SON DAKİKA DEP HABERLERİ

Son Dakika Dep Haberleri

 • 07:37HDP'li Vekiller Dokunulmazlıklarının Kaldırılması İçin Dilekçeleri Bugün VeriyorHDP'li Vekiller Dokunulmazlıklarının Kaldırılması İçin Dilekçeleri Bugün VeriyorAnkara'da büyük restleşme! Erdoğan bazı HDP'lilerin yargılanması gerektiğini söyledi, HDP'den ise 'dokunulmazlıklarımızı kaldırın' resti geldi.
 • 16:12Diyarbakır Barosu: Öcalan'la Görüşmeye HazırızDiyarbakır Barosu: Öcalan'la Görüşmeye HazırızYaşanan çatışmalı sürece dikkat çeken Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "Çatışmalı sürecin sona ermesi için Öcalan ile görüşmeye hazırız" çağrısı yaptı.
 • 15:21Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız infazlara son verilmeli DİYARBAKIR Baro Başkanı Tahir Elçi, bölgede son dönemlerde yaşanan gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "Güvenlik görevlisi de olsa silahsız kimselere yönelik, toplumumuzun vicdanını rahatsız eden eylemlerden kaçınılmalıdır.
 • 14:57Elçi Uyardı: Dokunulmazlıkları Kaldırmak Çözümü İlelebet Toprağa GömmektirElçi Uyardı: Dokunulmazlıkları Kaldırmak Çözümü İlelebet Toprağa GömmektirDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, “HDP’nin kapatılması sürecinin başlatılması ve başta bu partinin genel başkanı olmak üzere milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması, silahların toprağa gömülmesi yerine Kürt meselesinin barışçıl ve demokratik yollarla çözümü hayalinin ilelebet toprağa gömülmesi anlamına gelecektir.
 • 14:38Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bölgede son dönemlerde yaşanan gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "Güvenlik görevlisi de olsa silahsız kimselere yönelik, toplumumuzun vicdanını rahatsız eden eylemlerden kaçınılmalıdır.
 • 13:14Silahların Susup Siyasetin Konuşması İçin Hükümete de PKK'ya da 'Dur' Denmeli"Eski DEP milletvekillerinden Selim Sadak, 20 yıl öncesine dönmenin topluma ve ülkeye büyük sıkıntılar yaşatacağı uyarısında bulundu.
 • 17:44Ngos Urge Dialogue: Ngos Urge Dialogue: "Society Cannot Make Sense Of This Climate Of Conflict"In southeastern province of Diyarbakır, representatives of NGOs in the region shared their concerns, regarding the attacks, deaths and operations amid conflicts with Kurdish militants engulfing the east of Turkey and the tense chain of events after the deadly Suruç attack. The NGO representatives urged.
 • 14:05Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 2-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 2-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 11:15Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 3-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 3-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 11:02Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 1-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 1-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 17:34Diyarbakır'da Stk'lar KaygılıDiyarbakır'da Stk'lar KaygılıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 13:32Parti Kapatmak Teröre, Şiddete Meşru Zemin Arayanlara Fırsat Verir"Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, kurucusu olduğu birçok partinin kapatıldığını hatırlatarak, bunun teröre ve şiddete meşru zemin arayanlara fırsat vermekten başka bir işe yaramadığını söyledi.
 • 16:16Hdp'nin Meclis'ten Çıkarılmasını İstemek, Dağ Günlerine Dönelim Anlamı Taşır'Hdp'nin Meclis'ten Çıkarılmasını İstemek, Dağ Günlerine Dönelim Anlamı Taşır'Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na ‘terörle arasına mesafe koymadığı’ gerekçesiyle HDP hakkında kapatma davası açması çağrısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 12:24Nusaybin'de Şafak Operasyonu: 6 GözaltıMardin’in Nusaybin ilçesinde özel harekat timleri evlere şafak operasyonu düzenlendi.
