SON DAKİKA DERİK HABERLERİ

Son Dakika Derik Haberleri

 • 15:32Derik'te 3 Kız, Toplarının Kaçtığı Harabede 11 Bin Lira BulduDerik'te 3 Kız, Toplarının Kaçtığı Harabede 11 Bin Lira BulduDerik'te 3 kız, toplarının kaçtığı harabede 11 bin lira buldu MARDİN'in Derik İlçesi'nde 3 kız çocuğu, oynadıkları topun kaçtığı harabe binada bir çanta içinde 11 bin 100 lira buldu.
 • 14:06Derik'te 3 Kız, Toplarının Kaçtığı Harabede 11 Bin Lira BulduDerik'te 3 Kız, Toplarının Kaçtığı Harabede 11 Bin Lira BulduMardin'de 3 kız çocuğu, oynadıkları topun kaçtığı harabe binada bir çanta içinde 11 bin lira buldu.
 • 14:01Kan Davası Çalıştayı'nın Sonuç Bildirgesi YayımlandıKan Davası Çalıştayı'nın Sonuç Bildirgesi YayımlandıMardin’de düzenlenen uluslararası kan davaları çalıştayının sonuç bildirgesi yayımlandı.
 • 12:43Derik'te 19 Mayıs KutlamalarıDerik'te 19 Mayıs KutlamalarıMardin’in Derik ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
 • 14:25Derik'te Gençlik Haftası Kutlamaları BaşladıDerik'te Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Haftası, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonunda tüm yurtta olduğu gibi Mardin’in Derik ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.
 • 12:59Derik'te Kürt Dil Bayramı KutlandıDerik'te Kürt Dil Bayramı KutlandıMardin’in Derik ilçesinde Eğitim-Sen Temsilciliği öncülüğünde, Kürt Dil Bayramı nedeniyle yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.
 • 12:25Derik'te Çiftçilere Kırsal Kalkınma Semineri VerildiDerik'te Çiftçilere Kırsal Kalkınma Semineri VerildiMardin’in Derik ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Derik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri tarafından öğretmen evi toplantı salonunda, kırsal kalkınma yatırımları desteklemesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlarının desteklenmesi ve bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi hakkında çiftçilere bilgi verildi.
 • 12:17Genel Seçimlere DoğruAK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, AK Parti'nin Türkiye'yi kaosun eşiğinden kurtardığını söyledi.
 • 11:47Kayseri'de Dilencilik Yapan 230 Suriyeli Mardin'ne GönderildiKayseri'de Dilencilik Yapan 230 Suriyeli Mardin'ne GönderildiKayseri Valiliği kent merkezinde dilencilik yapan, toplumu rahatsız ederek, trafik güvenliğini tehlikeye düşüren 230 Suriyeli'yi barın merkezine gönderdi.
 • 13:32Derik 19 Yıldır Engelli Oğluna Bakan Anne, Derik 19 Yıldır Engelli Oğluna Bakan Anne, "Oğluma Bir Şey Olursa Bende Ölürüm"Anneler günü bugün kutlanırken, Mardin'in Derik ilçesine bağlı Balova köyünde yaşayan 8 çocuk annesi Şükriye Ekinci adlı anne için 7 çocuğu bir yana zihinsel ve bedensel engelli olan 19 yaşındaki oğlu Saadettin bir yana. Engelli oğlunu diğer 7 çocuğundan üstün tuttuğunu ve bir an olsun yanından ayrılmadığını söyleyen Şükriye Ekinci, "Anneler çocukları ile her zaman aynı duyguları yaşarlar.
 • 12:2519 Yıldır Engelli Oğluna Bakan Anne: Ona Bir Şey Olursa Ben de Ölürüm19 Yıldır Engelli Oğluna Bakan Anne: Ona Bir Şey Olursa Ben de ÖlürümMardin'in Derik İlçesi'ne bağlı Balova Köyü'nde yaşayan 8 çocuk annesi 45 yaşındaki Şükriye Ekinci için 7 çocuğu bir yana, zihinsel ve bedensel engelli oğlu 19 yaşındaki Saadettin bir yana. Engelli oğlunu diğer 7 çocuğundan üstün tuttuğunu ve bir an olsun yanından ayrılmadığını söyleyen Şükriye Ekinci, "Anneler çocukları ile her zaman aynı duyguları yaşarlar.
