SON DAKİKA DEMOKRAT PARTİ HABERLERİ

Son Dakika Demokrat Parti Haberleri

 • 09:48Merkel O Listede Birinciliği Yine Kimseye BırakmadıMerkel O Listede Birinciliği Yine Kimseye BırakmadıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisi tarafından açıklanan 'Dünyanın en güçlü 100 kadını listesi'nde birinci sıradaki yerini bu yıl da korudu.
 • 23:51Angela Merkel Yine "Dünyanın En Güçlü Kadını"NEW Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisinin hazırladığı listede beşinci defa "dünyanın en güçlü kadını" olarak yer buldu.
 • 22:33Merkel Üst Üste Beşinci Kez Dünyanın En Güçlü Kadını SeçildiDha DIŞ HABER – Merkel üst üste beşinci kez dünyanın en güçlü kadını seçildi Ahmet YILDIRIM - ALMANYA/ DHA Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisi tarafından bir kez daha dünyanın en güçlü kadını seçildi.
 • 21:56DP Genel Başkanı Uysal: Menderes'i Bu Çarpık Zihniyete YağmalatmayacağızDP Genel Başkanı Uysal: Menderes'i Bu Çarpık Zihniyete YağmalatmayacağızDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Sizin adaletiniz Rıza Zarraf’lara, sıfırlayıcı Bilal’lere işlemez. Soma’da protesto eden Maden işçisini tokatlayan, tekmeleyen danışmanlarınıza işlemez. Ama protestosunu ortaya koymak için makam aracına tekme attı diye o maden işçisine işler.
 • 20:57DP Genel Başkanı Uysal AçıklamasıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Yarın, 27 Mayıs 1960'ta Türkiye'de darbelerin anası diyebileceğimiz milletimizin hafızasında ve gönlünde büyük yaralar açmış bir darbenin yıl dönümü. Bu büyük hizmetlerin sahibi olan değerli büyüklerimizi, şehit başbakanımızı, onun şehit bakanlarını, kader arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz" dedi.
 • 17:44Cdu Eşcinsel Evlilik Konusunda KararsızCdu Eşcinsel Evlilik Konusunda Kararsızİrlandalılar eşcinsel evliliğe "evet" derken, Almanya'da Hrıstiyan Demokrat Parti (CDU) ise kararsız. Ancak hükümet ortağı partiye engeli kaldırması için baskı giderek artıyor.
 • 17:4127 Mayıs Askeri Darbesinin 55. YılıAdnan Menderes Demokrasi Platformu Başkanı Ahmet Şerif Bayındır, 27 Mayıs askeri darbesinin 55. yılına ilişkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adnan Menderes'in akıbetiyle tehdit edenlerin, 7 Haziran'da yapılacak seçimde milletten "okkalı bir Osmanlı tokadı" daha yiyeceklerini ifade etti.
 • 15:53Fethiye Belediye Başkanı Saatcı: Kavganın da Kralını YaparızFethiye Belediye Başkanı Saatcı: Kavganın da Kralını YaparızMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde Büyükşehir yasasıyla beldeliği düşürülen Ölüdeniz'deki belediye binasındaki tabelayla, Atatürk figürünün, Büyükşehir Belediyesi tarafından indirilmesine tepki gösteren Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, "Biz diplomasiyle işleri çözmek istiyoruz.
 • 13:40Kırklareli'nden Kısa KısaKırklareli 2. Amatör Lig ekiplerinden Düğüncülü Çiçekspor'da galibiyet sevinci yaşanıyor.
 • 13:0527 Mayıs Askeri Darbesinin 55. YılıTürkiye Cumhuriyeti'nin ilk darbesi, bir grup subayın 27 Mayıs 1960'ta, iktidar partisi Demokrat Partinin (DP) "Türkiye'yi baskı rejimine ve kardeş kavgasına götürdüğü" iddiasıyla ülke yönetimine el koymasıyla gerçekleşti.
 • 12:55Körfez Yeni Yaşam Alanına KavuştuKörfez Yeni Yaşam Alanına KavuştuKörfez Belediyesi ve DP World işbirliği ile Çamlıtepe mahallesine kazandırılan Dp World Dostluk Parkı coşkulu bir programla halkın hizmetine açıldı.
 • 12:00Haftanın Tarihine BakışTürkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme hedefi, 27 Mayıs 1960'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasıyla sekteye uğradı.
