SON DAKİKA CİHAD HABERLERİ

Son Dakika Cihad Haberleri

 • 18:27Avrupa'yı Kalbinden Vuran ZirveAvrupa'yı Kalbinden Vuran ZirveÜmraniye Belediyesi'nin Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlediği "Avrupa İslamofobi Zirvesi" başladı!
 • 13:55Mostar İlk Türkoloji Mezunlarını VerdiBosna Hersek'in güneyindeki Mostar şehrinde bulunan Dzemal Bjedic Üniversitesi, Türkoloji Bölümü'nden ilk mezunlarını verdi.
 • 23:06Sadakataşı Derneğinden Mescid-i Aksa'da İftarSadakataşı Derneğince Mescid-i Aksa'da iftar programı düzenlendi.
 • 21:52Avrupa İslamofobi Zirvesi" BaşladıBosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da üç gün sürecek, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Kanada, Kuveyt, Ürdün, İngiltere, Fransa ve Almanya'dan akademisyenlerin katıldığı "Avrupa İslamofobi Zirvesi" başladı.
 • 03:24Kudüs'te Ramazanda İhtiyaç Sahipleri ve Yetimlere DestekKudüs'te Ramazanda İhtiyaç Sahipleri ve Yetimlere DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sadakataşı ile Cihannüma'nın dağıttığı yardımlar Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cihad Terzioğlu ile röportaj Cihannüma Derneği Başkanı Mustafa Şen ile röportaj Yetim çocuklara yapılan yardın Giyim yardımından detaylar Sadakataşı ile Cihannüma dernekleri, Kudüs'te ihtiyaç sahiplerine ramazan kumanyası, yetim çocuklara bayramlık kıyafet dağıttı.
 • 00:11Kudüs'te Ramazanda İhtiyaç Sahipleri ve Yetimlere DestekSadakataşı ile Cihannüma dernekleri, Kudüs'te ihtiyaç sahiplerine ramazan kumanyası, yetim çocuklara bayramlık kıyafet dağıttı.
 • 11:23Diyarbakır'da Öldürülen IŞİD'cinin Kan Donduran Vasiyet Mektubu!Diyarbakır'da Öldürülen IŞİD'cinin Kan Donduran Vasiyet Mektubu!Diyarbakır'da IŞİD'in hücre evlerine yapılan ve 7 teröristin öldürüldüğü operasyon sonrası, örgüt üyelerine ait vasiyetler ortaya çıktı.
 • 01:44Saraybosna Büyükelçiliğinde İftar - BosnaSaraybosna Büyükelçiliğinde İftar - BosnaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cİhad Erginay karşılama detayları Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cİhad Erginay açıklaması İftar detay görüntüleri Saraybosna Büyükelçiliğinde iftar Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliğindeki iftara Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzetbegovic, Bakanlar Konseyi Başkanı Zvizdic ve İslam Birliği Başkanı Kavazovic de katıldı Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği tarafından verilen iftar yemeğinde Bosna Hersekli üst düzey devlet adamları ve Türk kurumlarının temsilcileri bir araya geldi.
 • 23:15Saraybosna Büyükelçiliğinde İftarTürkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği tarafından verilen iftar yemeğinde Bosna Hersekli üst düzey devlet adamları ve Türk kurumlarının temsilcileri bir araya geldi.
 • 00:33Zenicalı Yetimler İçin İftarDeniz Feneri Derneği ve Bosna Hersek'teki sivil toplum kuruluşlarından Uluslararası Dayanışma Forumu (EMMAUS) tarafından Bosna Hersek'in Zenica kentinde düzenlenen programda, 155 yetim çocuk ve yakınları iftar yaptı.
 • 00:32Bosnalı Yetimler İftar Sofrasında BuluştuBosna Hersek'in orta kesimlerindeki Zenica şehrinde, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yetim çocuklar için iftar yemeği verildi.