 • 17:16Hakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep eski belediye meclis üyesi kansere yenik düştü Hakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 14:59Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 12:57Dep Eski Milletvekili Doğan, Mezarı Başında AnıldıDEP eski Milletvekili Orhan Doğan, ölümünün 8. yıldönümünde mezarı başında anıldı.
 • 20:03Eski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıEski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıAğrı’da 2007 yılında bir festivalde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden kapatılan DEP’in eski Milletvekili Orhan Doğan, ölümünün 8. yılında Şırnak’ın Cizre ilçesindeki mezarı başında anıldı.
 • 11:54Eski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAnayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 10:52Eski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAYM tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 14:39İHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin ToplandıİHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin Toplandıİnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınların ’Kayıplar bulunsun failler yargılansın’ sloganı ile her hafta düzenlediği oturma eylemlerinin 333’üncüsü gerçekleştirildi.
 • 13:10AİHM'de Türkiye DavasıPARİS (AA) – Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Hatip Dicle ve Selim Sadak'ın mahkumiyetleri nedeniyle 2007 yılındaki genel seçimlerde bağımsız aday olamamalarıyla ilgili yaptıkları başvuruda Türkiye'yi haksız buldu.
 • 19:01Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi12 Haziran 2015 Cuma- İlk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yaklaşık 17 milyon 559 bin öğrenci, karne alıp 3 aylık yaz tatiline başlayacak.
 • 13:44Haftanın Tarihine BakışTürkiye'de ilk kalp ameliyatı, Gülhane Askeri Hastanesinde yapıldı.
 • 14:4721 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!21 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!Şanlıurfa'da Ölümünün üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen failleri bulunmayan Muhsin Melik mezarı başında anıldı.
 • 17:29Siirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiSiirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı DEP eski Milletvekili Aydar'ın babası vefat etti Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA) - KAPATILAN DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 15:07Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKapatılan DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 14:25Kck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiKck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiDEP eski milletvekili ve KCK Yürütme Kurulu üyesi Zübeyir Aydar’ın hayatını kaybeden 81 yaşındaki babası Abdullah Aydar toprağa verildi.
 • 12:20Faruk Çelik: Faruk Çelik: "Milletin Oyuna Tehditle Engel Olma Faaliyeti Var"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşlarla fotoğraf çektirmesi detay- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşla sohbeti detay - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklamaları HÜSEYİN YEŞİLKAVAK - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 11:13Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 12:37Üsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarÜsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarHava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yaparken ihraç edilen istihbaratçı Üsteğmen Ali Ünsal'a 2.5 yıl hapis cezası veren askeri mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı.
 • 08:0021 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti21 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti1993 yılında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve bir çok arkadaşını kaybeden Batman DEP eski milletvekili Nizamettin Toğuç, saldırıya uğradığı yere gitti.
 • 11:4821 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, Uçardım21 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, UçardımYaşadığı Avrupa'dan 21 yıl sonra Türkiye'ye dönen ve memleketi Batman'a gelen kapatılan DEP eski Milletvekili Nizamettin Toğuç, yakınlarıyla hasret giderdi.
 • 23:47Eski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daEski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hava limanında karşılama- Nizamettin Toğuç ile röportaj- Kızının ağlaması ve konuşması - Toğuç yere eğilirken toprağı öpmesi- HDP seçim lokalinde karşılanması detaylar Eski DEP Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da- Toğuç; - "Eğer bir kaç yıldır insanımız ölmüyorsa, Türkistan ve Kürdistan'a tabutlar gelmiyorsa güzel bir şeydir.
 • 22:43Eski Dep Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) milletvekili Nizamettin Toğuç, Batman'a geldi.
 • 18:18Eski Dep Milletvekili Toğuç İfade Verdi"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) Batman Milletvekili Nizamettin Toğuç, ifade verdi.
 • 17:49Toğuç Serbest BırakıldıToğuç Serbest BırakıldıAvrupa Kürt Federasyonları Genel Başkanı Nizamettin Toğuç, Ankara Adliyesi’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
 • 17:33Eski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç, İfade VerdiEski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç, İfade VerdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliye binasından genel görüntüler- Nizamettin Toğuç'un adliyeden çıkışı- Toğuç'un basın mensuplarına açıklamalarda bulunması ANKARA - Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi Batman Milletvekili Nizamettin Toğuç, ifade verdi.