 • 20:26Uşak - DP Lideri Uysal Ülke Nefes Alamaz Hale GeldiUşak - DP Lideri Uysal Ülke Nefes Alamaz Hale GeldiDP Lideri Uysal Ülke nefes alamaz hale geldi DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını kapsamında geldiği Uşak'ta hükümeti eleştirdi.
 • 19:04DP Lideri Uysal: Ülke Nefes Alamaz Hale GeldiDP Lideri Uysal: Ülke Nefes Alamaz Hale GeldiDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını kapsamında geldiği Uşak'ta hükümeti eleştirdi.
 • 16:52DP Genel Başkanı Uysal AçıklamasıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Tarımı yok sayanlar, insanları açlığa mahkum edip büyük şehirlere göç ettirenler şunu iyi bilsin.
 • 16:28Avrupa Eşcinsel Evliliği TartışıyorAvrupa Eşcinsel Evliliği Tartışıyorİrlanda'nın eşcinsel evliliğe "evet" demesinden sonra Almanya ve İtalya'da da konuya ilişkin tartışmalar alevlendi.
 • 15:06DP'li Adaylar Pozantı'da Projelerini AnlattıDP'li Adaylar Pozantı'da Projelerini AnlattıDemokrat Parti (DP) Adana milletvekili adayları, seçim gezileri kapsamında ziyaret ettikleri Pozantı ilçesinde vatandaşlara projelerini anlattı.
 • 14:36Fırat, Horasan'da Konuştu: Fırat, Horasan'da Konuştu: "Ak Partiye Karşı Birleştiler"Abdurrahim Fırat, Horasan’da konuştu.
 • 09:04Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal AçıklamasıDemokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, "27 Mayıs 1960 Darbesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Demokrat Parti hükümetini görevden uzaklaştırıp, Meclis’i lağvettiği askeri müdahaledir" dedi.
 • 04:23Davutoğlu: 3 Paralel Örgütle Mücadele Ediyoruz Ama Hepsini PaketleyeceğizDavutoğlu: 3 Paralel Örgütle Mücadele Ediyoruz Ama Hepsini PaketleyeceğizBaşbakan Davutoğlu, "MHP, CHP, HDP birbirini destekliyor. Bunlara Paralel Yapı da katıldı. Birbirlerini ziyaret ediyorlar. Şimdi de olaya PKK ve Kandil girdi." dedi.
 • 22:41DP Genel Başkanı Uysal, Kütahya'da AçıklamasıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "O nedenle diyoruz ki bu vergi düzenini yerle bir edecek 'hak düzeni' dediğimiz kazananın kazandığı ölçüde vergi verdiği, temel ihtiyaç maddelerinde KDV oranının yüzde 1'e indirildiği, basit ve yaygın olması açısından KDV'nin ortalama yüzde 8 olduğu, ÖTV'nin kaldırıldığı, lüks tüketim vergisinin konulduğu bir modeli Türkiye'nin önüne miras olarak bırakıyoruz" dedi.
 • 16:49Genel Seçime Doğru - Propaganda Konuşmalarının Yayın Zamanı ve SırasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detaylar- Seçim kurulu görevlilerinden genel detaylar- Kura fanuslarının görüntüsü- YSK Başkanı Sadi Güven'in konuşması- Kura çekimlerinin yapılması- Yurt Partisi Ankara Milletvekili Adayı Halit Dervişoğlu'nun eleştiri yapması- Sadi Güven'in eleştiriye yanıt vermesi- Kura çekiminden detaylar- Partililerin kura listesini almaları Milletvekili genel seçimine doğru- Genel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, YSK'da çekilen kurayla belirlendi- 31 Mayıs'taki birinci propaganda konuşmalarında AK Parti 17, CHP 11, MHP 14 ve HDP ise 18'nci, 7 Haziran'daki ikinci propaganda konuşmalarında AK Parti 12, CHP 7, MHP 6 ve HDP ise 14'üncü sırada yer aldı- YSK Başkanı Güven: - "(Yurtdışı temsilciliklerde) Bugün itibarıyla toplam 482 bin 638 seçmenimiz oyunu kullanmıştır" Genel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurayla belirlendi.
 • 15:22Düzeltme "Milletvekili Genel Seçimine Doğru" Başlıklı Haberimizin Spotunda Yer Alan Partilerin...Genel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurayla belirlendi.
