SON DAKİKA ÇUMRA HABERLERİ

Son Dakika Çumra Haberleri

 • 15:29Konya'da 31 İlçeye Yönelik Kültür Gezileri DüzenleniyorKonya'da 31 İlçeye Yönelik Kültür Gezileri DüzenleniyorKonya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Konya’nın 31 ilçesinden vatandaşların katıldığı Konya Kültür Gezileri düzenliyor.
 • 22:30Mahir Ünal: Mahir Ünal: "Biz Bu Ülkeyi Babalarımızdan Miras Almadık, Çocuklarımızdan Emanet Aldık"Görüntü Dökümü: -Mitinge katılan partililerden detaylar-Mahir Ünal'ın kürsüye çıkması ve selamlama- Mahir Ünal'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: - "Biz 27 milyar dolardan aldığımız Merkez Bankasının döviz rezervini, 129 milyara çıkardık.
 • 20:00AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Konya'da İlçe Mitinglerine KatıldıAK Parti Grup Başkanvekili Ünal Konya'da İlçe Mitinglerine KatıldıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Konya’da partisinin düzenlediği Çumra ve Karapınar ilçe mitinglerine katıldı.
 • 19:17AK Parti Grup Başkanvekili Ünal AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Biz 27 milyar dolardan aldığımız Merkez Bankasının döviz rezervini, 129 milyara çıkardık.
 • 18:15Michigan Üniversitesi, Konya'ya GeliyorDünyanın önemli tarım üniversitelerinden ABD'deki Michigan Devlet Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 14:33Mıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiMıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiTürkiye’nin gıda ve tarım alanında ilk ihtisas üniversitesi olma özelliğini taşıyacak olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile ABD’nin Michigan Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 17:30Altın Dokunuşlar - İlmek İlmek Konya Sergisi AçıldıAltın Dokunuşlar - İlmek İlmek Konya Sergisi AçıldıKonya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın (KOMEK) Altın Dokunuşlar Genel Sergi, Sanat ve Bilgi Şöleni, “İlmek İlmek Konya” konseptiyle açıldı.
 • 17:26Konya'yı "İlmek İlmek" DokudularAltın Dokunuşlar Sanat ve Bilgi Şöleni kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) kursiyerlerince hazırlanan, Konya kültürüne ait el sanatları, "İlmek İlmek Konya" sergisinde beğeniye sunuldu.
 • 14:33AK Parti Miletvekili Adayı Kaleli Çumra'da Destek İstediAK Parti Miletvekili Adayı Kaleli Çumra'da Destek İstediAK Parti Konya Milletvekili Adayı Muhammet Uğur Kaleli, Çumra’da esnaf ziyareti yaparak yaklaşan genel seçimler öncesi destek istedi.
 • 10:25MHP Adayları Karapınar ve Çumra'daMHP Adayları Karapınar ve Çumra'daMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Karapınar ve Çumra ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürdü.
 • 14:49Çumra Belediyesi Okçuluk Takımını Türkiye Şampiyonası ile KurduÇumra Belediyesi Okçuluk Takımını Türkiye Şampiyonası ile KurduKonya’nın Çumra İlçe Belediyesi Çatalhöyük Belediye Spor Okçuluk Takımı Çumra’da düzenlenen Geleneksel Türkiye Okçuluk Kış Finali ile kuruldu.
 • 13:14MHP Adayı Gönen, Seçim Çalışmalarını SürdürüyorMHP Adayı Gönen, Seçim Çalışmalarını SürdürüyorMilliyeti Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Prof. Dr. M. Sait Gönen, seçim çalışmalarında Hotamış, Çumra Güvercinlik, Yarma ve Kalfalar’da devam etti.
 • 11:35Geleneksel Okçuluk Türkiye Şampiyonu Akşehir'den?Geleneksel Okçuluk Türkiye Şampiyonu Akşehir'den?Geleneksel Okçuluk Kış Ligi Türkiye Finali, Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu ve Çumra Belediyesinin sponsorluğun da Çumra’da yapıldı.
 • 15:25Destap Projesi TanıtıldıKonya’da hizmete başlayan Denetimli Serbestlik Takip Projesi (DESTAP) tanıtıldı.
 • 14:45Denetimli Serbestlikte "Parmak İzi" DönemiHaklarında adli kontrol kararı verilenler ve şartlı tahliye edilerek denetimli serbestlik tedbiri altında bulunanların, imza yerine parmak izi tanıyan cihazla takibine olanak sağlayan "Denetimli Serbestlik Takip Projesi" (DESTAP), Türkiye'de ilk kez Konya'da uygulanmaya başlandı.
 • 12:21Halcilikten Turizme Geçti, İzmir'e Taç Mahal'i İnşa EdecekHalcilikten Turizme Geçti, İzmir'e Taç Mahal'i İnşa EdecekSunis Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal, Antalya dışındaki ilk otel yatırımları olan 5 yıldızlı Efes Royal Palace'ın 15 Haziran'da Özdere'de açılacağını söyledi.
