SON DAKİKA CİHAD HABERLERİ

Son Dakika Cihad Haberleri

 • 30 Temmuz 2016 00:17Saraybosna'da "Demokrasi Nöbeti"Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Başçarşı Meydanı'nda, "Dik dur eğilme, Bosna Hersek seninle" sloganıyla demokrasi nöbeti düzenlendi.
 • 29 Temmuz 2016 13:20Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'nin Tartışmalı StatüsüIrak'ta Sünni sivillere karşı insan hakları ihlallerinde bulunan Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin Başkomutan olan Başbakan Haydar el-İbadi'ye bağlı resmi güvenlik birimine dönüştürülme planı tartışmaları da beraberinde getirdi.
 • 29 Temmuz 2016 01:02Kudüs Tugayları'nın Askeri Geçit TöreniKudüs Tugayları'nın Askeri Geçit TöreniAA Filistin İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Tugayları birlikleri, Gazze'nin Refah kentinde etkinlik düzenledi.
 • 28 Temmuz 2016 21:48Büyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle Görüştü - BosnaBüyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle Görüştü - BosnaTürkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Boşnak akademisyenler ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek, darbe sonrasında yaşananlara dair görüş alışverişinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 20:48İsrail Başbakanı Netanyahu Açıklamasıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'e yönelik her türlü saldırının, Hamas ve İslami Cihad Hareketini ortadan kaldırmaya neden olacağı tehdidinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 20:40Nusra Cephesi FeshedildiSuriye'deki muhalif gruplardan Nusra Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed Culani, El Kaide'den ayrılarak Nusra Cehpesi'ni feshettiklerini, bunun yerine yeni kurdukları ve herhangi bir yabancı örgütle bağlantısı olmayan Fethu'ş Şam (Şam'ın Fethi) Cephesi adı altında mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 19:31Büyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle GörüştüTürkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Boşnak akademisyenler ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek, darbe sonrasında yaşananlara dair görüş alışverişinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 13:26Merkezi Planlama mı? Yalnız Kurtlar Mı?Merkezi Planlama mı? Yalnız Kurtlar Mı?IŞİD'e bağlı ya da ondan etkilenen eylemcilerin terör saldırıları artık birçok analizciye şu soruyu sorduruyor: Saldırganlar yalnız kurtlar mı yoksa merkezi bir savaş yönteminin parçası mı? IŞİD'in "merkez" bölgesi olarak Irak ve Suriye kabul edilirse kendi kontrol ettiği alanlar dışındaki son 1.5 yılda gerçekleşen eylemler şöyle kategorize edilebilir: Merkez bölge dışında kalan ama IŞİD'e bağlılığını ilan eden örgütlerin savaştığı alanlardaki eylemler, yakın çevrede etkinlik sağlamak veya yayılmak için yürüttüğü eylemler ve "merkez" bölgedeki savaşta kendisini rahatlatabilmek için yürüttüğü dış operasyonlar.
 • 28 Temmuz 2016 09:56Almanya'da Selefilerin Camisine Polis BaskınıAlmanya'da Selefilerin Camisine Polis BaskınıAlmanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde polis sekiz ev ve bir camiye baskın düzenledi.
 • 27 Temmuz 2016 23:59Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerBosna Hersek'te faaliyet gösteren dört sivil toplum kuruluşunun başkanları, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay'ı ziyaret ederek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete desteklerini bildirdi.
 • 27 Temmuz 2016 16:04İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriGazze'de İsrail'in Kudüs'teki Filistinlilere ait yapıları yıkmasını protesto için gösteri düzenlendi.
 • 27 Temmuz 2016 12:12Çanakkale Şehitleri İçin Boğaza Dalış YaptılarÇanakkale Şehitleri İçin Boğaza Dalış YaptılarZeytinburnu'nda yaşayan gönüllü vatandaşlardan kurulu su altı arama ve kurtarma timi, Çanakkale şehitleri için boğazın serin sularına dalış yaptı.
 • 27 Temmuz 2016 11:55Çanakkale Şehitleri İçin Boğaza Dalış YaptılarÇanakkale Şehitleri İçin Boğaza Dalış YaptılarZeytinburnu’nda yaşayan gönüllü vatandaşlardan kurulu su altı arama ve kurtarma timi, Çanakkale şehitleri için boğazın serin sularına dalış yaptı.
 • 26 Temmuz 2016 20:35Acıbadem Mahallesi Muhtarı Sertbaş, Düzenlenen Programla AnıldıAcıbadem Mahallesi Muhtarı Sertbaş, Düzenlenen Programla AnıldıFethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimi sırasında Türk Telekom Binası önündeki saldırıda hayatını kaybeden Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş, AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı'nca düzenlenen programla anıldı.
