SON DAKİKA DERİK HABERLERİ

Son Dakika Derik Haberleri

 • 18:32Derik'te İki Askerin Şehit Olmasıyla İlgili 9 Kişi Gözaltına AlındıDerik'te İki Askerin Şehit Olmasıyla İlgili 9 Kişi Gözaltına AlındıMardin Valiliği, Derik'te ev araması yapmak üzere gittikleri Bayır Köyü'nde teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan 1'i astsubay, diğeri de uzman çavuş olmak üzere 2 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili, 9 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
 • 15:26Şehidin İlkokul Yıllığında Şehidin İlkokul Yıllığında "Teröristsiz Bir Dünya" TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Okul yıllığından görüntüler Şehidin iki gün önceki cenaze töreninden görüntü Şehidin ilkokul öğretmeni Haydar Kurşun'un açıklaması Şehidin ilkokul arkadaşı Mehmet Kalınel'in açıklaması Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın ilkokul 5. sınıfta hazırlanan okul yıllığındaki "Nasıl bir dünyada yaşamak istersiniz?
 • 14:52Mardin'deki Terör SaldırılarıMardin'in Derik ilçesinde 3 askerin şehit olduğu iki saldırı olayı ile ilgili 9 kişi yakalandı.
 • 14:24Şehidin İlkokul Yıllığında "Teröristsiz Bir Dünya" TalebiMardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın ilkokul 5. sınıfta hazırlanan okul yıllığındaki "Nasıl bir dünyada yaşamak istersiniz?
 • 14:09Derik'teki Karakol Saldırısıyla İlgili 11 Kişi Gözaltına AlındıMardin'in Derik ilçesinde, PKK'lıların iki ton bomba yüklü araçla gerçekleştirdikleri saldırıyla ilgili dört ayrı ilçede, 12 adreste yapılan baskınlarda 11 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.
 • 12:54Derik'teki Terör Saldırısı ile İlgili 11 GözaltıMardin’in Derik ilçesinde jandarma karakoluna bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısı ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde 11 şüpheli gözaltına alındı.
 • 16:00Mardin'de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyla İlgili 11 Kişi GözaltındaMardin'de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyla İlgili 11 Kişi GözaltındaMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.
 • 14:48Derik'te Sıcaktan Bunalanlar Camilere Akın EttiDerik'te Sıcaktan Bunalanlar Camilere Akın EttiMardin'in Derik İlçesi'nde hava sıcaklığının güneşte 45 dereceyi aşması üzerine, özellikle oruç tutanlar serinlemek için gün içinde klimalarla serin tutulan camilerde uyumaya başladı.
 • 14:25Derik'te Sıcaktan Bunalanlar Camilere Akın EttiDerik'te Sıcaktan Bunalanlar Camilere Akın EttiMardin'in Derik İlçesi'nde hava sıcaklığının güneşte 45 dereceyi aşması üzerine, özellikle oruç tutanlar serinlemek için gün içinde klimalarla serin tutulan camilerde uyumaya başladı.
 • 15:48Şehit Uzman Çavuş Erkoç Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Erkoç Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehidin babaevine getirilişi Helalliğin alınması Şehidin cenaze namazı kılınması için Akşemseddin Cami'ne getirilişi Cenaze Namazı Şehidin ailesinden görüntü Derik'teki terör saldırısı Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'a defnedildi.
 • 15:37Şehit Astsubay Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Astsubay Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit yakınlarından görüntü Şehit kızının görüntüsü Şehit eşinin tabuta sarılarak konuşması Cenaze namazının kılınması Cenazenin omuzlarda taşınması Derik'teki terör saldırısı Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın cenazesi, Çorum'da toprağa verildi Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın cenazesi, Çorum'un Osmancık ilçesinde defnedildi.
 • 14:38Derik'teki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın cenazesi, Çorum'un Osmancık ilçesinde defnedildi.
 • 14:07Derik'teki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'a defnedildi.