 • 10:07IŞİD Türkiye'yi Kafir İlan Etmiş! Örgüt Üyelerine Bir Bir Vasiyet YazdırmışIŞİD Türkiye'yi Kafir İlan Etmiş! Örgüt Üyelerine Bir Bir Vasiyet YazdırmışDiyarbakır'da IŞİD'in hücre evlerine yapılan operasyonda, örgütün Türkiye'yi kafir devlet, vatandaşlarını ise kafir olarak kabul ettiği ve her üyeye vasiyet yazdırdığı ortaya çıktı.
 • 22:20Başkan Aksoy, Tügva Bitlis İl Emsilciliğinin Konuğu OlduTatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis İl Temsilciğinin ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği "İftar Sonrası Çay Sohbetleri" konuğu oldu.
 • 10:23Başkan Aksoy, Tügva Bitlis İl Temsilciliğinin Konuğu OlduBaşkan Aksoy, Tügva Bitlis İl Temsilciliğinin Konuğu OlduBitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis İl Temsilciğinin konuğu oldu.
 • 14:16Analiz - Nahda Tecrübesi ve İslami Hareketin GeleceğiBaşlangıçta büyük umutlar bağlanmasına karşın, tetiklediği yahut kanalize edildiği şiddet olayları nedeniyle terör ve kaotik çözülme süreçleriyle birlikte anılmaya başlanan Arap Baharı'nın tek istisnası Tunus, yerel ve küresel ölçekte İslami hareketler için yeni bir dönemin bidayeti olarak yorumlanabilecek kritik bir aşamaya girmiş görünüyor.
 • 18:03Türkiye Maarif Vakfı KuruluyorAK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, terör örgütünün A'sı, B'si, C'si olmayacağını belirterek, "PKK, PYD, DHKP-C nasıl bir terör örgütüyse, IŞİD de El Nusra da aynı şekilde bir terör örgütüdür.
 • 16:46İsrail'in, BM'nin Altıncı Komitesine SeçilmesiRAMALLAH/ Farklı eğilimlere sahip Filistinli gruplar, İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Altıncı Komitesinin başkanlığına getirilmesine tepki göstererek bu kararın İsrail'in Filistin halkına yönelik suçlarına karşı ödüllendirilmesi olarak değerlendirildiği belirtildi.
 • 16:42Gazze'de Gazze'de "Siyasi Bölünmüşlüğe Son" EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "Siyasi bölünmüşlüğe son" eyleminden detay görüntüler İslami Cihad yöneticilerinden Halid el-Bataş'ın konuşması Gazze Şeridi'nde düzenlenen eylemde onlarca Filistinli, İsrail işgalinin ve Gazze'deki sıkıntıların son bulması için ülkedeki mevcut siyasi bölünmüşlüğün en kısa sürede bitirilmesini istedi.
 • 15:54Gazze'de "Siyasi Bölünmüşlüğe Son" EylemiGazze Şeridi'nde düzenlenen eylemde onlarca Filistinli, İsrail işgalinin ve Gazze'deki sıkıntıların son bulması için ülkedeki mevcut siyasi bölünmüşlüğün en kısa sürede bitirilmesini istedi.
 • 14:52Hollande: Son Derece Tehlikeli Terör Tehdidiyle Karşı KarşıyayızHollande: Son Derece Tehlikeli Terör Tehdidiyle Karşı KarşıyayızFransa Cumhurbaşkanı Hollande, Paris'te dün gece polis şefinin öldürülmesinin terör eylemi olduğunu belirterek, ülkesinin son derece tehlikeli terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.