 • 25 Temmuz 2016 14:06655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Ardından655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Ardından655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı Recep Kara, altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini söyledi.
 • 25 Temmuz 2016 12:00655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Ardından655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı Recep Kara, altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini söyledi.
 • 23 Temmuz 2016 10:32Brezilya'daki Terör Örgütü OperasyonuBrezilya'daki Terör Örgütü OperasyonuSANTO Brezilya'daki Müslümanlar, Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'nda saldırı düzenlemeye hazırlandıkları ileri sürülen terör şüphelileri hakkında açık bir soruşturma açılmasını istedi.
 • 23 Temmuz 2016 03:10Bitlis'teki Stk'lardan Bitlis'teki Stk'lardan "Darbe Girişimi" TepkisiTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis Temsilciliği, Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) ve Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği (Tatvan İnsan Der) tarafından yaşanan darbe girişimiyle ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.
 • 22 Temmuz 2016 11:25Stk'lardan Darbe Girişimine TepkiStk'lardan Darbe Girişimine TepkiTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis Temsilciliği, Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) ve Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği (Tatvan İnsan Der) tarafından yaşanan darbe girişimiyle ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.
 • 22 Temmuz 2016 10:11Marmaris Baskıncısı Yaralı Yüzbaşıda Şifreli DuaMarmaris Baskıncısı Yaralı Yüzbaşıda Şifreli DuaMuğla'da Erdoğan'ın kaldığı oteli basan askerlerden olduğu belirtilen, olayda yaralandıktan sonra hastaneye kaldırılan ve üzerinden 'H.E. duaları' yazılı bir de not çıkan Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez'in tedavisi devam ediyor.
 • 21 Temmuz 2016 03:11Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ta uluslararası koalisyon güçlerinin, Enbar ilinde 600 Irak asker ile sınır koruma muhafızlarına verdiği askeri eğitimin tamamlandığı bildirildi.
 • 20 Temmuz 2016 17:20Gazze'de El-Halil'le Dayanışma GösterisiGazze'de İsrail askerlerinin giriş ve çıkışlarını kapattığı El-Halil kentiyle dayanışma gösterisi düzenlendi.
 • 20 Temmuz 2016 12:01Eyüplü Öğrencilerden Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliğine ZiyaretEyüplü öğrenciler Saraybosna'daki Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçiliğini ziyaret etti.
 • 20 Temmuz 2016 11:09Adana'da Elektrik KesintisiAdana'da 22 Temmuz Cuma günü 9 ilçede elektrik kesintisi bekleniyor.
 • 20 Temmuz 2016 09:52Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Seyhan, Sarıçam, Ceyhan, Yumurtalık, Feke, Aladağ, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 19 Temmuz 2016 13:17Başbakan Yıldırım, Partisinin Grup Toplantısında KonuştuBaşbakan Yıldırım, Partisinin Grup Toplantısında KonuştuBaşbakan Binali Yıldırım, "Hiçbir darbe kökü dışarıda, hoca kılıklı bir hain tarafından yönetilmemiştir.
 • 19 Temmuz 2016 11:55Başbakan Yıldırım: Ey FETÖ'nün Hainleri Siz Bizi Ne SandınızBaşbakan Yıldırım: Ey FETÖ'nün Hainleri Siz Bizi Ne SandınızDarbe girişimi sonrası ilk grup toplantısında "Tankın gücü, halkın gücünü yenememiştir. Ey FETÖ'nün hainleri siz bizi ne sandınız, korkar kaçar mı sandınız" dedi.
 • 18 Temmuz 2016 16:45Komutan Silahı Yanağıma Doğrultup Havaya Ateş Açtı"HATİCE ŞENSES - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstererek, darbecileri durdurmak için Boğaziçi Köprüsü'ne giden ve burada cuntacı bir askerin silahından çıkan kurşunla yaralanan 2 çocuk annesi 34 yaşındaki Safiye Bayat, "Konuşmak için yanına gittiğim komutan beni tutarak 'İşte sizi anneniz bu günler için doğurdu' dedi.
 • 15 Temmuz 2016 11:00Yarın, Ali Nar'ın Vefatının Birinci Yıl Dönümüİslami Edebiyat dergisi ve vakfının kurucusu, araştırmacı yazar, şair Ali Nar, Türkiye ve İslam dünyası arasında düşünce ve edebiyat köprüleri kurmaya çalışan biri olarak anılıyor.
