülteci sorunu, güvenlik tehdidi ve Beşşar Esed rejimi saflarında çatışan Hizbullah'ın etkilerini geçen yıl boyunca hissetti.
 • 19:16Diyarbakırlı Öğrenciler, Ödevlerinde Sur İlçesine Dikkat ÇektiDiyarbakırlı Öğrenciler, Ödevlerinde Sur İlçesine Dikkat ÇektiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır surlarının maket görüntüleri- SİÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Kaya'nın konuşması- Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Bahar Cihad'ın konuşması- Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Vedat Kaya'nın konuşması- Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden Halis Yanık'ın konuşması Diyarbakırlı öğrenciler, ödevlerinde Sur ilçesine dikkat çekti- Siirt Üniversitesi'nde (SİÜ) okuyan Diyarbakırlı öğrencileri, Diyarbakır'da terör olaylarının yoğun yaşandığı merkez Sur ilçesine dikkati çekti.