 • 15:40Derik'teki Okullarda Yangın Tatbikatı YapıldıDerik'teki Okullarda Yangın Tatbikatı YapıldıMardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, Derik ilçesi Namık Kemal İlk ve Ortaokulu ile Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilere yönelik yangın tatbikatı yapıldı.
 • 12:47GAP'ın Enerji Hedefi Ilısu Barajıyla TamamlanıyorGAP'ın Enerji Hedefi Ilısu Barajıyla TamamlanıyorGAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, Ilısu Barajı'yla enerjide ulaşılan hedefi yakalayacaklarını söyledi.
 • 17:321 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüGüneydoğu'da bazı illerde işçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçirdi.
 • 12:42Derik'teki Çadırkentte Kalan Suriyeliler, Güvenlik Görevlilerine Saldırdı: 4 YaralıDerik'teki Çadırkentte Kalan Suriyeliler, Güvenlik Görevlilerine Saldırdı: 4 YaralıSuriye'deki iç savaştan kaçan sığınmacıların barındırıldığı Mardin'in Derik İlçesi'ndeki çadırkentte, bazı sığınmacılar verilen yemeklerden zehirlendiklerini ve kendileriyle ilgilenilmediği iddiasıyla, jandarma ekipleri ile özel güvenlik görevlilerine saldırdı.
 • 12:24Derik? Teki Kampta Kalan Suriyeliler, Güvenlik Görevlilerine Saldırdı; 4 YaralıDerik? Teki Kampta Kalan Suriyeliler, Güvenlik Görevlilerine Saldırdı; 4 YaralıSuriye'deki iç savaştan kaçan sığınmacıların barındırıldığı Mardin'in Derik İlçesi'ndeki kampta, bazı sığınmacılar verilen yemeklerden zehirlendiklerini ve kendileriyle ilgilenilmediği gerekçesiyle güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri ile özel güvenlik görevlilerini saldırdı.
 • 11:41Mardin Halk Konserleri Startı VerildiMardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 30 Nisan ile 9 Mayıs tarihlerinde yapılacak Halk konserlerin startı Nusaybin'de verildi.
 • 22:17Mardin'de Suriyeli Gerginliği! Mardin'de Suriyeli Gerginliği! "Zehirlendik" Deyip Saldırıya GeçtilerMardin'de barınma merkezinde kalan Suriyeliler ile güvenlik görevlileri arasında yaşanan gerginlik sırasında 5 kişi yaralandı, 17 kişi gözaltına alındı.
 • 21:47Derik'teki Çadır Kentte ArbedeMardin’in Derik ilçesinde Suriyelilerin barındığı çadır kentte gıda zehirlenmesi iddiası üzerine çıkan arbedede 4’ü asker 5 kişi yaralandı.
 • 14:054 Kişinin Öldüğü Olay Yüzünden 4 Çocuk Teog Sınavına Giremedi4 Kişinin Öldüğü Olay Yüzünden 4 Çocuk Teog Sınavına GiremediMardin'in Mazıdağı ile Derik ilçelerinde çıkan silahlı kavga yüzünden 4 çocuk, güvenlik nedeniyle bugün yapılan TEOG sınavına giremedi.
 • 00:18Ölü Sayısı 4' YükseldiÖlü Sayısı 4' YükseldiMardin'de 10 gün önce hayvan otlatma meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada ölenlerin sayısı dörde yükseldi.
 • 15:32Derik Zübeyde Hanım Anaokulu'nda KermesDerik Zübeyde Hanım Anaokulu'nda KermesMardin’in Derik ilçesinde Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmen ve velilerinin işbirliğiyle, burada okuyan öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
 • 10:39Mardin'de Bilgi Yarışması Finali YapıldıMardin'de Bilgi Yarışması Finali YapıldıMardin’de 8. sınıflar arasında yapılan bilgi yarışmasının il finali yapıldı.
 • 22:28Derik'ten Kobani'ye İnsani YardımDerik Belediyesi, HDP ve DBP ilçe teşkilatları öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyalarında toplanan yardımlar, Kobani'ye ulaştırılmak üzere Urfa'nın Suruç ilçesine doğru yola çıktı.
 • 21:39Derik'te 1915'de Ölen Ermeniler AnıldıDerik'te 1915'de Ölen Ermeniler AnıldıDerik'te 1915'de ölen Ermeniler anıldı MARDİN'in Derik İlçesi'nde Ermeni Surp Kevork Kilisesi'nde 1915 yılında ölen Ermeniler için anma töreni düzenlenip, dualar okundu.
 • 18:51Mardin'de Kaçakçılık OperasyonlarıMardin'in Midyat, Derik ve Artuklu ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.
 • 18:46Mardin'de 4 Günde 82 Bin 975 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiMardin'de 4 Günde 82 Bin 975 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiMardin’in Midyat, Derik ve Artuklu ilçelerinde 4 günde 300 bin lira değerinde 82 bin 975 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 16:58Derik'te 1915'de Ölen Ermeniler AnıldıDerik'te 1915'de Ölen Ermeniler AnıldıMardin'in Derik İlçesi'nde Ermeni Surp Kevork Kilisesi'nde 1915 yılında ölen Ermeniler için anma töreni düzenlenip, dualar okundu.
 • 16:10Derik'li Atlet Kaymakam Sündük'ü Ziyaret EttiDerik'li Atlet Kaymakam Sündük'ü Ziyaret EttiMardin’in Derik İlçe Kaymakamı İsmail Sündük, Adana’da yapılacak olan atletizm Türkiye finallerinde Mardin’i temsilen yarışmaya katılacak olan Zeynep Öztop’u makamında kabul etti.
 • 15:36Derik'te 'Mala Extiyaran' Adlı Kürtçe Tiyatro SahnelendiDerik'te 'Mala Extiyaran' Adlı Kürtçe Tiyatro SahnelendiMardin’in Derik ilçesinde ’Mala Extiyaran’ adlı Kürtçe tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 15:17Derik'te "İhtiyarların Evi" Oyunu SahnelendiDerik'te, Eğitim-Sen Derik Temsilciliğinin katkılarıyla "İhtiyarların Evi" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 14:53Mardin'deki Silahlı KavgaMardin Valisi Ömer Faruk Koçak, mera anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavgada hayatlarını kaybedenlerin ailelerini ziyaret ederek, başsağlığında bulundu.
 • 12:11Mardin Valisi'nden Mera Kavgasında Ölenlerin Ailelerine Taziye ZiyaretiMardin Valisi'nden Mera Kavgasında Ölenlerin Ailelerine Taziye ZiyaretiMardin Valisi Ömer Faruk Koçak, beş gün önce çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden 3 kişinin ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.
 • 16:5923 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıMardin'in Derik ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.
 • 12:27Derik'te 23 Nisan KutlamalarıDerik'te 23 Nisan KutlamalarıMardin’in Derik ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
 • 12:13Karacadağ Pirincine Coğrafi İşaret Alınacak- Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Karacadağ eteklerinde üretilen ve "sarı çeltik" olarak da bilinen Karacadağ pirincinin tescili için Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvuruda bulundu.
 • 17:18Erbil'deki Patlamada Ölen 2 Genç Toprağa VerildiErbil'deki Patlamada Ölen 2 Genç Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalabalık cenazeleri defnetmeye götürürken- Kılınan cenaze namazı- Tabut başında duran yakınları- Önen'in amcası Fuat Önen röportajı Erbil'deki patlama- Patlamada hayatını kaybeden Türk vatandaşları Şan ve Önen'in cenazesi Mardin'in Derik ilçesinde toprağa verildi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinin Ankawa semtinde Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluk binasının yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sadettin Şan ve Bilind Önen'in cenazesi Derik'te defnedildi.
 • 17:03Mera Anlaşmazlığı Kavgası: 3 Ölü, 6 YaralıMera Anlaşmazlığı Kavgası: 3 Ölü, 6 YaralıMardin’in Mazıdağı ile Derik ilçesi sınırlarındaki iki köyde arazi anlaşmazlığı ve merada hayvan otlatılması nedeniyle çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine 3 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı.