 • 14:40Karaman'da Okul Servisi Motosiklete Çarptı: 1 ÖlüKaraman'da okul servisinin çarptığı motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • 10:35Karaman'da Minibüsle Motosiklet Çarpıştı: 1 ÖlüKaraman'da Minibüsle Motosiklet Çarpıştı: 1 ÖlüKaraman'da, minibüsle motosikletin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
 • 19:29AK Parti Çumra'da Seçim Çalışmalarını SürdürdüAK Parti Çumra'da Seçim Çalışmalarını SürdürdüAK Parti Konya İl Başkanlığı Çumra’da seçim çalışmalarına devam etti.
 • 23:478. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç8. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Gençlik ve Spor Bakanı KılıçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile diğer protokol üyeleri- Kurdele kesilmesi - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması - Stantların gezilmesi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'da- Bakan Kılıç: "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.
 • 22:56Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Çumra'daGençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Çumra'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Kılıç'ın stadyumu incelemesi- Sporcu bir kızın resim çerçevesi vermesi- Futbolcular ile fotoğraf çekimi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Konya'nın Çumra ilçesindeki stadyumda incelemelerde bulundu.
 • 18:44Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.
 • 15:45Büyükşehir Tarımsal Desteği ArtırıyorBüyükşehir Tarımsal Desteği Artırıyorİlçe buluşmalarını Güneysınır, Çumra ve Akören’de sürdüren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2015 yılı için çiftçiye 22 milyon liralık küçük ölçekli sulama projesi desteği, 9 milyon liralık fidan ve fide, 2 milyon liralık bağ aparatı desteği verdiklerini söyledi.
 • 15:06Büyükşehir Tarımsal Desteği ArtırıyorBaşkan Akyürek, gelecek yıldan itibaren uygulamaya geçmek üzere 61 milyon liralık yeni proje hazırladıklarını ifade etti.
 • 10:14Rektör Gökbel'in İlçe Ziyaretleri SürüyorRektör Gökbel'in İlçe Ziyaretleri SürüyorSelçuk Üniversitesi’nin ilçelerde bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına ziyaretlerini sürdüren Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, son olarak Beyşehir, Bozkır, Akören ve Çumra ilçelerini ziyaret ederek, buralarda bulunan birimlerde inceleme yaptı.
 • 15:55AK Parti Milletvekili Adayı Baloğlu Çumra'daAK Parti Milletvekili Adayı Baloğlu Çumra'daAK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Baloğlu, Konya’nın Çumra ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek ilçenin Karkın Mahallesi’ndeki temel atma törenine katıldı.
 • 12:25Türkiye'nin Laleleri Konya'da YetişiyorTürkiye'nin Laleleri Konya'da YetişiyorTürkiye’nin lale üretimi, Konya’nın İsmil mahallesinden karşılanıyor.
 • 18:00Altunyaldız, Çumra'da Esnaf ve Vatandaşla BuluştuAltunyaldız, Çumra'da Esnaf ve Vatandaşla BuluştuAK Parti Konya Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, seçim çalışmalarını Çumra’da sürdürdü.
 • 15:19Eşiyle İlişkisi Olduğu İddiasıyla Uyuşturucu Satıcısını ÖldürdüEşiyle İlişkisi Olduğu İddiasıyla Uyuşturucu Satıcısını ÖldürdüKonya'da uyuşturucuyu bırakmak için tedavi gören Gökhan Ü.,kendisi yokken eşiyle birlikte olduğu iddiasıyla uyuşturucu satıcısı Mehmet Koçak'ı bıçaklayarak öldürdü.
 • 11:42Türk Laleleri Dünya Caddelerini SüslüyorTürk Laleleri Dünya Caddelerini SüslüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lale bahçesi- Fotoğraf çekenler- Çumra'daki Asla Lale Firması'nın Üretim Müdürü Beyhan Gürses röportajı Türk laleleri dünya caddelerini süslüyor- Türkiye'nin lale üretiminin yaklaşık yüzde 90'ını karşılayan Konya'daki bir firmanın yetiştirdiği laleler, İstanbul'un yanı sıra pek çok ülkedeki cadde ve meydanları renklendiriyor- Firmanın üretim müdürü Gürses: "Biz sadece Konya olarak bile Hollanda ile yarışabilecek potansiyele sahibiz. Türkiye'nin potansiyelini düşündüğümüzde tüm dünyada bu alanda söz sahibi olabiliriz" AYŞE ŞENSOY/ANIL KURU - Türkiye'nin lale üretiminin yaklaşık yüzde 90'ını karşılayan Konya'nın Çumra ilçesindeki firmanın yılda ürettiği 60 milyon lale, İtalya, Bulgaristan, Türkmenistan, Afganistan gibi pek çok ülkenin cadde ve meydanlarını süslüyor.
