SON DAKİKA DEP HABERLERİ

Son Dakika Dep Haberleri

 • 20:03Eski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıEski Dep Milletvekili Mezarı Başında AnıldıAğrı’da 2007 yılında bir festivalde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden kapatılan DEP’in eski Milletvekili Orhan Doğan, ölümünün 8. yılında Şırnak’ın Cizre ilçesindeki mezarı başında anıldı.
 • 11:54Eski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski Dep Milletvekilleri 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAnayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 10:52Eski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeEski DEP Milletvekilleri, 21 Yıl Sonra Aynı KaredeAYM tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.
 • 14:39İHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin ToplandıİHD 333'üncü Kez Kayıplar İçin Toplandıİnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınların ’Kayıplar bulunsun failler yargılansın’ sloganı ile her hafta düzenlediği oturma eylemlerinin 333’üncüsü gerçekleştirildi.
 • 13:10AİHM'de Türkiye DavasıPARİS (AA) – Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Hatip Dicle ve Selim Sadak'ın mahkumiyetleri nedeniyle 2007 yılındaki genel seçimlerde bağımsız aday olamamalarıyla ilgili yaptıkları başvuruda Türkiye'yi haksız buldu.
 • 19:01Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi12 Haziran 2015 Cuma- İlk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yaklaşık 17 milyon 559 bin öğrenci, karne alıp 3 aylık yaz tatiline başlayacak.
 • 13:44Haftanın Tarihine BakışTürkiye'de ilk kalp ameliyatı, Gülhane Askeri Hastanesinde yapıldı.
 • 14:4721 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!21 Yıl Geçmesine Rağmen Katilleri Bulun(a)madı!Şanlıurfa'da Ölümünün üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen failleri bulunmayan Muhsin Melik mezarı başında anıldı.
 • 17:29Siirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiSiirt Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı DEP eski Milletvekili Aydar'ın babası vefat etti Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA) - KAPATILAN DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 15:07Kck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKck'lı Dep Eski Milletvekili Aydar'ın Babası Vefat EttiKapatılan DEP'in eski milletvekili olan ve 20 yılı aşkın süreden bu yana Avrupa'da yaşayan KCK'lı Zübeyir Aydar'ın babası 81 yaşındaki Abdullah Aydar vefat etti.
 • 14:25Kck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiKck Yöneticisi Zübeyir Aydar'ın Babası Toprağa VerildiDEP eski milletvekili ve KCK Yürütme Kurulu üyesi Zübeyir Aydar’ın hayatını kaybeden 81 yaşındaki babası Abdullah Aydar toprağa verildi.
 • 12:20Faruk Çelik: Faruk Çelik: "Milletin Oyuna Tehditle Engel Olma Faaliyeti Var"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşlarla fotoğraf çektirmesi detay- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in vatandaşla sohbeti detay - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklamaları HÜSEYİN YEŞİLKAVAK - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 11:13Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir tarafta demokrasi, güllük gülistanlık sevecen ifadelerin olduğunu, öbür tarafta ise bel altında silahın bulunduğunu belirterek, "Ev ev, kapı kapı, köy köy gezerek, tehditler yağdırarak milletin oyuna engel olma faaliyeti, olmadık ittifaklar var; Paralel Yapı ile HDP'nin, diğerlerinin.
 • 12:37Üsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarÜsteğmeni Mahkum Eden Askeri Mahkeme: TSK'da E-posta Denetim Birimi VarHava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yaparken ihraç edilen istihbaratçı Üsteğmen Ali Ünsal'a 2.5 yıl hapis cezası veren askeri mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı.
 • 08:0021 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti21 Yıl Önce Vurulduğu Yere Gitti1993 yılında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve bir çok arkadaşını kaybeden Batman DEP eski milletvekili Nizamettin Toğuç, saldırıya uğradığı yere gitti.
 • 11:4821 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, Uçardım21 Yıl Sonra Batman'a Gelen Kürt Siyasetçi: Kanatlarım Olsaydı, UçardımYaşadığı Avrupa'dan 21 yıl sonra Türkiye'ye dönen ve memleketi Batman'a gelen kapatılan DEP eski Milletvekili Nizamettin Toğuç, yakınlarıyla hasret giderdi.
 • 23:47Eski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daEski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç Batman'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hava limanında karşılama- Nizamettin Toğuç ile röportaj- Kızının ağlaması ve konuşması - Toğuç yere eğilirken toprağı öpmesi- HDP seçim lokalinde karşılanması detaylar Eski DEP Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da- Toğuç; - "Eğer bir kaç yıldır insanımız ölmüyorsa, Türkistan ve Kürdistan'a tabutlar gelmiyorsa güzel bir şeydir.
 • 22:43Eski Dep Miletvekili Nizamettin Toğuç Batman'da"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) milletvekili Nizamettin Toğuç, Batman'a geldi.
 • 18:18Eski Dep Milletvekili Toğuç İfade Verdi"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) Batman Milletvekili Nizamettin Toğuç, ifade verdi.
 • 17:49Toğuç Serbest BırakıldıToğuç Serbest BırakıldıAvrupa Kürt Federasyonları Genel Başkanı Nizamettin Toğuç, Ankara Adliyesi’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
 • 17:33Eski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç, İfade VerdiEski Dep Milletvekili Nizamettin Toğuç, İfade VerdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliye binasından genel görüntüler- Nizamettin Toğuç'un adliyeden çıkışı- Toğuç'un basın mensuplarına açıklamalarda bulunması ANKARA - Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi Batman Milletvekili Nizamettin Toğuç, ifade verdi.
 • 13:46Kapatılan DEP'in Eski Vekili Toğuç, 21 Yıl Sonra Türkiye'ye DöndüKapatılan DEP'in Eski Vekili Toğuç, 21 Yıl Sonra Türkiye'ye DöndüKapatılan DEP'in eski milletvekili Nizamettin Toğuç, 21 yıl aradan sonra Türkiye'ye döndü. Toğuç, gözaltına alınarak Ankara adliyesine götürüldü.
 • 20:53Demirtaş: AK Parti 'Parti Kapatma' Maddesini Desteklememizi İstemediDemirtaş: AK Parti 'Parti Kapatma' Maddesini Desteklememizi İstemediHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "AK Parti 'parti kapatma'nın önüne geçen maddeyi desteklememizi istemedi." diyerek bir itirafta bulundu.
 • 18:04Siirt AK Parti'de Aday Tanıtım ToplantısıSiirt AK Parti'de Aday Tanıtım ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Ne zaman Kürtlerin haklarını, kültürel kimlik haklarını geliştirmek için, onları özgürleştirmek için adım atmaya kalktıysak, o parti ve silahlı uzantısı bize engel olmaya kalkıştılar" dedi.
 • 14:58Başbakan Yardımcısı Arınç: (3)Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "AK Parti iktidar olacak, herkes bunu bugünden bilsin.
 • 18:37Eski Dep Milletvekili Yiğit İfade Verdi"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" ile "Kürdistan Ulusal Kongresi"nin oluşumunda yer alan 31 kişinin "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandıkları davada, haklarında verilen "tutuklanmama güvencesi"nin ardından Türkiye'ye dönen eski Demokrasi Partisi (DEP) Milletvekili Mehmet Ali Yiğit, ifade verdi.
 • 11:13Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıKongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıDha DIŞ HABER- Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal Ağrı olayı mutlaka aydınlatılmalı PKK'nın siyasi kanadı konumundaki 'Konga Gel' (Halk Kongresi) Eş Başkanı Remzi Kartal, İstanbul'da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi, Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırı ardından Ağrı'da meydana gelen 'Provokasyon' olarak nitelendirdiği olayın mutlaka aydınlatılması gerektiğini söyledi.
 • 09:42Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal: Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıKongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal: Ağrı Olayı Mutlaka AydınlatılmalıPkk'nın siyasi kanadı konumundaki 'Konga Gel' (Halk Kongresi) Eş Başkanı Remzi Kartal, İstanbul'da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi, Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırı ardından Ağrı'da meydana gelen 'Provokasyon' olarak nitelendirdiği olayın mutlaka aydınlatılması gerektiğini söyledi.
 • 12:07Haftanın Tarihine Bakış1924 Anayasası, 20 Nisan 1924'te kabul edildi.
 • 17:25Derleme -Gün İçinde Yayımladığımız "Öcalan'ın Nevruz Mesajı" Haberlerimizi Derleyerek Yeniden...Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'da okunan nevruz mesajına, Akil İnsanlar Heyeti üyeleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri değerlendirdi.
 • 15:50Öcalan'ın Nevruz MesajıKapatılan Demokrasi Partisinin (DEP) kurucusu ve yazar Yaşar Kaya, "Öcalan'ın mesajı gayet barışsever, müspet, açık ve anlaşılırdı" dedi.
 • 12:37Selim Sadak, Hdp Milletvekili Aday Adaylığından ÇekildiSelim Sadak, Hdp Milletvekili Aday Adaylığından ÇekildiGeçtiğimiz dönem Siirt Belediye Başkanlığı görevini yürüten eski DEP yöneticisi Selim Sadak, aday adayı olduğu Halkları Demokratik Partisi’den (HDP) müracaatını geri çektiğini duyurdu.
 • 16:47İşkence Mağduru Çözüm Süreci İçin Hdp'den Aday Adayıİşkence Mağduru Çözüm Süreci İçin Hdp'den Aday AdayıHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 3. bölgeden milletvekili aday adayı olan bir dönem gördüğü işkenceden böbreğini kaybeden sosyolog Mehmet Emin Başer, çözüm sürecine destek olmak için HDP’den aday adayı olduğunu söyledi.
 • 10:22Haftanın Tarihine BakışHaftanın Tarihine Bakışİstiklal Marşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 12 Mart 1921'de yapılan oturumda Türkiye'nin milli marşı olarak kabul edildi.