 • 12:32Ustrumca'daki Osmanlı Eserleri İlgi Bekliyor - UstrumcaUstrumca'daki Osmanlı Eserleri İlgi Bekliyor - UstrumcaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Katib Durak Orta Camisi Seyit Muhammed Nur Camisi'nin gençlerinin ilahi söylemesi Yeni caminin imamı Mithat Ahmet'in açıklamaları Türk Postanesi Hünkar Camisi Ustrumca'daki Osmanlı eserleri ilgi bekliyor Makedonya'nın güneydoğusunda bulunan Ustrumca şehrinde yaşayanlar, buradaki Osmanlı eserlerinin restore edilmesini istiyor Eski Türk mahallesinde, kullanılmayan Katip Durak Orta Camisi'nin yanı sıra Osmanlı dönemine ait bir postane ve harabeye dönmüş cami bulunuyor CİHAD ALİU - Makedonya'nın güneydoğusundaki Ustrumca şehrindeki Osmanlı eserleri restore edilmeyi bekliyor.
 • 09:00İstanbul'da Elektrik KesintisiAdalar, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Tuzla ve Ümraniye'nin bazı mahallelerine 15 Haziran'da elektrik verilemeyecek.
 • 09:56IŞİD'in Hücre Evindeki Bira Şişelerinin Sırrı ÇözüldüIŞİD'in Hücre Evindeki Bira Şişelerinin Sırrı ÇözüldüDiyarbakır'da geçen yıl IŞİD'in hücre evlerine yapılan operasyonda bira şişeleri de ele geçirilmişti. IŞİD'lilerin birayı sakallarına sürdüğü, şişeleri de evin kapısına bırakarak kamufle olduğu belirlendi.
 • 21:32Muhammed Ali, Bosna Hersek'te AnıldıMuhammed Ali, Bosna Hersek'te AnıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan ve aktılımcılardan detay Muhammed Ali ile ilgili sinevizyon gösterimi Anma töreni detay görüntüleri Eski boksör Almedin Fetahovic açıklaması Anma töreni detay görüntüleri Muhammed Ali, Bosna Hersek'te anıldı Eski futbol yorumcusu Balukovic: "Mücadelesine ilk olarak ABD'de ayrımcılığa karşı başladı.
 • 19:23Muhammed Ali, Bosna Hersek'te AnıldıSolunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle 74 yaşında hayatını kaybeden ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali için Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da anma töreni düzenlendi.
 • 12:54İlkadım'dan 10 Bin Kişiye İftarİlkadım'dan 10 Bin Kişiye İftarİlkadım Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programına 10 bin kişi katıldı.
 • 09:50Reza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına BaşvurmuşReza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına BaşvurmuşReza Zarrab'ın tutuklatan Başsavcı Bharara, kefaletle serbest kalmaması için mahkemeye, Zarrab ile Ebru Gündeş'in St. Kitts Adası vatandaşlığına başvurduğu belgeyi de sundu.
 • 11:08Görüş - İran-Arap İlişkilerinde "Tekrarlar ve İnkarlar"SAMADİ - Geçtiğimiz yıllarda, Batılı ya da Arap araştırma merkezlerinin İran-Arap ilişkileri konusunda tertiplediği pek çok forum ve sempozyuma katıldım. Bu toplantıların tamamının ortak noktası, Arapların, İran'ın Arap ülkelerinin içişlerine karıştığı ve saldırgan bir politika izlediğini "tekrar" etmesi, İran'ın da bunu her zaman "inkar" ederek Suriye, Yemen ve Irak'ta yaşananlarla ilgili resmi söyleminin ardına gizlenmesi oldu.
 • 13:24Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Saraybosna'dan AyrıldıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) mezuniyet törenine katılmak üzere dün geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'dan ayrıldı.