 • 16:11Erbil'deki PatlamaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinin Ankawa semtinde Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluk binasının yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sadettin Şan ve Bilind Önen'in cenazesi Derik'te defnedildi.
 • 16:03Silahlı Kavga: 3 Ölü, 6 Yaralı - Olay YeriSilahlı Kavga: 3 Ölü, 6 Yaralı - Olay YeriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güvenlik önlemleri - Mahalle halkı- Ambulans ve jandarma - Olayda yaralanan şahsın yalanan elinin görüntüsü Mardin'de silahlı kavga: 3 ölü, 6 yaralı- Mazıdağı'nın Balpınar ile Derik'in Sakız mahallesi sakinleri arasında merada hayvan otlatılması nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı Mardin'de merada hayvan otlatılması nedeniyle iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • 15:51Mardin'de Köylülerin Mera Çatışması: 3 Ölü, 6 Yaralı (2)Mardin'de Köylülerin Mera Çatışması: 3 Ölü, 6 Yaralı (2)valilik: HAYVAN OTLATMA YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ Mardin'in Mazıdağı ile Derik ilçelerine bağlı iki köy halkı arasında mera tartışması nedeniyle çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesi, 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olay ile ilgili Mardin Valiliği yazılı açıklama yaptı.
 • 15:49Mardin'deki Silahlı KavgaMazıdağı'nda merada hayvan otlatma meselesi yüzünden iki grup arasında çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgaya ilişkin 8 kişi gözaltına alındı.
 • 14:36Erbil'deki Patlamada Ölen 2 Kişi Mardin'de Toprağa VerildiErbil'deki Patlamada Ölen 2 Kişi Mardin'de Toprağa VerildiIrak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde ABD Konsolosluğu yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda ölen iki kişi Mardin'in Derik İlçesinde toprağa verildi.
 • 12:39Mardin'de Silahlı Kavga: 3 Ölü, 6 YaralıMardin'de merada hayvan otlatılması nedeniyle iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • 12:23Mardin'de Köylülerin Mera Çatışması: 3 Ölü, 6 YaralıMardin'de Köylülerin Mera Çatışması: 3 Ölü, 6 YaralıMardin'in Mazıdağı ile Derik ilçelerine bağlı iki köy halkı arasında mera tartışması nedeniyle çıkan silahlı çatışmada ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • 12:58Mardin Erbil'deki Patlamada Ölen 2 Kişi MardinliMardin Erbil'deki Patlamada Ölen 2 Kişi MardinliErbil'deki patlamada ölen 2 kişi Mardinli Emrullah KARAKAŞ/DERİK (Mardin), (DHA) - IRAK Kürdistan Federe Bölgesi'nin başkenti Erbil'de IŞİD tarafından bir araçla düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren 2 Türk'ün Mardinli olduğu belirlendi.
 • 13:06Bereketin Müjdecisi Gap Şelalesi, 8 Yıl Sonra Akmaya BaşladıBereketin Müjdecisi Gap Şelalesi, 8 Yıl Sonra Akmaya BaşladıMardin'in Derik İlçesi'nde, bereketin müjdecisi olarak kabul edilen Gap Şelalesi, son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte, 8 yıl sonra akmaya başladı.
 • 11:15Bereketin Müjdecisi Gap Şelalesi, 8 Yıl Sonra Akmaya BaşladıBereketin Müjdecisi Gap Şelalesi, 8 Yıl Sonra Akmaya BaşladıMardin'in Derik ilçesinde bereketin müjdecisi olarak kabul edilen Gap Şelalesi, son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte 8 yıl sonra akmaya başladı.
 • 21:42Derik'te Elektrik Kesintilerine TepkiDerik'te Elektrik Kesintilerine TepkiDerik'te elektrik kesintilerine tepki Mardin'in Derik İlçesi'nde toplanan kalabalık bir grup, köylerde elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla TEİAŞ trafo merkezi önünden geçen karayolunu trafiğe kapattı.
 • 18:57Derik'te Elektrik Kesintilerine TepkiDerik'te Elektrik Kesintilerine TepkiMardin'in Derik İlçesi'nde toplanan kalabalık bir grup, köylerde elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla TEİAŞ trafo merkezi önünden geçen karayolunu trafiğe kapattı.