12:0000
SON DAKİKA CİHAD HABERLERİ

Son Dakika Cihad Haberleri

  Çin'den Suriye Açıklaması

  Çin Dışişleri Bakanlığı, Suriye Meclisi Başkanı Cihad Laham'ın devlet başkanlığı seçimlerinin Haziran'da yapılacağına ilişkin açıklamasını değerlendirdi. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Peygamberi Tiritle Anma Haftası!

  Peygamberi Tiritle Anma Haftası!

  Şanlıurfa'da Kutlu Doğum etkinlikleri kent genelinde düzenlenen Tirit Ziyafetleri ile özdeşleştirildi. İlahiyatçılar bu yaklaşıma tepki gösterdi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  İKV Başkan Yardımcısı İtalyan Devlet Nişanına Layık Gõrüldü

  İKV Başkan Yardımcısı İtalyan Devlet Nişanına Layık Gõrüldü

  Zeynep Bodur Okyay, "Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana" nişanını, 16 Nisan 2014 tarihinde Venedik Sarayı'nda düzenlenen törenle aldı. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  CHP'li Tanrıkulu: 'Cihadcı Taşıyan Bir Hava Köprüsü Oluşturulduğu' İddiası Doğru Mu?

  CHP'li Tanrıkulu: "Cihadcı Taşıyan Bir Hava Köprüsü Oluşturulduğu" İddiası Doğru Mu?

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, "Ürdün'den Türkiye'ye binlerce cihadcı taşıyan bir hava köprüsü oluşturulduğu" iddiasının doğru olup olmadığını sordu. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Başkan Süleyman Çelik'ten Teşekkür Ziyaretleri

  Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Karacaali, Süleymaniye, Yıldırım, Dereköy, Karaköy, Demirboğa, Reşadiye, Kirazlıyayla, Barcın ve Cihadiye mahallelerine teşekkür ziyaretinde bulundu. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  İkv, Türkiye Delegasyonu'nun Yeni Başkanını Ziyaret Etti

  İktisadi Kalkınma Vakfı, yeni başlık açılmasıyla ilişkilerin ivme kazandığı Avrupa Birliği yetkilileri ile temaslarını sürdürüyor. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  İsrail Hapishanelerindeki Filistinli Tutuklular

  İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular için Gazze'de destek gösterisi yapıldı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  İKV: Türkiye AB'ye Demokrasiye Bağlılığını Gösterdi

  İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Vardan, Türkiye'nin geride kalan yerel seçimler ile, Avrupa Birliğine demokrasiye bağlılığını gösterdiğini vurguladı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Meksika'da Islam Konferansı

  Meksika Queretaro eyaletinde bulunan Instituto Asuncion de Queretaro Lisesi'nde, Türk Kültür Merkezi “Islam nedir? (30 Mart 2014 Pazar )

   

  AK Parti'nin Konya Mitingi

  Başbakan Erdoğan'ın ses tellerini dinlendirmek için istirahat etmesi nedeniyle Konya'daki mitingde, Dışişleri Bakanı Davutoğlu konuştu Tarihi Alaaddin Tepesi'nin yanında yeni oluşturulan Şehir Meydanı'nda, yaklaşık 50 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen mitinge yoğun katılım oldu Davutoğlu'nun konuşmasının ardından, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul mitinginden bazı bölümler dinletildi Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından: "Başörtülü kızlarımızın, üniversiteye giderken başlarını açmaları (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Erdoğan: 'Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır' -

  Erdoğan: "Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır" -

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dışişleri Bakanlığında ulusal güvenliğimizle ilgili Suriye'de Süleyman Şah Türbesi'yle ilgili bir görüşme yapılıyor ve bu görüşmeyi bile Youtube'a düşürdüler. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  AK Parti'nin Diyarbakır Mitingi

  AK Parti'nin Diyarbakır Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2) "Dışişleri Bakanılğında ulusal güvenliğimizle ilgili Suriye'de Süleyman Şah Türbesi'yle ilgili bir görüşme yapılıyor ve bu görüşmeyi bile Youtube'a düşürdüler. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  İkv'de İnsan Hakları Şikayet ve Başvuruları Konuşuldu

  İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı yönetimi, İKV'de insan hakları şikayet başvurularını konuştu. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Saadet Partisi'nden Seçim Ziyaretleri

  Saadet Partisi'nden Seçim Ziyaretleri

  Saadet Partisi (SP) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fethullah Erbaş, seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ilçesini ziyaret etti. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Vefat Haberi Geldiği Gün Beraat Etti

  Vefat Haberi Geldiği Gün Beraat Etti

  İç savaşın yaşandığı Suriye’de, Özgür Suriye Ordusu’nda Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur’un uzun süredir devam eden mahkemesinin bugünkü duruşmasında beraat ettiği öğrenildi. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Mülteci Kadınlar, Savaşan Suriyeli Erkeklere Seslendi

  Mülteci Kadınlar, Savaşan Suriyeli Erkeklere Seslendi

  Suriyeli mülteci kadınlar, savaşan Suriyeli erkeklere seslenerek “Yeter artık birlik olun ve bizi bu zalimden kurtarın” dedi. (24 Mart 2014 Pazartesi )

   

  AK Parti'nin İstanbul Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3) "İzleniyorsun İstanbul ama Pensilvanya'nın izlediği gibi değil, onlar mahremleri izliyor, onlar ahlaki olmayan şeyleri izliyor ama burası güzellikleri izliyor, ama burası ülkemin aydınlık yarınlarını izliyor" "Millet oynanan oyunu görüyor, millet o engin ferasetiyle, (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Netanyahu'dan, 3 Filistinliyi Öldüren İsrail Güçlerine Övgü

  Netanyahu'dan, 3 Filistinliyi Öldüren İsrail Güçlerine Övgü

  İsrail Başbakanı Netanyahu, dün Cenin Mülteci Kampı'nda 3 Filistinlinin ölümüyle sonuçlanan operasyonu düzenleyen İsrail güçlerinden övgüyle söz etti. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Cenin'de Öldürülen Filistinliler

  Hamas ve İslami Cihad Hareketi, İsrail askerlerinin 3 Filistinliyi öldürmesini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Cenin'de Öldürülen Filistinliler İçin Cenaze Merasimi

  İsrail askerlerinin Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında öldürülen 3 Filistinli için binlerce kişinin katıldığı cenaze merasimi düzenlendi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Talebeleri Bediüzzaman'ı Anlattı

  Bediüzzaman Said Nursi'nin 54. ölüm yılı anısına Üsküdar Üniversitesi "Talebelerinin Gözüyle Bediüzzaman" başlıklı bir panel düzenledi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Yerel Seçimlere Doğru

  MHP Aksu Belediye Başkan adayı Özen'in proje tanıtım bilboardlarına zarar verildiği iddia edildi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Çeçen Lider ve Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

  Kahramanmaraş'ta, Çeçen lider Doku Umarov ile Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Adem Çoban ve astsubay Adil Kozanoğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı. (21 Mart 2014 Cuma )

   

  BEST Balıkesir-İstanbul DSİ: 100-84

  BEST Balıkesir-İstanbul DSİ: 100-84

  Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden BEST Balıkesir Basketbol Kulübü, kendi evinde İstanbul DSİ'yi 100-84 mağlup etti. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Çeçen Lideri Doku Umarov Öldü

  Çeçen Lideri Doku Umarov Öldü

  Çeçen isyancıların internet sitesi Kavkaz Center, Kafkas Emiri olarak bilinen ve Rusya’nın Kuzey Kafkasya Bölgesi'ndeki ayrılıkçı hareketlerin lideri olan Doku Umarov'un öldüğünü bildirdi. (18 Mart 2014 Salı )

   

  Rus İstihbaratı Umarov'un Öldürüldüğü İddiasını Doğrulamadı

  Rus İstihbaratı Umarov'un Öldürüldüğü İddiasını Doğrulamadı

  Kafkas bölgesinde faaliyette bulunan milis grupların lideri olarak bilinen Doku Umarov'un öldürüldüğüne dair iddiaları Rusya istihbaratı doğrulamadı. (18 Mart 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri