SON DAKİKA ÇUMRA HABERLERİ

Son Dakika Çumra Haberleri

 • 14:36Çumra Belediyesi'nden Eğitime DestekÇumra Belediyesi'nden Eğitime DestekKonya’nın Çumra İlçe Kaymakamlığı himayesinde Çumra Belediyesi ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu kapsamında imzalanan protokolle, liselerarası münazara yarışmaları başladı.
 • 14:25Dedemli'de Kamulaştırma Toplantısı YapıldıDedemli'de Kamulaştırma Toplantısı YapıldıKonya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Hadim'in Dedemli mahallesinde baraj altında kalacak evlerin iskan uygulamaları ile ilgili kamulaştırma bedelleri hakkında toplantı yapıldı.
 • 11:35Çumra Belediyesi Düğün Salonuna Engelli AsansörüÇumra Belediyesi Düğün Salonuna Engelli AsansörüKonya’nın Çumra İlçe Belediyesi, bakımı yapılan belediye düğün salonuna engelli asansörü yapıldı.
 • 11:08Çumra Belediyesi Mahalle İstişare Toplantıları BaşladıÇumra Belediyesi Mahalle İstişare Toplantıları BaşladıKonya’nın Çumra İlçe Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahalle İstişare Toplantıları başladı.
 • 16:05AK Parti Milletvekili Kaleli'den Çumra TMO'ya ZiyaretAK Parti Milletvekili Kaleli'den Çumra TMO'ya ZiyaretAK Parti Konya Milletvekili Uğur Kaleli, AK Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar ve Çumra Ziraat Odası Başkanı Süleyman Akbaş, Toprak Mahsulleri Ofisi Çumra Ajans Amirliği’ni ziyaret etti.
 • 14:09Genç Komek Güz Okulu Yoğun İlgi GörüyorGenç Komek Güz Okulu Yoğun İlgi GörüyorKonya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç KOMEK bünyesinde gençlere hafta sonları Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, Arapça, İngilizce ve yüzme eğitimleri veren Güz Okulu’na yoğun ilgi üzerine 16 Kasım’a kadar ek kayıt imkanı tanındı.
 • 12:06Konya'nın 4 İlçesinde Daha Su Sorunu ÇözüldüKonya'nın 4 İlçesinde Daha Su Sorunu ÇözüldüKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su azlığı yaşayan Yunak merkez mahalleleri, Akşehir Ortaca Mahallesi, Çumra Apa Mahallesi ve sağlık açısından suyu içilemez halde olan Karatay Yağlıbayat Mahallesi’nin sağlıklı, kesintisiz ve uzun süreli su ihtiyacını açmış olduğu kuyularla giderdi.
 • 11:59Koski 4 İlçede Daha Su Sorununu ÇözdüKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü suyu yetersiz olan Akşehir, Çumra, Yunak ve Karatay ilçelerine bağlı mahallelerde çalışmalar yaptı.
 • 12:54Konya'nın 31 İlçesinde Bakımsız Mezarlık KalmadıKonya'nın 31 İlçesinde Bakımsız Mezarlık KalmadıKonya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçe ve 752 yeni mahallede bulunan bin 614 mezarlıkta temizlik, bakım ve çevre düzenlemesi yaparken bazı ilçelerde yeni mezarlıklar da oluşturuyor.
 • 13:30Yanlış Eve Ateş Ederek Komşu Kızını Öldüren Sanığa Müebbet İstendiYanlış Eve Ateş Ederek Komşu Kızını Öldüren Sanığa Müebbet İstendiAdana'da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken yanlışlıkla komşu evine ateş ederek 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldüren 51 yaşındaki Mehmet Çaktır hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 11:53Yanlış Eve Ateş Ederek Komşu Kızını Öldüren Sanığa Müebbet İstendiYanlış Eve Ateş Ederek Komşu Kızını Öldüren Sanığa Müebbet İstendiAdana'da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken yanlışlıkla komşu kızını öldüren Mehmet Çaktır hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 09:49Muhtarlar Konya Şeker'i GezdiMuhtarlar Konya Şeker'i Gezdiİç Anadolu Bölgesi Muhtarlar Federasyonu ve Konya Muhtarlar Derneği’ne üye mahalle ve köy muhtarlarından oluşan kalabalık bir heyet gruplar halinde başta Çumra Şeker Kampüsü olmak üzere Anadolu Birlik (AB) Holding çatısını altında kurulan yatırımları yerinde gördü ve inceledi.