 • 15 Temmuz 2016 09:17Katliam Yolu Araç Trafiğine KapatıldıNice şehrinde gerçekleşen terör olayının ardından, saldırının yapıldığı Promenade Des Anglais yolu yayalar dahil olmak üzere her türlü trafiğe kapalı.Nice sakinleri gece kalacak yeri olmayan insanlara kapılarını açtılar ve Nice taksicileri evlerine dönmek isteyen müşterilerini tüm gece bedava taşıma kararı aldılar.
 • 15 Temmuz 2016 09:04Nice'te Katliam Yolu Promenade Des Anglais Araç ve Yaya Trafiğine KapatıldıNice'te Katliam Yolu Promenade Des Anglais Araç ve Yaya Trafiğine KapatıldıNice şehrinde gerçekleşen terör olayının ardından, saldırının yapıldığı Promenade Des Anglais yolu yayalar dahil olmak üzere her türlü trafiğe kapalı.Saldırının Fransa'nın Ulusal Günü olan 14 Temmuz'da yapılması bir sembole saldırı olarak nitelendirildi.
 • 15 Temmuz 2016 08:48Fransa'nın İncisi Nice Suriye'ye En Çok Cihatçı Gönderen KentFransa'nın İncisi Nice Suriye'ye En Çok Cihatçı Gönderen KentFransız turizmin önemli kentlerinden olan Nice, terör saldırısıyla sarsıldı. Turistlerin gözde şehri Nice, aynı zamanda Suriye'ye en çok cihatçı gönderen Fransız kenti.
 • 14 Temmuz 2016 20:54Alman Gazeteci, Avrupalı Gençlerin IŞİD'e Nasıl Katıldığını AnlattıAlman Gazeteci, Avrupalı Gençlerin IŞİD'e Nasıl Katıldığını AnlattıAlmanya'da İslamcı gruplar üzerinde araştırma yapan gazeteci Claudia Dantschke, Avrupa'da yaşayan gençlerin Pop-Cihadizm akımından etkilenerek radikal İslamcı gruplara katıldıklarını söyledi.
 • 14 Temmuz 2016 17:18Netanyahu'nun Arap Ülkeleriyle "Normalleşme" Açıklamasına TepkilerFilistinli önde gelen gruplar İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Arap ülkeleriyle normalleşme açıklamasına tepki gösterdi.
 • 14 Temmuz 2016 16:11Avusturya'da Daeş Propagandası Yaptığı İddia Edilen İmama 20 Yıl HapisAvusturya'nın Graz şehrinde imam olarak görev yapan Bosna asıllı 34 yaşındaki M. O. terör örgütü DAEŞ'in propagandasını yaptığı ve örgüte savaşçı kazandırdığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 13 Temmuz 2016 15:27DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Milletvekillerine MektupDSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) partilerin milletvekillerine gönderdiği mektupta, "Siz değerli milletvekillerimizi, halkın kaderini yeniden ele alması, makus talihini yenebilmesi, ulusal onurumuzun korunması için, gece başınızı yastığa koyduğunuzda beş dakika düşünmeye ve bu uğurda yurtsever bir duruş sergilemeye davet ediyorum.
 • 12 Temmuz 2016 17:01CHP Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Suriyelileri vatandaşlığa alacağız.’ Niye alıyorsun? Savaşın bitmesi, Suriye’nin onarılması lazım. Sonra Suriyeli kardeşlerimiz kendi iradeleriyle kendi ülkelerine dönerler.
 • 12 Temmuz 2016 16:11Kılıçdaroğlu: 20 Milyon Dolar'a Türkiye'nin Özgürlüğü, İradesi, Saygınlığı İsrail'e Satıldı (3)"daha ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLMEDEN DAVUL ZURNA İLE KÖPRÜ AÇILIŞI YAPTILAR"Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Teröre lanet olsun dedik.
 • 12 Temmuz 2016 14:55Kılıçdaroğlu: Suriyelilere Vatandaşlık İçin Referandum YapalımKılıçdaroğlu: Suriyelilere Vatandaşlık İçin Referandum YapalımTürkiye ile İsrail arasında varılan mutabakata ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "20 milyon Dolar'a Türkiye'nin özgürlüğü, iradesi, saygınlığı İsrail'e satıldı" dedi.
 • 12 Temmuz 2016 08:57Vegan Çiftten Bebeklerinin Velayeti AlındıVegan Çiftten Bebeklerinin Velayeti Alındıİtalya'nın Milano kentinde vegan bir çiftin bebeği yetersiz beslenme nedeniyle hastaneye kaldırılınca, mahkeme çocuğun velayetini anne-babasının elinden aldı.
 • 11 Temmuz 2016 18:41Srebrenitsa Soykırımının 21. YılıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Srebrenitsa soykırımında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla görüştü.
