SON DAKİKA DEP HABERLERİ

Son Dakika Dep Haberleri

 • 16:10Şanlıurfa Hdp'li Ayhan: Soruşturmadan ÇekinmiyoruzŞanlıurfa Hdp'li Ayhan: Soruşturmadan ÇekinmiyoruzHdp'li Ayhan: Soruşturmadan çekinmiyoruz GÜVENLİK güçleriyle çıkan çatışmada PKK'nın sözde Tunceli sorumlusu terörist ile Kobani'de patlamada yaşamını yitiren PYD militanın ardından attığı 'Anınız önünde saygıyla eğiliyoruz' tweeti ile tepki çeken ve hakkında savcılık soruşturması başlatılan HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, "Biz doğru bulduğumuz ve inandığımız değerler için sonuna kadar mücadele vermeye hazırız. Soruşturmadan çekinmiyoruz" dedi.
 • 14:48HDP'li Ayhan: Soruşturmadan ÇekinmiyoruzHDP'li Ayhan: Soruşturmadan ÇekinmiyoruzÖldürülen PKK'lıların ardından skandal paylaşımda bulunan HDP Şanlıurfa vekili Ayhan, "Doğru bulduğumuz ve inandığımız değerler için sonuna kadar mücadele vermeye hazırız." dedi.
 • 15:13Öldürülen Dep Milletvekilli Sincar, Batman'da AnıldıÖldürülen Dep Milletvekilli Sincar, Batman'da AnıldıBatman'da 1993 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren dönemin Demokrasi Partisi (DEP) milletvekili Mehmet Sincar, Batman'da törenle anıldı.
 • 09:1222 Yıl Önce Öldürülen DEP Milletvekili Sincar, Bugün Anılıyor22 Yıl Önce Öldürülen DEP Milletvekili Sincar, Bugün Anılıyor4 Eylül 1993 tarihinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden DEP Milletvekili Mehmet Sincar, bugün Batmanda anılacak.
 • 18:37Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi28 Ağustos 2015 Cuma- 84. İzmir Enternasyonal Fuarı, 'eğitim' temasıyla kapılarını açacak.
 • 15:34Öcalan'dan Aylar Sonra İlk MesajÖcalan'dan Aylar Sonra İlk MesajKamu Güvenliği Müsteşarlığı, HDP'ye Öcalan'ın sürecin bu noktaya gelmesinde rolü bulunan tüm kesimlere "sert eleştirileri" olduğu mesajını iletti.
 • 10:18Zübeyir Aydar: Çözüm Süreci BitmemiştirZübeyir Aydar: Çözüm Süreci BitmemiştirDemirtaş ile görüşecek olan KCK'nın Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, çözüm sürecinin bitmediğini ve 28 Şubat'taki mutabakata bağlı olduklarını söyledi. Aydar, ABD'ye de çağrı yaptı.
 • 07:45Selahattin Demirtaş Neden Apar Topar Brüksel'e GittiSelahattin Demirtaş Neden Apar Topar Brüksel'e GittiHDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın acilen Brüksel'e gitmesinin perde arkasında HDP ile devlet arasında uzun bir aradan sonra sağlanan ilk temasın yattığı ortaya çıktı.
 • 18:19Hdp Leader On Surprise Trip To Brussels, May See PKK SeniorsThe co-chair of Turkey's Kurdish issue-focused Peoples' Democratic Party (HDP) is set to make an unscheduled trip to Brussels on Aug. 5, his party said, amid reports he will meet representatives of the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK). Selahattin Demirtaş of the HDP postponed his scheduled program.
 • 12:56Demirtaş, Gazetecilerle Toplantıyı İptal Etti; Acil Brüksel'e GidiyorDemirtaş, Gazetecilerle Toplantıyı İptal Etti; Acil Brüksel'e GidiyorSelahattin Demirtaş Ankara'da gazetecilerle yapacağı toplantıyı iptal etti, acil olarak Brüksel'e gitmeye karar verdi. HDP lideri, Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar'la görüşecek.
 • 18:00Yurtdaş: Oyundaki Tek Şah 'Öcalan'dırYurtdaş: Oyundaki Tek Şah 'Öcalan'dırDEP Eski Milletvekili, yazar ve avukat Sedat Yurtdaş, "Satrançta tek "Şah" vardır. Bu oyundaki "Şah" da bellidir, Öcalan'dır" dedi.