 • 14:39Konya'da Rekolte ArtacakKonya'da Rekolte ArtacakKonya’nın 2014-15 ekim döneminde uzun yıllar ortalamasından yüzde 38 fazla yağış aldığını açıklayan Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bayram Sade, yağışların düşme periyodunun da çok iyi gerçekleştiğini, olumlu iklim koşullarının devamı veya çok olumsuz koşulların yaşanmaması halinde, üretimin artacağını söyledi.
 • 11:57Sivas'a Jeotermal Sera KuruluyorSivas'a Jeotermal Sera KuruluyorSivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Meslek Yüksek Okulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Sıcak Çermik Kaplıcası yakınına kurulması planlanan jeotermal serada yıllık 90 ton domates üretimi yapacak.
 • 11:07Sivas'ta Jeotermal Serada Domates ÜretilecekSivas'ta Jeotermal Serada Domates ÜretilecekSivas Cumhuriyet Üniversitesi MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Sıcak Çermik Kaplıcası yakınına kurulması planlanan jeotermal serada domates üretimi yapacak.
 • 15:10Arazi Toplulaştırması KararıAdana, Aksaray, Ankara, Ardahan, Bolu ve Konya'daki bazı yerlerde arazi toplulaştırması yapılacak.
 • 09:43Yaralıları Kamyonet Ezdi: 2 ÖlüYaralıları Kamyonet Ezdi: 2 ÖlüKonya-Karaman karayolunda bir otomobil motosiklete çarptı.
 • 01:30Konya'da Trafik Kazası: 2 ÖlüKonya'da Trafik Kazası: 2 ÖlüKonya'da aynı yönde seyreden iki otomobilin çarptığı motosiklette bulunan 2 kişi hayatını kaybetti.
 • 01:07Konya'da Trafik Kazası: 2 ÖlüKonya'da Trafik Kazası: 2 ÖlüKonya'da aynı yönde seyreden iki otomobilin çarptığı motosiklette bulunan 2 kişi hayatını kaybetti.
 • 13:13Çift Hat Hızlı Tren Yol Çalışmaları Mayıs Ayında TamamlanacakKaraman-Konya arasında devam eden çift hat hızlı tren yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.
 • 17:22Karaman'da Hızlı Tren Yol ÇalışmalarıKaraman'da Hızlı Tren Yol ÇalışmalarıKaraman-Konya arasında devam eden çift hat hızlı tren yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.
 • 17:20Vali Yardımcısı Sun Ereğli'de İncelemede BulunduKonya Vali Yardımcısı İbrahim Hayrullah Sun, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binası yapılması için bakanlığın yatırım programına aldığını ve binanın yapılacağını söyledi.
 • 12:32Bilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daBilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daKonya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Bilgi Merkezi öğrencileri, Çatalhöyük ile Çumra Şeker Entegre Tesislerini gezdi.
 • 14:21Çumra Yüzme Havuzuna KavuşuyorÇumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, ilçede inşaatına başlanan kapalı yüzme havuzun bir yıl içinde tamamlanacağını söyledi.
 • 09:29İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Atanan Keskin, Göreve Başladıİl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Atanan Keskin, Göreve BaşladıKaraman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne atanan Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Haşim Keskin görevine başladı.
 • 12:46Linç Edilmek İstenen Cinayet Zanlısı TutuklandıKonya’da, alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada iki kardeşten birini öldüren diğerini de yaralayan cinayet zanlısı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 10:46Konya'daki CinayetKonya'da bir kişi, iki kardeşten birini silahla öldürdüğü, diğerini de ağır yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.
 • 12:35Akyürek: Akyürek: "Grup Suyu Hayat Olacak"Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 9 ilçeyi kapsayan grup suyu projeleri ile alakalı yaptığı açıklamada, “Grup suyu çalışmalarıyla tüm yerleşim merkezlerimizde sağlıklı, kesintisiz ve güvenilir su hizmeti vereceğiz.
 • 09:15Konya'da Kuvvetli Yağış ve Fırtına UyarısıKonya'da Kuvvetli Yağış ve Fırtına UyarısıKonya, Niğde ve Aksaray illerinde zaman zaman kısa süreli fırtınaya dönüşecek rüzgar ve kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
 • 16:00Mart Dünya Kadınlan GünüKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
 • 12:26Başkan Akyürek'ten Kadınlara Müjdeli KutlamaBaşkan Akyürek'ten Kadınlara Müjdeli KutlamaKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, bu günün sorunlarla, acılarla değil umut, heyecan ve iyimserlikle kutlandığı bir dünya diledi.
 • 13:52Seydişehir'de Hayvan Pazarı AçıldıSeydişehir ilçesinde perşembe günleri kurulacak canlı hayvan satış pazarı törenle açıldı.