 • 11:58Tekkeler ŞehriTekkeler Şehri" Kırçova Ramazana HazırGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kırçova şehrinden detaylar -Halvet-i Hayati Baba Tekkesi detaylar -Halvet-i Hayati Baba Tekkesi postnişini Ali Fuat Selimoski açıklamaları -Ali Fuat Selimoski'nin oğlu Ercan Selimoski açıklamaları "Tekkeler şehri" Kırçova ramazana hazırlanıyor Makedonya'nın Kırçova şehrinde bulunan Osmanlı dönemine ait tekkeler ramazana hazırlanıyor Şehirdeki 4 tekkeden biri olan Halvet-i Hayati Baba Tekkesi'nde ramazan aylarında iftarlar düzenleniyor, ayrıca Kadir Gecesi'ne özel sahur veriliyor CİHAD ALİU - Makedonya'nın batısındaki Kırçova şehrinde, Osmanlı dönemine ait dört tekke ramazana hazırlanıyor.
 • 01:08Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Bosna Hersek'teBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş Bosna Hersek'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic'in gelişi ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile selamlaşması Konser alanında görüntüler Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic'in gelişi ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşmalarından görüntüler Orkestradan görüntüler Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Bosna Hersek'te Kurtulmuş, Saraybosna Filarmoni Orkestrası'nın geleneksel Ramazan Konseri'ni dinledi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Saraybosna Filarmoni Orkestrası'nın geleneksel Ramazan Konseri'ne katıldı.
 • 22:59Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Bosna Hersek'teBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Saraybosna Filarmoni Orkestrası'nın geleneksel Ramazan Konseri'ne katıldı.
 • 21:26Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde Mezuniyet HeyecanıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Saraybosna Üniversitesinin (IUS) mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, "Allah sizin karşınıza güzel şeyler çıkarsın.
 • 15:00Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bosna Hersek'teBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bosna Hersek'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un havalimanında karşılanması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bosna Hersek'te Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin (IUS) mezuniyet törenine katılmak üzere, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.
 • 12:52Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bosna Hersek'teBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin (IUS) mezuniyet törenine katılmak üzere, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.
 • 20:53Ortadoğu Barış SüreciFilistinli gruplar, Fransa'nın, Ortadoğu barış sürecini yeniden başlatmak için yürüttüğü girişime destek vermediğini duyurdu.
 • 19:54Saraybosna'da Saraybosna'da "Çocuk Festivali" BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çocuk Festivali detay görüntüleri Çocuk Festivali Direktörü Susanne Prahl açıklaması Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay açıklaması Bulgaristan'ın Saraybosna Büyükelçisi Angel Angelov açıklaması Çocukların Saraybosna'da öldürülen çocuklar anısına yaptırılan anıta çiçek bırakma detay görüntüleri Saraybosna'da "Çocuk Festivali" başladı Şehrin kalbi olarak nitelendirilen Başçarşı'dan Saraybosna Çocukları Meydanı'na kadar süren yürüyen yüzlerce çocuk, renkli görüntüler oluşturdu Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Çocuk Festivali" başladı.
 • 19:03Saraybosna'da "Çocuk Festivali" BaşladıBosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Çocuk Festivali" başladı.
 • 15:14Van'daki Sözde Diş Muayenehanelerine BaskınVan'daki Sözde Diş Muayenehanelerine BaskınVan Sağlık Müdürlüğü, ‘merdiven altı’ diye tabir edilen sözde diş muayenehanelerine baskın düzenleyerek çocuğunu mühürledi.
 • 08:24Bosna'dan İlk Et Nakliyesi GeldiBosna'dan İlk Et Nakliyesi GeldiÜlkeden 63 ton et Türk Hava Yolları'na ait kargo uçağıyla Tuzla Havalimanı'ndan gönderildi.
 • 00:41Bosna Hersek'ten Türkiye'ye İlk Et NakliyesiBosna Hersek'ten Türkiye'ye İlk Et NakliyesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tuzla Uluslararası Havaalanı detay görüntüleri Tuzla Kantonu Başbakanı Bego Gutic açıklaması kargo uçağı iniş detayları Tuzla Uluslararası Havalimanı Müdürü Rifet Karasalihovic açıklaması detay görüntüler Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay açıklaması Bosna Hersek'ten Türkiye'ye ilk et nakliyesi TUZLA (AA) – Bosna Hersek'ten Türkiye'ye ihraç edilecek etin ilk nakliyesi, ülkenin orta kesimlerinde bulunan Tuzla Uluslararası Havalimanı'ndan yapıldı.