 • 14:29Konya İçme Suyuna KavuşuyorKonya'nın 50 yıllık içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla Mavi Tünel'den Konya'ya içme suyu verilmesi çalışmalarında sona yaklaşıldı.
 • 13:44Konya, Mavi Tünel'den Gelecek İçme Suyuna KavuşuyorKonya, Mavi Tünel'den Gelecek İçme Suyuna KavuşuyorMavi Tünel’den Konya şehrine içme suyu verilmesine ilişkin Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri arasında imzalanan protokol kapsamında yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı.
 • 10:20Gönen, Çumra'da Partisine Destek İstediGönen, Çumra'da Partisine Destek İstediMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili ve 26.Dönem Milletvekili adayı Sait Gönen, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
 • 14:05Çumra'ya 17 Milyon Dolarlık Enerji YatırımıÇumra'ya 17 Milyon Dolarlık Enerji YatırımıKonya’nın Çumra ilçesine yapılacak enerji yatırımının protokolü düzenlenen törenle imzalandı.
 • 11:00Derbent'te Entegre Hastane Törenle Hizmete AçıldıKonya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Derbent Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla yapımı tamamlanan Derbent Toplum Sağlığı Merkezi Entegre Hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 10:24Derbent Entegre Hastaneye KavuştuDerbent Entegre Hastaneye KavuştuKonya’nın Derbent ilçesinde, devlet vatandaş işbirliği ile yapılan Derbent Toplum Sağlığı Merkezi Entegre Hizmet binası düzenlenen törenle ilçe halkının hizmetine açıldı.
 • 19:48Hsyk: 137 Adli, 19 İdari Hakim ve Savcının Görev Yerleri DeğiştiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi'nin adli ve idari yargı kararnameleri kapsamında yapılan açıklamaya göre, 137 adli, 19'u idari hakim ve savcının görev yerleri değişti.
 • 18:58Hysk 137 Hakim ve Savcının Görev Yerini DeğiştirdiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 137 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi.
 • 18:35HSYK 156 Hakim ve Savcının Görev Yerini DeğiştirdiHSYK 156 Hakim ve Savcının Görev Yerini DeğiştirdiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, adli yargı kararnamesiyle 137, idari yargı kararnamesiyle 19 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi.
 • 12:42Öğrenciler Hafta Sonu Genç Komek'teÖğrenciler Hafta Sonu Genç Komek'teKonya Büyükşehir Belediyesi, Genç KOMEK bünyesinde 8-16 yaş grubundaki öğrencilere yönelik Güz Okulları açıyor.
 • 11:57Öğrenciler Hafta Sonu Genç KOMEK'teÖğrenciler Hafta Sonu Genç KOMEK'teKonya Büyükşehir Belediyesi, Genç KOMEK bünyesinde 8-16 yaş grubundaki öğrencilere yönelik Güz Okulları açıyor.
 • 11:10Konya Şeker'den Üreticilere Motorin DesteğiKonya Şeker'den Üreticilere Motorin DesteğiAK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, pancar söküm sezonunun başlamasıyla birlikte sıkıntıya girmesini istemediği üreticilere 22 milyon 912 bin 351 lira tutarındaki 5 milyon 742 bin 444 litre motorin desteği verilmesi talimatı verdi.
 • 17:28İlçelerdeki Yatırım Hamlesi Güneysınır ve Çumra'daKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerde gerçekleştirdiği Yatırım Hamlesi programlarına Güneysınır ve Çumra'da devam etti.
 • 16:21Büyükşehir İlçelerdeki Yatırımlarını SürdürüyorBüyükşehir İlçelerdeki Yatırımlarını Sürdürüyorİlçelerdeki Yatırım Hamlesi programlarını Güneysınır ve Çumra ilçelerinde sürdüren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılan tüm çalışmaların amacının Büyük Türkiye idealine ulaşmak olduğunu söyledi.