 • 14:37Genel Seçime Doğru - Propaganda Konuşmalarının Yayın Zamanı ve SırasıGenel Seçime Doğru - Propaganda Konuşmalarının Yayın Zamanı ve SırasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detaylar- Seçim kurulu görevlilerinden genel detaylar- Kura fanuslarının görüntüsü- YSK Başkanı Sadi Güven'in konuşması- Kura çekimlerinin yapılması- Yurt Partisi Ankara Milletvekili Adayı Halit Dervişoğlu'nun eleştiri yapması- Sadi Güven'in eleştiriye yanıt vermesi- Kura çekiminden detaylar- Partililerin kura listesini almaları Milletvekili genel seçimine doğru- Genel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, YSK'da çekilen kurayla belirlendi- 31 Mayıs'taki birinci propaganda konuşmalarında AK Parti 17, CHP 11, MHP 14 ve HDP ise 18'nci, 7 Haziran'daki ikinci propaganda konuşmalarında AK Parti 12, CHP 7, MHP 6 ve HDP ise 14'üncü sırada yer aldı- YSK Başkanı Güven: - "(Yurtdışı temsilciliklerde) Bugün itibarıyla toplam 482 bin 638 seçmenimiz oyunu kullanmıştır" Genel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurayla belirlendi.
 • 14:16Partilerin Radyo ve TV'de Propaganda Konuşması Yapacağı Zaman ve Sıraları BelirlendiPartilerin Radyo ve TV'de Propaganda Konuşması Yapacağı Zaman ve Sıraları BelirlendiYüksek Seçim Kurulu'na radyo ve televizyonda konuşma yapmak için başvuran siyasi partilerin yayın zaman ve sıraları, ad çekme usulüyle belirlendi.
 • 13:55Ysk Başkanı'na Tepki: Cumhurbaşkanı AKP'ye Oy Topluyor, Buna Seyirci KaldınızYurt Partisi Ankara Milletvekili adayı Halit Dervişoğlu, Yüksek Seçim Kurulu(YSK) Başkanı Sadi Güven'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda AK Parti adına oy topladığını söyleyip bu duruma tepki gösterdi.
 • 13:55Milletvekili Genel Seçimine DoğruGenel seçime katılacak siyasi partilerin TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sırası, Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurayla belirlendi.
 • 13:42Fethiye'de Tabela KriziFethiye'de Tabela KriziMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde Büyükşehir Yasası ile kapanan Ölüdeniz Belediyesi'ne ait binadaki 'Ölüdeniz Belediyesi' yazılı tabelayla Atatürk resminin Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından indirilmesi tepkiye neden oldu.
 • 12:59Kent Konseyi İlçenin Sorunlarını TartıştıKent Konseyi İlçenin Sorunlarını TartıştıAntalya’nın Korkuteli ilçesinin sorunlarını tartışan Kent Konseyi, çözüm önerilerini görüştü.
 • 11:57İki Ay Önce Çin'den Yola Çıkan Dev Vinçler Kocaeli Dubai Port Limanı'na Ulaştıİki Ay Önce Çin'den Yola Çıkan Dev Vinçler Kocaeli Dubai Port Limanı'na UlaştıKocaeli'nin Körfez İlçesi'nde yaptırılan ve kısaca 'Dubai Port' olarak bilinen 'DP World Yarımca Liman İşletmeleri'nde kullanılmak üzere 2 ay önce Çin'den dev bir gemiyle yola çıkarılan her biri 87 metre yüksekliğinde 4 rıhtım vinci, liman inşaat bölgesine ulaştı.
 • 10:27Burdur'da 150 Kişi AK Parti'ye KatıldıBucak ilçesinde Demokrat Parti'den istifa eden 150 kişiye, AK Parti rozeti takıldı.
 • 10:04Türkiye'nin En Büyük 4 Dev Vinçi Körfez'e UlaştıTürkiye'nin En Büyük 4 Dev Vinçi Körfez'e UlaştıTürkiye’nin en büyük rıhtım vinçleri olan 4 dev vinci taşıyan gemi, Çin’den başladığı 2 aylık yolculuğunu İzmit Körfezi’ne ulaşarak sonlandırdı.
 • 00:14ABD Dışişleri Bakanlığı, Clinton'ın Bingazi E-postalarını YayınladıWASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı, eski bakan Hillary Clinton'ın, 2012'de ABD'nin Libya'nın Bingazi kentindeki konsolosluğuna düzenlenen ve Büyükelçi Christopher Stevens'ın da hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıyla ilgili e-postalarını yayınladı.
 • 13:00DP Genel Başkanı Gültekin Uysal AçıklamasıDP Genel Başkanı Gültekin Uysal AçıklamasıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, önce siyasetin, ardından Türkiye’nin değişeceğini söyledi.