 • 10 Temmuz 2016 23:53İslami Cihad'dan Suudi Arabistan'a Tepkiİslami Cihad Hareketi, Suudi Arabistan Prensi Turki el-Faysal'ın, İslami Cihad'ın "bölgede kaos" çıkardığı yönündeki açıklamalarını kınadı.
 • 10 Temmuz 2016 22:33Hamas'tan İran ve Suudi Arabistan'ın İddialarına YanıtHamas, İran Devrim Muhafızları Müsteşarı Tuğgeneral Khosrow Oruj'un, "Hamas İsrail ile müzakere çabasında" şeklindeki açıklamalarını kınadı.
 • 09 Temmuz 2016 16:15Srebrenitsa Soykırımının 21. Yıl DönümüSrebrenitsa Soykırımının 21. Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Srebrenitsa'da hayatını kaybeden kurbanların cenazelerini taşıyan tırın Saraybosna'daki geçişi Tırın geçişi için gelen vatandaşlar Tırın gelmesi Tıra çiçek koyanlar Elinde 22 yaşında öldürülen oğlunun fotoğrafını tutan Fatima Hubijar Fatima Hubijar ile röportaj Tırın geçişi Tır yolda giderken çiçek koyanlar Srebrenitsa soykırımının 21. yıl dönümü Soykırımda hayatını kaybeden kurbanların cenazelerini taşıyan tır, Visoko'dan başkent Saraybosna'ya ulaştı 11 Temmuz'da Potoçari'de toprağa verilecek 127 kurbana ait cenazeler gözyaşlarıyla uğurlandı VİSOKO/ Srebrenitsa'daki soykırımda hayatını kaybeden kurbanlardan kimlik tespiti yapılan 127 kişinin cenazelerini taşıyan tır, Visoko'dan hareket etti.
 • 09 Temmuz 2016 15:33Srebrenitsa Soykırımının 21. Yıl DönümüSrebrenitsa Soykırımının 21. Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Soykırım kurbanlarının cenazelerini taşıyan tır konvoyu detayı Tabutları yolcu etmeye gelenlerden Ziba Alic'in konuşması Duaların okunması Srebrenitsa soykırımının 21. yıl dönümü Soykırımda hayatını kaybeden kurbanların cenazelerini taşıyan tır, Visoko'dan başkent Saraybosna'ya ulaştı 11 Temmuz'da Potoçari'de toprağa verilecek 127 kurbana ait cenazeler gözyaşlarıyla uğurlandı VİSOKO/ Srebrenitsa'daki soykırımda hayatını kaybeden kurbanlardan kimlik tespiti yapılan 127 kişinin cenazelerini taşıyan tır, Visoko'dan hareket etti.
 • 09 Temmuz 2016 14:17Srebrenitsa Soykırımının 21. Yıl DönümüVİSOKO/ Srebrenitsa'daki soykırımda hayatını kaybeden kurbanlardan kimlik tespiti yapılan 127 kişinin cenazelerini taşıyan tır, Visoko'dan hareket etti.
 • 06 Temmuz 2016 14:17Bosna Hersek'te Şehitler AnıldıSARAYBOSNA/ 1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı'nın ardından "Şehitler Günü" ilan edilen Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde, ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzetbegovic'in mezarı başında tören düzenlendi.
 • 04 Temmuz 2016 11:41Sp Van İl Başkanı Özay İlhan'dan Bayram MesajıSp Van İl Başkanı Özay İlhan'dan Bayram MesajıSaadet Partisi (SP)Van İl Başkanı Özay İlhan, Ramazan bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, birlik beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı.
 • 03 Temmuz 2016 07:46Diyarbakır-Brüksel Saldırıları Ortak Hücre İşi ÇıktıDiyarbakır-Brüksel Saldırıları Ortak Hücre İşi ÇıktıDiyarbakır'da HDP mitingine bombalı saldırı düzenleyen teröristlerin, Brüksel'deki saldırıyı gerçekleştiren isimlerden İbrahim El Bakraoui'yi Türkiye'den Rakka'ya geçirmek isterken yakalandıkları ortaya çıktı.
 • 03 Temmuz 2016 04:58Saraybosna'da Şehit Aileleri ve Yetimlere İftar Verildi - BosnaSaraybosna'da Şehit Aileleri ve Yetimlere İftar Verildi - BosnaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar detay görüntüleri İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Feyza Tanok Sehbajraktarevic açıklaması Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci açıklaması Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay açıklaması Saraybosna'da şehit aileleri ve yetimlere iftar verildi Bosna Hersek'te faaliyet gösteren İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi ile Şanlıurfa'nın Eyyübiye Belediyesi işbirliğinde başkent Saraybosna'da şehit aileleri ve yetimlere iftar verildi.