 • 10:15Beşiktaş'tan Şehitler İçin Başsağlığı ve DavetBeşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç için başsağlığı dileyerek, Beşiktaşlı taraftarlara Erkoç'un cenazesine katılım çağrısında bulundu.
 • 09:36Cihan Haber Ajansı Gündemi- Başbakan Binali Yıldırım, STK temsilcilerini, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'i Dolmabahçe ofisinde kabul edecek.
 • 08:21Devresinin Cenazesinde Fotoğrafını Taşıdıktan 4 Yıl Sonra Şehit OlduDevresinin Cenazesinde Fotoğrafını Taşıdıktan 4 Yıl Sonra Şehit OlduOperasyonların devam ettiği Mardin'in Derik ilçesinde şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki Mustafa Ayna, 2012 yılında şehit olan arkadaşının fotoğrafını taşımıştı.
 • 03:14Bartın - Cenazesinde Fotoğrafını Taşıdığı Devresinden 4 Yıl Sonra Şehit OlduBartın - Cenazesinde Fotoğrafını Taşıdığı Devresinden 4 Yıl Sonra Şehit OlduCenazesinde fotoğrafını taşıdığı devresinden 4 yıl sonra şehit olduMARDİN'in Derik İlçesi'nde şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki Mustafa Ayna, 2012'de Siirt Pervari'de şehit olan devresi Astsubay Erkan Yalçın'ın memleketi Bartın'da cenaze töreninde fotoğrafını taşımıştı.
 • 22:01Derik'teki Terör SaldırısıAMASYA/ Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Mustafa Ayna ve Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un cenazeleri, memleketleri Çorum'a getirildi.
 • 21:35Başbakan Yıldırım, AK Parti Mkyk Üyeleriyle İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin terörle mücadelesinin pazarlık konusu yapılamayacağını belirterek, AB’yi eleştirdi.
 • 20:05Derik'teki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesindeki bir eve düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Mustafa Ayna'nın, 2012'de Siirt Pervari'de şehit olan ve memleketi Bartın'da toprağa verilen devresi Astsubay Erkan Yalçın'ın cenaze töreninde fotoğrafını taşıdığı ortaya çıktı.
 • 19:00Derik Şehitleri Gözyaşları Arasında Memleketlerine GönderildiDerik Şehitleri Gözyaşları Arasında Memleketlerine GönderildiDerik ilçesindeki operasyonda şehit olan 2 asker için Mardin'de uğurlama töreni düzenlendi.
 • 18:58Mardin'de PKK'lılar Askeri Araca Ateş Açtı: 2 Şehit (3)Mardin'de PKK'lılar Askeri Araca Ateş Açtı: 2 Şehit (3)Derik ŞEHİTLERİ UĞURLANDIDerik İlçesi'nde PKK'lıların silahlı saldırısında şehit olan Astsubay Mustafa Ayna ile Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi.
 • 18:56Derik'teki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesindeki bir eve düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Mustafa Ayna ve Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç için tören düzenlendi.
 • 18:54Mardin - Derik Şehitleri Memleketlerine UğurlandıMardin - Derik Şehitleri Memleketlerine UğurlandıDerik şehitleri memleketlerine uğurlandı (Geniş haber ve ek görüntülerle)Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lıların silahlı saldırısında şehit olan Astsubay Mustafa Ayna ile Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
 • 17:59Cenazesinde Fotoğrafını Taşıdığı Devresinden 4 Yıl Sonra Şehit OlduCenazesinde Fotoğrafını Taşıdığı Devresinden 4 Yıl Sonra Şehit OlduMardin'in Derik İlçesi'nde şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki Mustafa Ayna, 2012'de Siirt Pervari'de şehit olan devresi Astsubay Erkan Yalçın'ın memleketi Bartın'da cenaze töreninde fotoğrafını taşımıştı.
 • 17:40Mardin-Derik Şehitleri Memleketlerine UğurlanıyorMardin-Derik Şehitleri Memleketlerine UğurlanıyorDerik şehitleri memleketlerine uğurlanıyor (1)Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen iki asker için Mardin Selen Kışlası'nda tören düzenleniyor.