 • 17:25Yaralı Şahinler Tedavi Altına AlındıKonya'nın Altınekin ve Çumra ilçelerinde yaralı halde bulunan iki şahin, tedavilerinin ardından yeniden doğaya salınacak.
 • 17:13Torku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıTorku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıTorku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da başladı Hasan DÖNMEZ/KONYA,(DHA) Uluslararası Torku Mevlana Turu (İnternational Tour Of Torku Mevlana), bugün Konya'da başladı.
 • 16:44Konya - Torku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıKonya - Torku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıTorku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da başladı Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan Uluslararası Torku Mevlana Turu (Internatıonal Tour Of Torku Mevlana) Konya'da başladı.
 • 13:24Torku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıTorku Mevlana Bisiklet Turu Konya'da BaşladıUluslararası torku Mevlana Turu (İnternational Tour Of Torku Mevlana), bugün Konya'da başladı.
 • 16:03Konya Şeker'de Pancar Alımına BaşlandıKonya Şeker'de Pancar Alımına BaşlandıTürkiye’de şeker üretiminin beşte birini karşılayan Konya Şeker’de 2015-2016 yılı pancar alım sezonu, Çumra Şeker’de düzenlenen törenle başladı.
 • 11:07Vanlı Gazetecilerin Konya Gezisi Sona ErdiVanlı Gazetecilerin Konya Gezisi Sona ErdiKonya Gazeteciler Cemiyeti ve Vangölü Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ve Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün de (BYEGM) destek verdiği proje kapsamında Konya’ya gelen ve il merkezinin yanı sıra Beyşehir ve Çumra ilçelerini de gezen Vanlı gazeteciler bölgeden mutlu ayrıldı.
 • 14:54Vanlı Gazeteciler Konya'yı GezdiVanlı Gazeteciler Konya'yı GezdiKonya Gazeteciler Cemiyeti ve Vangölü Gazeteciler Cemiyeti’nin müşterek olarak düzenlediği, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün de (BYEGM) destek verdiği 3 gün süreli “gazeteci değişim programı” çerçevesinde Konya’ya gelen Van’da görev yapan gazeteciler, Konya’yı gezdi.
 • 09:48Suriyeli Gelin Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıKonya’da bir kişi, aracı vasıtasıyla tanışıp evlendiği Suriyeli eşinin, düğün sabahı altın ve eşyalarla kaçtığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 18:27Suriyeli Eşi Tarafından Dolandırıldığı İddiasıSuriyeli Eşi Tarafından Dolandırıldığı İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fetih Çam'ın Konya Adliyesi'ne gelişi - Çam'ın konuşması - Çam'ın adliyeden çıkışı - Düğün fotoğrafları Suriyeli eşi tarafından dolandırıldığı iddiası- Çumra'da bir kişi, aracı vasıtasıyla tanışıp evlendiği Suriyeli eşinin, düğün sabahı altın ve eşyalarla kaçtığı iddiasıyla savcılığa başvurdu Konya'da bir kişi, aracı vasıtasıyla tanışıp evlendiği Suriyeli eşinin, düğün sabahı altın ve eşyalarla kaçtığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 16:11Suriyeli Gelin Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıSuriyeli Gelin Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıKonya’da bir kişi, aracı vasıtasıyla tanışıp evlendiği Suriyeli eşinin, düğün sabahı altın ve eşyalarla kaçtığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 15:16Komek Yeni Eğitim Yılına BaşladıKonya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının (KOMEK) yeni eğitim yılı açılışı gerçekleştirildi.
 • 14:39Suriyeli Gelin, Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıSuriyeli Gelin, Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıKonya'da yüzde 46 oranında görme engeli olan 32 yaşındaki Fetih Çam, Hatay'da bulup dini nikahla evlendiği Suriyeli Mirfet H.?nin düğün sabahı altınlar ve yeni alınan elbiselerle kaçtığını görünce şoka uğradı.