 • 00:13Dha Dış Haber - Reza Zarrab'ın Kefaletle Tahliye Talebi Bir Hafta İçinde Karara BağlanacakDha Dış Haber - Reza Zarrab'ın Kefaletle Tahliye Talebi Bir Hafta İçinde Karara BağlanacakNew YORK Güney Bölgesi Federal Mahkemesi, Reza Zarrab'ın kefaletle tahliye talebi hakkındaki kararın, bir hafta içinde savcılık ve avukatların belirleyeceği bir tarihte verileceğini açıkladı.
 • 23:58Reza Zarrab'ın Kefaletle Tahliye Talebi Bir Hafta İçinde Karara BağlanacakReza Zarrab'ın Kefaletle Tahliye Talebi Bir Hafta İçinde Karara BağlanacakNew YORK Güney Bölgesi Federal Mahkemesi, Reza Zarrab'ın kefaletle tahliye talebi hakkındaki kararın, bir hafta içinde savcılık ve avukatların belirleyeceği bir tarihte verileceğini açıkladı.
 • 23:23Bosna Hersek'ten Türkiye'ye İlk Et NakliyesiTUZLA (AA) – Bosna Hersek'ten Türkiye'ye ihraç edilecek etin ilk nakliyesi, ülkenin orta kesimlerinde bulunan Tuzla Uluslararası Havalimanı'ndan yapıldı.
 • 23:02Federal Mahkeme Zarrab'ın Kefalet Talebini 1 Hafta İçinde AçıklayacakFederal Mahkeme Zarrab'ın Kefalet Talebini 1 Hafta İçinde AçıklayacakMahkeme, Zarrab'ın kefaletle tahliye talebi hakkındaki kararını, bir hafta içinde savcılık ve avukatların belirleyeceği bir tarihte verileceğini açıkladı.
 • 21:47Karabük - Minibüsü Cep Telefonu ile Komuta EdiyorKarabük - Minibüsü Cep Telefonu ile Komuta EdiyorMinibüsü cep telefonu ile komuta ediyorKARABÜK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Cihad Can Eroğlu, geliştirdiği sistem ile cep telefonunu uzaktan kumanda gibi kullanarak babasına ait minibüsün birçok aksamını kontrol ediyor.
 • 18:07Minibüsü Cep Telefonundan Sesle Komuta EdiyorKarabük'te mesleki ve teknik anadolu lisesi 3. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Cihad Can Eroğlu, hazırladığı düzenek ile cep telefonunu uzaktan kumanda gibi kullanarak babasına ait minibüsün birçok aksamını kontrol ediyor.
 • 17:22Sevgilisinden Ayrıldı, Mucit Oldu! Liseli Genç, Kumandalı Minibüs YaptıSevgilisinden Ayrıldı, Mucit Oldu! Liseli Genç, Kumandalı Minibüs YaptıKarabük'te sevgilisinden ayrılan lise öğrencisi Eroğlu, aşk acısını unutmak için uğraş verdiği ve 1 yılda yaptığı sistem sayesinde eski minibüsü komutlarıyla hareket ettiriyor.
 • 15:45İlkadım'da Ramazan Bambaşkaİlkadım'da Ramazan Bambaşkaİlkadım Belediyesi tarafından yaklaşan Ramazan ayı için birbirinden anlamlı ve sosyal etkinliklerin hazırlandığını açıkladı.
 • 10:22Türk Dünyası Yerel Yöneticileri Avrasya Zirvesinde Buluştu"Avrasya Yerel Yöneticiler Zirvesi", Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yanı sıra Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi 15 Asya ve Avrupa ülkesinden 150 Belediye Başkanının katılımıyla Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yapıldı.