 • 15:41Jandarma Astsubay Üstçavuş Ayna'nın Şehadet Haberi, Ailesine VerildiJandarma Astsubay Üstçavuş Ayna'nın Şehadet Haberi, Ailesine VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mardin'de şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın Muğla'nın Ortaca ilçesindeki evinden görüntüler Mardin'deki terör saldırısı Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın şehadet haberi, Ortaca ilçesinde yaşayan ailesine verildi Mardin'in Derik ilçesinde teröristlerce güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunulması sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın şehadet haberi, Ortaca ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.
 • 14:46Mardin'deki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde teröristlerce güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunulması sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın şehadet haberi, Ortaca ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.
 • 13:54Çorum Şehit Ateşi Osmancık'a DüştüÇorum Şehit Ateşi Osmancık'a DüştüŞehit ateşi Osmancık'a düştüMardin'in Derik İlçesi'nde şehit düşen iki askerden astsubay 29 yaşındaki Mustafa Ayna'nın acı haberi memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ne ulaştı.
 • 13:46Ortaca Şehidin Eşinin Memleketi Ortaca'da Yas VarOrtaca Şehidin Eşinin Memleketi Ortaca'da Yas VarMardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen iki askerden Jandarma Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki Mustafa Ayna'nın şehadet haberi, eşinin memleketi Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde üzüntü yarattı.
 • 13:08Çorum Şehit Ateşi Osmancık'a DüştüÇorum Şehit Ateşi Osmancık'a DüştüŞehit ateşi Osmancık'a düştüMardin'in Derik İlçesi'nde şehit düşen iki askerden astsubay 29 yaşındaki Mustafa Ayna'nın acı haberi memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ne ulaştı.
 • 12:59Şehit Ateşi Osmancık'a Düştü (2)Şehit Ateşi Osmancık'a Düştü (2)Şehit EŞİ ACI HABERİ ORTACA'DA ALDI Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısıyla şehit düşen iki askerden Jandarma Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki Mustafa Ayna'nın şehadet haberi, eşinin memleketi Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde üzüntü yarattı.
 • 12:24Osmancık'a Şehit Ateşi DüştüOsmancık'a Şehit Ateşi DüştüMardin’in Derik ilçesine bağlı Soğukkuyu köyünde ev araması yapmak için giden askerlerden Astsubay Mustafa Ayna’nın acı haberi memleketi Çorum’un Osmancık ilçesine ulaştı.
 • 11:34Mardin'de PKK'lılar Askeri Araca Ateş Açtı: 2 Şehit (2)Valilik AÇIKLAMASIMardin Valiliği, Derik İlçesi'nde 2 askerin şehit edilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 10:35Güncelleme - Mardin'de Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 2 asker şehit düştü.
 • 10:27Mardin Valiliği: Derik'te 2 Asker Şehit OlduMardin Valiliği, Derik ilçesinde bölücü terör örgütü PKK militanlarını yakalamak için arama yapan güvenlik güçlerine açılan ateş sonucu 2 askerin şehit olduğunu bildirdi.
 • 10:27Mardin'de Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 2 asker şehit düştü.
 • 10:21Mardin Valiliği'nden Derik AçıklamasıMardin Valiliği Derik ilçesinde güvenlik kuvvetlerine yönelik düzenlenen hain saldırı ile ilgili açıklama yaptı.
 • 10:12Derik'ten Acı Haber: 2 ŞehitMardin’in Derik ilçesinde operasyona giden askerler bir köyde ev araması yapmak için araçtan inerken saldırıya uğradı.
 • 09:44Mardin'de PKK'lılar Askeri Araca Ateş Açtı: 2 ŞehitMardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lıların jandarma karakoluna düzenlediği saldırının ardından bölgeye takviye giden timin bulunduğu askeri araca teröristlerin saldırısında 2 asker şehit oldu.