 • 13:46Kapatılan DEP'in Eski Vekili Toğuç, 21 Yıl Sonra Türkiye'ye DöndüKapatılan DEP'in Eski Vekili Toğuç, 21 Yıl Sonra Türkiye'ye DöndüKapatılan DEP'in eski milletvekili Nizamettin Toğuç, 21 yıl aradan sonra Türkiye'ye döndü. Toğuç, gözaltına alınarak Ankara adliyesine götürüldü.
 • 20:53Demirtaş: AK Parti 'Parti Kapatma' Maddesini Desteklememizi İstemediDemirtaş: AK Parti 'Parti Kapatma' Maddesini Desteklememizi İstemediHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "AK Parti 'parti kapatma'nın önüne geçen maddeyi desteklememizi istemedi." diyerek bir itirafta bulundu.
 • 18:04Siirt AK Parti'de Aday Tanıtım ToplantısıSiirt AK Parti'de Aday Tanıtım ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Ne zaman Kürtlerin haklarını, kültürel kimlik haklarını geliştirmek için, onları özgürleştirmek için adım atmaya kalktıysak, o parti ve silahlı uzantısı bize engel olmaya kalkıştılar" dedi.
 • 14:58Başbakan Yardımcısı Arınç: (3)Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "AK Parti iktidar olacak, herkes bunu bugünden bilsin.
 • 18:37Eski Dep Milletvekili Yiğit İfade Verdi"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) Milletvekili Mehmet Ali Yiğit, ifade verdi.
 • 11:13Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıKongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıDha DIŞ HABER- Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı olayı mutlaka aydınlatılmalı PKK'nın siyasi kanadı konumundaki 'Konga Gel' (Halk Kongresi) Eş Başkanı Remzi Kartal, İstanbul'da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi, Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırı ardından Ağrı'da meydana gelen 'Provokasyon' olarak nitelendirdiği olayın mutlaka aydınlatılması gerektiğini söyledi.
 • 09:42Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal: Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıKongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal: Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıPkk'nın siyasi kanadı konumundaki 'Konga Gel' (Halk Kongresi) Eş Başkanı Remzi Kartal, İstanbul'da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi, Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırı ardından Ağrı'da meydana gelen 'Provokasyon' olarak nitelendirdiği olayın mutlaka aydınlatılması gerektiğini söyledi.
 • 12:07Haftanın Tarihine Bakış1924 Anayasası, 20 Nisan 1924'te kabul edildi.
 • 17:25Derleme -Gün İçinde Yayımladığımız "Öcalan'ın Nevruz Mesajı" Haberlerimizi Derleyerek Yeniden...Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'da okunan nevruz mesajına, Akil İnsanlar Heyeti üyeleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri değerlendirdi.
 • 15:50Öcalan'ın Nevruz MesajıKapatılan Demokrasi Partisinin (DEP) kurucusu ve yazar Yaşar Kaya, "Öcalan'ın mesajı gayet barışsever, müspet, açık ve anlaşılırdı" dedi.
 • 12:37Selim Sadak, Hdp Milletvekili Aday Adaylığından ÇekildiSelim Sadak, Hdp Milletvekili Aday Adaylığından ÇekildiGeçtiğimiz dönem Siirt Belediye Başkanlığı görevini yürüten eski DEP yöneticisi Selim Sadak, aday adayı olduğu Halkları Demokratik Partisi’den (HDP) müracaatını geri çektiğini duyurdu.
 • 16:47İşkence Mağduru Çözüm Süreci İçin Hdp'den Aday Adayıİşkence Mağduru Çözüm Süreci İçin Hdp'den Aday AdayıHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 3. bölgeden milletvekili aday adayı olan bir dönem gördüğü işkenceden böbreğini kaybeden sosyolog Mehmet Emin Başer, çözüm sürecine destek olmak için HDP’den aday adayı olduğunu söyledi.