 • 09:27Kanada Parlamentosu'ndan Basın Özgürlüğüne Yönelik Saldırılara TepkiKanada Parlamentosu'ndan Basın Özgürlüğüne Yönelik Saldırılara TepkiABD Kongresi’nden sonra Kanada Parlamentosu da Türkiye’de basın özgürlüğüne yönelik saldırılara tepki gösterdi.
 • 23:19DP Genel Başkanı Uysal, Çanakkale'deDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Bir tarafta milletin iradesini bir kişinin iradesine indirgeme teşebbüsü ve dayatması var, diğer tarafta da başkanlık modeli altında Türkiye'ye bir deli gömleği giydirme çabası var" dedi.
 • 21:08DP Genel Başkanı Uysal Çanakkale'deDP Genel Başkanı Uysal Çanakkale'deDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale’ye geldi.
 • 19:30Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “İktidara geldiğimizde bir şeye benzetmeyenler, Türkiye iki belediye ile yönetilemez diyenler, bugün devletin nasıl yönetildiğini hep beraber gördüler” dedi.
 • 17:38DP Genel Başkanı Gültekin Uysal AçıklamasıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Çanakkale’nin Çan ilçesinde katıldığı seçim bürosu açılışının ardından Biga’ya geldi.
 • 17:03DP Genel Başkanı Uysal, Çanakkale'de Seçim Bürosu Açılışına KatıldıDP Genel Başkanı Uysal, Çanakkale'de Seçim Bürosu Açılışına KatıldıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Çanakkale’nin Çan ilçesinde partisinin seçim bürosu açılışına katıldı.
 • 13:11Alman Meclis Başkanının Sisi ile Görüşmesini İptal EtmesiMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile gelecek ay Almanya'ya yapacağı ziyaret çerçevesinde görüşmeyi reddeden Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert'e bazı Alman milletvekillerinden destek geldi.
 • 20:47KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Siyasi Parti Liderleriyle Bir Araya GeldiKKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Siyasi Parti Liderleriyle Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi parti liderleri ve temsilcileriyle bir araya geldi-Başbakan Özkan Yorgancıoğlu'nun açıklamaları- Hüseyin Özgürgün'ün açıklamaları-DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın açıklamaları-TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit'in açıklamaları Kıbrıs müzakere süreci- KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi parti liderleriyle görüştü KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi parti liderleri ve temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 20:44Genel Seçime DoğruDemokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "üreten ve ihraç eden bir ülkeyken, üretmeyen ve tüketen bir ülke konumuna gelindiğini" söyledi.
 • 19:54DP Genel Başkanı Uysal: DP Genel Başkanı Uysal: "Biz Türkiye'ye Yeni Bir Rota Çiziyoruz"Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Biz Türkiye’ye yeni bir rota çiziyoruz.
 • 19:23Kıbrıs Müzakere SüreciKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi parti liderleri ve temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 15:37DP Genel Başkanı Uysal: Millet Hukuksuzluğun Yargılamasını YapacakDP Genel Başkanı Uysal: Millet Hukuksuzluğun Yargılamasını YapacakManisa'da ziyaretlerde bulunan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye'de bir hukuksuzluğun hüküm sürdüğünü iddia ederek milletin kendi yargılamasını yapacağını söyledi.
 • 15:00DP Genel Başkanı Uysal: DP Genel Başkanı Uysal: "Her Seçim Önemli Bir Milattır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'a çiçek takdimi- Uysal'ın açıklamaları 'Her seçim önemli bir milattır'Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, her seçimin önemli bir milat ve önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
 • 14:47DP Genel Başkanı Uysal Akhisar'ı Ziyaret EttiDP Genel Başkanı Uysal Akhisar'ı Ziyaret EttiDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Akhisar’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 14:15Kayseri?deki Siyasi Partilerden Ortak Mursi EylemiKayseri?deki Siyasi Partilerden Ortak Mursi EylemiKayseri'deki siyasi partilerden ortak Mursi eylemi KAYSERİ'de bazı siyasi partiler ortak açıklama yaparak, Mısır'da Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını protesto etti.
 • 14:09Kayseri'deki 3 Siyasi Partiden Ortak Mursi EylemiKayseri'deki 3 Siyasi Partiden Ortak Mursi EylemiKayseri'de, Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Demokrat Parti (DP) il başkanlıkları tarafından ortak düzenlenen basın açıklamasıyla Mısır'da devrik ilider Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını protesto etti.