 • 09:38Mardin ve Hakkari'den Kara Haber: 6 Asker ŞehitMardin ve Hakkari'den Kara Haber: 6 Asker Şehit2 ilden çok acı haber! Mardin'de PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında 2 asker, Hakkari'de el yapımı patlayıcıların patlaması sonucu 4 asker şehit oldu.
 • 16:43HDP'liler Derik'te BuluştuHDP'liler Derik'te BuluştuHDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve bir grup milletvekili Mardin'in Derik ilçesinde iftar etkinliğine katıldılar.
 • 13:01PKK Kırsalda da Kentte de SıkıştıTerör örgütü PKK, yerli üretim silahların TSK tarafından kullanılmaya başlanmasından sonra kırsalda hareket edemeyecek duruma geldi.
 • 16:46Babalar Günü'nde, 6 Yıl Önce Kaybolan Kızı İçin Gözyaşı DöküyorBabalar Günü'nde, 6 Yıl Önce Kaybolan Kızı İçin Gözyaşı DöküyorMardin'in Derik İlçesi'nde yaşayan işçi emeklisi 62 yaşındaki Mustafa Kaya, 6 yıl önce 23 yaşındayken rahatsızlığı için hastaneye giden ve bir daha hiç haber alamadığı kızı Ceylan Kaya'nın bulunması için devlet yetkililerinden yardım istedi.
 • 16:43Babalar Gününde, 6 Yıl Önce Kaybolan Kızı İçin Cumhurbaşkanı'ndan Yardım İstediBabalar Gününde, 6 Yıl Önce Kaybolan Kızı İçin Cumhurbaşkanı'ndan Yardım İstediMardin'in Derik İlçesi'nde yaşayan Mustafa Kaya, 6 yıl önce rahatsızlığı için hastaneye giden ve bir daha haber alamadığı kızı Ceylan Kaya'nın bulunması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Adalet Bakanlığı başta olmak üzere devlet yetkililerinden yardım istedi.
 • 15:26Eğitim-sen'in 2015-2016 Eğitim-öğretim Yılı Eğitim Raporu KaramsarEğitim-sen'in 2015-2016 Eğitim-öğretim Yılı Eğitim Raporu KaramsarEğitim-Sen Kayseri Şubesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılı raporunu açıkladı.
 • 10:15Çankırı'nın Girişimleri Sonuç VerdiKızıltepeli 140 muhtarın hazırladığı rapor üzerine harekete geçen AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, elektrik sorununun çözülmesi için bazı girişimlerde bulunduklarını belirterek, sorunun çözüleceğini kaydetti.
 • 17:16Derik 4 Kişinin Öldüğü Kan Davalı Köyde 36 Öğrenci Karne AlamadıDerik 4 Kişinin Öldüğü Kan Davalı Köyde 36 Öğrenci Karne Alamadı4 kişinin öldüğü kan davalı köyde 36 öğrenci karne alamadıMardin'in Derik İlçesi'nde geçen yıl, akraba olan 4 aile arasında meydana gelen ve 4 kişinin ölümüne yolaçan kan davası sonrası, eğitimleri yarıda kalan ortaokul ve liseye giden 36 öğrenci karne alamadı.
 • 14:30Barikat ve Tuzaklara Karşı Asfaltlı ÇözümBarikat ve Tuzaklara Karşı Asfaltlı ÇözümMardin’in Derik ilçesinde çukur, barikat ve bombalı tuzakların önlenmesi için, DBP’li belediyenin cadde ve sokaklara döşediği parke taşları, karayolları ekiplerince sökülerek yerine sıcak asfalt dökülüyor.
 • 14:25Derik'te Parke Taşlar Söküldü, Yollar AsfaltlandıDerik'te Parke Taşlar Söküldü, Yollar AsfaltlandıDerik'te parke taşlar söküldü, yollar asfaltlandıMARDİN'in Derik İlçesi'nde hendek ve barikat kurulmasını önlemek için valilik tarafından ilçe merkezinde parke taşların sökülüp, yerine asfalt dökülmesi çalışmalarında sona gelindi.