 • 17:32Demirtaş Says PKK Ready To Return To Negotiations, Quoting A Senior PKK FigureThe outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) has received the Peoples' Democratic Party's (HDP) message for a ceasefire, HDP co-chair Selahattin Demirtaş has said, citing a European-based PKK senior figure as saying the PKK were ready to sit down for negotiations if the dialogue was restarted. Upon a.
 • 10:51Kürt Siyasetçi Kaya: HDP Milletvekillerinden Birine Suikast YapılabilirKürt Siyasetçi Kaya: HDP Milletvekillerinden Birine Suikast YapılabilirKürt siyasetçi Yaşar Kaya, IŞİD'in HDP milletvekillerinden birine yönelik suikast yapabileceğini söyledi. Kaya, PKK'ya da 'silahını indir' çağrısı yaptı.
 • 18:19AK Parti'den Terör Olayları Nedeniyle Hdp'ye Ağır EleştiriAK Parti Adıyaman Teşkilatının Temmuz Ayı Danışma Meclisi toplantısında, konuşmacılar son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle HDP’ye ağır eleştiriler getirdi.
 • 12:19Kaos Süreci 7 Haziran'dan Sonra Adım Adım Tezgahlandı'Faili meçhul davası müşteki avukatlarından ve kapatılan Demokrasi Partisi (DEP) milletvekillerinin avukatlığını yapmış olan Yusuf Alataş, 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'de 90’lı yılların kaos sürecinin yaşandığını söyledi.
 • 16:12Diyarbakır Barosu: Öcalan'la Görüşmeye HazırızDiyarbakır Barosu: Öcalan'la Görüşmeye HazırızYaşanan çatışmalı sürece dikkat çeken Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "Çatışmalı sürecin sona ermesi için Öcalan ile görüşmeye hazırız" çağrısı yaptı.
 • 15:21Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız infazlara son verilmeli DİYARBAKIR Baro Başkanı Tahir Elçi, bölgede son dönemlerde yaşanan gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "Güvenlik görevlisi de olsa silahsız kimselere yönelik, toplumumuzun vicdanını rahatsız eden eylemlerden kaçınılmalıdır.
 • 14:57Elçi Uyardı: Dokunulmazlıkları Kaldırmak Çözümü İlelebet Toprağa GömmektirElçi Uyardı: Dokunulmazlıkları Kaldırmak Çözümü İlelebet Toprağa GömmektirDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, “HDP’nin kapatılması sürecinin başlatılması ve başta bu partinin genel başkanı olmak üzere milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması, silahların toprağa gömülmesi yerine Kürt meselesinin barışçıl ve demokratik yollarla çözümü hayalinin ilelebet toprağa gömülmesi anlamına gelecektir.
 • 14:38Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Elçi: Yargısız İnfazlara Son VerilmeliDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bölgede son dönemlerde yaşanan gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "Güvenlik görevlisi de olsa silahsız kimselere yönelik, toplumumuzun vicdanını rahatsız eden eylemlerden kaçınılmalıdır.
 • 13:14Silahların Susup Siyasetin Konuşması İçin Hükümete de PKK'ya da 'Dur' Denmeli"Eski DEP milletvekillerinden Selim Sadak, 20 yıl öncesine dönmenin topluma ve ülkeye büyük sıkıntılar yaşatacağı uyarısında bulundu.
 • 17:44Ngos Urge Dialogue: Ngos Urge Dialogue: "Society Cannot Make Sense Of This Climate Of Conflict"In southeastern province of Diyarbakır, representatives of NGOs in the region shared their concerns, regarding the attacks, deaths and operations amid conflicts with Kurdish militants engulfing the east of Turkey and the tense chain of events after the deadly Suruç attack. The NGO representatives urged.
 • 14:05Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 2-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 2-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 11:15Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 3-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 3-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 11:02Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 1-Diyarbakır? da Stk? Lar Kaygılı 1-Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 07:37HDP'li Vekiller Dokunulmazlıklarının Kaldırılması İçin Dilekçeleri Bugün VeriyorHDP'li Vekiller Dokunulmazlıklarının Kaldırılması İçin Dilekçeleri Bugün VeriyorAnkara'da büyük restleşme! Erdoğan bazı HDP'lilerin yargılanması gerektiğini söyledi, HDP'den ise 'dokunulmazlıklarımızı kaldırın' resti geldi.
 • 17:34Diyarbakır'da Stk'lar KaygılıDiyarbakır'da Stk'lar KaygılıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 13:32Parti Kapatmak Teröre, Şiddete Meşru Zemin Arayanlara Fırsat Verir"Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, kurucusu olduğu birçok partinin kapatıldığını hatırlatarak, bunun teröre ve şiddete meşru zemin arayanlara fırsat vermekten başka bir işe yaramadığını söyledi.
 • 16:16Hdp'nin Meclis'ten Çıkarılmasını İstemek, Dağ Günlerine Dönelim Anlamı Taşır'Hdp'nin Meclis'ten Çıkarılmasını İstemek, Dağ Günlerine Dönelim Anlamı Taşır'Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na ‘terörle arasına mesafe koymadığı’ gerekçesiyle HDP hakkında kapatma davası açması çağrısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 12:24Nusaybin'de Şafak Operasyonu: 6 GözaltıMardin’in Nusaybin ilçesinde özel harekat timleri evlere şafak operasyonu düzenlendi.
 • 17:16Hakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep eski belediye meclis üyesi kansere yenik düştü Hakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 14:59Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 12:57Dep Eski Milletvekili Doğan, Mezarı Başında AnıldıDEP eski Milletvekili Orhan Doğan, ölümünün 8. yıldönümünde mezarı başında anıldı.
 • 20:03Eski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıEski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıAğrı’da 2007 yılında bir festivalde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden kapatılan DEP’in eski Milletvekili Orhan Doğan, ölümünün 8. yılında Şırnak’ın Cizre ilçesindeki mezarı başında anıldı.
 • 11:54Eski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAnayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 10:52Eski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAYM tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 14:39İHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin ToplandıİHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin Toplandıİnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınların ’Kayıplar bulunsun failler yargılansın’ sloganı ile her hafta düzenlediği oturma eylemlerinin 333’üncüsü gerçekleştirildi.
 • 13:10AİHM'de Türkiye DavasıPARİS (AA) – Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Hatip Dicle ve Selim Sadak'ın mahkumiyetleri nedeniyle 2007 yılındaki genel seçimlerde bağımsız aday olamamalarıyla ilgili yaptıkları başvuruda Türkiye'yi haksız buldu.
 • 19:01Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi12 Haziran 2015 Cuma- İlk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yaklaşık 17 milyon 559 bin öğrenci, karne alıp 3 aylık yaz tatiline başlayacak.
 • 13:44Haftanın Tarihine BakışTürkiye'de ilk kalp ameliyatı, Gülhane Askeri Hastanesinde yapıldı.
 • 14:4721 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!21 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!Şanlıurfa'da Ölümünün üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen failleri bulunmayan Muhsin Melik mezarı başında anıldı.
 • 17:29Siirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiSiirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı DEP eski Milletvekili Aydar'ın babası vefat etti Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA) - KAPATILAN DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 15:07Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKapatılan DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 14:25Kck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiKck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiDEP eski milletvekili ve KCK Yürütme Kurulu üyesi Zübeyir Aydar’ın hayatını kaybeden 81 yaşındaki babası Abdullah Aydar toprağa verildi.
 • 12:20Faruk Çelik: Faruk Çelik: "Milletin Oyuna Tehditle Engel Olma Faaliyeti Var"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşlarla fotoğraf çektirmesi detay- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşla sohbeti detay - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklamaları HÜSEYİN YEŞİLKAVAK - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 11:13Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 12:37Üsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarÜsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarHava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yaparken ihraç edilen istihbaratçı Üsteğmen Ali Ünsal'a 2.5 yıl hapis cezası veren askeri mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı.
 • 08:0021 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti21 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti1993 yılında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve bir çok arkadaşını kaybeden Batman DEP eski milletvekili Nizamettin Toğuç, saldırıya uğradığı yere gitti.
 • 11:4821 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, Uçardım21 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, UçardımYaşadığı Avrupa'dan 21 yıl sonra Türkiye'ye dönen ve memleketi Batman'a gelen kapatılan DEP eski Milletvekili Nizamettin Toğuç, yakınlarıyla hasret giderdi.
 • 23:47Eski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daEski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hava limanında karşılama- Nizamettin Toğuç ile röportaj- Kızının ağlaması ve konuşması - Toğuç yere eğilirken toprağı öpmesi- HDP seçim lokalinde karşılanması detaylar Eski DEP Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da- Toğuç; - "Eğer bir kaç yıldır insanımız ölmüyorsa, Türkistan ve Kürdistan'a tabutlar gelmiyorsa güzel bir şeydir.
 • 22:43Eski Dep Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) milletvekili Nizamettin Toğuç, Batman'a geldi.