 • 21:47Genel Kurul'da AK Partili Vekillerden 3 Dönem 'Selfie'siGenel Kurul'da AK Partili Vekillerden 3 Dönem 'Selfie'siTBMM Genel Kurulu'nda görüşmelere verilen arada AK Parti'de 3 dönemdir görev yapan bazı vekiller selfie çektirdi.
 • 19:13TBMM Genel KuruluTBMM (AA) – HDP'nin, 2 Mart 1994'da bazı DEP milletvekillerinin gözaltına alınması ve dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda Meclis Araştırması açılmasına ilişkin grup önerisi kabul edilmedi.
 • 16:16Siirt'te HDP'ye 34 Aday Adayı Müracaat EttiHDP Siirt İl Başkanı Abdullah Çetin, seçimlerde aday adaylığı için Siirt il başkanlığına 27 kişinin, 7 kişinin de parti genel merkezine müracaat ettiğini söyledi.
 • 10:48Haftanın Tarihine Bakış"8 Mart Dünya Kadınlar Günü", bu yıl 38'nci kez kutlanıyor.
 • 11:49Haftanın Tarihine BakışANKARA (AA) – Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.
 • 13:58Kck Ana Davasında Ses Kayıtları Yeniden Analiz EdilecekDiyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik 175 sanığın tutuksuz yargılandığı ana davada sanık avukatlarının talebi üzerine dosyada yer alan telefon ve ortam dinlemesine ilişkin ses kayıtlarının yeniden analiz edilmesine karar verdi Ses kayıtlarının mahkeme heyetince belirlenen 3 kişiden oluşan bilirkişi heyetince çözümlemesi yapıldıktan sonra hazırlanacak rapor dosyaya eklenecek.
 • 10:52Zübeyir Aydar: Adım Atılmadığında Provokasyon OluyorZübeyir Aydar: Adım Atılmadığında Provokasyon OluyorZübeyir Aydar: Adım atılmadığında provokasyon oluyor Kapatılan DEP'in eski milletvekili ve PKK/KCK'nın Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar, Şırnak'ın Cizre İlçesi başta olmak üzere Güneydoğu'daki yerleşim birimlerinde görülen provokasyon olayları ile ilgileri olmadığını belirterek, 'İçeriden veya dışarıdan tarafsız gözlemci heyeti olsa bunları aydınlatırdı' dedi.
 • 10:11PKK'nın Avrupa Sorumlusu: Tarafsız Gözlemciler Cizre'yi AydınlatırPKK'nın Avrupa Sorumlusu: Tarafsız Gözlemciler Cizre'yi AydınlatırZübeyir Aydar, Cizre'deki olaylar provokasyonla ilgili değil deyip "İçeriden veya dışarıdan tarafsız gözlemci heyeti olsa, orada yaşananlar aydınlatırdı." dedi.
 • 17:10Kürt Siyasetçi: Kandil, Selahattin Demirtaş'a Tuzak KurduKürt Siyasetçi: Kandil, Selahattin Demirtaş'a Tuzak KurduKürt siyasetçi Yaşar Kaya, Kandil'in Kobani olaylarında Demirtaş'a komplo kurduğunu söyleyerek "Baydemir'in başını gelenler, Demirtaş'ın da başına gelebilir." dedi.
 • 01:14Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması"(HDP) Bir taraftan şiddetle, baskıyla şantajla bu oyları almaya çalışacaksın bir taraftan da 'Eğer barajı aşamazsam bu ülkeyi yakarım' diyeceksin, yok o kadar ucuz değil. Otur oturduğun yerde.
 • 14:34Hdp'li Bozlak'ın VefatıHDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ, Adana Milletvekili Murat Bozlak'ın vefatı nedeniyle ortak başsağlı mesajı yayımladı.
 • 10:39Hdp'li Bozlak'ın Cenazesi Yarın Toprağa VerilecekHdp'li Bozlak'ın Cenazesi Yarın Toprağa VerilecekMurat Bozlak, yarın Ankara'da düzenlenecek törenin ardından, memleketi Şereflikoçhisar'ın Aktaş köyünde son yolculuğuna uğurlanacak.
 • 23:48Sırrı Sakık ve Partililer Başsağlığı İçin Hastaneye GeldiAğrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık ve partililer, hayatını kaybeden Bozlak’ın ailesine başsağlığı için Güven Hastanesi’ne geldi.
 • 20:49HDP Adana Milletvekili Murat Bozlak Yaşamını YitirdiHDP Adana Milletvekili Murat Bozlak Yaşamını YitirdiHDP Adana milletvekili Murat Bozlak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bozlak, prostat kanseri tedavisi görüyordu.
 • 13:28Maliye Bakanlığı "Vergi Yüzsüzlerini" AçıkladıMaliye Bakanlığı, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefleri açıkladı.
 • 09:22Beşiktaş Deplasmanda KaybetmiyorBeşiktaş Deplasmanda KaybetmiyorBeşiktaş 13 haftada 6’ncı dış saha galibiyetini elde etti.