 • 14:15Suriyeli Gelin, Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıSuriyeli Gelin, Düğün Sabahı Altınları Alıp KaçtıKonya'da tarım işçiliği yapan ve yüzde 46 oranında görme engeli olan 32 yaşındaki Fetih Çam, dini nikahla evlendiği Suriyeli Mirfet H.'nin düğünün ertesi sabahı, altınlar ve yeni alınan elbiselerle kaçtığını öne sürüp, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 15:15Konya'da İlçelerin Geleceği PlanlanıyorKonya'da İlçelerin Geleceği PlanlanıyorKonya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın tüm ilçeleriyle birlikte planlandığı Çevre Düzeni Planı’nın ardından ilçelerin geleceğinin planlanacağı Nazım İmar Planı’nı hazırlıyor.
 • 14:43İlçelerin Geleceği PlanlanıyorKonya Çevre Düzeni Planı çalışmasının devamı niteliğinde olacak 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışması, ilçelerin 30 yıllık geleceğini etkileyecek.
 • 11:22Konya Ovası'na Konya Ovası'na "Bereket" KanalıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Apa-Hotamış İletim (AHİ) Kanalı havadan görüntüsü, - DSİ Konya 4. Bölge Müdürü Mustafa Uzun ile röportaj, Konya Ovası'na "bereket" kanalı- Yapımı devam eden ve Göksu havzasından akan suyu Konya Ovası ile buluşturacak AHİ Kanalı, ortalama 100 metreküp debisi ve 125 kilometrelik uzunluğuyla bölgeye bereket getirecek- DSİ Konya 4. Bölge Müdürü Uzun: - "Kızılırmak'ın yıllık ortalama debisi saniyede 50 metreküptür.
 • 11:16Konya Ovası'na "Bereket" KanalıKonya Ovası Projesi (KOP) kapsamında yapımı süren ve Göksu havzasındaki suyu Konya Ovası ile buluşturacak Apa-Hotamış İletim (AHİ) Kanalı, saniyede 100 metreküp debisiyle bozkırı suya doyuracak.
 • 15:17Çumra Belediyesi Kurban Bayramına ve Eğitim Yılına HazırÇumra Belediyesi Kurban Bayramına ve Eğitim Yılına HazırKonya’nın Çumra İlçe Belediyesi her yıl olduğu gibi Bayram hazırlıklarını ve eğitim-öğretim yılı öncesi okullarda gerekli temizlik ve bakımları yaparak hazırlıklarını tamamladı.
 • 14:41Başkan Oğuz'dan Kurban Bayarım MesajıBaşkan Oğuz'dan Kurban Bayarım MesajıKonya’nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 • 13:24Süleymanhacı - Üçkuyu Köyü Yolu AsfaltlandıKaraman İl Genel Meclisi Başkanı Celaleddin Güngörer, Karaman turizmi için önem taşıyan Üçkuyu - Süleymanhacı köy yolunun standartlarının yükseltilerek asfaltlandığını söyledi.
 • 15:25Başkan Oğuz'dan Gaziler Günü MesajıBaşkan Oğuz'dan Gaziler Günü MesajıKonya’nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 • 15:40Konya Şeker'den Kan Bağışı KampanyasıKonya Şeker'den Kan Bağışı KampanyasıKonya Şeker, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenledi.
 • 14:46Katil Zanlısı: Katil Zanlısı: "Yanlışlıkla Öldürdüm Pişmanım"Konya’da dini nikahlı eşi oğlu tarafından öldürüldükten sonra, eski eşi ve 3 çocuğundan intikam almak için geldiği Adana’da adresleri karıştırınca, olayla ilgisi olmayan 14 yaşındaki bir kız çocuğunu pompalı tüfekle öldüren katil zanlısı, "Yanlışlıkla öldürdüm pişmanım" diyerek yüzünü eliyle kapattı.
 • 12:56Adana - İntikam İçin Çocuklarına Ateş Eden Baba, Komşu Kızını ÖldürdüAdana - İntikam İçin Çocuklarına Ateş Eden Baba, Komşu Kızını Öldürdüİntikam için çocuklarına ateş eden baba, komşu kızını öldürdü Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA) - KONYA'da birlikte yaşadığı kadının oğlu tarafından öldürülmesinin intikamını almak isteyen baba 51 yaşındaki Mehmet Çaktır, çocuklarının evi yerine yanlışlıkla komşu evine ateş açınca 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldürdü.